جاده ای که به مقصد نرسید/ راه ارتباطی دو استان خاکی است

جاده ای که به مقصد نرسید/ راه ارتباطی دو استان خاکی است
به گزارش ایران خبر، خبرگزاری مهر – گروه استان ها: امروز وزیر راه و شهر سازی برای افتتاح طرح توسعه فرودگاه کرمان به این استان سفر کرده است اما در حالی که این فرودگاه در شمال کرمان با حضور مسئولان مختلف و بنرهای رنگارنگ افتتاح شد که در جنوبی ترین نقطه استان یعنی قلعه گنج مردم برای عبور مرور بین استان ...
جاده ای که به مقصد نرسید/ راه ارتباطی دو استان خاکی است

جاده ای که به مقصد نرسید/ راه ارتباطی دو استان خاکی است به گزارش ایران خبر، خبرگزاری مهر – گروه استان ها: امروز وزیر راه و شهر سازی برای افتتاح طرح توسعه فرودگاه کرمان به این استان سفر کرده است اما در حالی که این فرودگاه در شمال کرمان با حضور مسئولان مختلف و بنرهای رنگارنگ افتتاح شد که در جنوبی ترین نقطه استان یعنی قلعه گنج مردم برای عبور مرور بین استان های کرمان و سیستان و بلوچستان در میان گرد و غبار جاده خاکی، 12 سال در انتظار تکمیل جاده قلعه گنج – فنوج هستند.

گرد و غبار ناشی از جاده خاکی خودروها را در برمی گیرد و راهی را که می توان طی 20 دقیقه طی کرد یک ساعت طول می کشد و درنهایت خسارت های سنگین ناشی از عبور از این محور خاکی روی دست مردم می ماند.

جاده ای که جنوب کرمان را از طریق شهرستان نیکشهر و شهر فنوج به آب های دریای عمان میسر می کند در میان وعده های مسئولان دو استان سیستان و بلوچستان و کرمان رها شده است

این جاده که جنوب کرمان را از طریق شهرستان نیکشهر و شهر فنوج به آب های دریای عمان میسر می کند در میان وعده های مسئولان دو استان سیستان و بلوچستان و کرمان رها شده است و حضور وزیر راه و شهرسازی می تواند فرصت مناسبی برای استان در راستای حل مشکلات اعتباری این جاده استراتژیک باشد.

محرومیت قابل توجه مردم قلعه گنج و نبود فرصت های اشتغال و توسعه در صورت افتتاح این جاده می تواند فرصتی جدید برای رهایی پیدا کند و گام مؤثری در راستای خلق ثروت برای مردمی باشد که سال هاست کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.

محمود حسینی یکی از شهروندان رمشک است که به خبرنگار مهر می گوید: رمشک 9 هزار نفر جمعیت دارد این شهر سال هاست در بن بست کامل قرار دارد و از فقر شدید در زمینه راه های ارتباطی رنج می برد.

وی افزود: راه رمشک به قلعه گنج هر چند آسفالت است اما راه فرعی محسوب می شود و چندین آبنما و رودخانه فصلی از این جاده عبور می کند و با هر بار بارندگی جاده مسدود و راه 9 هزار نفر بسته می شود.

حسینی گفت: ادامه همین جاده به سمت فنوج در سیستان و بلوچستان می رود اما از 25 کیلومتر این مسیر 15 کیلومتر خاکی و بسیار نامطلوب است به طوری که اکثر جاده دارای موج است و عبور از این جاده موجب بروز حوادث و بروز خسارت سنگین به وسایل نقلیه می شود. بخش های آسفالت شده هم وضعیت مطلوبی ندارد و نقاط حادثه خیر و نبود پل در جاده مشهود است.

راه بسته کشاورزان به سمت بندر چابهار

وی نا مطلوب بودن وضعیت جاده هم در محدوده کرمان و هم سیستان و بلوچستان وجود دارد و آسفالت وضعیت مطلوبی ندارد، گفت: رمشک و قلعه گنج مرکز کشاورزی است اما راهی به جز همین جاده خاکی به بازار سیستان و بلوچستان و بندر چابهار ندارند و در صورت احداث این جاده می توان بسیاری از محصولات را راهی بازار عمان کرد.

عباس کریمی یکی دیگر از شهروندان جنوب کرمان است که می گوید از قلعه گنج هر هفته چندین بار به فنوج می روم، رفت و آمد در شرایط کنونی این جاده برای خودروهای سواری عادی تقریباً غیرممکن است و وانت بارها و ماشین هایی که زیر بندی محکم تری دارند می توانند این مسیر را طی کنند که همین خودروها هم با استهلاک بسیار بالا مواجه می شوند.

وی گفت: اتصال جنوب کرمان به سیستان و بلوچستان بسیار مهم است چون امکان دسترسی به مرز را برای فروش محصولات فراهم می کند اما چون امکان رفت و آمد نیست عملاً باید چند شهرستان را برای رسیدن به چابهار و مرز افغانستان دور بزنیم و همین امر مشکل ساز شده است و هزینه های حمل و نقل را نیز افزایش داده است.

اتصال جنوب کرمان به سیستان و بلوچستان بسیار مهم است چون امکان دسترسی به مرز را برای فروش محصولات فراهم می کند

احمد رضا قیومی نیز اهل نیکشهر است و به خبرنگار مهر می گوید: بسیاری از مردم سیستان و بلوچستان برای دسترسی به بندرعباس از این جاده عبور می کنند اما مشکلات این مسیر بسیار زیاد است.

وی می گوید: این جاده می تواند یک شاه راه باشد و به همین دلیل از مسئولان می خواهیم این راه فرعی که در برخی قسمت ها خاکی است را ارتقا دهند و برای جبران هزینه ها عوارضی احداث کنند.

این شهروند سیستان و بلوچستان گفت: با هر بار بارندگی امکان رفت و آمد در این منطقه سلب می شود و وجود آبنماها در بین جاده چه در بخش خاکی و چه آسفالت موجب مسدود شدن جاده می شود.

وی افزود: این جاده به عنوان راه فرعی احداث شده و کیفیت مطلوبی ندارد. چگونه ممکن است یک راه بین استانی به صورت راه فرعی ساخته شود.

در صورت اختصاص اعتبار مشکل این محور طی یک سال رفع می شود

این جاده در واقع برای ارتباط بین دو شهر قلعه گنج و فنوج احداث شده و با توجه به زیر ساخت های موجود در استان سیستان و بلوچستان امکان دسترسی به آب های خلیج فارس و عمان و به ویژه بندر چابهار مهیا می شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان در گفتگو با مهر بیان کرد: طی سال های اخیر شاهد توسعه راه های جنوب استان کرمان بوده ایم و در همین راستا احداث جاده قلعه گنج به فنوج در دستور کار قرار گرفته است.

مجتبی رئیسی طول این جاده را 175 کیلومتر عنوان کرد و افزود: در بخش قلعه گنج به رمشک در استان کرمان جاده آسفالت شده و اما نیاز به اصلاحاتی به خصوص در زمینه احداث پل و حذف آبنما دارد.

وی گفت: 25 کیلومتر جاده از رمشک تا فنوج است که 10 کیلومتر آسفالت شده و 15 کیلومتر باقیمانده که باید ادامه کار در این مسیر انجام شود و مشکلات مردم کاهش یابد.

رئیسی ادامه داد: 12 میلیارد تومان برای این محور پیش بینی شده که در صورت تحقق طی یک سال آینده انجام می شود و به جنوب سیستان و بلوچستان متصل خواهد شد.

نماینده های مجلس پیگیر رفع مشکل جاده رمشک - فنوج هستند

نماینده مردم کهنوج، قلعه گنج، رودبار و منوجان در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با مهر توسعه راه های جنوب استان کرمان را در راستای ایجاد زیر ساخت های توسعه بسیار مهم دانست و افزود: وجود مزارع و باغ های گسترده کشاورزی و نزدیک بودن شهرستان های جنوب استان به بنادر مهم جنوب کشور فرصت مناسبی برای تجارت در این مناطق ایجاد کرده است.

منصور شکر الهی مهمترین زیرساخت برای تجارت را حمل و نقل عنوان کرد و گفت: در نبود فرودگاه در این شهرستان ها و عدم احداث راه آهن حمل و نقل جاده ای تنها راهکار است و یکی از مهمترین جاده های نیز قلعه گنج به فنوج است که باید برای ارتقا این راه از فرعی به اصلی برنامه ریزی و مناطق حادثه خیز و نیمه تمام جاده تکمیل شود.

وی ادامه داد: پیگیری های لازم بارها در این راستا انجام شده است و در انتظار اقدام مسئولان برای اختصاص بودجه 12 میلیاردی و شروع فوری عملیات تکمیل جاده در بخش خاکی و در نهایت اختصاص اعتبار مورد نیاز برای ارتقا هستیم.

ارتقا جاده قلعه گنج به فنوج می تواند بسیاری از مشکلات مردم در شهرستان های جنوبی کرمان و سیستان و بلوچستان را رفع کند، دسترسی فنوجی ها به بندرعباس و دسترسی قلعه گنجی ها به مرزهای افغانستان و پاکستان و اقیانوس هنر را میسر می کند و می تواند راهگشای مشکلات به خصوص دسترسی کشاورزان به بازارهای هدف باشد.


کلیدواژه های این خبر
حمل و نقل   رودخانه   خسارات   گرد و غبار   چابهار   کرمان   قلعه گنج   سیستان و بلوچستان   مرز افغانستان   کشاورزان   وسایل نقلیه   میان وعده   دریای عمان   فنوج   اشتغال   بازار   حادثه   شهرستان   بندر چابهار   افتتاح طرح   جاده های مسدود  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایران خبر» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
گشایش فصل امید با انجام 3 طرح شاخص ماندگار دولت در اصفهان
ایرنا
پیگیری برای جبران خسارات سرمازدگی دیماه کشاورزان جیرفت و عنبرآباد/آغاز پروژه های معادن مس در شهربابک با ارزش تقریبی 13 هزار میلیارد تومان/توافق برای وارد شدن خرمای بم به بازار بورس
خبرگزاری خانه ملت
روایتی از زندگی پشت گردنه های محرومیت در شرق کرمان/بازگشایی جاده، آرزوی چندساله اهالی روستاها
فارس
تعدادی درختان میوه در ابرکوه به شکوفه نشست
ایرنا
انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان، مطالبه اصلی خراسان جنوبی از دولت
صدا و سیما
انتقال آب از خلیج فارس و عمان؛ مطالبه اصلی خراسان جنوبی از دولت
ایسنا
استاندار خراسان جنوبی: انتقال آب از دریا مطالبه اصلی استان است
ایرنا
پاسکاری مسئولان و بلاتکلیفی روشنایی جاده اصلی "نوبندیان"/ چرا مشکل مردم دشتیاری برطرف نمی شود؟
تسنیم
هزاران تن محصول گوجه فرنگی و پیاز کشاورزان در معرض نابودی
مهر نیوز
ساخت پیست اتومبیلرانی در سیستان و بلوچستان ضرورتی اجتناب ناپذیر است
ایرنا
وقوع رگبار و رعد و برق در 22 استان کشور
برنا نیوز
هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در 22 استان
خبرآنلاین
سدسازی ها در کرمان نفس سیستان و بلوچستان را به شماره انداخت/ سرنوشت شوم تالاب هامون درانتظار جازموریان
عصر هامون
جاده ای که به مقصد نرسید/ راه ارتباطی دو استان خاکی است
مهر نیوز
مشکل اصلی پسته کاران مه ولات خراسان رضوی چیست؟
بازار نیوز
حوادث طبیعی بیش از 5000 میلیارد تومان به کرمان خسارت زد/شناسایی 992 روستای در معرض خطر سیلاب
برنا
نبود امکانات زیرساختی از مشکلات پسته کاران مه ولات خراسان رضوی است
ایرنا
سرما امسال 2928 میلیارد تومان خسارت به استان کرمان وارد کرد
گفتار نو
پیگیری جبران خسارت کشاورزان ،تامین مرغ وتخم مرغ وساماندهی پیاز
صدا و سیما
یونیدو و منطقه آزادچابهار برای توانمندسازی و اشتغال تلاش می کنند
ایرنا
مدیرکل: حوادث غیرمترقبه بیش از پنجهزار میلیارد تومان به کرمان خسارت زد
ایرنا
سرما امسال 2928 میلیارد تومان خسارت به استان وارد کرد
ایسنا
کانون اصلی گردوغبار سیستان و بلوچستان مشخص شد
میزان
یادداشت/جنوب کرمان را دریابید
آریا
استاندار کرمان: حمایت های صندوق بیمه محصولات کشاورزی کامل نیست
گفتار نو
حیات جازنشینان در گرو احیای جازموریان
ایران آنلاین
دسترنج کشاورزان جنوب کرمان با خاک یکسان شد؛ جازموریان چشم انتظار کمک های دولتی
قدس آنلاین
مهار طوفان شن اعتبار ویژه می خواهد
ایران آنلاین
توفانی که به جان سیستان و بلوچستان افتاد
ایرنا
خسارت عظیم طوفان به مزارع و باغات رودبار جنوب و جازموریان/ بیمه خسارت کشاورزان را پوشش نمی دهد
راه دانا
طوفان گرد و غبار شمال سیستان و بلوچستان را درنوردید
تسنیم
طوفان شن مزارع شرق کرمان را دفن کرد
سلامت نیوز
ریه های پر از ریزگرد سیستان و بلوچستان / ستاد کلی احیای دریاچه هامون تشکیل می شود
خبرگزاری دانشجو
رفع مشکلات جازموریان در گرو پایبندی دستگاه ها به برنامه ششم توسعه/ سرنوشت شوم جازموریان دستاورد عدم مدیریت صحیح دولتی است
اوشیدا
طوفان شن در شرق
ایران آنلاین
سدسازی مانع جلوگیری از احیا تالاب جازموریان
اسکان نیوز
سرما 60 میلیارد تومان به کشاورزی سیستان و بلوچستان خسارت زد
ایرنا
رانندگان در محور رودبار جنوب _ایرانشهر با احتیاط تردد کنند
ایرنا
طوفان شن در محور رودبار جنوب _ ایرانشهر/ رانندگان احتیاط کنند
ایسنا
باد و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان پایان یافت
ایرنا
اخبار مرتبط
bltایرنا : گشایش فصل امید با انجام 3 طرح شاخص ماندگار دولت در اصفهان
bltخبرگزاری خانه ملت : پیگیری برای جبران خسارات سرمازدگی دیماه کشاورزان جیرفت و عنبرآباد/آغاز پروژه های معادن مس در شهربابک با ارزش تقریبی 13 هزار میلیارد تومان/توافق برای وارد شدن خرمای بم به بازار بورس
bltفارس : روایتی از زندگی پشت گردنه های محرومیت در شرق کرمان/بازگشایی جاده، آرزوی چندساله اهالی روستاها
bltایرنا : تعدادی درختان میوه در ابرکوه به شکوفه نشست
bltصدا و سیما : انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان، مطالبه اصلی خراسان جنوبی از دولت
bltایسنا : انتقال آب از خلیج فارس و عمان؛ مطالبه اصلی خراسان جنوبی از دولت
bltایرنا : استاندار خراسان جنوبی: انتقال آب از دریا مطالبه اصلی استان است
bltتسنیم : پاسکاری مسئولان و بلاتکلیفی روشنایی جاده اصلی "نوبندیان"/ چرا مشکل مردم دشتیاری برطرف نمی شود؟
bltمهر نیوز : هزاران تن محصول گوجه فرنگی و پیاز کشاورزان در معرض نابودی
bltایرنا : ساخت پیست اتومبیلرانی در سیستان و بلوچستان ضرورتی اجتناب ناپذیر است
bltبرنا نیوز : وقوع رگبار و رعد و برق در 22 استان کشور
bltخبرآنلاین : هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در 22 استان
bltعصر هامون : سدسازی ها در کرمان نفس سیستان و بلوچستان را به شماره انداخت/ سرنوشت شوم تالاب هامون درانتظار جازموریان
bltمهر نیوز : جاده ای که به مقصد نرسید/ راه ارتباطی دو استان خاکی است
bltبازار نیوز : مشکل اصلی پسته کاران مه ولات خراسان رضوی چیست؟
bltبرنا : حوادث طبیعی بیش از 5000 میلیارد تومان به کرمان خسارت زد/شناسایی 992 روستای در معرض خطر سیلاب
bltایرنا : نبود امکانات زیرساختی از مشکلات پسته کاران مه ولات خراسان رضوی است
bltگفتار نو : سرما امسال 2928 میلیارد تومان خسارت به استان کرمان وارد کرد
bltصدا و سیما : پیگیری جبران خسارت کشاورزان ،تامین مرغ وتخم مرغ وساماندهی پیاز
bltایرنا : یونیدو و منطقه آزادچابهار برای توانمندسازی و اشتغال تلاش می کنند
bltایرنا : مدیرکل: حوادث غیرمترقبه بیش از پنجهزار میلیارد تومان به کرمان خسارت زد
bltایسنا : سرما امسال 2928 میلیارد تومان خسارت به استان وارد کرد
bltمیزان : کانون اصلی گردوغبار سیستان و بلوچستان مشخص شد
bltآریا : یادداشت/جنوب کرمان را دریابید
bltگفتار نو : استاندار کرمان: حمایت های صندوق بیمه محصولات کشاورزی کامل نیست
bltایران آنلاین : حیات جازنشینان در گرو احیای جازموریان
bltقدس آنلاین : دسترنج کشاورزان جنوب کرمان با خاک یکسان شد؛ جازموریان چشم انتظار کمک های دولتی
bltایران آنلاین : مهار طوفان شن اعتبار ویژه می خواهد
bltایرنا : توفانی که به جان سیستان و بلوچستان افتاد
bltراه دانا : خسارت عظیم طوفان به مزارع و باغات رودبار جنوب و جازموریان/ بیمه خسارت کشاورزان را پوشش نمی دهد
bltتسنیم : طوفان گرد و غبار شمال سیستان و بلوچستان را درنوردید
bltسلامت نیوز : طوفان شن مزارع شرق کرمان را دفن کرد
bltخبرگزاری دانشجو : ریه های پر از ریزگرد سیستان و بلوچستان / ستاد کلی احیای دریاچه هامون تشکیل می شود
bltاوشیدا : رفع مشکلات جازموریان در گرو پایبندی دستگاه ها به برنامه ششم توسعه/ سرنوشت شوم جازموریان دستاورد عدم مدیریت صحیح دولتی است
bltایران آنلاین : طوفان شن در شرق
bltاسکان نیوز : سدسازی مانع جلوگیری از احیا تالاب جازموریان
bltایرنا : سرما 60 میلیارد تومان به کشاورزی سیستان و بلوچستان خسارت زد
bltایرنا : رانندگان در محور رودبار جنوب _ایرانشهر با احتیاط تردد کنند
bltایسنا : طوفان شن در محور رودبار جنوب _ ایرانشهر/ رانندگان احتیاط کنند
bltایرنا : باد و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان پایان یافت
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.