92 هزار نمونه ژنتیک از زندانیان استخراج شده است

92 هزار نمونه ژنتیک از زندانیان استخراج شده است
رییس سازمان پزشکی قانونی بیان کرد:سازمان پزشکی قانونی یک سازمان فنی و علمی است و علاوه بر خدمت رسانی در حال تلاش است که برای کشور خلق ثروت کند و این ثروت دستیابی به مرجعیت علمی است.
92 هزار نمونه ژنتیک از زندانیان استخراج شده است

وی ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر تصریح کرد: اخلاص امام(ره)، مردم را از استعمار و حکومت ستم شاهی نجات داد و این انگیزه و زحمات امام(ره) برگرفته از خلوص نیت ایشان بود.
مسجدی آرانی ادامه داد: اخلاص و ایمان امام(ره) بود که در مقابل همه دشمنان ایستادگی کرد و مردم با جان خود به فرمایش امام(ره) لبیک می گفتند؛ اخلاص و ایمان امام(ره) خودباوری را به مردم القا کرد و این خودباوری باعث پیشرفت کشور شد.

** پزشکی قانونی در راستای تحقق سند تحول قضایی تلاش می کند

رییس سازمان پزشکی قانونی گفت: سازمان پزشکی قانونی علاوه بر وظایف خود در راستای تحقق سند تحول قضایی تلاش می کند در این سند علم و پژوهش به عنوان آشکارترین ابزار عزت و قدرت کشور معرفی شود. سازمان پزشکی قانونی یک سازمان فنی و علمی است و علاوه بر خدمت رسانی در حال تلاش است که برای کشور خلق ثروت کند و این ثروت دستیابی به مرجعیت علمی است.وی ادامه داد: امروز خدمات پزشکی قانونی جز لاینفک پرونده های قضایی برای اجرای عدالت است البته علاوه بر وظایف سازمانی براساس ابلاغ سند تحول قضایی در حال تلاش هستیم و چرخش هایی در این راستا داشته ایم. مسجدی آرانی خاطر نشان کرد: یکی از این چرخش ها همکاری با سایر دستگاهها و عدم اکتفا به وظایف حداقلی، همچنین نگرش بدیع برخوردار از عقلانیت به جای پیش فرض های ذهنی بود که ممکن است در دستگاه وجود داشته باشد.

** یک ششم کارکنان پزشکی قانونی مبتلا به کرونا شدندوی ادامه داد: از زمان شیوع کرونا در کشور (اسفند 98) نه تنها هیچ تعطیلی نداشته ایم بلکه هیچ خدمتی کاهش پیدا نکرد و 630 نفر از همکاران ما مبتلا شدند و سه نفر نیز در این راه جان خود را از دست دادند و یک ششم نیروهای ما مبتلا به کرونا شده اند.

** بیش از 95 درصد کمیسیون های پزشکی به صورت آنلاین بررسی می شود

مسجدی آرانی با اشاره افتتاح مراکز پزشکی قانونی گفت: در استان تهران، واحد شرق و غرب در حال بازسازی هستند و بیش از 95 درصد کمیسیون های پزشکی به صورت آنلاین بررسی می شود. وی گفت: همچنین نرم افزار جامع تخصصی نیز در حال ارائه خدمت است و امیدواریم در حوزه تشریح، کمیسیون و آزمایشگاه این نرم افزار بتواند خدمت ارائه کند در حوزه تامین کیت ها ی آزمایشگاهی با همکاری سازمان زندانها در تکمیل بانک اطلاعاتی پروفایل را تکمیل کنیم. رییس سازمان پزشکی قانونی ادامه داد: خط قرمز ما بی احترامی به مردم است و رعایت تکریم ارباب رجوع از موضوعات مهمی است که دنبال می کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی اندیشکده پزشکی قانونی گفت: استفاده از ظرفیت روانشناسان و جامعه شناسان در پزشکی قانونی، به روز رسانی پرونده ها تعامل با دولت و مجلس برای ما برکات داشته است. کشف تصادفات ساختگی و خودزنی از خبره بودن کارشناسان ما است. استاندارد سازی خدمات از دیگر اقدامات ما است. امروز در سازمان پزشکی قانونی در مرز دانش حرکت می کنیم. مسجدی ادامه داد: 30 باب منزل مسکونی مردم در استان لرستان و خوزستان که در سیل سال گذشته تخریب شده بود توسط همکاران ما نوسازی شد.وی درباره وضعیت نیروهای پزشکی قانونی گفت: یک سوم نیروهای ما قراردادی هستند و با پیگیری های انجام شده در سال 99 بحث همترازی آنها برقرار شد و تلاش می کنیم تا تغییر وضعیت استخدامی برای آنها نیز انجام شود.رییس سازمان پزشکی قانونی درباره آموزش و پژوهش افزود: سه وظیفه پزشکی قانونی در حوزه آموزش و پژوهش است. همچنین سامانه پژوهش راه اندازی شده است. در راستای اقدامات پیشگیرانه کارشناسان پزشکی قانونی برای پیشگیری از قصور در بیمارستان ها حضور دارند.وی ادامه داد: شناسایی هویت پیکرهای جان باختگان ناوچه کنارک، برخورد تریلی در محور اسفراین، حادثه بیمارستان سینا اطهر و سقوط بهمن در ارتفاعات تهران از دیگر اقدامات ما در چند ماهه اخیر بود.مسجدی آرانی تصریح کرد: خواهش ما این است که نیروهای جوان متخصص را جذب کنیم و طی سه الی چهار سال آینده انتقال تجربیات از افرادی که در سن بازنشستگی هستند به نیروی های جوان صورت گیرد برای ارتقای سلامت کارکنان نیز دوره های آموزشی برگزار شد با توجه به نوع کار در پزشکی قانونی کارکنان ما با مشکلات افسردگی در مراتب مختلف مواجه هستند. پوشش بیمه تکمیلی به صورت صددرصدی برای نیروهای پزشکی قانونی صورت گرفت.

** برای 370 هزار بیمار از بافت های اهدایی استفاده شد وی درباره پیوند قرنیه چشم گفت: اجساد افرادی که به امانت به ما سپرده می شود ما پس از کسب رضایت خانواده بخشی از اعضا را برای درمان بیماران استفاده می کنیم. بانک سلول بافت و عضو طی سه سال گذشته 370 هزار بیمار را تحت پوشش قرار داده و باعث شده بیماران سلامتی خود را بدست آورند.

** کمبود اعتبار داریم

وی ادامه داد: در سازمان کمبود اعتبار مواجه هستیم پایه اعتبارات ما ضعیف است ما یک سازمان خدمت رسان هستیم اگر بودجه ما یک درصد تامین نشود 20 مرکز ما ممکن است تعطیل شود. دستگاههای ما بسیار گران قیمت است اما رشد بودجه ما 10 تا 15 درصد است. مشکلات حقوق کارکنان و طاقت فرسا بودن کار کارمندان پزشکی قانونی است البته 200 نفر به استخدام این سازمان در آمده اند.مسجدی آرانی تصریح کرد: اکنون 400 هزار متر کمبود جاداریم و با مشکل کمبود ابنیه مواجه هستیم. همچنین 385 مرکز ملک سازمان پزشکی قانونی است که 185 باب ملکی است و بقیه آن استیجاری و امانی است.

** در کمترین زمان کار تشخیص جسد قاضی منصوری انجام شدوی درباره پرونده قاضی منصوری گفت: بررسی ها در این پرونده انجام شد و شرح جسد و تشخیص صورت گرفت و کمتر از 40 روز به جهت حساسیت نظر کارشناسی خود را اعلام به مرجع قضایی کردیم، بقیه مسایل به عهده آنها است.

مسجدی آرانی درباره دادپزشک گفت: همکاران ما برای نزدیک 70 هزار نفر طی 9 ماه گذشته جواز دفن از طریق طرح دادپزشک صادر کردند. این موضوع را برای خدمت مناسب تر و ارزان تر در سراسر کشور ساماندهی کردیم .وی افزود: در 9 ماهه گذشته در حوزه معاینات بالینی بیش از یک میلیون و 200 هزار پرونده و در حوزه معاینات اجساد حدود 48 هزار پرونده را بررسی کردیم و به صورت کل در حوزه نزاع 1.5 درصد و در حوزه متوفی های تصادفات 14 درصد کاهش داشتیم.

مسجدی آرانی با بیان اینکه 21 پروژه مربوط به سازمان پزشکی قانونی در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد، تاکید کرد: در استان قم کلانتری ها به سیستم پزشکی قانونی و قوه قضاییه متصل هستند. در برخی استانها این ارتباط الکترونیکی هنوز به وقوع نپیوسته که از عزیزان در نیروی انتظامی می خواهیم در اجرای این فرآیند اقدامات خود را انجام دهند.

وی درباره سقط جنین گفت: در دو ماه گذشته برخی افراد غیرعلمی اظهار نظرهایی در این خصوص داشته اند. در حوزه نظام سلامت اگر جنینی دچار اختلال شدید باشد و برای مادر و خود جنین تهدید باشد سقط با شرایط خاص و براساس قانون انجام می شود. چالشی در کشور وجود دارد با عنوان سقط جنایی که باید دستگاههای متولی تمهیداتی برای آن بیاندیشند. البته ما با دادستان این موضوع را دنبال می کنیم و امیدواریم دیگر شاهد یک سقط جنایی هم نباشیم.

مسجدی آرانی گفت: در حوزه کمیسیون های پزشکی 21 هزار و 197 مورد طی 9 ماهه گذشته بررسی شده است. همچنین 69 هزار و 625 پرونده در آزمایشگاه های پزشکی قانونی بررسی شده و در مجموع طی 9 ماهه گذشته 423 هزار و 493 نمونه در آزمایشگاه ها مورد بررسی قرار گرفته است.

** عنوان مادر جایگزین برای رحم اجاره ای استفاده شودرییس سازمان پزشکی قانونی کشور درباره رحم اجاره ای گفت: بهتر است عنوان «مادر جایگزین» بر آن گذاشته شود. وظیفه سازمان پزشکی قانونی در این زمینه بررسی سلامت شخصی است که قرار است رحم را اجاره دهد و پس از بررسی سازمان، تاییدیه سلامت رحم به شخص داده می شود. در این زمینه مشکل ژنتیک و هویت وجود ندارد زیرا پدر و مادر فرزند مشخص است.ایرنا


کلیدواژه های این خبر
نرم افزار   خوزستان   آزمایشگاه   پزشکی قانونی   استعمار   اقدامات پیشگیرانه   مرجعیت علمی   اسفند   سازمان پزشکی قانونی   نگرش   آزمایشگاهی   آموزش و پژوهش   ویروس کرونا   منزل مسکونی   ژنتیک   خلوص   ارباب رجوع   وضعیت استخدام   بانک اطلاعات   تصادف شدید   قصور   بیمارستان   آنلاین   لرستان   پیشگیری   پژوهش   دولت و مجلس   ایام دهه فجر   مبتلا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «شفا آنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
تایید قطعی وجود کرونای انگلیسی در اصفهان
نصف جهان
یک مورد بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در کرمانشاه شناسایی شد
ایرنا
کاهش 7 درصدی اهدای خون نسبت به سال گذشته
ایکنا
نبود انگیزه کافی برای اشتغال در سازمان پزشکی قانونی
پانا
چیزی به نام ویروس کرونا وجود ندارد!
پول نیوز
انگیزه کافی برای اشتغال در سازمان پزشکی قانونی وجود ندارد
ایسنا
کرونای «ایرانی» در قزوین کشف شد؟
نصف جهان
ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی به استان بوشهر رسید
ایرنا
بزرگترین دروغ کرونایی به دنیا / دانشمندان کشف کردند
رکنا نت
کرونای «ایرانی» در قزوین کشف شد؟/250 هزار نسخه واکسن سینوفارم اهدایی چین در راه ایران
خبرآنلاین
کرونای «ایرانی» در قزوین کشف شد؟/ واکسن سینوفارم اهدایی چین در راه ایران
خبرآنلاین
کرونای «ایرانی» در قزوین کشف شد؟/ واکسن سینوفارم در راه ایران
خبرآنلاین
واکسن کرونای چینی کرونا امروز به ایران می رسد | رعایت کنید تا نوروز آرام داشته باشیم
همشهری آنلاین
استان مرکزی در تمکین موارد بهداشتی کرونا رتبه دار است
ایرنا
پیک جدید کرونا در نوروز
جوان آنلاین
آیا افراد بهبود یافته از کرونا مجدد مبتلا خواهند شد؟
جام جم آنلاین
فهرست شهر های قرمز و نارنجی اعلام شد
جام جم آنلاین
قرنطینه 2 روستای مشکوک به کرونای انگلیسی در لرستان
رکنا نت
قرنطینه روستای «گاوبازه» دلفان؛ ورود افراد ساکن شهرهای با وضعیت قرمز به لرستان ممنوع است
تسنیم
پلدختر همجوار بحران/ 2روستای مشکوک به کرونای انگلیسی قرنطینه شدند
مهر نیوز
کودتای انگلیسی کرونا
جام جم آنلاین
فرماندار: کاهش فاصله گذاری اجتماعی سلامتی مردم بافق را تهدید می کند
ایرنا
لزوم اختصاص تخت کودک در بخش آی سی یو بیمارستانها
خبرگزاری موج
فوت سه نفر در تهران به دلیل ابتلا به بیماری کرونای انگلیسی
شفا آنلاین
کرونای انگلیسی به گیلان هم رسید
بولتن نیوز
شمار مبتلایان کرونا در لرستان به 66 هزار و 453 نفر رسید
ایرنا
لزوم تقویت بهداشت و درمان یگان های مرزی/ ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مراکز درمانی و آموزشی
خبرگزاری دفاع مقدس
کرونای انگلیسی به گیلان هم رسید / 12 نفر در منجیل قرنطینه شدند
تسنیم
خبرها
روزنامه شرق
واکسن ایرانی کرونا 90 درصد ایمنی زایی دارد
جوان آنلاین
رسیدگی پزشکی قانونی سالانه به بیش از 2/5 میلیون پرونده
شفا آنلاین
بیمه سلامت 420میلیارد ریال برای مبتلایان به کرونا درخوزستان هزینه کرد
ایرنا
رسیدگی پزشکی قانونی به بیش از 2.5 میلیون پرونده در سال
صدا و سیما
پزشکی قانونی سالانه به بیش از 2/5 میلیون پرونده رسیدگی می کند
فارس
تعامل بین دستگاهی و هم افزایی، رویکرد جدید قوه قضاییه است
خبرگزاری ایلنا
یزد| میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی به 56 درصد کاهش یافته است
تسنیم
کرونای انگلیسی، در یک قدمی فارس
شیرازه
شیوع کرونای انگلیسی در فارس دور از انتظار نیست
ایسنا
سامانه سلامت الکترونیک با حضور شهردار تهران رونمایی شد | حذف دفترچه بیمه و تحقق نسخه الکترونیکی تا مرداد 1400
همشهری آنلاین
101 دروغ شاخدار کرونایی در یک سال
نصف جهان
اخبار مرتبط
bltنصف جهان : تایید قطعی وجود کرونای انگلیسی در اصفهان
bltایرنا : یک مورد بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در کرمانشاه شناسایی شد
bltایکنا : کاهش 7 درصدی اهدای خون نسبت به سال گذشته
bltپانا : نبود انگیزه کافی برای اشتغال در سازمان پزشکی قانونی
bltپول نیوز : چیزی به نام ویروس کرونا وجود ندارد!
bltایسنا : انگیزه کافی برای اشتغال در سازمان پزشکی قانونی وجود ندارد
bltنصف جهان : کرونای «ایرانی» در قزوین کشف شد؟
bltایرنا : ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی به استان بوشهر رسید
bltرکنا نت : بزرگترین دروغ کرونایی به دنیا / دانشمندان کشف کردند
bltخبرآنلاین : کرونای «ایرانی» در قزوین کشف شد؟/250 هزار نسخه واکسن سینوفارم اهدایی چین در راه ایران
bltخبرآنلاین : کرونای «ایرانی» در قزوین کشف شد؟/ واکسن سینوفارم اهدایی چین در راه ایران
bltخبرآنلاین : کرونای «ایرانی» در قزوین کشف شد؟/ واکسن سینوفارم در راه ایران
bltهمشهری آنلاین : واکسن کرونای چینی کرونا امروز به ایران می رسد | رعایت کنید تا نوروز آرام داشته باشیم
bltایرنا : استان مرکزی در تمکین موارد بهداشتی کرونا رتبه دار است
bltجوان آنلاین : پیک جدید کرونا در نوروز
bltجام جم آنلاین : آیا افراد بهبود یافته از کرونا مجدد مبتلا خواهند شد؟
bltجام جم آنلاین : فهرست شهر های قرمز و نارنجی اعلام شد
bltرکنا نت : قرنطینه 2 روستای مشکوک به کرونای انگلیسی در لرستان
bltتسنیم : قرنطینه روستای «گاوبازه» دلفان؛ ورود افراد ساکن شهرهای با وضعیت قرمز به لرستان ممنوع است
bltمهر نیوز : پلدختر همجوار بحران/ 2روستای مشکوک به کرونای انگلیسی قرنطینه شدند
bltجام جم آنلاین : کودتای انگلیسی کرونا
bltایرنا : فرماندار: کاهش فاصله گذاری اجتماعی سلامتی مردم بافق را تهدید می کند
bltخبرگزاری موج : لزوم اختصاص تخت کودک در بخش آی سی یو بیمارستانها
bltشفا آنلاین : فوت سه نفر در تهران به دلیل ابتلا به بیماری کرونای انگلیسی
bltبولتن نیوز : کرونای انگلیسی به گیلان هم رسید
bltایرنا : شمار مبتلایان کرونا در لرستان به 66 هزار و 453 نفر رسید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : لزوم تقویت بهداشت و درمان یگان های مرزی/ ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مراکز درمانی و آموزشی
bltتسنیم : کرونای انگلیسی به گیلان هم رسید / 12 نفر در منجیل قرنطینه شدند
bltروزنامه شرق : خبرها
bltجوان آنلاین : واکسن ایرانی کرونا 90 درصد ایمنی زایی دارد
bltشفا آنلاین : رسیدگی پزشکی قانونی سالانه به بیش از 2/5 میلیون پرونده
bltایرنا : بیمه سلامت 420میلیارد ریال برای مبتلایان به کرونا درخوزستان هزینه کرد
bltصدا و سیما : رسیدگی پزشکی قانونی به بیش از 2.5 میلیون پرونده در سال
bltفارس : پزشکی قانونی سالانه به بیش از 2/5 میلیون پرونده رسیدگی می کند
bltخبرگزاری ایلنا : تعامل بین دستگاهی و هم افزایی، رویکرد جدید قوه قضاییه است
bltتسنیم : یزد| میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی به 56 درصد کاهش یافته است
bltشیرازه : کرونای انگلیسی، در یک قدمی فارس
bltایسنا : شیوع کرونای انگلیسی در فارس دور از انتظار نیست
bltهمشهری آنلاین : سامانه سلامت الکترونیک با حضور شهردار تهران رونمایی شد | حذف دفترچه بیمه و تحقق نسخه الکترونیکی تا مرداد 1400
bltنصف جهان : 101 دروغ شاخدار کرونایی در یک سال
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.