دستگیری 15 داعشی در شمال عراق

دستگیری 15 داعشی در شمال عراق
ساعت24-سازمان اطلاعات وزارت کشور عراق از دستگیری پانزده تروریست داعش در استان نینوی در شمال عراق خبر داد.
دستگیری 15 داعشی در شمال عراق

سازمان اطلاعات وزارت کشور عراق طی بیانیه ای از دستگیری پانزده تروریست داعش طی عملیات های جداگانه در استان نینوی (شمال) خبر داد.

به نوشته پایگاه خبری «المعلومه»، در این بیانیه آمده است: با پیگرد عناصر داعش از سوی سازمان اطلاعات و تحقیقات فدرال وزارت کشور عراق برای از بین بردن منابع تروریست ها و بقایای آنها، نیروهای اداره اطلاعات و مبارزه با تروریسم نینوی توانستند پانزده داعشی را در مناطق مختلفی از استان دستگیر کنند.

بر اساس این گزارش، این تروریست ها طبق ماده چهارم قانون مبارزه با تروریسم با اسامی و القاب متعدد به اتهام عضویت در داعش تحت پیگرد بودند که در بخش دجله، دیوان الجند، اردوگاه های عمومی، لشکرهای الفرقان و البیلاوی، پلیس غیر اسلامی، گردان های انتحاری و یگانهای مهندسی نظامی فعالیت می کردند.

وی توضیح داد که بر اساس تحقیقات اولیه صورت گرفته از این افراد، آنها به عضویت در داعش و مشارکت در بسیاری از عملیات های تروریستی علیه نیروهای امنیتی و شهروندان عراقی طی عملیات های آزادسازی کشور اعتراف کردند.

به رغم شکست گروه تروریستی داعش در عراق در دسامبر 2017 بعد از چند سال عملیات نیروهای امنیتی و نظامی عراق، هنوز هسته های خاموش و عناصر باقی مانده این گروه تروریستی هر از گاهی دست به عملیات تروریستی علیه اهداف نظامی و غیر نظامی می زنند و در باندها و گروه های کوچک تلاش می کنند تا امنیت عراق را برهم بزنند.

منبع: فارس پیشنهاد ارسال نظر شما در حال پاسخ به نظر «» هستید. × لغو پاسخ نام * ایمیل نظر شما * ویژه ها خط داغ تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی