سلامت هر موسسه مالی در گرو برخورداری از واحدهای کنترل داخلی کارآمد است

سلامت هر موسسه مالی در گرو برخورداری از واحدهای کنترل داخلی کارآمد است
خبرگزاری آریا - عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون بر نقش مهم واحدهای کنترل داخلی در ارتقاء سلامت موسسات مالی تاکید نمود.
سلامت هر موسسه مالی در گرو برخورداری از واحدهای کنترل داخلی کارآمد است

سلامت هر موسسه مالی در گرو برخورداری از واحدهای کنترل داخلی کارآمد است خبرگزاری آریا - عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون بر نقش مهم واحدهای کنترل داخلی در ارتقاء سلامت موسسات مالی تاکید نمود.
به گزارش خبرگزاری آریا ، عباس نجفی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون در جلسه بررسی گزارش حسابرسی عملیاتی واحدهای نظارتی بانک توسعه تعاون اظهار داشت: ادارات کلی بازرسی، اداره کل حسابرسی داخلی، اداره کل مبارزه با پولشویی، اداره کل مدیریت ریسک و اداره کل تطبیق به عنوان واحدهای کنترل داخلی بانک مطرح هستند و با پیش بینی اقدامات احتیاطی، ارائه رهنمودها به واحدهای عملیاتی و اعمال نظارت بر عملیات بانکی در صدد ارتقای سلامت بانک می باشند.
وی در خصوص گزارش حسابرسی عملیاتی واحدهای نظارتی بانک توسعه تعاون گفت: این گزارش فرآیندهای کنونی اعمال نظارت از سوی این واحدها را مورد بررسی قرار داده و پیشنهادهای مناسبی برای هم افزایی واحدها، پرهیز از موازی کاری و نحوه صحیح تبادل اطلاعات را ارائه می دهد.
عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون تعامل و یکپارچگی میان واحدهای نظارتی را در راستای کنترل کلیه عملیات در شبکه بانک به منظور حصول اطمینان از صحت و دقت فعالیت ها موثر دانست و گفت: اطمینان عموم مردم و فعالان بازار به موسسات واسط مالی مهمترین عامل در ایجاد بستر مناسب برای فعالیت آنها به حساب می آید.
نجفی مجموعه الزامات مربوط به کفایت سرمایه بانک ، مدیریت ریسک های اعتباری ، جلوگیری از معاملات ناسالم اقتصادی، انواع شیوه های نظارتی (حضوری و غیر حضوری) و رعایت استانداردهای حسابداری و بانکی را از مهمترین محورهای واحدهای کنترل داخلی بانک برشمرد و گفت: فعالیت بانکی فعالیتی هدفمند در جهت تامین مالی واحدهای تولیدی و کمک به ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد است. بانکها در راستای ارائه هر چه بهتر تخصیص منابع در چارچوب های قانونی و مبتنی بر اصول و قواعد حرفه ای انجام وظیفه می کنند.
وی افزود: واحدهای عملیاتی ستاد و صف از رهنمودها و اعمال نظارت همکاران بازرسی برخوردار هستند و چارچوب های تعریف شده از سوی نهادهای نظارتی در خصوص افتتاح حساب، پذیرش سپرده، اعطای تسهیلات، دریافت تضمینات، صدور ضمانت نامه، عملیات ارزی و خدمات تخصصی می تواند در شکل دهی صحیح به فعالیت کلی بانک موثر واقع گردد.
نجفی گفت: واحدهای نظارتی جهت اعمال نظارت بر سیستم از منظر حرفه ای نیازمند اطلاعات و دسترسی های کافی می باشند. تعیین حد و مرز دسترسی ها و تبادل صحیح اطلاعات میان واحدهای کنترل داخلی از موضوعات حائز اهمیت است که مدیران ارشد بانکی در ارائه چارچوب برای آن نقشی مهم بر عهده دارند.
وی در تبیین فرآیندهای کنترل و نظارت در بانک گفت: این فرآیندها بسیار گسترده است و از فرآیند خرد بانکداری و عملیات شعبه ای تا کنترل جریانات کلان بانک و مراقبت از شاخص های اصلی از جمله کفایت سرمایه را شامل می شود.
نجفی در تبیین سیاست های خود کنترلی بانک گفت: تاکید مدیران ارشد بانک بر آن بوده است که کلیه کنترل های مورد نیاز با ارائه صحیح دستورالعمل ها، چینش صحیح فرآیندها و رعایت سلسله مراتب نظارتی در داخل بانک صورت پذیرد و بانک در شناسایی هر گونه انحراف و رسیدگی به آن، اهتمام کافی را داشته باشد.
وی مجموعه سلسله مراتب مدیریتی بانک را در موضوع کنترل داخلی و اعمال نظارت، صاحب نقش عنوان نمود و گفت: واحدهای نظارتی در هر موسسه مالی به لحاظ سرمایه انسانی و بعد زمانی و مکانی دچار محدودیت هستند و این مهم شامل بانک توسعه تعاون نیز می شود و گرچه فرآیندهای هوشمند و سامانه های الکترونیک به نحو مناسبی رواج یافته است، با این وجود نظارت موثر مدیران واحدهای شبکه شعب، استانها و ستاد می تواند در پیشبرد صحیح فرآیندها موثر واقع گردد.
در این جلسه محمد مهدی احمدی معاون نظارت و حقوقی بانک توسعه تعاون، حسین کثیری عضو کمیته حسابرسی هیات مدیره بانک توسعه تعاون ، محمدرضا فرخ رئیس اداره کل مبارزه با پولشویی، رویا رحمانی رئیس اداره کل حسابرسی داخلی، رضا یوسف نیا رئیس اداره کل بازرسی فنی و تخصصی، مصطفی منتظری مقدم رئیس اداره کل مدیریت ریسک و مهدیه ابراهیمی سرپرست اداره کل تطبیق و اساتیدی از سازمان حسابرسی نقطه نظرات تخصصی خود را در خصوص این گزارش مطرح نمودند.
منبع: روابط عمومی بانک توسعه تعاون
کلیدواژه های این خبر
موسسات مالی   ضمانت نامه   واحدهای تولیدی   اعطای تسهیلات   ارزش افزوده   کنترل و نظارت   حسابدار   بانک توسعه تعاون   موسسه مالی   کفایت سرمایه   افتتاح حساب   مدیریت ریسک   کنترلی   گزارش حسابرسی   موازی کاری   مبارزه با پولشویی و تروریسم   نقش مهم   قواعد   اقتصاد   بازار   سرمایه   بانک ها   پیش بینی   بانکداری  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «آریا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
فرزندان متولد 1400 یک میلیون تومان سهام دریافت می کنند
شبستان
بانک ایران زمین به بازار و توسعه کسب و کار برای گسترش فعالیت های اقتصادی ورود می کند
پول نیوز
خاصیت تورم زایی نقدینگی در اوراق گام چگونه است؟
پول نیوز
استفاده از اوراق گام به خلق پول منتهی نمی شود
اقتصاد آنلاین
خاصیت تورم زایی نقدینگی در اوراق گام خیلی کمتر است
ایبنا
فعالیت گروه مالی توسعه تعاون در تکمیل فرآیندهای نوین مالی بخش تعاون است
پول نیوز
فعالیت گروه مالی توسعه تعاون در تکمیل فرآیندهای نوین مالی
ایبنا
نقش بانک ها در خلق پول و نقدینگی چیست؟
صبحانه با خبر
سلامت هر موسسه مالی در گرو برخورداری از واحدهای کنترل داخلی کارآمد است
پول نیوز
ایران جزو 18 کشور بزرگ جهان/کاهش مراجعه دولت به بانک مرکزی با عملیات بازار باز
شبستان
مجلس با تحقیق و تفحص از بانک های خصوصی موافقت کرد
پانا
نماینده تهران: عملکرد بانک های خصوصی شفاف نیست
ایرنا
گذراندن هفت خان رستم برای وام 10 میلیون تومانی
افکار نیوز
کاهش مراجعه دولت به بانک مرکزی با عملیات بازار باز
ایبنا
بایدها و نبایدهای بانک مرکزی در سال 1400
صبح تهران
هشی: جلوگیری از رانت و فساد دستور کار رئیس جدید بورس باشد / دستوری عمل کردن دولت باعث استعفای قالیباف شد
خبرگزاری دانشجو
مردم خرید و فروش طلا را متوقف کنند
قلم نیوز
اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص اصلاحات قانون جدید صدور چک
ایبنا
چرا بانک مرکزی فقط به نفع بانک ها می اندیشد نه به مصالح کشور؟
بانکداری ایرانی
جزئیات تسهیلات کارگشا در بانک مسکن
شمانیوز
اصلی ترین دلیل ریزش بورس
رویداد 24
نگاه کوتاه مدت دولت به بازار سرمایه دلیل ریزش این روزهای بورس
باشگاه خبرنگاران
وزیر اقتصاد از کارخانه بهپاک بهشهر بازدید کرد
ایرنا
تعدد بانک ها چه آسیبی به اقتصاد کشور وارد می کند؟
ایسنا
فشار نرخ بهره یکی از چالش های اقتصاد ایران در سال 1400
خبرگزاری موج
پیش بینی قیمت طلا در سال 1400 / اقتصاد ایران به چه سمتی خواهد رفت ؟
رکنا نت
پرداخت بخش عمده ای از اختصاص 1/5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال در روستاها
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال در کارگروه اشتغال چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: پرداخت بخش عمده ای از اختصاص 1/5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای اشتغال در روستاها
آریا
آمادگی اعطای تسهیلات بلاعوض در برخی حوزه های خاص جهت ایجاد اشتغال
ایسنا
کاهش 30 درصدی سهم صنعت کشاورزی از تسهیلات بانکی
رادیو گفتگو
بانک تجارت یکی از بازیگران موفق صنعت بانکداری کشور در اجرای پروژه بانکداری دیجیتال
آریا
زیان بورس در راه است؟
فردا نیوز
افق های سیاست گذاری بانکی در قرن جدید
دنیای اقتصاد
موانع پرداخت تسهیلات عدالت
بانکداری ایرانی
تقویت بخش فناوری بانک به منزله تقویت کلیت بانک است
ایبنا
توضیحات دژپسند درباره عدم ترخیص 1000 خودرو
صبحانه با خبر
خبری خوش حال کننده برای مردم و اقتصاد ایران/خودمختاری بانک ها متوقف می شود
نامه نیوز
درس هایی از جنگ تجاری ایالات متحده آمریکا
ایبنا
آماده تامین مالی بنگاه های اقتصادی در کوتاه ترین زمان ممکن هستیم
ایکنا
بیش از 40 میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای تولید پوشاک اختصاص یافت
ایرنا
اخبار مرتبط
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.