تخم مرغ دانه ای 1100 تومان شد

تخم مرغ دانه ای 1100 تومان شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه قیمت هر شانه سی عددی تخم مرغ بدون بسته بندی بین 31 تا 33 هزار تومان است قیمت هر عدد تخم مرغ را 1100 تومان اعلام کرد.
تخم مرغ دانه ای 1100 تومان شد

مرتضی رضایی در نشست خبری که به مناسبت دهه فجر برگزار شد گفت: امسال 573 طرح در حوزه دام و طیور به بهره برداری رسیده که بالغ بر 5 هزار و 700 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این حوزه انجام گرفته و برای 6 هزار و 650 نفر اشتغال کرده است.
وی بااشاره به طرح پرینت قیمت روی تخم مرغ برای جلوگیری از گرانفروشی بیان کرد: پیشنهاد آزاد شدن صادرات دام مازاد و واردات گوشت را برای تعادل بازار مطرح کرده ایم.
صادرات 680 میلیون دلاری محصولات دامی در سال جاری
معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به آخرین وضعیت صادرات محصولات دام و طیور در سال جاری گفت: 790 هزار تن فرآورده لبنی بر پایه شیر خام، 31 هزار تن گوشت مرغ، 54 هزار تن تخم مرغ و 1400 تن عسل از کشور صادر شده که ارزش این صادرات 680 میلیون دلار بوده است.
وی با اشاره به طرح های این معاونت گفت: احیای مرغ لاین آرین یکی از طرح های کلان در سطح ملی است که پیگیری می شود همچنین افزایش ضریب خوداتکایی در تولید کره نیز از جمله طرح هایی است که دنبال می کنیم.
رضایی با اشاره به اینکه واردات کره در سال گذشته 50 هزار تن بوده است، میزان واردات این محصول را در 9 ماهه سال جاری حدود 7 هزار تن اعلام کرد و افزود: بنابراین 85 درصد در این زمینه خودکفایی حاصل شده و سالانه حدود 250 تا 300 میلیون دلار صرف واردات کره می شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه توان تولید کره در کشور بالای 70 هزار تن است، گفت: اگر صادرات شیرخشک نباشد برای کارخانه نیز تولید کره صرف نمی کند چرا که محصولات جانبی تولید کره، شیرخشک است بنابراین ما از وزارت صمت درخواست کردیم صادرات شیرخشک را آزاد کند و به ما قول پیگیری و حل این مشکل را دادند.
وی همچنین از کاهش واردات گوشت قرمز در سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس آمار گمرک امسال 4 هزار و 630 تن گوشت گوسفندی و 28 هزار تن گوشت گاوی وارد کشور شده که ارزش این واردات به ترتیب 30 و 121 میلیون دلار بوده است.
در زمینه عرضه تخم مرغ گرانفروشی صورت می گیرد
رضایی با اشاره به اینکه در زمینه عرضه تخم مرغ گرانفروشی صورت می گیرد گفت: در این راستا طرحی را شروع کردیم که بر اساس آن باید قیمت تخم مرغ روی بسته بندی و همچنین روی هر عدد تخم مرغ ثبت شود و اگر مرغداری امکان پرینت قیمت بر روی تخم مرغ را ندارد باید هنگام تحویل فاکتور ارائه دهد.
وی با اشاره به اینکه قیمت هر شانه سی عددی تخم مرغ بدون بسته بندی بین 31 تا 33 هزار تومان است قیمت هر عدد تخم مرغ را 1,100 تومان اعلام کرد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: قیمت تخم مرغ درب مرغداری به شدت مناسب و منطقی است چرا که مرغداران نهاده ها را به صورت کامل دریافت می کنند و هر واحد مرغداری مدعی است چنین اتفاقی نیفتاده آن را به رسانه ها اعلام کند تا ما پیگیری کنیم.
این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر بحث نظارت بر عرضه و توزیع تخم مرغ در بازار گفت: دستگاه های نظارتی باید به این مساله ورود کنند و ما هیچ تعارفی با مرغ دار، عمده فروشان و خرده فروشان نداریم و باید دلیل این گرانفروشی مشخص و با آن برخورد کرد.
رضایی با اشاره به اینکه هیچ کمبودی در حوزه تولید تخم مرغ نداریم گفت: تولید ماهانه تخم مرغ 90 هزار تن است در حالی که مصرف به این میزان نیست.
وی با اشاره به لزوم مدیریت در حوزه بازار تخم مرغ گفت: باید نظارت و کنترل بیشتری در این حوزه انجام بگیرد.
طرح مرغ سایز در دست اجراست
معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اینکه اجرای طرح مرغ سایز آغاز شده و بر این اساس به مرغداران بر اساس تولید مرغ در 40 تا 42 روز نهاده تحویل داده می شود، گفت: به مرور سختگیری ها در این حوزه بیشتر خواهد شد البته اجرای کامل این طرح به همراهی مردم نیاز دارد و تا زمانی که مصرف کننده از فروشگاه مرغ با وزن بالا درخواست می کند امکان تحقق کامل این مساله را نداریم.
رضایی تاکید کرد: باید برای مرغ سایز تقاضا ایجاد شود چراکه وقتی تقاضا ایجاد می شود تأمین نیز به دنبال آن صورت خواهد گرفت.
برای ایام عید مشکلی در حوزه مرغ و تخم مرغ نداریم
معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره تنظیم بازار شب عید نیز گفت: همانطور که اشاره کردم در حوزه تولید تخم مرغ کمبودی وجود ندارد و درباره مرغ نیز برای بهمن ماه 130 میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شده که بر این اساس 230 هزار تن گوشت مرغ تولید خواهد شد.
راهکار وزارت جهاد کشاورزی برای محدودیت قاچاق دام و تعادل بخشی قیمت گوشت
معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به پرسشی درباره انباشت دام در کشور، افزایش قیمت گوشت قرمز و قاچاق دام توضیح داد: در این زمینه پیشنهاد کرده ایم به تعداد قابل قبول و مدیریت شده صادرات دام مازاد آزاد شود به این معنا که تعداد دام مازاد کشور به طور دقیق برآورد شود و معادل میزانی که صادر می شود یا دو برابر آن واردات گوشت صورت بگیرد تا هم قاچاق محدودتر شود، هم انباشت دام مرتفع گردد و هم قیمت گوشت در بازار به تعادل برسد.
رضایی گفت: کارگروهی برای این منظور تشکیل شده اما نگرانی مسئولان تنظیم بازار از این است که قیمت گوشت برای مصرف کننده نهایی بیشتر افزایش پیدا کند به همین جهت نیاز به مذاکره های بیشتری وجود دارد تا با یکدیگر در این زمینه به تعامل برسیم.
سامانه بازارگاه باعث ایجاد شفافیت در توزیع نهاده های دامی شده است
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا سامانه بازارگاه با وجود مشکلاتی که برای تولیدکنندگان ایجاد کرده جمع نمی شود، افزود: اگر سامانه بازارگاه جمع شود قرار است چه چیزی جایگزین آن شود؟ به عنوان مثال 9 میلیون تن ذرتی را که با ارز 4200 تومانی وارد کشور می کنیم با چه سیستمی باید توزیع کنیم در حال حاضر تک تک مرغداران و دامداران یا دستگاه های نظارتی و تشکل های مربوطه در هر لحظه که اراده کنند می توانند ببیند کدام واحد به چه میزان نهاده دریافت کرده که اگر سامانه بازارگاه وجود نداشته باشد و مرغداری مدعی شود که نهاده دریافت نکرده چگونه باید این مساله را ثابت کرد.
رضایی با اشاره به اینکه سامانه بازارگاه باعث ایجاد شفافیت در توزیع نهاده های دامی شده است، گفت: برخی از روشنایی های ایجاد شده در این حوزه ناراحتند چرا که در تاریکی فساد راحت تر اتفاق می افتد و سامانه بازارگاه چیزی به جز حسابداری کالایی و ریالی در حوزه توزیع نهاده های دامی نیست.
این مقام مسئول با بیان اینکه در حوزه نهاده های دامی درباره 16 میلیون تن نهاده وارداتی صحبت می کنیم، تصریح کرد: هر چه بیشتر در این حوزه شفافیت بیشتر باشد تخلفات کمتر خواهد شد.
وی با بیان اینکه حتماً سامانه بازارگاه ایرادات نرم افزاری دارد، گفت: این ایرادات در حال برطرف کردن است بنده تمام اشکالات آن را قبول می کنم اگر دردسری برای تولیدکننده ایجاد کرده از آنها عذرخواهی می کنم.
دولت تصمیم برای حذف ارز 4200 تومانی از واردات نهاده های دامی ندارد
معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین درباره اینکه اگر ارز 4200 تومانی از واردات نهاده های دامی حذف شود، سامانه بازارگاه جمع آوری خواهد شد، گفت: همیشه به مسئولان بانک کشاورزی که عهده دار طراحی سامانه بازارگاه هستند گفته ام این سامانه باید آنقدر جذابیت ایجاد کند که حتی اگر ارز ترجیحی حذف شود تولیدکنندگان و واردکنندگان مایل به استفاده از آن باشند.
رضایی تاکید کرد: در حال حاضر بحث حذف ارز 4200 تومانی از واردات نهاده های دامی مطرح نیست ضمن اینکه اگر اشکالات سامانه بازارگاه کاملاً رفع شود به عنوان یک یادگاری خوب در این حوزه برای سال های آینده باقی می ماند.
وی درباره واردکنندگانی که اقدام به عرضه نهاده های وارداتی در سامانه بازارگاه نکنند، گفت: اگر وارد کننده ای نهاده وارداتی خود را در بازارگاه وارد نکند به مراجع قضائی معرفی می شود و با او برخورد خواهد شد.
رضایی درباره نشتی هایی که در بازار نهاده ها صورت می گیرد، افزود: امکان تخلف از طریق سامانه بازارگاه وجود ندارد و اگر نشتی و تخلفی وجود دارد از جای دیگری انجام می شود.
وی همچنین درباره ثبت سفارش نهاده های دامی توضیح داد: حدود دو هفته است که ثبت سفارش نهاده ها از وزارت صمت به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شده است.


کلیدواژه های این خبر
صادرات   آمار گمرک   گوشت مرغ   قیمت تخم مرغ   گوشت گوسفندی   مرغداران   محصولات دامی   شیرخشک   واردات گوشت   وزارت جهاد کشاورزی   وزیر جهاد کشاورزی   گرانفروشی   واردات کره   دام و طیور   مرغداری   کارخانه   واردات گوشت قرمز   لاین   بسته بندی   وضعیت صادرات   میزان واردات   گاوی   آزاد شدن   وزیر جهادکشاورزی   اشتغال   بازار   سرمایه گذاری   وزارت صمت   ایام دهه فجر   فرآورده های لبنی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «تیک نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
دلایل نابسامانی تامین و توزیع کالاهای اساسی/ قیمت گران میوه با وجود فراوانی تولید
ملیت
توزیع گوشت مرغ در میادین تهران تا پایان ماه رمضان ادامه دارد
برنا
تامین حلب مورد نیاز کارخانه های روغن
شعار سال
مشکلی در تامین مرغ نداریم
بازار نیوز
درج نماد معاملاتی جدید در فرابورس
مشرق نیوز
برنامه ریزی برای حذف دلالان از بازار گوشت قرمز
شهر فردا
هر شانه تخم مرغ 3 تومان ارزان شد
ایران آنلاین
کاهش 3000 تومانی قیمت هر شانه تخم مرغ/ فروش بالای 35 هزار تومان تخلف است
ساعت 24
نرخ واقعی مرغ چقدر است؟
صبحانه با خبر
التهاب بازار مرغ به پایان می رسد/نرخ هر کیلو مرغ 25 هزار تومان
مشرق نیوز
فروش مرغ فقط با قیمت مصوب در آذربایجان غربی
صدا و سیما
غیر قانونی بودن فروش مرغ خارج از قیمت مصوب
بازار نیوز
فروش مرغ خارج از قیمت مصوب غیرقانونی است
ایرنا
گسترش صنایع تبدیلی در گیلان
بازار نیوز
150 واحد صنایع تبدیلی در گیلان در دست ساخت است
ایرنا
رانت 16میلیارد تومانی در بسته بندی تخم مرغ
آوای خزر
"رانت" روزانه 16 میلیارد تومانی در بسته بندی تخم مرغ
اتاق خبر
رانت روزانه 16 میلیارد تومان در بسته بندی تخم مرغ
آفتاب
جلوگیری از گرانفروشی با درج قیمت تخم مرغ!
شعار سال
رانت روزانه 16 میلیارد تومانی در بسته بندی تخم مرغ
ساعت 24
طرحی برای جلوگیری از گرانفروشی تخم مرغ
خبر خودرو
کلاف سردرگم درج قیمت روی تخم مرغ!
فرتاک نیوز
سازمان حمایت، قیمت مرغ را اعلام کرد
598
کلاف سردرگم درج قیمت بر روی تخم مرغ!
ایسنا
قیمت مرغ دوباره افزایش یافت
رویداد 24
مرغ باز هم گران شد
تابناک
وضعیت عجیب قیمت ها در بازار مرغ و تخم مرغ
صبحانه با خبر
بازار مرغ دو نرخی شد
ایران اکونومیست
قیمت مرغ دوباره پر کشید
دنیای اقتصاد
مرغ دوباره گران شد
خبرآنلاین
بازار دو نرخی مرغ و سردرگمی مصرف کنندگان!
ایسنا
درج قیمت 1100تومانی روی هر تخم مرغ الزامی شد
اقتصادگردان
100درصد نهاده مورد نیاز تولیدکنندگان گوشت، مرغ و تخم مرغ تامین شد
ایران آنلاین
درج قیمت بر روی تخم مرغ، خودکفایی 85 درصدی در تولید کره
اقتصادگردان
درج قیمت بر روی تخم مرغ
بولتن نیوز
درج قیمت بر روی تخم مرغ الزامی شد
صبحانه با خبر
درج قیمت روی تخم مرغ الزامی شد
پارسینه
درج قیمت 1100 تومانی بر روی هر تخم مرغ الزامی شد
بولتن نیوز
تخم مرغ چند شد؟
دنیای اقتصاد
بهره برداری از 573 طرح در حوزه دام و طیور
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltملیت : دلایل نابسامانی تامین و توزیع کالاهای اساسی/ قیمت گران میوه با وجود فراوانی تولید
bltبرنا : توزیع گوشت مرغ در میادین تهران تا پایان ماه رمضان ادامه دارد
bltشعار سال : تامین حلب مورد نیاز کارخانه های روغن
bltبازار نیوز : مشکلی در تامین مرغ نداریم
bltمشرق نیوز : درج نماد معاملاتی جدید در فرابورس
bltشهر فردا : برنامه ریزی برای حذف دلالان از بازار گوشت قرمز
bltایران آنلاین : هر شانه تخم مرغ 3 تومان ارزان شد
bltساعت 24 : کاهش 3000 تومانی قیمت هر شانه تخم مرغ/ فروش بالای 35 هزار تومان تخلف است
bltصبحانه با خبر : نرخ واقعی مرغ چقدر است؟
bltمشرق نیوز : التهاب بازار مرغ به پایان می رسد/نرخ هر کیلو مرغ 25 هزار تومان
bltصدا و سیما : فروش مرغ فقط با قیمت مصوب در آذربایجان غربی
bltبازار نیوز : غیر قانونی بودن فروش مرغ خارج از قیمت مصوب
bltایرنا : فروش مرغ خارج از قیمت مصوب غیرقانونی است
bltبازار نیوز : گسترش صنایع تبدیلی در گیلان
bltایرنا : 150 واحد صنایع تبدیلی در گیلان در دست ساخت است
bltآوای خزر : رانت 16میلیارد تومانی در بسته بندی تخم مرغ
bltاتاق خبر : "رانت" روزانه 16 میلیارد تومانی در بسته بندی تخم مرغ
bltآفتاب : رانت روزانه 16 میلیارد تومان در بسته بندی تخم مرغ
bltشعار سال : جلوگیری از گرانفروشی با درج قیمت تخم مرغ!
bltساعت 24 : رانت روزانه 16 میلیارد تومانی در بسته بندی تخم مرغ
bltخبر خودرو : طرحی برای جلوگیری از گرانفروشی تخم مرغ
bltفرتاک نیوز : کلاف سردرگم درج قیمت روی تخم مرغ!
blt598 : سازمان حمایت، قیمت مرغ را اعلام کرد
bltایسنا : کلاف سردرگم درج قیمت بر روی تخم مرغ!
bltرویداد 24 : قیمت مرغ دوباره افزایش یافت
bltتابناک : مرغ باز هم گران شد
bltصبحانه با خبر : وضعیت عجیب قیمت ها در بازار مرغ و تخم مرغ
bltایران اکونومیست : بازار مرغ دو نرخی شد
bltدنیای اقتصاد : قیمت مرغ دوباره پر کشید
bltخبرآنلاین : مرغ دوباره گران شد
bltایسنا : بازار دو نرخی مرغ و سردرگمی مصرف کنندگان!
bltاقتصادگردان : درج قیمت 1100تومانی روی هر تخم مرغ الزامی شد
bltایران آنلاین : 100درصد نهاده مورد نیاز تولیدکنندگان گوشت، مرغ و تخم مرغ تامین شد
bltاقتصادگردان : درج قیمت بر روی تخم مرغ، خودکفایی 85 درصدی در تولید کره
bltبولتن نیوز : درج قیمت بر روی تخم مرغ
bltصبحانه با خبر : درج قیمت بر روی تخم مرغ الزامی شد
bltپارسینه : درج قیمت روی تخم مرغ الزامی شد
bltبولتن نیوز : درج قیمت 1100 تومانی بر روی هر تخم مرغ الزامی شد
bltدنیای اقتصاد : تخم مرغ چند شد؟
bltصدا و سیما : بهره برداری از 573 طرح در حوزه دام و طیور
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.