وجود بیش از 8 هزار زیارتگاه در ایران

وجود بیش از 8 هزار زیارتگاه در ایران
پیش نشست کنگره زیارت، معنویت و اخلاق بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار و در این نشست به چگونگی استفاده از ظرفیت زیارت برای تمدن سازی و ایجاد قطب گردشگری معنوی و همچنین دلایل افول جوامع اشاره شد.
وجود بیش از 8 هزار زیارتگاه در ایران

وجود بیش از 8 هزار زیارتگاه در ایرانبه گزارش شهدای ایران، پیش نشست کنگره «زیارت، معنویت و اخلاق بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» با سخنرانی حجت الاسلام سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمی، حجت الاسلام حاج ابوالقاسم، نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری، محمدهادی همایون، رئیس دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع)، حجت الاسلام گنابادی، مشاور تولیت و معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی و حجت الاسلام عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه شب گذشته به صورت وبینار از نشانی abarat.tv پخش شد.

یکی از دستاورهای انقلاب اسلامی خودکفایی ملت ایران است
در ابتدای این برنامه، حجت الاسلام عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به خدمات انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف، اظهار داشت: یکی از مهمترین دستاورهای انقلاب اسلامی خودکفایی ملت ایران است. علاوه بر این، با پیروزی انقلاب اسلامی تحولات فکری و عقیدتی حاصل شد که در پیشرفت کشور نقش مؤثری داشت.

وی به تحول نگرش در حوزه دین اشاره کرد و افزود: در گذشته دین فقط در حوزه عبادت مورد توجه قرار داشت، اما به برکت انقلاب اسلامی، رسالت های دین در نظام سازی و تمدن سازی متجلی شد و ایجاد تمدن نوین اسلامی به عنوان یکی از اهداف انقلاب مورد توجه قرار گرفت.

دبیر کنگره زیارت، معنویت و اخلاق بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت اخلاق و معنویت در تمدن سازی، گفت: عمل به این امور در جامعه باید متجلی شود تا بتوانیم به تمدن نوین اسلامی برسیم.

بیش از 8 هزار زیارتگاه در ایران داریم/ بسیاری از افتخارات شیعیان در پرتو زیارت حاصل شد
حجت الاسلام عادل در ادامه با بیان اینکه بیش از هشت هزار زیارتگاه در ایران داریم، تصریح کرد: بسیاری از افتخارات و موفقیت های مسلمانان به ویژه شیعیان در پرتوی زیارت و توسل در اماکن مقدس حاصل شده است. البته زیارت فقط مختص شیعیان نیست، بلکه اهل تسنن نیز در کتاب های مختلفی به زیارت اشاره کرده و روایاتی درباره اهمیت آن نقل کردند؛ تا جایی که وقتی پیامبر اعظم (ص) از فتح مکه به مدینه برمی گشتند، قبر مادر خود را زیارت و به زیارت قبور مؤمنان توصیه کردند.

وی با اشاره به اینکه امسال با شیوع کرونا و اعمال محدودیت در تشرف به زیارتگاه ها مردم بیشتر قدر زیارت را دانستند، افزود: زیارتگاه ها نقش مهمی در ایجاد آرامش معنوی در بین مردم دارند و وجود بقاع متبرکه به عنوان قطب فرهنگی هر محله در رفع آسیب های اجتماعی اثرگذار است که نباید از توجه به ظرفیت امامزادگان غفلت کرد.

حجت الاسلام عادل به موضوعات مختلف کنگره زیارت، معنویت و اخلاق بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: این کنگره در موضوعاتی همچون «زیارت معنویت و اخلاق بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی»، «زیارت، بسط معنویت و فضائل اخلاقی»، «زیارت، بالندگی ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی»، «زیارت زیرساخت معنوی جامعه اسلامی»، «زیارت تمرین سبک زندگی اسلامی»، «زیارت و مقابله با کانون های ضد معنویت و معنویت های کاذب»، «اربعین ساحت فضائل اخلاقی و تجلی فرهنگ زیارت»، «زیارت و جوانان»، « زیارت و همگرایی تمدنی»، «دیپلماسی زیارت» و «بعد جهانی زیارت با محوریت حج تمتع و اربعین» همزمان با دهه کرامت برگزار می شود.

چگونه از ظرفیت زیارت برای تمدن سازی استفاده کنیم؟
در ادامه این هم اندیشی، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد، مشاور تولیت و معاون تبلیغات آستان قدس رضوی با بیان اینکه زیارت فرصتی برای سازندگی روحی و معنوی به شمار می رود، خاطر نشان کرد: زیارت فقط مربوط به مکان و زمان خاصی نیست، همانطور که ما برخی ادعیه و زیارت ها همچون زیارت عاشورا، وارث و امین الله را در هر زمانی می توانیم بخوانیم.

وی با اشاره به اینکه زیارت برای رشد و تعالی در دنیا و آخرت نقش مهمی دارد، گفت: ظرفیت انسان سازی در مکتب اهل بیت (ع) تعریف می شود و وقتی فردی به زیارت یک امام یا امامزاده مشرف می شود، به نوعی میثاق و موج حیات بخشی در ابعاد مختلف و پیام مؤثری نه تنها در وجود فرد بلکه در بین سایر افراد نیز ایجاد خواهد شد.

رئیس کنگره «زیارت، معنویت و اخلاق بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» با بیان اینکه همه موهبت های الهی برای انسان ناشی از لطف ائمه اطهار (ع) است، افزود: زیارت علاوه بر ایجاد آرامش درونی در بین فرد و همراهی با ائمه اطهار(ع) در طول زندگی، نتایجی در آخرت دارد که ما را در دنیای دیگر روسفید و از مواهب دیگری نیز بهره مند خواهد کرد.

وی با اشاره به اهمیت چگونگی استفاده از ظرفیت زیارت برای تمدن سازی، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما را به سوی تمدن نوین اسلامی هدایت کرد که البته لازمه رسیدن به این جایگاه، عمل به تعالیم اسلامی و استفاده درست از ظرفیت های موجود است. البته انقلاب اسلامی این فرصت را به ما داد تا افق دست یافتنی برای رسیدن به امت اسلامی را به خوبی طی کنیم.

حماسه پیاده روی اربعین حسینی بهترین فرصت برای معرفی تمدن نوین اسلامی
حجت الاسلام گنابادی نژاد در ادامه به نقش زیارت در تحقق تمدن نوین اسلامی اشاره کرد و گفت: زیارت اربعین یکی از مهمترین و بزرگترین ظرفیت ها برای معرفی تمدن نوین اسلامی است؛ چرا بیش از 120 کشور در این رویداد مشارکت داشته و نه تنها مسلمانان و شیعیان، بلکه حتی مسیحیان و پیروان سایر ادیان نیز در این حماسه عظیم حضور می یابند. البته برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی باید برنامه ریزی مدون و دقیقی داشته باشیم و به آینده نیز امیدوار باشیم.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی با اشاره به لزوم توجه به جایگاه حوزه و علما برای بررسی نقش زیارت بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: باید در کنار توجه به زیارت و معرفت افزایی و همچنین تداوم ارتباط با زائران، به نقش علما و روحانیون و همچنین حوزه های علمیه هم توجه داشت. علاوه بر این، از شبکه سازی اعتاب مقدسه هم نباید غفلت کرد.

اوج معنویت اسلامی در زیارت متجلی شده است
سپس آیت الله علیرضا اعرافی، عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به انواع معنویت تصریح کرد: معنویت طیف های متنوعی داد، از معنویت دنیایی و عالم ماده گرفته تا معنویت ساختگی و انحرافی و حتی معنویت های متعالی دینی و عرفانی که در برخی ادیان و مذاهب دیده می‎شود.

وی با بیان اینکه معنویت اسلامی با معنویت های نوظهور و در ادیان شرقی تفاوت هایی دارد، افزود: اوج معنویت اسلامی در زیارت و نگاه معارفی و انقلاب اسلامی متجلی شده است. علاوه بر این نباید فراموش کنیم که بیشتر مکاتب و جوامع بشری رگه هایی از معنویت را در خود جای دادند و حتی اگر در ظاهر به معنویت بی توجه باشند، اما به آن عمل می کنند.

مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه معنویت اسلامی در کنار به کارگیری شور و احساس و همچنین عقل، مبتنی بر بنیان های معرفی و فکری است و نمی توان آن را معنویت انتخابی احساسی دانست، بلکه معنویتی است که بر عقلانیت منطق استوار است، گفت: معنویت اسلامی انسان و حقایق ماورای عالم را به هم وصل کرده است، البته تعلق با جهان فرامادی را نیز در خود لحاظ کرده است.

دولت اسلامی در سایه بیانیه گام دوم انقلاب، دولت رفاه و پیشرفت است
وی در ادامه با بیان اینکه زیارت و مناجات جلوه هایی از معنویت اسلامی به شمار می روند، خاطر نشان کرد: معنویت اسلامی مرتبط با شریعت و منظومه مقررات فقهی است که در سبکم زندگی افراد مؤثر واقع می شود.به طوری که این نوع معنویت در ابعاد شخصیتی افراد اثرگذار خواهد بود و به نوعی چهره افراد را متحول و در قلب و سیمای او و حتی تعامل های روانه نقش آفرینی می کند.

آیت الله اعرافی زیارت را پرچم برافراشته معنویت اسلامی دانست و گفت: زیارت جلوه ای از معنویت اسلامی است که در آن ابعاد مختلف معنویت قرار دارد و زائر با حضور در اماکن مقدس و سخن با ائمه اطهار و امامزادگان وارد جهانی معنوی و عرفانی می شود که به نوعی پیوند قلبی با آن زیارتگاه در خود حس می کند و این امر تا حدی موجب بازنگری درونی می شود.

مدیر حوزه های علمیه بیانیه گام دوم انقلاب را تصویر جامعی از 40 سال دستاورد انقلاب عنوان کرد و افزود: در این بیانیه پس از تحلیل و توصیه های مختلف، در دومین توصیه به اخلاق و معنویت اشاره شده و بند آخر آن نیز به سبک زندگی پرداخته است.

در این بیانیه وقتی سخن از معنویت می آید، منظور معنویت سکولار نیست، بلکه معنویت اجتماعی مورد توجه قرار دارد و حاکمیت اخلاقی و دینی نیز وظایفی برای آنها ایجاد کرده است که باید به این وظایف توجه داشت.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه دولت اسلامی در سایه بیانیه گام دوم انقلاب، دولت رفاه، توسعه و پیشرفت است، گفت: باید در کنار آگاهی نسبت به وظایف، با شیوه های نوین، بستری برای بروز ارزش های اخلاقی و معنوی فراهم کرد و اخلاق ستیزی فرهنگ غربی را نیز مد نظر قرار داد.

زیارت یکی از مؤلفه های خودسازی به شمار می رود
در ادامه این برنامه، حجت الاسلام عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به زیارت، سفرهای راهیان نور به مناطق جنگی و همچنین مسائل معنوی همچون نماز و اعتکاف اشاره فرمودند، گفت: زیارت یکی از مؤلفه های خودسازی به شمار می رود که می تواند در زمینه ترویج معنویت در جامعه نیز بسیار مهم باشد.

وی با بیان اینکه پیشرفت کنونی جهان با وجود توسعه در سیستم‎ها، تمدن تلقی نمی شود، افزود: انسان دو بعد حیوانی و انسانی دارد که اکنون پیشرفت جهان در زمینه انسانی نیست بلکه بعد حیوانی او پیشرفت کرده است. به همین دلیل نمی توان این نوع پیشرفت را تمدنی شمرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به دلیل پیشرفت نکردن در بعد انسانی تصریح کرد: اگر جهان از بعد انسانی پیشرفت می کرد، روی گردن یک بی گناه زانو نمی گذاشت و کشورها حق یکدیگر را تضییع نمی کردند و به غارت روی نمی آوردند یا کشورهای استکباری خون کشورهای ضعیف را نمی ریختند. این نوع تمدن، تمدن انسانی نیست.

تمدن نوین اسلامی همان حیات طیبه است
حجت الاسلام نواب با بیان اینکه تمدن نوین اسلامی همان حیات طیبه است، ادامه داد: در این نوع حیات هر کسی در جایگاه خود قرار دارد و حق کسی ضایع نمی شود. البته ما نیز نمی توانیم ادعا کنیم که به تمدن انسانی و حیات طیبه رسیدیم، بلکه ما هم تا رسیدن به این جایگاه مسیر زیادی باید طی کنیم.

وی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب به معنای بیانیه نهایی و گام آخر نیست، گفت: گام اول تحقق انقلاب اسلامی بود که با پیروزی انقلاب فتنه های طاغوت در هم شکسته شد و در گام دوم باید تمدن نوین اسلامی محقق شود که برای رسیدن به این نوع تمدن مشکلاتی زیادی در پیش داریم و به طور حتم دشمنان سنگ هایی در این مسیر می ‎اندازند تا تمدن نوین اسلامی تحقق نیابد.

لزوم توجه به نقش بانوان برای تحقق تمدن نوین اسلامی
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه نباید از جایگاه بانوان در تحقق تمدن نوین اسلامی غافل شد، تصریح کرد: در برخی جوامع شاهد هستیم که همچنان به جایگاه بانوان توجه نمی شود و حتی در برخی جوامع در مسائل سیاسی و اجتماعی وضعیت آنها مساوی با مردان نیست. این امر در حالی است که پیامبر اعظم (س) و اسلام جایگاهی برای بانوان در نظر گرفته است و حتی خداوند در قرآن کریم نقش مرد و زن در امور مختلف به صورت مساوی بیان کرده است.

حجت الاسلام نواب به اهمیت قانون مداری برای تحقق تمدن نوین اسلامی اشاره کرد و گفت: رهبران دینی در جوامع اسلامی به قانون توجه ویژه ای دارند. همانطور که پس از شیوع کرونا نیز شاهد بودیم رهبر معظم انقلاب اسلامی رعایت نکات بهداشتی و همه پروتکل ها را ضروری دانستند و خودشان نیز بر اساس قانون، امور بهداشتی را رعایت کردند.

عمل به اخلاق و معنویات در سایه زیارت شکوفا می شود/ عوامل افول جوامع چیست؟
وی با بیان اینکه عمل به اخلاق و معنویات در سایه زیارت شکوفا می شود، خاطر نشان کرد: علاوه بر قانون مداری و زیارت، تکریم دانشمندان برای تعالی جوامع و تحقق تمدن نوین اسلامی از ارزش بالایی برخوردار است.همانطور که شاهدیم برخی دشمنان و دنیای استکبار در دوره های علما و دانشمندان را ترور می کردند و همچنان نیز دست از این اقدام خبیث برنداشتند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه تعامل علمی را برای تحقق تمدن نوین اسلامی نباید نادیده گرفت، گفت: در قرون میانی برخی کتابخانه ها به آتش کشیده شد که همین امر زمینه افول جوامع را فراهم کرد. البته به لطف خدا اکنون تعداد مراکز علمی و کتابخانه های ما با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

وی تعصب قومی و حزبی، جهل و تجمل گرایی را عامل افول جوامع دانست و افزود: استکبار جهانی آمریکا باعث شد تا همین حاکمیت و جهل حکام آن زمینه افول را فراهم سازد. همچنین سکولار بودن و نداشتن وحدت و همبستگی نیز می تواند نقش مهمی در افول جوامع داشته باشد.

حجت الاسلام نواب مقاومت در برابر دشمنان را نتیجه تقویت تمدن اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: نتیجه مقاومت، پیروزی است. همانطور که شاهد بودیم مردم ایران برای پیروزی انقلاب مقاومت کردند و اکنون نیز در برابر تحریم ها مقاومت می کنند. یا حتی مردم سوریه که با حفظ روحیه و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مقاومت کرده و روی پای خود ایستادند و به پیروزی رسیدند.

نمانیده ولی فقیه در امور حج و زیارت به اهمیت زیارت برای رشد و تعالی بشر اشاره کرد و گفت: توجه به معنویات و زیارت می تواند به عنوان مؤلفه های تحقق تمدن نوین اسلامی به شمار رود که در این زمینه حج تمتع و عمره مفرده نقش مهمی دارد که امیدواریم بتوانیم از این امور به خوبی استفاده کنیم.

اماکن زیارتی باید قطب گردشگری معنوی شوند
سپس حجت الاسلام حاج ابوالقاسم دولابی، نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری به اهمیت پیشرفت معنوی در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه پیشرفت معنوی در چهل سال انقلاب را مطلوب ارزیابی و توصیه کردند تا فرصت زیارت را برای همه افراد به ویژه جوانان فراهم کنیم تا از این طریق اماکن زیارتی قطب گردشگری معنوی شوند.

وی با بیان اینکه زیارت و آشنایی با اماکن زیارتی موجب تحقق سبک زندگی اسلامی می شود، ادامه داد: وقتی جوانی به زیارت می رود، خود را دلداده آن امامی مکی بیند که برای زیارتش مسیری را طی کرده و به نوعی الگویی در برابر خود می بیند که ممکن است سعی کند از آن تبعیت کند. بر همین اساس باید دوره های معنویت افزایی در کنار سفرهای زیارتی برگزار شود تا حرکت تمدن نوین اسلامی با شیب خوبی محقق شود.

عبادتی که دعا و قرائت قرآن را با هم دارد/ مرتبه زیارت از نماز بالاتر است
در پایان این مراسم، محمد هادی همایون، رئیس دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به اینکه دعا از قرائت قرآن در عبادت افضل است، گفت: عبادتی که هم دعا و هم قرائت قرآن را یکجا داشته باشد، نماز است. شاید به همین دلیل هم باشد که تا این اندازه مهم به شمار می‎ رود و نزدیکترین حالت را به ولایت دارد؛ تا جایی که امام علی (ع) نماز را به عنوان اصل ولایت تأویل کردند.
وی به اهمیت زیارت اشاره کرد و افزود: مرتبه زیارت از نماز هم بالاتر است، به طوری که اگر نماز با توجه به اینکه هم دعا و هم قرائت قرآن در آن قرار دارد، ما را به اصل ولایت نزدیک می کند، زیارت خود ولایت است.

همایون با بیان اینکه وقتی می گوییم صراط مستفیم معتقدیم که هم به سمت امام حرکت می کنیم و هم مقصدمان امام است، تصریح کرد: در راهپیمایی اربعین این امر تجلی یافته است یعنی هم مسیر ما همان مسیر امام است و هم مقصد سوی امام. همین حقیقت در جریانی مانند جریان ظهور نیز تنزل می کند که حرکتی کاروانی از مجموعه انسان ها است.

اربعین موتور محرکی برای کمال دادن به عاشورا است
رئیس دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به اینکه اربعینی که از سال اول اتفاق خود، قرار بود موتور محرکی برای کمال دادن به عاشورا باشد، تصریح کرد: حرکت اربعین اتفاق افتاد تا اجازه ندهد تا عاشورا یک اتفاق در سال 61 هجری باقی بماند. بلکه حماسه اربعین ایجاد شد تا حقیقت توجه به اسلام همواره زنده باشد.

وی با بیان اینکه اربعین حرکت از سوی امام به سوی امام است، گفت: اربعین یعنی حرکت از سمت امیرالمؤمنین (ع) به سوی امام حسین (ع). در این حماسه نه تنها مسلمانان، بلکه سایر ادیان و مذاهب نیز حضور می یابند و همین امر می تواند در تمدن سازی نقش مهمی داشته باشد.

همایون با اشاره به اینکه تمدنی که ما در انتظار آن هستیم، ما را به سمت جریان ظهور می برد، خاطر نشان کرد: با این نوع تمدن پس از حرکت در مسیر ظهور، به سمت قیامت و آرامش پیش می رویم و در نتیجه بهشت عالی ترین تمدن به شمار می رود که باید تلاش کنیم تمدن نوین اسلامی را به سوی این اهداف هدایت کنیم.

کلیدواژه های این خبر
زیارت   سازمان اوقاف و امور خیریه   کنگره   قبور   اهل تسنن   پیروزی انقلاب اسلامی   معنویت   تمتع   قطب گردشگری   توسل   امامزادگان   دهه کرامت   نگرش   معنویت و اخلاق   مکه   ویروس کرونا   نماینده مردم در مجلس   معاون فرهنگی و اجتماعی   فضائل اخلاقی   معاون امور فرهنگی   آیت الله اعرافی   نماینده ولی فقیه   آستان قدس رضوی   هم اندیشی   مسلمین   معارف اسلامی   زیارتگاه   محمدهادی همایون   آسیب های اجتماعی   انقلاب اسلامی   تمرین   گام دوم انقلاب   بقاع متبرکه   وبا   تمدن نوین اسلامی   امور خیریه   دانشگاه امام صادق علیه السلام  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «شهدای ایران» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
نماینده ولی فقیه در کردستان: «رشد اخلاقی دانش آموزان و آموزش های تربیتی در مدارس» با جدیت پیگیری شود
تسنیم
ظرفیت راهبردی بسیج در اختیار نظام است
خبرگزاری دفاع مقدس
بیکاری؛ مولفه اصلی رجوع جوانان به مواد مخدر
ایسنا
48 منطقه آسیب پذیر و حاشیه نشین در لرستان وجود دارد
ایسنا
کمبود مراکز نگهداری معتادان متجاهر در لرستان؛ 48 منطقه حاشیه نشین در استان وجود دارد
تسنیم
بیانیه گام دوم انقلاب برای جوانان تبیین شود
خبرگزاری حوزه
جشنواره بزرگ صالح(س)فرصتی برای به تصویرکشیدن برکات امامزادگان است
مهر نیوز
مهدویت، الگوی صحیح سبک زندگی اسلامی در گام دوم انقلاب است
ایرنا
اسلام انگلیسی، به دنبال تفرقه در جهان اسلام است
خبرگزاری دانشجو
برگزاری همایش بین المللی «وقف، امور خیریه و سلامت»
رسانیوز
برگزاری همایش بین المللی «وقف، امور خیریه و سلامت»/ بازشناسی نقش وقف در حوزه سلامت
فارس
1180 بیمارستان و درمانگاه موقوفه ای به مردم خدمت ارائه می دهند
ایرنا
بررسی نقش اقلیت های دینی در پیروزی انقلاب اسلامی
شبستان
تاکید بر نقش انقلاب اسلامی در شکل گیری تمدن نوین اسلامی
شبستان
سخنان رهبر معظم انقلاب به منزله نقشه راه نظام در موضوع برجام است
مهر نیوز
از سالگرد انقلاب اسلامی تا آغاز واکسیناسیون کرونا
ایکنا
بیانیه شورای نگهبان به مناسبت 22 بهمن
آریا
قدردانی از مقاومت چهل ودو ساله ملت ایران
صدا و سیما
ایستادگی ملت ایران، دشمنان انقلاب را عصبانی کرده است
صبح تهران
بیانیه شورای نگهبان به مناسبت یوم الله 22 بهمن
میزان
زیارتگاه ها ابعاد معرفتی معنویت مردم را تقویت می کنند
مهر نیوز
گام دوم انقلاب اسلامی، گامی در جهت رسیدن به تمدن نوین اسلامی است
شبستان
حضرت زهرای مرضیه (س) حافظ دستاورد ها و رسالت پدربزرگوارشان بودند
تقریب نیوز
وجود بیش از 8 هزار زیارتگاه در ایران
عقیق
انقلاب اسلامی زمینه ساز پدیده ای یکتا در افق تحولات آینده جهان است
عصر پرس
قانون مداری تاثیر شگرفی در جامعه دارد/اهمیت گام دوم انقلاب
مهر نیوز
آغاز گفتمان سازی برای «زیارت، معنویت و اخلاق براساس بیانیه گام دوم انقلاب»
ایکنا
برای زیارت جوانان برنامه ریزی منسجمی انجام شود
شبستان
ترسیم جایگاه زیارت در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب
ایکنا
وجود بیش از 8 هزار زیارتگاه در ایران/ گام دوم انقلاب، گام آخر آن نیست
فارس
تشریح دکترین معنویت اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب
ایکنا
زائر و زیارت از ظرف های رسیدن به تمدن نوین اسلامی /زیارت در فرهنگ شیعه به مثابه یک نهاد است
شبستان
آرمان بزرگ انقلاب اسلامی را ایجاد تمدن نوین اسلامی است/ بسیاری از موفقیت های شیعه در پرتو زیارت ایجاد شده است
شبستان
استفاده از ظرفیت زیارت برای تمدن سازی اسلامی
ایکنا
پیش نشست کنگره «زیارت، معنویت و اخلاق بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی»
شبستان
برگزاری پیش نشست کنگره «زیارت، معنویت و اخلاق بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب»
شبستان
پیوند علوم انسانی با جامعه نیازمند فرهنگ سازی است
رادیو گفتگو
زمانی مدیر کل شدم که پول نیست و کرونا هست
ایسنا
آستان های مقدس عقلانیت دینی را در دوران کرونا به نمایش گذاشتند
مهر نیوز
وحدت و هماهنگی اعتاب در ایام کرونا موجب خشنودی رهبر انقلاب شد
خبرگزاری حوزه
اخبار مرتبط
bltتسنیم : نماینده ولی فقیه در کردستان: «رشد اخلاقی دانش آموزان و آموزش های تربیتی در مدارس» با جدیت پیگیری شود
bltخبرگزاری دفاع مقدس : ظرفیت راهبردی بسیج در اختیار نظام است
bltایسنا : بیکاری؛ مولفه اصلی رجوع جوانان به مواد مخدر
bltایسنا : 48 منطقه آسیب پذیر و حاشیه نشین در لرستان وجود دارد
bltتسنیم : کمبود مراکز نگهداری معتادان متجاهر در لرستان؛ 48 منطقه حاشیه نشین در استان وجود دارد
bltخبرگزاری حوزه : بیانیه گام دوم انقلاب برای جوانان تبیین شود
bltمهر نیوز : جشنواره بزرگ صالح(س)فرصتی برای به تصویرکشیدن برکات امامزادگان است
bltایرنا : مهدویت، الگوی صحیح سبک زندگی اسلامی در گام دوم انقلاب است
bltخبرگزاری دانشجو : اسلام انگلیسی، به دنبال تفرقه در جهان اسلام است
bltرسانیوز : برگزاری همایش بین المللی «وقف، امور خیریه و سلامت»
bltفارس : برگزاری همایش بین المللی «وقف، امور خیریه و سلامت»/ بازشناسی نقش وقف در حوزه سلامت
bltایرنا : 1180 بیمارستان و درمانگاه موقوفه ای به مردم خدمت ارائه می دهند
bltشبستان : بررسی نقش اقلیت های دینی در پیروزی انقلاب اسلامی
bltشبستان : تاکید بر نقش انقلاب اسلامی در شکل گیری تمدن نوین اسلامی
bltمهر نیوز : سخنان رهبر معظم انقلاب به منزله نقشه راه نظام در موضوع برجام است
bltایکنا : از سالگرد انقلاب اسلامی تا آغاز واکسیناسیون کرونا
bltآریا : بیانیه شورای نگهبان به مناسبت 22 بهمن
bltصدا و سیما : قدردانی از مقاومت چهل ودو ساله ملت ایران
bltصبح تهران : ایستادگی ملت ایران، دشمنان انقلاب را عصبانی کرده است
bltمیزان : بیانیه شورای نگهبان به مناسبت یوم الله 22 بهمن
bltمهر نیوز : زیارتگاه ها ابعاد معرفتی معنویت مردم را تقویت می کنند
bltشبستان : گام دوم انقلاب اسلامی، گامی در جهت رسیدن به تمدن نوین اسلامی است
bltتقریب نیوز : حضرت زهرای مرضیه (س) حافظ دستاورد ها و رسالت پدربزرگوارشان بودند
bltعقیق : وجود بیش از 8 هزار زیارتگاه در ایران
bltعصر پرس : انقلاب اسلامی زمینه ساز پدیده ای یکتا در افق تحولات آینده جهان است
bltمهر نیوز : قانون مداری تاثیر شگرفی در جامعه دارد/اهمیت گام دوم انقلاب
bltایکنا : آغاز گفتمان سازی برای «زیارت، معنویت و اخلاق براساس بیانیه گام دوم انقلاب»
bltشبستان : برای زیارت جوانان برنامه ریزی منسجمی انجام شود
bltایکنا : ترسیم جایگاه زیارت در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب
bltفارس : وجود بیش از 8 هزار زیارتگاه در ایران/ گام دوم انقلاب، گام آخر آن نیست
bltایکنا : تشریح دکترین معنویت اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب
bltشبستان : زائر و زیارت از ظرف های رسیدن به تمدن نوین اسلامی /زیارت در فرهنگ شیعه به مثابه یک نهاد است
bltشبستان : آرمان بزرگ انقلاب اسلامی را ایجاد تمدن نوین اسلامی است/ بسیاری از موفقیت های شیعه در پرتو زیارت ایجاد شده است
bltایکنا : استفاده از ظرفیت زیارت برای تمدن سازی اسلامی
bltشبستان : پیش نشست کنگره «زیارت، معنویت و اخلاق بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی»
bltشبستان : برگزاری پیش نشست کنگره «زیارت، معنویت و اخلاق بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب»
bltرادیو گفتگو : پیوند علوم انسانی با جامعه نیازمند فرهنگ سازی است
bltایسنا : زمانی مدیر کل شدم که پول نیست و کرونا هست
bltمهر نیوز : آستان های مقدس عقلانیت دینی را در دوران کرونا به نمایش گذاشتند
bltخبرگزاری حوزه : وحدت و هماهنگی اعتاب در ایام کرونا موجب خشنودی رهبر انقلاب شد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.