ریز و درشت انتخاب آخرین رییس قرن 14 فوتبال/ کلید ویرانه سئول به چه کسی می رسد؟

ریز و درشت انتخاب آخرین رییس قرن 14 فوتبال/ کلید ویرانه سئول به چه کسی می رسد؟
فدراسیون فوتبال در شرایطی باید تیم مدیریتی جدید خود را بشناسد که وضعیت چندان مناسبی ندارد.
ریز و درشت انتخاب آخرین رییس قرن 14 فوتبال/ کلید ویرانه سئول به چه کسی می رسد؟

خبرگزاری میزان - لیست نامزد های انتخابات فدراسیون فوتبال بامداد امروز (دوشنبه) به صورت رسمی البته با شرایطی نه چندان مناسب از سوی فدراسیون فوتبال روی یک کاغذ اعلام شد.

این لیست طبق نقشه راه تعیین شده که به تایید فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا رسیده برای فیفا و AFC هم ارسال شد. حالا همه منتظر هستند تا انتخابات فدراسیون در تاریخ دهم اسفند با حضور 4 نامزد ریاست برگزار شود. انتخاباتی که با برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است در سالن اجلاس سران برگزار شود و در این روز فوتبال ایران رییس جدید خود را خواهد شناخت.

خداحافظی آقای سرپرست!

در مرحله ثبت نام، شش نامزد برای ریاست فدراسیون ثبت نام کردند که ستار عبدی پور، روحانی ناشناخته به دلیل نقض مدارک همان ابتدا حذف شد. سپس کمیته انتخابات مدارک حیدر بهاروند، شهاب عزیزی خادم، علی کریمی، کیومرث هاشمی و مصطفی آجورلو را تایید کرد و در مرحله آخر نوبت به بررسی صلاحیت نامزد ها از سوی نهاد های نظارتی رسید.

پروسه ای که به خاطر عزم جدی برخی مدیران برای باقی ماندن در قدرت تا دقایق پایانی طول کشید و در نهایت حیدر بهاروند سرپرست کنونی فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ از لیست حذف شد. گفته می شود دلایلی جالبی برای رد صلاحیت بهاروند در نظر گرفته شده و گویا وجود این تناقض ها در نهایت مراجع مربوطه را بر آن داشته تا سرپرست کنونی فدراسیون فوتبال را رد صلاحیت کنند.

به هر حال بد نیست بدانید اگر بهاروند در انتخابات باقی می ماند با توجه به فضای انتخابات و لابی های سنگین صورت گرفته، او بالاترین شانس را برای رسیدن به صندلی ریاست فوتبال داشت، اما الان با حذف او، معادلات انتخابات شکل پیچیده تری به خود گرفته است. سرپرست فدراسیون درباره اتفاقات رخ داده تا این لحظه سکوت کرده و واکنشی به رد صلاحیت خود هم نداشته است.

آشنایی با برخی از مدعیان ریاست فدراسیون

شهاب عزیزی خادم دیگر نامزد ریاست فدراسیون فوتبال یکی از نفراتی بود که شایعاتی درباره رد صلاحیت او در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شد. او برای انتخابات فدراسیون با حیدر بهاروند ائتلاف قدرتمندی تشکیل داده بود و یکی از شانس های رسیدن به صندلی ریاست بود. منتهی رئیس هیات مدیره کنونی پتروشیمی امیرکبیر که یک دوره سابقه عضویت در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را داشته، در نهایت از سوی نهاد های نظارتی تایید صلاحیت شد؛ البته با این اتفاق ویژه که نایب رئیس اول و دوم او حذف شدند.

منصور قنبرزاده نایب رئیس اول او به خاطر برخی فشار ها از انتخابات انصراف داد و حیدر بهاروند هم همانطور که اشاره شد به خاطر رد صلاحیت شدن حضور در انتخابات را از دست داد. به این ترتیب عزیزی خادم تنها با شهره موسوی نایب رئیس سوم و زنان خود باید در انتخابات شرکت کند. عزیزی خادم با اعضای مجمع هم ارتباط بسیار خوبی دارد و به خاطر رد صلاحیت نوابش نباید این تفکر را داشت که هیچ شانسی برای انتخابات نداشته باشد. او بدون تردید می تواند یکی از چهره های ویژه و سرنوشت ساز انتخابات باشد.

کیومرث هاشمی هم یکی از مدیرانی است که بسیاری از افراد او را رئیس بعدی فدراسیون فوتبال قلمداد می کنند. خیلی ها بر این باور هستند که برخی جریان ها تمام قدرت خود را بسیج کرده اند تا صندلی ریاست به او برسد. شنیده می شود علی کفاشیان نایب رئیس اول فدراسیون و حتی برخی مسئولان کنونی فدراسیون هم در پشت پرده از او حمایت می کنند. پریا شهریاری معاون کنونی دبیرکل فدراسیون نایب رئیس سوم اوست و همین اتفاق شائبه حمایت از هاشمی توسط برخی افراد خاص را بیشتر می کند.

ریز و درشت انتخاب آخرین رییس قرن 14 فوتبال/ کلید ویرانه سئول به چه کسی می رسد؟

شنیده می شود برخی نزدیکان هاشمی پیش از شروع پروسه ثبت نام از نامزد ها البته به علی کریمی پیشنهاد داده بودند این چهره محبوب فوتبال ایران به عنوان نایب رئیس او در انتخابات شرکت کند که با پاسخ تند کاپیتان سابق تیم ملی رو به رو شدند.

غلامرضا بهروان و علیرضا رحیمی نواب رئیس اول و دوم کیومرث هاشمی هستند. گفتنی است لابی های گسترده و مذاکرات بسیار عجیبی هم برای موفقیت او در انتخابات در حال انجام است.

مصطفی آجورلو یکی از مدیرانی است که آرزوی دیرینه برای رسیدن به صندلی ریاست فوتبال دارد. او در در انتخابات سال 1386 کنار رفت. در انتخابات 1394 و 1395 هم قافیه رقابت را به علی کفاشیان و سپس مهدی تاج باخت. اما این شکست ها باعث نشده که قید شرکت در انتخابات را بزند و این بار هم برای ریاست ثبت نام کرده است تا در آخرین روزهای قرن چهاردهم برای چهارمین بار وی کاندید شود. نصر اصفهانی و سعید فتاحی نواب رئیس اول و دوم او هستند و در سفر های انتخاباتی مختلف او را همراهی می کنند. آجورلو با چراغ خاموش در حال اجرایی کردن برنامه های انتخاباتی خود است و باید دید باز هم در انتخابات شکست می خورد و یا این بار بالاخره به آرزوی خود می رسد.

علی کریمی بدون هیچ تردیدی چهره ویژه انتخابات فدراسیون فوتبال است. معمولا برای مردم و فوتبالدوستان معادلات مدیریتی فوتبال کشور به هیچ عنوان جذاب نبوده و نیست. آن ها علاقه بیشتری به پیگیری حواشی فوتبال تا داستان های مدیریتی دارند، اما الان ثبت نام علی کریمی برای ریاست باعث شده انتخابات فدراسیون برای کل فوتبالی ها و اکثر مردم اهمیتی چشم گیر داشته باشد.

بعد از فوت مهرداد میناوند و علی انصاریان شایعاتی درباره احتمال انصراف او از انتخابات منتشر شد. سپس برخی جریان ها به غلط شایعاتی درباره رد صلاحیت این چهره نام آشنا فوتبال ایران مطرح کردند و جوسازی آخر هم مربوط به رد صلاحیت مهدی مهدوی کیا به دلیل دو تابعیتی بودن بود. کریمی، اما دراین مدت فقط سکوت کرد. او هیچ تماسی هم با اعضای مجمع نداشته و تمایلی ندارد با روسای هیات های فوتبال تماس برقرار کند. مهدی مهدوی کیا، سعید دقیقی و فاطمه علیپور نواب رئیس اول تا سوم کریمی هستند و باید دید شرایط به چه شکل برای گروه او پیش خواهد رفت.

درباره موضوع شایعه رد صلاحیت مهدی مهدوی کیا هم باید به این نکته توجه داشت که در اساسنامه چنین قانونی نداریم. اعضای هیات رئیسه باید تابع و ساکن ایران باشند و در زمان انتخابات اگر علی کریمی رئیس شد، قطعا او با پایان قراردادش با هامبورگ می تواند به ایران برگردد و نایب رئیس اول فدراسیون باشد.

به همین ترتیب او کاملا قانونی تایید صلاحیت شد. جالب است بدانید فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا از حضور آن ها در انتخابات استقبال کرده اند و اصلا اساسنامه را به این دلیل با تغییرات زیاد مواجه کردند که فوتبالی ها هم بتوانند وارد کارزار رقابت انتخاباتی شوند.

ریز و درشت انتخاب آخرین رییس قرن 14 فوتبال/ کلید ویرانه سئول به چه کسی می رسد؟

نکات عجیب و قابل توجه از آخرین انتخابات فوتبالی قرن در ایران

حالا با بررسی شرایط نامزد های ریاست، باید به چند نکته بسیار مهم توجه کرد. شرایط فوتبال ایران به قدری بغرنج و پیچیده و بحرانی است که اگر تمام این چهار نامزد ریاست زور و قدرت خود را تجمیع کنند، باز هم نمی توانند تمام مشکلات فوتبال را حل کنند. بحران اقتصادی کِشتی فوتبال ایران را به گل نشانده و سرمایه داران هیچ اعتمادی به فوتبال ندارند. شرکت های مختلف تمایلی به همکاری با فدراسیون ندارند.

شرایط باشگاه داری با شکست مواجه شده و مردم هم از وضع فوتبال به هیچ عنوان راضی نیستند. نیروی انسانی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ پر از افرادی است که با رابطه وارد کار شده اند و خروجی کار مثبتی ندارند. هیچ خبری از شفافیت نیست. اکثر تیم های ملی اوضاع نابسامانی دارند. تیم ملی بزرگسالان در چهار بازی باقی مانده مقدماتی جام جهانی محکوم به پیروزی است و در غیر این صورت جام ملت های آسیا و جام جهانی را با هم از دست می دهد که این اتفاق می تواند یک فاجعه تاریخی و تلخ برای فوتبال کشور باشد.

از مشکلات و وضعیت اسفناک فوتبال پایه که نیازی نیست توضیح اضافه داد و همه می دانند که هیچ اصولی در این حوزه وجود ندارد. بیشتر قرارداد های فدراسیون و سازمان لیگ بد بسته شده اند و احترام فوتبال زیر سوال رفته است.

فدراسیون با حکم فیفا به پرداخت 6 میلیون و 200 هزار یورو در وجه مارک ویلموتس محکوم شده است. بدهی مالیاتی حداقل 100 میلیارد تومان است و درآمدزایی فدراسیون به عبارتی ساده هیچ است و پولی برای برنامه ریزی و انجام پروژه های مختلف و اردو های آماده سازی برای تیم های ملی وجود ندارد. هرچند دعوای بین فراسیون و شستا نیز همچنان پابرجاست. تمام آئین نامه ها نیاز به بازنگری دارند و حالا بعد از اساسنامه باید قوانین جدید برای فوتبال ایران نوشته شود.

در یک کلام باید گفت که فوتبال در ایران به یک ویرانه تبدیل شده و وضعیت فرهنگی و هواداری هم شکل زشتی به خود گرفته است. در کنار این مسائل تکلیف بسیاری از پرونده های حقوقی مثل شکایت شرکت برهان مبین برای بلیت فروشی، حل مشکل بند یک اساسنامه که فیفا برای تعیین تکلیف آن یک سال زمان داده و وضعیت ساختمان سازمان لیگ که سند آن به نام اشخاص و مدیران فوتبال ثبت شده باید حل و فصل شود.

این موارد تنها بخشی از مشکلات فوتبال کشور است که باید دید نامزد های ریاست چه برنامه و اهدافی برای این فجایع سخت دارند. اصلا تمام این نامزد های از واقعیت تلخی که فوتبال ایران با آن رو به رو است و به بخشی از آن پرداخیتم اطلاعی دارند؟

انتهای پیام/


کلیدواژه های این خبر
فوتبال   پتروشیمی   مجمع   نایب رئیس   سازمان لیگ   فدراسیون جهانی فوتبال   آجورلو   فدراسیون فوتبال   حیدر بهاروند   پریا شهریاری   کیومرث هاشمی   نقشه راه   اسفند   اجلاس سران   کنفدراسیون فوتبال آسیا   علی کفاشیان   کمیته انتخابات   بانوان   شبکه های اجتماعی   AFC   رئیس فدراسیون   سئول   رد صلاحیت  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «میزان» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
...از آن همه استرس، تا آن همه بی خیالی!
کیهان ورزشی
تخلفات آشکار در کارنامه رئیس جدید فدراسیون فوتبال!/ عزیزی خادم واقعا کیست؟!
سایت جماران
با تغییر صددرصدی هیات رییسه؛ «فدراسیون فوتبال» شخم خورد!/ تاج، کفاشیان و بستگان از سئول می روند
خبرگزاری دانشجو
تبریک فیفا و AFC به رییس جدید فدراسیون فوتبال
سایت جماران
فیفا و AFC انتخابات فدراسیون فوتبال را تایید کردند
ایسنا
جمع فوتبالی های پرونده دار و هرمی جور شد!
جوان آنلاین
برنده ها و بازنده های انتخابات فدراسیون فوتبال
وانا نیوز
برنده ها و بازنده های انتخابات فدراسیون فوتبال/ چهره های جدیدی که آمدند، رشته هایی که پنبه شد
تسنیم
با تغییر صددرصدی هیات رییسه، فدراسیون فوتبال شخم خورد! / زلزله در ساختمان سئول
تابناک
دانه درشت هایی که از فدراسیون فوتبال حذف شدند
تدبیر نو
از مدیران کم سابقه تا مدیر هرمی در هیات رئیسه!
قدس آنلاین
سقوط وزنِ «فوتبالی» هیات رئیسه/ از مدیران کم سابقه تا مدیر هرمی!
مهر نیوز
عزیزی خادم و امید به روزهای بهتر فوتبال
ایران آنلاین
وعده 10 میلیون یورویی رئیس جدید فوتبال
جوان آنلاین
آغاز به کار مدیریت جدید فوتبال در خیابان سئول؛ / شما بگویید: اولین انتظاری که از رئیس فدراسیون دارید؟
ورزش 3
انتخابات فدراسیون فوتبال| عزیزی خادم، سکان دار جدید میراث تاج/ ادامه صدارت بهاروند بر فدراسیون با سرپرستی نایب رئیسی!
رهیاب نیوز
سکان فوتبال کشور به لُرها رسید + تاج اصفهانی ها شکست
خبر دنا
اسلامیان: مهندسی انتخابات؟ کریمی نظر خودش را دارد!/ تاج موفق بود، در حق بهاروند هم ظلم شد
راه دانا
اسلامیان: هر انتخاباتی لابی خودش را دارد/ تاج موفق بود، در حق بهاروند هم ظلم شد
تسنیم
ترکیب جدید مدیریت فدراسیون فوتبال/ «دانه درشت هایی» که افتادند!
مشرق نیوز
عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال شد
اتاق خبر
مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال/ رقابت بین هاشمی و عزیزی خادم برای ریاست
کیهان ورزشی
وداع علی کریمی؛ انتخابات فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد
فرارو
عزیزی خادم رئیس جدید فدراسیون شد
عصر امروز
بهاروند: فدراسیون 150 میلیارد در فیفا دارد/ حضور 86 عضو در مجمع
بولتن نیوز
انتخابات فدراسیون فوتبال آغاز شد
اعتدال
اولیایی: تشکیل آنی کمیته فنی باید اولویت عزیزی خادم باشد
ایرنا
اسلامیان: تاج موفق بود، در حق بهاروند ظلم شد
مشرق نیوز
انتخابات فدراسیون فوتبال آغاز شد+حواشی
پارسینه
داستان عجیب رئیس طبقه پنجم!
قلم نیوز
حاشیه انتخابات فدراسیون فوتبال| خوش و بش کریمی و هاشمی و حضور ناظران AFC
پارسینه
حواشی انتخابات فدراسیون فوتبال| کریمی و آجورلو مجمع را ترک کردند/ خبر خوب بهاروند برای رئیس بعدی
مرآت نیوز
انتخابات فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد/ رقابت هاشمی و عزیزی خادم برای ریاست
مرآت نیوز
انتخابات فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد
خبرگزاری ایلنا
پایان دوران پوتین - مدودوف در فوتبال با یک رئیس جدید/ انتخابات داغ فدراسیون برای 1+3+7 کرسی
راه دانا
انتخابات فدراسیون فوتبال آغاز شد/ بهاروند: فدراسیون 150 میلیارد در فیفا دارد
مشرق نیوز
آغاز مراسم انتخابات فدراسیون فوتبال/ بهاروند:رییس بعدی 160 میلیارد تومان پول در حساب دارد!
سایت جماران
به روز رسانی/مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال| تایید مصوبه قبلی فدراسیون با اکثریت آرا
فارس
به روز رسانی/ آغاز مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال
فارس
حواشی انتخابات فدراسیون فوتبال/ ورود گزینه های ریاست به سالن اجلاس
خبرگزاری موج
اخبار مرتبط
bltکیهان ورزشی : ...از آن همه استرس، تا آن همه بی خیالی!
bltسایت جماران : تخلفات آشکار در کارنامه رئیس جدید فدراسیون فوتبال!/ عزیزی خادم واقعا کیست؟!
bltخبرگزاری دانشجو : با تغییر صددرصدی هیات رییسه؛ «فدراسیون فوتبال» شخم خورد!/ تاج، کفاشیان و بستگان از سئول می روند
bltسایت جماران : تبریک فیفا و AFC به رییس جدید فدراسیون فوتبال
bltایسنا : فیفا و AFC انتخابات فدراسیون فوتبال را تایید کردند
bltجوان آنلاین : جمع فوتبالی های پرونده دار و هرمی جور شد!
bltوانا نیوز : برنده ها و بازنده های انتخابات فدراسیون فوتبال
bltتسنیم : برنده ها و بازنده های انتخابات فدراسیون فوتبال/ چهره های جدیدی که آمدند، رشته هایی که پنبه شد
bltتابناک : با تغییر صددرصدی هیات رییسه، فدراسیون فوتبال شخم خورد! / زلزله در ساختمان سئول
bltتدبیر نو : دانه درشت هایی که از فدراسیون فوتبال حذف شدند
bltقدس آنلاین : از مدیران کم سابقه تا مدیر هرمی در هیات رئیسه!
bltمهر نیوز : سقوط وزنِ «فوتبالی» هیات رئیسه/ از مدیران کم سابقه تا مدیر هرمی!
bltایران آنلاین : عزیزی خادم و امید به روزهای بهتر فوتبال
bltجوان آنلاین : وعده 10 میلیون یورویی رئیس جدید فوتبال
bltورزش 3 : آغاز به کار مدیریت جدید فوتبال در خیابان سئول؛ / شما بگویید: اولین انتظاری که از رئیس فدراسیون دارید؟
bltرهیاب نیوز : انتخابات فدراسیون فوتبال| عزیزی خادم، سکان دار جدید میراث تاج/ ادامه صدارت بهاروند بر فدراسیون با سرپرستی نایب رئیسی!
bltخبر دنا : سکان فوتبال کشور به لُرها رسید + تاج اصفهانی ها شکست
bltراه دانا : اسلامیان: مهندسی انتخابات؟ کریمی نظر خودش را دارد!/ تاج موفق بود، در حق بهاروند هم ظلم شد
bltتسنیم : اسلامیان: هر انتخاباتی لابی خودش را دارد/ تاج موفق بود، در حق بهاروند هم ظلم شد
bltمشرق نیوز : ترکیب جدید مدیریت فدراسیون فوتبال/ «دانه درشت هایی» که افتادند!
bltاتاق خبر : عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال شد
bltکیهان ورزشی : مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال/ رقابت بین هاشمی و عزیزی خادم برای ریاست
bltفرارو : وداع علی کریمی؛ انتخابات فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد
bltعصر امروز : عزیزی خادم رئیس جدید فدراسیون شد
bltبولتن نیوز : بهاروند: فدراسیون 150 میلیارد در فیفا دارد/ حضور 86 عضو در مجمع
bltاعتدال : انتخابات فدراسیون فوتبال آغاز شد
bltایرنا : اولیایی: تشکیل آنی کمیته فنی باید اولویت عزیزی خادم باشد
bltمشرق نیوز : اسلامیان: تاج موفق بود، در حق بهاروند ظلم شد
bltپارسینه : انتخابات فدراسیون فوتبال آغاز شد+حواشی
bltقلم نیوز : داستان عجیب رئیس طبقه پنجم!
bltپارسینه : حاشیه انتخابات فدراسیون فوتبال| خوش و بش کریمی و هاشمی و حضور ناظران AFC
bltمرآت نیوز : حواشی انتخابات فدراسیون فوتبال| کریمی و آجورلو مجمع را ترک کردند/ خبر خوب بهاروند برای رئیس بعدی
bltمرآت نیوز : انتخابات فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد/ رقابت هاشمی و عزیزی خادم برای ریاست
bltخبرگزاری ایلنا : انتخابات فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد
bltراه دانا : پایان دوران پوتین - مدودوف در فوتبال با یک رئیس جدید/ انتخابات داغ فدراسیون برای 1+3+7 کرسی
bltمشرق نیوز : انتخابات فدراسیون فوتبال آغاز شد/ بهاروند: فدراسیون 150 میلیارد در فیفا دارد
bltسایت جماران : آغاز مراسم انتخابات فدراسیون فوتبال/ بهاروند:رییس بعدی 160 میلیارد تومان پول در حساب دارد!
bltفارس : به روز رسانی/مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال| تایید مصوبه قبلی فدراسیون با اکثریت آرا
bltفارس : به روز رسانی/ آغاز مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال
bltخبرگزاری موج : حواشی انتخابات فدراسیون فوتبال/ ورود گزینه های ریاست به سالن اجلاس
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.