امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار

امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار
الشَمَّری روند قدرت گیری محور مقاومت را به بازه زمانی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تقسیم و تصریح کرد: امام خامنه ای امروز ...
امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار

به گزارش بولتن نیوز، سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء با حضور در برنامه گفتگو محور "Face to Face" شبکه پرس تی وی، ضمن تبریک سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نقش جمهوری اسلامی در ساماندهی و اعتلای محور مقاومت را بی بدیل توصیف کرده و اظهار داشت: جنبش های مقاومت در منطقه پیش از انقلاب اسلامی در ایران شکل گرفته بودند، اما از تمامی جنبه ها ضعیف بودند. مهم ترین این جنبش ها در فلسطین شکل گرفته بود که با سنگ و حتی دست خالی با دشمن مقابله می کردند.

مهندس «نصر الشَمَّری» افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و حمایت همه جانبه آن از مقاومت در کشورهای لبنان و فلسطین، رژیم صهیونیستی به شکست سوق پیدا کرد؛ رژیمی که روز به روز مناطقی را از کشورهای عربی اشغال می کرد و حتی وارد بیروت هم شده بود. اسراییل در جنگ 22 روزه علیه غزه نیز نتوانست کاری از پیش ببرد. همچنین در عراق، آمریکا با صدها هزار سرباز، کشور ما را اشغال کرد و هر نوع جنایتی را مرتکب شد، اما با این وجود شکست خورد و آمریکایی ها اعلام کردند که بیش از 80 درصد ضربه هایی که متحمل شدند از سوی گروه های مورد حمایت ایران بوده است.
وی با تاکید بر پیشرفت روز افزون مقاومت و تاثیرگذاری این گروه ها بر معادلات بین المللی گفت: جنبش های مقاومت در منطقه باقی خواهند ماند و بعد از تشکیل محور کامل مقاومت، به هدف این مرحله که اخراج کل نیروهای اشغالگر آمریکایی است خواهند رسید و این گروه ها منطقه را برای ظهور حضرت صاحب الامر عجل الله آماده خواهند کرد. مقاومت در عراق و لبنان نه فقط در معادله قدرت تاثیر دارد بلکه مقاومت، عنصر اصلی خلق معادله قدرت در این کشورها است.
مقام ارشد مقاومت عراق ادامه داد: شما در لبنان می بینید که هیچ جریانی توان تدوین استراتژی مقابله با رژیم صهیونیستی بدون حضور حزب الله را ندارد. در عراق نیز، مقاومت و الحشد الشعبی عناصر اصلی شکست داعش بودند و امروز نیز برای اخراج اشغالگران آمریکایی آماده هستند. مقاومت یمن امروز عمق عربستان سعودی را مورد حملات گسترده و سرتاسر رژیم صهیونیستی را مورد تهدید جدی قرار می دهد. جنبش انصارالله علی رغم تمام امکاناتی که آل سعود و همپیمانانش در اختیار دارند، توانسته شروط خود را بر آنان تحمیل کند و از سوی دیگر، دشمنان اعلام می کنند که باید از طریق گفتگوی سیاسی مساله یمن حل شود که این نشان از قدرت مقاومت یمن و شکست آنان دارد.
الشَمَّری با بیان اینکه اکنون جریان های مقاومت از قدرت سیاسی خوبی برخوردار هستند، تصریح کرد: مقاومت در برخی کشورها حتی اکثریت جامعه کنشگران سیاسی را به خود اختصاص داده است. در وجه بین المللی آن نیز، به مرحله ای رسیده که هیچ جریانی بدون جریان پشتیبانی مقاومت نمی تواند معادله جدیدی را در منطقه ایجاد کند.
وی در بخش دیگری به بیانیه گام دوم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای پرداخت و گفت: ما در مقاومت اسلامی نُجَباء، خود را مخاطب این بیانیه می دانیم، چراکه امام خامنه ای، این بنده صالح خدا، رهبر دینی و مرجع تقلید بسیاری از مردم و مجاهدان مقاومت اسلامی عراق است. بر این اساس، شیعیان خود را ملزم به اطاعت از دستورات و عمل به منویات ایشان می دانند. علاوه بر این، امام خامنه ای امروز یک عقل استراتژیک بزرگ است که توانست این مبارزه بزرگ را به گونه ای مدیریت کند تا جمهوری اسلامی و همپیمانان آن یک قدرت جهانی را در برابر استکبار تشکیل دهند.
معاون دبیرکل نُجَباء تاکید کرد: امام خمینی قدس سره سخن مهمی دارند و می فرمایند "کسی که با خدا ارتباط دارد هیچ گاه شکست نمی خورد"، لذا ما در محور مقاومت شکست نخواهیم خورد و آنان ما را با چیزی که آرزویش را داریم تهدید می کنند یعنی شهادت! امروز آمریکا به اندازه ای که از خطر جمهوری اسلامی سخن می گوید، در مورد چین که یک قدرت اقتصادی بزرگ در جهان است سخن نمی گوید، چراکه امروز جمهوری اسلامی ایران رهبر محور مقابله با آمریکا است و این محور برخلاف محوری که آمریکا آن را رهبری می کند و رو به افول است؛ روز به روز پیشرفت می کند. ما از شهید ابو مهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی می شنیدیم که چگونه شهادت آرزوی آنان بود و از همه دوستان مومن خود می خواستند که برای آن ها دعای شهادت کنند.
الشَمَّری به ضرورت تبعیت از ولی فقیه اشاره کرد و گفت: ولی فقیه مرجع تقلید است و مسلمانان از او پیروی می کنند. او جانشین امام زمان عجل الله است و لذا ارتباط با ولی فقیه یک واجب شرعی است. به دوره قبل از عمل به نظریه ولایت فقیه و دوره پس از آن بنگرید! اکنون شیعیان و مسلمانان به عنوان قدرتی جدی در برابر آمریکا و استکبار مطرح شده اند. شهید محمد باقر صدر که خود از مدافعان نظریه ولایت فقیه است، می فرماید "ما قبل از نظریه ولی فقیه شبیه مردگان بودیم، ولی امروز گویا دوباره زنده شده ایم و ما ارتباط با ولی فقیه را شرافتی برای خود می دانیم".
وی افزود: کسی که در دوره صدام زندگی نکرده نمی تواند وضعیت آن زمان را تصور کند. در آن دوره اگر کتابی داشتید، یا در نماز جماعت شرکت می کردید و یا به صورت متوالی به زیارت امام حسین علیه السلام می رفتید، به اعدام محکوم می شدید! با این وضعیت، همه گمان می کردند که پس از ورود آمریکایی ها، ملت عراق با گُل از اشغالگران استقبال خواهند کرد، ولی مقاومت در کمتر از یک سال شکل گرفت و ملت ما با اسلحه از آنان استقبال کردند، چراکه مردم می دانستند صدام مزدور آمریکا بود.
سخنگوی نُجَباء با بیان اینکه مجاهدان عصر حاضر همواره تحت تاثیر انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) بوده اند، خاطرنشان ساخت: حاج قاسم و ابو مهدی مصداق واقعی سخن شهید صدر بودند که می فرمود "در امام خمینی(ره) ذوب شوید، همانطور که او در اسلام ذوب شده است" و این دو شهید عالی مقام در بنیانگذار انقلاب اسلامی ذوب شده بودند، لذا بعدها منبع تاثیرگذاری در دیگران شده و خود مکتبی تشکیل دادند که ما ایمان داریم این مکتب هزاران فرمانده مجاهد همچون سلیمانی و المهندس را تربیت خواهد کرد.
الشَمَّری در بخش پایانی این گفتگو با بیان اینکه "ما اکنون در مرحله زوال آمریکا از منطقه و قدرت گیری مقاومت هستیم" تاکید کرد: در دوره ترامپ فشارها و مشکلات زیاد بود و مهم تر، فتنه های داخلی زیاد بود. دردناک بود که ببینیم بخشی از جامعه تحت تاثیر تبلیغات دشمن قرار گرفته و علیه کسانی که برایشان از خانواده و جان و مال خود گذشته اند، اقدامات سلبی انجام می دهد. اما در نهایت جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی پیروز و دشمنان، یکی پس از دیگری نابود شدند. جدیدترین آن نیز رییس جمهور آمریکا بود که با وضع فضاحت باری از کاخ سفید بیرون رانده شد. این ادعا زمانی تایید می شود که تشییع با شکوه پیکر مطهر فرماندهان مقاومت را با نحوه اخراج ترامپ جنایتکار مورد مقایسه قرار دهیم.
وی اخراج اشغالگران از سرزمین عراق را قریب الوقوع پیش بینی کرد و اظهار داشت: آمریکایی ها در دهه اول قرن حاضر با 300 هزار سرباز، امکانات و تجهیزات بی شمار دپو شده، قدرت هوا فضا و نیز سیطره کامل بر عراق نتوانستند در این کشور بمانند و به ناچار شکست خوردند. اکنون که آمریکا توانایی محافطت از خود را نداشته و سفیر آن سفیر فقط به فکر محافظت از سربازان و منابع داخل عراقشان است؛ دیگر توانایی تحمیل امری را ندارد.


کلیدواژه های این خبر
عراق   داعش   لبنان   آمریکا   آل سعود   روزه   محور مقاومت   مقاومت اسلامی   الحشد الشعبی   صاحب الامر   پیروزی انقلاب اسلامی   گفتگوی   استکبار   بیروت   قدرت سیاسی   کشور های عرب   استراتژیست   قدرت جهانی   مراجع تقلید   نیروهای اشغالگر   عربستان سعودی   نوار غزه   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   یمن   رژیم صهیونیستی   فلسطین   گام دوم انقلاب   جنبش انصارالله  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «بولتن نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
سید حسن نصرالله: ایران یک ابرقدرت منطقه ای و حجتی است برای تمام ملت های دنیا
بلاغ مازندران
محور مقاومت نقشه شوم آمریکایی ها را خنثی کرد
صدا و سیما
محور مقاومت نقشه شوم آمریکایی ها را خنثی کرد/ حاج قاسم با تجربیات دفاع مقدس حکومت داعش را از بین برد
خبرگزاری دفاع مقدس
انقلاب اسلامی به رشد محور مقاومت کمک کرد
شبستان
ظهور انقلاب اسلامی سرآغاز تحولات مهم در منطقه غرب آسیا
خبرگزاری دفاع مقدس
انقلاب ایران بنیانگذار جنبش بیداری اسلامی در جهان بود
ایکنا
انقلاب اسلامی نقطه عطفی در اعتلای مقاومت بود / امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار
ایکنا
سخنگوی نجباء: امام خامنه ای امروز یک عقل استراتژیک بزرگ است
جام نیوز
امام خامنه ای، جبهه مبارزان با استکبار را به یک قدرت جهانی تبدیل کرد
جام نیوز
امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار
598
اخراج اشغالگران از منطقه قریب الوقوع است
برنا
انقلاب اسلامی نقطه عطفی در اعتلای مقاومت بود
سایت جماران
سخنگوی نُجَباء:اخراج اشغالگران از منطقه قریب الوقوع است
ایرنا
انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی در اعتلای مقاومت بود
مهر نیوز
سخنگوی نُجَباء:امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار
افکار نیوز
از حمله توپخانه ای به غزه تا استقبال از پیشنهاد قطر
صدا و سیما
مقاومت اسلامی؛ عامل شکست راهبردهای آمریکا در منطقه
ایسنا
چه کسی تصویر شهید سلیمانی را در غزه پاره کرد؟
العالم
سال 2020 ؛ سالی سیاه برای غیرنظامیان در غرب آسیا
شبکه الکوثر
نقش حاج «قاسم سلیمانی» در قدرت گیری محور مقاومت
خبرگزاری دفاع مقدس
«فلسطین» تنها بحران موجود در قلب اسلام است
خبرگزاری دفاع مقدس
آزادی قدس از چنگال صهیونیست ها هدف نهایی محور مقاومت/ چه کسی جغرافیای مقاومت را توسعه داد؟
خبرگزاری دفاع مقدس
پیام دختر حاج قاسم سلیمانی خطاب به ملت فلسطین
عقیق
پیام دختر حاج قاسم خطاب به ملت فلسطین
شهدای ایران
سردار سلیمانی صبور، آگاهانه و شجاعانه می جنگید
روزنامه شرق
شهید حاج قاسم سلیمانی در مبارزه با داعش و تروریسم در منطقه نقش خوبی داشت
خبرگزاری بسیج
شهادت سردار سلیمانی استیصال آمریکا و اسرائیل را آشکار کرد
ایرنا
سردار سلیمانی مترجم راهبردهای سیاسی و نظامی ایران در مدیریت جنگ بود/ پروژه خاور میانه جدید با استراتژی های شهید مقاومت ناکام ماند/ نهادهای بین المللی وابسته به آمریکا دچار فلج سیاسی و حقوقی شد ه اند
خبرگزاری ایلنا
سربـاز بـدون مـرز
ایسنا
پس از شهادت سلیمانی غافل گیری دشمن را آغاز کردیم/ ایران قبله محور مقاومت است/ به جمهوری اسلامی و رهبر عظیم الشان آن افتخار می کنیم/ ما مرد عمل هستیم و از آمریکا انتقام می گیریم/ رزمندگان مقاومت پرچم حاج قاسم را بر فراز گنبد مسجدالاقصی بالا می برند
رجانیوز
حاج قاسم مردم یمن را به خود اتکایی رساند
قدس آنلاین
تصاویر شهید سردار سلیمانی در خیابان های غزه
آفتاب
ابوشریف: سردار سلیمانی در مقابل برنامه های غرب در منطقه ایستاد
ایرنا
توجه مستقیم رسانه های اسرائیلی به انفجار فرودگاه عدن
جام نیوز
مکتب، منش و راه سردار سلیمانی، سرمشق مجاهدان جبهه مقاومت اسلامی
ایرنا
شهید سردار سلیمانی در لباس نظامی، اما یک دیپلمات هم بود
جوان آنلاین
روایت نورالدین شیرین از معلم مقاومت در جهان اسلام/ ارادت وصف ناپذیر مسلمانان ترکیه به سلیمانی
راه دانا
هنر «حاج قاسم»؛ شکست پروژه هفت تریلیون دلاری آمریکا در منطقه
میزان
روایت نورالدین شیرین از معلم مقاومت در جهان اسلام
عصر هامون
جیغ بنفش معاندین در واکنش به اظهارات محمود الزهار
فردا نیوز
اخبار مرتبط
bltبلاغ مازندران : سید حسن نصرالله: ایران یک ابرقدرت منطقه ای و حجتی است برای تمام ملت های دنیا
bltصدا و سیما : محور مقاومت نقشه شوم آمریکایی ها را خنثی کرد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : محور مقاومت نقشه شوم آمریکایی ها را خنثی کرد/ حاج قاسم با تجربیات دفاع مقدس حکومت داعش را از بین برد
bltشبستان : انقلاب اسلامی به رشد محور مقاومت کمک کرد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : ظهور انقلاب اسلامی سرآغاز تحولات مهم در منطقه غرب آسیا
bltایکنا : انقلاب ایران بنیانگذار جنبش بیداری اسلامی در جهان بود
bltایکنا : انقلاب اسلامی نقطه عطفی در اعتلای مقاومت بود / امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار
bltجام نیوز : سخنگوی نجباء: امام خامنه ای امروز یک عقل استراتژیک بزرگ است
bltجام نیوز : امام خامنه ای، جبهه مبارزان با استکبار را به یک قدرت جهانی تبدیل کرد
blt598 : امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار
bltبرنا : اخراج اشغالگران از منطقه قریب الوقوع است
bltسایت جماران : انقلاب اسلامی نقطه عطفی در اعتلای مقاومت بود
bltایرنا : سخنگوی نُجَباء:اخراج اشغالگران از منطقه قریب الوقوع است
bltمهر نیوز : انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی در اعتلای مقاومت بود
bltافکار نیوز : سخنگوی نُجَباء:امام خامنه ای؛ رهبر و استراتژیست بزرگ قدرت جهانی مقابله با استکبار
bltصدا و سیما : از حمله توپخانه ای به غزه تا استقبال از پیشنهاد قطر
bltایسنا : مقاومت اسلامی؛ عامل شکست راهبردهای آمریکا در منطقه
bltالعالم : چه کسی تصویر شهید سلیمانی را در غزه پاره کرد؟
bltشبکه الکوثر : سال 2020 ؛ سالی سیاه برای غیرنظامیان در غرب آسیا
bltخبرگزاری دفاع مقدس : نقش حاج «قاسم سلیمانی» در قدرت گیری محور مقاومت
bltخبرگزاری دفاع مقدس : «فلسطین» تنها بحران موجود در قلب اسلام است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : آزادی قدس از چنگال صهیونیست ها هدف نهایی محور مقاومت/ چه کسی جغرافیای مقاومت را توسعه داد؟
bltعقیق : پیام دختر حاج قاسم سلیمانی خطاب به ملت فلسطین
bltشهدای ایران : پیام دختر حاج قاسم خطاب به ملت فلسطین
bltروزنامه شرق : سردار سلیمانی صبور، آگاهانه و شجاعانه می جنگید
bltخبرگزاری بسیج : شهید حاج قاسم سلیمانی در مبارزه با داعش و تروریسم در منطقه نقش خوبی داشت
bltایرنا : شهادت سردار سلیمانی استیصال آمریکا و اسرائیل را آشکار کرد
bltخبرگزاری ایلنا : سردار سلیمانی مترجم راهبردهای سیاسی و نظامی ایران در مدیریت جنگ بود/ پروژه خاور میانه جدید با استراتژی های شهید مقاومت ناکام ماند/ نهادهای بین المللی وابسته به آمریکا دچار فلج سیاسی و حقوقی شد ه اند
bltایسنا : سربـاز بـدون مـرز
bltرجانیوز : پس از شهادت سلیمانی غافل گیری دشمن را آغاز کردیم/ ایران قبله محور مقاومت است/ به جمهوری اسلامی و رهبر عظیم الشان آن افتخار می کنیم/ ما مرد عمل هستیم و از آمریکا انتقام می گیریم/ رزمندگان مقاومت پرچم حاج قاسم را بر فراز گنبد مسجدالاقصی بالا می برند
bltقدس آنلاین : حاج قاسم مردم یمن را به خود اتکایی رساند
bltآفتاب : تصاویر شهید سردار سلیمانی در خیابان های غزه
bltایرنا : ابوشریف: سردار سلیمانی در مقابل برنامه های غرب در منطقه ایستاد
bltجام نیوز : توجه مستقیم رسانه های اسرائیلی به انفجار فرودگاه عدن
bltایرنا : مکتب، منش و راه سردار سلیمانی، سرمشق مجاهدان جبهه مقاومت اسلامی
bltجوان آنلاین : شهید سردار سلیمانی در لباس نظامی، اما یک دیپلمات هم بود
bltراه دانا : روایت نورالدین شیرین از معلم مقاومت در جهان اسلام/ ارادت وصف ناپذیر مسلمانان ترکیه به سلیمانی
bltمیزان : هنر «حاج قاسم»؛ شکست پروژه هفت تریلیون دلاری آمریکا در منطقه
bltعصر هامون : روایت نورالدین شیرین از معلم مقاومت در جهان اسلام
bltفردا نیوز : جیغ بنفش معاندین در واکنش به اظهارات محمود الزهار
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.