افتتاح 470 پروژه عمرانی با اعتبار 1600 میلیارد تومان در استان بوشهر

افتتاح 470 پروژه عمرانی با اعتبار 1600 میلیارد تومان در استان بوشهر
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر 470 پروژه عمرانی با یک هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار در این استان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
افتتاح 470 پروژه عمرانی با اعتبار 1600 میلیارد تومان در استان بوشهر

اقتصادگردان- مهرداد ستوده در گفت و گوی زنده تلویزیونی با اشاره به افتتاح 470 پروژه عمرانی با اعتبار 1600 میلیارد تومان در استان بوشهر عنوان کرد: هرچند در سه سال گذشته از نظر تامین منابع و شرایط اقتصادی و افزون براین وضعیت کرونایی دولت سخت ترین شرایط بعد از انقلاب را تجربه کرده اما تلاش شد هیچ یک از پروژه های عمرانی شروع شده تعطیل نشود و حتی پروژه هایی که راکد مانده بودند نیز بعد از سال ها فعال شده اند.
وی اضافه کرد: تلاش شد با مدیریت منابع محدود اعتباری تخصیص یافته مطالبه های به حق مردم استان پاسخ داده و منابع به صورت عادلانه با توجه به نرم جمعیت در چارچوب قانون و براساس شاخص ها در شهرستان های مختلف توزیع شود.
تامین آب مهمترین اولویت استان بوشهر
معاون عمرانی استانداری بوشهر گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی 80 درصد آب مورد نیاز استان بوشهر از استان های همجوار تامین می شود به همین دلیل در این شرایط خشکسالی مهمترین مساله مسئولان این استان تامین آب آشامیدنی است که تاکنون با اجرای طرح های مختلف آبرسانی چشم انداز بسیار روشن و مثبتی برای استان ترسیم می شود.
ستوده ادامه داد: فعال شدن پروژه های سد سازی، ترمیم خطوط انتقال آب و آب شیرین کن ها از جمله اقدام های اساسی است که در استان در بخش آبرسانی انجام شده است. عملیات اجرایی سد خائیز با ظرفیت 15میلیون مترمکعب از سال 96 آغاز و با توجه به روند پیشرفت پروژه تا قبل از پایان سال افتتاح شود.
این مسئول بیان کرد: عملیات اجرایی سد کلمه دشتستان با ظرفیت 2میلیون مترمکعب هفته دولت 98 آغاز و با افتتاح آن مشکل 20 ساله تامین آب آشامیدنی مردم این منطقه که به هیچ شبکه آبرسانی وصل نیست برطرف می شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین با بهره برداری از سد اخند عسلویه که ساخت آن از سال 98 با ظرفیت 2 میلیون مترمکعب آغاز و قرار است تا قبل از تابستان سال 1400 وارد مدار شود، انتظار می رود مشکل تامین آب مردم این شهرستان نیز برطرف شود.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به بهره برداری از سد تنگ ارم با ظرفیت ذخیره چهار میلیون مترمکعب در سال 97 درباره سد دالکی گفت: عملیات اجرایی این سد از سال 88 آغاز و تاسال 97 تنها 8 درصد پیشرفت فیزیکی داشت و به طور تقریبی پروژه نیمه تعطیل بود اما امروز پیشرفت فیزیکی آن به 32 درصد رسیده و تلاش می شود تا پایان کار دولت به آب گیری برسد و تلاش می شود تا پایان کار دولت تدبیر و امید در استان بوشهر6 سد افتتاح شود.
مهرداد ستوده تاکید کرد: همچنین شمار آب شیرین کن های استان از 20 هزار مترمکعب امروز به 150 هزار مترمکعب افزایش یافته و افزون بر افتتاح آب شیرین کن های روستایی ظرفیت آب شیرین کن 10 هزار مترمکعبی بوشهر نیز به 22 هزار و 500 مترمکعب افزایش یافته است.
وی یادآور شد: در دهه فجر امسال نیز عملیات اجرایی آب شیرین کن 17 هزار مترمکعبی بوشهر آغاز شد و قرار است قبل از تابستان سال آینده 50 درصد آن مورد بهره برداری قرار گیرد.
توسعه مراکز درمانی مهمترین رویکرد دولت
این مسئول اظهار کرد: برای برطرف کردن مشکلات درمانی مردم جنوب استان مصوبه احداث بیمارستان 110 تختخوابی عسلویه در سفر سال 97 هیات دولت به استان بوشهر گرفته شد و در زمان حاضر نیز جانمایی زمین و منابع مالی این پروژه مشخص شده است.
معاون عمرانی استانداری بوشهر تصریح کرد: همچنین با تلاش مسئولان استان بیمارستان 110 تختخوابی شهدای هسته ای بوشهر که در مرحله فنداسیون تحویل گرفته شده بود 23 بهمن ماه افتتاح می شود. بیمارستان شهدای هسته ای بوشهر تنها بیمارستان مجهز به اورژانس هسته ای و دراین شرایط سخت در مدت سه سال احداث و آماده بهره برداری است.
وی اضافه کرد: ارتقای سطح برخی از بیمارستان های استان از جمله شهرستان دیلم که در حد یک درمانگاه فعال بود امروز با توجه به توسعه انجام شده به عنوان قطب درمان در شمال استان بوشهر فعال است.
ستوده تاکید کرد: نگاه مسئولان استان در بخش درمان رسیدن به توریسم سلامت بود و با توسعه امکانات زیرساختی در بخش سلامت تلاش شده استان به مقصد گردشگری در حوزه سلامت و درمان تبدیل شود.
مرمت 110 عمارت در بوشهر
معاون عمرانی استانداری بوشهر گفت: تا قبل از سال 97 تنها 60 عمارت تاریخی در این استان مرمت شده بود اما امروز این شمار به 110 عمارت افزایش یافته، همچنین تا قبل از سال 97 در این بخش هیچ واگذاری به بخش خصوصی انجام نشده بود اما از سال 97 تاکنون 15 عمارت به بخش خصوصی برای مرمت واگذار شده و تجربه های بسیار موفقی است.
وی ادامه داد: توجه به وجود جذابیت های خاص موجود در بافت قدیم تلاش می شود زیرساخت های فرهنگی به گونه ای در این بافت طراحی شود که گردشگر داخلی و خارجی جذب آن شوند.
ستوده در خصوص عمارت حاج رئیس بوشهر گفت: این عمارت در تملک اداره بنادر و دریانوردی است و با توجه به تفاهم نامه اخیر این عمارت به صندوق احیا واگذار و بزودی به بخش خصوصی سپرده و عملیات مرمت و بازسازی آن با نگاه بوتیک هتل و کاربری عمومی آغاز می شود.
افزایش سرانه ورزشی از 98صدم به 1.16 مترمربع
این مسئول یادآور شد: سرانه ورزشی استان بوشهر در سه سال گذشته از 98 صدم مترمربع به 1.16 مترمربع افزایش یافته و در این مدت 30زمین چمن مصنوعی، 10 سالن ورزشی، نخستین سالن زورخانه ای و استخرهای متعدد شنا در استان احداث و افتتاح شده است. افتتاح پروژه سالن ورزشی سه هزار نفری و پیست بین المللی قایقرانی در استان بوشهر به عنوان پروژه های مهم حوزه تربیت بدنی استان در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: در حوزه راه یکی از پروژه های خوب محور دیلم – بهبهان، ریگ - گناوه در دست اجرا است که تلاش می شود قبل از اردیبهشت ماه افتتاح شود و اجرای این پروژه تاثیر بسزایی در رونق گردشگری بندر ریگ و تعدیل جمعیت گردشگری به سمت این بندر دارد. همچنین زیر بار ترافیک قرار گرفتن روگذر تقاطع غیر همسطح سعدآباد و تقاطع شهدای گمنام بنک قبل از سال از جمله دیگر پروژه های مهم استان بوشهر در بخش راه است.
مهرداد ستوده در باره جاده وفاق عنوان کرد: این جاده همواره مورد مطالبه جدی مردم جنوب استان بوشهر است که از سمت کنگان با 2 دهانه پل با پیشرفت فیزیکی بالا آماده آسفالت است و امید می رود تا قبل از پایان کار دولت افتتاح شود.
وی در خصوص وضعیت پروژه راه آهن بوشهر- شیراز و خط ریل گفت: پروژه راه آهن به عنوان افتخاری برای دولت تدبیر و امید در استان بوشهر در دست اجرا است که توانستیم 100 درصد تخصیص اعتبار آن را در سال گذشته و سال جاری بگیریم.

کلیدواژه های این خبر
بوشهر   اورژانس   منابع مالی   مراکز درمانی   هیات دولت   استانداری   خشکسالی   منابع آبی   دشتستان   حق مردم   سد سازی   عملیات اجرایی   عادلانه   کاردر   شبکه آبرسانی   معاون امور عمرانی   گفت و گوی زنده تلویزیونی   عسلویه   مدیریت منابع   تنگ ارم   مشکلات درمانی   بهمن ماه   بیمارستان   شرایط اقتصادی   پروژه عمرانی   شهرستان   آب آشامیدنی   دولت تدبیر و امید   ایام دهه فجر   تامین آب   چشم انداز  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «اقتصادگردان» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
چه تعداد پروژه آبرسانی استان بوشهر پیش از تابستان1400 افتتاح می شود؟
تسنیم
فاز نخست پروژه های آب شیرین کن بوشهر و سیراف -جم وارد مدار تولید می شود
تسنیم
دولت 10 هزار میلیارد ریال برای رفع محرومیت مراوه تپه هزینه کرد
ایرنا
ضرورت اهتمام برای تکمیل پروژه های مهم عمرانی و اقتصادی گیلان تا پایان دولت دوازدهم / تحقق عدالت اجتماعی و رسیدگی به بازنشستگان همواره مورد توجه نظام اسلامی بوده است
برنا نیوز
9 پروژه عمرانی در شهرستان دشتستان افتتاح و اجرایی شد
خبرگزاری بسیج
1200 میلیارد تومان برای طرح های عمران شهری استان بوشهر پرداخت شد
تسنیم
727 پروژه ارمغان 42 سالگی انقلاب برای استان بوشهر
ایرنا
شکوه خدمت در کهگیلویه و بویراحمد در دهه فجر باوجود تحریم ها و کرونا
ایرنا
توسعه زیرساخت ها؛ رهاورد فجر 99 در خراسان جنوبی
ایرنا
از ورود واکسن کرونا تا سفر معاون اول رییس جمهور به کرمانشاه
ایرنا
تامین از منابع زیرزمینی علت افت کیفیت آب شرب در استان قزوین است
تسنیم
فرماندار اسکو: احداث مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر سهند ضروری است
ایرنا
ساخت بیمارستان شهدای هسته ای بوشهر طی سه سال/ زمان دقیق بازگشایی مدارس از زبان معاون وزیر
جنوب نیوز
بیمارستان شهدای هسته ای بوشهر افتتاح شد
تدبیر نو
اولین بیمارستان دارای اورژانس هسته ای در بوشهر افتتاح می شود
تدبیر نو
افتتاح 470 پروژه عمرانی با اعتبار 1600 میلیارد تومان در استان بوشهر
ایسنا
استاندار گلستان: منتقدان در نقد خدمات و عملکرد دولت منصف باشند
ایرنا
طرح های عمرانی و زیرساختی شهرک صنعتی سروستان به بهره برداری رسید
ایرنا
7 پروژه عمرانی در دشتی افتتاح و اجرایی شد
ایرنا
کمربند نظارت تصویری زرقان افتتاح شد
ایرنا
افتتاح و کلنگ زنی 10 پروژه رهاورد هفتمین روز دهه فجر در شهرستان همدان
ایرنا
ورودی های استان بوشهر مسدود می شود/ کنترل تردد در 5 محور
آرا نیوز
470 پروژه عمرانی در استان بوشهر افتتاح شد
ایرنا
از افتتاح طرح های دهه فجر تا سفر مسوولان کشوری به کرمانشاه
ایرنا
به وعده هایمان عمل می کنیم
صدا و سیما
استاندار سمنان: دولت با وجود مشکلات، از توسعه و خدمت دست نمی کشد
ایرنا
دولت با وجود مشکلات، از توسعه و خدمت دست نمی کشد
مرآت نیوز
14 هزار میلیارد ریال به پروژه های عمرانی اردبیل اختصاص یافت
مهر نیوز
انعقاد تفاهم نامه انتقال آب شهرستان های استان کردستان
خبرگزاری موج
بیش از 15 هزار میلیارد ریال برای تامین آب در کردستان اختصاص یافت
ایرنا
سلامت و امنیت انتخابات، تضمین کننده مشارکت حداکثری است
ایرنا
فشارها و تحریم های کاخ سفید برعلیه جمهوری اسلامی کارساز نبوده است
ایرنا
روند اجرای طرح انتقال آب سد کوچری به ساوه جان گرفت
ایرنا
دهه فجر امسال یک هزار طرح عمرانی و اقتصادی بهره برداری می شود 
برنا
180 میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی گیلانغرب هزینه شد
ایرنا
50 هزار میلیارد ریال طرح اقتصادی در استان مرکزی به بهره برداری می رسد
ایرنا
10 پروژه عمرانی در دشتی افتتاح و اجرا شد
ایرنا
افتتاح و اجرای 28 پروژه عمرانی در بوشکان دشتستان آغاز شد
ایرنا
رویکرد دولت، رونق تولید در روستاها و جلوگیری از مهاجرت است
ایرنا
توان ارزآوری سه میلیون دلاری مرکز ماهیان زینتی محلات
ایسنا
اخبار مرتبط
bltتسنیم : چه تعداد پروژه آبرسانی استان بوشهر پیش از تابستان1400 افتتاح می شود؟
bltتسنیم : فاز نخست پروژه های آب شیرین کن بوشهر و سیراف -جم وارد مدار تولید می شود
bltایرنا : دولت 10 هزار میلیارد ریال برای رفع محرومیت مراوه تپه هزینه کرد
bltبرنا نیوز : ضرورت اهتمام برای تکمیل پروژه های مهم عمرانی و اقتصادی گیلان تا پایان دولت دوازدهم / تحقق عدالت اجتماعی و رسیدگی به بازنشستگان همواره مورد توجه نظام اسلامی بوده است
bltخبرگزاری بسیج : 9 پروژه عمرانی در شهرستان دشتستان افتتاح و اجرایی شد
bltتسنیم : 1200 میلیارد تومان برای طرح های عمران شهری استان بوشهر پرداخت شد
bltایرنا : 727 پروژه ارمغان 42 سالگی انقلاب برای استان بوشهر
bltایرنا : شکوه خدمت در کهگیلویه و بویراحمد در دهه فجر باوجود تحریم ها و کرونا
bltایرنا : توسعه زیرساخت ها؛ رهاورد فجر 99 در خراسان جنوبی
bltایرنا : از ورود واکسن کرونا تا سفر معاون اول رییس جمهور به کرمانشاه
bltتسنیم : تامین از منابع زیرزمینی علت افت کیفیت آب شرب در استان قزوین است
bltایرنا : فرماندار اسکو: احداث مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر سهند ضروری است
bltجنوب نیوز : ساخت بیمارستان شهدای هسته ای بوشهر طی سه سال/ زمان دقیق بازگشایی مدارس از زبان معاون وزیر
bltتدبیر نو : بیمارستان شهدای هسته ای بوشهر افتتاح شد
bltتدبیر نو : اولین بیمارستان دارای اورژانس هسته ای در بوشهر افتتاح می شود
bltایسنا : افتتاح 470 پروژه عمرانی با اعتبار 1600 میلیارد تومان در استان بوشهر
bltایرنا : استاندار گلستان: منتقدان در نقد خدمات و عملکرد دولت منصف باشند
bltایرنا : طرح های عمرانی و زیرساختی شهرک صنعتی سروستان به بهره برداری رسید
bltایرنا : 7 پروژه عمرانی در دشتی افتتاح و اجرایی شد
bltایرنا : کمربند نظارت تصویری زرقان افتتاح شد
bltایرنا : افتتاح و کلنگ زنی 10 پروژه رهاورد هفتمین روز دهه فجر در شهرستان همدان
bltآرا نیوز : ورودی های استان بوشهر مسدود می شود/ کنترل تردد در 5 محور
bltایرنا : 470 پروژه عمرانی در استان بوشهر افتتاح شد
bltایرنا : از افتتاح طرح های دهه فجر تا سفر مسوولان کشوری به کرمانشاه
bltصدا و سیما : به وعده هایمان عمل می کنیم
bltایرنا : استاندار سمنان: دولت با وجود مشکلات، از توسعه و خدمت دست نمی کشد
bltمرآت نیوز : دولت با وجود مشکلات، از توسعه و خدمت دست نمی کشد
bltمهر نیوز : 14 هزار میلیارد ریال به پروژه های عمرانی اردبیل اختصاص یافت
bltخبرگزاری موج : انعقاد تفاهم نامه انتقال آب شهرستان های استان کردستان
bltایرنا : بیش از 15 هزار میلیارد ریال برای تامین آب در کردستان اختصاص یافت
bltایرنا : سلامت و امنیت انتخابات، تضمین کننده مشارکت حداکثری است
bltایرنا : فشارها و تحریم های کاخ سفید برعلیه جمهوری اسلامی کارساز نبوده است
bltایرنا : روند اجرای طرح انتقال آب سد کوچری به ساوه جان گرفت
bltبرنا : دهه فجر امسال یک هزار طرح عمرانی و اقتصادی بهره برداری می شود 
bltایرنا : 180 میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی گیلانغرب هزینه شد
bltایرنا : 50 هزار میلیارد ریال طرح اقتصادی در استان مرکزی به بهره برداری می رسد
bltایرنا : 10 پروژه عمرانی در دشتی افتتاح و اجرا شد
bltایرنا : افتتاح و اجرای 28 پروژه عمرانی در بوشکان دشتستان آغاز شد
bltایرنا : رویکرد دولت، رونق تولید در روستاها و جلوگیری از مهاجرت است
bltایسنا : توان ارزآوری سه میلیون دلاری مرکز ماهیان زینتی محلات
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.