عالیشاه: قدر زنده ها را بدانید و مجسمه «پروین» را بسازید 

عالیشاه: قدر زنده ها را بدانید و مجسمه «پروین» را بسازید 
کاپیتان دوم پرسپولیس گفت: امیدوارم دیگر تیم پرسپولیس مجبور نشود مشکی بپوشد. وقتی بعداً عکس های گریه های مادر علی انصاریان را دیدم، خیلی ناراحت شده و بغض کردم.
عالیشاه: قدر زنده ها را بدانید و مجسمه «پروین» را بسازید 

به گزارش وانانیوز، هرچند امید عالیشاه به عنوان بازیکن تعویضی و از دقیقه 68 جانشین مهدی عبدی شد اما آنقدر در تبریز و برابر تراکتور خوب کار کرد که یحیی گل محمدی این چنین لب به تحسین او بگشاید: «یکی از کارهای خوب ما در این مسابقه، حفظ توپ در زمین حریف بود. خیلی از مواقع توانستیم با تعویض جریان توپ، بازی را در اختیار بگیریم. با ارسال از کناره ها و استفاده از عمق حریف موقعیت های خوبی به دست آوردیم. از زمان ورود عالیشاه به زمین هم خوب توانستیم بازی را مدیریت کنیم.» این در حالی است که در روزهای گذشته اخباری مبنی بر احتمال جدایی عالیشاه از پرسپولیس به گوش می رسید اما با این نمایش بعید است گل محمدی اجازه خروج به کاپیتان دوم تیمش بدهد. خود امید هم با «امید»ی تازه می خواهد تا پایان قراردادش ( اتمام لیگ بیستم) در پرسپولیس بماند و به این تیم کمک کند. البته صحبت های عالیشاه هم می تواند خیلی از مسائل را روشن کند. صحبت هایی که در زیر می خوانید.

جلوی تراکتور خیلی خوب بازی کردی و به نظر می رسید از انگیزه زیادی برخوردار باشی. این طور نیست؟
من و همبازیانم در همه بازی ها انگیزه داریم و این بار هم می خواستیم در خارج از خانه برنده شویم.

به عنوان بازیکن تعویضی در دقیقه 68 وارد زمین شدی و آنقدر خوب بودی که یحیی گل محمدی هم از تو تعریف کرد. نظری نداری؟
آقایحیی لطف دارد. من هر زمانی که به زمین رفتم، چه به عنوان تعویضی و چه بازیکن ثابت سعی کردم برای تیم پرسپولیس مفید باشم. امیدوارم توانسته باشم کمک کوچکی به بُرد تیم خودم کنم.

این بازی به نوعی تحت تأثیر درگذشت ناگهانی علی انصاریان پیشکسوت پرسپولیس بود. شما چه زمانی دقیقاً متوجه این حادثه شدید؟
وقتی هواپیما در فرودگاه تبریز به زمین نشست، متوجه این مصیبت بزرگ شدیم. باورمان نمی شد و فضای خیلی سنگین و غم انگیزی بر تیم حاکم شد.

خدابیامرز مهرداد میناوند را بیشتر می دیدید اما فکر نکنم علی انصاریان سر تمرینات پرسپولیس آمده باشد و...
واقعاً غم عالم ما را گرفت. خداوند به مادرش و خانواده انصاریان صبر بدهد. آقامهرداد را بیشتر می دیدیم ولی علی آقا را مدت ها بود ندیده بودیم. دو مصیبت به این شکل برای پرسپولیس خیلی سخت و سنگین بود. چند سال پیش هم هادی نوروزی و مهرداد اولادی را به فاصله کمی از هم از دست داده بودیم و...

درست گفتی و متأسفانه این اتفاق و از دست دادن دو پیشکسوت پرسپولیس با فاصله کم دوباره به وقوع پیوست!
خیلی تلخ و دردناک است. واقعاً آدم نمی داند چه باید بگوید؟

این اتفاق چه تأثیری در تیم شما داشت. انگیزه بیشتری برای برد به شما داد یا اینکه...؟
بیشتر شوکه شدیم. باور اینکه دو غم به این سنگینی را در فاصله یک هفته باید تحمل کنیم، خیلی سخت بود.

لباس مشکی هم پوشیدید.
امیدوارم دیگر تیم پرسپولیس مجبور نشود مشکی بپوشد. وقتی بعداً عکس های گریه های مادر علی انصاریان را دیدم، خیلی ناراحت شده و بغض کردم. خیلی مصیبت سنگینی است. خدا به مادر و خانواده اش صبر و تحمل بدهد. یک نکته ای را هم می خواهم بگویم اما نمی دانم چطور آن را بیان کنم که...

راحت باش.
ببینید این قبیل اتفاقات تلخ همه ما را به فکر فرو می برد. همه ما ایرانی ها بعد از دیدن یک داغ سنگین یا حضور در بهشت زهرا(س) سعی می کنیم چند روزی خودمان را کنترل کنیم و رفتار دیگری داشته باشیم. چند روزی متوجه می شویم دنیا ارزشی ندارد اما پس از یک هفته دوباره همان آدم سابق می شویم. کینه ورز شده، قهر می کنیم و رفتارهای زشت سابق را تکرار می کنیم. کاش ما مردم زنده پرستی هم باشیم.

یعنی چی؟
یک نمونه برایتان می گویم؛ من خودم علاقه زیادی به علی آقا پروین دارم. خداوند 100 سال سایه این مرد بزرگ و اسطوره پرسپولیس را بالای سر فوتبال ایران و همه ما نگه دارد اما قدر امثال آقای پروین را وقتی زنده هستند، باید بدانیم. باید همین فردا مجسمه علی پروین را بسازند و جلوی در ورزشگاه شهیدکاظمی یا باشگاه پرسپولیس نصب کنند. این خیلی درد است که ما وقتی یک نفر از دنیا می رود، قدرش را می دانیم یا به یادش می افتیم.

بسیار خوب، برگردیم به بازی تراکتور! موافقی؟
در خدمتم.

ماجرای حضور احتمالی تو در تراکتور از کجا آمده است؟
باور کنید خودم هم نمی دانم. در تبریز خبرنگاران در همین ارتباط از من پرسیدند که من هم گفتم با پرسپولیس قرارداد دارم.

البته دوران چندان خوبی در تراکتور نداشتی. در مصاحبه پس از بازی با تراکتور مدعی شدی عامل اصلی مشکلات تو در تبریز، مدیران وقت باشگاه بودند. درست است؟
حرف بی راهی نزدم. مردم تبریز خیلی مهربان و مهمان نواز هستند. خودم هم هر زمانی به زمین رفتم با تمام وجود برای تراکتور بازی کردم و خاطرات خوبی هم از این تیم دارم اما برخی دست اندرکاران باشگاه در آن مقطع تلاش کردند بین من و هواداران اختلاف بیندازند. اتفاقاتی افتاد که امید عالیشاه در تراکتور تخریب شود.

پس ماجرای تراکتوری شدن تو جدی نیست؟
من تا پایان فصل و لیگ بیستم با پرسپولیس قرارداد دارم و به این قرارداد هم پایبند هستم. بارها گفتم و باز هم می گویم تا روزی که برای پرسپولیس مفید باشم در این تیم خواهم بود.


پس از پایان بازی با تراکتور برخی منتقدان عنوان کردند تراکتور، تراکتور همیشگی نبود. این حرف را قبول داری؟
من بعد از بازی هم گفتم که تراکتور با هوادارانش ترسناک و خطرناک است. بازی در تبریز جلوی چشمان طرفداران تبریزی سخت تر است اما این تیم هم مثل پرسپولیس و بقیه تیم های پرتماشاگر از این نعمت به دلیل ویروس کرونا محروم است. امیدوارم هرچه زودتر این بیماری در سراسر دنیا ریشه کن شود تا استادیوم ها پُر شود. فوتبال بدون تماشاگر جذابیت سابق را ندارد.

از لحاظ فنی تراکتور را چطور دیدی؟
تراکتور تیم بسیار خوبی است اما به نظرم پرسپولیس خیلی خوب در تبریز بازی کرد. ما یک گل زدیم و شاید دو یا 3 گل دیگر نزدیم و به نظرم بهترین روز محمدرضا اخباری بود. البته همان طور که گفتم تراکتور تیم بزرگ و قابل احترامی است.

شما فصل گذشته بازی رفت را به همین تراکتور در تبریز باخته بودید اما این بار...
بله، اگر اشتباه نکنم با تک گل احسان حاج صفی بازی را واگذار کردیم اما در دیدار برگشت توانستیم با دو گل به پیروزی برسیم. بازی های پرسپولیس و تراکتور همیشه سنگین و نفسگیر بوده است.

با این برد به صدر جدول نزدیک شدید. در این رابطه چه صحبتی داری؟
این مسابقه یک بازی 6 امتیازی بود. ما 3 امتیاز خودمان گرفتیم و 3 امتیاز هم اجازه ندادیم حریف بگیرد. ارزش بالایی داشت ضمن آنکه به این برد برای رسیدن به جمع مدعیان نیاز مبرم داشتیم که به آن رسیدیم.

در حال حاضر با کسب 21 امتیاز از 12 بازی به جمع بالانشینان رسیدید. با توجه به تجربه ای که داری، فکر می کنی رسیدن به قهرمانی لیگ بیستم سخت تر از سال های گذشته باشد یا راحت تر؟
متأسفانه مساوی هایی که ما در بازی های گذشته روی بدشانسی به دست آوردیم، یک مقدار کار پرسپولیس را سخت کرد.

بدشانسی؟
بدشانسی و البته فشردگی مسابقات به ویژه بازی در لیگ قهرمانان آسیا که کار را سخت تر کرد. ما درگیر بازی های سنگین آسیایی شدیم و بلافاصله بدون ریکاوری به لیگ برتر برگشتیم. خیلی دوران سختی بود اما توانستیم خودمان را حفظ کنیم. الان هم که می بینید دوباره به جمع مدعیان برگشتیم و این خیلی امیدوارکننده است.

درخشش پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا تلفاتی هم داشت! از دست دادن چند بازیکن کلیدی در خط دفاع و هافبک که کار تیم شما را سخت تر کرد و...
محرومیت آل کثیر را هم اضافه کنید. ما مشکلات مختلف مدیریتی و... را پشت سرگذاشتیم ولی توانستیم خودمان را نگه داریم. بچه های پرسپولیس سختی های زیادی را متحمل شدند اما با رفتار حرفه ای و تعصب فراوان اجازه ندادند وضعیت خیلی بحرانی شود. امیدوارم با همت مسئولان و تلاش بازیکنان بتوانیم در لیگ برتر و آسیا باز هم لبخند روی لبان هواداران پرسپولیس بنشانیم.

قرار است مهدی ترابی هم به زودی به ترکیب پرسپولیس اضافه شود. او در قطر ناکام شد و حالا فکر می کنی بتواند به پرسپولیس کمک کند؟
مهدی از بازیکنان خوش اخلاق، تکنیکی و مؤثر است که خیلی می تواند به پرسپولیس کمک کند. او فصل گذشته هم خیلی به قهرمانی تیم کمک کرد و همه ما دوست داریم هرچه زودتر برگردد. ان شاءا... این اتفاق خوب بیفتد.

بازی بعدی تیم شما با مس رفسنجان است. فکر می کنی این بازی را هم بتوانید ببرید؟
اتفاقاً سؤال خوبی پرسیدید. مس رفسنجان تیم بسیار خوب و منظمی است که کادر فنی خوبی هم بالای سر خود می بیند. ما قبل از شروع فصل هم با این تیم بازی دوستانه ای انجام دادیم.

درست است، حواس مان نبود! آن دیدار تدارکاتی را در میان ناباوری 3 بر صفر به مس رفسنجان باختید؟
بازی های دوستانه خیلی نمی تواند ملاک باشد اما همان طور که گفتم مس رفسنجان تیم خطرناکی است و اصلاً نباید آنها را دست کم گرفت. ما با هوشیاری و تمام توان به مصاف مس می رویم و ان شاءا... 3 امتیاز آن را به دست خواهیم آورد.


کلیدواژه های این خبر
بهشت زهرا   تراکتور   مهرداد میناوند   مهرداد اولادی   امید عالیشاه   تبریز   یحیی گل محمدی   کردی   مادرش   شوکه   کارهای خوب   هادی نوروزی   حادثه   مهدی عبدی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «وانا نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
تصمیم آخر یحیی برای خط حمله پرسپولیس
جام نیوز
بازیکن محروم پرسپولیس به بازی با تراکتور می رسد؟
فرتاک نیوز
آشنایی با عوامل قهرمانی نیم فصل پرسپولیس
فرارو
سنگین ترین شکست قلعه نویی؛ آمارها را به سود پرسپولیس کرد!
صبا ایران
هافبک ها؛همه جا جز دروازه/ آشنایی با عوامل قهرمانی نیم فصل پرسپولیس
ورزش 3
گلمحمدی به رکورد کالدرون می رسد؟
فرتاک ورزشی
پیکان ماشین صعود پرسپولیس
ایران آنلاین
پرسپولیس با «پیکان» جای استقلال را در رده دوم گرفت+ جدول
پارسینه
پرسپولیس 1 - پیکان صفر/سرخ پوشان بی خیال قهرمانی نیم فصل نمی شوند+ویدیو گل و جدول رده بندی
سایت جماران
پرسپولیس با پیکان در اتوبان صدر
ایران آنلاین
جلالِ پرسپولیس
ایران آنلاین
مهاجمان پرسپولیس: دروازه کدوم وره؟
عصر ایران
دورخیز برای صدر/ مس سرخ می شود؟!
جام نیوز
پرسپولیس - مس رفسنجان/ ارتش سرخ در تعقیب آبی پوشان/ نیم نگاه یحیی به صدر
تیتر یک
پرسپولیس - مس رفسنجان/ خیز یحیی برای نزدیک شدن به صدر جدول لیگ
شفاف نیوز
سمیعی: در پرسپولیس کسی نمی تواند اختلاس کند/ ترابی را بدون دخالت افراد جذب کردیم
خبرآنلاین
پیام یحیی به مدیران پرسپولیس: این دو نفر را نمی خواهم!
رویداد 24
لیست نقل و انتقالات نیم فصل پرسپولیس/ گل محمدی کدام بازیکن را نمی خواهد؟
افکار نیوز
پیام یحیی به مدیران پرسپولیس برای جذب دو ستاره لیگ برتر
خبرگزاری دانشجو
پیام یحیی به مدیران پرسپولیس: این دو نفر را نمی خواهم
فرارو
ترین های هفته چهاردهم لیگ برتر/ پرسپولیس بهترین تیم، نویدکیا برترین مربی
ملیت
برد به یاد هشت باتعصب، شکست به بهانه بی بضاعتی
ساعت 24
هضم این خبرها برایم سخت است/ فدای سر بچه ها، مهم پیروزی بود/ سیدجلال ستاره تمام نشدنی پرسپولیس است
برنا نیوز
برد سرخابی ها با گلزنی کاپیتان ها
ایران آنلاین
هفته ای به رنگ و بوی انصاریان
جوان آنلاین
یحیی گل محمدی همچنان به یاد علی انصاریان
روز نو
زبانم نمی چرخد بگویم روح شان شاد!/ آخر فصل به صدرنشین جام می دهند/ این پرسپولیس بوی قهرمانی می دهد
برنا
یحیی به یاد رفقای رفته + عکس
رویداد 24
پیروزی شیرین سوگ وارترین «پرسپولیس» تاریخ
عصر ایران
گل محمدی: این برد تقدیم به انصاریان
آفتاب
پرسپولیس طلسم نبردن‎های خارج از خانه شکست
روز پلاس
گل محمدی: این برد مبارک هواداران و تقدیم به انصاریان
فرارو
گل محمدی: باید بیشتر به تراکتور گل می زدیم
تابناک
گل محمدی: این برد تقدیم به روح انصاریان/ می توانستیم بیش تر به تراکتور گل بزنیم
راه دانا
پرسپولیسِ غم زده به کورس قهرمانی بازگشت
خبر داغ
گل محمدی: این پیروزی را به انصاریان تقدیم می کنم
وانا نیوز
(ویدیو) خلاصه بازی تراکتور 0 - 1 پرسپولیس 16 بهمن 99
فرارو
تراکتور 0 - پرسپولیس 1؛ اولین برد خارج از خانه سرخپوشان با تک گل سیدجلال
آریا
ضربه سر سه امتیازی سیدجلال بیاد گل های انصاریان
تابناک
هفته چهاردهم لیگ برتر| کاپیتان بازهم سوپرمن شد، یحیی به کورس برگشت
خبرگزاری دانشجو
اخبار مرتبط
bltجام نیوز : تصمیم آخر یحیی برای خط حمله پرسپولیس
bltفرتاک نیوز : بازیکن محروم پرسپولیس به بازی با تراکتور می رسد؟
bltفرارو : آشنایی با عوامل قهرمانی نیم فصل پرسپولیس
bltصبا ایران : سنگین ترین شکست قلعه نویی؛ آمارها را به سود پرسپولیس کرد!
bltورزش 3 : هافبک ها؛همه جا جز دروازه/ آشنایی با عوامل قهرمانی نیم فصل پرسپولیس
bltفرتاک ورزشی : گلمحمدی به رکورد کالدرون می رسد؟
bltایران آنلاین : پیکان ماشین صعود پرسپولیس
bltپارسینه : پرسپولیس با «پیکان» جای استقلال را در رده دوم گرفت+ جدول
bltسایت جماران : پرسپولیس 1 - پیکان صفر/سرخ پوشان بی خیال قهرمانی نیم فصل نمی شوند+ویدیو گل و جدول رده بندی
bltایران آنلاین : پرسپولیس با پیکان در اتوبان صدر
bltایران آنلاین : جلالِ پرسپولیس
bltعصر ایران : مهاجمان پرسپولیس: دروازه کدوم وره؟
bltجام نیوز : دورخیز برای صدر/ مس سرخ می شود؟!
bltتیتر یک : پرسپولیس - مس رفسنجان/ ارتش سرخ در تعقیب آبی پوشان/ نیم نگاه یحیی به صدر
bltشفاف نیوز : پرسپولیس - مس رفسنجان/ خیز یحیی برای نزدیک شدن به صدر جدول لیگ
bltخبرآنلاین : سمیعی: در پرسپولیس کسی نمی تواند اختلاس کند/ ترابی را بدون دخالت افراد جذب کردیم
bltرویداد 24 : پیام یحیی به مدیران پرسپولیس: این دو نفر را نمی خواهم!
bltافکار نیوز : لیست نقل و انتقالات نیم فصل پرسپولیس/ گل محمدی کدام بازیکن را نمی خواهد؟
bltخبرگزاری دانشجو : پیام یحیی به مدیران پرسپولیس برای جذب دو ستاره لیگ برتر
bltفرارو : پیام یحیی به مدیران پرسپولیس: این دو نفر را نمی خواهم
bltملیت : ترین های هفته چهاردهم لیگ برتر/ پرسپولیس بهترین تیم، نویدکیا برترین مربی
bltساعت 24 : برد به یاد هشت باتعصب، شکست به بهانه بی بضاعتی
bltبرنا نیوز : هضم این خبرها برایم سخت است/ فدای سر بچه ها، مهم پیروزی بود/ سیدجلال ستاره تمام نشدنی پرسپولیس است
bltایران آنلاین : برد سرخابی ها با گلزنی کاپیتان ها
bltجوان آنلاین : هفته ای به رنگ و بوی انصاریان
bltروز نو : یحیی گل محمدی همچنان به یاد علی انصاریان
bltبرنا : زبانم نمی چرخد بگویم روح شان شاد!/ آخر فصل به صدرنشین جام می دهند/ این پرسپولیس بوی قهرمانی می دهد
bltرویداد 24 : یحیی به یاد رفقای رفته + عکس
bltعصر ایران : پیروزی شیرین سوگ وارترین «پرسپولیس» تاریخ
bltآفتاب : گل محمدی: این برد تقدیم به انصاریان
bltروز پلاس : پرسپولیس طلسم نبردن‎های خارج از خانه شکست
bltفرارو : گل محمدی: این برد مبارک هواداران و تقدیم به انصاریان
bltتابناک : گل محمدی: باید بیشتر به تراکتور گل می زدیم
bltراه دانا : گل محمدی: این برد تقدیم به روح انصاریان/ می توانستیم بیش تر به تراکتور گل بزنیم
bltخبر داغ : پرسپولیسِ غم زده به کورس قهرمانی بازگشت
bltوانا نیوز : گل محمدی: این پیروزی را به انصاریان تقدیم می کنم
bltفرارو : (ویدیو) خلاصه بازی تراکتور 0 - 1 پرسپولیس 16 بهمن 99
bltآریا : تراکتور 0 - پرسپولیس 1؛ اولین برد خارج از خانه سرخپوشان با تک گل سیدجلال
bltتابناک : ضربه سر سه امتیازی سیدجلال بیاد گل های انصاریان
bltخبرگزاری دانشجو : هفته چهاردهم لیگ برتر| کاپیتان بازهم سوپرمن شد، یحیی به کورس برگشت
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.