رژیم های سعودی و امارات در اقدام تروریستی اخیر در عراق دست داشتند/ آمریکایی ها به آسانی از عراق خارج نمی شوند

رژیم های سعودی و امارات در اقدام تروریستی اخیر در عراق دست داشتند/ آمریکایی ها به آسانی از عراق خارج نمی شوند
نایب رئیس الحشد الشعبی گفت: آمریکایی ها در حال برنامه ریزی برای ادامه حضورشان در عراق هستند و خروج نهایی آنها بر خلاف تصور برخی ها، آسان نخواهد بود....
رژیم های سعودی و امارات در اقدام تروریستی اخیر در عراق دست داشتند/ آمریکایی ها به آسانی از عراق خارج نمی شوند

العالم- عراق

"ابو علی البصری" نایب رئیس هیئت الحشد الشعبی در گفت وگو با خبرنگار العالم در عراق چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت.

وی درباره حضور نیروهای داعش در عراق اظهار داشت، گروه تروریستی داعش در عراق هنوز کاملا نابود نشده بلکه این گروه استراتژی اش را در استان هایی که در آنجا حضور دارد، تغییر داده است.

عملیات های الحشد الشعبی ادامه دارد

البصری تأکید کرد عملیات الحشد الشعبی تا زمان سرکوب نهایی این گروه تروریستی ادامه خواهد داشت.

ابوعلی البصری در ادامه افزود، استراتژیِ امروز داعش موید این واقعیت است که عناصر این گروه تروریستی، بر خلاف سابق که از کشورهای مختلف می آمدند، بومی هستند. این افراد جدید از روستاهایی به این گروه پیوستند که تحت سیطره حزب "البعث" هستند و این حزب آنها از طریق ترویج ایدئولوژی وهابیت در روستاهای شان، برای عملیات های تروریستی در داخل عراق جذب کرده است.

وی افزود، تنها چیزی که در ذهن این عناصر تروریستی می گذرد تکفیر و کشتار است، و بیشتر این عناصر جزو فدائیان صدام بودند.

حمایت طرف های خارجی از اقدامات تروریستی در عراق

نایب رئیس هیئت الحشد الشعبی درباره فعالیت مجدد هسته های خفته داعش طی مدت اخیر در عراق، خاطرنشان کرد این تحرکات نشان می دهد که طرف های خارجی از این اقدامات تروریستی حمایت می کنند.

ابوعلی البصری به تظاهرات اخیر در عراق اشاره کرد که از سوی سفارت آمریکا حمایت می شد و این سفارتخانه در این تظاهرات خشونت آمیز که به قتل، بستن جاده ها و آتش زدن مدارس منتهی شد، نقش داشت. در واقع، طرف هایی که از این تظاهرات حمایت می کردند بعد از ناکام ماندن در اجرای توطئه های شان، به تروریست های داعشی متوسل شده اند که عملیات جنایتکارانه را در عراق صورت دهند.

وی درباره حضور آمریکا در عراق، متذکر شد بعد از شهادت فرماندهان پیروزی- حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، آمریکایی ها از سوی پارلمان و ملت و دولت عراق تحت فشار قرار دارند و لذا، آمریکا حضور نظامی اش در این کشور را کاهش می دهد.

آمریکایی ها به اسانی از عراق خارج نمی شوند

البصری در عین حال گفت که آمریکایی ها در حال برنامه ریزی برای ادامه حضورشان در عراق هستند و خروج نهایی آنها بر خلاف تصور برخی ها، آسان نخواهد بود.

رژیم های سعودی و امارات در اقدام تروریستی اخیر در عراق دست داشتند

وی درباره نقش رژیم های سعودی و امارات در عملیات های تروریستی اخیر در عراق، گفت شواهد موجود در نزد دستگاه های امنیتی نشان نمی دهد که این دو رژیم در اقدام تروریستی اخیر در عراق دست داشتند ولی اطلاعات موثق حاکی از فعالیت دستگاه های امنیتی سعودی و امارات در عراق است تا این کشور را بی ثبات و ناامن کنند.

البصری درباره استراتژی الحشد الشعبی برای مواجهه با گروه تروریستی داعش در خطوط مقدم تصریح کرد: الحشد الشعبی بر ضرورت استقرار مجدد نیروهایش در استان هایی که این گروه در آنجا حضور دارد، تأکید می کند. الحشد اطلاعات کامل و دقیقی درباره شمار عناصر داعش و تحرکات و توطئه های این گروه در عراق دارد. الحشد همچنین طرح جدید برای استقرار مجدد دارد و حضورش را در مناطق مد نظر تقویت کرده است.

ابوعلی البصری در ادامه گفت: الحشد الشعبی در مرزهای مشترک با جمهوری اسلامی، که گروه تروریستی داعش آنجا را به عنوان نقطه گسیل شدن به سمت بغداد و نیز ایران تصور می کرد، حضور دارد.

در بخش دوم از گفت وگوی مفصل شبکه خبری العالم با ابو علی البصری، در برنامه "ضیف و حوار"، البصری گفت که فضای عراق این روزها صحنه رویدادهای پیچیده و دیدگاه های متفاوت سیاستمداران است. اغلب سیاستمداران عراق خواستار اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور هستند اما برخی گروه های سیاسی منافع شان در ادامه حضور آمریکایی ها در عراق است لذا برای ادامه حضور آنها نقشه می کشند.

خروج نیروهای آمریکایی از عراق خواست مردم است

وی تأکید کرد که سیاستمداران در پارلمان و در فضای سیاسی این کشور (بر سر همین موضوع) در حال کشمکش هستند اما الحشد الشعبی، مواضع خود را در این خصوص به طور واضح اعلام کرده و خواستار اخراج نیروهای آمریکایی از عراق شده است و در راه مبارزه با اشغالگران آمریکایی، شهدای بسیاری را تقدیم کرده و خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، خواست مردم است.

وی درباره ادامه فشارهای الحشد الشعبی بر نیروهای آمریکایی برای اخراج آنها از عراق در زمان "جو بایدن"، گفت که دولت آمریکا اگر به حاکمیت ملی عراق احترام بگذارد و نیروهایش را خارج کند، معادله تغییر می کند.

فقدان شهیدان سلیمانی و المهندس خسارتی برای الحشد الشعبی بود

وی درباره تأثیر عدم حضور ابو مهدی المهندس بر عملکرد الحشد الشعبی و سرتاسر عراق، گفت که شخصیت حاج ابومهدی المهندس، شخصیتی والا و بی نظیر از نظر ایمان، اخلاص و شجاعت، در عراق است. این شخصیت پس از قرار گرفتن در کنار شهید حاج قاسم سلیمانی در میدان نبرد بیش از پیش رشد کرد که فقدان این دو شخصیت، خسارتی برای الحشد الشعبی بود اما خون آنها باعث تقویت عزم و پایداری و وحدت و یکپارچگی الحشد شد.

ابو علی البصری خاطرنشان کرد که شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس در عراق، نقطه عطفی بود که به برکت خون آنها تغییراتی در این کشور رخ داد و دستاوردهای قابل توجهی داشت.

الحشد الشعبی دخالتی در مسائل سیاسی نمی کند

وی درباره انتخابات پیش رو در عراق و دیدگاه الحشد الشعبی درباره آن گفت که الحشد الشعبی یک نیروی نظامی است و دخالتی در اوضاع سیاسی نمی کند.

نایب رئیس هیئت الحشد الشعبی تأکید کرد که الحشد الشعبی امیدوار است که انتخاباتی سالم و به دور از کشمکش برگزار شود و از مردم عراق خواست بهترین و صالح ترین گزینه را انتخاب کنند.

وی خاطرنشان کرد که افراد صالح اگر وارد پارلمان شوند قطعا از الحشد الشعبی دفاع کرده و حامی مدافعان امنیت و وحدت کشور خواهند بود.

ابو علی البصری بیان داشت که الحشد الشعبی برخاسته از متن مردم است که در لبیک به ندای مرجعیت و وطن شکل گرفته است و به هیچ گروه سیاسی وابسته نیست.

وی با اشاره به حضور الحشد الشعبی در کنار مردم در مقابل ویروس کرونا، تأکید کرد که رسالت حشد، وحدت عراق و دفاع از کشور در برابر خطرات داخلی و خارجی در موقعیت های مختلف است.

وی همچنین تأکید کرد که الحشد الشعبی به عنوان یک نیروی نظامی، تحت فرمان نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح است.

وی درباره استراتژی امنیت در عراق تصریح کرد که الحشد الشعبی از وجود سلاح های بدون کنترل و مهارنشده در کشور مخالف است و تأکید کرد که هر نوع سلاحی در کشور باید تحت فرمان و کنترل دولت و در جهت خدمت به مردم باشد.

ابو علی البصری در پایان ضمن تکذیب ادعای برخی رسانه ها مبنی بر جدا شدن چهار تیپ از الحشد الشعبی، تأکید کرد که این نیروها از نظر اداری و مالی و لوجستیکی تحت فرمان فرماندهی الحشد الشعبی هستند و همه افراد آن از الحشد الشعبی دستور می گیرند. الحشد الشعبی بیش از هر نیروی دیگری دغدغه دفاع از ملت عراق را دارد.


کلیدواژه های این خبر
عراق   داعش   نظامی   آمریکا   گروه تروریستی   بغداد   ابومهدی المهندس   نایب رئیس   سفارتخانه   الحشد الشعبی   تکفیر   سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی   مفاصل   وهابیت   سرکوب   البعث   تروریست   پارلمان   امارات متحده عربی   سفارت آمریکا   تروریست های داعش   دولت عراق   پیروزی انقلاب اسلامی ایران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «العالم» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
کاروان لجستیک نظامیان آمریکا در عراق هدف قرار گرفت
جام جم آنلاین
دومین کاروان لجستیک نظامیان آمریکا در عراق طی یک روز هدف قرار گرفت
آفتاب
الحشد الشعبی؛ سدی بزرگ در مقابل طرح های تجزیه عراق
العالم
حمله هوایی آمریکا به سوریه ، نماد جنگ افروزی دولت بایدن
شبکه الکوثر
حمله به 2 کاروان لجستیک نظامیان آمریکا
خبرگزاری دانشجو
کاروان لجستیک آمریکا در عراق هدف قرار گرفت
مشرق نیوز
خواستار حضور دائمی نیروهای خارجی در عراق نیستیم
خبرگزاری دفاع مقدس
خطر بازگشت داعش جدی است
مثلث
آیا عملیات علیه هیات های دیپلماتیک  و ترساندن غیرنظامیان در بغداد، توجیه پذیر است؟
العالم
ناتو نیروهایش را در عراق 8 برابر می کند
جوان آنلاین
امام جمعه نجف: ماجراجویی علیه لبنان یا ایران خودکشی حتمی اسرائیل است
ایرنا
انتخابات، دستاویز غرب برای ضربه به مقاومت عراق
فارس
نماینده عراقی: از انتقال تروریست ها توسط آمریکا مدرک داریم 
ایرنا
سفیر پیشین ایران در عراق: استقبال عراقی ها از آقای رئیسی آمریکا را برای اخلال در روابط تهران - بغداد ناکام گذاشت/ افزایش سرعت و حجم همکاری های طرفین
میزان
نظام جمهوری اسلامی ایران امتداد مکتب عاشورا است
ایکنا
چرایی ناامنی های جدید در عراق
قدس آنلاین
هانی زاده: فواد حسین، پیشنهاد میانجیگری بین ایران با آمریکا و عربستان را در تهران مطرح کرده است
دیده بان ایران
داعش دست پرورده آمریکا و رژیم صهیونیستی است
ایرنا
روحانی: نتایج و ثمرات پیوند برادرانه و استراتژیک ایران و عراق امنیت و ثبات کل منطقه را تضمین می کند
الف
باید حجم مبادلات تجاری ایران و عراق به 20 میلیارد دلار برسد
صدا و سیما
دیدار روحانی با وزیر خارجه عراق/ ترور سردار سلیمانی مصداق بی شرمانه ترین دخالت خارجی در امور داخلی عراق بود
ساعت 24
اقتصادهای مکمل ایران و عراق می تواند حجم مبادلات تجاری مشترک را به 20 میلیارد دلار برساند/ تهران با هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی عراق مخالف است
برنا نیوز
روحانی:روابط استراتژیک ایران و عراق امنیت و ثبات منطقه را تضمین می کند
ایرنا
نتایج و ثمرات پیوند برادرانه و استراتژیک ایران و عراق امنیت و ثبات کل منطقه را تضمین می کند
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
نتایج و ثمرات پیوند برادرانه و استراتژیک ایران و عراق امنیت و ثبات کل منطقه را تضمین می کند/ اقتصادهای مکمل ایران و عراق می تواند حجم مبادلات تجاری مشترک را به 20 میلیارد دلار برساند/ اجرای راه آهن شلمچه – بصره کاملاً اقتصادی، تجاری و در راستای متنوع سازی راه های مواصلاتی میان ایران و عراق است/ تهرا
پایگاه اطلاع رسانی یایت جمهوری
انهدام مخفیگاه های داعش و دستگیری تروریست ها در عراق
ایرنا
امیرعبداللهیان: امنیت عراق را امنیت ایران می دانیم
فرتاک نیوز
جزئیات عملیات انتقام شهدا از تروریستهای داعش/ هشدار درباره تحرکات پنهان داعش
آریا
اتمام حجت عضو پارلمان عراق با نظامیان آمریکا
تابناک
نظامیان آمریکا عقب نشینی نکنند، به مقاومت متوسل می شویم
افکار نیوز
آقای بایدن عراق را دریابید
دیپلماسی ایرانی
تلاش آمریکا برای احیای داعش/ ماموریت تروریست ها در منطقه تمام شده است؟
خبرگزاری دفاع مقدس
حمله دوباره به کاروان لجستیک نظامیان آمریکا در عراق
فردا نیوز
چه عوامل و مولفه هایی در افزایش عملیات تروریستی داعش در سوریه و عراق نقش داشته اند؟
بولتن نیوز
انفجار خونین بغداد؛ نتیجه ریاست جمهوری جو بایدن
فرتاک نیوز
انفجار خونین بغداد؛ هدیه بایدن به عراق!
میزان
تقدیر الفیاض از نقش برجسته شهید سلیمانی در مقابله با داعش
جام نیوز
تقدیر رئیس حشد شعبی از نقش برجسته شهید سلیمانی در مقابله با داعش
شبکه الکوثر
فالح الفیاض: الحشد الشعبی در هر خطری در کنار ملت عراق است
روز پلاس
الفیاض از نقش برجسته شهید سلیمانی در مقابله عراق با داعش تقدیر کرد
ایرنا
اخبار مرتبط
bltجام جم آنلاین : کاروان لجستیک نظامیان آمریکا در عراق هدف قرار گرفت
bltآفتاب : دومین کاروان لجستیک نظامیان آمریکا در عراق طی یک روز هدف قرار گرفت
bltالعالم : الحشد الشعبی؛ سدی بزرگ در مقابل طرح های تجزیه عراق
bltشبکه الکوثر : حمله هوایی آمریکا به سوریه ، نماد جنگ افروزی دولت بایدن
bltخبرگزاری دانشجو : حمله به 2 کاروان لجستیک نظامیان آمریکا
bltمشرق نیوز : کاروان لجستیک آمریکا در عراق هدف قرار گرفت
bltخبرگزاری دفاع مقدس : خواستار حضور دائمی نیروهای خارجی در عراق نیستیم
bltمثلث : خطر بازگشت داعش جدی است
bltالعالم : آیا عملیات علیه هیات های دیپلماتیک  و ترساندن غیرنظامیان در بغداد، توجیه پذیر است؟
bltجوان آنلاین : ناتو نیروهایش را در عراق 8 برابر می کند
bltایرنا : امام جمعه نجف: ماجراجویی علیه لبنان یا ایران خودکشی حتمی اسرائیل است
bltفارس : انتخابات، دستاویز غرب برای ضربه به مقاومت عراق
bltایرنا : نماینده عراقی: از انتقال تروریست ها توسط آمریکا مدرک داریم 
bltمیزان : سفیر پیشین ایران در عراق: استقبال عراقی ها از آقای رئیسی آمریکا را برای اخلال در روابط تهران - بغداد ناکام گذاشت/ افزایش سرعت و حجم همکاری های طرفین
bltایکنا : نظام جمهوری اسلامی ایران امتداد مکتب عاشورا است
bltقدس آنلاین : چرایی ناامنی های جدید در عراق
bltدیده بان ایران : هانی زاده: فواد حسین، پیشنهاد میانجیگری بین ایران با آمریکا و عربستان را در تهران مطرح کرده است
bltایرنا : داعش دست پرورده آمریکا و رژیم صهیونیستی است
bltالف : روحانی: نتایج و ثمرات پیوند برادرانه و استراتژیک ایران و عراق امنیت و ثبات کل منطقه را تضمین می کند
bltصدا و سیما : باید حجم مبادلات تجاری ایران و عراق به 20 میلیارد دلار برسد
bltساعت 24 : دیدار روحانی با وزیر خارجه عراق/ ترور سردار سلیمانی مصداق بی شرمانه ترین دخالت خارجی در امور داخلی عراق بود
bltبرنا نیوز : اقتصادهای مکمل ایران و عراق می تواند حجم مبادلات تجاری مشترک را به 20 میلیارد دلار برساند/ تهران با هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی عراق مخالف است
bltایرنا : روحانی:روابط استراتژیک ایران و عراق امنیت و ثبات منطقه را تضمین می کند
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : نتایج و ثمرات پیوند برادرانه و استراتژیک ایران و عراق امنیت و ثبات کل منطقه را تضمین می کند
bltپایگاه اطلاع رسانی یایت جمهوری : نتایج و ثمرات پیوند برادرانه و استراتژیک ایران و عراق امنیت و ثبات کل منطقه را تضمین می کند/ اقتصادهای مکمل ایران و عراق می تواند حجم مبادلات تجاری مشترک را به 20 میلیارد دلار برساند/ اجرای راه آهن شلمچه – بصره کاملاً اقتصادی، تجاری و در راستای متنوع سازی راه های مواصلاتی میان ایران و عراق است/ تهرا
bltایرنا : انهدام مخفیگاه های داعش و دستگیری تروریست ها در عراق
bltفرتاک نیوز : امیرعبداللهیان: امنیت عراق را امنیت ایران می دانیم
bltآریا : جزئیات عملیات انتقام شهدا از تروریستهای داعش/ هشدار درباره تحرکات پنهان داعش
bltتابناک : اتمام حجت عضو پارلمان عراق با نظامیان آمریکا
bltافکار نیوز : نظامیان آمریکا عقب نشینی نکنند، به مقاومت متوسل می شویم
bltدیپلماسی ایرانی : آقای بایدن عراق را دریابید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : تلاش آمریکا برای احیای داعش/ ماموریت تروریست ها در منطقه تمام شده است؟
bltفردا نیوز : حمله دوباره به کاروان لجستیک نظامیان آمریکا در عراق
bltبولتن نیوز : چه عوامل و مولفه هایی در افزایش عملیات تروریستی داعش در سوریه و عراق نقش داشته اند؟
bltفرتاک نیوز : انفجار خونین بغداد؛ نتیجه ریاست جمهوری جو بایدن
bltمیزان : انفجار خونین بغداد؛ هدیه بایدن به عراق!
bltجام نیوز : تقدیر الفیاض از نقش برجسته شهید سلیمانی در مقابله با داعش
bltشبکه الکوثر : تقدیر رئیس حشد شعبی از نقش برجسته شهید سلیمانی در مقابله با داعش
bltروز پلاس : فالح الفیاض: الحشد الشعبی در هر خطری در کنار ملت عراق است
bltایرنا : الفیاض از نقش برجسته شهید سلیمانی در مقابله عراق با داعش تقدیر کرد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.