بهای خدمات آتش نشانی چقدر است؟

بهای خدمات آتش نشانی چقدر است؟
خبرگزاری آریا - شهر: شهرداری تهران در بودجه سال آینده بهای خدمات آتش نشانی را مشخص کرده است که تماما از سوی خود شهرداری پرداخت می شود. جزییات این خدمات و بهای هرکدام امسال برای نخستین بار در لایحه پیشنهادی 1400 به تفکیک آمده است.
بهای خدمات آتش نشانی چقدر است؟

بهای خدمات آتش نشانی چقدر است؟ خبرگزاری آریا - شهر: شهرداری تهران در بودجه سال آینده بهای خدمات آتش نشانی را مشخص کرده است که تماما از سوی خود شهرداری پرداخت می شود. جزییات این خدمات و بهای هرکدام امسال برای نخستین بار در لایحه پیشنهادی 1400 به تفکیک آمده است.
به گزارش شهر، شهرداری تهران اخیرا لایحه بودجه سال آینده را برای تصویب به شورای شهر فرستاده است، یکی از سرفصل های بودجه شهرداری بخش بهای خدمات در حوزه مراقبت های ایمنی و آتش نشانی است.
شهرداری تهران در بودجه امسال یک گام به سوی شفافیت برداشته و برای خدماتی که شهرداری به مردم و نهادهای ساکن در شهر می دهد، بهایی تعیین کرده است که البته خود آن را می پردازد. حسن این کار در این است که می توان بر اساس آن برای شهروندان روشن کرد که جزئیات هزینه اداره شهر چگونه است و اگر آنها عوارضی می دهند بدانند این عوارض در چه بخش هایی و در ازای چه خدماتی دریافت می شود.
در بخشی از بودجه ارائه شده به شورای شهر جدولی از خدمات آتش نشانی و بهای آن منتشر شده است، طبق لایحه بودجه ارائه شده به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در قبال خدماتی که به شهروندان ارائه می دهد، مبالغ مشخصی دریافت خواهد کرد.
البته این مبالغ از شهروندان دریافت نخواهد شد بلکه صورتی از اقدامات به شهرداری اعلام می شود و شهرداری هم مطابق با آن، هزینه خدمات را پرداخت خواهد کرد.
به عبارتی شهرداری تهران در قبلا خدماتی که به مردم ارائه می کند، بهایی به سازمان های مرتبط پرداخت می کند که شهروندان اطلاع چندانی از آن ندارند و پیشتر هم به شکلی که در بودجه ارائه شده است، اعلام نشده بود. طبعا ممکن است بسیاری از مردم فکر کنند اعزام گروه های اطفای حریق یا مقابله با حوادث از سوی آتش نشانی صرفا یک وظیفه ذاتی است و شهرداری به جز هزینه کارکنان و خدمات ذیربط بهایی بابت این خدمات پرداخت نمی کند.
در جدول شماره یک (نرخ بهای خدمات عملیاتی) شهرداری بابت اعزام یک خودروی اطفای حقریق برای اطفای حریق به ازای یک ساعت یک میلیون و 287 هزار و 500 تومان به آتش نشانی پرداخت خواهد کرد. اما هزینه اعزام خودروی امداد و نجات به ازای هر دستگاه در ساعت 856 هزار و 250 تومان و هزینه اعزام یک دستگاه خودرو احتیاط حریق در هر ساعت537 هزار و 500 تومان و هزینه اعزام یک دستگاه خودرو احتیاط نجات، 356 هزار و 250 تومان است. اما در این میان هزینه اعزام خودروی تخلیه سوخت برقی 3 فاز به ازای هر ساعت 143 هزار و 750 تومان است که احتمالا در موتورخانه هایی که مخازن سوختشان مشکل پیدا کرده یا جایگاه های سوخت مورد استفاده دارد.

در جدول دیگری مربوط به نرخ بهای خدمات عملیاتی اگر سازمان آتش نشانی بخواهد یک پمپ تخلیه شش اینچی به محل سیل زده یا محیطی که آب گرفتگی دارد بفرستد بابت هر ساعت 350 هزار تومان از شهرداری دریافت خواهد کرد. آتش نشانی پمپ چهار اینچی را به ازای هر ساعت 325 هزار تومان ارائه می دهد و ارائه یک الکتروپمپ یا موتور پمپ 3 یا چهار اینچنی 81 هزار و 250 تومان برای شهرداری هزینه دارد.
آتش نشانی اگر یک خودروی تویوتا به محل حادثه اعزام کند 143 هزار و 250 تومان از شهرداری دریافت می کند و اگر موتورسیکلت اعزام کند 87 هزار و 500 بهای خدمات دریافت خواهد کرد. اعزام خودروی کاروان، چرثقیل نیمه سنگین و یا جرثقیل سبک به ترتیب، 375 هزار و 500 تومان، 3 میلیون و 750 هزار تومان و 375 هزار تومان فاکتور بهای خدمات در بر خواهد داشت که طبعا پرداخت آن با شهرداری است.

سازمان آتش نشانی بر مبنای جدول بهای خدمات آموزشی در لایحه بودجه ای که شهرداری به شورای شهر داده است و در صورت تصویب در شورای شهر اجرایی خواهد شد، شهریه های آموزش آتش نشانی را تعیین کرده است. بر اساس این جدول آتش نشانی در ازای آموزش «نجات در ارتفاع سطح 1» در 25 جلسه، یک میلیون و 456 هزار و 750 تومان شهریه دریافت خواهد کرد. شهریه آموزش دوره «تصادفات جاده ای سطح یک» هم برای 25 جلسه 2 میلیون 446 هزار و 75 تومان خواهد بود. دوره های «تهویه تاکتیکی» در 25 جلسه، «دستگاه تنفسی (تکنیک های جستجو و نجات)» در 25 جلسه، «آشنایی مواد خطرناک» در 25 جلسه و «رفتارشناسی حریق» در 60 جلسه هم شهریه هایی به ترتیب 2 میلیون 712 هزار و 250 تومان، یک میلیون و 498 هزار و 750 تومان، 3 میلیون و 252 هزار تومان و 4 میلیون و 986 هزار و 500 تومان خواهند داشت.

کلیدواژه های این خبر
موتور   تویوتا   محل حادثه   ایمنی   لایحه بودجه   اطفا حریق   سیل زدگان   جرثقیل   مخازن   نیمه سنگین   حریق   امداد و نجات   شهرداری   حادثه   شهرداری تهران   شورای شهر   لایحه   آب گرفتگی   سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «آریا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
انجام 4 عملیات آتش نشانانی در اهواز
رهیاب نیوز
نصب بیش از880 شیر هیدران آتش نشانی در پایتخت
شهر فردا
حناچی: میانگین رسیدن آتش نشانان تهران به محل حادثه 4 دقیقه است
ایرنا
نصب شیرهای اضطراری آتش نشانی در بیش از 8هزار و 800 منطقه پرخطر تهران
رکنا نت
نصب بیش از 8 هزار شیر هیدران آتش نشانی در مناطق مختلف تهران
خبرگزاری ایلنا
نصب بیش از880 شیر هیدران آتش نشانی در پایتخت/اعلام اقدامات شهرداری برای افزایش تاب آوری تهران
ایسنا
130 میلیارد تومان برای تقویت آتش نشانی تهران هزینه شده است
ایرنا
نصب 8 هزار شیر هیدرانت در مناطق پرخطر تهران
مهر نیوز
رزمایش پدافند غیرعامل در پتروشیمی ایلام برگزار شد
آریا
حادثه اسلام قلعه تلنگری برای سامان دهی مرزهای کشور/ آیا پایانه های مرزی در حوادث آتش سوزی جان سالم به در می برند؟
ملیت
بررسی لایحه بودجه سال 1400 شهرداری تهران امروز آغاز می شود
ایرنا
انفجار مرگبار منزل مسکونی در شهر کرمان
الف
انجام 9 عملیات امدادی و مهار آتش در اهواز
رهیاب نیوز
نوسازی ناوگان آتش نشانی بجنورد 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
ایرنا
ارتقای ایمنی ساختمان های منطقه 15 در مقابله با حریق و حوادث احتمالی
آریا
بهای خدمات آتش نشانی چقدر است؟
صبح تهران
حجت نظری: گر قرار بود با اخطارهای کتبی مشکل ساختمان های ناایمن حل شود، پلاسکو نمی ریخت
دیده بان ایران
نظری: اگر اخطار کتبی کارساز بود حادثه پلاسکو و سینا اطهر رخ نمی داد
پانا
بازی با جان مردم با مخفی کردن لیست اماکن نا ایمن در کشوی مدیران
مهر نیوز
انتقاد شورای شهری ها به عدم انتشار لیست ساختمان های ناایمن در پایتخت
فارس
اگر اخطار کتبی کارساز بود حادثه پلاسکو و سینا اطهر رخ نمی داد/ باید شفاف، به مردم تهران اعلام کنیم که با رفت و آمد به کدام ساختمان ها جان شان به خطر می افتد
برنا
کدام مصلحت منجر به مخفی ماندن فهرست اماکن ناایمن تهران می شود؟ | اخطار کتبی کافی نیست
همشهری آنلاین
لزوم اجرایی شدن مصوبه پایش ایمنی ساختمان های تهران
ایسنا
آتش نشانان اهوازی شعله های آتش را سرکوب کردند
خوزنیوز
جزئیات جدید از آتش سوزی کارخانه تولید لِنت در کاشان
پارسینه
تمرین اطفای حریق با بسکت آب در تبریز اجرا شد
ایرنا
آتش سوزی یک مجتمع فرهنگی در مشهد / نجات 19 نفر از میان دود و آتش
خبرگزاری ایلنا
آتش سوزی یک مجتمع فرهنگی در مشهد/ نجات 19 نفر از میان دود و آتش
ایسنا
جزئیات آتش سوزی صبح امروز کرمان اعلام شد؛ تلاش 25 آتش نشان کرمانی برای اطفای حریق یک انبار صنعتی
کرمان خبر
انجام 6 عملیات اطفای حریق و امدادی در اهواز طی شبانه روز گذشته
خوزنیوز
14 عملیات امدادی طی شبانه روز گذشته انجام شد
رهیاب نیوز
اخبار کوتاه حوادث در مهاباد
ایرنا
انجام 5 عملیات امداد و نجات با تلاش آتش نشانان اهوازی
رهیاب نیوز
541 عملیات مهار آتش و امداد حاصل تلاش قرمز پوشان آتش نشانی چابهار/ گندزدایی شهر با مصرف بیش از یک میلیون لیتر محلول
عصر هامون
انفجار گاز شهری و آتش سوزی در یک منزل مسکونی دزفول
ایرنا
حریق ساختمان مسکونی در اختیاریه /BMW در آتش سوخت
فردا نیوز
رونمایی از 50 دستگاه خودرو سنگین و نیمه سنگین آتش نشانی در اهواز
صدای فردا
مهار آتش سوزی و امدادرسانی، خدمت بی منت آتش نشانان اهوازی
خوزنیوز
رونمایی از 50 دستگاه خودرو آتش نشانی اهواز+عکس
صدا و سیما
اخبار تهران، گاراژی در میدان رازی طعمه آتش شد
ایرنا
اخبار مرتبط
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.