وکیل کیفری و عملکرد او در پرونده ها

وکیل کیفری و عملکرد او در پرونده ها
یکی از مهمترین و حساس ترین نوع وکالت در پرونده ها، وکالت در پرونده های کیفری میباشد.
وکیل کیفری و عملکرد او در پرونده ها

یکی از مهمترین و حساس ترین نوع وکالت در پرونده ها، وکالت در پرونده های کیفری میباشد. حتما برای شما این پرسش مطرح است که به چه پرونده هایی، دعاوی کیفری گفته میشود؟ به پرونده هایی، کیفری گفته میشود که موضوع مورد رسیدگی جزو جرم و جنایت باشد. یعنی آنچه که در پرونده کیفری مورد بررسی و رسیدگی قضایی قرار میگیرد، وقوع یا عدم وقوع جرم و مجازات یا عدم مجازات شخص یا اشخاص میباشد.

همچنین مقام رسیدگی کننده یعنی دادگاه صالح به رسیدگی در پرونده های کیفری، دادگاه های کیفری و جزایی میباشد. از این جهت نیز صلاحیت محاکم قضایی در دعاوی کیفری متفاوت با سایر دعاوی مانند دعاوی حقوقی و خانوادگی است. لذا وکیل هنگامیکه در یک پرونده با موضوع رسیدگی به وقوع جرم ورود مینماید، وکیل کیفری نامیده میشود. هریک از طرفین دعوا یعنی شاکی یا متهم میتوانند نسبت به اخذ وکیل دادگستری وفق تخصص و تجربه وی اقدام نمایند.

نقش وکیل کیفری در روند رسیدگی

میدانید باید شکواییه را چطور طرح نمایید؟ از نحوه صحیح و قانونی تنظیم شکواییه مطلع میباشید؟ آیا میدانید که برای ثبت شکایت باید به کجا مراجعه کنید؟ از ادامه روند رسیدگی و پیگیری پرونده چه چیزی میدانید؟ شما میتوانید کلیه سوالات خویش را از وکیل متخصص کیفری پرسیده و از ابعاد مختلف پرونده خود مطلع شوید. وکیل کیفری به دلیل تخصص و تجربه میتواند چشم انداز و دیدگاه حقوقی خود را مطرح نموده و نظر حقوقی خویش را مبنی بر قوت یا ضعف پرونده ابراز نماید. لذا بهترین کار آن است که پیش از اقدام قانونی، از وکیل متخصص و مشرف بر قوانین مشاوره حقوقی دریافت نموده و تنظیم شکواییه را به عهده ایشان بگذارید.

وکیل کیفری در رویه عملی

رویه عملی به چه معناست؟ آیا میدانید با دانستن رویه عملی و با داشتن اشراف بر رویه عملی محاکم میتوانید در نیل به پیروزی در پرونده نقش به سزایی ایفا نمایید؟ بعنوان مثال پس از شکایت تحت عنوان جرم کلاهبرداری، متهم تبرئه شده و در صدد اعاده حیثیت بر می آید. آنچه که اکنون توسط متهم سابق مورد طرح قرار میگیرد، شکایت از شاکی سابق تحت عنوان جرم افترا میباشد. جرم افترا وفق قانون دربردارنده این تعریف است: هرگاه کسی به دیگری جرمی را انتساب دهد ولیکن از اثبات آن عاجز بماند، مرتکب جرم افترا شده است. ولیکن آیا رویه عملی هم به همین سادگی تحقق جرم افترا را میپذیرد؟ قطعا پاسخ منفی است. وکیل متخصص کیفری به علت اشراف بر رویه عملی محاکم میداند که باید چگونه نسبت به عدم وجود سوء نیت موکل خود دفاع نماید. همچنین در خصوص مسائلی از قبیل ادله ابرازی شاکی در پرونده نخستین بهترین دفاعیات را ارائه مینماید. خوب است بدانید دفاعیات وکیل کیفری میتواند هم در قالب تنظیم لایحه دفاعیه باشد و هم در صورتجلسه رسیدگی قید و ذکر گردد.

دامنه جرايم كيفري و موضوعات مربوط به دعاوي كيفري بسيار گسترده ميباشد. به هر عمل يا فعل و يا ترك فعلي كه در قانون براي ان مجازات تعيين شده باشد، جرم گفته ميشود. جرايم پراهميت تر مانند: قتل، زناي محصنه، رابطه نامشروع، قطع عضو و چاقو كشي، سرقت مسلحانه و جرايم مربوط به مواد مخدر، توهين و كلاهبرداري رايانه اي، جرایم پزشکی، کلاهبرداری، فروش مال غیر، خیانت در امانت و ... در ادامه چند نمونه بعنوان مثال ذكر ميگردد.

وکیل کیفری و عملکرد او در پرونده ها

نقش وکیل در جرم خیانت در امانت

جرم خیانت در امانت یکی از جرایم مبتلابه در دعاوی کیفری مطروحه در محاکم دادگستری میباشد. وکیل کیفری در اثبات وقوع این جرم یا در دفاع از اتهام انتسابی به دلیل تخصص و خبره بودن، بهترین نقش وکالتی خویش را ایفا مینماید. وکیل شاکی نسبت به ارائه ادله اثبات دعوا اقدام مینماید. وکیل متهم درخصوص ایراد خدشه به ادله اثبات دعوا و اثبات بیگناهی موکل خویش اقدامات لازم قانونی را انجام میدهد.

نقش وکیل در جرم فروش مال غیر

یکی از مصائبی که ممکن است بعد از انعقاد یک معامله حادث گردد، این است که خریدار دریابد که مالکیت مورد معامله به شخص دیگری تعلق دارد. یعنی فروشنده در واقع مالک نبوده و بلکه فروشنده اموال متعلق به دیگری را به فروش رسانیده است. در این هنگام که فروشنده خود را مالک مال معرفی میکند و به اصطلاح خود را مالک جا میزند، قانون گذار وی را مرتکب جرم انتقال مال غیر قلمداد نموده و ایشان را مستحق کیفر و مجازات میداند.

وکیل سرقت های تعزیری و سرقت حدی

یکی از موضوعات حساس کیفری در باب پرونده هایی که نیاز به وکیل کیفری و وکیل پایه یک دادگستری دارد این مورد است که مرتکب جرم سرقت کیست؟ چه کسی به ارتکاب جرم سرقت تحت تعقیب قرار خواهد گرفت؟ چگونه از اتهام انتسابی تحت عنوان سرقت حدی میتوان دفاع نمود ؟ خوب است بدانید که هر یک از عناوین کیفری تحت عنوان جرایم مربوط به سرقت خواه تعزیری باشد، مانند سرقت ساده و سرقتهای مشدد مثل سرقت مقرون به آزار یا سرقت در شب، و خواه سرقت حدی باشد که از حدود الهی میباشد و نوع و میزان مجازات آن نیز متفاوت است، نیازمند به بهترین وکیل متخصص در زمینه مربوطه دارد.

وکیل کیفری در جرایم پزشکی

میدانستید که میتوانید از پزشک متخلف و مقصری که به شما آسیب وارد کرده است شکایت نمایید؟ آیا میدانید پرونده شکایت از پزشک یک پرونده کیفری بوده و به وکیل کیفری برای انجام امور مربوط به پرونده نیاز دارد؟ حتی اگر صرفا از وکیل خود مطالبه دیه داشته باشید باز هم باید ابتدائا نسبت به طرح پرونده کیفری علیه ایشان اقدام نمایید. به عبارت دیگر وکیل متخصص جرایم پزشکی میتواند با انجام کلیه مراحل مورد نیاز برای رسیدگی به شکایت شما، نتیجه مطلوب را برایتان به ارمغان بیاورد. زیرا وکالت در حیطه جرایم پزشکی نیازمند به اشراف کامل بر مراحل رسیدگی در سازمان نظام پزشکی، دادسرای ویژه جرایم پزشکی و دادگاههای بدوی و تجدیدنظر دارد.

وکیل کیفری در تهران

وکیل کیفری در کلیه زمینه های مربوطه بصورت تخصصی اقدام مینماید. شما میتوانید با خاطری آسوده امور مربوط به پرونده کیفری خود را به وکیل متخصص سپرده و از روند کار اطمینان خاطر حاصل نمایید. وکالت در دعاوی کیفری یک از مهمترین شاخه های وکالت در موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا میباشد. جهت مشاوره تخصصی با وکیل کیفری در تهران با ما تماس بگیرید.


کلیدواژه های این خبر
رایانه   مواد مخدر   مشاوره   رابطه نامشروع   وقوع جرم   وکالت   کیفری   افترا   محاکم قضایی   دادگستری   وکیل دادگستری   شکواییه   موکل   جنایت   مشرف   جرم   لایحه   سرقت مسلحانه   چشم انداز  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «فرارو» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
تنظیم شکایت چگونه انجام می شود؟
صدا و سیما
چه وکیلی برای پرونده­ ما بهتر است؟
خبرآنلاین
حجتی: قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 شامل کانون های وکلا نمی شود
ایسنا
بیشترین دعاوی مربوط به املاک و خانودگی / مشکلات قضایی برگرفته از وضعیت روحی جامعه است
بلاغ مازندران
خشونت جنسی، بیماری های واگیردار و کمبود امکانات در زندان های آلمان
میزان
مشاوره حقوقی آنلاین/ شریک جرم کیست؟
رویداد 24
یادداشتی کوتاه در مورد جایگاه روز وکیل
رویداد 24
وکیل مستقل و استقلال کانون وکلاء؛ تعهدات، معیارهای بین المللی حرفه وکالت و حقوق بشر
خبرگزاری ایلنا
جایگاه و اهمیت وکیل در جامعه روشنگری امروز
خبرگزاری ایلنا
مصائب وکلا در روزی به نام وکیل
خبرآنلاین
تخصصی کردن وکالت نیاز ضروری جامعه است
ایرنا
در 11 ماهه امسال ورودی پرونده های جرایم اطفال 35 درصد کاهش یافته است
گفتار نو
ورودی پرونده های جرائم اطفال در کرمان 35 درصد کاهش یافت
ایرنا
کاهش 35 درصدی ورودی جرائم اطفال در سال جاری
ایسنا
مشروح نشست خبری اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان بمناسبت سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری
کانون وکلای اصفهان
جوانان به خاطر مسائل مالی وارد عرصه وکالت نشوند
ایسنا
شوراهای حل اختلاف؛ چهار قانون گذاری در 18 سال
روزنامه شرق
علل بیکاری وکلا؛ از انحصار وکلای با سابقه تا ممنوعیت تبلیغات
فارس
9 مورد از بدترین اشتباهات سیاسی که بایدن مرتکب شده است
افکار نیوز
مشاوره حقوقی آنلاین/ در چه مواردی می توان از پلیس شکایت کرد؟
رویداد 24
چطور می توان از پرونده جعل با نظر کارشناس دفاع کرد؟
شعار سال
وکلاء در معرض خطر امنیت شخصی و حرفه ای در چالش قوانین ناکارآمد
گیتی آنلاین
تجویز وکالت مدنی افراد غیر وکیل دادگستری با سیاست های دولت در زمینه جذب وکیل منافات دارد/ قانونگذار برای افزایش کارایی شورای حل اختلاف از تجربیات خانه های انصاف استفاده کند
خبرگزاری ایلنا
فضای کرمانشاه برای ناقضان امنیت عمومی باید ناامن شود
ایرنا
توهین به روسای قوای سه گانه در زمره جرائم قابل گذشت قرار گرفته است/ توهین به رئیس جمهور مستلزم طرح شکایت کیفری است و دادستان نمی تواند راساً موضوع را تعقیب کند
خبر داغ
دست کارچاق کن ها همچنان روی گلوی قانون/ وقتی که حقوق و قانون از چشم بهارستانی ها پنهان می ماند
باشگاه خبرنگاران
کاهش میزان وقوع جرایم کیفری در گلستان
صدا و سیما
کاهش 37 درصدی توهین در سال جاری/ ضرب و جرح 26 درصد امسال کمتر شده است
برنا
کاهش 26 درصدی پرونده های ضرب وجرح در گلستان
ایسنا
لایحه حمایت از زنان با اعمال سلایق شخصی کارایی ندارد
ایرنا
حلقه نامریی اطراف رییس قوه قضاییه اجازه تعامل با وی را نمی دهند!/ قانون مدنی ما ناپلونی است!
خبرگزاری موج
بسیج در حوزه پیشگیری از جرایم آماده نقش آفرینی است
مهر نیوز
ترامپ در واپسین ساعات ریاست چند رپر مجرم را عفو کرد!+عکس
عصر امروز
مصونیت قضایی، توجیه کننده اهانت توسط نمایندگان مجلس نیست
اقتصاد آنلاین
تعیین شرایط رسیدگی به پرونده ها در شورا های حل اختلاف
صدا و سیما
رسیدگی به پرونده ها در شوراهای حل اختلاف تابع قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری خواهد بود
تسنیم
رسیدگی به پرونده ها در شورا های حل اختلاف تابع قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری خواهد بود
باشگاه خبرنگاران
رسیدگی به پرونده ها در شوراهای حل اختلاف تابع قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری شد
خبرگزاری ایلنا
رسیدگی پرونده ها در شوراهای حل اختلاف تابع قوانین آیین دادرسی می شود
ایرنا
نحوه ارجاع پرونده از شوراهای حل اختلاف به مراجع قضایی تعیین شد
ایسنا
اخبار مرتبط
bltصدا و سیما : تنظیم شکایت چگونه انجام می شود؟
bltخبرآنلاین : چه وکیلی برای پرونده­ ما بهتر است؟
bltایسنا : حجتی: قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 شامل کانون های وکلا نمی شود
bltبلاغ مازندران : بیشترین دعاوی مربوط به املاک و خانودگی / مشکلات قضایی برگرفته از وضعیت روحی جامعه است
bltمیزان : خشونت جنسی، بیماری های واگیردار و کمبود امکانات در زندان های آلمان
bltرویداد 24 : مشاوره حقوقی آنلاین/ شریک جرم کیست؟
bltرویداد 24 : یادداشتی کوتاه در مورد جایگاه روز وکیل
bltخبرگزاری ایلنا : وکیل مستقل و استقلال کانون وکلاء؛ تعهدات، معیارهای بین المللی حرفه وکالت و حقوق بشر
bltخبرگزاری ایلنا : جایگاه و اهمیت وکیل در جامعه روشنگری امروز
bltخبرآنلاین : مصائب وکلا در روزی به نام وکیل
bltایرنا : تخصصی کردن وکالت نیاز ضروری جامعه است
bltگفتار نو : در 11 ماهه امسال ورودی پرونده های جرایم اطفال 35 درصد کاهش یافته است
bltایرنا : ورودی پرونده های جرائم اطفال در کرمان 35 درصد کاهش یافت
bltایسنا : کاهش 35 درصدی ورودی جرائم اطفال در سال جاری
bltکانون وکلای اصفهان : مشروح نشست خبری اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان بمناسبت سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری
bltایسنا : جوانان به خاطر مسائل مالی وارد عرصه وکالت نشوند
bltروزنامه شرق : شوراهای حل اختلاف؛ چهار قانون گذاری در 18 سال
bltفارس : علل بیکاری وکلا؛ از انحصار وکلای با سابقه تا ممنوعیت تبلیغات
bltافکار نیوز : 9 مورد از بدترین اشتباهات سیاسی که بایدن مرتکب شده است
bltرویداد 24 : مشاوره حقوقی آنلاین/ در چه مواردی می توان از پلیس شکایت کرد؟
bltشعار سال : چطور می توان از پرونده جعل با نظر کارشناس دفاع کرد؟
bltگیتی آنلاین : وکلاء در معرض خطر امنیت شخصی و حرفه ای در چالش قوانین ناکارآمد
bltخبرگزاری ایلنا : تجویز وکالت مدنی افراد غیر وکیل دادگستری با سیاست های دولت در زمینه جذب وکیل منافات دارد/ قانونگذار برای افزایش کارایی شورای حل اختلاف از تجربیات خانه های انصاف استفاده کند
bltایرنا : فضای کرمانشاه برای ناقضان امنیت عمومی باید ناامن شود
bltخبر داغ : توهین به روسای قوای سه گانه در زمره جرائم قابل گذشت قرار گرفته است/ توهین به رئیس جمهور مستلزم طرح شکایت کیفری است و دادستان نمی تواند راساً موضوع را تعقیب کند
bltباشگاه خبرنگاران : دست کارچاق کن ها همچنان روی گلوی قانون/ وقتی که حقوق و قانون از چشم بهارستانی ها پنهان می ماند
bltصدا و سیما : کاهش میزان وقوع جرایم کیفری در گلستان
bltبرنا : کاهش 37 درصدی توهین در سال جاری/ ضرب و جرح 26 درصد امسال کمتر شده است
bltایسنا : کاهش 26 درصدی پرونده های ضرب وجرح در گلستان
bltایرنا : لایحه حمایت از زنان با اعمال سلایق شخصی کارایی ندارد
bltخبرگزاری موج : حلقه نامریی اطراف رییس قوه قضاییه اجازه تعامل با وی را نمی دهند!/ قانون مدنی ما ناپلونی است!
bltمهر نیوز : بسیج در حوزه پیشگیری از جرایم آماده نقش آفرینی است
bltعصر امروز : ترامپ در واپسین ساعات ریاست چند رپر مجرم را عفو کرد!+عکس
bltاقتصاد آنلاین : مصونیت قضایی، توجیه کننده اهانت توسط نمایندگان مجلس نیست
bltصدا و سیما : تعیین شرایط رسیدگی به پرونده ها در شورا های حل اختلاف
bltتسنیم : رسیدگی به پرونده ها در شوراهای حل اختلاف تابع قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری خواهد بود
bltباشگاه خبرنگاران : رسیدگی به پرونده ها در شورا های حل اختلاف تابع قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری خواهد بود
bltخبرگزاری ایلنا : رسیدگی به پرونده ها در شوراهای حل اختلاف تابع قوانین آیین دادرسی مدنی و کیفری شد
bltایرنا : رسیدگی پرونده ها در شوراهای حل اختلاف تابع قوانین آیین دادرسی می شود
bltایسنا : نحوه ارجاع پرونده از شوراهای حل اختلاف به مراجع قضایی تعیین شد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.