پیک سهمگین کرونا در راه خوزستان / افزایش 12 درصدی فوتی ها

پیک سهمگین کرونا در راه خوزستان / افزایش 12 درصدی فوتی ها
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به افزایش موارد ابتلا و
پیک سهمگین کرونا در راه خوزستان / افزایش 12 درصدی فوتی ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به افزایش موارد ابتلا و بستری کرونا در خوزستان، گفت: اگر این اوضاع در این هفته و هفته آینده کنترل نشود، پیک سخت و سهمگین تری نسبت به پیک اول خواهیم داشت.

دکتر فرهاد ابول نژادیان اظهار کرد: در هفته منتهی به دوم بهمن ماه، تنها یک شهر استان زرد و در هفته منتهی به 11 بهمن ماه، چهار شهر خوزستان زرد بودند اما با توجه به سیر صعودی روند بیماری در هفته گذشته، تا 18 بهمن ماه 9 شهر زرد شده اند.

وی با بیان اینکه شیب تندی در بروز بیماری شروع شده است، افزود: سیر صعودی بیماری از 10 بهمن ماه روند تندی را آغاز کرده است و از بار مراجعه به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی بسیار نگران هستیم.

پیک سوم بیماری در خوزستان بسیار تند است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: خوزستان دو پیک تجربه کرده است که پیک اول در تابستان و بسیار سخت و نفس گیر بود اما پس از آن شیب پیک پاییز کمتر بود و اوضاع در خوزستان از بسیاری از مناطق دیگر کشور بهتر بود.

وی افزود: پیک سوم از 10 بهمن ماه شروع شده که پیک تندی است و بسیار از این وضعیت نگران هستیم.

بازگشت بیمارستان ها به چرخه کرونا

ابول نژادایان بیان کرد: میزان مراجعه به بیمارستان ها در مدت یک هفته، تقریبا دو و نیم برابر شده است. اکنون ظرفیت بیمارستان رازی اهواز تکمیل و از چند روز پیش سه بیمارستان دیگر وارد چرخه کرونا شده اند.

وی ادامه داد: به بیمارستان های بسیاری از شهرها گفته بودیم بیمار مبتلا به کرونا پذیرش نکنند و بیماران را به قطب اعزام کنند تا بیمارستان های کمتری درگیر کرونا شوند اما با توجه به روند افزایشی بیماران، اکنون مجبور شده ایم در بیمارستان های شهرهای مختلف بیماران را پذیرش کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: تا یک هفته پیش، بیماران شهرهای هندیجان، رامشیر و امیدیه به ماهشهر انتقال داده می شدند اما با روند تند مراجعه مجبور شده ایم در بیمارستان های شهرهای کوچک نیز مبتلایان کرونا را پذیرش کنیم.

پیکی سهمگین تر از پیک تابستان در راه خوزستان

وی افزود: اگر این اوضاع در این هفته و هفته آینده کنترل نشود، پیک سخت و سهمگین تری نسبت به پیک اول خواهیم داشت. از مردم خواهش می کنیم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از تردد مکرر درون شهری پرهیز شود.

ابول نژادیان گفت: در یک هفته اخیر موارد بروز بیماری 48 درصد، موارد بستری 50 درصد و موارد فوت 12 درصد افزایش پیدا کرده است. اگرچه افزایش موارد فوت دو تا سه هفته دیگر خود را نشان می دهد.

وی با اشاره به افزایش موارد بیماری در برخی شهرهای استان، گفت: مراجعه به بیمارستان ها و موارد بستری در یک هفته اخیر در دشت آزادگان 1180 درصد افزایش پیدا کرده است، یعنی تعداد بیماران در این شهرستان 11 برابر شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: مراجعه به بیمارستان ها و بستری در هویزه 583 درصد، آغاجاری 1000 درصد، اندیمشک 140 درصد، لالی 500 درصد، حمیدیه 200 درصد، کارون 467 درصد و هفتکل 229 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: طبق بررسی های انجام شده هویزه تالار یا رستوران های متعدد ندارد بنابراین عمده بیماران هویزه، بیماران دشت آزادگان بودند که در مراسم آنجا آلوده شدند. همچنین عمده بیماران شهرستان کارون بر اثر شرکت در مراسم در شادگان مبتلا شده اند.

ابول نژادیان با اشاره به قرنطینه مناطقی از شادگان و رامهرمز تصریح کرد: به دلیل اینکه برخی از روستاهای این مناطق منبع آلودگی بودند، مجبور شدیم این روستاها را قرنطینه و محدودیت های دیگری در این شهرستان ها اعمال کنیم تا وارد پیک سخت و سهمگین نشویم.

هر سرماخوردگی، کرونا است

وی گفت: عمده مبتلایان در پی تماس با موارد مثبت، درگیر شده اند. 27 درصد از موارد ابتلا در اثر تماس در خانواده ها بوده که این مسأله نشان می دهد بیماری کاملاً سهل انگاشته شده است در حالی که در این بازه زمانی هر گونه علائمی دال بر سرماخوردگی، کرونا است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: کوچک ترین علامت تب، خستگی، احساس ضعف و سرفه باید جدی گرفته شود و کرونا محسوب شود مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

وی افزود: عمده موارد ابتلا در پی تماس با موارد مثبت در خانواده ها و تماس با سایر بستگان، شرکت در دید و بازدیدها، تماس با موارد مشکوک در محل کار و تردد مکرر درون شهری رخ می دهند.

ابول نژادیان گفت: هفته گذشته در کمیته مرگ دانشگاه علوم پزشکی اهواز مرگ یک زن 37 ساله را داشتیم. با وجود اینکه فرد بیمار می دانست مبتلا است به دیدار خواهرش رفت و وی را آلوده کرد و متاسفانه جان باخت.

اکنون زمان خرید نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: از مردم می خواهم تنها به ضرورت از خانه خارج شوند و در مراکز خرید حضور پیدا نکنند زیرا اکنون زمان خرید نیست.

افزایش سه برابری موارد ابتلا در روستاها

وی گفت: پیش از این، میزان ابتلا در شهرها 88 درصد و در روستاها 12 درصد بود اما اکنون میزان ابتلا در شهرها 68 درصد و در روستاها 32 درصد است یعنی ابتلا در روستاها تقریباً سه برابر رشد داشته است.

ابول نژادایان افزود: تا قبل از بهمن ماه، ابتلا عمدتاً در مردان بود به گونه ای که 60 درصد مردان و 40 درصد زنان مبتلا می شدند اما در بهمن ماه سیر ابتلای زنان به ویژه زنان خانه دار صعودی و زیاد شده است؛ اکنون میزان ابتلا در مردان 54 و در زنان 46 درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: ابتلای نوجوانان و کودکان 6 تا 14 سال نیز در خوزستان صعودی است و 5 درصد افزایش داشته ایم.

وی بیان کرد: در کودکان نیز موارد فوت داشتیم اما عمده موارد فوت در بزرگسالان است. میانگین فوتی در خوزستان 68 سال است اما با افزایش ابتلا، دو تا چهار هفته بعد موارد فوت افزایش می یابد.

ابول نژادیان گفت: یک مورد بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در اهواز داشتیم که پیگیری های لازم انجام و همه مسافران این هواپیما چه در تهران چه در خوزستان بررسی شدند.

افزایش مراجعه جوانان به بیمارستان ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: روند مراجعه افراد زیر 40 سال در همه بیمارستان ها افزایش یافته است یعنی میانگین سنی مبتلایان پایین آمده است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، گفت: اگر مردم می خواهند عزیزان شان را از دست ندهند یا روی تخت بیمارستان نبینند، تلاش کنند دید و بازدید نداشته باشند و در مراسم حضور پیدا نکنند تا واکسن به دست برسد و از این طریق، ایمنی ایجاد شود.


کلیدواژه های این خبر
رستوران   بیمار   خوزستان   اهواز   رامهرمز   شادگان   قرنطینه   مراکز بهداشتی   سیر صعودی   ویروس کرونا   هفتکل   پاییز   بهمن ماه   آغاجاری   امیدیه   لالی   هندیجان   هویزه   بیمارستان   شهرستان   دانشگاه های علوم پزشکی   مبتلا   پروتکل های بهداشتی   مبتلایان کرونا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «خوزنیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / پنجشنبه 7 اسفند 99
سایت جماران
فهرست شهر های قرمز و نارنجی اعلام شد
جام جم آنلاین
آخرین رنگ بندی کرونایی شهر های کشور
ایران اکونومیست
از جولان کرونای انگلیسی در کشور تا افزایش آمار کرونا
پانا
جولان کرونای انگلیسی و خطر پیک چهارم / کشور در آستانه عید نوروز تعطیل می شود؟
رویداد 24
تزریق واکسن کرونا در کشور اجباری می شود؟
دنیای اقتصاد
دومین درخواست قرنطینه خوزستان ارسال شد/ افزایش تصاعدی بیماران در جنوب غرب
نصف جهان
ششم اسفندماه و آخرین خبرهای کرونایی استان ها
ایرنا
خوزستان قرمز را رد کرد حالا سیاه است!
شیعه نیوز
ارسال دلایل لزوم قرنطینه خوزستان به ستاد ملی / کمبود پرستار در تمامی بیمارستان های اهواز
ایسنا
کرونای انگلیسی در خوزستان می تازد/قرمز را رد کردیم حالا سیاهیم!
خوزنیوز
افزایش 52 درصدی تلفات کرونا در خوزستان
عصر امروز
خوزستان قرمز را رد کرد و به سیاهی رسید
مشرق نیوز
آمار مبتلایان به کرونا در مراکز سرپایی اهواز روند ثابتی دارد
ایرنا
افزایش 52 درصدی تلفات کرونا در خوزستان/ قرمز را رد کردیم حالا سیاهیم!
فارس
اهواز به مرز وضعیت سیاه رسید/ احتمال اعمال تعطیلی دو هفته ای خوزستان
عصر ایران
کرونای انگلیسی خوزستان را درنوردید
بازار نیوز
شده ام جنازه جمع کن!
شفا آنلاین
نیاز فوری استان ها به کیت تشخیص ویروس انگلیسی/وضعیت خوزستان بحرانی شد
سلامت نیوز
افزایش تقاضاها از دولت برای تعطیلی دو هفته ای خوزستان/هیچ اراده ای برای برخورد با تجمعات مراسمات ترحیم نیست/بیمارستان ها قادر به پذیرش بیماران نیستند
خبرگزاری ایلنا
کرونای انگلیسی خوزستان را درنوردید/عادی انگاری شهروندان و طاقت طاق شده کادر درمان
خوزنیوز
بحران کرونا در خوزستان "مرگبارتر" شد/ مقاومت"روحانی" برای قرنطینه خوزستان
خوزنیوز
نیاز فوری به کیت تشخیص ویروس جهش یافته انگلیسی
شفا آنلاین
علوی: شناسایی 22 مورد ویروس کرونا انگلیسی در خوزستان /حسینی: مقابله با شیوع ویروس جهش یافته نیازمند تصمیمات قاطع تری است
رهیاب نیوز
بحران کرونا در خوزستان "مرگبارتر" شد/کرونای انگلیسی کل استان را دربر گرفت / مقاومت"روحانی" برای قرنطینه خوزستان
تسنیم
بی تدبیری های دولت تدبیر در شرایط کرونایی خوزستان/ حفظ جان و سلامت مردم برهر امری اولویت دارد
راه دانا
کرونای انگلیسی به گیلان هم رسید / 12 نفر در منجیل قرنطینه شدند
تسنیم
نیاز فوری استان ها به کیت تشخیص ویروس انگلیسی
اقتصاد آنلاین
جولان کرونای انگلیسی در خوزستان
تابناک
جولان کرونا انگلیسی در خوزستان
صدا و سیما
واکسن ایرانی کرونا 90 درصد ایمنی زایی دارد
جوان آنلاین
دولت قرنطینه 2 هفته ای خوزستان را رد کرد
شعار سال
برای دورهمی های عید لازم است الان دور از هم بمانیم
خوزنا
سرخستان
ایران آنلاین
گسترش کرونای جهش یافته در سراسر خوزستان/ 9 نمونه از 10 نمونه ارسالی خوزستان به انستیتو پاستور، "انگلیسی" بودند
سلامت نیوز
دولت قرنطینه خوزستان را قبول نکرد
بولتن نیوز
علوم پزشکی اهواز: دولت با قرنطینه و تعطیلی دو هفته ای خوزستان موافقت نکرد
انتخاب
از جولان کرونای انگلیسی در خوزستان تا مرگ یک کودک 9 ساله سوسنگردی
ایران آنلاین
دولت قرنطینه خوزستان را قبول نکرد / مخالفت با تعطیلی دو هفته ای / ورود کرونای انگلیسی از هلند به اهواز
تسنیم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز: شیوع ویروس جهش یافته در خوزستان سوغات عراق و هلند بود
خرداد نیوز
اخبار مرتبط
bltسایت جماران : اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / پنجشنبه 7 اسفند 99
bltجام جم آنلاین : فهرست شهر های قرمز و نارنجی اعلام شد
bltایران اکونومیست : آخرین رنگ بندی کرونایی شهر های کشور
bltپانا : از جولان کرونای انگلیسی در کشور تا افزایش آمار کرونا
bltرویداد 24 : جولان کرونای انگلیسی و خطر پیک چهارم / کشور در آستانه عید نوروز تعطیل می شود؟
bltدنیای اقتصاد : تزریق واکسن کرونا در کشور اجباری می شود؟
bltنصف جهان : دومین درخواست قرنطینه خوزستان ارسال شد/ افزایش تصاعدی بیماران در جنوب غرب
bltایرنا : ششم اسفندماه و آخرین خبرهای کرونایی استان ها
bltشیعه نیوز : خوزستان قرمز را رد کرد حالا سیاه است!
bltایسنا : ارسال دلایل لزوم قرنطینه خوزستان به ستاد ملی / کمبود پرستار در تمامی بیمارستان های اهواز
bltخوزنیوز : کرونای انگلیسی در خوزستان می تازد/قرمز را رد کردیم حالا سیاهیم!
bltعصر امروز : افزایش 52 درصدی تلفات کرونا در خوزستان
bltمشرق نیوز : خوزستان قرمز را رد کرد و به سیاهی رسید
bltایرنا : آمار مبتلایان به کرونا در مراکز سرپایی اهواز روند ثابتی دارد
bltفارس : افزایش 52 درصدی تلفات کرونا در خوزستان/ قرمز را رد کردیم حالا سیاهیم!
bltعصر ایران : اهواز به مرز وضعیت سیاه رسید/ احتمال اعمال تعطیلی دو هفته ای خوزستان
bltبازار نیوز : کرونای انگلیسی خوزستان را درنوردید
bltشفا آنلاین : شده ام جنازه جمع کن!
bltسلامت نیوز : نیاز فوری استان ها به کیت تشخیص ویروس انگلیسی/وضعیت خوزستان بحرانی شد
bltخبرگزاری ایلنا : افزایش تقاضاها از دولت برای تعطیلی دو هفته ای خوزستان/هیچ اراده ای برای برخورد با تجمعات مراسمات ترحیم نیست/بیمارستان ها قادر به پذیرش بیماران نیستند
bltخوزنیوز : کرونای انگلیسی خوزستان را درنوردید/عادی انگاری شهروندان و طاقت طاق شده کادر درمان
bltخوزنیوز : بحران کرونا در خوزستان "مرگبارتر" شد/ مقاومت"روحانی" برای قرنطینه خوزستان
bltشفا آنلاین : نیاز فوری به کیت تشخیص ویروس جهش یافته انگلیسی
bltرهیاب نیوز : علوی: شناسایی 22 مورد ویروس کرونا انگلیسی در خوزستان /حسینی: مقابله با شیوع ویروس جهش یافته نیازمند تصمیمات قاطع تری است
bltتسنیم : بحران کرونا در خوزستان "مرگبارتر" شد/کرونای انگلیسی کل استان را دربر گرفت / مقاومت"روحانی" برای قرنطینه خوزستان
bltراه دانا : بی تدبیری های دولت تدبیر در شرایط کرونایی خوزستان/ حفظ جان و سلامت مردم برهر امری اولویت دارد
bltتسنیم : کرونای انگلیسی به گیلان هم رسید / 12 نفر در منجیل قرنطینه شدند
bltاقتصاد آنلاین : نیاز فوری استان ها به کیت تشخیص ویروس انگلیسی
bltتابناک : جولان کرونای انگلیسی در خوزستان
bltصدا و سیما : جولان کرونا انگلیسی در خوزستان
bltجوان آنلاین : واکسن ایرانی کرونا 90 درصد ایمنی زایی دارد
bltشعار سال : دولت قرنطینه 2 هفته ای خوزستان را رد کرد
bltخوزنا : برای دورهمی های عید لازم است الان دور از هم بمانیم
bltایران آنلاین : سرخستان
bltسلامت نیوز : گسترش کرونای جهش یافته در سراسر خوزستان/ 9 نمونه از 10 نمونه ارسالی خوزستان به انستیتو پاستور، "انگلیسی" بودند
bltبولتن نیوز : دولت قرنطینه خوزستان را قبول نکرد
bltانتخاب : علوم پزشکی اهواز: دولت با قرنطینه و تعطیلی دو هفته ای خوزستان موافقت نکرد
bltایران آنلاین : از جولان کرونای انگلیسی در خوزستان تا مرگ یک کودک 9 ساله سوسنگردی
bltتسنیم : دولت قرنطینه خوزستان را قبول نکرد / مخالفت با تعطیلی دو هفته ای / ورود کرونای انگلیسی از هلند به اهواز
bltخرداد نیوز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز: شیوع ویروس جهش یافته در خوزستان سوغات عراق و هلند بود
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.