تقدیر رئیسی از نمایندگان مجلس در حمایت از سند تحول قضائی/توکل به خدا و حضور مردم در صحنه مولفه های اقتدار کشور هستند/جایگاه ولایت و زعامت و رهبری برای کشور ما قدرت آفرین است/لزوم توجه به افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام/موقعیت شناسی عنصری مهم در تحقق اقدامات جریان ساز است/در فرآیند واگذاری باید

تقدیر رئیسی از نمایندگان مجلس در حمایت از سند تحول قضائی/توکل به خدا و حضور مردم در صحنه مولفه های اقتدار کشور هستند/جایگاه ولایت و زعامت و رهبری برای کشور ما قدرت آفرین است/لزوم توجه به افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام/موقعیت شناسی عنصری مهم در تحقق اقدامات جریان ساز است/در فرآیند واگذاری باید
رئیس دستگاه قضا با تقدیر از 270 نماینده مجلس در حمایت از سند تحول قضایی گفت: عملکرد سند تحول قضائی را طی گزارشی محضر مقام معظم رهبری و مردم ارائه می کنیم.
تقدیر رئیسی از نمایندگان مجلس در حمایت از سند تحول قضائی/توکل به خدا و حضور مردم در صحنه مولفه های اقتدار کشور هستند/جایگاه ولایت و زعامت و رهبری برای کشور ما قدرت آفرین است/لزوم توجه به افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام/موقعیت شناسی عنصری مهم در تحقق اقدامات جریان ساز است/در فرآیند واگذاری باید

به گزارش آرانیوز سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه صبح امروز در جلسه شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار کرد: 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، جلوه قدرت لایزال الهی است و نقطه عطفی بر پایان استبداد و استعمار در کشور عزیز ما محسوب می شود.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: یوم الله 22 بهمن در حقیقت پایانی بر همه ناتوانی ها و "ما نمی توانیم ها" بود و این روز الهی آغاز شکوفایی استعداد ها و جلوه قدرت الهی در نظام و کشور ماست.

رئیسی گفت: پیام انقلاب اسلامی "ما می توانیم" و استحکام درونی قدرت و جلوه ای از قدرت و اراده مردم در برابر اراده بیگانگان است.

توکل به خدا و حضور مردم در صحنه مؤلفه های اقتدار کشور هستند

رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به مؤلفه های اقتدار نظام و کشور بیان کرد: قدرت معنوی و ایمان و توکل به خدا از مهم ترین مؤلفه های مهم اقتدار نظام و کشور ماست؛ مؤلفه دوم اقتدارآفرین برای ما، حضور مردم متدین و انقلابی در صحنه های مختلف اجتماعی و سیاسی است.

رئیسی توان علمی و فناورانه و اقتصاد پویا را از دیگر مؤلفه های اقتدارآفرین دانست و گفت: به هر میزان که توانایی فناورانه و قدرت اقتصادی ما رشد و شکوفایی یابد، به همان میزان تولید قدرت خواهد شد و بر اقتدار نظام و کشور ما در عرصه های مختلف افزود می شود.

جایگاه ولایت و زعامت و رهبری برای کشور ما قدرت آفرین است

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر جایگاه ولایت و رهبری در نظام و کشور ما، این جایگاه را عمود خیمه و منشأ اقتدار دانست و گفت: جایگاه ولایت و زعامت و رهبری برای نظام و کشور ما قدرت آفرین است و برای مردم ما نیز بصیرت آفرین و برانگیزاننده جهت حضور در صحنه ها و عرصه های مختلف اجتماعی است؛ در همین موضوع شیوع بیماری کرونا ما شاهد جلوه های هدایت مقام معظم رهبری در عرصه هایی همچون مشارکت مردم، کمک مؤمنانه، رعایت اصول بهداشتی و توانایی در تولید ماسک و واکسن بودیم.

لزوم توجه به افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام

رئیسی در ادامه سخنان خود به موضوع ضرورت افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام اداری کشور اشاره و بیان کرد: تمام سطوح سازمانی و اداری در کشور در دستگاه های مختلف اعم از دادیاران، بخشداران، مأموران شهرداری، کارگزاران دولتی، بازپرس ها و قضات، مدیران و صاحب منصبان و به طور کلی همه اشخاص نقش آفرین در نظام اداری کشور، باید موضوع افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام اداری را سرلوحه اقدامات و برنامه های خود قرار دهند.

رئیس دستگاه قضا مواجهه کریمانه با مراجعان به دستگاه های اداری و سازمانی را ضرورتی مهم و انکارناپذیر در شاخص افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام اداری کشور دانست و گفت: همه نقش آفرینان در نظام اداری کشور در تمام سطوح باید حفظ کرامت مردم و مراجعان و به کارگیری نهایت توان و تلاش خود برای حل مسائل و مشکلات آنها را در صدر اولویت های کاری خود قرار دهند.

موقعیت شناسی عنصری مهم در تحقق اقدامات جریان ساز است

رئیسی در ادامه با اشاره به سالروز 19 بهمن و بیعت تاریخی کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: عظمت کار همافران نیروی هوایی ارتش در بیعت با حضرت امام (ره) ناظر بر موقعیت شناسی و زمان شناسی آنها بود و همین اقدام زمان شناسانه سبب جریان سازی و مشارکت کارکنان ارتش در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شد.

رئیس قوه قضائیه افزود: به طور کلی، زمان شناسی و موقعیت شناسی عنصری مهم در تحقق اقدامات جریان ساز است و در چارچوب نظام اداری کشور نیز حرکت به موقع و مدبرانه و زمان شناسانه کارکنان اداری و سازمانی می تواند در افزایش اعتماد عمومی به نظام اداری کشور بسیار تأثیرگذار باشد.

همکاران دستگاه قضا به مقوله زمان شناسی اهتمام داشته باشند

رئیسی همچنین به اهمیت مقوله زمان شناسی در اقدامات امنیتی، انتظامی و قضایی اشاره کرد و گفت: چنانچه اقدامات امنیتی، انتظامی و قضایی در زمان خود انجام نگیرد، اثرگذاری لازم و مطلوب را نخواهد داشت؛ از همین رو همکاران ما در دستگاه قضایی باید در مقوله زمان شناسی و انجام به موقع امور اهتمام داشته باشند و آگاه باشند که برای یک نیروی کارآمد و انقلابی، موقعیت شناسی، زمان شناسی و انجام به موقع و متناسب امور جهت افزایش اعتماد عمومی به نظام اداری کشور بسیار تأثیرگذار است.

در فرآیند واگذاری باید توانایی بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد

رئیس دستگاه قضا در ادامه با اشاره به مقوله خصوصی سازی و تکلیف اصل 44 قانون اساسی ناظر بر کاهش تصدی گری دولت و افزایش مشارکت مردم در امور اقتصادی و تولیدی، گفت: خصوصی سازی از نیاز های کشور برای رونق و توسعه تولید و اشتغال است و همواره باید از بخش خصوصی و فعالان این عرصه که وارد میدان تولید شده اند، حمایت های مالی و تسهیلاتی و حقوقی و قضایی به عمل آید.

رئیسی در ادامه به مشکلاتی که از ناحیه برخی واگذاری های معیوب و بدون ضابطه ایجاد شده است، اشاره کرد و افزود: در فرآیند واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی باید ملائت و توانایی بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد و این موضوع از تکلیف های قانونی است؛ در حال حاضر در برخی از مناطق کشور چند مورد نگران کننده از این واگذاری های بدون ضابطه و رها شده وجود دارد که حتماً باید پیگیری شوند.

واگذاری های بنگاه های دولتی نباید با تعدیل نیروی کار همراه باشد

رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: در همان قانون خصوصی سازی که فرآیند واگذاری بنگاه های دولتی در آن تشریح شده است، بر نظارت دولت نسبت به توانمندی بخش خصوصی نیز تأکید شده؛ از همین رو نباید واگذاری های بنگاه های دولتی همراه با توقف تولید و تعدیل نیروی کار در آن بنگاه ها و واحد ها باشد.

رئیسی به اشکالات ساختاری در فرآیند واگذاری بنگاه های دولتی و ضرورت رفع این مشکلات از ناحیه دولت و مجلس هم اشاره و اظهار کرد: سیاست ما در دستگاه قضایی حمایت از خصوصی سازی و کارآفرینان و سرمایه گذارانی است که وارد میدان تولید و اشتغال زایی شده اند و به آنها تأکید می کنیم که با قوت و شجاعت امور تولیدی خود را دنبال کنند و بدانند همین تقویت بنیه تولیدی و اقتصادی کشور، موجبات یأس دشمنان و شعف دوست داران نظام و کشور ما را فراهم می آورد.

تقدیر از نمایندگان مجلس در حمایت از سند تحول قضایی

رئیس دستگاه قضا در پایان با تقدیر از 270 نماینده مجلس که طی بیانیه ای به حمایت از سند تحول قضایی پرداخته اند، گفت: امیدواریم مفاد سند تحول قضایی تحقق عینی یابد و ما در رابطه با عملکرد خود بر اساس این سند، گزارش مبسوطی را به محضر مقام معظم رهبری و مردم ارائه دهیم و قطعاً در این مسیر حمایت و مشارکت نمایندگان مردم در مجلس به ویژه در بحث اصلاح قوانین که در مفاد سند تحول به آنها اشاره شده، بسیار مؤثر خواهد بود و ما اعلام حمایت نمایندگان مردم از سند تحول قضایی را به منزله یک سرمایه ارزشمند تلقی می کنیم.


کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   کارگزاران   بخشدار   استعمار   شکوفایی   قضات   آیت الله سید ابراهیم رئیسی   پیروزی انقلاب اسلامی   میزان تولید   فناورانه   اراده مردم   خیمه   نقش آفرین   واکسن   بیعت   کارآمدی   قدرت اقتصادی   نظام اداری کشور   لایزال الهی   نیروی هوایی ارتش   رشد و شکوفایی   استبداد   اقتدار جمهوری اسلامی   اقتصاد   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   22 بهمن   سیاسی و اجتماعی   تولید ماسک   شیوع بیماری  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «آرا نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
انتظار فرج، انتظاری هدفمند، پویا، سازنده و همراه با امید و اقدام است
ابنا
استکبارستیزی و مقابله با ظلم لازمه گام برداشتن در مسیر ظهور است
ایسنا
چرا امام را حذف می کنند
سایت جماران
علی ربیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه: نامه جهانگیری به رهبر انقلاب درباره نرخ ارز بود
خرداد نیوز
علی ربیعی: نامه جهانگیری به رهبر انقلاب درباره نرخ ارز بود/ محموله های بعدی واکسن از کواکس، روسیه، چین و هند می آید
دیده بان ایران
جزئیات پاسخ رهبری به نامه جهانگیری از زبان سخنگوی دولت
مثلث
ثبت نام نامزدها غیر حضوری است
رادیو گفتگو
خمینی خمینی است و حذف نام و اندیشه خمینی نپذیرفتنی
اعتدال
توهین به مسئولان نظام ، توهین به اصل نظام است
ایرنا
قوم بزرگ قشقایی افتخارات زیادی دارد/ از تطهیر و اسطوره سازی عوامل طاغوت نمی توانیم بگذریم
شیرازه
انقلاب اسلامی با گذشت 42 سال در اوج اقتدار قرار دارد
شبستان
الحاق شناورهای رزمی جدید به «ندسا»/ دستگیری جاسوسان فعال در مراکز حساس کشور
خبرگزاری دفاع مقدس
پیشرفت های علمی کشور به برکت ایثارگری ملت ایران به دست آمده است
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
تجدید بیعت جامعه مبلغان استان تهران با آرمان های امام(ره)
ایکنا
انقلاب اسلامی، محور مقاومت از عراق تا یمن را هویتی تازه بخشیده است
میزان
نهال جمهوری اسلامی در سایه یکپارچگی و بیداری مردم پس از سالها مجاهدت به ثمر نشست
خبرگزاری خانه ملت
انقلاب اسلامی ایران به محور مقاومت هویتی تازه بخشیده است/ انقلاب اسلامی ایران را در مسیر پیشرفتی فراگیر و هویت مدار قرارداد
خبرگزاری خانه ملت
تولید محتوا پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب رسالت فعالان فرهنگی است
مرآت نیوز
ملت ایران با تحمل همه سختی ها پای این انقلاب ایستاده اند
خبرگزاری دفاع مقدس
22 بهمن جلوه ای دیگر از حماسه حضور انقلابی مردم شیراز
جنوب نیوز
پیام تبریک مدیرعامل بانک سپه به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی
بولتن نیوز
تاریخ انقلاب بیانگر نقش پررنگ مردم در نقاط عطف و توفیقات نظام است
خبرگزاری خانه ملت
یوم الله 22 بهمن سالروز به بار نشستن خودباوری ملت ایران
آرا نیوز
ثبت نام نامزدها غیر حضوری است/ نهضت و حرکت ضد استکباری،شاه کلید اصلی انقلاب
رادیو گفتگو
شکوه جشن انقلاب در خوزستان/ کرونا هم مانع از حضور مردم نشد + تصاویر
رهیاب نیوز
راه برون رفت از مشکلات، تبعیت از ولایت فقیه است
راه دانا
انقلاب اسلامی طومار استبداد را در هم پیچید
آریا
ایران قوی در 42 سالگی انقلاب| نمایشی متفاوت از اقتدار ملت بزرگ ایران
ایران اکونومیست
پیام تبریک رستم کوشکی بمناسبت فرارسیدن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گیتی آنلاین
دهه فجر؛ تجسم اراده امام(ره) و شهیدان
ایکنا
راه برون رفت از مشکلات، تمسک به ولایت و تکیه بر توان داخلی است
خبرگزاری دانشجو
پیروزی های انقلاب اسلامی و ذلت و خواری دشمنان ادامه خواهد داشت
راه دانا
پیام تبریک مدیر عامل بانک تجارت به مناسبت 22 بهمن
انتخاب
پیروزی انقلاب عامل عزت ملی و شکوفایی کشور
صدا و سیما
پیام تبریک مدیر عامل بانک تجارت بمناسبت 22 بهمن
بانکداری ایرانی
اجرای اسلام و ارتقای مشارکت مردم؛ دو مولفه پیشبرد کارآمدی انقلاب از منظر امام(ره)
ایکنا
بیانیه مجمع عمومی جامعه مدرسین به مناسبت یوم الله 22 بهمن
رسانیوز
دستگاه قضایی از خصوصی سازی حمایت می کند
شعار سال
تقدیر رئیسی از نمایندگان مجلس
598
تقدیر ابراهیم رئیسی از نمایندگان مجلس
الف
اخبار مرتبط
bltابنا : انتظار فرج، انتظاری هدفمند، پویا، سازنده و همراه با امید و اقدام است
bltایسنا : استکبارستیزی و مقابله با ظلم لازمه گام برداشتن در مسیر ظهور است
bltسایت جماران : چرا امام را حذف می کنند
bltخرداد نیوز : علی ربیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه: نامه جهانگیری به رهبر انقلاب درباره نرخ ارز بود
bltدیده بان ایران : علی ربیعی: نامه جهانگیری به رهبر انقلاب درباره نرخ ارز بود/ محموله های بعدی واکسن از کواکس، روسیه، چین و هند می آید
bltمثلث : جزئیات پاسخ رهبری به نامه جهانگیری از زبان سخنگوی دولت
bltرادیو گفتگو : ثبت نام نامزدها غیر حضوری است
bltاعتدال : خمینی خمینی است و حذف نام و اندیشه خمینی نپذیرفتنی
bltایرنا : توهین به مسئولان نظام ، توهین به اصل نظام است
bltشیرازه : قوم بزرگ قشقایی افتخارات زیادی دارد/ از تطهیر و اسطوره سازی عوامل طاغوت نمی توانیم بگذریم
bltشبستان : انقلاب اسلامی با گذشت 42 سال در اوج اقتدار قرار دارد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : الحاق شناورهای رزمی جدید به «ندسا»/ دستگیری جاسوسان فعال در مراکز حساس کشور
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : پیشرفت های علمی کشور به برکت ایثارگری ملت ایران به دست آمده است
bltایکنا : تجدید بیعت جامعه مبلغان استان تهران با آرمان های امام(ره)
bltمیزان : انقلاب اسلامی، محور مقاومت از عراق تا یمن را هویتی تازه بخشیده است
bltخبرگزاری خانه ملت : نهال جمهوری اسلامی در سایه یکپارچگی و بیداری مردم پس از سالها مجاهدت به ثمر نشست
bltخبرگزاری خانه ملت : انقلاب اسلامی ایران به محور مقاومت هویتی تازه بخشیده است/ انقلاب اسلامی ایران را در مسیر پیشرفتی فراگیر و هویت مدار قرارداد
bltمرآت نیوز : تولید محتوا پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب رسالت فعالان فرهنگی است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : ملت ایران با تحمل همه سختی ها پای این انقلاب ایستاده اند
bltجنوب نیوز : 22 بهمن جلوه ای دیگر از حماسه حضور انقلابی مردم شیراز
bltبولتن نیوز : پیام تبریک مدیرعامل بانک سپه به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی
bltخبرگزاری خانه ملت : تاریخ انقلاب بیانگر نقش پررنگ مردم در نقاط عطف و توفیقات نظام است
bltآرا نیوز : یوم الله 22 بهمن سالروز به بار نشستن خودباوری ملت ایران
bltرادیو گفتگو : ثبت نام نامزدها غیر حضوری است/ نهضت و حرکت ضد استکباری،شاه کلید اصلی انقلاب
bltرهیاب نیوز : شکوه جشن انقلاب در خوزستان/ کرونا هم مانع از حضور مردم نشد + تصاویر
bltراه دانا : راه برون رفت از مشکلات، تبعیت از ولایت فقیه است
bltآریا : انقلاب اسلامی طومار استبداد را در هم پیچید
bltایران اکونومیست : ایران قوی در 42 سالگی انقلاب| نمایشی متفاوت از اقتدار ملت بزرگ ایران
bltگیتی آنلاین : پیام تبریک رستم کوشکی بمناسبت فرارسیدن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
bltایکنا : دهه فجر؛ تجسم اراده امام(ره) و شهیدان
bltخبرگزاری دانشجو : راه برون رفت از مشکلات، تمسک به ولایت و تکیه بر توان داخلی است
bltراه دانا : پیروزی های انقلاب اسلامی و ذلت و خواری دشمنان ادامه خواهد داشت
bltانتخاب : پیام تبریک مدیر عامل بانک تجارت به مناسبت 22 بهمن
bltصدا و سیما : پیروزی انقلاب عامل عزت ملی و شکوفایی کشور
bltبانکداری ایرانی : پیام تبریک مدیر عامل بانک تجارت بمناسبت 22 بهمن
bltایکنا : اجرای اسلام و ارتقای مشارکت مردم؛ دو مولفه پیشبرد کارآمدی انقلاب از منظر امام(ره)
bltرسانیوز : بیانیه مجمع عمومی جامعه مدرسین به مناسبت یوم الله 22 بهمن
bltشعار سال : دستگاه قضایی از خصوصی سازی حمایت می کند
blt598 : تقدیر رئیسی از نمایندگان مجلس
bltالف : تقدیر ابراهیم رئیسی از نمایندگان مجلس
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.