خطیب زاده: برجام نیاز به میانجی ندارد

خطیب زاده: برجام نیاز به میانجی ندارد
سخنگوی وزارت خارجه گقت: برجام نیاز به میانجی گری ندارد. همه چیز در این توافق بین المللی نوشته شده است و در زمان تدوین این توافق حتی در مورد ویرگول ها و کاما ها نیز بحث و گفتگو شده است.
خطیب زاده: برجام نیاز به میانجی ندارد


سخنگوی وزارت خارجه گفت: اگر آمریکایی ها بخواهند رفتار عاقلانه ای در پیش بگیرند ما نه تنها جلوی آن ها را نمی گیریم بلکه از این موضوع استقبال می کنیم و آن ها را تشویق می کنیم.
به گزارش راه امروز به نقل از ایسنا، سعید خطیب زاده در نشست مطبوعاتی روز دوشنبه خود که با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در محل وزارت خارجه برگزار شد، گفت: محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان صبح امروز با نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن دیدار کرد.
سخنگوی وزارت حارجه در پاسخ به این سوال که به تازگی آقای مکرون رئیس جمهور فرانسه اعلام کرده که حاضر است در ارتباط با موضوع برجام بین ایران و آمریکا میانجی گری کند، اظهار کرد: برجام نیاز به میانجی گری ندارد. همه چیز در این توافق بین المللی نوشته شده است و در زمان تدوین این توافق حتی در مورد ویرگول ها و کاما ها نیز بحث و گفتگو شده است.
وی با تاکید بر اینکه کشور های اروپایی عضو برجام باید به تعهدات خود برگردند، گفت: در خصوص اروپا قدم اول این است که اروپایی ها به تعهدات خود برگردند؛ چرا که یکی از طرف های نقض برجام کشور های اروپایی هستند.
خطیب زاده با تاکید مجدد بر این موضوع که برجام نیازمند میانجی گری نیست، افزود: اروپا می تواند نقش بسیار تاریخی و درستی را ایفا کند. با اجرای تعهدات خود و اینکه از این برداشت که می تواند از اهرم های غیر انسانی که دولت ترامپ ایجاد کرده استفاده کند فاصله بگیرد؛ چرا که این سیاست شکست خورده است.
این دیپلمات ارشد کشورمان با تاکید مجدد مبنی بر اینکه اروپایی ها و آمریکایی ها باید به صورت موثر از گذشته فاصله بگیرند و نشان دهند که طرف قابل اعتمادی هستند، افزود: متاسفانه این اعتماد با نقض تعهدات از سوی آن ها مخدوش شده است.
وی گفت: اگر آن ها می خواهند مسیر گذشته را همچنان ادامه دهند. پاسخ ما به این موضوع در بالاترین سطح مقامات کشور مشخص شده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در ارتباط با توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران در صورتی که طرف های برجام به تعهدات خود بازنگردند، اظهار کرد: باید به این مسئله توجه داشته باشیم که ایران موضوع پروتکل الحاقی را به صورت داوطلبانه اجرا کرده است و ما عضو آن نیستیم که بخواهیم خارج شویم. توقف برخی از نظارت های فراپادمانی در صورتی که طرف های مقابل تا تاریخ مشخص شده به تعهدات خود باز نگردند در چارچوب برجام است. ما هر کدام از گام های کاهش تعهدات برجامی خود را به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی رسانده ایم و آژانس نیز راستی آزمایی کرده است.
خطیب زاده با تاکید مجدد بر این موضوع که قدم های ایران همانطور که پیش از این اعلام کرده ایم در صورتی که طرف های مقابل به تعهدات شان عمل بکنند برگشت پذیر است، گفت: اگر طرف های مقابل به تعهدات خود عمل نکنند طبق قانون مجلس، سوم اسفند ماه ایران اجرای نظارت های فراپادمانی را متوقف می کند و اگر طرف های مقابل به تعهداتشان بازگردند اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی قابل انجام است و همه این مسائل به انتخاب آمریکایی ها و اروپایی ها بر می گردد.
وی گفت: ما اقدامات خود را در چارچوب زمان بندی تعیین شده انجام می دهیم.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ایران معتقد است که همچنان طرح چهار ماده ای که در سال 94 در ارتباط با موضوع یمن ارائه کرد با توجه به تغییر و تحولات صورت گرفته همچنان قابل اجراست و چرا ایران صرفا بر گفت وگوی یمنی یمنی تاکید می کند. این در حالی است که بخشی از یمن توسط امارات و عربستان اشغال شده است، گفت: طرح چهار ماده ای ایران در ارتباط با موضوع یمن همچنان امروز نیز از ابعاد مختلف قابل اجراست.
وی در تشریح برخی از موارد این طرح چهار ماده ای اظهار کرد: در این طرح بر توقف فوری درگیری ها، دسترسی مردم یمن به امکانات بشردوستانه از جمله آب و غذا، انجام گفتگو های فراگیر یمنی یمنی و تشکیل دولت فراگیر یمن تاکید شده است.
وی ادامه داد: هیچ طرح صلح و ثباتی در کشوری رخ نمی دهد مگر اینکه کشور های خارجی در جریان حل آن بحران صرفا نقش تسهیل کننده داشته باشند. امروز ریشه مشکلات در یمن تجاوز عربستان به این سرزمین است.
این دیپلمات ارشد کشورمان با تاکید بر اینکه ایران تمام تلاش خود را برای تسهیل گفتگو ها در یمن به منظور حل این بحران به کار می برد، گفت: عربستان و امارات نیز می توانند با توقف جنگ و تجاوز خود به یمن در این مسیر نقش آفرینی کنند و همانطور که گفتم در مورد آینده یمن این مردم یمن و گروه های یمنی هستند که باید تصمیم گیری کنند.
وی در بخش دیگری از نشست امروز تاکید کرد: اگر آمریکایی ها بخواهند رفتار عاقلانه ای در پیش بگیرند ما نه تنها جلوی آن ها را نمی گیریم بلکه ازاین موضوع استقبال می کنیم و آن ها را تشویق می کنیم.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا وزیر خارجه عراق در سفر هفته گذشته خود به ایران حامل پیامی برای تهران بود، با رد این موضوع گفت: این سفر در چارچوب روابط دو جانبه و رایزنی ها بین دو کشور صورت گرفت. در این سفر در ارتباط با مباحث اقتصادی، مراودات مرزی و پیگیری پرونده ترور سردار سلیمانی بحث و گفتگو شد. در هر سه مورد گفتگو های خوبی انجام شد.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوال دیگری در مورد سفر اخیر رئیس مجلس به روسیه و برخی از اظهار نظر ها مبنی بر اینکه علت عدم دیدار پوتین با قالیباف به کم کاری های وزارت خارجه در این حوزه بر می گردد، گفت: حیف است که یک سفر به این مهمی که توسط رئیس مجلس شورای اسلامی و همراه با پیام مقام معظم رهبری انجام می شود را برخی از افرادی که اطلاع از امور ندارند می خواهند از این موضوع برای برخورد های جناحی استفاده کنند.
خطیب زاده با تاکید بر اینکه از همان ابتدا برنامه ای برای ملاقات با پوتین طراحی نشده بود افزود: ایشان برای دیدار های خارجی خود پروتکل های خاص خودشان را دارند و اگر موضوع کرونا و برخی از پروتکل ها نبود ممکن بود که برخی از ملاقات ها انجام شود.
این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان اینکه ما اکنون در شرایط ویژه ای به سر می بریم و نفع انجام این سفر در این شرایط بسیار مهم است خاطرنشان کرد: آقای قالیباف در این سفر دیدار های خوبی انجام خواهند داد. برنامه ریزی خوبی در این زمینه انجام شده است و از اول به ایشان و دوستان در مجلس این موضوع گفته شده بود و آن ها در جریان بودند، ولی متاسفانه می بینیم برخی از افرادی که در جریان امور نیستند اظهارات غیر سازنده ای مطرح می کند. اینگونه اظهارات، سازنده نیست و پیغام غلط است. ما از این دوستان می خواهیم که در مورد مسائل حاکمیتی شأن حاکمیتی داشته باشند و اجازه بدهند که قوا در تعامل نزدیک با یکدیگر امور را به پیش ببرند.
وی افزود: وزارت خارجه به عنوان دستگاه حاکمیتی حتی اگر یک تاجر هم بخواهد جایی برود تمام تسهیلات را فرام می کند و با توجه به جایگاه رئیس مجلس در این سفر حداکثر همراهی و همکاری بین وزارت خارجه و مجلس صورت گرفت و نشست ها و رایزنی هایی در سطوح مختلف برگزار شد و دوستانی نیز از وزارت خارجه در این سفر آقای قالیباف را همراهی می کنند.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با سفر رئیس قوه قضائیه به عراق اظهار کرد: این سفر نیز مهم و حائز اهمیت برای روابط ایران و عراق است. در این سفر برخی از پرونده ها و مسائل کنسولی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. نمایندگان وزارت خارجه در این سفر همراه آقای رئیسی هستند. ایشان در سفر به عراق به بغداد سفر می کنند و ملاقات های فشرده ای خواهند داشت و یکی از اصلی ترین مسائلی که در این ملاقات ها مطرح خواهد شد گفتگو در مورد پروسه ای است که در قوه قضائیه در ارتباط با تکمیل کیفرخواست متهمان ترور سردار سلیمانی آغاز شده است و در این سفر نیز پیگیری هایی در این ارتباط انجام خواهد شد.
خطیب زاده همچنین در ارتباط با سفر نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن به تهران نیز گفت: انجام این سفر از خیلی وقت پیش پیش بینی و برنامه ریزی شده بود، ولی به خاطر موضوع کرونا انجام آن عقب افتاده بود و اکنون بعد از چند بار تنظیم زمان سفر این سفر انجام شده است.
وی با بیان اینکه نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن امروز با آقای ظریف دیدار کرده است افزود: طرح چهار ماده ای ایران در ارتباط با بحران یمن همچنان روی میز است و در کنار آن ما تعامل و رایزنی های نزدیکی با سازمان ملل، نماینده ویژه سازمان ملل و طرف های درگیر در این ارتباط داریم.
وی با بیان اینکه امیدواریم ان شاءالله به زودی گشایش هایی برای خاتمه بحران یمن ایجاد شود افزود: خوشحال هستیم برخی جهات که فکر می کردند با کشتار به اهداف خود در موضوع یمن می رسند به این نتیجه رسیدند که راه حل این بحران سیاسی و انجام مذاکرات فراگیر است.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین در مورد وضعیت سند جامع راهبردی ایران و افغانستان نیز گفت: این سند نهایی شده است، به جز یکی دو مورد که آن نیز بسیار قابل حل است. در سفر اخیر آقای عراقچی به افغانستان در ارتباط با این سند گفتگو های نهایی خوبی انجام شد و امروز نیز که من در خدمت شما هستم سطح دیگری از این گفتگو ها در این خصوص در حال انجام است. برای این سند تا کنون وقت زیادی گذاشته ایم و این سند می تواند برای روابط دو جانبه ایران و افغانستان کارگشا باشد.
وی همچنین به برخی از مسائل موجود بین دو کشور در ارتباط با حوزه آب نیز اشاره کرد و گفت: مدیریت آب می تواند نقطه اشتراک بین دو کشور باشد. به جای اینکه به نقطه افتراق تبدیل شود.
وی ادامه داد: امیدواریم که به زودی طرف افغانستانی در مورد دو سه تا موضوع کوچک که باقیمانده زودتر به جمع بندی برسد و جمع بندی خود را اعلام کند و ما همان موقع که این جمع بندی اعلام شود آمادگی برای امضای این سند داریم.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین در ارتباط با پرونده اسدالله اسدی و حکمی که دادگاه بلژیک برای این دیپلمات ایرانی صادر کرده است گفت: در خصوص دادگاه آقای اسدالله اسدی همانطور که قبلا تاکید کرده ایم ما معتقدیم این فرآیند یک فرآیند بیمار و مسموم بوده است. یک دام و عملیات فریب بوده است و برخی از جهات سوم در آن دخیل بوده اند. در این پرونده نقض آشکار مصونیت دیپلماتیک صورت گرفته است و یک بدعت اشتباه از سوی برخی از کشور های اروپایی پایه گذاری شده است. در این پرونده ما یک مقابله با نهاد دیپلماسی توسط برخی کوته بینان در تعدادی از پایتخت های کشور های اروپایی مشاهده می کنیم.
خطیب زاده تاکید کرد: ایران نه تنها حق خود را برای پاسخگویی محفوظ می داند و از تمام ابزار های حقوقی و سیاسی خود برای احقاق حقوق آقای اسدی استفاده می کند. ما نه تنها رای این دادگاه را به رسمیت نمی شناسیم بلکه خود دادگاه را نیز صاحب صلاحیت نمی دانیم و به کشور های اروپایی تاکید می کنیم که از این مسیر و بدعت خطرناکی که پایه گذاری کرده اند فاصله بگیرند.
خطیب زاده همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه یکی از مقامات کره جنوبی به تازگی اعلام کرده است که بین این کشور و آمریکا گفتگو هایی برای پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل از حساب پول های بلوکه شده ایران در سئول انجام شده است گفت: از منابع بانک مرکزی در کره جنوبی مجاری برای پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل معرفی شده بود که دولت قبلی آمریکا آن را بلوکه می کرد. بعد ها بانکی از آمریکا را به عنوان واسط معرفی کردند که ما به خاطر رفتار های سرکشانه دولت آمریکا این موضوع را نپذیرفتیم. چون مطمئن نبودیم که این پول ها از این طریق به مقصد می رسد. این موضوع مطرح شده که سازمان ملل پول را به واحد پولی کره برداشت کند. ما نیز شنیده ایم که گشایش هایی انجام شده است و امیدواریم که در عمل این گشایش ها انجام شود. ما تا کنون بیش از حد لازم کندی در طرف کره ای دیده ایم. در روز های اخیر رایزنی های خوبی بین مقامات دو کشور صورت گرفته است و امیدواریم که طرف کره ای برای پرداخت کل بدهی ما و همچنین بدهی ما به سازمان ملل به صورت موثر عمل کند

کلیدواژه های این خبر
آمریکا   نشست مطبوعاتی   محمد جواد ظریف   آژانس بین المللی انرژی   دیپلمات   رئیس جمهور   اسفند   راستی آزمایی   میانجی گری   پروتکل الحاقی   ایران از آمریکا   نماینده دبیرکل سازمان ملل   نقض برجام   عاقلانه   عربستان سعودی   برجام   یمن   دونالد ترامپ   امارات متحده عربی   سخنگوی وزارت امور خارجه   اروپا   یمنی   سخنگوی وزارت خارجه   کاهش تعهدات برجام  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «راه امروز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
تحرکات قطر در پرونده ایران-آمریکا در سایه انفعال خودخواسته عمان
ایسنا
ند پرایس: درباره شکل و چارچوب مذاکرات با ایران سرسخت نیستیم
ایران آنلاین
نهِ ایران به گفتگوی غیر رسمی با حضور آمریکا درباره برجام/«زمان مناسب نیست»
عصر ایران
ایران پیشنهاد اروپا برای گفتگوی غیر رسمی با آمریکا را رد کرد/ کار احیای "برجام" دوباره پیچیده شد!
نواندیش
نشست شورای حکام آژانس، صحنه راستی آزمایی دولت بایدن
ایرنا
کاخ سفید: آماده مذاکره با ایران درباره برجام هستیم
مهر نیوز
ایران پیشنهاد اروپا درباره مذاکره هسته ای مستقیم با آمریکا را رد کرد/ تهران: تحریم ها باید لغو شوند
روز پلاس
ایران با توقف اجرای پروتکل الحاقی دست به اقدام خطرناکی زده است!
عصر امروز
رفع تحریم ها، مسیر بازگشت به برجام است/ اجرای پروتکل الحاقی از فردا متوقف می شود
آریا
اهمیت برجام برای ایران و جهان چیست؟
سرمد نیوز
اولتیماتوم به کاخ سفید یا پاستور؟!
روزنامه شرق
عراقچی: از برجام خارج نخواهیم شد/ موشک های ایران صرفاً برای دفاع است
خرداد نیوز
پربازدیدترین اخبار سیاسی سوم اسفند ایسنا
ایسنا
پنجم اسفند اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی متوقف می شود، ولی از برجام خارج نخواهیم شد
جوان آنلاین
پنجم اسفند؛ توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی
شبکه خبر
عراقچی: از برجام خارج نخواهیم شد/ موشک های ایران صرفاً برای دفاع است/ تا زمانی آمریکا تحریم هایش را برنداشته نمی تواند عضو برجام شود
دیده بان ایران
بایدن بر سر دو راهی بازگشت به برجام
دنیای اقتصاد
پربازدیدترین اخبار سیاسی دوم اسفند ایسنا
ایسنا
اقدامات اخیر آمریکا یک نشانه است اما تامین کننده نظر تهران نیست/ سفر گروسی نمی تواند اثر سیاسی و یا دیپلماتیکی داشته باشد/ آمریکا می داند پرونده هسته ای جزء مقوله های کلان شورای امنیت است
خبرگزاری ایلنا
شمارش معکوس بازگشت به برجام
روزنامه شرق
توییت مدیر کل آژانس اتمی درباره هدف سفر به تهران
خبرگزاری دانشجو
موضع آمریکا در خصوص تقدم بازگشت ایران به تعهدات برجامی غیرمنطقی و غیر منصفانه است
خبر داغ
تعلیق اجرای پروتکل الحاقی به معنای محدود کردن بازرسی های آژانس، تنش زا خواهد بود/ موضع آمریکا در خصوص تقدم بازگشت ایران به تعهدات برجامی غیرمنطقی و غیر منصفانه است
خبرگزاری ایلنا
تهدید ایران جواب داد / پادرمیانی دوحه برای احیای برجام/ محتوای نامه امیر قطر به حسن روحانی چه بود؟
نامه نیوز
پادرمیانی دوحه برای احیای برجام/ محتوای نامه امیر قطر به حسن روحانی چه بود؟
رویداد 24
سفر رییس قوه قضاییه به عراق جزء سفرهای بسیار موفق خارجی است
تابش کوثر
واکنش به ادعای دستگیری یک ایرانی در ترکیه
سیمرغ
خطیب زاده: یک شهروند ایرانی در ترکیه بازداشت شده است
دیپلماسی ایرانی
خطیب زاده: تعهدات برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد / هیچ کارمند سرکنسولگری ایران بازداشت نشده است
صبا ایران
احتمال صدور بیانیه مشترک ایران و آمریکا پیش از ضرب الاجل سوم اسفند
رویداد 24
ایران درباره امنیت ملی خود از جمله موشک با کسی مصالحه نمی کند/ بر اساس قانون مجلس، اجرای پروتکل الحاقی قطعا متوقف خواهد شد
آریا
محموله نفتی توقیف شده متعلق به بخش خصوصی است
تدبیر 24
تحریم ها لغو نشود، سوم اسفند اجرای پروتکل الحاقی متوقف می شود
روز نو
تهران واشنگتن را تهدید کرد/پاسخ خطیب زاده به اظهارات سخنگوی مجلس درباره سفر قالیباف به روسیه
وانا نیوز
محموله نفتی توقیف شده متعلق به بخش خصوصی است/ یک شهروند ایرانی در ترکیه بازداشت شده است
روز پلاس
با عدم انجام تعهدات برجامی اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد/ رییس مجلس از تلاش های وزارت خارجه در سفر به روسیه اطلاع دارد
آریا
قطر به دنبال ایفای نقش تاریخی در منطقه و زمین برجام
قدس آنلاین
خطیب زاده: نتیجه تست کرونای ظریف منفی بود
قلم نیوز
خطیب زاده: تعهدات طرف های برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد
ایران آنلاین
واکنش خطیب زاده به دستگیری دیپلمات ایرانی در ترکیه
پارسینه
اخبار مرتبط
bltایسنا : تحرکات قطر در پرونده ایران-آمریکا در سایه انفعال خودخواسته عمان
bltایران آنلاین : ند پرایس: درباره شکل و چارچوب مذاکرات با ایران سرسخت نیستیم
bltعصر ایران : نهِ ایران به گفتگوی غیر رسمی با حضور آمریکا درباره برجام/«زمان مناسب نیست»
bltنواندیش : ایران پیشنهاد اروپا برای گفتگوی غیر رسمی با آمریکا را رد کرد/ کار احیای "برجام" دوباره پیچیده شد!
bltایرنا : نشست شورای حکام آژانس، صحنه راستی آزمایی دولت بایدن
bltمهر نیوز : کاخ سفید: آماده مذاکره با ایران درباره برجام هستیم
bltروز پلاس : ایران پیشنهاد اروپا درباره مذاکره هسته ای مستقیم با آمریکا را رد کرد/ تهران: تحریم ها باید لغو شوند
bltعصر امروز : ایران با توقف اجرای پروتکل الحاقی دست به اقدام خطرناکی زده است!
bltآریا : رفع تحریم ها، مسیر بازگشت به برجام است/ اجرای پروتکل الحاقی از فردا متوقف می شود
bltسرمد نیوز : اهمیت برجام برای ایران و جهان چیست؟
bltروزنامه شرق : اولتیماتوم به کاخ سفید یا پاستور؟!
bltخرداد نیوز : عراقچی: از برجام خارج نخواهیم شد/ موشک های ایران صرفاً برای دفاع است
bltایسنا : پربازدیدترین اخبار سیاسی سوم اسفند ایسنا
bltجوان آنلاین : پنجم اسفند اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی متوقف می شود، ولی از برجام خارج نخواهیم شد
bltشبکه خبر : پنجم اسفند؛ توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی
bltدیده بان ایران : عراقچی: از برجام خارج نخواهیم شد/ موشک های ایران صرفاً برای دفاع است/ تا زمانی آمریکا تحریم هایش را برنداشته نمی تواند عضو برجام شود
bltدنیای اقتصاد : بایدن بر سر دو راهی بازگشت به برجام
bltایسنا : پربازدیدترین اخبار سیاسی دوم اسفند ایسنا
bltخبرگزاری ایلنا : اقدامات اخیر آمریکا یک نشانه است اما تامین کننده نظر تهران نیست/ سفر گروسی نمی تواند اثر سیاسی و یا دیپلماتیکی داشته باشد/ آمریکا می داند پرونده هسته ای جزء مقوله های کلان شورای امنیت است
bltروزنامه شرق : شمارش معکوس بازگشت به برجام
bltخبرگزاری دانشجو : توییت مدیر کل آژانس اتمی درباره هدف سفر به تهران
bltخبر داغ : موضع آمریکا در خصوص تقدم بازگشت ایران به تعهدات برجامی غیرمنطقی و غیر منصفانه است
bltخبرگزاری ایلنا : تعلیق اجرای پروتکل الحاقی به معنای محدود کردن بازرسی های آژانس، تنش زا خواهد بود/ موضع آمریکا در خصوص تقدم بازگشت ایران به تعهدات برجامی غیرمنطقی و غیر منصفانه است
bltنامه نیوز : تهدید ایران جواب داد / پادرمیانی دوحه برای احیای برجام/ محتوای نامه امیر قطر به حسن روحانی چه بود؟
bltرویداد 24 : پادرمیانی دوحه برای احیای برجام/ محتوای نامه امیر قطر به حسن روحانی چه بود؟
bltتابش کوثر : سفر رییس قوه قضاییه به عراق جزء سفرهای بسیار موفق خارجی است
bltسیمرغ : واکنش به ادعای دستگیری یک ایرانی در ترکیه
bltدیپلماسی ایرانی : خطیب زاده: یک شهروند ایرانی در ترکیه بازداشت شده است
bltصبا ایران : خطیب زاده: تعهدات برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد / هیچ کارمند سرکنسولگری ایران بازداشت نشده است
bltرویداد 24 : احتمال صدور بیانیه مشترک ایران و آمریکا پیش از ضرب الاجل سوم اسفند
bltآریا : ایران درباره امنیت ملی خود از جمله موشک با کسی مصالحه نمی کند/ بر اساس قانون مجلس، اجرای پروتکل الحاقی قطعا متوقف خواهد شد
bltتدبیر 24 : محموله نفتی توقیف شده متعلق به بخش خصوصی است
bltروز نو : تحریم ها لغو نشود، سوم اسفند اجرای پروتکل الحاقی متوقف می شود
bltوانا نیوز : تهران واشنگتن را تهدید کرد/پاسخ خطیب زاده به اظهارات سخنگوی مجلس درباره سفر قالیباف به روسیه
bltروز پلاس : محموله نفتی توقیف شده متعلق به بخش خصوصی است/ یک شهروند ایرانی در ترکیه بازداشت شده است
bltآریا : با عدم انجام تعهدات برجامی اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد/ رییس مجلس از تلاش های وزارت خارجه در سفر به روسیه اطلاع دارد
bltقدس آنلاین : قطر به دنبال ایفای نقش تاریخی در منطقه و زمین برجام
bltقلم نیوز : خطیب زاده: نتیجه تست کرونای ظریف منفی بود
bltایران آنلاین : خطیب زاده: تعهدات طرف های برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد
bltپارسینه : واکنش خطیب زاده به دستگیری دیپلمات ایرانی در ترکیه
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.