شرط مهم ایران برای آمریکا + جزئیات کامل

شرط مهم ایران برای آمریکا + جزئیات کامل
خطیب زاده بیان کرد: ما جلوی عاقل شدن آمریکا را نخواهیم گرفت و استقبال می کنیم آمریکا به مسیر گردنکشی که دچار آن بود خاتمه دهد. منتظر اقدام طرف مقابل در بازگشت به کلیه تعهدات می مانیم و کلیه تعهداتشان را انجام دهند ما مسیر بازگشت به تعهدات را پی می گیریم.
شرط مهم ایران برای آمریکا + جزئیات کامل

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به گزارش نامه نیوز، سخنگوی وزارت امور خارجه در ابتدای این نشست ایام الله دهه فجر را تبریک گفت و افزود: چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک عرض می کنم. 42 سالی که ملت ایران این مسیر را با همه سختی ها و روش های خوش و غم و کم و کاستی ها و ... طی کردند.

خطیب زاده به سفر وزیر خارجه عراق به تهران اشاره و عنوان کرد: در این سفر روند پیگیری قضایی عامران و آمران و معاونان در ترور شهید سپهبد سلیمانی مورد گفت وگو قرار گرفت.

این دیپلمات ارشد کشورمان بیان کرد: در هفته گذشته شاهد صدور رای صلاحیتی دیوان بین المللی دادگستری بودیم که یکی از پیروزی های جمهوری اسلامی ایران بود. امیدواریم در ادامه این مسیر به نفع مردم بزرگ ایران پیش برود.

وی اظهار داشت: امروز هم وزیر امور خارجه با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن دیدار خواهد کرد و رئیس قوه قضاییه نیز امروز به عراق سفر می کند.

خطیب زاده در پاسخ به سؤالی درباره سفر فؤاد حسین و اینکه پیامی از آمریکا و منطقه داشت؟ بیان کرد: سفر کاملا دوجانبه و در راستای رایزنی های دو کشور صورت گرفت. بحث اقتصادی، مراودات مرزی و پیگیری ترور سردار سلیمانی بود که در هر سه مورد گفت وگوهای خوبی انجام شد و ادامه همکاری ها در حوزه هایی که در کمیسیون مشترک صحبت شد.

وی درباره اظهارت شب گذشته محمدجواد ظریف در گفت وگوی ویژه خبری و اینکه عنوان کرد ما عجله نداریم و اظهار داشت: ضمن اینکه باید به روابط اقتصادی خارجی تنوع ببخشیم و حتما روابط مان را با کشورهای دیگر در وضعیت متوازن قرار دهیم ولی پاسخ بسیاری از مشکلات در داخل است. در روابط با برجام ایران تمام فضای لازم را برای جبران مسیر گذشته آمریکا و نقض های اروپا آماده کرده است.

خطیب زاده بیان کرد: ما جلوی عاقل شدن آمریکا را نخواهیم گرفت و استقبال می کنیم آمریکا به مسیر گردنکشی که آمریکا دچار آن بود خاتمه دهد. منتظر اقدام طرف مقابل در بازگشت به کلیه تعهدات می مانیم و کلیه تعهداتشان را انجام دهند ما مسیر بازگشت به تعهدات را پی می گیریم.

وی گفت: آنها میز مذاکره و برجام را ترک کردند. ما کسی را پشت میز ندیدیم بیایند و بعد ما ببینم چه موضوعاتی را می توانیم با آنها بحث کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه درباره رایزنی ها با اروپایی ها نیز خاطرنشان کرد: اروپا دو کلاه دارند یکی کلاهی که تروئیکای اروپا هستند و نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند. کلاه دیگری هم هست که بورل به عنوان هماهنگ کننده برجام. آنچه ظریف گفت یادآوری نقش بورل و تسهیل کننده اتحادیه اروپا در مسیر برجام بود. رایزنی ها خیلی نزدیک ادامه دارد و گفت وگوها انجام شده و می شود. نمایندگی فعالی در بروکسل داریم. نمایندگان ما در تماس هستند.

وی خاطرنشان کرد: ما از این مسیر کم و کاستی نداریم. اروپا می تواند سازنده باشد و حداقل مسیر غلطی که داشته در این برهه جبران کند هم با بازگشت به تعهداتش و هم نقش تسهیل کننده به عنوان اتحادیه اروپا.

خطیب زاده درباره سفر قالیباف به مسکو عنوان کرد: حیف است یک سفر به این مهمی توسط رئیس مجلس و همراه با پیام مقام معظم رهبری انجام شود و برخی آنهایی که نمی دانند و می خواهند از همه چیز برای برخوردهای جناحی استفاده کنند. از اول ملاقاتی با پوتین طراحی نشده بود. اگر موضوع کرونا و پروتکل ها نبود ممکن بود برخی ملاقات ها انجام شود. الان در شرایط ویژه ای به سر می بریم و نفس سفر مهم است و ملاقات های خوبی با مقامات روسیه و همتای خود دارد. از اول ایشان در جریان بودند و برخی کسانی که نمی دانند برخی اظهاراتی را مطرح می کنند که سازنده نیست.

وی گفت: وزارت خارجه به عنوان دستگاه حاکمیتی حتی اگر تاجر بخواهد جایی برود تمام تسهیلات را فراهم می کنیم. در این سفر حداکثر همراهی و همکاری بین ظریف و قالیباف و نشست و رایزنی در سطوح مختلف صورت گرفته است. این اظهارات سازنده نیست و پیغام غلط است. از دوستان تقاضا دارم در مسائل حاکمیتی شأن حاکمیتی داشته باشند.

سخنگوی وزارت خارجه به سفر رئیس قوه قضاییه به عراق نیز اشاره کرد.

خطیب زاده درباره سفر گریفیتس به تهران گفت که این سفر از خیلی قبل تر برنامه ریزی شده بود. همچنان طرح چهار ماده ای ما روی میز است و در کنار آن با سازمان ملل و نماینده ویژه و طرف های دیگر در ارتباط هستیم. انصارالله بیشترین نزدیکی را داشتند و بیشترین کمک کردند. امیدواریم گشایش هایی برای خاتمه این فاجعه انسانی رخ دهد. خوشحالیم برخی جهات که فکر می کردند با کشتار می توانند به اهداف خود برسند امروز به این باور رسیدند و بهترین مسیر پایان این خون ریزی ها در یمن است.

وی درباره سند جامع راهبردی ایران و افغانستان گفت: این سند نهایی شده است به جز یکی دو مورد غیرقابل حل. امروز در سطح دیگری گفت وگوها در خصوص این سند پیگیری می شود. وقت زیادی را برای این سند گذاشتیم و فکر می کنیم برای ایران و افغانستان و روابط دوجانبه تاثیرگذار خواهد بود.

وی درباره حکم صادره توسط دادگاهی در بلژیک علیه اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی که سوال خبرنگار فارس بود، گفت: این فرآیند از روز اول یک فرآیند بیمار و مسموم بود و یک عملیات فریب بود که متاسفانه برخی جهات سوم در آن دخیل بودند و یک نقض آشکار مصونیت دیپلماتیک و بدعت اشتباهی توسط یکی دو پایتخت اروپایی گذاشته شده و یک مقابله با نهاد دیپلماسی توسط برخی کوته بینان در برخی پایتخت های اروپایی شکل گرفته است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: ایران نه تنها حق خود را برای پاسخگویی محفوظ می داند بلکه از همه ابزارهای سیاسی و حقوقی استفاده کرده که حقوق آقای اسدی تامین شود. ما نه رای دادگاه را به رسمیت شناختیم نه خود دادگاه را به رسمیت می شناسیم آن چه را به صورت خودخوانده بیان کردند به رسمیت نمی شناسیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره اظهارات یک مقام کره جنوبی که گفته بود گفت وگوها با آمریکا برای پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل از طریق پول مسدود شده ایران به مراحل نهایی رسیده گفت: متاسفانه دولت قبلی آمریکا این پول را بلوکه می کرد بعدا بانکی را از آمریکا به عنوان واسط معرفی می کردند که به خاطر رفتارهای سرکشانه آمریکا اقدام نکردیم. به طرف کره ای مرتبط است این کار انجام شود و شنیدیم گشایش هایی رخ داده و امیدواریم اتفاق بیفتد.

وی افزود: بیش از حد لازم کندی در طرف کره ای دیدیم. هم صحبت های عراقچی با طرف کره ای در تهران و هم در گفت وگوی تلفنی و امیدواریم برای تأدیه کل بدهی و تأدیه بدهی ما به سازمان ملل دولت کره به صورت موثر عمل کند.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین گفت: اگر دولت عربستان سعودی مسیر محاصره و بمباران را متوقف کند فردای آن روز می تواند گفت وگوهای یمنی - یمنی صورت بگیرد. پایان درد و رنج مردم یمن پایان یک تراژدی بزرگ است.

خطیب زاده گفت که تمام فعالیت های هسته ای ایران زیر نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی صورت می گیرد و ما پرونده ای داشتیم که مختومه شده است. آژانس برای دو مورد درخواست داشت که در مسیر فنی پرسیده شده و در مسیر فنی جواب داده می شود. این مربوط به برخی ابعاد سوال در خصوص فعالیت های قبلی است و همواره جواب های ایران فنی بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه بیان کرد: آمریکا باید به تعهداتش ذیل قطعنامه 2231 برگردد. این کم و کاست ندارد. نفت قطعا یکی از اینهاست و نفت یک موضوع نیست و یک زنجیره است.


کلیدواژه های این خبر
عراق   مقام معظم رهبری   آمریکا   نظام جمهوری اسلامی ایران   قالیباف   وزیر امور خارجه   محمدجواد ظریف   سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی   ونیز   دیپلمات   ریاست مجلس   پیروزی انقلاب اسلامی   بروکسل   وزیر خارجه عراق   مقامات روسیه   پروتکل   دادگستری   مسکو   پیگیری قضایی   میز مذاکره   مراودات   ویروس کرونا   کمیسیون مشترک   نماینده ویژه دبیرکل   گفت وگوی ویژه خبری   کاستی ها   مسیر بازگشت   برجام   سخنگوی وزارت امور خارجه   اتحادیه اروپایی   اروپا   روابط اقتصادی   ایام دهه فجر  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «نامه نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
اقدام به موقع اروپا عقب نشینی واشنگتن را تایید می کند
ساعت 24
بایدن خیال بازگشت از راه ترامپ را ندارد
مشرق نیوز
سیاست مشترک؛ دیپلماسی حداکثری جایگزین فشار حداکثری
خبرگزاری دفاع مقدس
چرا گام های بایدن فاقد ارزش حقوقی است؟
جوان آنلاین
عقب نشینی آمریکا از مکانیسم ماشه نتیجه سیاست برجامی رهبری است
دنیای اقتصاد
سخنگوی وزارت امور خارجه: کدخدایی در دنیا وجود ندارد که ما بخواهیم با او ببندیم
ایران آنلاین
ریشه حل مشکلات در داخل است/ قدرت و اقتصاد ملی نباید به خارج گره بخورد
خبرگزاری دفاع مقدس
خطیب زاده:کدخدایی در دنیا وجود ندارد که ما بخواهیم با او ببندیم
دنیای اقتصاد
خطیب زاده:کدخدایی در دنیا وجود ندارد که ما بخواهیم با او ببندیم/برخی در داخل باید پاسخگوی کارهای خود باشند
خبرآنلاین
قدرت و اقتصاد ایران نباید به خارج گره بخورد
اقتصاد آنلاین
ضرب الاجل برای توقف اجرای پروتکل الحاقی و کاهش بازرسی های آژانس
ایران آنلاین
خطیب زاده: تعهدات برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد / هیچ کارمند سرکنسولگری ایران بازداشت نشده است
صبا ایران
تهران واشنگتن را تهدید کرد/پاسخ خطیب زاده به اظهارات سخنگوی مجلس درباره سفر قالیباف به روسیه
وانا نیوز
اجرای پروتکل الحاقی متوقف می شود/ دولت جدید آمریکا همچنان در مسیر غلط ترامپ حرکت می کند
خبرگزاری بسیج
با عدم انجام تعهدات برجامی اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد/ رییس مجلس از تلاش های وزارت خارجه در سفر به روسیه اطلاع دارد
آریا
ضرب الاجل 7روزه ایران به طرف های برجام؛ اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف می کنیم
پانا
درباره امنیت ملی با کسی مصالحه نمی کنیم
شبکه خبر
خطیب زاده: تعهدات طرف های برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد / هیچ کارمند سرکنسولگری ایران بازداشت نشده است
پارسینه
سفر رئیس قوه قضائیه به عراق یکی از موفق ترین سفرهای خارجی بود
راه دانا
خطیب زاده: تحریم ها رفع نشوند دولت موظف به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است
نماینده
واکنش وزارت خارجه به اظهارات سخنگوی هیات رئیسه مجلس درباره سفر قالیباف
مثلث
نکته مهم سفر رییس قوه قضاییه به عراق، ایجاد زیرساخت درک مشترک از مفهوم ناامنی بود
ایران آنلاین
رسانه های روسیه سفر قالیباف را تحویل نگرفتند!
دنیای اقتصاد
ارزیابی سفر رئیس مجلس به مسکو
خبرآنلاین
ائمه جمعه استان یزد خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلات مردم شدند | مسئولان بر لغو همه تحریم ها پافشاری کنند
خبرگزاری حوزه
اقتدار و عزت ایران اسلامی در منطقه رو به افزایش است؛ آمریکا و اروپا حق شرط گذاری ندارند
تسنیم
ایران تلاش های موفقی در زمینه تهیه واکسن کرونا داشته است
مهر نیوز
توپ برجام در زمین آمریکا و اروپا است/ حق شرط گذاشتن ندارند
مهر نیوز
تبلور وفاداری مردم در راهپیمایی22 بهمن و یک خبر کوتاه از مهریز
ایرنا
ایتالیا بر لزوم تسریع از سرگیری گفت وگوهای برجامی تاکید کرد
ایرنا
محورهای خطبه های نمازجمعه شهرهای استان بوشهر
ایرنا
دشمن از روابط صمیمانه ایران و عراق وحشت دارد
فارس
گفتگوی قالیباف و ماتونیکور درباره توسعه روابط اقتصادی مسکو و تهران
جام نیوز
کودک شو در سیاست خارجی
هشت صبح
منتظر اقدام طرف مقابل در بازگشت به کلیه تعهدات برجام می مانیم
بولتن نیوز
برجام نیاز به میانجیگر ندارد/ جلوی عاقل شدن آمریکا را نخواهیم گرفت
ملیت
برجام نیازمند میانجیگر نیست
عصر پرس
برجام نیازمند میانجیگر نیست/ اواخر اسفند کمیسیون مشترک برجام تشکیل می شود
آریا
عده ای با هر مساله ای جناحی برخورد می کنند/ از ابتدا برنامه ای برای ملاقات قالیباف با پوتین طراحی نشده بود
اوشیدا
حیف است سفر قالیباف تحت حاشیه قرار بگیرد/اظهارات ضدونقیض آمریکا درباره برجام نشان از سردرگمی دولت بایدن است
خبرگزاری خانه ملت
اخبار مرتبط
bltساعت 24 : اقدام به موقع اروپا عقب نشینی واشنگتن را تایید می کند
bltمشرق نیوز : بایدن خیال بازگشت از راه ترامپ را ندارد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : سیاست مشترک؛ دیپلماسی حداکثری جایگزین فشار حداکثری
bltجوان آنلاین : چرا گام های بایدن فاقد ارزش حقوقی است؟
bltدنیای اقتصاد : عقب نشینی آمریکا از مکانیسم ماشه نتیجه سیاست برجامی رهبری است
bltایران آنلاین : سخنگوی وزارت امور خارجه: کدخدایی در دنیا وجود ندارد که ما بخواهیم با او ببندیم
bltخبرگزاری دفاع مقدس : ریشه حل مشکلات در داخل است/ قدرت و اقتصاد ملی نباید به خارج گره بخورد
bltدنیای اقتصاد : خطیب زاده:کدخدایی در دنیا وجود ندارد که ما بخواهیم با او ببندیم
bltخبرآنلاین : خطیب زاده:کدخدایی در دنیا وجود ندارد که ما بخواهیم با او ببندیم/برخی در داخل باید پاسخگوی کارهای خود باشند
bltاقتصاد آنلاین : قدرت و اقتصاد ایران نباید به خارج گره بخورد
bltایران آنلاین : ضرب الاجل برای توقف اجرای پروتکل الحاقی و کاهش بازرسی های آژانس
bltصبا ایران : خطیب زاده: تعهدات برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد / هیچ کارمند سرکنسولگری ایران بازداشت نشده است
bltوانا نیوز : تهران واشنگتن را تهدید کرد/پاسخ خطیب زاده به اظهارات سخنگوی مجلس درباره سفر قالیباف به روسیه
bltخبرگزاری بسیج : اجرای پروتکل الحاقی متوقف می شود/ دولت جدید آمریکا همچنان در مسیر غلط ترامپ حرکت می کند
bltآریا : با عدم انجام تعهدات برجامی اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد/ رییس مجلس از تلاش های وزارت خارجه در سفر به روسیه اطلاع دارد
bltپانا : ضرب الاجل 7روزه ایران به طرف های برجام؛ اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف می کنیم
bltشبکه خبر : درباره امنیت ملی با کسی مصالحه نمی کنیم
bltپارسینه : خطیب زاده: تعهدات طرف های برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد / هیچ کارمند سرکنسولگری ایران بازداشت نشده است
bltراه دانا : سفر رئیس قوه قضائیه به عراق یکی از موفق ترین سفرهای خارجی بود
bltنماینده : خطیب زاده: تحریم ها رفع نشوند دولت موظف به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است
bltمثلث : واکنش وزارت خارجه به اظهارات سخنگوی هیات رئیسه مجلس درباره سفر قالیباف
bltایران آنلاین : نکته مهم سفر رییس قوه قضاییه به عراق، ایجاد زیرساخت درک مشترک از مفهوم ناامنی بود
bltدنیای اقتصاد : رسانه های روسیه سفر قالیباف را تحویل نگرفتند!
bltخبرآنلاین : ارزیابی سفر رئیس مجلس به مسکو
bltخبرگزاری حوزه : ائمه جمعه استان یزد خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلات مردم شدند | مسئولان بر لغو همه تحریم ها پافشاری کنند
bltتسنیم : اقتدار و عزت ایران اسلامی در منطقه رو به افزایش است؛ آمریکا و اروپا حق شرط گذاری ندارند
bltمهر نیوز : ایران تلاش های موفقی در زمینه تهیه واکسن کرونا داشته است
bltمهر نیوز : توپ برجام در زمین آمریکا و اروپا است/ حق شرط گذاشتن ندارند
bltایرنا : تبلور وفاداری مردم در راهپیمایی22 بهمن و یک خبر کوتاه از مهریز
bltایرنا : ایتالیا بر لزوم تسریع از سرگیری گفت وگوهای برجامی تاکید کرد
bltایرنا : محورهای خطبه های نمازجمعه شهرهای استان بوشهر
bltفارس : دشمن از روابط صمیمانه ایران و عراق وحشت دارد
bltجام نیوز : گفتگوی قالیباف و ماتونیکور درباره توسعه روابط اقتصادی مسکو و تهران
bltهشت صبح : کودک شو در سیاست خارجی
bltبولتن نیوز : منتظر اقدام طرف مقابل در بازگشت به کلیه تعهدات برجام می مانیم
bltملیت : برجام نیاز به میانجیگر ندارد/ جلوی عاقل شدن آمریکا را نخواهیم گرفت
bltعصر پرس : برجام نیازمند میانجیگر نیست
bltآریا : برجام نیازمند میانجیگر نیست/ اواخر اسفند کمیسیون مشترک برجام تشکیل می شود
bltاوشیدا : عده ای با هر مساله ای جناحی برخورد می کنند/ از ابتدا برنامه ای برای ملاقات قالیباف با پوتین طراحی نشده بود
bltخبرگزاری خانه ملت : حیف است سفر قالیباف تحت حاشیه قرار بگیرد/اظهارات ضدونقیض آمریکا درباره برجام نشان از سردرگمی دولت بایدن است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.