بادامچیان:مردم به نامزد نظامی رای نمی دهند

بادامچیان:مردم به نامزد نظامی رای نمی دهند
تهران (پانا) - اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی بر این باور است که این گزاره نادرست است بدین معنا که اگر حضور اصلاح طلبان کمرنگ شود آراء خاکستری به نفع اصولگرایان می آید.
بادامچیان:مردم به نامزد نظامی رای نمی دهند

به گزارش خبرآنلاین، مشارکت حداقلی مردم در انتخابات مجلس 98 و در نتیجه روی کارآمدن مجلس یکدست اصولگرا، همواره این سوال را پیش روی جریانات سیاسی قرار داد که چگونه می توانند مردم را برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 به پای صندوق رأی بکشانند و از سوی دیگر رئیس جمهوری با مشارکت حداکثری روی کار آید تا به گفته بسیاری وجهه جمهوریت نظام آسیب نبیند. اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه بر این باور است که این گزاره نادرست است بدین معنا که «اگر حضور اصلاح طلبان کمرنگ شود آراء خاکستری به نفع اصولگرایان می آید.»

بادامچیان به پیشینه رأی مردم در انتخابات های گذشته و رأی ندادن آنها به اطلاعاتی ها و نظامیان نیز اشاره کرده و تاکید دارد که مردم به نظامی ها و اطلاعاتی ها رأی نمی دهند. او شورای وحدت را قوی تر از شورای ائتلاف می داند و معتقد است باید کارگردانان دو سازوکار را با هم مقایسه کرد.

مشروح مصاحبه با اسدالله بادامچیان سیاستمدار اصولگرا را بخوانید؛

**********

*آقای بادامچیان! اصولگرایان برای انتخابات 1400 با دو سازوکار وارد شده اند، حزب متبوع شما یعنی حزب موتلفه تصمیم قطعی برای همراهی با کدام سازوکار دارد.

حزب موتلفه همواره با جامعه روحانیت مبارز، جامعه مدرسین و گروه های ارزش گرا کار کرده و در حال حاضر هم در شورای وحدت عضو است و با دیگر گروه های اصولگرا همراهی می کند بنده به عنوان عضو هیئت عالی شورای وحدت حضور دارم اما اینکه نسبت به دیگران احترام قائل هستیم. ما با هیچ کس برخورد قهرآمیزی نداریم.

شورای ائتلاف باید با شورای وحدت همراه شود نه بالعکس!

*اخیرا آقای حدادعادل به عنوان رئیس شورای ائتلاف از شورای وحدتی ها خواسته در کنار شورای ائتلاف بایستند، در مقابل شورای وحدت با محوریت جامعه روحانیت مبارز نیز همین خواسته را پیگیری می کند، این مسئله را چگونه ارزیابی می کنید؟

طبیعی است که شورای ائتلاف باید با شورای وحدت همراه شود چراکه شورای وحدت شامل 40 حزب ارزش گرا است بنابراین وقتی مجموعه ای با این تعداد از احزاب تشکیل شده و از یک سو جامعه روحانیت مبارز نیز حضور دارد و از سوی دیگر هم مورد حمایت روحانیت سراسر کشور است، سبقه روحانی بودن برای ملت ما که ملت مذهبی، یک ویژگی مهم است به هر حال روحانیت مبارز در تهران 10 منطقه است. 9 منطقه از 10 منطقه عضو شورای مرکزی هستند مساجد، هیئت های مذهبی و مردم متدین مذهبی از پایگاه های ما هستند.

40 درصد مردم بنا به وظیفه دینی شان رأی می دهند

در واقع اینکه شورای ائتلاف مبنای شرعی شورای وحدت را در نظر نگیرد نمی تواند به پیشبرد امور کمک کند. از این رو امیدواریم شورای ائتلاف هم به جمع شورای وحدت بیاید و همراه شوند. دلیلی هم برای نپیوستن آنها به شورای وحدت وجود ندارد اگر مبنا شاخص ها است روحانیت در میان آن شاخص ها حضور داشته باشد برای مردم، اطمینان بیشتری ایجاد می کند اگر بحث معرفی نامزدها است هر چه که روحانیت فعال تر باشد بهتر است. در واقع حداقل این است که در جامعه ما به تفاوت، 40 درصد مردم ما بنا به وظیفه دینی شان رأی می دهند به بیانی دیگر این آمار، حداقل است.

باید دید کارگردانان شورای ائتلاف چه کسانی هستند

*منظورتان این است پایگاه مردمی شورای وحدت، بسیار قوی تر از شورای ائتلاف است؟

علاوه بر پایگاه مردم، شورای وحدت در سایر مسائل نیز قوی تر از شورای ائتلاف است. ابتدا باید دید که کارگردانان شورای ائتلاف چه کسانی هستند. حال هر چند نفر هستند محترم و بزرگوارند. در مقابل کارگردانان شورای وحدت، آیت الله موحدی کرمانی یک شخصیت روحانی باتقوای به تمام معنا که مورد احترام همه مراجع است، آقای ابوترابی، آقای موسی پور، آقای پورمحمدی و آقای تقوی و در نهایت آقای مصباحی مقدم، شخصیت های کمی نیستند. می توان بین این دو شورا مقایسه کرد. روشن است که شورای ائتلاف به سمت این آقایان برود و با آنها همراه شود.

حزب موتلفه چند کاندیدا دارد نه یک نفر!

*چندی پیش گفته بودید که به احتمال زیاد، حزب موتلفه کاندیدای مستقل خواهید داشت، آیا ممکن است کاندیدای جوانی از طرف موتلفه معرفی شود یا اصرار بر همان نسل اول موتلفه ای ها است؟

یقینا یک نفر کاندیدا نیست بلکه مسلما حزب موتلفه چند نفر واجد شرایط برای ریاست جمهوری داشته باشد که طبعا هم داریم. این افراد دارای تجارب گوناگون و سوابق بسیار ارزشمند و در عین حال از جوانان قوی هستند. ما باید در این باره در شورای مرکزی نظر بدهیم و طبعا وقتی اینها مطرح می شوند مثل بقیه کسانی که آمدند و خودشان را مطرح کردند. مشکلی ندارد از نظر بنده بسیار خوب است که به عنوان مثال بگویند برای انتخابات ریاست جمهوری 50 نفر در کشور می توانند در حد ریاست جمهوری مطرح باشند حالا ممکن است 10 ، 20 نفر از آنها واجد شرایط باشند و بقیه هم به نوعی علاقه مند هستند.

شورای نگهبان شایسته ترین کاندیدا را تعیین می کند

نگاه آخر هم متعلق به شورای نگهبان است از این رو ما چرا باید با یکدیگر دچار اختلاف شویم که چه کسی به درد می خورد و یا به درد نمی خورد. چه اصولگرا باشد و چه اصلاح طلب. موتلفه ای باشد یا غیرموتلفه ای. در واقع شورای نگهبان می گوید که چند نفر واجد شرایط هستند و از بین آنها کدام یک افضل و ارجح است و به بیانی دیگر شایسته ترین برای ریاست جمهوری کدام است؟

بر کاندیداتوری نسل اول موتلفه تاکید داریم اما .....

اینکه بر نسل اولی موتلفه تاکید داریم را رد نمی کنم بنده بر این باورم که چه دلیلی دارد که نسل اولی باشد، نسل دومی باشد، نسل سومی باشد. به نسل چهارمی ما اجازه نمی دهند چراکه نوشتند 25 سال به بالا باشد. بنابراین با اعتقاد عمیق می گویم که اگر أسامه بن زید 19 ساله داشته باشیم آن را معرفی می کنیم. مگر وقتی انقلاب شد بنده چند سال سن داشتم 20 ساله بودم در آن زمان بخشی عمده ای از کارها را انجام می دادم. شهید بخارایی 19 ساله بود. جوان 19 ساله که در دادگاه، با آن عظمت حضور داشت مثلا آقای عراقی 30 و اندی بود یا آقای امانی 36 سال داشت. آقای عراقی توانست انقلاب را آن گونه اداره کند توانست در جریان 15 خرداد حضور فعال داشته باشد و بعد از آن توانسته در جریان کاپیتولاسیون، جلوی آمریکایی ها را گرفت، به اعدام محکوم شد و یک درجه تخفیف به او دادند و به حبس ابد تبدیل شد. در زندان برجسته ترین شخصیت محوری بود.

بازرگان که مسلط نبود، موتلفه کشور را اداره می کرد

بنابراین باید به دنبال کسی گشت که بتواند در حد ریاست جمهوری باشد. اگر موتلفه اسلامی واقعا حزبی است که 60 سال سابقه دارد در انقلاب بوده کوتاه نیامده، نه در زندان و نه در مبارزه سست شده است نه در پرونده، نکته منفی وجود دارد. در سال 56 و 57، کارگردان کمیته استقبال از حضرت امام به همراه جامعه روحانیت و جامعه مدرسین بوده است. از 23 بهمن 57 تا 29 بهمن 57، چه کسی کشور را اداره می کرد؟ بازرگان که مسلط نبود. بنابراین حزب موتلفه حضور داشت. بهترین رئیس جمهور چه کسی بود؟ مرحوم رجایی عضو موثر موتلفه بود بهترین نخست وزیر چه کسی بود؟ غیر از رجایی و باهنر. بهترین دادستان و رئیس زندان لاجوردی بود.

بنده در زمانی که در قوه قضاییه خدمت می کردم خانم هایی در زندان قصر در هواخوری، کتاب در دستشان دارند گفتند آقای لاجوردی واجب کرده که هر زندانی می آید حتما باید سواد بیاموزد. از این رو زنان آلوده هم می آمدند باید سواد می آموختند راه تحصیل هم برای آنها باز بود. دوم اینکه به آنها کار یاد می داد تا به کاری مشغول شوند و درآمدی داشته باشند. دیگر اینکه بخشی از این کار را به خانواده می سپارد و در نهایت بخشی از درآمدها را برای آنها پس انداز می کرد. همچنین گفته بود که هر کسی از زندانیان یک جزء قرآن حفظ کند به آن مرخصی می داد اگر قرآن را حفظ می کرد آن را آزاد می کرد.

بنابراین موتلفه چنین افرادی را داشت بنابراین نمی خواهند مطرح کنند. بهترین امدادگر برای محرومین و مستضعفین، عسگراولادی است. بازرگان ثروتمند و متدین مانند آقای حاج اسدالله عسگراولادی و اعتمادیان از اعضای موتلفه بودند. در بقیه امور نیز هم بدین گونه است بنده 10 سال رئیس امور سیاسی رئیس قوه قضائیه و مشاور امور اجتماعی بودم بنابراین در قدرت حضور داشتم کارمند هم نشدم. بنابراین با لیاقت اداره کردیم یک حزب را اداره می کنیم.

چهره های نظامی باید با اذن رهبری وارد انتخابات 1400 شوند

* آقای بادامچیان! برای انتخابات 1400، آیا یک رئیس جمهور جوان یا نظامی می تواند برگ برنده اصولگراها باشد؟

اگر چهره نظامی شاغل است بدون اذن فرماندهی کل قوا نمی تواند وارد انتخابات 1400 شود و یا مسئولی دیگری بپذیرد. بنابراین اگر کسی با لباس نظامی خدمت می کند و در عین حال می خواهد به دنبال کار سیاسی یعنی ریاست جمهوری بیاید باید اذن فرماندهی کل قوا را داشته باشد.

مخالف ورود نظامی ها به انتخابات ریاست جمهوری نیستم اما.....

*شما با ورود نظامی ها به بحث ریاست جمهوری مخالف اید یا ..

بنده مخالف نیستم اگر مقام معظم رهبری اجازه بدهند نظامیان روی چشم ما هم جای دارند. از نظر ورود چهره نظامی به انتخابات ریاست جمهوری باید گفت که مردم ما در این سالها نشان دادند که به دو گروه رأی نمی دهند آن هم برای ریاست جمهوری؛ یکی نظامیان، دیگری اطلاعاتی. چراکه می ترسند کار پادگانی یا امنیتی شود. از این رو شاهدیم که افراد محترمی از جمله شخصیتی چون آیت الله ری شهری که شخصیت کمی هم نیست نامزد انتخابات شدند اما مردم به آن رأی ندادند به بیانی دیگر آراء او از آراء باطله عقب تر بود.

مردم به نظامیان و اطلاعاتی ها رأی نمی دهند

بنابراین سابقه رأی مردم و روحیه آنها مشخص است مبنی براینکه به نظامیان و اطلاعاتی ها رأی نمی دهند. نظامیان از فرماندهی کل قوا باید اجازه بگیرند. بازنشستگان نظامی اختیار دارد گرچه آنها هم اگر بازنشسته ارشد نظامی یا امنیتی هستند باید با اطلاع کار کنند اما در عین حال منعی برای آنها وجود ندارد.

اولویت با کاندیدای جوان است اما.....

*چهره جوان یا چهره جدید چطور؟

اولویت با کاندیدای جوان است اما اگر برای کشور لازم است که در موقعیت بسیار خاص فعلی، چهره ای بیاید که دیگران آن را قبول دارند بحث دیگری است. بنابراین ایرادی ندارد که شخص غیرجوان رئیس جمهور شود و دولتش را ترکیبی از جوانان و تجربه آموخته بچیند.

برای جذب آرا نباید دعوا سیاسی راه انداخت

*برنامه شما برای جذب آرای خاکستری چیست؟ آیا فکر می کنید در صورت حضور کمرنگ اصلاح طلبان، آراء خاکستری به نفع جریان اصولگرا، ممکن است به صحنه بیاید؟

این اظهارات نادرست است که اگر حضور اصلاح طلبان کمرنگ شود آراء خاکستری به نفع اصولگرایان می آید. مگر در انتخابات ریاست جمهوری رجایی، اصلاح طلبان حضور داشتند؟ مگر در انتخابات دوره مقام معظم رهبری، اصلاح طلبی بود؟ مگر در انتخابات های بعدی خاتمی و میرحسین موسوی، چند نفر بودند؟ همه که نبودند. در انتخابات آقای احمدی نژاد، مگر این آقایان نبودند؟ در انتخابات دور دوم احمدی نژاد، مگر موسوی نیامد و همه روی آن تفاهم نکردند؟ اینکه ما تصور کنیم جذب آراء به این معناست که ما یک دعوا و اختلافی سیاسی راه بیندازیم، این گونه نیست. وقتی این اختلافات رخ می دهد و ملت فکر می کند که یک فردی مانند فتنه 88 می خواهد بیاید یقینا بیشتر به اصولگرایان رأی می دهد. به همین علت این بحث، مبنا نیست.

اگر کسی روی رئیسی و قالیباف اصرار دارد اختیار با خودش است!

*درباره کاندیداهایی که در جریان اصولگرایی مطرح هستند حال چه اصراری است که اصولگرایان به سمت روسای دو قوه مقننه و قضاییه بروند و به نوعی روی آن ها سرمایه گذاری کنند؟

اگر کسی روی این دو نفر یا یک نفرشان اصرار داشت اختیار پای خودش است چرا ما حقوق عامه را نگه نمی داریم؟ به هر حال مردم یک حقی دارند مبنی براینکه نظر بدهند و کار کنند. منتهی در نهایت اینکه مجموعه ای می خواهند بنشینند بررسی کنند و بگویند مصلحت نظام و منافع کلی نظام چیست بحث دیگری است.


کلیدواژه های این خبر
نظامی   اصلاح طلبان   روحانیون   اسدالله بادامچیان   موتلفه   اصول گرایان   آیت الله محمد علی موحدی کرمانی   مذهبی   حزب موتلفه اسلامی   جامعه روحانیت مبارز   ونیز   رئیس جمهور   معرفی نامزدها   جمهوریت   مشارکت حداکثری   اصول گرا   کارگردانان   هیئت های مذهبی   مدرسین   هیئت عالی   انتخابات 1400   مورد حمایت   انتخابات ریاست جمهوری   انتخابات مجلس  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «پانا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
لاریجانی: جهانگیری بیاید، کاندید نمی شوم/ شورای نگهبان جهانگیری را رد صلاحیت می کند؟
رویداد 24
برنامه حامیان لاریجانی برای حضور او در انتخابات چیست؟
فرارو
برنامه حامیان لاریجانی برای حضور او در انتخابات چیست؟ / علی لاریجانی: جهانگیری کاندیدا شود، نمی آیم
تیک نیوز
ملاقات و تقاضای انتخاباتی از آیت الله رئیسی؛ قاضی القضات چه پاسخی به اصولگرایان داد؟
پانا
محمد مهاجری: بعید است قالیباف نامزدی 1400 را به رئیسی تعارف بزند/ خبر نیامدن قالیباف را گفتند تا واکنش سیاسیون و سایر نامزدها را ببینند
ایران آنلاین
اصولگرایان سراغ سعید جلیلی می روند؟
رویداد 24
سعید جلیلی کاندیدای اصلی اصولگرایان می شود؟
فرارو
مانور انتخاباتی حامیان قالیباف
روز نو
محمد مهاجری: بعید است قالیباف بخواهد نامزدی 1400 را به رئیسی تعارف بزند/ خبر نیامدن قالیباف را گفتند تا واکنش سیاسیون و سایر نامزدها را ببینند/ رئیسی نیاید قالیباف قطعا نامزد ریاست جمهوی می شود
نامه نیوز
محمد مهاجری: بعید است قالیباف بخواهد نامزدی 1400 را به رئیسی تعارف بزند
خرداد نیوز
سعید جلیلی کاندیدای اصلی اصولگرایان برای انتخابات 1400 می شود؟
دنیای اقتصاد
اگر قالیباف و رییسی از انتخابات ریاست جمهوری کنار بروند اصولگرایان سراغ سعید جلیلی می روند؟
خبرآنلاین
لاله افتخاری: آیت الله رئیسی در راس کاندیداهای اصولگرایان برای انتخابات 1400 قرار دارد
پانا
حداد نامزدی در 1400 را رد کرد، مطهری کاندیدا شد
ایران آنلاین
دبیرکل حزب موتلفه: فردی در موتلفه صیغه کند اخراجش می کنیم/ باید مراقب باشیم تا کسی به ناموس مردم چشم ندوزد
عصر ایران
بادامچیان: اگر فردی در موتلفه صیغه کند اخراجش می کنیم/ شورای ائتلاف حاضر نیست با ما باشد
خبرآنلاین
بادامچیان: بجای شرط سنی توانمندی نامزدها سنجیده شود/ نفوذی ما در مجلس سنا از لایحه کاپیتولاسیون عکس گرفت
دنیای اقتصاد
بادامچیان: شورای ائتلاف حاضر نیست با ما باشد؛ در پی نامزد خود هستند
ایرنا
نیروهای انقلاب عزت کشور را در مشارکت حداکثری می بینند/سردی تنور انتخابات ناشی از عملکرد اصلاح طلبان است
ساعت 24
گزینه های احتمالی اصلاح طلبان در انتخابات
روز نو
اصولگرایان و انتخابات 1400
رویداد 24
راحت و آفت جان اصولگرایی در انتخابات 1400
آفتاب
حمله یک اصولگرا به حدادعادل
فرارو
اختلاف شورای ائتلاف و شورای وحدت بالا گرفت/ دعوا بر سر پدرخواندگی اصولگرایان
رویداد 24
برخی از ترس شکست در برابر هم جناحی ها در حال خودکشی سیاسی هستند
رویداد 24
رهامی: اصلاح طلبان در انتخابات 1400 با «نامزد تابلودار اصلاحات» می آیند
پانا
اصولگرایان در انتخابات 1400 به چه کسی رای می دهند؟
فرارو
شورای وحدت نیروهای انقلاب در مازندران شروع به کار کرد
ایرنا
سکوت اصلاح طلبان ناامید کننده است/ نمایندگان مجلس کار تبلیغات انتخاباتی می کنند
رویداد 24
فعال سیاسی اصولگرا: برخی به دنبال مشارکت حداقلی مردم در انتخابات 1400 هستند/ مردم یک بار به قالیباف و رئیسی روی خوش نشان نداده اند، اما باز هم می خواهند بیایند
دیده بان ایران
سهم خواهی طیف ها در انتخابات خیانت است/ برخی اتوماتیک در انتخابات کاندیدا می شوند
برنا نیوز
اعلام برائت از «معجزه هزاره سوم »! 
مردم سالاری
اخبار مهم امروز گروه سیاسی برنا
برنا
خاتمی را بهترین برای کاندیاتوری در انتخابات ریاست جمهوری می دانم / شرکت نکردن مردم در انتخابات یعنی امنیت تضعیف شده است / اصلاح طلبان باید با برنامه ای مناسب و نامزدی قابل قبول در انتخابات حاضر باشند
تیک نیوز
کاندیداتوری خاتمی به نفع مردم و نظام نیست؟
روز نو
مخالفت شدید مصباحی مقدم با مشارکت حداقلی در انتخابات
دنیای اقتصاد
مصباحی مقدم: اصلاح طلبان مشارکت حداقلی را به پای اصولگرایان نگذارند
خبرآنلاین
کارگردانان شورای ائتلاف چه کسانی هستند؟
آفتاب
اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 هنوز به نقطه اشتراک و همنشینی نرسیده اند/شمارش معکوس برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 فقط 130 روز تا سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده/پرده برداری از لیست کاندیداهای احتمالی اصولگران بلندتر می شود/پایداری ها یکه تازی می کنند/شورای ائتلاف حاضر به
آرا نیوز
اصولگرایان در آرزوی ابراهیم رئیسی
فرارو
اخبار مرتبط
bltرویداد 24 : لاریجانی: جهانگیری بیاید، کاندید نمی شوم/ شورای نگهبان جهانگیری را رد صلاحیت می کند؟
bltفرارو : برنامه حامیان لاریجانی برای حضور او در انتخابات چیست؟
bltتیک نیوز : برنامه حامیان لاریجانی برای حضور او در انتخابات چیست؟ / علی لاریجانی: جهانگیری کاندیدا شود، نمی آیم
bltپانا : ملاقات و تقاضای انتخاباتی از آیت الله رئیسی؛ قاضی القضات چه پاسخی به اصولگرایان داد؟
bltایران آنلاین : محمد مهاجری: بعید است قالیباف نامزدی 1400 را به رئیسی تعارف بزند/ خبر نیامدن قالیباف را گفتند تا واکنش سیاسیون و سایر نامزدها را ببینند
bltرویداد 24 : اصولگرایان سراغ سعید جلیلی می روند؟
bltفرارو : سعید جلیلی کاندیدای اصلی اصولگرایان می شود؟
bltروز نو : مانور انتخاباتی حامیان قالیباف
bltنامه نیوز : محمد مهاجری: بعید است قالیباف بخواهد نامزدی 1400 را به رئیسی تعارف بزند/ خبر نیامدن قالیباف را گفتند تا واکنش سیاسیون و سایر نامزدها را ببینند/ رئیسی نیاید قالیباف قطعا نامزد ریاست جمهوی می شود
bltخرداد نیوز : محمد مهاجری: بعید است قالیباف بخواهد نامزدی 1400 را به رئیسی تعارف بزند
bltدنیای اقتصاد : سعید جلیلی کاندیدای اصلی اصولگرایان برای انتخابات 1400 می شود؟
bltخبرآنلاین : اگر قالیباف و رییسی از انتخابات ریاست جمهوری کنار بروند اصولگرایان سراغ سعید جلیلی می روند؟
bltپانا : لاله افتخاری: آیت الله رئیسی در راس کاندیداهای اصولگرایان برای انتخابات 1400 قرار دارد
bltایران آنلاین : حداد نامزدی در 1400 را رد کرد، مطهری کاندیدا شد
bltعصر ایران : دبیرکل حزب موتلفه: فردی در موتلفه صیغه کند اخراجش می کنیم/ باید مراقب باشیم تا کسی به ناموس مردم چشم ندوزد
bltخبرآنلاین : بادامچیان: اگر فردی در موتلفه صیغه کند اخراجش می کنیم/ شورای ائتلاف حاضر نیست با ما باشد
bltدنیای اقتصاد : بادامچیان: بجای شرط سنی توانمندی نامزدها سنجیده شود/ نفوذی ما در مجلس سنا از لایحه کاپیتولاسیون عکس گرفت
bltایرنا : بادامچیان: شورای ائتلاف حاضر نیست با ما باشد؛ در پی نامزد خود هستند
bltساعت 24 : نیروهای انقلاب عزت کشور را در مشارکت حداکثری می بینند/سردی تنور انتخابات ناشی از عملکرد اصلاح طلبان است
bltروز نو : گزینه های احتمالی اصلاح طلبان در انتخابات
bltرویداد 24 : اصولگرایان و انتخابات 1400
bltآفتاب : راحت و آفت جان اصولگرایی در انتخابات 1400
bltفرارو : حمله یک اصولگرا به حدادعادل
bltرویداد 24 : اختلاف شورای ائتلاف و شورای وحدت بالا گرفت/ دعوا بر سر پدرخواندگی اصولگرایان
bltرویداد 24 : برخی از ترس شکست در برابر هم جناحی ها در حال خودکشی سیاسی هستند
bltپانا : رهامی: اصلاح طلبان در انتخابات 1400 با «نامزد تابلودار اصلاحات» می آیند
bltفرارو : اصولگرایان در انتخابات 1400 به چه کسی رای می دهند؟
bltایرنا : شورای وحدت نیروهای انقلاب در مازندران شروع به کار کرد
bltرویداد 24 : سکوت اصلاح طلبان ناامید کننده است/ نمایندگان مجلس کار تبلیغات انتخاباتی می کنند
bltدیده بان ایران : فعال سیاسی اصولگرا: برخی به دنبال مشارکت حداقلی مردم در انتخابات 1400 هستند/ مردم یک بار به قالیباف و رئیسی روی خوش نشان نداده اند، اما باز هم می خواهند بیایند
bltبرنا نیوز : سهم خواهی طیف ها در انتخابات خیانت است/ برخی اتوماتیک در انتخابات کاندیدا می شوند
bltمردم سالاری : اعلام برائت از «معجزه هزاره سوم »! 
bltبرنا : اخبار مهم امروز گروه سیاسی برنا
bltتیک نیوز : خاتمی را بهترین برای کاندیاتوری در انتخابات ریاست جمهوری می دانم / شرکت نکردن مردم در انتخابات یعنی امنیت تضعیف شده است / اصلاح طلبان باید با برنامه ای مناسب و نامزدی قابل قبول در انتخابات حاضر باشند
bltروز نو : کاندیداتوری خاتمی به نفع مردم و نظام نیست؟
bltدنیای اقتصاد : مخالفت شدید مصباحی مقدم با مشارکت حداقلی در انتخابات
bltخبرآنلاین : مصباحی مقدم: اصلاح طلبان مشارکت حداقلی را به پای اصولگرایان نگذارند
bltآفتاب : کارگردانان شورای ائتلاف چه کسانی هستند؟
bltآرا نیوز : اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 هنوز به نقطه اشتراک و همنشینی نرسیده اند/شمارش معکوس برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 فقط 130 روز تا سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده/پرده برداری از لیست کاندیداهای احتمالی اصولگران بلندتر می شود/پایداری ها یکه تازی می کنند/شورای ائتلاف حاضر به
bltفرارو : اصولگرایان در آرزوی ابراهیم رئیسی
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.