تقدیر ابراهیم رئیسی از نمایندگان مجلس

تقدیر ابراهیم رئیسی از نمایندگان مجلس
رئیس دستگاه قضا با تقدیر از 270 نماینده مجلس که طی بیانیه ای به حمایت از سند تحول قضایی پرداخته اند، گفت: امیدواریم مفاد سند تحول قضایی تحقق عینی یابد و قطعا در این مسیر حمایت و مشارکت نمایندگان مردم در مجلس به ویژه در بحث اصلاح قوانین که در مفاد سند تحول به آن ها اشاره شده، بسیار موثر خواهد بود.
تقدیر ابراهیم رئیسی از نمایندگان مجلس

رئیس دستگاه قضا با تقدیر از 270 نماینده مجلس که طی بیانیه ای به حمایت از سند تحول قضایی پرداخته اند، گفت: امیدواریم مفاد سند تحول قضایی تحقق عینی یابد و قطعا در این مسیر حمایت و مشارکت نمایندگان مردم در مجلس به ویژه در بحث اصلاح قوانین که در مفاد سند تحول به آن ها اشاره شده، بسیار موثر خواهد بود.

تقدیر ابراهیم رئیسی از نمایندگان مجلس به گزارش الف به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز دوشنبه در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به در پیش بودن یوم الله 22 بهمن، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار داشت: 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، جلوه قدرت لایزال الهی است و نقطه عطفی بر پایان استبداد و استعمار در کشور عزیز ما محسوب می شود.

یوم الله 22 بهمن پایانی بر همه ناتوانی ها و «ما نمی توانیم ها» بود

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه یوم الله 22 بهمن حقیقتا پایانی بر همه ناتوانی ها و «ما نمی توانیم ها» بود و این روز الهی آغاز شکوفایی استعداد ها و جلوه قدرت الهی در نظام و کشور ما است، تصریح کرد: پیام انقلاب اسلامی، «ما می توانیم» و استحکام درونی قدرت و جلوه ای از قدرت و اراده مردم در برابر اراده بیگانگان است.

توکل به خدا و حضور مردم در صحنه، مولفه های اقتدار کشور هستند

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به مولفه های اقتدار نظام و کشور بیان داشت: قدرت معنوی و ایمان و توکل به خدا از مهمترین مولفه های اقتدار نظام و کشور ما است؛ مولفه دوم اقتدار آفرین برای ما، حضور مردم متدین و انقلابی در صحنه های مختلف اجتماعی و سیاسی است.

رئیسی توان علمی و فناورانه و اقتصاد پویا را از دیگر مولفه های اقتدار آفرین دانست و گفت: به هر میزان که توانایی فناورانه و قدرت اقتصادی ما رشد و شکوفایی یابد، به همان میزان تولید قدرت خواهد شد و بر اقتدار نظام و کشور ما در عرصه های مختلف افزود می شود.

جایگاه ولایت و زعامت و رهبری برای نظام و کشور ما قدرت آفرین است

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر جایگاه ولایت و رهبری در نظام و کشور ما، این جایگاه را عمود خیمه و منشاء اقتدار دانست و گفت: جایگاه ولایت و زعامت و رهبری برای نظام و کشور ما قدرت آفرین است و برای مردم ما نیز بصیرت آفرین و برانگیزاننده جهت حضور در صحنه ها و عرصه های مختلف اجتماعی است؛ در همین موضوع شیوع بیماری کرونا ما شاهد جلوه های هدایت مقام معظم رهبری در عرصه هایی همچون مشارکت مردم، کمک مومنانه، رعایت اصول بهداشتی و توانایی در تولید ماسک و واکسن بودیم.

لزوم توجه به افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام و مواجهه کریمانه با مراجعان از سوی نقش آفرینان در نظام اداری کشور

رئیسی در ادامه سخنان خود به موضوع ضرورت افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام اداری کشور اشاره کرد و بیان داشت: تمام سطوح سازمانی و اداری در کشور در دستگاه های مختلف اعم از دادیاران، بخشداران، ماموران شهرداری، کارگزاران دولتی، بازپرس ها و قضات، مدیران و صاحب منصبان و به طور کلی همه اشخاص نقش آفرین در نظام اداری کشور، باید موضوع افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام اداری را سرلوحه اقدامات و برنامه های خود قرار دهند.

رئیس دستگاه قضا مواجهه کریمانه با مراجعان به دستگاه های اداری و سازمانی را ضرورتی مهم و انکارناپذیر در شاخص افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام اداری کشور دانست و گفت: همه نقش آفرینان در نظام اداری کشور در تمام سطوح باید حفظ کرامت مردم و مراجعان و بکارگیری نهایت توان و تلاش خود برای حل مسائل و مشکلات آن ها را در صدر اولویت های کاری خود قرار دهند.

زمان شناسی و موقعیت شناسی عنصری مهم در تحقق اقدامات جریان ساز است

رئیسی در ادامه با اشاره به سالروز 19 بهمن و بیعت تاریخی کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: عظمت کار همافران نیروی هوایی ارتش در بیعت با حضرت امام (ره) ناظر بر موقعیت شناسی و زمان شناسی آن ها بود و همین اقدام زمان شناسانه سبب جریان سازی و مشارکت کارکنان ارتش در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شد.

رئیس قوه قضاییه افزود: به طور کلی، زمان شناسی و موقعیت شناسی عنصری مهم در تحقق اقدامات جریان ساز است و در چارچوب نظام اداری کشور نیز حرکت به موقع و مدبرانه و زمان شناسانه کارکنان اداری و سازمانی می تواند در افزایش اعتماد عمومی به نظام اداری کشور بسیار تاثیرگذار باشد.

همکاران در دستگاه قضایی به مقوله زمان شناسی و انجام به موقع امور اهتمام داشته باشند

رئیسی در ادامه به اهمیت مقوله زمان شناسی در اقدامات امنیتی، انتظامی و قضایی اشاره کرد و بیان داشت: چنانچه اقدامات امنیتی، انتظامی و قضایی در زمان خود انجام نگیرد، اثرگذاری لازم و مطلوب را نخواهد داشت؛ از همین رو همکاران ما در دستگاه قضایی باید در مقوله زمان شناسی و انجام به موقع امور اهتمام داشته باشند و آگاه باشند که برای یک نیروی کارآمد و انقلابی، موقعیت شناسی، زمان شناسی و انجام به موقع و متناسب امور جهت افزایش اعتماد عمومی به نظام اداری کشور بسیار تاثیرگذار است.

در فرآیند واگذاری باید ملائت و توانایی بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد

رئیس دستگاه قضا در ادامه با اشاره به مقوله خصوصی سازی و تکلیف اصل 44 قانون اساسی ناظر بر کاهش تصدی گری دولت و افزایش مشارکت مردم در امور اقتصادی و تولیدی، گفت: خصوصی سازی از نیاز های کشور برای رونق و توسعه تولید و اشتغال است و همواره باید از بخش خصوصی و فعالان این عرصه که وارد میدان تولید شده اند، حمایت های مالی و تسهیلاتی و حقوقی و قضایی به عمل آید.

رئیسی در ادامه به مشکلاتی که از ناحیه برخی واگذاری های معیوب و بدون ضابطه ایجاد شده است، اشاره کرد و افزود: در فرآیند واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی باید ملائت و توانایی بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد و این موضوع از تکلیف های قانونی است؛ در حال حاضر در برخی از مناطق کشور چند مورد نگران کننده از این واگذاری های بدون ضابطه و رها شده وجود دارد که حتما باید پیگیری شوند.

واگذاری های بنگاه های دولتی نباید همراه با توقف تولید و تعدیل نیروی کار باشد

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: در همان قانون خصوصی سازی که فرآیند واگذاری بنگاه های دولتی در آن تشریح شده است بر نظارت دولت نسبت به توانمندی بخش خصوصی نیز تاکید گردیده است؛ از همین رو نباید واگذاری های بنگاه های دولتی همراه با توقف تولید و تعدیل نیروی کار در آن بنگاه ها و واحد ها باشد.

رئیسی در ادامه به اشکالات ساختاری در فرآیند واگذاری بنگاه های دولتی و ضرورت رفع این مشکلات از ناحیه دولت و مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: سیاست ما در دستگاه قضایی حمایت از خصوصی سازی و کارآفرینان و سرمایه گذارانی است که وارد میدان تولید و اشتغال زایی شده اند و به آن ها تاکید می کنیم که با قوت و شجاعت امور تولیدی خود را دنبال کنند و بدانند همین تقویت بنیه تولیدی و اقتصادی کشور، موجبات یاس دشمنان و شعف دوست داران نظام و کشور ما را فراهم می آورد.

تقدیر از نمایندگان مجلس در حمایت از سند تحول قضایی

رئیس دستگاه قضایی در پایان با تقدیر از 270 نماینده مجلس که طی بیانیه ای به حمایت از سند تحول قضایی پرداخته اند، گفت: امیدواریم مفاد سند تحول قضایی تحقق عینی یابد و ما در رابطه با عملکرد خود بر اساس این سند، گزارش مبسوطی را به محضر مقام معظم رهبری و مردم ارائه دهیم و قطعا در این مسیر حمایت و مشارکت نمایندگان مردم در مجلس به ویژه در بحث اصلاح قوانین که در مفاد سند تحول به آن ها اشاره شده، بسیار موثر خواهد بود و ما اعلام حمایت نمایندگان مردم از سند تحول قضایی را به منزله یک سرمایه ارزشمند تلقی می کنیم.


کلیدواژه های این خبر
استعمار   شکوفایی   ماموران شهرداری   قضات   آیت الله سید ابراهیم رئیسی   پیروزی انقلاب اسلامی   میزان تولید   فناورانه   اراده مردم   خیمه   نقش آفرین   واکسن   اصلاح قانون   کارآمدی   قدرت اقتصادی   نظام اداری کشور   لایزال الهی   رشد و شکوفایی   استبداد   اقتدار جمهوری اسلامی   اقتصاد   انقلاب اسلامی   22 بهمن   سیاسی و اجتماعی   تولید ماسک   کمک مومنانه   شیوع بیماری  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «الف» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
ثبت نام انتخابات 1400 غیرحضوری است
رادیو گفتگو
علی ربیعی: نامه جهانگیری به رهبر انقلاب درباره نرخ ارز بود/ محموله های بعدی واکسن از کواکس، روسیه، چین و هند می آید
دیده بان ایران
جزئیات پاسخ رهبری به نامه جهانگیری از زبان سخنگوی دولت
مثلث
ثبت نام نامزدها غیر حضوری است
رادیو گفتگو
انقلاب فصل شکوفایی دوباره شعر فارسی بود
خبرگزاری کتاب ایران
قوم بزرگ قشقایی افتخارات زیادی دارد/ از تطهیر و اسطوره سازی عوامل طاغوت نمی توانیم بگذریم
شیرازه
امام جمعه اراک: اتحاد و همکاری ایران با همسایگان و متحدان خود ناگسستنی است
تسنیم
انقلاب اسلامی با گذشت 42 سال در اوج اقتدار قرار دارد
شبستان
بیانیه حزب اعتدال و توسعه در محکومیت توهین به رئیس جمهورروحانی
ساعت 24
بستن میدان 72 نارمک برروی هواداران احمدی نژاد
ساعت 24
قدردانی رئیس جمهور از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن
آفتاب
نهال جمهوری اسلامی در سایه یکپارچگی و بیداری مردم پس از سالها مجاهدت به ثمر نشست
خبرگزاری خانه ملت
حضور متفاوت اما با شکوه ملت، صحنه های ماندگاری را به نمایش گذاشت
مهر نیوز
هشدار حسام الدین آشنا درباره عواقب هتاکی به رئیس جمهور
ساعت 24
جام حذفی اسپانیا|باخت بارسلونا برابر سویا
ساعت 24
دفاع طبیبیان و آخوندی ازجایگاه رییس جمهوری
ساعت 24
جوایز جشنواره به آثار ضدمردمی اهدا شد/ به فیلمهای دفاع مقدس خیلی جایزه دادند!
ساعت 24
طارمی بهترین بازیکن هفته لیگ برتر پرتغال شد
ساعت 24
انقلاب اسلامی گام بلندی برای جبران تمام تحقیرهای بین المللی جهانی و تاریخی برداشت/ انقلاب اسلامی طرح غربی ها و صهونیست ها را نقش برآب کرد/ با انقلاب توانستیم حوزه تمدنی خود را بازسازی کنیم/ ملت ایران در 150 سال پیش از انقلاب سراسر تحقیر شدند
نامه نیوز
امام و امت رکن اساسی انقلاب اسلامی
پایداری ملی
محمدحسنی: ساخت «به وقت شام»، «پایتخت 5» و «23 نفر» حاصل پیگیری های حاج قاسم بود
میزان
سرلشکر صفوی: دشمنان نمی توانند تهدیدات جدی برای ایران ایجاد کنند
میزان
دفاع تمام قد روحانی از عملکرد دولت
تابناک
رئیس بنیاد شهید: انقلاب اسلامی مهمترین اتفاق بعد از عاشورا بود
انتخاب
پیام تبریک مدیرعامل بانک سپه به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی
بولتن نیوز
تاریخ انقلاب بیانگر نقش پررنگ مردم در نقاط عطف و توفیقات نظام است
خبرگزاری خانه ملت
یوم الله 22 بهمن سالروز به بار نشستن خودباوری ملت ایران
آرا نیوز
راه برون رفت از مشکلات، تبعیت از ولایت فقیه است
راه دانا
در جنگ اقتصادی پیروز خواهیم شد
صدا و سیما
انقلاب اسلامی طومار استبداد را در هم پیچید
آریا
ایران قوی در 42 سالگی انقلاب| نمایشی متفاوت از اقتدار ملت بزرگ ایران
ایران اکونومیست
پیام تبریک رستم کوشکی بمناسبت فرارسیدن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گیتی آنلاین
آغاز حرکت نمادین سالروز پیروزی انقلاب
آریا
دهه فجر؛ تجسم اراده امام(ره) و شهیدان
ایکنا
راه برون رفت از مشکلات، تمسک به ولایت و تکیه بر توان داخلی است
خبرگزاری دانشجو
روحانی: آمریکا که تعهدات را زیر پا گذاشته باید اولین گام را بردارد/ هروقت 5+1 به برجام عمل کند ما هم به تعهداتمان برمیگردیم
رویداد 24
پیام تبریک مدیر عامل بانک تجارت به مناسبت 22 بهمن
انتخاب
احداث بزرگترین کارخانه تولید واکسن در خاورمیانه تا پایان سال 1399/ مخبر: ایران را در تولید «واکسن کرونا» خودکفا می کنیم
خبرگزاری دانشجو
پیام تبریک مدیر عامل بانک تجارت بمناسبت 22 بهمن
بانکداری ایرانی
اجرای اسلام و ارتقای مشارکت مردم؛ دو مولفه پیشبرد کارآمدی انقلاب از منظر امام(ره)
ایکنا
اخبار مرتبط
bltرادیو گفتگو : ثبت نام انتخابات 1400 غیرحضوری است
bltدیده بان ایران : علی ربیعی: نامه جهانگیری به رهبر انقلاب درباره نرخ ارز بود/ محموله های بعدی واکسن از کواکس، روسیه، چین و هند می آید
bltمثلث : جزئیات پاسخ رهبری به نامه جهانگیری از زبان سخنگوی دولت
bltرادیو گفتگو : ثبت نام نامزدها غیر حضوری است
bltخبرگزاری کتاب ایران : انقلاب فصل شکوفایی دوباره شعر فارسی بود
bltشیرازه : قوم بزرگ قشقایی افتخارات زیادی دارد/ از تطهیر و اسطوره سازی عوامل طاغوت نمی توانیم بگذریم
bltتسنیم : امام جمعه اراک: اتحاد و همکاری ایران با همسایگان و متحدان خود ناگسستنی است
bltشبستان : انقلاب اسلامی با گذشت 42 سال در اوج اقتدار قرار دارد
bltساعت 24 : بیانیه حزب اعتدال و توسعه در محکومیت توهین به رئیس جمهورروحانی
bltساعت 24 : بستن میدان 72 نارمک برروی هواداران احمدی نژاد
bltآفتاب : قدردانی رئیس جمهور از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن
bltخبرگزاری خانه ملت : نهال جمهوری اسلامی در سایه یکپارچگی و بیداری مردم پس از سالها مجاهدت به ثمر نشست
bltمهر نیوز : حضور متفاوت اما با شکوه ملت، صحنه های ماندگاری را به نمایش گذاشت
bltساعت 24 : هشدار حسام الدین آشنا درباره عواقب هتاکی به رئیس جمهور
bltساعت 24 : جام حذفی اسپانیا|باخت بارسلونا برابر سویا
bltساعت 24 : دفاع طبیبیان و آخوندی ازجایگاه رییس جمهوری
bltساعت 24 : جوایز جشنواره به آثار ضدمردمی اهدا شد/ به فیلمهای دفاع مقدس خیلی جایزه دادند!
bltساعت 24 : طارمی بهترین بازیکن هفته لیگ برتر پرتغال شد
bltنامه نیوز : انقلاب اسلامی گام بلندی برای جبران تمام تحقیرهای بین المللی جهانی و تاریخی برداشت/ انقلاب اسلامی طرح غربی ها و صهونیست ها را نقش برآب کرد/ با انقلاب توانستیم حوزه تمدنی خود را بازسازی کنیم/ ملت ایران در 150 سال پیش از انقلاب سراسر تحقیر شدند
bltپایداری ملی : امام و امت رکن اساسی انقلاب اسلامی
bltمیزان : محمدحسنی: ساخت «به وقت شام»، «پایتخت 5» و «23 نفر» حاصل پیگیری های حاج قاسم بود
bltمیزان : سرلشکر صفوی: دشمنان نمی توانند تهدیدات جدی برای ایران ایجاد کنند
bltتابناک : دفاع تمام قد روحانی از عملکرد دولت
bltانتخاب : رئیس بنیاد شهید: انقلاب اسلامی مهمترین اتفاق بعد از عاشورا بود
bltبولتن نیوز : پیام تبریک مدیرعامل بانک سپه به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی
bltخبرگزاری خانه ملت : تاریخ انقلاب بیانگر نقش پررنگ مردم در نقاط عطف و توفیقات نظام است
bltآرا نیوز : یوم الله 22 بهمن سالروز به بار نشستن خودباوری ملت ایران
bltراه دانا : راه برون رفت از مشکلات، تبعیت از ولایت فقیه است
bltصدا و سیما : در جنگ اقتصادی پیروز خواهیم شد
bltآریا : انقلاب اسلامی طومار استبداد را در هم پیچید
bltایران اکونومیست : ایران قوی در 42 سالگی انقلاب| نمایشی متفاوت از اقتدار ملت بزرگ ایران
bltگیتی آنلاین : پیام تبریک رستم کوشکی بمناسبت فرارسیدن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
bltآریا : آغاز حرکت نمادین سالروز پیروزی انقلاب
bltایکنا : دهه فجر؛ تجسم اراده امام(ره) و شهیدان
bltخبرگزاری دانشجو : راه برون رفت از مشکلات، تمسک به ولایت و تکیه بر توان داخلی است
bltرویداد 24 : روحانی: آمریکا که تعهدات را زیر پا گذاشته باید اولین گام را بردارد/ هروقت 5+1 به برجام عمل کند ما هم به تعهداتمان برمیگردیم
bltانتخاب : پیام تبریک مدیر عامل بانک تجارت به مناسبت 22 بهمن
bltخبرگزاری دانشجو : احداث بزرگترین کارخانه تولید واکسن در خاورمیانه تا پایان سال 1399/ مخبر: ایران را در تولید «واکسن کرونا» خودکفا می کنیم
bltبانکداری ایرانی : پیام تبریک مدیر عامل بانک تجارت بمناسبت 22 بهمن
bltایکنا : اجرای اسلام و ارتقای مشارکت مردم؛ دو مولفه پیشبرد کارآمدی انقلاب از منظر امام(ره)
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.