هله هوله های خوشمزه ای که لاغرتان می کند

هله هوله های خوشمزه ای که لاغرتان می کند
وقتی برای کاهش وزن برنامه ریزی می کنید، نیازی نیست تمام خوراکی ها و تنقلات خوشمزه را کنار بگذارید. در ادامه لیستی از انواع هله هوله برای لاغری برایتان آورده ایم. با کمک این خوراکی ها می توانید به ضعف و گرسنگی های روزمره غلبه کنید و وزنتان را کاهش دهید.
هله هوله های خوشمزه ای که لاغرتان می کند

به گزارش روزپلاس؛ وقتی برای کاهش وزن برنامه ریزی می کنید، نیازی نیست تمام خوراکی ها و تنقلات خوشمزه را کنار بگذارید. چون مصرف میان وعده هایی مانند آجیل های خوشمزه می تواند برای کاهش وزن تاثیر قابل توجهی داشته باشد و در راه رسیدن به اهدافتان کمکتان کند. در باور عامه مردم این موضوع جاافتاده که هله هوله برای لاغری مضر است و باید آن را از برنامه غذایی تان حذف کنید؛ اما بعضی از مطالعات نشان می دهد آن چیزی که رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن را تضمین می کند، داشتن یک الگوی غذایی سالم است.
طبق گزارش انجمن قلب آمریکا (AHA) اجتناب از مصرف غذاهای متنوع می تواند منجر به افزایش حرص و ولع نسبت به آنها شود. به همین دلیل محروم کردن خودتان از غذاها و هله هوله باعث می شود به طور ناگهانی به خوردن آنها روی بیاورید و هرگز نتوانید وزنتان را کم کنید.
با وجود این ، زمانی که فردی احساس گرسنگی اش را با مصرف میان وعده های سالم کنترل می کند، احتمال این که به سمت غذاها و هله هوله های مختلف کشیده شوید کمتر است و بهتر می تواند وزن کم کند. چون مصرف این غذاها موجب کنترل اشتهای کاذب می شود و نمی گذارد کالری مصرفی روزانه تان از میزانی که تعیین شده بالاتر برود.
چه چیزی باعث می شود یک هله هوله برای لاغری مفید باشد؟
بعضی از هله هوله ها برای لاغری گزینه بهتری نسبت به سایرین هستند. به طورکلی، غذاهایی که سرشار از فیبر یا پروتئین هستند، بهتر می توانند شما را سیر نگه دارند. با مصرف این مواد غذایی، در طول روز کالری کمتری دریافت خواهید کرد.
مواد غذایی دیگری که برای کاهش ریزه خواری و کنترل اشتهای کاذب مفیدند، خوراکی هایی هستند که حجم بالا و کالری کمی دارند. این مواد غذایی حجم زیادی از معده را پر می کنند و احساس سیری طولانی مدت برایتان به همراه دارند. به همین خاطر پس از مصرف این خوراکی ها می توانید میزان کالری دریافتی روزانه تان را به خوبی کنترل کنید.
البته نمی توان این نکته را نادیده گرفت که بعضی از خوراکی ها منجر به افزایش متابولیسم و سوخت وساز بدن می شوند. این مواد غذایی منجر به افزایش کالری سوزی می شوند و کاهش وزن را سرعت می بخشند. افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، باید از مصرف بالای مواد غذایی زیر جلوگیری کنند:
نمکقندچربی های اشباع شدهکربوهیدرات های سادهمواد غذایی فرآوری شده (به دلیل انباشت چربی، نمک و قند در آن ها)
بهترین هله هوله برای لاغری
برای این که یک برنامه غذایی مناسب و سرشار از مواد غذایی مفید داشته باشید، در ادامه لیستی از انواع هله هوله برای لاغری در خانه را برایتان آورده ایم. با کمک این خوراکی ها می توانید به ضعف و گرسنگی های روزمره غلبه کنید و وزنتان را کاهش دهید.
حمص و سبزیجات
حمص یک غذای سنتی مدیترانه ای است که از نخود پوره شده درست می شود. با توجه به محبوبیتی که این روزها حمص پیداکرده، این خوراکی را می توانید در طعم های متنوع در فروشگاه های مختلف پیدا کنید. البته خودتان هم می توانید خلاقیت به خرج دهید و حمص را در طعم و مزه های متفاوت آماده کنید.
یک مطالعه در سال 2016 نشان می دهد که، مصرف حمص می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. حمص منبع خوبی از پروتئین و فیبر است؛ و هر دوی این منابع به شما کمک می کنند تا احساس سیری طولانی مدتی داشته باشید.
اگر حمص را با سبزیجات مصرف کنید، می توانید هم زمان از مزایای حمص و مواد مغذی موجود در سبزیجات بهره مند شوید.
کرفس و کره آجیل ها
کرفس یک سبزی کم کالری است. بر اساس آمار ارائه شده توسط وزارت کشاورزی آمریکا (USDA)، دو ساقه کرفس معادل یک فنجان سبزیجات است و می تواند بخشی از نیاز روزانه تان را به دو و نیم فنجان سبزیجات در رژیم های 2000 کالری برطرف کند.
ساقه کرفس حاوی مقادیر زیادی آب است و می تواند احساس سیری طولانی مدت ایجاد کند. این ساقه ها را می توانید در کره گردو یا کره بادام زمینی ببرید و سپس نوش جان کنید. با این روش می توانید از مزایای کره های طبیعی مانند پروتئین و چربی های سالم موجود در آنها هم بهره مند شوید.
میوه ها و کره آجیل ها
سیب برش خورده و کره بادام زمینی یک میان وعده غذایی مناسب به حساب می آید. یک سیب متوسط می تواند 20 درصد فیبر تعیین شده در رژیم غذایی و نیاز بدن به یک تا دو فنجان میوه روزانه را تامین کند. علاوه بر سیب می توانید از میوه های دیگر هم استفاده کنید. ترکیب میوه ها و کره آجیل ها مانند کره بادام زمینی، می تواند چربی های سالم و پروتئین را به بدنتان برساند. همچنین می توانید از ویتامین ها و مواد مغذی این میان وعده خوشمزه هم بهره مند شوید.
پنیر کم چرب
پنیر کم چرب منبع خوبی از پروتئین و کلسیم است. پنیر کم چرب نسبت به پنیر معمولی مواد مغذی بیشتر و چربی کمتری دارد. برخی از مزایای پنیر کم چرب عبارتند از:
منبع پروتئین
منبع کلسیم
منبع ویتامین های متنوع و مواد معدنی
کالری کمتری نسبت به پنیرهای پرچرب
آجیل ها
آجیل ها هم می توانند یک میان وعده سالم و سیرکننده باشند. آجیل ها پروتئین و چربی های مورد نیاز بدن را به خوبی تامین می کنند. البته کسانی که قصد دارند نمک مصرفی شان را کاهش دهند، بهتر است آجیل ها به صورت خام مصرف کنند؛ زیرا اغلب آجیل های طعمدار حاوی مقدار قابل توجهی قند و نمک هستند.
یادتان باشد که آجیل ها کالری نسبتا بالایی دارند، بنابراین بهتر است مقدار کمی از این خوراکی ها را به عنوان میان وعده میل کنید.
تخم مرغ آب پز
تخم مرغ منبع عالی پروتئین است. در گذشته، بسیاری از مردم فکر می کردند که تخم مرغ به دلیل کلسترول موجود در زرده آن نمی تواند یک غذای سالم و مفید باشد؛ اما، تحقیقاتی که اخیرا انجام شده نشان می دهد که، نه تنها تخم مرغ سطح کلسترول را افزایش نمی دهد، بلکه این ماده غذایی حاوی بسیاری از مواد مغذی ضروری برای بدن است و باید مصرف شود.
ماست یونانی با انواع توت
ماست یونانی سرشار از پروتئین، کلسیم و چربی های مفید برای بدن است. این خوراکی کالری کمی هم دارد. برای این که بتوانید ماست یونانی را در برنامه غذایی روزانه تان داشته باشید، می توانید میوه های متنوع، انواع توت و آجیل خوشمزه را به این خوراکی اضافه کنید. با این روش ماست خوش طعم تر می شود و می توانید از خواص میوه ها و آجیل ها هم بهره مند شوید.
یادتان باشد که ماست های یونانی طعمدار اغلب حاوی شکر هستند؛ بنابراین بهتر است ماست یونانی ساده بخرید و آن را به دلخواه طعمدار کنید.
پاپ کورن بدون روغن
پاپ کورن یک میان وعده محبوب در ایالات متحده است. البته اغلب افراد به خاطر قند، چربی یا نمکی که به این خوراکی اضافه می شود، از مصرف پاپ کورن اجتناب می کنند؛ با این وجود، پاپ کورن هایی که بدون روغن آماده می شوند، گزینه مناسبی برای استفاده به عنوان میان وعده هستند. این پاپ کورن ها غنی از فیبر هستند، به همین دلیل یکی از هله های مناسب برای لاغری حتی در دوران شیردهی به حساب می آیند.
چگونه این خوراکی ها را به رژیم غذایی خودمان اضافه کنیم؟
برای این که بتوانید برنامه غذایی تان را به خوبی مدیریت کنید و چند هله هوله برای لاغری را در برنامه روزانه تان بگنجانید، بهتر است خوراکی هایتان را از قبل آماده کنید. می توانید در ابتدای هفته میان وعده های غذایی یک هفته را تهیه کنید، سپس آنها را بر اساس نیاز روزانه تان تقسیم کنید.
اگر وقت کافی برای تهیه میان وعده هایتان ندارید، می توانید مواردی را انتخاب کنید که در فروشگاه ها به صورت آماده و بسته بندی شده وجود دارند. البته مواد غذایی که در این بسته بندی هستند اغلب گران تر از بسته هایی هستند که می توانید در خانه آماده کنید.

کلیدواژه های این خبر
آمریکا   حمص   کالری   مواد مغذی   خوراکی   فیبر   نخود   تناسب اندام   متابولیسم   برنامه غذایی   کاهش وزن   پروتئین   وزارت کشاورزی   کرفس   مدیترانه ای   کالری سوزی   کالری دریافتی   خوشمزه   چربی   میان وعده   عامه مردم   اشتهای کاذب   فرآوری   مواد غذایی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «روز پلاس» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
8 غذایی به چربی سوزی شکم کمک می کند
شیعه نیوز
زیاده روی در خوردن این مواد غذایی آزاد است
پزشکان بدون مرز
دوازده راز برای لاغری که هیچ گاه متخصصان به شما نمی گویند!
نصف جهان
به سالاد چه چیزهایی را نباید افزود؟
رکنا نت
خوراکی هایی که سلامت شما را به خطر می اندازند
پارسینه
کاهش سایز در عرض 2 هفته!!
سیمرغ
چرا مصرف کدو سبز باعث لاغری می شود؟
فرتاک نیوز
فواید کره بادام زمینی به عنوان صبحانه / ممنوعیت های خوردن کره بادام زمینی
رکنا نت
خوراکی هایی که سلامت شما را به خطر می اندازند!
نصف جهان
این خوراکی ها با چکش به دنبال سلامتی تان می دوند
شمانیوز
هله هوله هایی که باعث لاغری می شوند
پارسینه
خوراکی هایی که لاغرتان میکند
میزان
هله هوله هایی که لاغرتان می کنند
مشرق نیوز
این هله هوله ها لاغرتان می کند
همشهری آنلاین
این 6 غذای پر کالری را بخورید و لاغر شوید
رویداد 24
با این غذاها نگران اضافه وزن نباشید
رکنا نت
میوه هایی که برای کاهش اشتها معجزه می کند
شیعه نیوز
طرز تهیه یک اسموتی چربی سوز
رکنا نت
نخود را دست کم نگیرید!
رکنا نت
صبحانه خوردن باعث چاقی می شود؟
اقتصاد آنلاین
آیا صبحانه موجب چاقی می شود ؟
رکنا نت
حقیقت هایی درباره نخود که تاکنون نمی دانستید
برنا نیوز
حقایقی در رابطه با نخود
سیمرغ
بهترین و بدترین زمان خوردن خرما چه زمانی است
شیعه نیوز
6 حقیقت تغذیه ای درباره نخود
مردم نیوز
کاهش خطر بیماری های قلبی با مصرف این خوراکی ها
پارسینه
20 میان وعده ی سالم و خوشمزه که بچه ها خیلی دوست دارند
آوای خزر
خواص کارامبولا | مضرات کارامبولا | خواص کارامبولا برای رفع یبوست
ساعت 24
24 خوردنی که برای کوچک کردن شکم عالیست
شمانیوز
این خوراکی ها خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهند
برنا
10 میان وعده ای که لاغرتان می کند!
روز پلاس
10 میان وعده که به کاهش وزن شما کمک میکند
کارگر آنلاین
10 میان وعده سالم برای کمک به کاهش وزن
پارسینه
راه و روش لاغری با گردو
شیعه نیوز
لاغری سریع با رژیم سوپ کلم!
نامه نیوز
موادغذایی سرشار از پروتئین بدون چربی
شفا آنلاین
رژیم اوکیناوایی راز پنهان پوست قشنگها
شیعه نیوز
این خوراکی ها خطر بیماری قلبی را کم می کنند
اقتصاد نیوز
منابع غذایی سرشار از پروتئین بدون چربی
جام جم آنلاین
طرز تهیه سوپ کلم برای لاغری سریع
پارسینه
اخبار مرتبط
bltشیعه نیوز : 8 غذایی به چربی سوزی شکم کمک می کند
bltپزشکان بدون مرز : زیاده روی در خوردن این مواد غذایی آزاد است
bltنصف جهان : دوازده راز برای لاغری که هیچ گاه متخصصان به شما نمی گویند!
bltرکنا نت : به سالاد چه چیزهایی را نباید افزود؟
bltپارسینه : خوراکی هایی که سلامت شما را به خطر می اندازند
bltسیمرغ : کاهش سایز در عرض 2 هفته!!
bltفرتاک نیوز : چرا مصرف کدو سبز باعث لاغری می شود؟
bltرکنا نت : فواید کره بادام زمینی به عنوان صبحانه / ممنوعیت های خوردن کره بادام زمینی
bltنصف جهان : خوراکی هایی که سلامت شما را به خطر می اندازند!
bltشمانیوز : این خوراکی ها با چکش به دنبال سلامتی تان می دوند
bltپارسینه : هله هوله هایی که باعث لاغری می شوند
bltمیزان : خوراکی هایی که لاغرتان میکند
bltمشرق نیوز : هله هوله هایی که لاغرتان می کنند
bltهمشهری آنلاین : این هله هوله ها لاغرتان می کند
bltرویداد 24 : این 6 غذای پر کالری را بخورید و لاغر شوید
bltرکنا نت : با این غذاها نگران اضافه وزن نباشید
bltشیعه نیوز : میوه هایی که برای کاهش اشتها معجزه می کند
bltرکنا نت : طرز تهیه یک اسموتی چربی سوز
bltرکنا نت : نخود را دست کم نگیرید!
bltاقتصاد آنلاین : صبحانه خوردن باعث چاقی می شود؟
bltرکنا نت : آیا صبحانه موجب چاقی می شود ؟
bltبرنا نیوز : حقیقت هایی درباره نخود که تاکنون نمی دانستید
bltسیمرغ : حقایقی در رابطه با نخود
bltشیعه نیوز : بهترین و بدترین زمان خوردن خرما چه زمانی است
bltمردم نیوز : 6 حقیقت تغذیه ای درباره نخود
bltپارسینه : کاهش خطر بیماری های قلبی با مصرف این خوراکی ها
bltآوای خزر : 20 میان وعده ی سالم و خوشمزه که بچه ها خیلی دوست دارند
bltساعت 24 : خواص کارامبولا | مضرات کارامبولا | خواص کارامبولا برای رفع یبوست
bltشمانیوز : 24 خوردنی که برای کوچک کردن شکم عالیست
bltبرنا : این خوراکی ها خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهند
bltروز پلاس : 10 میان وعده ای که لاغرتان می کند!
bltکارگر آنلاین : 10 میان وعده که به کاهش وزن شما کمک میکند
bltپارسینه : 10 میان وعده سالم برای کمک به کاهش وزن
bltشیعه نیوز : راه و روش لاغری با گردو
bltنامه نیوز : لاغری سریع با رژیم سوپ کلم!
bltشفا آنلاین : موادغذایی سرشار از پروتئین بدون چربی
bltشیعه نیوز : رژیم اوکیناوایی راز پنهان پوست قشنگها
bltاقتصاد نیوز : این خوراکی ها خطر بیماری قلبی را کم می کنند
bltجام جم آنلاین : منابع غذایی سرشار از پروتئین بدون چربی
bltپارسینه : طرز تهیه سوپ کلم برای لاغری سریع
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.