پزشک علی انصاریان متهم به قتل شد!

پزشک علی انصاریان متهم به قتل شد!
جنوب نیوز: شهروند آنلاین نوشت: یکی
پزشک علی انصاریان متهم به قتل شد!

جنوب نیوز: شهروند آنلاین نوشت: یکی از افرادی که در مدت دست وپنجه نرم کردن علی انصاریان با ویروس کرونا نامش بر سر زبان ها افتاد، دکتر محمدرضا هاشمیان پزشک معالج او بود. این پزشک کارکشته که متخصص ICU است، حالا بعد از درگذشت این پیشکسوت ارزنده هم مورد هجمه های سنگینی در فضای مجازی قرار گرفته است.

به گزارش خلیج فارس؛ در چنین شرایطی و چند روز بعد از درگذشت انصاریان دکتر هاشمیان در یک لایو اینستاگرامی ناگفته هایی را درباره بیماری انصاریان بر زبان آورد که بخشی از آن را در ادامه می خوانید:

دکتر هاشمیان صحبت هایش را این گونه شروع کرد: «بحث این است که بیمار (انصاریان) به عنوان یک ورزشکار چرا باید به آی سی یو برود؟ چرا باید علی انصاریان به ICU برود؟ اگر او آمده سی تی اسکنی که نشان دادم چرا حاشیه ساز شد؟ همه حرفه ای های کووید-19 بعد از آن گفتند چقدر درگیری ریه های انصاریان زیاد است. من هم گفتم با درگیری بسیار شدید ریه مواجه هستیم.»

او ادامه می دهد: «کسی که 10، 11 روز دیر مراجعه می کند و سهل انگاری صورت گرفته است. درمان اختصاصی هم نگرفته بود. عدد درگیری ریه علی انصاریان اصلا معمول نبود. کلیه و کبد او هم افت کرده بود. تلاش کردیم وضعیت او را بهبود ببخشیم تا بتواند بعضی دارو ها را از طریق کلیه اش دفع کند.»

اصلا قرار نبود من پزشک معالج انصاریان باشم

پزشک معالج انصاریان در ادامه افشا می کند که با درخواست دوستانش و برای کمک به وضعیت این پیشکسوت فوتبال وارد ماجرا شده است: «بعد از یکی دو روز پزشک معالج او تماس گرفت و گفت، چون شرایط انصاریان از نظر تنفسی بدتر شده و همه ریه درگیر است باید در ICU بستری شود و احتیاط را بالاتر ببریم. از من خواستند که پزشک معالج انصاریان باشم. من هم استقبال کردم، چون درمان هر مریضی حال آدم را بهتر می کند. از طرفی میناوند حالش بد بود و قبول کردم که بالای سر انصاریان باشم.»

هیچ وقت وضعیت انصاریان نرمال نبود

او در بخش دیگری به وضعیت نه چندان مساعد انصاریان در طول دوران درمان اشاره می کند: «وضعیت انصاریان از زمانی که من او را دیدم تا انتها اکسیژن خونش هیچ وقت نرمال نبود. فقط در زمان دمرخوابیدن اکسیژن بالا می آمد. بدون ماسک اکسیژن حتی نمی توانست درست اکسیژن دریافت کند و نفس بکشد. ما از پیشرفته ترین سیستم استفاده کردیم. ظرف 48 ساعت به من گفتند یک آپشن بالاتر برویم و از مسیح دانشوری درخواست کردم که درخواست جدیدترمان را بیاورند تا بیمار بتواند بهتر تنفس کند. این اتفاق افتاد و مجهز شدیم. با این سیستم توانستیم اکسیژن خون علی انصاریان را حفظ کنیم. روز هایی شد که بدون ماسک واقعا دچار مشکل می شد. ما به او انرژی می دادیم که چیزی نیست و اگر 10 روز مقاومت کنی، درمان می شوی.»

او افزود: «جا هایی شد که او نتوانست حتی از روی تخت پایین بیاید. او می گفت دکتر نمی توانم از تخت پایین بیایم. ما نمی توانستیم این ها را بگوییم. مردم الان به من خیلی تهاجم می کنند. مردم احساس می کنند علی انصاریانی که 120 دقیقه فوتبال بازی کرده چرا باید به این روز بیفتد. آن ها تصور می کنند که من آن انصاریان را دیدم، در حالی که من یک فرد کاملا متفاوت را دیدم. ما همه تیم های پزشکی را در کنارمان داشتیم.»

گفتند تو انصاریان را کشته ای!

یکی از موضوعاتی که باعث ناراحتی دکتر هاشمیان شده، بحثی است که گفته می شود خطای او باعث مرگ انصاریان شده است. این پزشک متخصص در این باره می گوید: «می دانستیم خطا در این نوع درمان شانسی ندارد. می خواستیم نظریات را دریافت کنیم. تمام مسائل در پرونده پزشکی درج شده است. بعضی ها می گویند هاشمیان علی انصاریان را کشته است. این چه نحو صحبت کردن است؟ کدام پزشکی وجود دارد که دوست داشته باشد بیماری را بکشد؟»

دکتر هاشمیان همچنین گفت: «متأسف و متأثر هستم از وزارت بهداشت؛ نه تنها در رابطه با علی انصاریان. خیلی وقت ها جوان هایی که با کووید فوت کردند، خانواده شان می گفتند این با پای خودش آمده بود. چرا فوت کرد؟ وزارت بهداشت هیچ وقت شرایطی را مهیا نکرد که در تلویزیون و رسانه ملی حاضر شویم و توضیح بدهیم. فقط گفتند اگر این پزشک ها به تلویزیون رفتند، اجازه ندهید صحبت کنند.»

برای گرفتن ماسک اکسیژن برای انصاریان گدایی کردم

پزشک معالج انصاریان درباره اقدامات معنوی که برای او انجام داده، تأکید کرد: «پزشک معالج وظیفه دارد روحیه مریض را بالا ببرد. آدمی که غرور دارد و شاید ماسک هم دوست نداشته بگذارد. ما این تحمل را به انصاریان دادیم که ماسک بزند. من برای گرفتن ماسک ویژه اکسیژن علی انصاریان گدایی کردم تا بتواند راحت تر نفس بکشد. برای آوردن تجهیزات مسیح دانشوری می دانید چه کار هایی کردم؟ چرا باید این طور با من برخورد شود؟ چه کردم جز اینکه تیم های مختلف درمانی را جمع کردم و همه بالای سر بیمار بودیم.»

او افزود: «امیدوار جلو رفتیم و تا لحظه آخر امیدمان را قطع نکردیم. ایشان در قید حیات بود، همراهانش می گفتند از بیرون پیام داده اند که آقای انصاریان فوت کرده است. من ناراحت می شدم. اعصاب ما خرد می شد که چرا این حرف را می زنید؟ مادرش را بالای سر او بردیم که بفهمد زنده است. حیات دارد.»

نه دنبال پول بودیم، نه اسم و آبرو

او درباره حواشی پیش آمده این طور توضیح داد: «نه کسی دنبال مسائل مالی بود. نه دنبال اسم و آبرو بود. فقط دنبال این بودیم که یک انسان شریف، ورزشکار و هنرمند را با این وضعیت ریه برگردانیم. می خواستم سانحه ختم به خیر شود که نشد. خیلی از پزشکانی که احساس داشتند، آمدند. خیلی ها نیامدند شاید فکر می کردند اگر بیایند مشکل ساز می شود. هر کس خواست با دلش آمد و کمک کرد. امروز اگر ایرادی گرفته می شود، دیگر دیر است. علی انصاریان فوت کرده و زمان گذشته است.»

این نوع درمان در تاریخ کرونا وجود نداشت

دکتر هاشمیان همچنین خاطرنشان کرد: «اگر فکر می کنید هر گونه کوتاهی برای علی انصاریان شده، بدانید بیشترین نوع درمان را در کل کشور برای او انجام دادیم. همراهانش می دانند چه کار هایی برایش کردیم. ما دو پرستار برای اولین بار در تاریخ برای انصاریان گذاشتیم. بدانید اگر برای انصاریان مشکل بوده، برای همه فوتی ها با شرایط بدتر وجود داشته است.»

این پزشک تأکید کرد: «همه ما ناراحت هستیم. هیچ کس بیشتر از مادر علی انصاریان ناراحت نیست. یک مقدار رفتار آن ها را تبعیت کنیم. کمی اجازه بدهیم دور و بر او چگونه می گذرد؟ انصاریان شرایط مناسبی نداشت، نه در بدو ورود و نه وقتی که نیاز به اکسیژن پیدا کرد. این را بدانید این نوع برخورد و بحث در کشور ما نهادینه می شود.»

چرا باید این همه فحش بشنوم؟

هاشمیان در بخش دیگری به موضوع هتاکی ها اشاره کرد: «این موضوع عدم اعتماد می آورد. فردا درباره خیلی های دیگر ادامه پیدا می کند. این اتفاق شروع یک واکنش متقابل است. اصلا جالب نیست. من هم از این به بعد اگر بگویند فلان مریض را ببین، به امروز فکر می کنم. چرا باید این همه فحش بشنوم؟ چرا باید نگران باشم؟ من رفتم کمک بکنم نه اینکه پول در بیاورم.»

هاشمیان ادامه داد: «من داور مسابقه فوتبال نبودم؛ من خودم جزوی از این تراژدی هستم. من کنار مریضم بودم. من مدام بالای سر او بودم. من از ویروس جهش یافته نمی ترسیدم؟ یک دقیقه می توانستند بالای سر مریض بایستند؟ سابقه این نوع برخورد در یک کشور را در دنیا ندیدم.»

وجدانم راحت است که همه کار برای انصاریان کردم

دکتر هاشمیان در بخش پایانی حرف هایش افزود: «ناراحت نیستم از اینکه وزارت بهداشت آن بلا را سر من آورد و دارو به من نداد. امروز هم از پزشکی که از بیمارستان دیگری تجهیزات و دارو برده، حمایت نمی کنند، ایرادی ندارد. خدایی بالایی سر هست و من خیالم راحت است. وجدانم راحت است. از زندگی ام گذاشتم تا شخصی را نجات بدهم، اما نتوانستم. هیچ کدام از ما نتوانستیم این کار را بکنیم. همه کار برای علی انصاریان انجام دادم و چیز بیشتری نداشتم. با این شرایط من هستم و نیاز به آرامش از وزارت بهداشت و جا های دیگر ندارم. خداوند متعال این صحنه ها را ببیند و کمکم کند.»


کلیدواژه های این خبر
فوتبال   بیمار   اینستاگرام   مسیح دانشوری   محمدرضا هاشمیان   پزشک   ویروس کرونا   دارو   فضای مجازی   پزشک متخصص   پیشکسوت فوتبال   ورزشکاران   روز پزشک   کووید 19  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «جنوب نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
قطره چکانی واکسینه می کنند
شفا آنلاین
بررسی چند ادعا در مورد روند درمان علی انصاریان/ از داروهای میلیونی بلا استفاده تا صورتحساب نجومی بیمارستان
میزان
ضرورت توقف شیمی درمانی در بیماران سرطانی مبتلا به کرونا
ایرنا
حریرچی: سلبریتی ها مردم را به اهدای خون تشویق کنند
تیک نیوز
«چهره های مشهور»مردم را به اهدای خون تشویق کنند
خبرگزاری بسیج
قُلدربازی عجیب برخی مردان در برابر "کرونا"!
ایسنا
«پوست» کرونایی چه نشانه ای دارد؟
راه دانا
شهادت 7 پزشک قمی در بحران کرونا /کرونای انگلیسی هنوز به قم نرسیده است
تسنیم
مالیات نمی دهند اما واکسن می خواهند؛ هنرمندانی که رنگ خونشان با دیگران متفاوت است
میزان
«هنرمندان مردمی» کجای صف واکسن کرونا هستند؟/ مالیات نمی دهیم اما اولویت داریم!
فارس
ورم کلیه را چگونه درمان کنیم؟
خبرآنلاین
مراقبت در برابر شیوع کرونا انگلیسی باید شدیدتر از قبل به ویژه در کودکان و نوجوانان باشد/ خبر ابتلا شهروند چابهاری صحت ندارد
عصر هامون
ارتقای سطح سواد سلامت جامعه
ایران آنلاین
میراث ویروس ناشناس
ایران آنلاین
پزشک یا شاخ مجازی؟ | نقدی بر لایوهای اینستاگرامی پزشکان بر بالین چهره های معروف
طرفداری
پزشکان اینستاگرامی با روش های عجیب و غریب و تبلیغات غیرواقعی فالوئر جذب می کنند
جام جم آنلاین
ماجرای اشتباهات پوششِ خبری ابتلای میناوند و انصاریان به کرونا
افکار نیوز
سالهاست برنامه ریزی درستی را در فوتبال مان نداریم؛/ نوازی: دولت رییس فدراسیون را انتخاب می کند
ورزش 3
نقش طب نوین و ایرانی در درمان و پیشگیری از کرونا
شفا آنلاین
انتشار اطلاعات پزشکی افراد تا چه حد مجاز است؟
ایرنا
چرا مرگ مهرداد و علی پرسپولیس چنین ابعاد وسیعی بخود گرفت ؟
رکنا نت
نگاهی به فوت میناوند و انصاریان و فرصت طلبی سیما
انتخاب
سکسکه؛ عارضه دیگری از کرونا
جام جم آنلاین
فرضیات اشتباهی که در رابطه با کرونا وجود دارد
میزان
هجمه ها به دکتر هاشمیان با اتهام قتل علی انصاریان
صدای ایران
ماجرای شکایت پزشک انصاریان از شایعه پراکنان
میزان
پزشک انصاریان متهم به قتل شد!
شفا آنلاین
پزشک علی انصاریان متهم به قتل شد!/اظهارات شنیده نشده از فوت انصاریان
روز پلاس
پزشک علی انصاریان متهم به قتل شد!
فرارو
من باعث فوت علی انصاریان نیستم!
برنا
ناگفته هایی تازه از فوت ستاره پرسپولیس/ افشاگری عجیب پزشک معالج علی انصاریان: می گویند هاشمیان، انصاریان را کشت!
آریا
واکنش پزشک علی انصاریان به شایعات: اکسیژن انصاریان را حتی تا یک ساعت پس از فوت، قطع نکردیم / حداقل 20 پزشک، حضوری و یا مشاوره ای ایشان را ویزیت کردند
انتخاب
جزئیات جنجالی ابهامات فوت علی انصاریان/ از کشیدن دستگاه اکسیژن تا شایعه قتل عمد
نواندیش
جزئیات جنجالی ابهامات فوت علی انصاریان؛ از کشیدن دستگاه اکسیژن تا شایعه قتل عمد
فرارو
دکتر هاشمیان: گفتند تو علی انصاریان را کشتی
مردم نیوز
ناگفته هایی تازه از بیماری و فوت ستاره پرسپولیس/ دکتر هاشمیان: گفتند تو علی انصاریان را کشتی
ورزش 3
شائبه ها در مورد علت درگذشت میناوند و انصاریان
ساعت 24
کرونا چشم ها را ملتهب می کند
تدبیر نو
«سکوئنس» ویروسی علی انصاریان را به آزمایشگاه ارسال کردم/ انصاریان و میناوند خوددرمانی کرده بودند!
خبرگزاری دانشجو
سکوئنس ویروسی علی انصاریان را به آزمایشگاه ارسال کردم/انصاریان و میناوند به جای مراجعه به بیمارستان خوددرمانی کرده بودند/مردم برخلاف توصیه ها به محض مشاهده علائم به پزشک مراجعه کنند
برنا نیوز
اخبار مرتبط
bltشفا آنلاین : قطره چکانی واکسینه می کنند
bltمیزان : بررسی چند ادعا در مورد روند درمان علی انصاریان/ از داروهای میلیونی بلا استفاده تا صورتحساب نجومی بیمارستان
bltایرنا : ضرورت توقف شیمی درمانی در بیماران سرطانی مبتلا به کرونا
bltتیک نیوز : حریرچی: سلبریتی ها مردم را به اهدای خون تشویق کنند
bltخبرگزاری بسیج : «چهره های مشهور»مردم را به اهدای خون تشویق کنند
bltایسنا : قُلدربازی عجیب برخی مردان در برابر "کرونا"!
bltراه دانا : «پوست» کرونایی چه نشانه ای دارد؟
bltتسنیم : شهادت 7 پزشک قمی در بحران کرونا /کرونای انگلیسی هنوز به قم نرسیده است
bltمیزان : مالیات نمی دهند اما واکسن می خواهند؛ هنرمندانی که رنگ خونشان با دیگران متفاوت است
bltفارس : «هنرمندان مردمی» کجای صف واکسن کرونا هستند؟/ مالیات نمی دهیم اما اولویت داریم!
bltخبرآنلاین : ورم کلیه را چگونه درمان کنیم؟
bltعصر هامون : مراقبت در برابر شیوع کرونا انگلیسی باید شدیدتر از قبل به ویژه در کودکان و نوجوانان باشد/ خبر ابتلا شهروند چابهاری صحت ندارد
bltایران آنلاین : ارتقای سطح سواد سلامت جامعه
bltایران آنلاین : میراث ویروس ناشناس
bltطرفداری : پزشک یا شاخ مجازی؟ | نقدی بر لایوهای اینستاگرامی پزشکان بر بالین چهره های معروف
bltجام جم آنلاین : پزشکان اینستاگرامی با روش های عجیب و غریب و تبلیغات غیرواقعی فالوئر جذب می کنند
bltافکار نیوز : ماجرای اشتباهات پوششِ خبری ابتلای میناوند و انصاریان به کرونا
bltورزش 3 : سالهاست برنامه ریزی درستی را در فوتبال مان نداریم؛/ نوازی: دولت رییس فدراسیون را انتخاب می کند
bltشفا آنلاین : نقش طب نوین و ایرانی در درمان و پیشگیری از کرونا
bltایرنا : انتشار اطلاعات پزشکی افراد تا چه حد مجاز است؟
bltرکنا نت : چرا مرگ مهرداد و علی پرسپولیس چنین ابعاد وسیعی بخود گرفت ؟
bltانتخاب : نگاهی به فوت میناوند و انصاریان و فرصت طلبی سیما
bltجام جم آنلاین : سکسکه؛ عارضه دیگری از کرونا
bltمیزان : فرضیات اشتباهی که در رابطه با کرونا وجود دارد
bltصدای ایران : هجمه ها به دکتر هاشمیان با اتهام قتل علی انصاریان
bltمیزان : ماجرای شکایت پزشک انصاریان از شایعه پراکنان
bltشفا آنلاین : پزشک انصاریان متهم به قتل شد!
bltروز پلاس : پزشک علی انصاریان متهم به قتل شد!/اظهارات شنیده نشده از فوت انصاریان
bltفرارو : پزشک علی انصاریان متهم به قتل شد!
bltبرنا : من باعث فوت علی انصاریان نیستم!
bltآریا : ناگفته هایی تازه از فوت ستاره پرسپولیس/ افشاگری عجیب پزشک معالج علی انصاریان: می گویند هاشمیان، انصاریان را کشت!
bltانتخاب : واکنش پزشک علی انصاریان به شایعات: اکسیژن انصاریان را حتی تا یک ساعت پس از فوت، قطع نکردیم / حداقل 20 پزشک، حضوری و یا مشاوره ای ایشان را ویزیت کردند
bltنواندیش : جزئیات جنجالی ابهامات فوت علی انصاریان/ از کشیدن دستگاه اکسیژن تا شایعه قتل عمد
bltفرارو : جزئیات جنجالی ابهامات فوت علی انصاریان؛ از کشیدن دستگاه اکسیژن تا شایعه قتل عمد
bltمردم نیوز : دکتر هاشمیان: گفتند تو علی انصاریان را کشتی
bltورزش 3 : ناگفته هایی تازه از بیماری و فوت ستاره پرسپولیس/ دکتر هاشمیان: گفتند تو علی انصاریان را کشتی
bltساعت 24 : شائبه ها در مورد علت درگذشت میناوند و انصاریان
bltتدبیر نو : کرونا چشم ها را ملتهب می کند
bltخبرگزاری دانشجو : «سکوئنس» ویروسی علی انصاریان را به آزمایشگاه ارسال کردم/ انصاریان و میناوند خوددرمانی کرده بودند!
bltبرنا نیوز : سکوئنس ویروسی علی انصاریان را به آزمایشگاه ارسال کردم/انصاریان و میناوند به جای مراجعه به بیمارستان خوددرمانی کرده بودند/مردم برخلاف توصیه ها به محض مشاهده علائم به پزشک مراجعه کنند
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.