توانایی بخش خصوصی در واگذاری ها مورد توجه قرار گیرد

توانایی بخش خصوصی در واگذاری ها مورد توجه قرار گیرد
ایران اکونومیست-آیت الله رئیسی با اشاره به مشکلاتی که از ناحیه برخی واگذاری های معیوب و بدون ضابطه برای تولید ایجاد شده، گفت: در فرآیند واگذاری بنگاه های دولتی باید توانایی بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد.
توانایی بخش خصوصی در واگذاری ها مورد توجه قرار گیرد

آیت الله رئیسی امروز دوشنبه در جلسه شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به در پیش بودن یوم الله 22 بهمن، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار داشت: 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، جلوه قدرت لایزال الهی است و نقطه عطفی بر پایان استبداد و استعمار در کشور عزیز ما محسوب می شود.

یوم الله 22 بهمن پایانی بر همه ناتوانی ها و «ما نمی توانیم ها» بود

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: یوم الله 22 بهمن حقیقتاً پایانی بر همه ناتوانی ها و «ما نمی توانیمها» بود و این روز الهی آغاز شکوفایی استعدادها و جلوه قدرت الهی در نظام و کشور ما است.
آیت الله رئیسی گفت: پیام انقلاب اسلامی، «ما می توانیم» و استحکام درونی قدرت و جلوه ای از قدرت و اراده مردم در برابر اراده بیگانگان است.

توکل به خدا و حضور مردم در صحنه، مؤلفه های اقتدار کشور هستند

رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به مؤلفه های اقتدار نظام و کشور بیان داشت: قدرت معنوی و ایمان و توکل به خدا از مهمترین مؤلفه های مهم اقتدار نظام و کشور ما است؛ مؤلفه دوم اقتدار آفرین برای ما، حضور مردم متدین و انقلابی در صحنه های مختلف اجتماعی و سیاسی است.

آیت الله رئیسی توان علمی و فناورانه و اقتصاد پویا را از دیگر مؤلفه های اقتدار آفرین دانست و گفت: به هر میزان که توانایی فناورانه و قدرت اقتصادی ما رشد و شکوفایی یابد، به همان میزان تولید قدرت خواهد شد و بر اقتدار نظام و کشور ما در عرصه های مختلف افزود می شود.

جایگاه ولایت و زعامت و رهبری برای نظام و کشور ما قدرت آفرین است

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر جایگاه ولایت و رهبری در نظام و کشور ما، این جایگاه را عمود خیمه و منشأ اقتدار دانست و گفت: جایگاه ولایت و زعامت و رهبری برای نظام و کشور ما قدرت آفرین است و برای مردم ما نیز بصیرت آفرین و برانگیزاننده جهت حضور در صحنه ها و عرصه های مختلف اجتماعی است؛ در همین موضوع شیوع بیماری کرونا ما شاهد جلوه های هدایت مقام معظم رهبری در عرصه هایی همچون مشارکت مردم، کمک مومنانه، رعایت اصول بهداشتی و توانایی در تولید ماسک و واکسن بودیم.

لزوم توجه به افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام و مواجهه کریمانه با مراجعان از سوی نقش آفرینان در نظام اداری کشور

آیت الله رئیسی در ادامه سخنان خود به موضوع ضرورت افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام اداری کشور اشاره کرد و بیان داشت: تمام سطوح سازمانی و اداری در کشور در دستگاه های مختلف اعم از دادیاران، بخشداران، مأموران شهرداری، کارگزاران دولتی، بازپرس ها و قضات، مدیران و صاحب منصبان و به طور کلی همه اشخاص نقش آفرین در نظام اداری کشور، باید موضوع افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام اداری را سرلوحه اقدامات و برنامه های خود قرار دهند.

رئیس دستگاه قضا مواجهه کریمانه با مراجعان به دستگاه های اداری و سازمانی را ضرورتی مهم و انکارناپذیر در شاخص افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام اداری کشور دانست و گفت: همه نقش آفرینان در نظام اداری کشور در تمام سطوح باید حفظ کرامت مردم و مراجعان و بکارگیری نهایت توان و تلاش خود برای حل مسائل و مشکلات آن ها را در صدر اولویت های کاری خود قرار دهند.

زمان شناسی و موقعیت شناسی عنصری مهم در تحقق اقدامات جریان ساز است

آیت الله رئیسی در ادامه با اشاره به سالروز 19 بهمن و بیعت تاریخی کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: عظمت کار همافران نیروی هوایی ارتش در بیعت با حضرت امام (ره) ناظر بر موقعیت شناسی و زمان شناسی آن ها بود و همین اقدام زمان شناسانه سبب جریان سازی و مشارکت کارکنان ارتش در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شد.

رئیس قوه قضائیه افزود: به طور کلی، زمان شناسی و موقعیت شناسی عنصری مهم در تحقق اقدامات جریان ساز است و در چارچوب نظام اداری کشور نیز حرکت به موقع و مدبرانه و زمان شناسانه کارکنان اداری و سازمانی می تواند در افزایش اعتماد عمومی به نظام اداری کشور بسیار تأثیرگذار باشد.

همکاران در دستگاه قضائی به مقوله زمان شناسی و انجام به موقع امور اهتمام داشته باشند

آیت الله رئیسی در ادامه به اهمیت مقوله زمان شناسی در اقدامات امنیتی، انتظامی و قضائی اشاره کرد و بیان داشت: چنانچه اقدامات امنیتی، انتظامی و قضائی در زمان خود انجام نگیرد، اثرگذاری لازم و مطلوب را نخواهد داشت؛ از همین رو همکاران ما در دستگاه قضائی باید در مقوله زمان شناسی و انجام به موقع امور اهتمام داشته باشند و آگاه باشند که برای یک نیروی کارآمد و انقلابی، موقعیت شناسی، زمان شناسی و انجام به موقع و متناسب امور جهت افزایش اعتماد عمومی به نظام اداری کشور بسیار تأثیرگذار است.

در فرآیند واگذاری باید ملائت و توانایی بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد

رئیس دستگاه قضا در ادامه با اشاره به مقوله خصوصی سازی و تکلیف اصل 44 قانون اساسی ناظر بر کاهش تصدی گری دولت و افزایش مشارکت مردم در امور اقتصادی و تولیدی، گفت: خصوصی سازی از نیازهای کشور برای رونق و توسعه تولید و اشتغال است و همواره باید از بخش خصوصی و فعالان این عرصه که وارد میدان تولید شده اند، حمایت های مالی و تسهیلاتی و حقوقی و قضائی به عمل آید.

آیت الله رئیسی در ادامه به مشکلاتی که از ناحیه برخی واگذاری های معیوب و بدون ضابطه ایجاد شده است، اشاره کرد و افزود: در فرآیند واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی باید ملائت و توانایی بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد و این موضوع از تکلیف های قانونی است؛ در حال حاضر در برخی از مناطق کشور چند مورد نگران کننده از این واگذاری های بدون ضابطه و رها شده وجود دارد که حتماً باید پیگیری شوند.

واگذاری های بنگاه های دولتی نباید همراه با توقف تولید و تعدیل نیروی کار باشد

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: در همان قانون خصوصی سازی که فرآیند واگذاری بنگاه های دولتی در آن تشریح شده است بر نظارت دولت نسبت به توانمندی بخش خصوصی نیز تاکید گردیده است؛ از همین رو نباید واگذاری های بنگاه های دولتی همراه با توقف تولید و تعدیل نیروی کار در آن بنگاه ها و واحدها باشد.

آیت الله رئیسی در ادامه به اشکالات ساختاری در فرآیند واگذاری بنگاه های دولتی و ضرورت رفع این مشکلات از ناحیه دولت و مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: سیاست ما در دستگاه قضائی حمایت از خصوصی سازی و کارآفرینان و سرمایه گذارانی است که وارد میدان تولید و اشتغال زایی شده اند و به آن ها تاکید می کنیم که با قوت و شجاعت امور تولیدی خود را دنبال کنند و بدانند همین تقویت بنیه تولیدی و اقتصادی کشور، موجبات یاس دشمنان و شعف دوست داران نظام و کشور ما را فراهم می آورد.

تقدیر از نمایندگان مجلس در حمایت از سند تحول قضائی

رئیس دستگاه قضائی در پایان با تقدیر از 270 نماینده مجلس که طی بیانیه ای به حمایت از سند تحول قضائی پرداخته اند، گفت: امیدواریم مفاد سند تحول قضائی تحقق عینی یابد و ما در رابطه با عملکرد خود بر اساس این سند، گزارش مبسوطی را به محضر مقام معظم رهبری و مردم ارائه دهیم و قطعاً در این مسیر حمایت و مشارکت نمایندگان مردم در مجلس به ویژه در بحث اصلاح قوانین که در مفاد سند تحول به آن ها اشاره شده، بسیار مؤثر خواهد بود و ما اعلام حمایت نمایندگان مردم از سند تحول قضائی را به منزله یک سرمایه ارزشمند تلقی می کنیم.

مهر


کلیدواژه های این خبر
کارگزاران   بخش خصوصی   بخشدار   استعمار   شکوفایی   قضات   پیروزی انقلاب اسلامی   بنگاه   میزان تولید   آیت الله رئیسی   فناورانه   اراده مردم   خیمه   نقش آفرین   واکسن   بیعت   کارآمدی   قدرت اقتصادی   نظام اداری کشور   لایزال الهی   نیروی هوایی ارتش   رشد و شکوفایی   استبداد   اقتدار جمهوری اسلامی   اقتصاد   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   22 بهمن   سیاسی و اجتماعی   تولید ماسک   کمک مومنانه   شیوع بیماری  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایران اکونومیست» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
استرداد 12 هکتار از اراضی تصرف شده نظرآباد
مهر نیوز
اتحاد ملی، اساس تشکیل انقلاب و تداوم آن است
خبرگزاری حوزه
علی ربیعی: نامه جهانگیری به رهبر انقلاب درباره نرخ ارز بود/ محموله های بعدی واکسن از کواکس، روسیه، چین و هند می آید
دیده بان ایران
چرا باید به حذف نام امام خمینی حساسیت نشان داد؟
سایت جماران
انشالله که این خطا سهوی باشد
تابناک
خمینی خمینی است و حذف نام و اندیشه خمینی نپذیرفتنی
اعتدال
قوم بزرگ قشقایی افتخارات زیادی دارد/ از تطهیر و اسطوره سازی عوامل طاغوت نمی توانیم بگذریم
شیرازه
انقلاب اسلامی با گذشت 42 سال در اوج اقتدار قرار دارد
شبستان
الحاق شناورهای رزمی جدید به «ندسا»/ دستگیری جاسوسان فعال در مراکز حساس کشور
خبرگزاری دفاع مقدس
پیشرفت های علمی کشور به برکت ایثارگری ملت ایران به دست آمده است
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
تجدید بیعت جامعه مبلغان استان تهران با آرمان های امام(ره)
ایکنا
حضور متفاوت، اما با شکوه ملت، صحنه های ماندگاری را به نمایش گذاشت
خبرگزاری دانشجو
نهال جمهوری اسلامی در سایه یکپارچگی و بیداری مردم پس از سالها مجاهدت به ثمر نشست
خبرگزاری خانه ملت
امام و امت رکن اساسی انقلاب اسلامی
پایداری ملی
ملت ایران با تحمل همه سختی ها پای این انقلاب ایستاده اند
خبرگزاری دفاع مقدس
22 بهمن جلوه ای دیگر از حماسه حضور انقلابی مردم شیراز
جنوب نیوز
8 برابر شدن پوشش بیمه درمانی اقشار مختلف استان کرمانشاه
آرا نیوز
گفتگو| تیمسار کبریتی: بدون اطلاع شاه فانتوم های ایران را به ویتنام می بردند/ سیاستگذاری ارتش در جهت وابستگی کامل بود
تسنیم
پیام تبریک مدیرعامل بانک سپه به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی
بولتن نیوز
تاریخ انقلاب بیانگر نقش پررنگ مردم در نقاط عطف و توفیقات نظام است
خبرگزاری خانه ملت
یوم الله 22 بهمن سالروز به بار نشستن خودباوری ملت ایران
آرا نیوز
راه برون رفت از مشکلات، تبعیت از ولایت فقیه است
راه دانا
انقلاب اسلامی طومار استبداد را در هم پیچید
آریا
ایران قوی در 42 سالگی انقلاب| نمایشی متفاوت از اقتدار ملت بزرگ ایران
ایران اکونومیست
پیام تبریک رستم کوشکی بمناسبت فرارسیدن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گیتی آنلاین
دهه فجر؛ تجسم اراده امام(ره) و شهیدان
ایکنا
راه برون رفت از مشکلات، تمسک به ولایت و تکیه بر توان داخلی است
خبرگزاری دانشجو
پیروزی های انقلاب اسلامی و ذلت و خواری دشمنان ادامه خواهد داشت
راه دانا
پیام تبریک مدیر عامل بانک تجارت به مناسبت 22 بهمن
انتخاب
پیروزی انقلاب عامل عزت ملی و شکوفایی کشور
صدا و سیما
پیام تبریک مدیر عامل بانک تجارت بمناسبت 22 بهمن
بانکداری ایرانی
اجرای اسلام و ارتقای مشارکت مردم؛ دو مولفه پیشبرد کارآمدی انقلاب از منظر امام(ره)
ایکنا
بیانیه مجمع عمومی جامعه مدرسین به مناسبت یوم الله 22 بهمن
رسانیوز
دستگاه قضایی از خصوصی سازی حمایت می کند
شعار سال
تقدیر رئیسی از نمایندگان مجلس در حمایت از سند تحول قضائی/توکل به خدا و حضور مردم در صحنه مولفه های اقتدار کشور هستند/جایگاه ولایت و زعامت و رهبری برای کشور ما قدرت آفرین است/لزوم توجه به افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام/موقعیت شناسی عنصری مهم در تحقق اقدامات جریان ساز است/در فرآیند واگذاری باید
آرا نیوز
تقدیر رئیسی از نمایندگان مجلس
598
تقدیر ابراهیم رئیسی از نمایندگان مجلس
الف
رئیس قوه قضاییه: سیاست دستگاه قضایی حمایت از خصوصی سازی است
انتخاب
ضرورت افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام اداری کشور/ پیام انقلاب اسلامی «ما می توانیم» است
خبرگزاری دفاع مقدس
نظام اداری کشور باید افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام اداری را سرلوحه خود قرار دهند
آریا
اخبار مرتبط
bltمهر نیوز : استرداد 12 هکتار از اراضی تصرف شده نظرآباد
bltخبرگزاری حوزه : اتحاد ملی، اساس تشکیل انقلاب و تداوم آن است
bltدیده بان ایران : علی ربیعی: نامه جهانگیری به رهبر انقلاب درباره نرخ ارز بود/ محموله های بعدی واکسن از کواکس، روسیه، چین و هند می آید
bltسایت جماران : چرا باید به حذف نام امام خمینی حساسیت نشان داد؟
bltتابناک : انشالله که این خطا سهوی باشد
bltاعتدال : خمینی خمینی است و حذف نام و اندیشه خمینی نپذیرفتنی
bltشیرازه : قوم بزرگ قشقایی افتخارات زیادی دارد/ از تطهیر و اسطوره سازی عوامل طاغوت نمی توانیم بگذریم
bltشبستان : انقلاب اسلامی با گذشت 42 سال در اوج اقتدار قرار دارد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : الحاق شناورهای رزمی جدید به «ندسا»/ دستگیری جاسوسان فعال در مراکز حساس کشور
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : پیشرفت های علمی کشور به برکت ایثارگری ملت ایران به دست آمده است
bltایکنا : تجدید بیعت جامعه مبلغان استان تهران با آرمان های امام(ره)
bltخبرگزاری دانشجو : حضور متفاوت، اما با شکوه ملت، صحنه های ماندگاری را به نمایش گذاشت
bltخبرگزاری خانه ملت : نهال جمهوری اسلامی در سایه یکپارچگی و بیداری مردم پس از سالها مجاهدت به ثمر نشست
bltپایداری ملی : امام و امت رکن اساسی انقلاب اسلامی
bltخبرگزاری دفاع مقدس : ملت ایران با تحمل همه سختی ها پای این انقلاب ایستاده اند
bltجنوب نیوز : 22 بهمن جلوه ای دیگر از حماسه حضور انقلابی مردم شیراز
bltآرا نیوز : 8 برابر شدن پوشش بیمه درمانی اقشار مختلف استان کرمانشاه
bltتسنیم : گفتگو| تیمسار کبریتی: بدون اطلاع شاه فانتوم های ایران را به ویتنام می بردند/ سیاستگذاری ارتش در جهت وابستگی کامل بود
bltبولتن نیوز : پیام تبریک مدیرعامل بانک سپه به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی
bltخبرگزاری خانه ملت : تاریخ انقلاب بیانگر نقش پررنگ مردم در نقاط عطف و توفیقات نظام است
bltآرا نیوز : یوم الله 22 بهمن سالروز به بار نشستن خودباوری ملت ایران
bltراه دانا : راه برون رفت از مشکلات، تبعیت از ولایت فقیه است
bltآریا : انقلاب اسلامی طومار استبداد را در هم پیچید
bltایران اکونومیست : ایران قوی در 42 سالگی انقلاب| نمایشی متفاوت از اقتدار ملت بزرگ ایران
bltگیتی آنلاین : پیام تبریک رستم کوشکی بمناسبت فرارسیدن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
bltایکنا : دهه فجر؛ تجسم اراده امام(ره) و شهیدان
bltخبرگزاری دانشجو : راه برون رفت از مشکلات، تمسک به ولایت و تکیه بر توان داخلی است
bltراه دانا : پیروزی های انقلاب اسلامی و ذلت و خواری دشمنان ادامه خواهد داشت
bltانتخاب : پیام تبریک مدیر عامل بانک تجارت به مناسبت 22 بهمن
bltصدا و سیما : پیروزی انقلاب عامل عزت ملی و شکوفایی کشور
bltبانکداری ایرانی : پیام تبریک مدیر عامل بانک تجارت بمناسبت 22 بهمن
bltایکنا : اجرای اسلام و ارتقای مشارکت مردم؛ دو مولفه پیشبرد کارآمدی انقلاب از منظر امام(ره)
bltرسانیوز : بیانیه مجمع عمومی جامعه مدرسین به مناسبت یوم الله 22 بهمن
bltشعار سال : دستگاه قضایی از خصوصی سازی حمایت می کند
bltآرا نیوز : تقدیر رئیسی از نمایندگان مجلس در حمایت از سند تحول قضائی/توکل به خدا و حضور مردم در صحنه مولفه های اقتدار کشور هستند/جایگاه ولایت و زعامت و رهبری برای کشور ما قدرت آفرین است/لزوم توجه به افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام/موقعیت شناسی عنصری مهم در تحقق اقدامات جریان ساز است/در فرآیند واگذاری باید
blt598 : تقدیر رئیسی از نمایندگان مجلس
bltالف : تقدیر ابراهیم رئیسی از نمایندگان مجلس
bltانتخاب : رئیس قوه قضاییه: سیاست دستگاه قضایی حمایت از خصوصی سازی است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : ضرورت افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام اداری کشور/ پیام انقلاب اسلامی «ما می توانیم» است
bltآریا : نظام اداری کشور باید افزایش اعتماد مردم به کارآمدی نظام اداری را سرلوحه خود قرار دهند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.