خودداری شرکت داروسازی فایزر از ارائه دارو به کودکان سرطانی ایران

خودداری شرکت داروسازی فایزر از ارائه دارو به کودکان سرطانی ایران
ایران اکونومیست-رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با اشاره به خودداری شرکت داروسازی فایزر ازدادن داروهای کودکان سرطانی به ایران گفت: فاز حیوانی دو واکسن کرونا دانشگاه بقیه الله با موفقیت انجام شده است.
خودداری شرکت داروسازی فایزر از ارائه دارو به کودکان سرطانی ایران

حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: دشمن ما و افرادی که با دشمنی می کنند حتی از رسیدن دارو به کودکان سرطانی خودداری می کنند، من به عنوان رئیس انجمن خون این حرف را می زنم نه به عنوان خانواده این کودکان یا یک فرد دیگر؛ شرکت های داروسازی که ادعا می کنند با سیاست کاری ندارند از دادن داروهای شیمی درمانی به ایران خودداری می کنند که یکی از این شرکت ها، شرکت داروسازی فایزر است.

وی افزود: تحریم های دولت ترامپ به تک تک مردم و کودکان ما وارد می شود و اگر توان تولید دارو در داخل کشور نبود باید شاهد از دست رفتن بیماران به ویژه کودکانمان می بودیم، در شعار می گویند که تحریم ها مربوط به دارو و خدمات پزشکی نمی شود اما در عمل اصلاً این نیست و شرکت های دارویی آمریکا از دادن دارو به ایران خودداری می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) گفت: ما هیچ چاره ای نداریم که یک رقابت دانشی را در سطح بین الملل ادامه بدیم و دانش خود را رشد دهیم، وقتی دیدیم به کودکان سرطانی رحم نمی کنند مطمئن شدیم که در مورد واکسن هم با ما رفتار مناسبی ندارند.

ابوالقاسمی بیان کرد: اینکه ما در یک اپیدمی به صورت اورژانسی بخواهیم واکسن تهیه کنیم را تا کنون تجربه نکرده بودیم اما در کرونا توانستیم به این مهم دست پیدا کنیم و یک واکسن را روز گذشته رونمایی کردیم و یک واکسن دیگر را به زودی رونمایی می کنیم.

وی ادامه داد: 500 دستگاه اکسیژن را توانستیم در دانشگاه تولید کنیم و به مردم بدهیم و همچنین دیگر از بیرون ماسک نخریدیم و در داخل دانشگاه خودمان تولید کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) تصریح کرد: بیش از 10075 بیمار کرونایی را در بیمارستان بقیه الله پذیرش کردیم که از ظرفیت بیمارستان 40 درصد را به مردم عادی اختصاص دادیم.

ابوالقاسمی گفت: حیوانی مثل ترامپ دانشگاه بقیه الله جایی که محل کسب علم و دانش است را تحریم کرد اما با این وجود توانستیم بیش از 150 مقاله را در ژورنال های مختلف چاپ کنیم.

وی گفت: در جهت خودکفایی کیت آنتی ژن در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله ساختیم و در صورت صدور مجوز از سوی سازمان غذا و دارو این کیت ها به تولید انبوه می رسد تا در طرح شهید سلیمانی استفاده شود. در طرح شهید سلیمانی جنبه های مختلفی از جمله تشخیص سریع دیده شده که مستلزم داشتن کیت کافی و ارزان است که ما به تولید آن خواهیم پرداخت.

ابوالقاسمی گفت: ما با سازمان انتقال خون هماهنگ شدیم و هنوز هم مرکز پلاسماگیری ما فعال است و چندین هزار بیمار از پلاسمای بهبودیافتگان از کرونا استفاده کردند که باعث کاهش مرگ و میر بیماران کرونا به 10 درصد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله بیان کرد: در زمینه تزریق سلول های بنیادی نیز پیشرفت داشتیم و به بسیاری از بیماران کرونایی سلول بنیادی تزریق کردیم بیش از 220 پروژه کد اخلاق گرفتند و داروهای گیاهی نیز در این زمینه کد اخلاق گرفتند و وارد فاز آزمایش شدند. در دانشگاه خود مراکز آموزشی فعالی داریم که به تربیت نیروی انسانی برای سایر دانشگاه ها اقدام می کند.

ابوالقاسمی گفت: دانش واکسن را صفر تا صد آن را در همین دانشگاه ایجاد کردیم، آزمایش روی موش، خرگوش را انجام دادیم.

وی گفت: پلتفرم واکسن ما متعلق به بخش های خصوصی است؛ واکسن کرونای ما نو ترکیب است اما واکسن دیگر که در دست تولید است واکسن ویروس کشته شده است .

ابوالقاسمی درباره ممنوعیت ورود واکسن فایزر به کشور گفت: باید با تمام قوای کشور در جهت تولید واکسن پیش می رفتیم، باید توجه کنیم که همین واکسن فایزر را هم غربی ها به اندازه کافی به آن دسترسی ندارند و برای همین رو آورده اند به واکسن روسی کرونا.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله گفت: وقتی منابع متعددی برای تهیه یک فرآورده بیولوژیک داریم، آیا منطقی است که از یک کشور که دشمن ماست آن را تهیه کنیم؟ منطق به ما می گوید از جایی واکسن کرونا وارد کنیم که حداقل دشمنی با ما نداشته باشند، وقتی دانشمندان ما را اسرائیل و آمریکا ترور می کنند چطور باور کنیم که واکسن آن ها برای ما مفید است؟

ابوالقاسمی گفت: مگر ما کم سابقه داریم از کارهایی که این کشورها علیه مردم ما انجام داده اند مگر ما یادمان رفته که با گاز شیمیایی بیمارستان های ما را بمباران کردند؟ باید برای تهیه یک واکسن این مسائل در نظر گرفته شود از سوی دیگر واکسنی که در منهای 70 درجه سانتی گراد باید نگهداری شود نیازمند زیرساخت های فراوان است.

وی تاکید کرد: وقتی راه های متفاوتی برای تهیه فراورده های بیولوژیک داریم باید از راه هایی که امن تر است برای واردات واکسن کرونا استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با اشاره به اظهارات یک فرد در رابطه با عوارض واکسن کرونا گفت: او جنایت کار است و باید دستگیر و محاکمه شود، اظهارات او باعث شد که بسیاری از مبتلایان به کرونا جان خود را از دست بدهند.

ابوالقاسمی بیان کرد: تبلیغات وی نه تنها جان بیماران کرونایی را گرفت بلکه باعث بسیاری از کودکانی که زردی داشتند هم جان خود را از دست بدهند. حامیان این فرد آدم های زر و زور و پول هستند.

وی ادامه داد: ما در اسفندماه سال گذشته واکسن کرونا را کلید زدیم و دو واکسن در این دانشگاه توسعه یافته است و نزدیک فاز انسانی است یک واکسن کرونا صفر تا صدش با پشتیبانی سپاه پاسداران در دانشگاه علوم پزشکی ما کلید زده شده است و یک واکسن کرونای دیگر نیز با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و توسط متخصصین دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در دست تولید است و فازهای حیوانی را در خرگوش و میمون به خوبی طی کرده است و مستندات آن در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است که در صورتی که اجازه بدهند وارد فاز انسانی خواهد شد.

مهر


کلیدواژه های این خبر
سازمان غذا و دارو   بیمار   آمریکا   بقیه الله   ونیز   کودکان سرطانی   اپیدمی   پلت فرم   شیمی درمانی   تزریق   مراکز آموزشی   واکسن   کاهش مرگ و میر   مردم عادی   ویروس کرونا   آنتی ژن   مقاله   انبوه   ژورنال   ممنوعیت ورود   بیمارستان   دانشگاه   بین الملل   دونالد ترامپ   دارو   داروسازی   دانشگاه های علوم پزشکی   خدمات پزشکی   سلول بنیادی   علم و دانش   تولید دارو   داروی گیاهی   سازمان انتقال خون ایران   بیماران کرونایی   داروی کرونا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایران اکونومیست» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
واکسیناسیون کرونا در گیلان با اولویت انجام می شود
ایرنا
تزریق ماهانه 20 میلیون واکسن کرونا در کشور از تیر ماه
قلم نیوز
دومین مرحله واکسیناسیون کرونا در خراسان جنوبی آغاز شد
ایرنا
هفت واکسن معروف کرونا در دنیا که مجوز گرفته اند
همشهری آنلاین
ستاد مقابله با کرونا: سفرهای نوروزی را فراموش کنید کرونا در کمین است
رویداد 24
چقدر احتمال دارد پس از واکسن کرونا دوباره مبتلا شویم
ملیت
میزان احتمال ابتلای افراد به کرونا پس از تزریق واکسن
ایران آنلاین
میزان احتمال ابتلا به کرونا پس از تزریق واکسن
عصر مالی
عضو کمیته مقابله با کرونا: مردم سفرهای نوروزی را فراموش کنند کرونا در کمین است
خبرآنلاین
میزان احتمال مبتلا شدن به کرونا پس از تزریق واکسن
مشرق نیوز
میزان احتمال مبتلا شدن افراد به ویروس کرونا پس از تزریق واکسن
مهر نیوز
آیا افراد بهبود یافته از کرونا مجدد مبتلا خواهند شد؟
فارس
هلال احمر: واکسن چینی کرونا وارد می کنیم/ وزارت بهداشت: هلال احمر مجوز واردات واکسن ندارد
رویداد 24
سرمایه گذاری 300 میلیارد ریالی دولت در مراکز درمانی بابل
ایرنا
سرنوشت پروتکل های بهداشتی پس از تزریق واکسن کرونا
ایرنا
واکسن کرونای اکتورکو؛ یک واکسن ایرانی دیگر
شعار سال
چه کسانی واکسن کرونا تزریق کنند؟
شفا آنلاین
درگیری احتمالی با ویروس انگلیسی در موج چهارم کرونا/ خطر 15 برابر بیشتر می شود
ساعت 24
رنگ شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران نارنجی شد
ایرنا
کاهش هزینه های درمانی مردم از 37 درصد به10 درصد
سلامت نیوز
زالی: الگوی شیوع کرونا در حال تغییر است
فرارو
زالی: الگوی بیماری کرونا در حال تغییر است
جوان آنلاین
روند صعودی ابتلا به کرونا؛ واکسیناسیون سراسری آغاز شد
آوای خزر
ابتلای 45 هزار و 89 زنجانی به کووید 19
تابناک
اولین خوزستانی واکسن کرونا را دریافت کرد
رهیاب نیوز
موفقیت فاز حیوانی 2 واکسن کرونا در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
بولتن نیوز
خودداری فایزر از تحویل داروهای کودکان سرطانی به ایران/ 2 واکسن دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) به زودی وارد فاز انسانی می شود
میزان
فرد مدعی طب اسلامی باید محاکمه شود / تولید دو واکسن کرونا در دانشگاه بقیة ‎الله(عج)
ایکنا
2 واکسن کرونای دانشگاه بقیه الله وارد فاز انسانی می شود/ خودداری فایزر از فروش داروی بیماران سرطانی
بولتن نیوز
واکسن کرونای ساخت دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله به زودی وارد فاز انسانی می شود
خبرگزاری دفاع مقدس
واکسیناسیون کرونا از چه تاریخی آغاز می شود؟
اتاق خبر
خودداری فایزر از ارائه دارو به کودکان سرطانی ایران
مشرق نیوز
واکسن کرونای ساخت دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله به زودی وارد فاز انسانی می شود/ما بهای استقلال کشور خود را می پردازیم
خبرگزاری دانشجو
2 واکسن کرونای دانشگاه بقیه الله(عج) وارد فاز انسانی می شود
افکار نیوز
2 واکسن کرونای دانشگاه بقیه الله(عج) وارد فاز انسانی می شود/ خودداری «فایزر» از فروش داروی بیماران سرطانی
فارس
واکسیناسیون کرونا از 21 بهمن آغاز می شود/ مطالعه بالینی واکسن کووپارس در دو فرم استنشاقی و تزریقی مورد بررسی قرار می گیرد
آریا
از امارات 37 درصدی تا اسپانیای 1.5 درصدی؛ چند درصد جمعیت کشورها واکسینه شده است؟
خبرآنلاین
پایان روزهای بدون واکسن کرونا
پایداری ملی
خودداری شرکت داروسازی فایزر از ارائه دارو به کودکان سرطانی ایران
مهر نیوز
پایان روزهای بدون واکسن کرونا/ کدام واکسن ها مطمئن هستند
ملیت
اخبار مرتبط
bltایرنا : واکسیناسیون کرونا در گیلان با اولویت انجام می شود
bltقلم نیوز : تزریق ماهانه 20 میلیون واکسن کرونا در کشور از تیر ماه
bltایرنا : دومین مرحله واکسیناسیون کرونا در خراسان جنوبی آغاز شد
bltهمشهری آنلاین : هفت واکسن معروف کرونا در دنیا که مجوز گرفته اند
bltرویداد 24 : ستاد مقابله با کرونا: سفرهای نوروزی را فراموش کنید کرونا در کمین است
bltملیت : چقدر احتمال دارد پس از واکسن کرونا دوباره مبتلا شویم
bltایران آنلاین : میزان احتمال ابتلای افراد به کرونا پس از تزریق واکسن
bltعصر مالی : میزان احتمال ابتلا به کرونا پس از تزریق واکسن
bltخبرآنلاین : عضو کمیته مقابله با کرونا: مردم سفرهای نوروزی را فراموش کنند کرونا در کمین است
bltمشرق نیوز : میزان احتمال مبتلا شدن به کرونا پس از تزریق واکسن
bltمهر نیوز : میزان احتمال مبتلا شدن افراد به ویروس کرونا پس از تزریق واکسن
bltفارس : آیا افراد بهبود یافته از کرونا مجدد مبتلا خواهند شد؟
bltرویداد 24 : هلال احمر: واکسن چینی کرونا وارد می کنیم/ وزارت بهداشت: هلال احمر مجوز واردات واکسن ندارد
bltایرنا : سرمایه گذاری 300 میلیارد ریالی دولت در مراکز درمانی بابل
bltایرنا : سرنوشت پروتکل های بهداشتی پس از تزریق واکسن کرونا
bltشعار سال : واکسن کرونای اکتورکو؛ یک واکسن ایرانی دیگر
bltشفا آنلاین : چه کسانی واکسن کرونا تزریق کنند؟
bltساعت 24 : درگیری احتمالی با ویروس انگلیسی در موج چهارم کرونا/ خطر 15 برابر بیشتر می شود
bltایرنا : رنگ شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران نارنجی شد
bltسلامت نیوز : کاهش هزینه های درمانی مردم از 37 درصد به10 درصد
bltفرارو : زالی: الگوی شیوع کرونا در حال تغییر است
bltجوان آنلاین : زالی: الگوی بیماری کرونا در حال تغییر است
bltآوای خزر : روند صعودی ابتلا به کرونا؛ واکسیناسیون سراسری آغاز شد
bltتابناک : ابتلای 45 هزار و 89 زنجانی به کووید 19
bltرهیاب نیوز : اولین خوزستانی واکسن کرونا را دریافت کرد
bltبولتن نیوز : موفقیت فاز حیوانی 2 واکسن کرونا در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
bltمیزان : خودداری فایزر از تحویل داروهای کودکان سرطانی به ایران/ 2 واکسن دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) به زودی وارد فاز انسانی می شود
bltایکنا : فرد مدعی طب اسلامی باید محاکمه شود / تولید دو واکسن کرونا در دانشگاه بقیة ‎الله(عج)
bltبولتن نیوز : 2 واکسن کرونای دانشگاه بقیه الله وارد فاز انسانی می شود/ خودداری فایزر از فروش داروی بیماران سرطانی
bltخبرگزاری دفاع مقدس : واکسن کرونای ساخت دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله به زودی وارد فاز انسانی می شود
bltاتاق خبر : واکسیناسیون کرونا از چه تاریخی آغاز می شود؟
bltمشرق نیوز : خودداری فایزر از ارائه دارو به کودکان سرطانی ایران
bltخبرگزاری دانشجو : واکسن کرونای ساخت دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله به زودی وارد فاز انسانی می شود/ما بهای استقلال کشور خود را می پردازیم
bltافکار نیوز : 2 واکسن کرونای دانشگاه بقیه الله(عج) وارد فاز انسانی می شود
bltفارس : 2 واکسن کرونای دانشگاه بقیه الله(عج) وارد فاز انسانی می شود/ خودداری «فایزر» از فروش داروی بیماران سرطانی
bltآریا : واکسیناسیون کرونا از 21 بهمن آغاز می شود/ مطالعه بالینی واکسن کووپارس در دو فرم استنشاقی و تزریقی مورد بررسی قرار می گیرد
bltخبرآنلاین : از امارات 37 درصدی تا اسپانیای 1.5 درصدی؛ چند درصد جمعیت کشورها واکسینه شده است؟
bltپایداری ملی : پایان روزهای بدون واکسن کرونا
bltمهر نیوز : خودداری شرکت داروسازی فایزر از ارائه دارو به کودکان سرطانی ایران
bltملیت : پایان روزهای بدون واکسن کرونا/ کدام واکسن ها مطمئن هستند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.