نشست خبری آلبوم «سرود تا قله» برگزار شد

نشست خبری آلبوم «سرود تا قله» برگزار شد
خبرگزاری آریا- بشیر بی آزار: دفتر موسیقی صدا و سیما در زمینه تولید، انتشار و حمایت، به صورت ویژه ورود کرده است
نشست خبری آلبوم «سرود تا قله» برگزار شد

نشست خبري آلبوم «سرود تا قله» برگزار شد خبرگزاری آریا- بشیر بی آزار: دفتر موسیقی صدا و سیما در زمینه تولید، انتشار و حمایت، به صورت ویژه ورود کرده است
به گزارش آریا، آلبوم سرود «تا قله» که به همت دفتر موسیقی و سرود سازمان صداوسیما جمهوری اسلامی ایران و مرکز رسانه ای و عملیات های ویژه سازمان تبلیغات اسلامی تهیه و تولید شده است در 10 قطعه به نام های قطار، این خونه، شوق تولید، روشن تر از صبح، تا قله، از آن ماست فردا، هوای تازه، یه قصه جدید، زندگی و فرداها با اجرای گروه های سرود نجم الثاقب، طاها لارستان، نبی اکرم (ص)، وصال، اسراء، آوای مهر طاها، شمیم ولایت، رایة الزهرا (س)، میثاق تهران و شهید فرجی و اشعار قاسم صرافان، سید صادق آتشی، علی فردوسی، محمد رسولی، محمد جواد الهی پور و حسین صیامی منتشر می شود.
نشست خبری این اثر با حضور دکتر بشیر آزار (مدیر تولیدات دفتر موسیقی و سرود صدا و سیما)، محمد حسین علی مددی (مشاور مرکز رسانه ای و عملیات های ویژه سازمان تبلیغات اسلامی)، حکمت اله صادقی (سرپرست گروه سرود بین المللی اسراء)، امید روشن بین (آهنگساز و تنظیم کننده)، امید رهبران (آهنگساز و تنظیم کننده)، حسین صیامی (شاعر و آهنگساز) و محمد رسولی (شاعر) در سالن جلسات مرکز موسیقی صدا و سیما برگزار شد.
بشیر بی آزار در ابتدای نشست توضیحاتی را درباره تولیدات دفتر موسیقی و سرود صدا و سیما ارائه و بیان کرد: «ژانر سرود در دوره های گذشته خیلی مورد کم لطفی و بی مهری قرار گرفته بود کما اینکه در این حوزه ما فقط سرودهایی را به خاطر داریم که یا مربوط به سرودهای سال های نخست انقلاب یا فقط در گروه های مدارس و مساجد خلاصه شده بود؛ اما در دوره ی جدید مدیریت دفتر موسیقی سرود سازمان صدا و سیما برنامه های ویژه ای برای ورود به سرود طراحی کرده که نتیجه آن تولید 30 درصد از محصولات موسیقایی این مجموعه به سرود اختصاص داشته است. ما در حوزه تولید، انتشار و حمایت ورود ویژه کردیم و در این زمینه نیز با مجموعه ها و مراکز دیگری وارد گفت وگو و تعامل شده ایم که این آثار در حوزه موسیقی با کلام، موسیقی بی کلام و موسیقی آکاپلا پیش روی مخاطبان قرار می گیرد. آلبوم «تا قله» هم اولین آلبوم دفتر موسیقی سازمان صدا و سیما به شمار می رود که در ژانر سرود تولید شده و در این زمینه نیز با گروه ها و هنرمندان مختلفی کار کردیم و بنا داریم با حمایت انتشارات سروش و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی آن را به مردم عزیز ارائه دهیم.»
مدیر تولیدات دفتر موسیقی و سرود صداو سیما ضمن اشاره به مشکلات پیش رو در زمینه تولیدات آثار موسیقی گفت: «قطعاً می دانیم در مقابله با جریان تهاجم فرهنگی با کار بسیار سختی مواجه هستیم که باید در این زمینه بررسی های زیادی صورت پذیرد. ما تلاش می کنیم تا در عرصه ی موسیقی با در نظر گرفتن چارچوب های نظام جمهوری اسلامی ایران واقعاً رقابت سختی را پیگیری کنیم. رقابتی که گروه سنی کودک و نوجوان ما در معرض متنوع ترین آثار موسیقایی است و ما می بایست بتوانیم بنا به ظرفیت خودمان تامین کننده گوش شنیداری آنها باشیم. در این زمینه هم هنوز ادعایی نداریم که سرودی تولید کرده ایم که می تواند در همه مدارس توسط دانش آموزان خوانده شود. ما اکنون در حال حرکت روی مسیری هستیم که به معنای واقعی شنیده شده و مخاطبان بتواند با این آثار ارتباط برقرار کند. حتی می توان گفت بر اساس این چارچوب فکری تلاش کردیم تا از میزان تولیدات کاسته و به کیفیت توجه بیشتری داشته باشیم. امید رهبران از آهنگسازان و تنظیم کنندگان مطرح موسیقی درباره همکاری در این مجموعه توضیح داد: من افتخار این را داشتم تا در تولید دو قطعه با گروه سازنده همراهی داشته باشم. به هر حال این
آلبوم با مضمون به آینده تولید شده و می تواند به عنوان یکی از ظرفیت های مهم موسیقی در حوزه سرود مورد توجه قرار گیرد.»
«محمد رسولی» از شاعران آلبوم «تا قله» با اشاره به ظرفیت بالای سرود بیان کرد: «با توجه به ظرفیت بالای سرود باید نگاه جدی تری به این حوزه داشت. متاسفانه دم دستی ترین اتفاقات در این زمینه پیش می آید که دربرگیرنده ضعف های زیادی است. این خوب است که استعدادهای مرتبط با سرود در مساجد و محله ها ظهور و بروز پیدا می کند اما این خوب نیست که چنین استعدادها و محصولاتی در همین چارچوب باقی بماند. بنابراین مجموعه هایی چون دفتر موسیقی سازمان صدا و سیما می توانند کمک خیلی خوبی به ارتقای کیفیت سرود داشته باشد.»
رسولی همچنین درباره نوشتن سرود توضیح داد: «شعر سرود متفاوت است و شاید در ظاهر هردو زبان فولکلوریک و یک قالب باشد اما واقعا وقتی به جنس صدا و سرود فکر می شود مرز باریکی بین فخیم و سخیف بودن شعر ایجاد می شود چون شعر توسط گروه سرود نوجوانان خوانده می شود باید با زبان ساده تر گفته شود. به همین دلیل فکر و وقت بیشتری به نسبت ترانه از شاعر می گیرد و سعی کردم ساده گذر نکنم و انشاله که کار مقبولی باشد.»
«حکمت الله صادقی» سرپرست گروه سرود اسراء بیان کرد: «ما از دوستان انتظار داریم که تولیدات دفتر موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما از رشد کمی و کیفی بیشتری برخوردار باشد و امیدوارم تولید آلبوم قله بتواند نقطه شروعی برای فعالیت های مستمر در حوزه سرود باشد.»
«حسین صیامی» یکی از شاعران و آهنگسازان آلبوم «تا قله» با اشاره به نزدیکی مقوله سرود با مقوله فرهنگی کشور گفت: «طی سال های اخیر حسب فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه بیشتر به سرود، کارهای بیشتری تولید شده است.اما چه خوب بود که قبل از فرمایشات ایشان ما کارهای کیفی در حوزه سرود را تولید می کردیم تا دغدغه ای در این حوزه وجود نداشته باشد. به هر حال قالب تولیدات موسیقایی که در حوزه سرود صورت گرفته بر اساس ذائقه مدیران صورت گرفته است که شاید خود آن مدیر هم حالی برای شنیدن دوباره آن نداشته باشد اما من فکر می کنم این آلبوم از جمله تولیداتی است که می تواند مورد توجه گروه سنی نوجوان قرار گیرد. این آلبوم یک مزیت محتوایی هم دارد و به نظرم دست گذاشته روی یکی از قله های موضوع گام دوم انقلاب که امید به آینده است. این یک اتفاق بسیار مهم است که می تواند مورد توجه قرار گیرد. همین ماجرای فرصت دادن به نسل بعدی و پویایی نسل جدید یکی از مهم ترین نکاتی است که در این مجموعه مورد توجه قرار گرفته اند. این آلبوم مجموعه ای برای حضور و پویایی نسل نوجوان است که امیدوارم بتواند مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.»
«علی مددی» نماینده مرکز رسانه ای و عملیات ویژه سازمان تبلیغات اسلام، سرود را بحث مهمی برای مخاطبان و تولیدکنندگان خواند و بیان کرد: «این گونه آثار می تواند دربرگیرنده نکات مهمی باشد. این همان موضوعی است که در روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب حتی زمان ورود حضرت امام (ره) مورد توجه قرار گرفته بود. نکته ای که ما تلاش کردیم در این آلبوم مورد توجه قرار دادیم و تلاش کردیم تا با تولید این آلبوم بتوانیم جریان سازی زیادی را در این چارچوب ایجاد کنیم.»
او درباره فعالیت های مرکز رسانه ای و عملیات ویژه سازمان تبلیغات اسلامی توضیح داد: «ما چیزی به عنوان گروه سرود در سازمان تبلیغات اسلامی نداریم اما اینجا احساس وظیفه کردیم که باید به مقوله سرود وارد شویم. چرا که این گونه هنری یکی از مهم ترین جریان های هنری کشور است که می بایست در سطح کشور به آن توجه شود.»
امید رهبران، حامد جلیلی، مهدی شکارچی، احسان جوادی، امید روشن بین، علیرضا ولایی، مجتبی جوادی، سعید عنایتی، امیرحسین بخشی، سید محمد صادق آتشی، هادی کولیوند، احسان غلامنژاد و حسین صیامی به عنوان آهنگساز و تنظیم کننده در این آلبوم حضور داشتند. ضمن اینکه کارگاه سینمایی «نگاه» مجری طرح، حسن حسن پور مدیر پروژه و مدیر هنری، حسین حسین زاده مدیر اجرایی، زهرا سادات حسینی سرپرست گرافیک و امور هنری و مریم رفائی مدیر روابط عمومی از جمله عوامل این آلبوم هستند
کلیدواژه های این خبر
مساجد   آهنگساز   شاعر   آلبوم   لطفی   نظام جمهوری اسلامی ایران   سازمان تبلیغات اسلامی   انتشارات سروش   قاسم صرافان   ژانر   موسیقی   موسیقایی   الزهرا   مطرح موسیقی   هوای تازه   اسراء   نبی اکرم   مرکز رسانه   محمد رسولی   دانش آموزان   هنرمندان   تهاجم فرهنگی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «آریا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
مردم برای هرچیزی جز هنر خوب خرج می کنند
ایرنا
اثر تازه ای از مهرداد پازوکی بعد از 19 سال/کنسرت های آنلاین رایگان از سر گرفته شد
ساعت 24
آلبوم تا صبح شب یلدا با شعرخوانی سایه منتشر شد
پانا
تولید چند اثر موسیقایی برای بهار 1400
بولتن نیوز
تولید چند اثر موسیقایی برای بهار 1400/ «اروند» در دست تولید است
مهر نیوز
هر شاعری توان نوشتن شعر برای سرود را ندارد/ نماهنگ ها با تلفن همراه فیلمبرداری و تدوین می شوند/ سرپرست ها از حساب های شخصی شان هزینه می کنند
خبرگزاری ایلنا
آلبوم «تا صبح شب یلدا» با شعرخوانی «سایه»
نصف جهان
آلبوم تا صبح شب یلدا با شعرخوانی سایه شنیدنی شد
بولتن نیوز
آلبوم «تا صبح شب یلدا» با شعرخوانی «سایه» شنیدنی شد
مهر نیوز
درخشش ستاره کوبایی در شب سوم جشنواره موسیقی فجر
ایران آنلاین
درخشش ستاره کوبایی در شب سوم
ایرنا
پای گروه های سرود به جشنواره فجر باز شد/ نکوداشتی برای «حاج قاسم»
مهر نیوز
جوانان مخاطب هدف آلبوم سرود «تا قله»/آیا سرود به «پلی لیست» جوانان راه خواهد یافت؟
فارس
همنوازی سازهای ایرانی با سازهای کمتر شناخته شده دنیا
همشهری آنلاین
آغاز سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر؛ عصر امروز
آریا
آغاز سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر
صدا و سیما
آغاز سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر از فردا
شبستان
کنسرت های جشنواره موسیقی فجر 36 را چگونه تماشا کنیم؟
میزان
آغاز به کار سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر از فردا
افکار نیوز
چرا در رویدادی مانند جشنواره موسیقی فجر اثری از کارهای انقلابی نیست؟ /اینکه به نام انقلاب باشد و به کام دیگران واقعاً خوب نیست!
سینما پرس
صدا و سیما با آرشیو خود قهر کرده است/ پرسش های مهم یک نشست
مهر نیوز
طرفداران سرود ایرانی کم شده اند
ایران آنلاین
نت هایی که برای انقلاب به صدا در آمدند
ایران آنلاین
بازنشر یک آلبوم موسیقی انقلابی پس از 39 سال
فرهنگ و هنر
بازنشر یک آلبوم موسیقی انقلابی پس از 39 سال/ «صبح شقایق» رسید
راه دانا
بزرگداشت 4 هنرمند در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر
پانا
جشنواره موسیقی فجر در سال جاری 6 اجراِی بین المللی خواهد داشت
آریا
بزرگداشت 4 هنرمند در جشنواره موسیقی فجر
قدس آنلاین
جشنواره موسیقی فجر و یادی از بزرگان موسیقی + عکس
رکنا نت
بزرگداشت زنده یاد راغب و سه هنرمند دیگر در جشنواره موسیقی فجر
خبرگزاری ایلنا
جزئیات بزرگداشت های سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر اعلام شد
خبرگزاری موج
بزرگداشت «ملیحه سعیدی» در جشنواره موسیقی فجر
ایرنا
رقابت برای تولید سرود نوجوانانه با معیار های انقلابی
جوان آنلاین
آلبوم سرود «تا قله» منتشر شد
شبستان
آلبومی برای حضور و پویایی نسل نوجوان
گیتی آنلاین
تولید آلبوم سرود «تا قله» مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب است
شبستان
ورود جدی دفتر موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما به تولید، انتشار و حمایت از سرود
شبستان
6 اجرای بین الملل از 4 کشور در جشنواره موسیقی فجر
پانا
هنوز ادعای تولید سرودی که در همه مدارس توسط دانش آموزان خوانده شود را نداریم
ایسنا
مدیر تولیدات موسیقی و سرود صدا و سیما: برای مدیران سرود تولید نمی کنیم
پانا
اخبار مرتبط
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.