جشنواره موسیقی فجر در سال جاری 6 اجراِی بین المللی خواهد داشت

جشنواره موسیقی فجر در سال جاری 6 اجراِی بین المللی خواهد داشت
خبرگزاری آریا- جشنواره موسیقی فجر در سال جاری 6 اجراِی بین المللی خواهد داشت
جشنواره موسیقی فجر در سال جاری 6 اجراِی بین المللی خواهد داشت

جشنواره موسيقي فجر در سال جاري 6 اجراِي بين المللي خواهد داشت خبرگزاری آریا- جشنواره موسیقی فجر در سال جاری 6 اجراِی بین المللی خواهد داشت
به گزارش آریا، شش گروه از چهار کشور اتریش، آلمان، ایتالیا و کوبا در این دوره از جشنواره ی موسیقی فجر اجرا می کنند. تک نوازی ویلنسل مارتین ملندز از کوبا، دوئت سان موس (دونوزای گیتار/ویلنسل از اتریش، دوئت ویلا مادلنا) دونوازی آکاردئون/ کلارینت/ ساکسفون) از اتریش، تریوی جز فولبرشت (سه نوازی ساکسفون/آوا و الکتریک/ گیتار) از آلمان، تکنوازی پیانو موریس ارنست از آلمان و دوئت فراتا دی پالما(دونوازی پیانو/ویلن) از ایتالیا اجراهای بخش بین الملل سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر هستند.
تریوی جَز فولبرشت (آلمان)
ساکسوفون/ آوا و الکترونیک/ گیتار
تیمو فولبرشت/ تئو بلکمان/ بن موندا
تیمو فولبرشت هنرمندی است که موسیقی جَز را با عناصر موسیقی نو، الکترونیک و آهنگسازی درهم آمیخته است. او تاکنون، در 22 آلبوم نواخته و در صحنه های برجسته ای چون ویلج ونگارد، فستیوال زمستانی جزِ نیویورک و لینکولن سنتر اجرا داشته است. او افزون بر همکاری با برنفورد مارسالیز، کنی ورنر و درو گرس، رهبری اجراهای متعددی را نیز برعهده داشته و در بیش از سی کشور جهان بر روی صحنه رفته است. فولبرشت، در پژوهش های دانشگاهی، از بینشی که از فعالیت های اجرایی خود کسب کرده بهره می گیرد. او دارای مدرک دکتری از دانشگاه اشتاین هارت نیویورک است و هم اکنون، به عنوان عضو هیأت علمی، در همان دانشگاه تدریس می کند.
تئو بلکمان، نامزد جایزه ی گرمی، خواننده ی جَز و آهنگساز موسیقی نو و بداهه نوازی زبردست است که صدای خود را چون ساز به کار می گیرد. او، که اصالتاً اهل آلمان است، آثار ضبط شده ی گوناگونی دارد، از آلبوم های آوازهای هنر وایمار گرفته تا آهنگ هایی با تنظیم جدید از چارلز ایوز. اثر جدید او، «مرثیه»، را کمپانی ای.سی.ام منتشر کرده است. او با موسیقی دانان، هنرمندان، بازیگران و آهنگسازانی همچون امبِروس آکینموسری، لوری اندرسون، اوری کِین، فیلیپ گلس، جان هولن بِک و جان تسورن همراهی کرده که برجسته ترین آن ها مردیت مانک است که بلکمان بیش از پانزده سال است به عنوان یکی از اعضای اصلی گروهش با او همکاری داشته.
بن موندا یکی از برجسته ترین گیتاریست ها در بداهه نوازی است. او با سی سال سابقه ی نوازندگی در منطقه ی نیویورک، با هنرمندان زیادی از جمله لی کونیتز، اندرو سیریل، جورج گارزونه، پائول موتیان و ماریا اشنایدر اجرا داشته است. او همچنین بخش گیتار آخرین آلبوم دوید بووی با عنوان «بلک استار» را اجرا کرده است. وی جایزه ی هنرمند تأثیرگذار «دوریس دوک» در سال 2014 و بورس «بنیاد شیفتینگ» را از آن خود کرده است. او در بیش از 200 سی دی به عنوان عضو ارکستر جُز حضور داشته و در هفت آلبوم رهبر گروه بوده است.
دوئت سان موس (اتریش)
گیتار و ویُلنسل
فیلیپ اِرزَموس/ کِلمنس زاینیتسا
دوئت سان موس، با کشف امکاناتِ سازی خود به شیوه ای گیرا و روح نواز، در پی آفرینش محیط های آوایی منحصر به فرد است. اعضای این دوئو، فیلیپ ارزموس، نوازنده ی گیتارو الکترونیک و کِلمنس زاینیتسا، نوازنده ی ویُلسل و الکترونیک، خود را به هیچ یک از استانداردهای موسیقایی محدود نکرده اند و بیشتر به تولید صداهای شورانگیز جدید در سبک های متفاوت و متضاد می پردازند. این دو نوازنده، چه در زمینه ی ساخت موسیقی گوش نواز، شورانگیز و زیبا و رویاگون و چه در زمینه ی خلق اصوات دیسونانس، پرانرژی، دراماتیک و پراگرسیو از استادانی چیره دست قلمداد می شوند. این دوئت گریزی از به کارگیری هیچ فرم آزاد نوازندگی ندارد. با بهره گیری از طیف گسترده ا ی از سبک های متفاوت، قطعات این دوئت از موسیقی مجلسی تا آهنگ سازی آکوستیک مدرن، راک، بلوز، محلی و جز را شامل می شود. زاین موس به عنوان اجرای برتر «آوای موسیقی جدید اتریشی» در سال 2020-21 برگزیده شده است.
دوئت ویلا مادلنا (اتریش)
آکاردئون و کلارینت/ساکسوفون
نیکولا زاریچ / فرانتس اوبرتالر
نیکولا زاریچ، نوازنده ی آکاردئون، به شیوه ی نوازندگی پُرشور و هنرمندانهش شهره است و فرانز اوبرتالر، نوازنده ی زبردست و پرتجربه ی کلارینت و ساکسوفون را به تنوع آهنگسازی و ظرافت های نوازندگی ش می شناسند. این دو نوازنده ی خبره، به سبب دوستی و نزدیکی حس و حال موسیقایی در کنار هم دوئوی «ویلا مادلنا» را تشکیل دادند. موسیقی این گروه، که حال و هوایش کاملاً متأثر از محله ی کولی نشینان برزیلی و اجتماعی چندفرهنگی است، آمیزه ای است از ملودی ها پرقدرت که، از یک سو، با سرانگشتان پرشور این دو هنرمند نواخته می شود و از سوی دیگر، یادآور آوای لطیف، ظریف و محسورکننده ی موسیقی مجلسی است که از گوناگونی ضرب آهنگ و هارمونی گنجینه ی موسیقایی بی کران کشورهای دور از هم برمی خیزد. آنچه این دو هنرمند را بهم پیوند داده هوش و دانش موسیقایی و استقلال سبکی آن ها در فرهنگ ناب است.
موریتس ارنست (آلمان)
رسیتال پیانو
موریتس ارنست در سال 1986 در آلمان متولد شد و از چهارسالگی نواختن پیانو را آغاز کرد. بعد از اتمام دبیرستان، فراگیری این ساز را در مدرسه ی موسیقی دتمولر ادامه داد و در آنجا موسیقی شناسی خواند و در آن دوران، جوایز متعددی نیز کسب کرد. در سال 2003، برای تکمیل آموزه هایش نزد فویچت واگنر رفت و، اندکی پس از آن، به طور مرتب به اجرای برنامه در اروپا و سراسر جهان پرداخت. موسیقی قرن بیستم و بیست ویکم جایگاه ویژه ای برای او دارد. وی تاکنون فعالیت های بسیاری در کارنامه ی هنری خود ثبت کرده از جمله همکاری با آهنگسازانی بسیار برجسته و همچنین از طرفداران آهنگسازان فراموش شده و کمترشناخته شده ای چون یوهان نپوموک، فروچیو بوسونی و سموئل شایت است.
دوئت جیانا فراتا/ دینو دی پالما (ایتالیا)
پیانو/ ویلن
جیانا فراتا از نوجوانی یادگیری پیانو را آغاز کرد. او تاکنون در رقابت های داخلی و خارجی زیادی شرکت کرده و در بسیاری از شهرهای دنیا مانند برلین، نیویورک، بمبئی، کلکته، استانبول، ویلنیوس، رم، سئول، مونته ویدئو و بوینس آیرس روی صحنه رفته است. نخستین بار، رهبری ارکستر را در سال 1998 تجربه کرد و از آن زمان تاکنون با ارکسترهای مهم زیادی همکاری داشته، از جمله ارکستر فیل هارمونیک برلین، ارکستر اپرا-تئاتر رم، ارکستر سمفونیک ماکائو، ارکستر فلورنس، ارکستر تئاتر پتروزلی، آکادمی سلطنتی لندن، ارکستر نووا اسکارلتی ناپل و بسیاری دیگر. فراتا در هنرستان موسیقی فوجیا اصول آهنگ سازی تدریس می کند، هم اکنون استاد مدعوِ دانشگاه سانگشیم سئول است و تا به امروز در دانشگاه های بسیاری در سراسر جهان مسترکلاس و سخنرانی داشته است.
دینو دی پالمو دانش آموخته ی رشته ها ی ویُلن و ادبیات است. او که از نوازندگان پُرآوازه ی موسیقی مجلسی و همچنین تک نوازی زبردست است تاکنون در سالن های مطرح بسیاری در سراسر جهان بر روی صخنه رفته است، از کارنیج و مرکز لینکلن در نیویورک گرفته تا سالن چایکوفسکی در مُسکو، تئاتر کلسیوم در بوینس آیرس، مرکز پاپیدو در پاریس، مرکز هنری سئول، تالار ملی مادرید، سالن سولیس در مونته ویدئو، سالن اسمتانا در پراگ و بسیاری دیگر. وی، طی بیست سال کار هنری خود، با هنرمندان بزرگی چون اوتو اقی، انریکو دینو، جری لویس، بات باکاراچ، لیزا مینلی، چارلی هادن، روبرتو بنیگنی، ویتوریو گسمن، آندرآ بوچلی، پلاسید دومینگو و بسیاری دیگر همکاری داشته است. وی هم اکنون مدرس دانشگاه های فوجیا و لانچیانو، هنرستان موسیقی فوجیا و همچنین استاد مدعو ِ دانشگاه سانگشین سئول است.
مارتین مِلِندز (کوبا)
سولوی ویُلنسل
مارتین ملندز، که یکی از مستعدترین، خوش قریحه ترین و خلاق ترین نوازندگان ویُلنسلِ نسلِ خود محسوب می شود، در سال 1982 از پدر و مادری کوبایی در مسکو متولد شد. از همان اوایل کودکی فراگیری ویلنسل را در کنسرواتوآر «آمادئو رولان» آغاز کرد و سپس در مؤسسه ی عالی هنر در هاوانا، کوبا ادامه داد. او دوره ها ی نوازندگی ویلنسل کلاسیک را گذراند، اما از همان سال های نخست، استعداد چشمگیری در بداهه نوازی از خود نشان داد و سبک منحصر به فردی را خلق کرد. او ویلنسل را به سمت زبان جدیدی متأثر از جز، موسیقی کوبایی، موسیقی آفریقایی، فانک و فلامنکو سوق داد. وی، به سبب تنوع در سبک و اجرا، در صدها آلبوم از هنرمندان مطرح بین المللی همچون پابلو میلانز، چانو دومینگوئز، کیسی دریزن، ماکاکو، دورانتز، رنوآد گارسیا-فونز، یوسا، دیسمر بیونو، آنتونیو ری، کیکو وننو، ارنستو اورینیاک، رینالد کولوم، کِنان اَزمه (جاده ابریشم)، و دیگران نواخته است.
اجراهای بخش بین الملل سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر نیز ضبط و به صورت مجازی پخش می شود. اجراهای تکنوازی ویلنسل مارتین ملندز از کوبا، دوئت سان موس(دونوزای گیتار و ویلنسل) از اتریش، دوئت ویلا مادلنا( دونوازی آکاردئون و کلارینت و ساکسوفون) از اتریش، تریوی جز فولبرشت(سه نوازی ساکسوفون، آوا و الکتریک و گیتار) از آلمان در کشور مبدا بطور اختصاصی برای این دوره از جشنواره ضبط شده است و در زمان جشنواره پخش می شوند و تکنوازی پیانو موریس ارنست از آلمان و دوئت فراتا دی پالما(دونوازی پیانو و ویلن) از ایتالیا در ایران ضبط می شوند و در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر پخش خواهد شد.
کلیدواژه های این خبر
آلمان   هنرمند   آهنگساز   آلبوم   نوازنده   ایتالیا   کوبا   اتریش   دانشگاهیان   آهنگسازی   دراماتیک   موسیقی فجر   اندرسون   فستیوال   ارکستر   پیانو   موسیقی   بداهه نوازی   موسیقایی   گیتار   گیتاریست   تک نوازی   مدرک دکتری   ویلا   آفرینش   نامزدهای جشنواره فجر   سی دی   نیویورک   دانشگاه   بین الملل   هنرمندان   پژوهش  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «آریا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
نشست ژانربندی انواع موسیقی برگزار شد
رادیو گفتگو
آخرین روز سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر حدود 9 هزار تماشاگر داشت
ایرنا
اجراهای اینترنتی موسیقی فجر تمام شد/ شنیدن نوای جذاب «انوار جام»
مهر نیوز
معاون امور هنری وزیر فرهنگ تاکید کرد: موسیقی بیشترین خسارت را در ایام شیوع کرونا تحمل کرد
ایران آنلاین
وزیر فرهنگ: موسیقی پل ارتباط ما با جهان است
ایرنا
وزیر فرهنگ: ایران را نمی توان بدون صدا و موسیقی تصور کرد
ایرنا
موسیقی بیشترین خسارت را در ایام شیوع کرونا تحمل کرد
ایرنا
بیش از نه هزار نفر اجرای شب ششم جشنواره را دیدند
ایرنا
اختتامیه جشنواره موسیقی فجر امشب در تالار وحدت برگزاری می شود
برنا
دوئت در میزان پایانی رپرتوار بین المللی فجر
ایرنا
اختتامیه جشنواره موسیقی فجر فردا برگزار می شود
تسنیم
اختتامیه جشنواره موسیقی فجر همراه با گروه ویژه
ایرنا
جزئیات مراسم اختتامیه جشنواره موسیقی فجر 36 اعلام شد/ از اجرای ارکستر پارسوا تا ارکستر ترانه باران
میزان
اختتامیه موسیقی فجر فرداست/ اجرای ارکستر ها در روز پایانی جشنواره
فارس
اختتامیه جشنواره موسیقی فجر فردا در تالار وحدت برگزار می شود/ اسامی و زمان اجراهای روز آخر
خبرگزاری ایلنا
موریتس ارنست از آلمان آمد و از باخ نواخت
تسنیم
از اجرای هنرمندان ایتالیا تا گروه بندر ترکمن در ششمین روز جشنواره موسیقی فجر
پانا
روزهای پایانی جشنواره موسیقی
ایران آنلاین
هنرمند ایتالیایی: دوست دارم رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران باشم
ایرنا
تقدیم یک اثر موسیقایی به شهید سلیمانی/ آثار بزرگان اجرا شد
مهر نیوز
باخ؛ به روایت یک آلمانی دیگر در جشنواره سی و ششم موسیقی فجر
ایرنا
برنامه های ششمین روز جشنواره موسیقی فجر
برنا
اجرای کنسرت ها در پنجمین روز/از ارکستر ملی ایران تا میلاد درخشانی
میزان
سوغات موزیسین آلمانی برای مخاطبان ایرانی
خبرآنلاین
دوئت اتریشی ها و عصر جمعه ای که دلگیر نبود
ایرنا
اجرای نوازنده کوبایی و گروه رستاک
شبستان
برنامه های پنجمین روز جشنواره موسیقی فجر/ از اجرای ارکستر ملی ایران تا میلاد درخشانی
ایران آنلاین
درخشش ستاره کوبایی در شب سوم جشنواره موسیقی فجر
ایران آنلاین
از رستاک تا اجرای هنرمند کوبایی در جشنواره موسیقی فجر
پانا
شب چهارم جشنواره بین المللی موسیقی فجر؛ پنجره ای رو به جهان
ایرنا
درخشش ستاره کوبایی در شب سوم
ایرنا
گروه آلمانی قطعه «فجر» را اجرا کرد
شبستان
سیاوش کامکار: انگار در خانه برای خودمان ساز می زنیم!
ملیت
آلمانی ها برای فجر سی و ششم آهنگ ساختند/ آغاز تجربه های تازه
مهر نیوز
دردانه جمشید مشایخی از جشنواره موسیقی می گوید
برنا نیوز
مرغ شبخوان به یاد استاد شجریان اجرا شد
شبستان
گزارش اجراها آمار تماشاچیان نخستین روز جشنواره موسیقی فجر/اجرای مرغ شبخوان به یاد استاد شجریان
خبرگزاری موج
اجرا ی گروه های ژاو و مرغ شبخوان در نخستین روز/ابراز خوشحالی هنرمندان از برگزاری آنلاین
میزان
از آذربایجان تا آلمان در دومین روز جشنواره موسیقی فجر
راه دانا
برنامه های دومین روز جشنواره موسیقی فجر
ایران آنلاین
اخبار مرتبط
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.