امشب واریز یارانه نقدی بهمن ماه/ باید نظام مالیاتی و بانکی هوشمند شکل بگیرد

امشب واریز یارانه نقدی بهمن ماه/ باید نظام مالیاتی و بانکی هوشمند شکل بگیرد
پیش بینی افزایش انتشار صکوک جهانی در سال 2021، یارانه نقدی بهمن ماه امشب واریز می شود، پرداخت 104 هزار فقره تسهیلات الکترونیک به حساب بازنشستگان، باید نظام مالیاتی و بانکی هوشمند شکل بگیرد برخی از اخبار اقتصادی امروز شبستان است.
امشب واریز یارانه نقدی بهمن ماه/ باید نظام مالیاتی و بانکی هوشمند شکل بگیرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، مهمترین اخبار اقتصادی امروز دوشنبه 20 بهمن شبستان به شرح زیر است:

پیش بینی افزایش انتشار صکوک جهانی در سال 2021

موسسه رتبه بندی S&P اعلام کرد: حجم صکوک منتشره در سال 2021 به 140 تا 155 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت که متاثر از بهبود عملکرد و افزایش انتشار صکوک در شرکت های مالزیایی، اندونزی و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (pGCC) است.

بنابر پیش بینی موسسه رتبه بندی S&P، در سال 2021 دسترسی مناسب فعالان بازارهای مالی اسلامی به بازار صکوک و رشد اقتصادی کشورهای پیشرو در حوزه مالی اسلامی ادامه خواهد داشت. این در حالی است که انتشار صکوک در سال 2020 نسبت به سال قبل با کاهش روبرو بوده و از 167,3 میلیارد دلار به 139,8 میلیارد دلار رسیده است.

انتظار می رود رشد تولید ناخالص داخلی در کشورهای فعال مالی اسلامی نظیر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، مالزی، اندونزی و ترکیه، منجر به بهبود و خروج از رکود شدید سال 2020 شود. علاوه بر این با فرض تثبیت قیمت نفت در سال 2021 در حدود 50 دلار در هر بشکه، می توان شاهد عملکرد قوی تری در بازار جهانی صکوک در سال 2021 نسبت به سال 2020 بود.

از سوی دیگر، ریسک کاهش حجم معاملات همچنان وجود دارد؛ چراکه بیماری همه گیر کووید توانسته است بر اقتصاد شکننده کشورها، آسیب قابل توجهی وارد سازد. علاوه بر این، موسسه رتبه بندی S&P هشدار داده که ممکن است تعداد ناشرین صکوک دارای رتبه اعتباری پایین، در سال 2021، افزایش می یابد. با این حال، بر اساس پیش بینی موسسه رتبه بندی S&P، طی 12 تا 18 ماه آینده شاهد پیشرفت قابل توجهی در ایجاد یک چارچوب قانونی و نظارتی واحد در سطح جهانی برای بخش تأمین مالی اسلامی خواهیم بود. این فعالیت در حال حاضر توسط مرکز توسعه اقتصاد اسلامی دبی (DIEDC) و شرکای آن در حال انجام می باشد.

یارانه نقدی بهمن ماه امشب واریز می شود

بر اساس اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه ها، یکصد و بیستمین مرحله یارانه نقدی مربوط به بهمن سال جاری به ازای هر نفر 455,000 ریال به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ساعت 24 فردا دوشنبه 1399.11.20 به حساب سرپرستان خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود.

همچنین در اطلاعیه این سازمان آمده است: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا و اطلاع رسانی های قبلی، این ماه هشتمین قسط از اقساط تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی، از یارانه سرپرستان خانواری که تسهیلات را دریافت کرده اند، کسر خواهد شد.

طبق آخرین آمار موجود، بیش از 6 میلیون و 993 هزار و 380 سرپرست خانوار در دو مرحله پرداخت تسهیلات به یارانه بگیران معیشتی، از تسهیلات یک میلیون تومانی بهره مند شده اند.

پرداخت 104 هزار فقره تسهیلات الکترونیک به حساب بازنشستگان

بانک رفاه در مراسمی از دو سامانه «پرداخت آنلاین تسهیلات به مستمری بگیران تامین اجتماعی» و «رفاه تولید» رونمایی کرد.

اسماعیل لله گانی مدیر عامل بانک رفاه کارگران، در نشست خبری رونمایی از این دو سامانه اظهار داشت: اعتبار بانک رفاه کارگران در سنوات گذشته برای پرداخت تسهیلات به بازنشستگان 2000 میلیارد ریال در سال بود که این رقم امسال به بیش از 22 هزار و 300 میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه این اتفاق بانک را بر آن داشت تا سامانه هایی را طراحی کند که نیاز به حضور در شعب برای دریافت تسهیلات به ویژه در شرایط کرونا نباشد، افزود: امسال در مرحله اول 35 هزار فقره تسهیلات به بازنشستگان پرداخت شد که مراجعه برای دریافت این میزان تسهیلات به شعب مشکلاتی را ایجاد کرد.

لله گانی ادامه داد: در مرحله دوم پرداخت تسهیلات به صورت الکترونیکی را انجام دادیم که در این مرحله 23 هزار فقره تسهیلات به صورت پایلوت پرداخت شد و در فاز اصلی نیز در روز یکم اسفند 104 هزار فقره تسهیلات طی یک روز بدون حضور در شعب به حساب بازنشستگان واریز می شود.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران درباره رونمایی از سامانه رفاه تولید نیز گفت: طی بازدیدهایی که از مناطق محروم کشور داشتیم متوجه شدیم که محصولات باکیفیت و قابل عرضه ای در این مناطق تولید می شود که بازار مناسبی برای فروش ندارد، بنابراین شعبی را در کلان شهرها در اختیار این تولیدکنندگان قرار دادیم و فروشگاه هایی را راه اندازی کردیم که استقبال خوبی از آنها شد اما به دلیل شرایط کرونا و تعطیلی اماکن نمایشگاهی فعالیت آنها متوقف و در نتیجه تعطیل شد.

وی تصریح کرد: در نتیجه بر آن شدیم تا بستری الکترونیکی را فراهم کنیم که با تبلیغات بانک و معرفی این پلتفرم امکان فروش اجناس این تولیدکنندگان را در سامانه فراهم کنیم که البته یک کار عام المنفعه بوده و بانک هیچ کارمزدی برای این خدمات دریافت نمی کند.

لله گانی با تاکید بر اینکه بانک در تامین مواد اولیه و پرداخت تسهیلات نیز به تولیدکنندگان حاضر در این سامانه کمک خواهد کرد، افزود: همچنین رایزنی با صادرکنندگان برای عرضه برخی از این کالاها در خارج از کشور انجام شده و این آمادگی را داریم که پول کالاها را به تولیدکننده پرداخت کنیم و مبلغ آن را پس از صادرات از صادرکننده بگیریم.

هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 87 هزار تومان

امروز (دوشنبه 20 بهمن) هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 87 هزار تومان، هر انس طلا در بازارهای جهانی 1810 دلار، هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 450 هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم 10 میلیون و 747 هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون و 991 هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی 6 میلیون و 250 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 4 میلیون و 260 هزار تومان و سکه یک گرمی 2 میلیون و 310 هزار تومان است.

امروز (دوشنبه 20 بهمن) در بازار ارز دلار 23 هزار و 969 تومان، یورو 28 هزار و 441 تومان، پوند 33 هزار و 780 تومان، یوان چین 3790 تومان، لیر ترکیه 3460 تومان و درهم امارات 6726 تومان است.

این در حالی است که روز گذشته (یکشنبه 19 بهمن) هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 90 هزار تومان، هر انس طلا در بازارهای جهانی 1814 دلار، هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 453 هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم 10 میلیون و 751 هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون و 812 هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی 6 میلیون و 310 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 4 میلیون و 230 هزار تومان و سکه یک گرمی 2 میلیون و 300 هزار تومان بود.

روز گذشته (یکشنبه 19 بهمن) در بازار ارز دلار 23 هزار و 755 تومان، یورو 28 هزار و 601 تومان، پوند 33 هزار و 621 تومان، درهم امارات 6695 تومان، یوان چین 3770 تومان و لیر ترکیه 3440 تومان بود.

بانک مرکزی نرخ رسمی 47 ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 16 ارز کاهش و 20 ارز افزایش یافت. نرخ 11 ارز نیز ثابت ماند.

باید نظام مالیاتی و بانکی هوشمند شکل بگیرد

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه تیتر امشب گفت: موضع مالیات پیچیده است، اما گام های اساسی برای هوشمند سازی برداشته شده است.


وی با تاکید بر اینکه اصلاح نظام بانکی باید کارشناسی و از درون اتفاق بیافتد، افزود: نظام پولی، بانکداری و ... اقتضائات خاص خود را می طلبد و این بحث زمانبر است.


دژپسند گفت: نباید دقت را فدای سرعت کرد اصلاح نظام پولی باید با دقت تمام و با بررسی تمام جوانب و رفع تمام آسیب ها شکل بگیرد.


وی با بیان اینکه باید بانکداری هوشمند شکل بگیرد، افزود: نظام بانکی در حال پوست اندازی است.


وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ادوار مختلف اقتصادی بعد از انقلاب گفت: در ادوار مختلف تاثیر گذاری های مختلف و متنوعی داشتیم و به همین دلیل نمی شود دوره ای را با دوره گذشته مقایسه کرد، چونکه نظام در حال شکل گیری با پدیده های مختلف مثل جنگ، تحریم و ... مواجه می شود و از آن ها متاثر می شود. متغیر های کلان هم در اقتصاد موثر هستند. سال 64 رشد نقدینگی کمتری داشتیم، اما تورم در سال 65 به 25 درصدی رسید. به همین دلیل نمی توان سال 65 را با سال های قبل از آن مقایسه کرد. ظرفیت ها خالی در اقتصاد از سال های 66 و 67 استفاده شد و روند رشد اقتصادی با قبل از این دوران متفاوت است. بعد از جنگ ما در برخی از بنیان ها و زیر ساخت ها مثل خاک، آب و خطوط برق به طور محسوس رشد کردیم.


دژپسند درباره زمان برگزار انتخابات هیئت مدیره سرمایه گذاری سهام عدالت هم افزود: انتخابات هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت 13 تا 27 ماه رجب برگزار می شود.


وی درباره سیاست های دولت در بورس هم گفت: در بورس شاخص های مختلفی داریم شاید در بعد رسانه ای یک شاخص مهم به نظر برسد، اما اینگونه نیست باید تمام شاخص ها مد نظر باشد.

پایان پیام/50

کلیدواژه های این خبر
مددجویان   یارانه نقدی   تسهیلات   تولید ناخالص داخلی   حجم معاملات   صکوک   ترکیه   مستمری بگیران   یارانه   اندونزی   هدفمندسازی یارانه ها   نظام مالیاتی   واریز یارانه نقدی   یارانه بگیران   بانک رفاه کارگران   پیشرو   ویروس کرونا   سطح جهانی   موسسه رتبه بندی   بهمن ماه   اقتصاد   بازار   کمیته امداد امام خمینی   اخبار اقتصادی   رشد اقتصادی   پیش بینی   بازار جهانی   بازنشسته   پرداخت تسهیلات   شورای همکاری خلیج فارس   تسهیلات قرض الحسنه   بهای نفت   اقتصاد اسلامی   سرپرستان خانوار   ستاد ملی مقابله با کرونا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «شبستان» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
مردم در آخرین ماه سال منتظر چه یارانه هایی باشند؟
صبحانه با خبر
مردم تا پایان سال منتظر چه یارانه هایی باشند؟
رویداد 24
زمان واریز یارانه بهمن
هشت صبح
یارانه نقدی بهمن ماه امشب دوشنبه واریز می شود
عصر ایران
زمان واریز یارانه معیشتی بهمن ماه اعلام شد+جزئیات
نامه نیوز
یارانه 45 هزار تومانی بهمن ماه امشب واریز می شود
رکنا نت
زمان واریز یارانه نقدی بهمن 99
روز نو
یارانه نقدی بهمن 99 امشب(دوشنبه شب) واریز می شود/کسر هشتمین قسط وام کرونا
پارسینه
یارانه نقدی دی؛ امشب واریز می شود
رهیاب نیوز
یارانه نقدی بهمن 99 امشب واریز می شود
صدا و سیما
یارانه بهمن امشب واریز می شود
ایران اکونومیست
یارانه نقدی بهمن، امروز واریز می شود
آریا
یارانه نقدی بهمن، امشب واریز می شود
ایران جیب
یارانه نقدی بهمن، بامداد امشب واریز می شود
عصر هامون
زمان واریز یارانه نقدی بهمن ماه رسید
افکار نیوز
یارانه نقدی امشب واریز می شود + مبلغ جدید
شمانیوز
پیش بینی افزایش انتشار صکوک جهانی در سال 2021
ایبنا
یارانه نقدی بهمن ماه امشب واریز می شود
ایبنا
یارانه بهمن ماه امشب واریز می شود
تین نیوز
یارانه بهمن ماه امشب واریز می شود 
ایرنا
یارانه نقدی بهمن کی واریز می شود؟
خبر خودرو
یارانه نقدی بهمن ماه فردا واریز می شود
صبحانه با خبر
یارانه نقدی بهمن ماه 99 فردا واریز می شود
دنیای اقتصاد
یارانه نقدی بهمن، فردا واریز می شود
مهر نیوز
یارانه 45 هزار تومانی بهمن ماه فردا واریز می شود
سایت جماران
پرداخت 104 هزار فقره تسهیلات الکترونیک به حساب بازنشستگان
ایبنا
یارانه 45500 تومانی به ایستگاه 120 نزدیک شد/ افزایش مبلغ یارانه فعلا در بن بست بودجه 1400/ چه کسی بیش از 5 میلیون تومان یارانه دریافت کرد؟
تابناک
زمان واریز یارانه نقدی بهمن ماه مشخص شد
میزان
اعلام زمان واریز یارانه نقدی بهمن ماه
مشرق نیوز
یارانه نقدی دوشنبه واریز می شود
عصر ایران
زمان واریز یارانه نقدی بهمن اعلام شد
رویداد 24
یارانه نقدی بهمن چه زمانی واریز می شود؟
نواندیش
واریز یارانه نقدی بهمن؛ ساعت 24 دوشنبه
خبرگزاری دانشجو
یارانه نقدی بهمن دوشنبه شب واریز می شود
عصر ایران
زمان واریز یارانه نقدی بهمن ماه
افکار نیوز
یارانه بهمن دوشنبه واریز می شود
پانا
زمان واریز یارانه بهمن ماه اعلام شد
جام جم آنلاین
یارانه نقدی بهمن دوشنبه واریز می شود
ایران اکونومیست
یارانه نقدی بهمن، دوشنبه واریز می شود
عصر مالی
دوشنبه یارانه نقدی بهمن ماه واریز می شود
برنا
اخبار مرتبط
bltصبحانه با خبر : مردم در آخرین ماه سال منتظر چه یارانه هایی باشند؟
bltرویداد 24 : مردم تا پایان سال منتظر چه یارانه هایی باشند؟
bltهشت صبح : زمان واریز یارانه بهمن
bltعصر ایران : یارانه نقدی بهمن ماه امشب دوشنبه واریز می شود
bltنامه نیوز : زمان واریز یارانه معیشتی بهمن ماه اعلام شد+جزئیات
bltرکنا نت : یارانه 45 هزار تومانی بهمن ماه امشب واریز می شود
bltروز نو : زمان واریز یارانه نقدی بهمن 99
bltپارسینه : یارانه نقدی بهمن 99 امشب(دوشنبه شب) واریز می شود/کسر هشتمین قسط وام کرونا
bltرهیاب نیوز : یارانه نقدی دی؛ امشب واریز می شود
bltصدا و سیما : یارانه نقدی بهمن 99 امشب واریز می شود
bltایران اکونومیست : یارانه بهمن امشب واریز می شود
bltآریا : یارانه نقدی بهمن، امروز واریز می شود
bltایران جیب : یارانه نقدی بهمن، امشب واریز می شود
bltعصر هامون : یارانه نقدی بهمن، بامداد امشب واریز می شود
bltافکار نیوز : زمان واریز یارانه نقدی بهمن ماه رسید
bltشمانیوز : یارانه نقدی امشب واریز می شود + مبلغ جدید
bltایبنا : پیش بینی افزایش انتشار صکوک جهانی در سال 2021
bltایبنا : یارانه نقدی بهمن ماه امشب واریز می شود
bltتین نیوز : یارانه بهمن ماه امشب واریز می شود
bltایرنا : یارانه بهمن ماه امشب واریز می شود 
bltخبر خودرو : یارانه نقدی بهمن کی واریز می شود؟
bltصبحانه با خبر : یارانه نقدی بهمن ماه فردا واریز می شود
bltدنیای اقتصاد : یارانه نقدی بهمن ماه 99 فردا واریز می شود
bltمهر نیوز : یارانه نقدی بهمن، فردا واریز می شود
bltسایت جماران : یارانه 45 هزار تومانی بهمن ماه فردا واریز می شود
bltایبنا : پرداخت 104 هزار فقره تسهیلات الکترونیک به حساب بازنشستگان
bltتابناک : یارانه 45500 تومانی به ایستگاه 120 نزدیک شد/ افزایش مبلغ یارانه فعلا در بن بست بودجه 1400/ چه کسی بیش از 5 میلیون تومان یارانه دریافت کرد؟
bltمیزان : زمان واریز یارانه نقدی بهمن ماه مشخص شد
bltمشرق نیوز : اعلام زمان واریز یارانه نقدی بهمن ماه
bltعصر ایران : یارانه نقدی دوشنبه واریز می شود
bltرویداد 24 : زمان واریز یارانه نقدی بهمن اعلام شد
bltنواندیش : یارانه نقدی بهمن چه زمانی واریز می شود؟
bltخبرگزاری دانشجو : واریز یارانه نقدی بهمن؛ ساعت 24 دوشنبه
bltعصر ایران : یارانه نقدی بهمن دوشنبه شب واریز می شود
bltافکار نیوز : زمان واریز یارانه نقدی بهمن ماه
bltپانا : یارانه بهمن دوشنبه واریز می شود
bltجام جم آنلاین : زمان واریز یارانه بهمن ماه اعلام شد
bltایران اکونومیست : یارانه نقدی بهمن دوشنبه واریز می شود
bltعصر مالی : یارانه نقدی بهمن، دوشنبه واریز می شود
bltبرنا : دوشنبه یارانه نقدی بهمن ماه واریز می شود
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.