برجام نیازمند میانجیگر نیست

برجام نیازمند میانجیگر نیست
سخنگوی وزارت امور خارجه درباره ادعای مکرون مبنی بر اینکه می خواهد میانجی میان ایران و آمریکا باشد، گفت: برجام نیازمند میانجیگر نیست. ضمن اینکه اروپا باید به تعهدات خود بازگردد. ما می ترسیم یک روز یکی دیگر مدعی میانجیگری میان ایران و اروپا شود.
برجام نیازمند میانجیگر نیست

برجام نیازمند میانجیگر نیستبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس،سعید خطیب زاده در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، با تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تحولات حوزه دیپلماسی در روزهای اخیر را تشریح کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به مصاحبه وزیر امور خارجه با سی ان ان و تبیین مواضع ایران در این مصاحبه گفت: چهارشنبه گذشته هم وزیر امور خارجه عراق به تهران سفر کرد. در این سفر برخی توافقات و همچنین روند قضایی آمرین و عاملین ترور سردار سلیمانی بررسی شد. علاوه بر این روسای بانک های مرکزی دو کشور توافقاتی داشتند.
وی ادامه داد: همان روز حکم دادگاه لاهه به سود ایران را داشتیم که یکی از پیروزی های حقوقی ایران در عرصه بین المللی بود و دیوان رای به صلاحیت خود بررسی این پرونده را صادر کرد. امیدواریم مسیر بررسی حقوقی دیوان لاهه به سود ایران ادامه یابد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی با اشاره به گفت و گوی وزیر امور خارجه با همتای تایلندی خود در روز جمعه افزود: روز گذشته هم رییس مجلس شورای اسلامی به مسکو سفر کردند. اکنون هم دیدار با نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن را داریم.
خطیب زاده همچنین از سفر حجت الاسلام و السلمین رییسی به عراق خبر داد و گفت: امروز هم رئیس قوه قضاییه به عراق سفر خواهند کرد.
دستورکارهای سفر فواد حسین در سفر به ایران
وی در پاسخ به سوالی درباره سفر وزیر امورخارجه عراق به ایران و حامل بودن پیام برای ایران از سوی وی خاطرنشان کرد: این سفر در ادامه رایزنی های دو کشور بود. بحث اقتصادی، مراودات مرزی و پیگیری ترور سردار سلیمانی دستور کار این سفر بودند که در این موارد ملاقات های خوبی انجام شد. ادامه همکاری ها در کمیسیون مشترک هم در این سفر مورد بررسی قرار گرفت.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره موضع ایران در قبال برجام و تاثیر این مسئله بر معیشت اقتصادی مردم ابراز داشت: ضمن تنوع بخشیدن به روابط اقتصادی خارجی و اینکه باید روابط خود را با کشورهای مختلف در سطح متوازن قرار دهیم، پاسخ اصلی مشکلات در داخل است.
خطیب زاده ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در برجام، فضای لازم را برای جبران مسیر گذشته آمریکا و نقض هایی که اروپایی ها داشتند، فراهم کرده است.
جلوی عاقل شدن آمریکا را نمی گیریم
سخنگوی دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه جلوی عاقل شدن آمریکا را نمی گیریم و از خاتمه دادن به مسیر گردن کشی استقبال می کنیم، عنوان کرد: منتظر اقدام طرف مقابل به کلیه تعهداتشان می مانیم. ما عضو برجام هستیم و آنها بودند که میز مذاکره را ترک کردند. ما پشت میز هستیم و هر وقت به میز برگشتند، آن وقت درباره مسائل حرف می زنیم.
خطیب زاده درباره رایزنی ایران و اروپا درباره برجام هم گفت: سه کشور اروپایی شریک نقض تعهدات آمریکا در برجام هستند و نتوانستند به تعهداتشان عمل کنند اما جوسپ بورل و اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده برجام نیز هستند. آنچه وزیر امور خارجه درباره نقش بورل گفت، یادآور نقش تسهیل کننده اتحادیه اروپا در مسیر برجام است. گفت وگوها در حال انجام است و انجام هم شده است.
وی با تاکید اینکه نمایندگی ایران در بلژیک با مسئولان اروپایی از جمله بورل در ارتباط هستند، بیان کرد: اروپا می تواند نقش سازنده داشته باشد و مسیر غلط گذشته را در این برهه جبران کند.
حداکثر همکاری بین ظریف و قالیباف برای سفر به مسکو انجام شد
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اینکه مبنی بر اینکه برخی از نمایندگان مدعی شده اند، لغو دیدار قالیباف و پوتین ناشی از کم کاری وزارت امور خارجه بوده است، گفت: حیف است این سفر به اهمیت و سازنده بودن توسط رئیس مجلس که حامل پیام رهبری هستند، تحت حاشیه قرار گیرد. برخی از آنهایی که نمی دانند و می خواهند از هر مسئله برای برخوردهای حناجی استفاده کرده و ماهی گیری کنند، منافع ملی را تحت تاثیر قرار می دهند.
خطیب زاده با بیان اینکه اگر موضوع کرونا و پروتکل هایی مربوط نبود، احتمال برگزاری این دیدار بود، اظهار داشت: اساسا در شرایط ویژه ای هستیم و نفس این سفر در این شرایط با توجه به روابط دو کشور، بااهمیت است. ایشان ملاقات های مهمی با مقامات روسی و همتای خود دارند. ایشان از ابتدا هم در جریان بودند.
وی با بیان اینکه برخی اظهارات سازنده نیست، تصریح کرد: قالیباف که جای خود را دارد. حتی اگر یک تاجر هم بخواهد سفری برود و از ما کمک بخواهد، وزارت امور خارجه تسهیلات لازم را فراهم می کند. در این سفر حداکثر همراهی و همکاری بین ظریف و قالیباف و مجلس و وزارت امور خارجه وجود داشت.
رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه ادامه داد: این اظهارات پیام غلط است. انتظار می رود دوستان در مسائل حاکمیتی، شان حاکمیتی را رعایت کنند. قوا در روابط نزدیکی که دارند، کارها را پیش می برند.
سند همکاری های راهبردی ایران و افغانستان نهایی شده است
خطیب زاده درباره روابط ایران و افغانستان و آخرین وضعیت توافق راهبردی دو کشور خاطرنشان کرد: این سند نهایی شده و فقط یکی دو موضوع قابل حل باقی مانده است. در سفر آقای عراقچی این موضوعات نهایی شد. امروز هم در سطح دیگری این سند پیگیری می شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: وقت زیادی برای این سند گذاشته شده و این سند برای دو کشور راهگشا است.
وی گفت: در موضوع آب از جمله مسائل و حوزه های مهم و قابل بررسی دو کشور است و به جای افتراق بودن، می تواند نقطه اشتراک باشد. هم از طریق کمیسیون مشترک و مدیریت حقابه مسئله پیگیری می شود. امیدواریم طرف افغانستانی جمع بندی نهایی خود را در مورد آن دو موضوع اعلام کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه درباره ارتباط حل بحران یمن و برجام ابراز داشت: مسئله برجام و یمن دو موضوع جدا از یکدیگر هستند و ارتباط وثیقی باهم ندارند. برجام البته یک موضوع مهمی برای امنیت منطقه است. پرونده منطقه یک موضوع منطقه ای است.
عربستان باید هرچه زودتر مسیر بمباران و محاصره یمن را متوقف کند
وی اضافه کرد: اینکه آمریکا در مورد یمن می خواهد مسیر اشتباه گذشته را جبران کند و چک سفید امضایی که برای کشتار مردم یمن به عربستان داده را پس بگیرد، اگر مانور سیاسی نباشد، به حل بحران یمن کمک می کند.
خطیب زاده با بیان اینکه دولت عربستان باید هرچه زودتر مسیر بمباران و محاصره را متوقف کند، عنوان کرد: اگر این کار انجام شود، از فردای آن روز گفت وگوهای یمنی - یمنی می تواند شروع شود.
به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، پایان کشتار مردم یمن پایان تراژدی انسانی است.
وی درباره ادعای وال استریت ژورنال درباره پیدا شدن مواد هسته ای از دو مرکز غیرهسته ای ایران گفت: تمامی فعالیت های ایران زیر نظر آژانس است و با اطلاع و خبر این نهاد بین المللی است. پرونده ای مربوط به گذشته بوده که مختومه شده است. دو درخواست دسترسی سال گذشته و امسال براساس ادعای مطرح شده داشتند که نیازمند پاسخ فنی است. بنابراین این مسئله جدیدی نیست. همواره پاسخ های ایران هم فنی و دقیق بوده است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره گزارش بلومبرگ درباره قصد آمریکا برای دادن تخفیفاتی به ایران بدون اینکه نظام تحریم ها را لغو کند، بیان کرد: باید آمریکا به تعهدات خود ذیل قطعنامه 2231 بازگردد. این مسئله هم انتخابی نیست که بخواهد کدام ها را اجرا کند و کدام ها را اجرا نکنند.
خطیب زاده تصریح کرد: ایران باید نفت خود را بفروشد که این یک زنجیره است یعنی بتواند نفت خود را حمل کرده و آن را انتقال دهد، محموله اش را بیمه کند و پولش را هم بگیرد. آمریکا باید به شکل موثر به تعهدات خود بازگردد.
برجام نیازمند میانجیگر نیست
وی همچنین درباره ادعای مکرون مبنی بر اینکه می خواهد میانجی میان ایران و آمریکا باشد، گفت: برجام نیازمند میانجیگر نیست. در مورد همه مسائل برجام حتی کما و ویرگول های آن رایزنی و گفت وگو شده است. طرف مقابل می تواند به راحتی به تعهداتی که درباره آن مذاکره و آنها را قبول کرده اند، بازگردد. ضمن اینکه اروپا باید به تعهدات خود بازگردد. ما می ترسیم یک روز یکی دیگر مدعی میانجیگری میان ایران و اروپا شود.
وی با بیان اینکه اساسا یکی از طرف های نقض کننده برجام اروپا است، اظهار داشت: اروپا اگر از این برداشت که از اهرم های غیرقانونی و غیرانسانی که دولت ترامپ ایجاد کرده است، فاصله بگیرد، می تواند نقش تاریخی و درستی ایفا کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه هم اروپا و هم دولت فعلی آمریکا باید از گذشته فاصله گرفته و نشان دهند که در مسئله برجام قابل اعتماد هستند، تصریح کرد: این اعتماد مخدوش شده است. آنها دو انتخاب دارند؛ یا آنکه به تعهدات شان عمل کنند یا اینکه مسیر گذشته را ادامه دهند که پاسخ ما به صراحت در عالی ترین سطح از سوی رهبری روز گذشته مطرح شد.
خطیب زاده درباره مواضع روز گذشته بایدن درباره عدم رفع تحریم ها خاطرنشان کرد: آنچه دیروز گفته شد، بلافاصله خودشان اصلاح کردند و گفتند دقیق نبوده است. این نشان می دهد در دولت آمریکا یک سردرگمی وجود دارد.
وی تصریح کرد: همانطور که به حرف های کمپین های انتخاباتی اهمیت نمی دهیم و بارها تاکید کرده ایم به حرف اهمیت نمی دهیم، مبنای قضاوت ما اقدام است که اساس آن را برجام و قطعنامه 2231 روشن کرده است.
وی اضافه کرد: طرف آمریکایی باید بلافاصله و بی کم و کاست به تعهداتش بازگردد. آنگاه می تواند به میز مذاکره برگردد و آن وقت می توانیم درخصوص مسائل برجام گفت وگو کنیم.
اقدامات کاهشی ایران با اطلاع آژانس است
رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه درباره محدود شدن دسترسی های آژانس به اماکن هسته ای از سوم اسفند براساس قانون اخیر مصوب مجلس ابراز داشت: ما پروتکل های الحاقی را به شکل داوطلبانه اجرا می کنیم و عضو آن نیستیم که بخواهیم خارج شویم. برخی دسترسی های فراپادمانی هم ذیل برجام بوده است. اقدامات کاهشی ایران هم با اطلاع آژانس بوده و آژانس هم راستی آزمایی کرده است.
خطیب زاده با بیان اینکه اگر طرف های مقابل به تعهدات خود بازگردند، ما هم به تعهدات خود عمل خواهیم کرد، گفت: این بستگی به طرف مقابل دارد که می خواهد به مسیر خود مانند قبل ادامه یابد یا اینکه ما براساس مسیری که مجلس مشخص کرده عمل کنیم. ایران براساس جدول زمان بندی عمل خواهد کرد.
طرح چهار ماده ای ایران درباره یمن امروز هم قابل اجرا است
وی درباره سفر نماینده سازمان ملل در امور یمن به تهران هم بیان کرد: این سفر از قبل برنامه ریزی شده بود. خوشحالیم این سفر دیروز انجام شد. دیروز با نماینده ویژه ایران دیدار داشتند و امروز هم با ظریف دیدار می کنند. نماینده ویژه دبیرکل با این دستور کار وارد تهران شده که هم رایزنی کند و هم پیشنهادات ایران را بررسی کنند. امیدواریم نتیجه این سفر کمک قطع به حل بحران یمن شود. البته حل این بحران یک پروسه است که باید سرعت بگیرد.
دیپلمات ارشد درباره نقش و جایگاه ایران در حل بحران یمن گفت: طرح چهار ماده ای ایران امروز هم قابل اجرا است. براساس این طرح، خصومت ها باید فورا متوقف شود، امدادرسانی انسانی و پزشکی سریعا انجام شود و گفت وگوهای فراگیر یمنی - یمنی انجام شود و بعد دولت فراگیر تشکیل شود.
خطیب زاده با بیان اینکه هیچ صلحی رخ نمی دهد مگر آنکه دولت های خارجی تسهیل کننده آن باشند، اظهار داشت: ریشه بحران یمن تجاوز عربستان به این کشور است. اگر عربستان کشتار را متوقف کند، فردا ترک مخاصمه انجام می شود. همانطور که ایران مساعی جمیله خود را به کار گرفته، عربستان و امارات هم می توانند این کار را انجام دهند ولی درباره آینده یمن باید گروه های یمنی باید خودشان تصمیم گیری کرده و مذاکره کنند.
اواخر اسفند کمیسیون مشترک برجام تشکیل می شود
وی درباره گفت وگوهای وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی درباره برجام و اظهارات ظریف درباره نقش بورل هم گفت: آنچه وزیر امور خارجه گفت یادآور ضمیمه شماره چهار برجام است. بورل در برجام و کمیسیون مشترک نقش هماهنگ کننده را برعهده دارد. آنچه ظریف گفت، ترتیب اجرا بود که قبلا نیز انجام شده بود.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد: اینکه در جلسه وزرای سه کشور اروپایی و همتای آمریکا چه گذشته، به ما ربطی ندارد و ما هم سوال نمی کنیم. آنچه برای ما اهمیت دارد، اجرای موثر برجام است. البته تماس هاس مکرر و مرتب میان طرف ها بوده است.
خطیب زاده همچنان کمیسیون مشترک برجام را موثر برشمرد و خاطرنشان کرد: در ماه مارس یعنی در انتهای اسفند اگر پروتکل های کرونایی اجازه دهد، کمیسیون مشترک جلسه خواهد داشت.
نه دادگاه و نه رای دادگاه را به رسمیت نمی شناسیم
وی درباره حکم صادره توسط دادگاهی در بلژیک علیه اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی ابراز داشت: این فرآیند از روز اول یک فرآیند بیمار و مسموم بود و یک عملیات فریب بود که متاسفانه برخی جهات سوم در آن دخیل بودند و یک نقض آشکار مصونیت دیپلماتیک و بدعت اشتباهی توسط یکی دو پایتخت اروپایی گذاشته شد.
رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه با بیان اینکه یک مقابله با نهاد دیپلماسی توسط برخی کوته بینان در برخی پایتخت های اروپایی شکل گرفته است، عنوان کرد: ایران نه تنها حق خود را برای پاسخگویی محفوظ می داند بلکه از همه ابزارهای سیاسی و حقوقی استفاده کرده که حقوق آقای اسدی تامین شود.
وی تصریح کرد: ما نه رای دادگاه را به رسمیت شناختیم، نه خود دادگاه را به رسمیت می شناسیم. آنچه را به صورت خودخوانده بیان کردند به رسمیت نمی شناسیم.
در طرف کره ای کندی بیش از حد وجود دارد
خطیب زاده درباره اظهارات یک مقام کره جنوبی که گفته بود گفت وگوها با آمریکا برای پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل از طریق پول مسدود شده ایران به مراحل نهایی رسیده است، یادآور شد: متاسفانه دولت قبلی آمریکا این پول را بلوکه می کرد بعدا بانکی را از آمریکا به عنوان واسط معرفی می کردند که به خاطر رفتارهای سرکشانه آمریکا اقدام نکردیم.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: این به طرف کره ای مربوط است که این کار انجام شود و شنیدیم گشایش هایی رخ داده و امیدواریم اتفاق بیفتد.
وی با بیان اینکه در طرف کره ای کندی بیش از حد وجود داشته است، ادامه داد: هم صحبت های عراقچی با طرف کره ای در تهران و هم در گفت وگوی تلفنی و امیدواریم برای تأدیه کل بدهی و تأدیه بدهی ما به سازمان ملل دولت کره جنوبی به صورت موثر عمل کند.


کلیدواژه های این خبر
عراق   معیشت   آمریکا   دیپلماسی   وزارت امور خارجه   نظام جمهوری اسلامی ایران   قالیباف   مکرون   وزیر امور خارجه   سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی   سفر به مسکو   ریاست مجلس   بلژیک   پیروزی انقلاب اسلامی   گردن   میانجیگری   مسکو   کشور اروپایی   لغو دیدار   میز مذاکره   مراودات   ایران از آمریکا   کمیسیون مشترک   نماینده دبیرکل سازمان ملل   مجلس شورای اسلامی   برجام   یمن   اصحاب رسانه   سخنگوی وزارت امور خارجه   اتحادیه اروپایی   ایران و اروپا   اروپا   روابط اقتصادی   دادگاه لاهه  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «عصر پرس» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
خطیب زاده: اتهام زنی علیه ایران جواب نمی دهد
سیمرغ
واکنش اروپا به رد درخواستش از سوی ایران
دنیای اقتصاد
اروپا به رد درخواستش از سوی ایران واکنش نشان داد
خبرآنلاین
اصرار اتحادیه اروپا بر نشست اعضای برجام و آمریکا در بازه زمانی مشخص
ایرنا
خطیب زاده: سخنگوی وزارت امور خارجه: گفت وگوی دوجانبه ای با آمریکا نداریم
آفتاب
سخنگوی وزارت خارجه: تاکنون هیچ تغییری در سیاست های ضد انسانی آمریکا علیه ایران مشاهده نکرده ایم
نواندیش
خطیب زاده: اتهام زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی دهد/ گفت وگوی دوجانبه ای با آمریکا نداریم
ایران آنلاین
خطیب زاده:مسیر آمریکا عبور از سیاست های اشتباه دولت قبلی آمریکاست
عصر پرس
آمریکا در مسیر اشتباهی گام برداشته است/ گفت وگوی دوجانبه ای با آمریکا نداریم
راه دانا
خطیب زاده: پیشنهاد بورل برای جلسه مشترک با آمریکا بدون زمان خاصی مطرح شده بود / اگر آمریکا می خواهد در میز برجام جایی داشته باشد، باید تحریم ها را بردارد؛ این مسئله نیاز به بده بستان ندارد / طرف های برجام حسن نیت ایران در همکاری سه ماهه با آژانس را قدر بدانند
انتخاب
دولت بایدن آغاز ناامید کننده ای داشته است/ اتهام زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی دهد
رویداد 24
تحریم های فرامرزی نباید برپایه های روابط تجاری ایران و اروپا اثربگذارد
ایرنا
هیچ گفت وگوی دوجانبه ای با آمریکا نداریم/ اتهام زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی دهد
رکنا نت
بازگشت آمریکا به برجام نیازی به بده بستان و مذاکره ندارد
ایران خبر
خطیب زاده: دولت بایدن آغاز ناامید کننده ای داشته است/ با اسم دیپلماسی نمی شود جنگ کرد
سایت جماران
خطیب زاده:اتهام زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی دهد/ با اسم دیپلماسی نمی شود جنگ کرد
خبرآنلاین
اتهام زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی دهد
مردم سالاری
تا امروز هیچ تغییری در سیاست ضدایرانی ایالات متحده ایجاد نشده است
خبرگزاری ایلنا
خطیب زاده: اتهام زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی دهد
ایرنا
چرا آمریکا و اروپا باید از سخنان رهبر معظم انقلاب بترسند؟
العالم
جمالی نوبندگانی: جمهوری اسلامی ایران هیچ قصدی برای خروج از آژانس بین المللی انرژی اتمی ندارد
دیده بان ایران
عدم خروج از برجام برای کشور دستاورد سیاسی به همراه داشت/ تصمیم های مربوط به انرژی هسته ای باید در سطح حاکمیتی اتخاذ شود/ حتی افراد تندرو هم از اخراج بازرسان آژانس صحبت نمی کنند
خبرگزاری ایلنا
سخنگوی وزارت امور خارجه: کدخدایی در دنیا وجود ندارد که ما بخواهیم با او ببندیم
ایران آنلاین
قدرت و اقتصاد ایران نباید به خارج گره بخورد
اقتصاد آنلاین
سفر رییس قوه قضاییه به عراق جزء سفرهای بسیار موفق خارجی است
تابش کوثر
خطیب زاده: تعهدات برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد / هیچ کارمند سرکنسولگری ایران بازداشت نشده است
صبا ایران
تهران واشنگتن را تهدید کرد/پاسخ خطیب زاده به اظهارات سخنگوی مجلس درباره سفر قالیباف به روسیه
وانا نیوز
اجرای پروتکل الحاقی متوقف می شود/ دولت جدید آمریکا همچنان در مسیر غلط ترامپ حرکت می کند
خبرگزاری بسیج
با عدم انجام تعهدات برجامی اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد/ رییس مجلس از تلاش های وزارت خارجه در سفر به روسیه اطلاع دارد
آریا
ضرب الاجل 7روزه ایران به طرف های برجام؛ اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف می کنیم
پانا
تعهدات طرف های برجامی تا سوم اسفند انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف می شود/ ظریف کرونا ندارد
جامعه مهندسین
خطیب زاده: تحریم ها رفع نشوند دولت موظف به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است
تسنیم
خطیب زاده: تعهدات طرف های برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد
ایران آنلاین
درباره امنیت ملی با کسی مصالحه نمی کنیم
شبکه خبر
واکنش خطیب زاده به دستگیری دیپلمات ایرانی در ترکیه
پارسینه
خطیب زاده: تعهدات طرف های برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد / هیچ کارمند سرکنسولگری ایران بازداشت نشده است
پارسینه
سفر رئیس دستگاه قضا به عراق جزو سفر های بسیار موفق خارجی در این حوزه به حساب می آید/ملاقات ها در بهترین سطح و شرایط برگزار شد
میزان
سفر رئیس قوه قضائیه به عراق یکی از موفق ترین سفرهای خارجی بود
راه دانا
خطیب زاده: سفر رئیس قوه قضائیه به عراق یکی از موفق ترین سفر های خارجی بود
خبرگزاری دانشجو
تحریم ها رفع نشوند دولت موظف به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است/ سفر رییس قوه قضاییه به عراق جزء سفرهای بسیار موفق خارجی است
مشرق نیوز
اخبار مرتبط
bltسیمرغ : خطیب زاده: اتهام زنی علیه ایران جواب نمی دهد
bltدنیای اقتصاد : واکنش اروپا به رد درخواستش از سوی ایران
bltخبرآنلاین : اروپا به رد درخواستش از سوی ایران واکنش نشان داد
bltایرنا : اصرار اتحادیه اروپا بر نشست اعضای برجام و آمریکا در بازه زمانی مشخص
bltآفتاب : خطیب زاده: سخنگوی وزارت امور خارجه: گفت وگوی دوجانبه ای با آمریکا نداریم
bltنواندیش : سخنگوی وزارت خارجه: تاکنون هیچ تغییری در سیاست های ضد انسانی آمریکا علیه ایران مشاهده نکرده ایم
bltایران آنلاین : خطیب زاده: اتهام زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی دهد/ گفت وگوی دوجانبه ای با آمریکا نداریم
bltعصر پرس : خطیب زاده:مسیر آمریکا عبور از سیاست های اشتباه دولت قبلی آمریکاست
bltراه دانا : آمریکا در مسیر اشتباهی گام برداشته است/ گفت وگوی دوجانبه ای با آمریکا نداریم
bltانتخاب : خطیب زاده: پیشنهاد بورل برای جلسه مشترک با آمریکا بدون زمان خاصی مطرح شده بود / اگر آمریکا می خواهد در میز برجام جایی داشته باشد، باید تحریم ها را بردارد؛ این مسئله نیاز به بده بستان ندارد / طرف های برجام حسن نیت ایران در همکاری سه ماهه با آژانس را قدر بدانند
bltرویداد 24 : دولت بایدن آغاز ناامید کننده ای داشته است/ اتهام زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی دهد
bltایرنا : تحریم های فرامرزی نباید برپایه های روابط تجاری ایران و اروپا اثربگذارد
bltرکنا نت : هیچ گفت وگوی دوجانبه ای با آمریکا نداریم/ اتهام زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی دهد
bltایران خبر : بازگشت آمریکا به برجام نیازی به بده بستان و مذاکره ندارد
bltسایت جماران : خطیب زاده: دولت بایدن آغاز ناامید کننده ای داشته است/ با اسم دیپلماسی نمی شود جنگ کرد
bltخبرآنلاین : خطیب زاده:اتهام زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی دهد/ با اسم دیپلماسی نمی شود جنگ کرد
bltمردم سالاری : اتهام زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی دهد
bltخبرگزاری ایلنا : تا امروز هیچ تغییری در سیاست ضدایرانی ایالات متحده ایجاد نشده است
bltایرنا : خطیب زاده: اتهام زنی و تهدید علیه ایران جواب نمی دهد
bltالعالم : چرا آمریکا و اروپا باید از سخنان رهبر معظم انقلاب بترسند؟
bltدیده بان ایران : جمالی نوبندگانی: جمهوری اسلامی ایران هیچ قصدی برای خروج از آژانس بین المللی انرژی اتمی ندارد
bltخبرگزاری ایلنا : عدم خروج از برجام برای کشور دستاورد سیاسی به همراه داشت/ تصمیم های مربوط به انرژی هسته ای باید در سطح حاکمیتی اتخاذ شود/ حتی افراد تندرو هم از اخراج بازرسان آژانس صحبت نمی کنند
bltایران آنلاین : سخنگوی وزارت امور خارجه: کدخدایی در دنیا وجود ندارد که ما بخواهیم با او ببندیم
bltاقتصاد آنلاین : قدرت و اقتصاد ایران نباید به خارج گره بخورد
bltتابش کوثر : سفر رییس قوه قضاییه به عراق جزء سفرهای بسیار موفق خارجی است
bltصبا ایران : خطیب زاده: تعهدات برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد / هیچ کارمند سرکنسولگری ایران بازداشت نشده است
bltوانا نیوز : تهران واشنگتن را تهدید کرد/پاسخ خطیب زاده به اظهارات سخنگوی مجلس درباره سفر قالیباف به روسیه
bltخبرگزاری بسیج : اجرای پروتکل الحاقی متوقف می شود/ دولت جدید آمریکا همچنان در مسیر غلط ترامپ حرکت می کند
bltآریا : با عدم انجام تعهدات برجامی اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد/ رییس مجلس از تلاش های وزارت خارجه در سفر به روسیه اطلاع دارد
bltپانا : ضرب الاجل 7روزه ایران به طرف های برجام؛ اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف می کنیم
bltجامعه مهندسین : تعهدات طرف های برجامی تا سوم اسفند انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف می شود/ ظریف کرونا ندارد
bltتسنیم : خطیب زاده: تحریم ها رفع نشوند دولت موظف به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است
bltایران آنلاین : خطیب زاده: تعهدات طرف های برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد
bltشبکه خبر : درباره امنیت ملی با کسی مصالحه نمی کنیم
bltپارسینه : واکنش خطیب زاده به دستگیری دیپلمات ایرانی در ترکیه
bltپارسینه : خطیب زاده: تعهدات طرف های برجامی انجام نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف خواهد شد / هیچ کارمند سرکنسولگری ایران بازداشت نشده است
bltمیزان : سفر رئیس دستگاه قضا به عراق جزو سفر های بسیار موفق خارجی در این حوزه به حساب می آید/ملاقات ها در بهترین سطح و شرایط برگزار شد
bltراه دانا : سفر رئیس قوه قضائیه به عراق یکی از موفق ترین سفرهای خارجی بود
bltخبرگزاری دانشجو : خطیب زاده: سفر رئیس قوه قضائیه به عراق یکی از موفق ترین سفر های خارجی بود
bltمشرق نیوز : تحریم ها رفع نشوند دولت موظف به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است/ سفر رییس قوه قضاییه به عراق جزء سفرهای بسیار موفق خارجی است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.