کارنامه درخشان منطقه آزاد کیش در رونق گردشگری سلامت

کارنامه درخشان منطقه آزاد کیش در رونق گردشگری سلامت
توسعه و تجهیز بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش وایجاد امکانات اقامتی، فرودگاهی و بندری مناسب زیر ساخت های رونق گردشگری سلامت در کیش را فراهم کرده است.
کارنامه درخشان منطقه آزاد کیش در رونق گردشگری سلامت

قلم نیوز: توسعه گردشگری سلامت، رویکرد هدفمند بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش با توجه به سیاست های مسئولان این منطقه آزاد در سال های اخیر است که به صورت جدی در حال پیگیری می باشد.
پیش از شیوع ویروس کرونا، گشایش دفتر گردشگری سلامت (I.P.D)، گسترش بخش های درمانی و همزمان با آن، ارتقاء تجهیزات پزشکی برای پذیرش بیماران بین المللی در بیمارستان کیش آغاز شده و این بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی هر ماه پذیرای گردشگران سلامت از کشور های کانادا، ایرلند، آلمان و انگلیس برای انجام اعمال زیبایی صورت، زایمان و دریافت خدمات درمانی بود.
عقد قرارداد با شرکت های تسهیل گر در امر ارجاع بیماران بین المللی بر اساس استاندارد های وزارت بهداشت، پس از راه اندازی دفتر گردشگری سلامت نیز از جمله اقدامات انجام شده برای رونق هر چه بیشتر گردشگری سلامت در جزیره بوده است.


بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در سال های اخیر برای معرفی ظرفیت های پزشکی، تجهیزات و خدمات رسانی خود در رویداد ها و نمایشگاه های بین المللی از جمله عمان هلث 2018 با هدف جذب گردشگران سلامت و آگاهی دیگر کشور ها از شرایط موجود، شناخت فرصت های تجاری جدید و گسترش شبکه های بازرگانی با کشور های حاشیه خلیج فارس تلاش های فراوانی داشته است.
صادرات خدمات پزشکی و گردشگری جزیره کیش، توسعه گردشگری به ویژه گردشگری سلامت به عنوان سومین صنعت اقتصادی کشور، قرار گرفتن جزیره کیش در فهرست کشور های مقصد با هدف اعزام بیمار از عمان، دستیابی به سهم مناسب از بازار سلامت عمان با توجه به قرابت جغرافیایی و فرهنگی و همچنین مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه های پزشکی، دارویی و تجهیزات این کشور از جمله اهداف سازمان منطقه آزاد کیش برای شرکت در چنین رویداد مهم علمی و اقتصادی بوده است.
بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش همچنین با حضور در چهارمین کنگره بین المللی سلامت کشور های اسلامی، موفق به کسب تندیس برند برتر حوزه گردشگری سلامت شد، مسئولان این بیمارستان در راستای اجرای سیاست های سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه گردشگری سلامت و ارتقاء کیفی این بخش، با حدود 20 شرکت گردشگری و تسهیلگر ایرانی، عراقی، آذربایجانی و عمانی مذاکره و گفتگو کرده و مقدمات عقد قرارداد با تعدادی از این شرکت ها را فراهم کردند.
علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی و آب و هوایی این منطقه، موقعیت های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف کیش فراهم شده که این بستر سازی ها نوید بخش روند رو به رشد و توسعه این منطقه است، چرا که بخش هایی از این جزیره از جمله تمدن، سابقه و ثروتی است که در طول سال ها مغفول مانده و می توان در جهت ثروت سازی و رونق اقتصاد از آن بهره برداری کرد.
گفتنی است ظرفیت پذیرش و میزبانی گردشگران درجزیره کیش سالانه جزیره کیش سالانه حدود٢ میلیون گردشگر است که با توجه به سیاست های سازمان منطقه آزاد کیش در راستای دستیابی به اهداف کلان گردشگری و رونق اقتصادی، طرح های بزرگی از جمله ساخت پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش در حال اجرا است تا ظرفیت پذیرش گردشگر به سالانه ٦ میلیون نفر افزایش یابد.
این امر با ارتقاء و توسعه سیستم حمل و نقل گردشگران خارجی و برداشته شدن محدودیت های پروازی با همکاری های سازمان هواپیمایی کشور امکان پذیر است و ورود گردشگران سلامت در کنار ورود مسافران و گردشگران داخلی، فعالیتی پایدار را در این صنعت و حوزه اقتصادی را رقم می زند که آثار مثبت آن بر جزیره کیش در آینده ای نزدیک قابل لمس خواهد بود.
بیمارستان کیش از نظر امکانات و تجهیزات و پزشکان حاذق و ارائه خدمات شایسته، شرایط استانداردی دارد و در سال های اخیر نیز به آخرین مدل دستگاه سی تی اسکن (مولتی اسلایس 64)، بهترین نوع دستگاه اکو قلب و همچنین آخرین مدل دستگاه های آندوسکوپی و کلونوسکوپی و دستگاه ها سیتی آنژیو مجهز شده و ارتقاء دستگاه ماموگرافی این مجموعه به عنوان اولویت در دستور کار قرار گرفته است.
وضعیت مطلوب حضور پزشکان متخصص ثابت رشته های قلب و عروق، غدد، جراحی، و همچنین حضور مستمر بهترین و مجرب ترین پزشکان در جزیره کیش از مزیت های بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش برای پذیرش بیماران داخلی و خارجی محسوب می شود.
راه اندازی مرکز طب سنتی بخش دیگری از اقدامات بیمارستان کیش است که با رویکرد بهره گیری از مزیت های آب و هوایی و دریایی جزیره زیر نظر اداره کل طب سنتی وزارت بهداشت، مورد توجه ساکنان و گردشگران قرار گرفته است.
همچنین تفاهم نامه ساخت نخستین شهرک سلامت و تندرستی با هدف توسعه هرچه بیشتر صنعت گردشگری سلامت بین سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت اورینتال میس مالزی به امضا رسیده تا گردشگران داخلی، کشور های عضو اکو و خاورمیانه با توجه شرایط ویژه کیش از جمله عدم نیاز به صدور روادید، هزینه های درمانی ارزان، خدمات با کیفیت، کادر درمانی مجرب، امکانات خوب شهری و اقامتی، آرامش وامنیت جزیره از آن بهره مند شوند.
این جزیره به دلیل موقعیت خاص استراتژیکی خود همیشه مورد توجه مسئولان بوده است به طوریکه سال گذشته نیز مسئولان ارشد وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی درجهت اجرای سیاست های حوزه سلامت و تقویت همکاری برای توسعه هرچه بیشتر فضا های درمانی با غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، دیدار و گفتگو کردند.
گفتنی است انجام نخستین عمل جراحی رکتوم بر روی بیمار 63 ساله مبتلا به سرطان، عمل پیوند فیستول شریانی وریدی بر روی آقایی 42 ساله به عنوان یکی از دشوارترین اعمال جراحی، همچنین پیوند عروق پوست سردختر جوان 23 ساله ای که به دلیل حادثه، دچار آسیب جدی شده بود از جمله اعمال جراحی است که درماه های اخیر برای نخستین بار در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره کیش انجام شده است.
افزایش تعداد تخت بیماران بستری بخش از 32 به 64 تخت، راه اندازی بخش ایزوله تنفسی، راه اندازی بانک خون مستقل از آزمایشگاه، ساخت، تجهیز و استانداردسازی پدهلیکوپتری، خرید دستگاه سونوگرافی چهاربعدی، راه اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی و تجهیز آن به دستگاه PCR، بازسازی، توسعه و تجهیز کلینیک فیزیوتراپی، راه اندازی کلینیک تخصصی دندانپزشکی بیمارستان به همت بخش خصوصی، اجرای طرح توسعه ساختمان اداری بیمارستان، حفظ رتبه یک اعتباربخشی بیمارستان در 8 سال گذشته، اجرای طرح تریاژ دو لایه بیمارستان کیش برای نخستین بار در کشور در زمان شروع بیماری کووید -19، راه اندازی کلینیک عفونی و واحد ارتوپدی فنی نیز از اقدامات مهم این مجموعه درمانی است که با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش و مسئولان وقت در دوره های مختلف محقق شده است.
جزیره کیش با 92 کیلومتر مربع مساحت در قلب خلیج فارس سالانه پذیرای بیش از یک میلیون و 800 هزار گردشگر داخلی و خارجی است.

منبع: منطقه آزاد کیش

کلیدواژه های این خبر
بیمار   گردشگر   منطقه آزاد   گردشگران   تجاری   عمان   گردشگری   منطقه آزاد کیش   زیر ساخت   رشد و توسعه   کنگره بین المللی   گردشگری سلامت   سیستم حمل و نقل   خلیج   ویروس کرونا   سازمان منطقه آزاد   گردشگران سلامت   جزیره کیش   اقامتی   پایانه   اعمال زیبایی   اقتصاد   فرهنگی   رونق اقتصادی   بیمارستان   کانادا   صنعت   نمایشگاه   سرمایه   سرمایه گذاری   تجهیزات پزشکی   وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی   کیش   بازرگانی   توسعه گردشگری   انگلیس   خدمات پزشکی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «قلم نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
رونق دوباره گردشگری کشور درسال1400
آریا
شیوع کرونا فرصتی مناسب برای تکمیل زیرساختهای گردشگری سلامت در مناطق آزاد
آریا
راه اندازی یک هتل بیمارستان در ایلام تا پایان دولت/ سرمایه گذاری 800 میلیارد ریالی در ایلام
فارس
برگزاری نمایشگاه صنعت پتروشیمی کیش الگویی موفق در سطح کشور است
ایرنا
برگزاری نمایشگاه صنعت پتروشیمی کیش الگویی موفق در کشور
صدا و سیما
برگزاری نمایشگاه صنعت پتروشیمی کیش الگویی موفق در سطح کشور
آریا
لزوم توجه جدی گردشگران و ساکنان کیش به رعایت قوانین بهداشتی
مهر نیوز
کرونا؛ آیا خطر گردشگری سلامت کمتر از گردشگری توریستی است؟
اسکان نیوز
سهم هتل ها در توسعه اقتصادی یزد
ایرنا
آیا خطر گردشگری سلامت کمتر از گردشگری توریستی است؟
ایسنا
اجرای طرح های بزرگ حاصل هم افزایی بخش خصوصی با سازمان منطقه آزاد کیش
خبرگزاری ایلنا
جزیره کیش، آماده میزبانی زود هنگام از گردشگران نوروزی
راه امروز
جزیره کیش آماده میزبانی زود هنگام از گردشگران نوروزی است
آریا
نظارت حداکثری بر نرخ های ارائه خدمات در کیش
ایرنا
دستیابی به اهداف اقتصاد دریامحور با بهره برداری صحیح از بندر تجاری کیش
بازار نیوز
بندر تجاری کیش شاهرگ حیاتی اقتصاد جزیره و حمل و نقل کالا
قلم نیوز
بندر تجاری کیش شاهرگ حیاتی اقتصاد جزیره و حمل و نقل کالا به کیش
آریا
کارنامه درخشان منطقه آزاد کیش در رونق گردشگری سلامت
آریا
جزیره کیش مقصد مطلوب گردشگری ملی و بین المللی
آریا
خودمختاری منطقه آزاد کیش در مصوبات ستاد کرونا/ سیل برگزاری کنسرت ها در جزیره کیش
خبرگزاری موج
مراکز گردشگری و تفریحی جزیره کیش ساماندهی می شود
صدا و سیما
عادی انگاری عدم رعایت ضوابط بهداشتی فرصت سوزی است
آریا
ارتقای کیفیت خدمات اصلی ترین عامل افزایش رضایتمندی گردشگران کیش
مهر نیوز
جذب 40 برند شناخته شده در کیش
ایرنا
ارتقای کیفیت خدمات اصلی ترین عامل در افزایش رضایتمندی گردشگران کیش
خبرگزاری ایلنا
آمادگی ارگان ها و نهاد های کیش برای میزبانی شایسته از گردشگران نوروزی
پول نیوز
آمادگی کیش برای میزبانی از گردشگران نوروزی
صدا و سیما
آمادگی ارگان هاو نهادهای کیش برای میزبانی شایسته از گردشگران نوروزی
آریا
آمادگی ارگان های کیش برای میزبانی شایسته از گردشگران نوروزی
مهر نیوز
عادی انگاری رعایت ضوابط بهداشتی در منطقه آزاد کیش فرصت‎ سوزی است
قلم نیوز
تمهیدات جدید مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در کیش
صدا و سیما
عادی انگاری رعایت ضوابط بهداشتی فرصت‎ سوزی است
آریا
موزه نفت سوزها راهی به گردشگری جهانی کرمان
اسکان نیوز
رعایت ضوابط بهداشتی محور اصلی برنامه های منعطف گردشگری در منطقه آزاد کیش
قلم نیوز
معین های اقتصادی از توسعه گردشگری کرمان حمایت کنند
ایرنا
سختگیری سازمان منطقه آزاد کیش در اجرای پروتکل های بهداشتی/ رونق گردشگری و بازگشایی مجدد هتل ها همزمان با آموزش، تجهیز و رعایت اصولی قوانین
پول نیوز
سختگیری سازمان منطقه آزاد کیش در اجرای پروتکل های بهداشتی
آریا
افزایش 9 درصدی آمار گردشگری در جزیره کیش نسبت به سال گذشته
آریا
ظرفیت بالای جزیره کیش برای برپایی نمایشگاه های داخلی و خارجی
قلم نیوز
توسعه و رونق اقتصادی بندر چارک
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltآریا : رونق دوباره گردشگری کشور درسال1400
bltآریا : شیوع کرونا فرصتی مناسب برای تکمیل زیرساختهای گردشگری سلامت در مناطق آزاد
bltفارس : راه اندازی یک هتل بیمارستان در ایلام تا پایان دولت/ سرمایه گذاری 800 میلیارد ریالی در ایلام
bltایرنا : برگزاری نمایشگاه صنعت پتروشیمی کیش الگویی موفق در سطح کشور است
bltصدا و سیما : برگزاری نمایشگاه صنعت پتروشیمی کیش الگویی موفق در کشور
bltآریا : برگزاری نمایشگاه صنعت پتروشیمی کیش الگویی موفق در سطح کشور
bltمهر نیوز : لزوم توجه جدی گردشگران و ساکنان کیش به رعایت قوانین بهداشتی
bltاسکان نیوز : کرونا؛ آیا خطر گردشگری سلامت کمتر از گردشگری توریستی است؟
bltایرنا : سهم هتل ها در توسعه اقتصادی یزد
bltایسنا : آیا خطر گردشگری سلامت کمتر از گردشگری توریستی است؟
bltخبرگزاری ایلنا : اجرای طرح های بزرگ حاصل هم افزایی بخش خصوصی با سازمان منطقه آزاد کیش
bltراه امروز : جزیره کیش، آماده میزبانی زود هنگام از گردشگران نوروزی
bltآریا : جزیره کیش آماده میزبانی زود هنگام از گردشگران نوروزی است
bltایرنا : نظارت حداکثری بر نرخ های ارائه خدمات در کیش
bltبازار نیوز : دستیابی به اهداف اقتصاد دریامحور با بهره برداری صحیح از بندر تجاری کیش
bltقلم نیوز : بندر تجاری کیش شاهرگ حیاتی اقتصاد جزیره و حمل و نقل کالا
bltآریا : بندر تجاری کیش شاهرگ حیاتی اقتصاد جزیره و حمل و نقل کالا به کیش
bltآریا : کارنامه درخشان منطقه آزاد کیش در رونق گردشگری سلامت
bltآریا : جزیره کیش مقصد مطلوب گردشگری ملی و بین المللی
bltخبرگزاری موج : خودمختاری منطقه آزاد کیش در مصوبات ستاد کرونا/ سیل برگزاری کنسرت ها در جزیره کیش
bltصدا و سیما : مراکز گردشگری و تفریحی جزیره کیش ساماندهی می شود
bltآریا : عادی انگاری عدم رعایت ضوابط بهداشتی فرصت سوزی است
bltمهر نیوز : ارتقای کیفیت خدمات اصلی ترین عامل افزایش رضایتمندی گردشگران کیش
bltایرنا : جذب 40 برند شناخته شده در کیش
bltخبرگزاری ایلنا : ارتقای کیفیت خدمات اصلی ترین عامل در افزایش رضایتمندی گردشگران کیش
bltپول نیوز : آمادگی ارگان ها و نهاد های کیش برای میزبانی شایسته از گردشگران نوروزی
bltصدا و سیما : آمادگی کیش برای میزبانی از گردشگران نوروزی
bltآریا : آمادگی ارگان هاو نهادهای کیش برای میزبانی شایسته از گردشگران نوروزی
bltمهر نیوز : آمادگی ارگان های کیش برای میزبانی شایسته از گردشگران نوروزی
bltقلم نیوز : عادی انگاری رعایت ضوابط بهداشتی در منطقه آزاد کیش فرصت‎ سوزی است
bltصدا و سیما : تمهیدات جدید مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در کیش
bltآریا : عادی انگاری رعایت ضوابط بهداشتی فرصت‎ سوزی است
bltاسکان نیوز : موزه نفت سوزها راهی به گردشگری جهانی کرمان
bltقلم نیوز : رعایت ضوابط بهداشتی محور اصلی برنامه های منعطف گردشگری در منطقه آزاد کیش
bltایرنا : معین های اقتصادی از توسعه گردشگری کرمان حمایت کنند
bltپول نیوز : سختگیری سازمان منطقه آزاد کیش در اجرای پروتکل های بهداشتی/ رونق گردشگری و بازگشایی مجدد هتل ها همزمان با آموزش، تجهیز و رعایت اصولی قوانین
bltآریا : سختگیری سازمان منطقه آزاد کیش در اجرای پروتکل های بهداشتی
bltآریا : افزایش 9 درصدی آمار گردشگری در جزیره کیش نسبت به سال گذشته
bltقلم نیوز : ظرفیت بالای جزیره کیش برای برپایی نمایشگاه های داخلی و خارجی
bltصدا و سیما : توسعه و رونق اقتصادی بندر چارک
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.