جزییات بیمه واحدهای مسکونی اعلام شد

جزییات بیمه واحدهای مسکونی اعلام شد
رییس کل بیمه مرکزی ایران اظهار کرد: در سال 99 ، 300 میلیارد تومان برای مجموعه نیروی انتظامی، راهداری و اورژانس در نظر گرفته شد که در بودجه سال 1400 این رقم به 400 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است
جزییات بیمه واحدهای مسکونی اعلام شد

جزییات بیمه واحدهای مسکونی اعلام شدبه گزارش صبحانه،غلامرضا سلیمانی در نشست خبری در مورد صدور بیمه نامه الکترونیک و احتمال پرداخت الکترونیک در آ ینده نیز اظهار داشت: در سال 99 الگوی صدور بیمه نامه آنلاین را راه اندازی کردیم و خوشبختانه مردم و شرکت ها با ما همکاری داشتند و توانستیم این موضوع مهم را که سال ها به صورت کاغذی انجام می شد الکترونیکی کنیم. در این مورد سامانه آماده و کد یکتا برای بیمه نامه های شخص ثالث صادر می شود و در سال 99 برای بیمه انبارها و آتش سوزی نیز کد یکتا صادر شد.

وی ادامه د اد: اما در سال 1400 برنامه ریزی کردیم که پرداخت الکترونیکی خسارت نیز داشته باشیم که البته نیازمند الزامات است. بررسی اولیه نشان می دهد که این قسمت پیچیده تر است به همین دلیل کمیته ای را مقرر کردیم تا با همکاری سندیکا، شرکت های بیمه ای و بیمه مرکزی پرداخت خسارت یکپارچه بیمه شدگان را پیاده کند.

وی در مورد اهمیت نوآوری در صنعت بیمه نیز گفت: باید توجه د اشت که دنیا در حال تحول است و شرکت های بیمه ای باید ضریب نفوذ خود را افزایش دهند ما نمی توانیم با نوآوری مخالفت کنیم مطمئن هستم که شرکت ها و کارگزاری ها نیز به دنبال نوآوری هستند حتی بسیاری از کارگزاری ها هم با شرکت های دانش بنیان قرارداد بسته و در یکدیگر ادغام شده اند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی ما کارگزاری های برخط را راه اندازی کردیم شرکت های سنتی با استقبال به آ نها پیوستند بنابراین ما این موضوع را ترغیب می کنیم.

سلیمانی در مورد شرکت بیمه ایران گفت: شرکت بیمه ایران شرکت بسیار بزرگ و دولتی است، خوشبختانه ددر زمان مدیریت آقای رضایی به خصوص در موضوع کاهش زیان فعالیت های زیادی شده است. در 6 ماه سال 99، 2500 میلیارد تومان جبران کسری شد.

وی در مورد شکایت های مطرح شده در فضای مجازی گفت: طبیعی است اگر خلافی انجام شده باشد مراجع قانونی مانند دیوان محاسبات، قوه قضاییه و سازمان بازرسی رسیدگی می کنند و منتظر نتیجه این بررسی ها هستیم.

رییس کل بیمه مرکزی ایران افزود: در رابطه با همکاری با نیروی انتظامی، در سال 99 ، 300 میلیارد تومان برای مجموعه نیروی انتظامی، راهداری و اورژانس در نظر گرفته شد که در بودجه سال 1400 این رقم به 400 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است و ان شاالله نیروی انتظامی نیز در جهات کاهش تصادفات تلاش خواهد کرد.

رییس کل بیمه مرکزی در مورد بیمه واحدهای مسکونی گفت: در مورد حوادث طبیعی صندوق از سال 1400 راه اندازی می شود و هر ساله حق بیمه واحدهای مسکونی رابه دولت پیشنهاد می دهیم تا در صورت تصویب دولت در بودجه درج شود.

وی ادامه داد: برای سال 1400 پیشنهاد دادیم و امیدواریم در اصلاحیه بودجه نیز گنجانده شود. براساس پیشنهاد ما حق بیمه واحد مسکونی 20 هزار تومان در ماه خواهد بود که 10 هزار تومان آن بصورت یارانه توسط دولت پرداخت میشود و 10 هزار تومان دیگر نیز از طریق قبوض برق قابل واریز است. البته در قبال واحد مسکونی بیمه شده تا سقف 80 میلیون تومان متعهد می شویم.

سلیمانی با اشاره به آمار صدور بیمه نامه اظهار کرد: در 10 ماهه سال 99، 66 هزار میلیارد تومان بیمه نامه صادر شده است. در 12 ماهه سال 98 این میزان 60 هزار میلیارد تومان بود که نشان می دهد تا این جای سال 6 هزار میلیارد تومان افزایش صدور بیمه نامه داشتیم و پیش بینی می کنیم تا پایان سال این میزان به 85 هزار میلیارد تومان برسد.

وی افزود: بیمه گذار در مقابل تعهد زیادی را قبول می کند، برای مثال میزان بیمه صادر شده برای شخص ثالث 25 هزار میلیارد تومان است که میزان تعهد پذیرفته شده بسیار بیشتر است.

رییس کل بیمه مرکزی ایران تصریح کرد: در گذشته بخشی از بیمه ها به شرکت های داخلی و بخشی به شرکت های خارجی اتکایی می رسید، حتی برخی از بیمه ها مستقیما توسط شرکت های خارجی گرفته می شد و ما به صورت اتکایی از آنها می گرفتیم اما امروز این حالت برعکس شده است و حتی بیمه های باقی مانده را نیز خود بیمه مرکزی به عهده می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم تحریم های سنگین امروز شاهد این هستیم که هیچ ریسکی وجود ندارد که تحت پوشش بیمه نباشد، هیچ شناور، هواپیما و صنعتی نیست که تحت پوشش نباشد مگر آنکه خود آنها مایل به این کار نباشند.

سلیمانی در مورد نرخ شکنی های انجام شده در برخی از استارتاپ ها اظهار کرد: در مورد نرخ شکنی استارتاپ ها، بخشی مربوط به رقابت است. رقابت کارآیی و کیفیت را افزایش داده و قیمت تمام شده را کاهش می دهد. اما اگر به صورت غیر فنی نرخ داده شود، مصداق نرخ شکنی است و با آن برخورد می شود. برخی از اینها از کارمزد خود تخفیف می دهند که نمی توان به آن خرده گرفت، این شرکت ها نمی توانند از نرخ مصوب بیمه شخص ثالث نرخ کمتری بگیرند اما می توانند از کارمزد خود کم کنند. اما اگر قیمت غیر فنی ارائه دهند چه شرکت استارتاپی و چه شرکت های غیراستارتاپی، با آنها برخورد می شود.

وی افزود: تعداد شرکت های بیمه استارتاپی در بخش کارگزاری که خواستار مجوز هستند، 100 شرکت بودند که 20 شرکت همان ابتدا رد شدند. 80 شرکت ثبت نام و از بین آنها نیز 14 شرکت تایید شدند. روز گذشته به 5 شرکت پروانه داده شد، البته این شرکت ها کارگزاری هستند و حق صدور بیمه نامه ندارند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد پوشش تورم در بیمه عمر گفت: بیمه عمر و پس انداز را به بازار سرمایه و دیگر بازارها وصل کرده ایم که بازده بالاتری نیز دارند. وصل شدن بیمه عمر و سرمایه گذاری های بلند مدت به بازار سرمایه به معنای پوشش تورم در این بیمه است.

سلیمانی در پاسخ به سوالی در مورد جایگزینی در مدیریت صندوق تامین خسارت های بدنی تصریح کرد: آقای جباری می خواهند که به یک شرکت دیگر بروند و این حق مدیران است که بخواهند تغییر وضعیت دهند. اما تا زمانی که مجوز از سمت بیمه مرکزی داده نشود همچنان رییس این صندوق هستند. افراد مختلفی برای جایگزینی مطرح شدند اما هیچ محدودیتی برای اینکه این فرد از شرکت های بیمه، بیمه مرکزی، دولت و ... باشند نداریم، بر مبنای صلاحیت فردی انتخاب شده و برای این کار در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر مخالفت بیمه مرکزی با وضع عوارض جدید خاطرنشان کرد: عوارض باعث فشار به صنعت بیمه و همینطور گران شدن بیمه می شود که این موضوع به نفع بیمه گذار و بیمه شده نیست. بنابراین ما با وضع عوارض جدید مخالف هستیم و در تلاشیم که برخی از عوارض های موجود را نیز حذف کنیم.

رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده در دوران کرونا توضیح داد: از همان ابتدای شیوع کرونا بیمه مرکزی در بخشنامه ای اعلام کرد که هر بیمه شده ای که به این بیماری دچار شده و بیمه تکمیلی دارد تحت پوشش است و نیازی به خرید بیمه جداگانه برای کرونا ندارد. محصول دیگری را نیز برای کسانی که بیمه تکمیلی نداشتند تعریف کردیم. برای واحدهای تجاری نیز بیمه خسارت ناشی از توقف کسب وکار را تعریف کردیم.


کلیدواژه های این خبر
خسارات   اورژانس   یارانه   واحدهای مسکونی   بیمه شدگان   سازمان بازرسی کل کشور   کاغذی   غلامرضا سلیمانی   کارگزاری   شخص ثالث   راهداری   بیمه گذار   نوآوری   مراجع قانونی   جبران کسری   واحد مسکونی   تصادف شدید   کد یکتا   سندیکا   نیروی انتظامی   پرداخت آنلاین   پیش بینی   بیمه مرکزی   حوادث طبیعی   شرکت های دانش بنیان   اتش سوزی   شرکت های بیمه  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «صبحانه با خبر» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
پیام روشن بیمه مرکزی با تایید دوباره مسعود بادین ، بیمه آسیا در مسیر درست گام بر می دارد
اقتصادگردان
پیام روشن بیمه مرکزی با تایید دوباره مسعود بادین
آریا
“وام بیمه تجارت”، خدمتی نو از بیمه تجارت نو
آریا
پرداخت آنلاین خسارت خودرو در صنعت بیمه از طریق بیمیتو
اقتصادگردان
پرداخت آنلاین خسارت خودرو برای اولین بار در صنعت بیمه
شبستان
پرداخت آنلاین خسارت خودرو برای اولین بار در صنعت بیمه 
ایبنا
شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث
اقتصادگردان
تخفیف بیمه شخص ثالث تا ابد برای صاحب پلاک خودرو باقی می ماند + فیلم
رکنا نت
جزئیات انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث/ مبنای تخفیف بیمه، پلاک خودرو است
شبستان
شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در زمان خرید خودرو جدید
تسنیم
انتقال تخفیف بیمه نامه شخص ثالث ممکن می شود
صدا و سیما
حق بیمه اجباری روی قبض برق
بانکداری ایرانی
از سال 1400 شرکت بیمه زیان ده نداریم
ایران اکونومیست
پرداخت حق بیمه اجباری حوادث طبیعی با قبض برق
آریا
پرداخت حق بیمه اجباری حوادث طبیعی با قبض برق / واحدهای تجاری هم بیمه حوادث طبیعی می شوند/ از سال 1400 شرکت بیمه زیان ده نداریم
خبرگزاری ایلنا
بیمه واحدهای مسکونی اجباری می شود
سازه نیوز
رییس کل بیمه مرکزی:رایزنی برای کاهش عوارض مترتب بر صنعت بیمه را با جدیت دنبال می کنیم
انتخاب
بیمه ملت زیرساخت های فروش آنلاین را برای اتصال به استارت آپ ها معرفی کرد
تسنیم
رایزنی برای کاهش عوارض مترتب بر صنعت بیمه را با جدیت دنبال می کنیم
ایران اکونومیست
بیمه شدن واحد های مسکونی اجباری می شود
تیتر20
اجباری شدن بیمه واحدهای مسکونی، پرداخت آنلاین خسارت
اقتصادگردان
اجباری شدن بیمه واحدهای مسکونی
آریا
10 درصد از اقتصاد کشور تا پایان سال باید دیجیتالی شود
بولتن نیوز
کمک 30 میلیارد تومانی افراد نیکوکار برای اصلاح نقاط حادثه خیز کشور
صدا و سیما
تنوع در صنعت بیمه از طریق خدمات آنلاین
عصر مالی
جزییات بیمه واحدهای مسکونی اعلام شد
ایران اکونومیست
تغییر شیوه پرداخت خسارت برای خودروهای غیرمتعارف از سال آینده
قدس آنلاین
رشد 6هزار میلیارد تومانی صدور بیمه نامه در سال 99/ حق بیمه واحدهای مسکونی 20هزارتومان پیشنهاد شده است
اقتصاد آنلاین
افزایش میزان قرارداد با نیروی انتظامی به 400 میلیارد تومان/ پرداخت خسارت الکترونیکی می شود
خبرگزاری ایلنا
صنعت بیمه با خدمات آنلاین به جذابیت های جدیدی دست پیدا می کند
شمانیوز
اخذ مجوز فعالیت بیمه ای برای 5 استارت آپ
مهر نیوز
اعطای اولین مجوز فعالیت بیمه ای برای شرکت های استارت آپ
آریا
ناکارآمدی صنعت بیمه مربوط به بیمه های زندگی است
اقتصاد آنلاین
قانون جدید بیمه شخص ثالث و رفع دغدغه های بیمه گذاران و زیاندیدگان
افکار نیوز
نرخ بیمه بدنه با رفع نوسانات قیمت خودرو در سال 1400 تعدیل خواهد شد
ایرنا
رئیس کل بیمه مرکزی: بیمه، فضای کسب و کار را بهبود می بخشد
ایرنا
رئیس کل بیمه مرکزی: 20 درصد سوانح، ساختگی اند
خوزنا
20 درصد سوانح، ساختگی اند / لزوم اجبار بیمه حوادث طبیعی برای 30 میلیون خانه
ایسنا
قانون جدید بیمه شخص ثالث چیست؟ چه مزایایی دارد؟
صدا و سیما
خرید بیمه شخص ثالث در 10 دقیقه
ایران جیب
اخبار مرتبط
bltاقتصادگردان : پیام روشن بیمه مرکزی با تایید دوباره مسعود بادین ، بیمه آسیا در مسیر درست گام بر می دارد
bltآریا : پیام روشن بیمه مرکزی با تایید دوباره مسعود بادین
bltآریا : “وام بیمه تجارت”، خدمتی نو از بیمه تجارت نو
bltاقتصادگردان : پرداخت آنلاین خسارت خودرو در صنعت بیمه از طریق بیمیتو
bltشبستان : پرداخت آنلاین خسارت خودرو برای اولین بار در صنعت بیمه
bltایبنا : پرداخت آنلاین خسارت خودرو برای اولین بار در صنعت بیمه 
bltاقتصادگردان : شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث
bltرکنا نت : تخفیف بیمه شخص ثالث تا ابد برای صاحب پلاک خودرو باقی می ماند + فیلم
bltشبستان : جزئیات انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث/ مبنای تخفیف بیمه، پلاک خودرو است
bltتسنیم : شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث در زمان خرید خودرو جدید
bltصدا و سیما : انتقال تخفیف بیمه نامه شخص ثالث ممکن می شود
bltبانکداری ایرانی : حق بیمه اجباری روی قبض برق
bltایران اکونومیست : از سال 1400 شرکت بیمه زیان ده نداریم
bltآریا : پرداخت حق بیمه اجباری حوادث طبیعی با قبض برق
bltخبرگزاری ایلنا : پرداخت حق بیمه اجباری حوادث طبیعی با قبض برق / واحدهای تجاری هم بیمه حوادث طبیعی می شوند/ از سال 1400 شرکت بیمه زیان ده نداریم
bltسازه نیوز : بیمه واحدهای مسکونی اجباری می شود
bltانتخاب : رییس کل بیمه مرکزی:رایزنی برای کاهش عوارض مترتب بر صنعت بیمه را با جدیت دنبال می کنیم
bltتسنیم : بیمه ملت زیرساخت های فروش آنلاین را برای اتصال به استارت آپ ها معرفی کرد
bltایران اکونومیست : رایزنی برای کاهش عوارض مترتب بر صنعت بیمه را با جدیت دنبال می کنیم
bltتیتر20 : بیمه شدن واحد های مسکونی اجباری می شود
bltاقتصادگردان : اجباری شدن بیمه واحدهای مسکونی، پرداخت آنلاین خسارت
bltآریا : اجباری شدن بیمه واحدهای مسکونی
bltبولتن نیوز : 10 درصد از اقتصاد کشور تا پایان سال باید دیجیتالی شود
bltصدا و سیما : کمک 30 میلیارد تومانی افراد نیکوکار برای اصلاح نقاط حادثه خیز کشور
bltعصر مالی : تنوع در صنعت بیمه از طریق خدمات آنلاین
bltایران اکونومیست : جزییات بیمه واحدهای مسکونی اعلام شد
bltقدس آنلاین : تغییر شیوه پرداخت خسارت برای خودروهای غیرمتعارف از سال آینده
bltاقتصاد آنلاین : رشد 6هزار میلیارد تومانی صدور بیمه نامه در سال 99/ حق بیمه واحدهای مسکونی 20هزارتومان پیشنهاد شده است
bltخبرگزاری ایلنا : افزایش میزان قرارداد با نیروی انتظامی به 400 میلیارد تومان/ پرداخت خسارت الکترونیکی می شود
bltشمانیوز : صنعت بیمه با خدمات آنلاین به جذابیت های جدیدی دست پیدا می کند
bltمهر نیوز : اخذ مجوز فعالیت بیمه ای برای 5 استارت آپ
bltآریا : اعطای اولین مجوز فعالیت بیمه ای برای شرکت های استارت آپ
bltاقتصاد آنلاین : ناکارآمدی صنعت بیمه مربوط به بیمه های زندگی است
bltافکار نیوز : قانون جدید بیمه شخص ثالث و رفع دغدغه های بیمه گذاران و زیاندیدگان
bltایرنا : نرخ بیمه بدنه با رفع نوسانات قیمت خودرو در سال 1400 تعدیل خواهد شد
bltایرنا : رئیس کل بیمه مرکزی: بیمه، فضای کسب و کار را بهبود می بخشد
bltخوزنا : رئیس کل بیمه مرکزی: 20 درصد سوانح، ساختگی اند
bltایسنا : 20 درصد سوانح، ساختگی اند / لزوم اجبار بیمه حوادث طبیعی برای 30 میلیون خانه
bltصدا و سیما : قانون جدید بیمه شخص ثالث چیست؟ چه مزایایی دارد؟
bltایران جیب : خرید بیمه شخص ثالث در 10 دقیقه
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.