آیا پولی که وریا می گیرد منطقی است؟

آیا پولی که وریا می گیرد منطقی است؟
حساسیت در مورد وریا غفوری بیشتر است. چراکه شماره 21 استقلال بار ها با استوری ها، توییت ها و مصاحبه هایش نشان داده خودش را سمت مردم می داند و از درد جامعه آگاه است. خیلی ها می پرسند مگر می شود کسی که در دو سال 14 میلیارد تومان پول می گیرد از درد مردم آگاه باشد؟
آیا پولی که وریا می گیرد منطقی است؟

این روز ها اوضاع اقتصادی مردم آنقدر بد است که گوش شان با شنیدن هر خبری که در آن یک رقم درشت آمده باشد تیز می شود. خبر چند روز اخیر که مردم را حساس کرده، افشای رقم قرارداد کاپیتان استقلال است. طبق سندی که در رسانه ها منتشر شد وریا غفوری کاپیتان استقلال برای دو فصل بازی در جمع آبی پوشان رقمی معادل 14 میلیارد تومان دریافت خواهد کرد. بعد از انتشار خبر مبلغ قرارداد وریا، خیلی سریع صف کشی موافقین و مخالفین صورت گرفت. داستان قدیمی فقیر و غنی به میان آمد و «حقشه» «حقش نیست» ها مطرح شد. در نظرات جمله «این فوتبالیستا فقط پول مفت می گیرن» بسامد بالایی پیدا کرد.

این وضعیت در حالی پدید آمده که در واقع می توان گفت مساله چندان ربطی به شخص وریا غفوری ندارد. مردم در مجموع هرجا احساس کنند پولی مخالف انتظارات شان در حال رد و بدل شدن است موضع می گیرند. البته این حساسیت در مورد وریا غفوری بیشتر است. چراکه شماره 21 استقلال بار ها با استوری ها، توییت ها و مصاحبه هایش نشان داده خودش را سمت مردم می داند و از درد جامعه آگاه است. خیلی ها می پرسند مگر می شود کسی که در دو سال 14 میلیارد تومان پول می گیرد از درد مردم آگاه باشد؟ و با همین پرسش که پیشاپیش جوابش را خودشان در ذهن آماده دارند، غفوری را به شوآف متهم می کنند.

پیش از این برخی رسانه ها به خصوص صداوسیما نیز با تاکید روی دستمزد بالای ستاره های فوتبال که گاهی دهان به اعتراض نسبت به شرایط کشور باز می کنند، آن ها را افرادی دو رو خطاب کرده بودند. در سمت مقابل بخش دیگری از هواداران که دیدگاه فوتبالی شان بر سایر مسائل می چربد با توجه به اقتضائات این رشته و رقم هایی که در سراسر دنیا برای دستمزد بازیکنان پرداخت می شود از طبیعی بودن حقوق وریا غفوری گفتند.

قیمت ارز دستمزد بازیکنان را زیاد کرد

فارغ از نام وریا غفوری ابتدا باید افزایش رقم قرارداد های بازیکنان در فصل جاری را بررسی کرد. طبق آماری که مدیران باشگاه ها داده اند، قیمت بازیکنان لیگ برتر در تابستان سال جاری و در فصل نقل و انتقالات رشد چند برابری داشته است. مدیران تیم های خصوصی نظیر نساجی و شهر خودرو بیشترین تاثیر را از این اتفاق پذیرفتند و برخی ستاره های خود را از دست دادند. مدیران این تیم ها گفتند ما توان رقابت با تیم های دولتی را نداریم، چون بودجه ما محدود است.

در یک مورد فرهاد حمیداوی مالک تیم شهر خودرو گفت محمدحسین مرادمند بازیکن فصل پیش این تیم که رقم قراردادش یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان بوده با رقم 12 میلیارد تومان راهی استقلال شد. افزایش بیش از 6 برابری قیمت یک مدافع نه چندان سرشناس و تاثیرگذار نشان می دهد که وضعیت بازار به چه صورت بوده است. طبق گفته مدیران و کارشناسان بخش عمده ای از افزایش ناگهانی دستمزد بازیکنان به وضعیت بازار ارز و ممنوعیت ورود بازیکنان خارجی مربوط می شود. این افزایش تا جایی پیش رفت که وزیر ورزش اعلام کرد، هزینه تمام تیم های لیگ برتری در فصل جاری هزار میلیارد تومان شده و رسانه ها گزارش دادند بیش از 200 میلیارد تومان این رقم متعلق به تیم های سرخابی است.

بالا رفتن هزینه ها همزمان با شیوع ویروس کرونا و کاهش درآمد تیم ها از تناقض های لیگ ایران محسوب می شود. در تمام لیگ های معتبر فوتبال دنیا با رخ دادن شرایط جدید بازیکنان به کاهش رقم دستمزدهای شان رضایت دادند، اما در ایران چنین چیزی دیده نشد. مهدی علی نژاد، معاون وزیر ورزش نیز نسبت به این مساله اعتراض خودش را نشان داد. با این حال بازیکنانی که امسال با چند برابر شدن دستمزدشان به ثبت قرارداد رضایت دادند به این نکته اشاره کردند که سال پیش با دستمزدشان می توانستند در بهترین نقاط شهر خانه بخرند، ولی امسال با همان پول حتی نمی توانند هزینه رهن همان خانه را جور کنند پس طبیعی است که پول بیشتری بگیرند. در مجموع می توان گفت بر خلاف مصوبه سازمان لیگ که تیم ها را از بستن قرارداد ارزی با بازیکنان منع کرد، در نقل وانتقالات، قیمت روز ارز ملاک ارزش گذاری بازیکنان در نظر گرفته شد.

رنج قیمت ستاره های لیگ

در شرایطی که رقم قرارداد همه بازیکنان افزایش داشته، طبیعی است که وریا غفوری هم از این قاعده مستثنا نباشد. وریا غفوری سال هاست کاپیتان استقلال و یکی از مهره های کلیدی این تیم به حساب می آید. در ایران رقم قرارداد بازیکنان شفاف اعلام نمی شود. با این حال می توان از روی اتفاقات مشابه با اتفاقی که برای کاپیتان استقلال رخ داد یا گاف های مدیریتی یا اعلام رسمی خود بازیکنان حد متوسط دریافتی بازیکنان را پیدا کرد. بر این اساس می توان گفت دیگر نباید در قرارداد بازیکنان استقلال و پرسپولیس دنبال ارقام دو یا سه میلیارد بگردیم. همچنین تیم هایی نظیر مس رفسنجان، گل گهر سیرجان، سپاهان اصفهان و تراکتورسازی تبریز نیز با رقم های کلان بازیکنان مدنظرشان را به خدمت گرفتند. در یک مورد مشخص شد سعید واسعی برای پیوستن از پیکان به تراکتور رقمی معادل 9 میلیارد تومان برای دو فصل دریافت کرده است.

این نکته نیز باید مد نظر قرار بگیرد که سعید واسعی اصلا جزو بازیکنان تاپ لیگ به حساب نمی آید و این مساله در عملکرد او از ابتدای فصل نیز مشهود بوده است. پس با احتساب رقم 12 میلیاردی برای مرادمند، 9 میلیاردی برای واسعی و رقم هایی در همین حدود برای بازیکنان متوسط لیگ دریافت 14میلیارد تومان توسط وریا غفوری که جزو ستاره های لیگ به حساب می آید، سابقه ملی پوش شدن دارد و هنوز هم می توان انتظار داشت که به تیم ملی برسد چندان دور از ذهن نیست.

در این بین تنها موردی که می تواند این نتیجه گیری را به چالش بکشد سن و سال وریاست. او که هم اکنون 33 ساله است کم کم به پایان دوران فوتبالش نزدیک می شود و منتقدان می گویند، پرداخت یکی از بالاترین دستمزد های لیگ برای بازیکن 33 ساله هر چند ستاره باشد، منطقی نیست.

کاپیتان استقلال در مارکت جهانی

بعد از مقایسه غفوری با ستاره های لیگ می توان این بازیکن را در بازار جهانی نیز مورد ارزیابی قرار داد. رقم 14 میلیارد تومان با احتساب نرخ این روز های ارز می شود 550 هزار دلار. در سایت ترنسفر مارکت که ارزش بازیکنان را بر اساس کیفیت روز آن ها محاسبه و درج می کند، رقم 650 هزار دلار مقابل نام وریا غفوری به چشم می خورد. رقمی که ترنسفر مارکت اعلام می کند الزاما همان پولی نیست که بازیکن بر اساسش ترنسفر می شود یا دستمزد دریافت می کند، اما می تواند به عنوان یک رنج قیمت برای آن بازیکن در نظر گرفته شود. وقتی این سایت محدوده قیمت غفوری را 650 هزار یورو تخمین می زند، دریافت 550 هزار دلار آن هم به ریال رقم خارج از عرفی به حساب نمی آید. رقم تقریبی ارزش غفوری در مقایسه با بازیکنان شاغل در لیگ های حوزه خلیج فارس هم می تواند یک ملاک دیگر باشد.

در همان سایت ترنسفر مارکت ارزش بازیکنان ثابت و تاثیرگذار تیم های مدعی لیگ های عربستان، امارات و ستارگان قطر رقمی حدود 400 تا 800 هزار یورور درج شده است. در اشل بزرگ تر رقمی حدود 500 هزار دلار در سطح اول فوتبال دنیا اصلا رقم عجیبی نیست. در همین لیگ خودمان بازیکنان خارجی با کیفیتی به مراتب پایین تر از وریا غفوری به ایران آمدند و در همان حد و شاید بیشتر هم پول گرفتند. نمونه اش جونیور براندائو در ایران آنقدر بد بود که به او لقب توریست گران قیمت دادند و شایعه شد او اصلا فوتبالی نیست. رقم قرارداد جونیور با باشگاه پرسپولیس 600 هزار دلار بود.

در همین استقلال الحاجی گرو که جزو ضعیف ترین خرید های استقلال لقب گرفت برای فصل اول 450 هزار دلار قرارداد بسته بود. همچنین می توان به نیومایر اشاره کرد که با رقمی معادل 400 هزار دلار به جمع آبی پوشان اضافه شد و اندازه یک بازیکن امید هم به کار تیم نیامد؛ به بیان دیگر اگر استقلال می خواست بازیکنی با کیفیت غفوری را از خارج به ایران بیاورد، نمی توانست انتظار داشته باشد که این انتقال با رقمی کمتر از 400 یا 500 هزار یورو برای دو فصل امکان پذیر باشد.

کیفیت فنی بالا، دستاورد متوسط

یکی از مسائلی که روی رقم دریافتی بازیکنان تاثیر می گذارد، عناوین یا به عبارت دیگر دستاورد های فردی و تیمی آن بازیکن است. در فوتبال روز دنیا انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن جهان، بهترین بازیکن لیگ، بهترین گلزن یا بهترین پاسور لیگ، تعداد دفعات انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن ماه، هفته و زمین، تعداد بازی ملی و مواردی از این دست در مبلغ قرارداد بازیکن لحاظ می شود. همچنین مساله اسپانسرینگ و درآمدزایی این بازیکن هم به شدت مد نظر قرارداده می شود.

در ایران، اما قیمت بازیکنان براساس موارد خیلی کلی مثل ملی پوش بودن، تعداد گل یا پاس گل و از همه مهم تر فشار هواداران در فضای مجازی به دست می آید. در این بین نباید از بازارگرمی های خود بازیکن با همکاری برخی رسانه ها نیز چشم پوشی کرد.

رسیدن پیشنهاد های خیالی از لیگ کشور های حوزه خلیج فارس و اروپا و درخواست موکد هواداران به حفظ یک بازیکن هر مدیری را تحت فشار قرار می دهد تا به خواست بازیکن گردن بنهد. وریا غفوری از حیث دستاورد تیمی، یک جام قهرمانی لیگ با سپاهان و یک جام قهرمانی حذفی با استقلال در کارنامه دارد. او دومین مدافع گلزن تاریخ لیگ برتر با 30 گل زده است که 17گل آن با پیراهن استقلال در 105 بازی به ثمر رسیده است.

او در این فصل 4گل برای استقلال زده است. وریا 26 بازی ملی دارد و در این بازی ها موفق به گلزنی نشده است. در حوزه افتخارات فردی وریا غفوری عنوان بهترین مدافع فصل 94-1393، حضور در تیم منتخب لیگ همان سال، حضور در تیم منتخب لیگ فصل 97-1396 و دو بار کسب عنوان بازیکن برتر ماه برنامه 90 را در کارنامه دارد. با جمع کردن همه این ها می توان گفت وریا غفوری از لحاظ آماری آنچنان دستاورد بزرگی در لیگ فوتبال ایران نداشته است. نه تعداد قهرمانی هایش اندازه بزرگان لیگ است و نه توانسته به تنهایی استقلال را به موفقیت چشمگیری برساند.

یک گل در دربی، یک گل موشک وار به دروازه مهدی رحمتی زمانی که در نفت بازی می کرد، چند بازی درخشان زیر نظر شفر و استراماچونی مجموعه خاطراتی است که وریا برای هواداران تیمش ساخته است. با این حال و جدا از آمار و ارقام، تعصب وریا به تیم و گذاشتن همه توانش برای موفقیت استقلال به اضافه ویژگی های فنی از او بازیکنی محبوب نزد هواداران ساخته است.

همین هواداران هنگامی که بحث احتمال جدایی کاپیتان تیم شان پیش می آید در فضای مجازی پشت بازیکن درمی آیند و باعث می شوند شرایط در چانه زنی میان مدیران و ایجنت از حالت بالانس خارج شود. ناگفته نماند تعداد مخاطب بالای غفوری در فضای مجازی در مسائل مربوط به اسپانسرینگ و قرارداد های تبلیغاتی چه برای باشگاه و چه برای خودش بی تاثیر نیست.

وریا؛ طرفدار مردم یا یک پوپولیست؟

جدا از بحث فوتبالی آنچه وریا غفوری را پیش هواداران فوتبال و حتی سایر اقشار جامعه متفاوت کرده چهره اعتراضی اوست. کاپیتان استقلال جزو معدود ورزشکاران پرهواداری است که در مناسبت های مختلف کنش مدنی خودش را رسانه ای می کند. صریح اللهجه بودن این بازیکن کرد و ساز مخالف زدن با جریان های رسانه ای حاکم بر کشور باعث شده او به عنوان یک ورزشکار مردمی شناخته شود. غفوری در مسائل مختلفی در چند سال گذشته، موضع های نسبتا رادیکالی گرفته است. پست گذاشتن برای دختر آبی در شرایطی که هیچ کدام از ستاره های سرشناس فوتبال به خودسوزی «سحر» واکنشی نشان ندادند و پوشیدن تیشرت به یاد او و تشویق سایر بازیکنان تیم به انجام این کار در حالی که رسما منع شده بود، واکنش به اتفاقاتی که برای کولبران رخ می دهد با ذکر جمله کلیدی «هیچ تفنگی صدایش از صدای گرسنه بلندتر نبوده است»، حمله به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با انتشار این متن: «آقای ظریف شما که میگید افتخار می کنید که به خاطر فلسطین، لبنان، یمن و سوریه تحت فشارید اینو بدونید که این شما نیستید که تحت فشارید در واقع این مردم معمولی هستند که تحت فشارند.» جزو همین کنش های مدنی است.

وریا همچنین یک بار هم رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه را بابت حمله به سوریه و کشتار کرد ها به شدت مورد سرزنش قرار داد و برایش نوشت: «به نام چشمه صلح هزاران خانواده بی گناه را آواره کردی. توی متجاوز آدم کش معنی صلح را نمی فهمی. شرم بر تو و افراد تحت امر تو. تجاوز کردی به خاک کرد های سوریه. دستت به خون انسان های بی گناه آلوده است. تو خود داعشی با نقابی دیگر. چه دنیای کثیفی است دنیای تو! تو محکومی به تجاوزگری و آدم کشی. تو نمونه بارز فاشیستی اردوغان!»

در کنار این اقدامات بیشتر دیده شده، غفوری همیشه در مورد مسائلی نظیر گرانی و وضعیت نرخ ارز و خرید واکسن و این جور چیز ها نیز موضع های مشخصی گرفته و از مدیران ارشد کشور انتقاد کرده است. برخی از هواداران استقلال از لحاظ فیگور و صراحت لهجه وریا غفوری را با مرحوم ناصر حجازی مقایسه می کنند.

با این حال خیلی ها معتقدند که غفوری صرفا با انجام این اکت های بی خطر و پوپولیستی به نوعی درحال شوآف کردن است. منتقدان وریا می گویند، انتقادات او هیچ هزینه ای برایش ندارد و در عوض این بازیکن می تواند از مزایای یک چهره مردمی بودن منتفع شود. این دسته از افراد می گویند کاپیتان استقلال به خوبی حواسش جمع است که پایش نزدیک خطوط قرمز نشود و در ضمن مطمئن است با این همه هوادار و پشتوانه ای که دارد بعید است نهادی بخواهد هزینه به چالش کشیدن او را به کشور تحمیل کند.

بخش دیگری از مخالفین او نیز به دستمزد بالای ستاره آبی ها اشاره می کنند و با ضرب و تقسیم و معادل کردنش با حقوق چند سال کارمندان و کارگران می گویند، کسی که حقوق یک سالش معادل 3500 ماه کار کردن یک کارگر با حقوق 4 میلیون تومان است اصلا نمی تواند سمت مردم بایستد.

در میان این انتقادات مسائلی نظیر برخی از رفتار های عصبی این بازیکن نظیر آنچه در بازی با نساجی رخ داد، داستان ابتلا به بیماری کرونا و بهبود سریع و این شایعه که او پای پرواز تیمش به قطر گفته است تا پول نگیرم سوار نمی شوم نیز مطرح می شود. یک بار هم علی خطیر، معاون سابق باشگاه استقلال اتهاماتی علیه وریا غفوری مطرح کرد و گفت این بازیکن برای قبول امضای قرارداد 500 میلیون تومان پول و یک بی ام و با قیمت 5 میلیارد تومان زیرمیزی گرفته است. این ادعا هیچ وقت ثابت نشد.

سوژه تخریب صدا وسیما و محبوب هواداران

در حالی که بحث میان موافقان و مخالفان مردمی بودن وریا همیشه در جریان است، می توان به واکنش رسانه های دست راستی به اقدامات وریا غفوری نیز اشاره کرد. سال گذشته وریا غفوری بعد از بازی تیمش با پیکان در جمع خبرنگاران با اشاره به دوربین صداوسیما گفت: «اون دوربین تلویزیونه؟ خاموشش کنین. من با تلویزیون مصاحبه نمی کنم.» بعد از این اتفاق، غفوری در بخش خبری 30: 20 به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. تصاویر وریا غفوری کنار ماشین آخرین سیستم و بعد کات زدن به کودکان فقیر تکنیک بیست وسی برای خراب کردن چهره وریا پیش مردم بود که موفق واقع نشد.

با این حال صداوسیما و رسانه های دست راستی هیچ وقت بی خیال غفوری نشدند و از هر فرصتی برای به چالش کشیدن او استفاده می کنند.

این مسائل گاهی با کری های هواداران پرسپولیس نیز همراه می شود. خیلی ها معتقدند دست های زیادی در کار است که وریا غفوری دیگر کاپیتان یکی از دو تیم پرطرفدار پایتخت نباشد. از همین روز شنبه که رقم قرارداد غفوری رسانه ای شده ا حملات به وریا غفوری در این رسانه ها شدت گرفته است. یکی از فعالان رسانه ای نزدیک به این رسانه ها علی غفوری نوشت: «به عربده کشی، لشکرکشی مجازی و ادعا های دروغین و تهی خود و حامیان شان توجه نکنید. این سند، افشای پشت پرده و شائبه های مربوط به پرداخت های میلیاردی از بیت المال و جیب مردم به مدعیان پوشالی است.»

با وجود این حملات که اغلب در فضای مجازی صورت گرفت، حمایت تقریبا یکپارچه هواداران استقلال از کاپیتان تیم شان در دو روز گذشته کفه ترازو را به سمت وریا غفوری سنگین کرده است.


کلیدواژه های این خبر
فوتبال   ارز   دستمزد   کاپیتان استقلال   سرخابی   سرشناس   فصل نقل و انتقالات   وزیر ورزش   کاهش درآمد   دهان   مبلغ قرارداد   لیگ برتری   نساجی   مهدی علی نژاد   لیگ های معتبر   ویروس کرونا   مدیران باشگاه   محمدحسین مرادمند   شهر خودرو   وضعیت بازار   استقلال تهران   ممنوعیت ورود   داستانی   هواداران   فرهاد حمیداوی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «فرارو» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
اتفاق غیر قانونی در اردوی استقلال
روز نو
نسخه کریم بوستانی برای استقلال و فکری برای خروج از بحران
روز نو
استقلال برای خروج از بحران باید مس را شکست دهد/ پول مشکل اصلی است
خبر داغ
جدایی بازیکنان استقلال یکی پس از دیگری
مردم نیوز
قهر و آشتی مهدی قائدی
ساعت 24
چه کسانی در انتخابات فدراسیون فوتبال حق رای دارند؟
سایت جماران
نویدکیا و بازیکنان پرسپولیس الگو هستند/ استقلال دچار نوسان است
خبر داغ
جزییات توافق کاپیتان استقلال با رییس هیات مدیره
فرارو
پایان شایعات قطع همکاری استقلال و وریا/ قول غفوری به هواداران: طوری بازی می کنیم که شما سربلند باشید
آریا
کاپیتان استقلال ماندنی شد
شبکه خبر
پایان شایعات قطع همکاری با کاپیتان محبوب/ پرونده جدایی وریا غفوری از استقلال بسته شد
ورزش 3
سایه سنگین کینه و نفرت بر فوتبال
جوان آنلاین
ابوالقاسم پور: کادر پزشکی انصاریان کم کاری نکرد
ایران آنلاین
توصیه سید جلال حسینی به بازیکنان جدید پرسپولیس
افکار نیوز
می خواهند زیر پای فکری را خالی کنند
خبرآنلاین
8 بازی، 8 گل خورده؛ تغییر سیستمی که جواب نداد
آریا
حاشیه های دیدار تیم های فوتبال سپاهان و استقلال
ایرنا
یک مشت حرف مفت و چرند علیه کاپیتان استقلال
جام نیوز
دستمزد 14 میلیاردی وریا غفوری منطقی است؟
اقتصاد آنلاین
سرنوشت هفت تپه در انتظار پرسپولیس و استقلال؟
مشرق نیوز
لیست پر زرق و برق فکری برای تقویت استقلال
برنا نیوز
آیا پولی که وریا غفوری می گیرد منطقی است؟
ساعت 24
حمله وریا غفوری به مدیر پرسپولیس
تابناک
وریا غفوری: حمله به من هدایت شده و شرم آور است/ کسی جز کریمی رئیس فدراسیون شود، انتخابات درستی نبوده است
سایت جماران
غفوری: شکوری ثابت کرد لایق پستش نیست
فرتاک ورزشی
حمله به من هدایت شده و شرم آور است/ غفوری: شکوری ثابت کرد لایق پستش نیست
ورزش 3
اعتراف به قرارداد های میلیاردی در فوتبال نمک پاشی روی زخم مردم!
جوان آنلاین
8 نکته از هفته چهاردهم لیگ برتر
وانا نیوز
قانون منع ورود بازیکن خارجی لغو می شود؟
رویداد 24
اقدام مشترک بعد از مرگ مهرداد میناوند
ساعت 24
تقدیم به روح پرفتوح مرحوم مهرداد میناوند
فرتاک نیوز
قدرت نمایی تراکتور در بازی های خارج از خانه
ایرنا
بازیکنانی که از استقلال جدا می شوند
رویداد 24
گزینه های جذاب استقلال
فرارو
تماشاگران به سکوها برمی گردند؟
فرتاک نیوز
چه بازیکنانی از استقلال جدا می شوند؟/ دو گزینه مطرح به فکر بازگشت!
میزان
شگفتی های ادامه دار استقلال در نقل و انتقالات؛ امید ابراهیمی آبی پوش می شود!
فرارو
این همه اشتباه درداوری؟
جوان آنلاین
مدیران باشگاه پرسپولیس شاکی از سرپرست استقلال
وانا نیوز
ناراحتی پرسپولیسی ها از صحبت های پرویز مظلومی
افکار نیوز
اخبار مرتبط
bltروز نو : اتفاق غیر قانونی در اردوی استقلال
bltروز نو : نسخه کریم بوستانی برای استقلال و فکری برای خروج از بحران
bltخبر داغ : استقلال برای خروج از بحران باید مس را شکست دهد/ پول مشکل اصلی است
bltمردم نیوز : جدایی بازیکنان استقلال یکی پس از دیگری
bltساعت 24 : قهر و آشتی مهدی قائدی
bltسایت جماران : چه کسانی در انتخابات فدراسیون فوتبال حق رای دارند؟
bltخبر داغ : نویدکیا و بازیکنان پرسپولیس الگو هستند/ استقلال دچار نوسان است
bltفرارو : جزییات توافق کاپیتان استقلال با رییس هیات مدیره
bltآریا : پایان شایعات قطع همکاری استقلال و وریا/ قول غفوری به هواداران: طوری بازی می کنیم که شما سربلند باشید
bltشبکه خبر : کاپیتان استقلال ماندنی شد
bltورزش 3 : پایان شایعات قطع همکاری با کاپیتان محبوب/ پرونده جدایی وریا غفوری از استقلال بسته شد
bltجوان آنلاین : سایه سنگین کینه و نفرت بر فوتبال
bltایران آنلاین : ابوالقاسم پور: کادر پزشکی انصاریان کم کاری نکرد
bltافکار نیوز : توصیه سید جلال حسینی به بازیکنان جدید پرسپولیس
bltخبرآنلاین : می خواهند زیر پای فکری را خالی کنند
bltآریا : 8 بازی، 8 گل خورده؛ تغییر سیستمی که جواب نداد
bltایرنا : حاشیه های دیدار تیم های فوتبال سپاهان و استقلال
bltجام نیوز : یک مشت حرف مفت و چرند علیه کاپیتان استقلال
bltاقتصاد آنلاین : دستمزد 14 میلیاردی وریا غفوری منطقی است؟
bltمشرق نیوز : سرنوشت هفت تپه در انتظار پرسپولیس و استقلال؟
bltبرنا نیوز : لیست پر زرق و برق فکری برای تقویت استقلال
bltساعت 24 : آیا پولی که وریا غفوری می گیرد منطقی است؟
bltتابناک : حمله وریا غفوری به مدیر پرسپولیس
bltسایت جماران : وریا غفوری: حمله به من هدایت شده و شرم آور است/ کسی جز کریمی رئیس فدراسیون شود، انتخابات درستی نبوده است
bltفرتاک ورزشی : غفوری: شکوری ثابت کرد لایق پستش نیست
bltورزش 3 : حمله به من هدایت شده و شرم آور است/ غفوری: شکوری ثابت کرد لایق پستش نیست
bltجوان آنلاین : اعتراف به قرارداد های میلیاردی در فوتبال نمک پاشی روی زخم مردم!
bltوانا نیوز : 8 نکته از هفته چهاردهم لیگ برتر
bltرویداد 24 : قانون منع ورود بازیکن خارجی لغو می شود؟
bltساعت 24 : اقدام مشترک بعد از مرگ مهرداد میناوند
bltفرتاک نیوز : تقدیم به روح پرفتوح مرحوم مهرداد میناوند
bltایرنا : قدرت نمایی تراکتور در بازی های خارج از خانه
bltرویداد 24 : بازیکنانی که از استقلال جدا می شوند
bltفرارو : گزینه های جذاب استقلال
bltفرتاک نیوز : تماشاگران به سکوها برمی گردند؟
bltمیزان : چه بازیکنانی از استقلال جدا می شوند؟/ دو گزینه مطرح به فکر بازگشت!
bltفرارو : شگفتی های ادامه دار استقلال در نقل و انتقالات؛ امید ابراهیمی آبی پوش می شود!
bltجوان آنلاین : این همه اشتباه درداوری؟
bltوانا نیوز : مدیران باشگاه پرسپولیس شاکی از سرپرست استقلال
bltافکار نیوز : ناراحتی پرسپولیسی ها از صحبت های پرویز مظلومی
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.