طناب دار از گردن عاملان 2 حادثه خونین برداشته شد

طناب دار از گردن عاملان 2 حادثه خونین برداشته شد
عاملان دو حادثه مرگبار با تلاش تیم صلح و سازش دادسرای جنایی موفق به جلب رضایت اولیای دم شدند. اولین متهم کارگری بود که در حادثه آتش سوزی مرتکب قتل شده و دومین نفر هم یکی از بستگانش را به کام مرگ کشانده بود.
طناب دار از گردن عاملان 2 حادثه خونین برداشته شد

سرویس حوادث جوان آنلاین: در اولین حادثه بامداد دهم بهمن سال 92 به مأموران پلیس تهران خبر رسید کارگاه مبل سازی در خیابان مازندران نزدیکی میدان امام حسین (ع) دچار آتش سوزی شده است. وقتی مأموران پلیس به محل حادثه رسیدند، دریافتند در این آتش سوزی سه کارگر به شدت زخمی و برای درمان راهی بیمارستان شده اند.
در حالی که عوامل آتش نشانی آتش سوزی را عمدی اعلام کرده بودند مأموران پلیس برای تحقیق به بیمارستان رفتند که تیم پزشکی اعلام کردند یکی از کارگران که پسر 27 ساله ای به نام حمید است بر اثر سوختگی و دودگرفتگی جان خود را از دست داده است.
با اعلام خبر فوت حمید پرونده آتش سوزی کارگاه مبل سازی وارد مرحله تازه ای شد و تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران برای رسیدگی وارد عمل شدند.
بررسی های تیم جنایی نشان داد آتش سوزی عمدی حدود ساعت 5 صبح رخ می دهد که در جریان آن تعدادی از کارگران خودشان را نجات می دهند، اما مقتول در میان آتش و دود گرفتار می شود و جان خود را از دست می دهد.
ردپای کارگر اخراجی
تحقیقات میدانی مأموران پلیس نشان داد یکی از کارگران کارگاه که مرد 40 ساله ای به نام محمد است یک روز قبل از کارگاه اخراج شده است و شب حادثه هم در نزدیکی کارگاه دیده شده است.
از سوی دیگر در بررسی های دوربین های مداربسته محل حادثه و اطراف آن مشخص شد بامداد حادثه دوربین های آن نزدیکی تصویر محمد را هنگام فرار ازمحل ضبط کرده اند.
بدین ترتیب محمد به عنوان مظنون حادثه تحت تعقیب قرار گرفت، اما مأموران پلیس وقتی به محل زندگی او رفتند متوجه شدند وی به مکان نامعلومی گریخته است. تحقیقات درباره این حادثه ادامه داشت تا اینکه مدتی بعد مأموران پلیس دریافتند محمد دوباره برای کار به تهران بازگشته و در کارگاهی مشغول به کار شده است.
متهم پس از دستگیری در بازجویی ها با اظهار پشیمانی به حادثه آتش سوزی مرگبار اعتراف کرد و مدعی شد که قصد قتل کسی را نداشته است و فقط می خواسته خسارت مالی به صاحب کارگاه وارد کند.
عاشق بازیگری بودم
متهم در توضیح ماجرا گفت: از دوران کودکی عاشق بازیگری بودم و به همین دلیل فیلم های هالیوودی و بالیوودی زیاد نگاه می کنم. چند سال قبل به تهران آمدم تا به آرزویم برسم، اما فقط توانستم در چند سریال و فیلم سینمایی به عنوان سیاهی لشکر بازی کنم. پس از این در کارگاه مبل سازی مشغول به کار شدم و هر روز علاوه بر تعمیر مبل، شستشوی مبل هم انجام می دادم، اما صاحبکارم هر روز بهانه می گرفت و مدعی بود که من کارگر خوبی نیستم. ما چند باری با هم مشاجره لفظی داشتیم و او همیشه مرا با حرف هایش تحقیر و به من فحاشی می کرد تا اینکه یک روز قبل از حادثه آتش سوزی با او درگیر شدم و او هم مرا از کار اخراج کرد. پس از این در کوچه و خیابان سرگردان شدم. هوا سرد بود و من شب جایی برای خواب نداشتم و از طرفی هم کینه از صاحبکارم در وجودم شعله می کشید. حرف ها و تحقیر های او مرا آزار می داد تا اینکه تصمیم گرفتم کارگاهش را آتش بزنم.
وی ادامه داد: بامداد حادثه از روی دیوار وارد کارگاه شدم و به اتاق خواب رفتم، اما کسی در آنجا نبود، اما در اتاق دیگری چند کارگر خواب بودند. پس از آن به داخل کارگاه رفتم و پارچه ای را آغشته به تینر کردم و روی بخاری روشن انداختم که آتش گرفت و از ترس فرار کردم.
قاتل در پایان گفت: من قصد کشتن کسی را نداشتم و فقط می خواستم از صاحب کارگاه که همیشه مرا تحقیر می کرد انتقام بگیرم و فکر نمی کردم که در این حادثه کارگری جان خود را از دست بدهد و الان هم خیلی پشیمان هستم و امیدوارم اولیای دم مرا ببخشند.
بخشش قاتل
متهم پس از تحقیقات تکمیلی در شعبه 3 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد و هیئت قضایی هم پس از درخواست قصاص از سوی اولیای دم، قاتل را به اتهام قتل عمد به قصاص و پرداخت دیه محکوم کردند.
رأی دادگاه پس از تأیید در شعبه 31 دیوان عالی کشور برای سیر مراحل اجرای حکم به شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد.
در حالی که متهم در یک قدمی چوبه دار قرار داشت هیئت صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران به سرپرستی قاضی محمد شهریاری و قاضی مریم خلیفه دادیار اجرای احکام جلسات متعددی را با حضور اولیای دم و خانواده قاتل برای جلب رضایت برگزار کردند. در نهایت پس از برگزاری چند جلسه، صبح دیروز پدر و مادر مقتول به دادسرای امور جنایی تهران آمدند و به قاضی مریم خلیفه اعلام کردند قاتل را برای رضای خداوند می بخشند.
مادر مقتول گفت: من و شوهرم قصد داشتیم قاتل را قصاص کنیم، اما مدتی قبل فهمیدیم که او پشیمان شده است و گفته که قصد قتل نداشته است. از طرفی هم مدتی است که پسرم به خوابم می آید و از من می خواهد او را ببخشم به همین خاطر تصمیم گرفتیم برای آرامش روح پسرم و رضای خداوند او را ببخشیم. بدین ترتیب با این اقدام خداپسندانه اولیای دم، قاتل به زندگی دوباره بازگشت. متهم به زودی از جنبه عمومی جرم محاکمه می شود.
آزادی قاتل پس از 16 سال
همچنین در پرونده دیگری تلاش گروه یاران نجات مستقر در دادسرای امور جنایی تهران قاتل دیگری را که از 16 سال قبل به جرم قتل شوهر خاله همسرش در زندان کرمانشاه به سر می برد از چوبه دار نجات دادند.
متهم که سال 83 در درگیری شوهر خاله همسرش را با شلیک گلوله به قتل رسانده بود در بازجویی ها در توضیح ماجرا گفته بود: همسرم از خانه قهر کرد و همراه فرزند خردسالم به خانه خاله اش رفت. مدتی بعد به خانه خاله اش رفتم که او را به خانه ام بیاورم، اما شوهر خاله اش دخالت کرد و مانع او شد که به خانه برگردد. خیلی عصبانی شدم و با اسلحه ای که همراه داشتم چند تیر شلیک کردم تا او را بترسانم که یکی از آن ها به شوهر خاله همسرم اصابت کرد و او را به قتل رساند.
در حالی که 16 سال از حادثه گذشته بود گروه یاران نجات برای جلب رضایت وارد عمل شدند که در نهایت اولیای دم اعلام کردند با گرفتن دیه قاتل را می بخشند. در نهایت چند روز قبل نیمی از دیه را گروه یاران نجات از طریق افراد خیر فراهم کردند و نیمی دیگر دیه را هم طرفداران چاووشی خواننده محبوب کشورمان فراهم و به اولیای دم پرداخت کردند. بدین ترتیب مرد زندانی پس از 16 سال حبس چند روز قبل از زندان آزاد شد و به آغوش خانواده اش بازگشت.

کلیدواژه های این خبر
مازندران   محل حادثه   کشتن   مقتول   پارچه   کارآگاهان   گردن   تحت تعقیب   محل زندگی   اتاق خواب   سیاهی لشکر   خونین   آتش سوزی عمدی   کودکی   مشاجره   هالیوودی   هنگام فرار   نام محمد   سوختگی   امام حسین علیه السلام   بخاری   مبل سازی   کارگاهی   اولیا دم   حادثه   بیمارستان   آنلاین   پلیس تهران   فیلم های سینمایی   اتش سوزی   سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی   دادسرای جنایی   خسارت مالی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «جوان آنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
رهایی از کابوس 15 ساله چوبه دار
ایران آنلاین
پایان 15 سال کابوس قصاص
الف
پایان 15سال کابوس قصاص
همشهری آنلاین
قتل در پاتوق مجردی پسر تهرانی
رکنا نت
قتل مرموز گدای میلیاردر در خانه ویلایی اش
جوان آنلاین
بخشش قاتل برای رضای خدا
جوان آنلاین
فرار گل فروش با دسته گل خونین
جوان آنلاین
بخشش یک قاتل به احترام ماه رمضان
پانا
بخشش قاتل به احترام ماه رمضان
جوان آنلاین
مرگ مشکوک پس از مشاجره با مادر
جوان آنلاین
مر گ مشکو ک راننده تاکسی در ایستگاه
جوان آنلاین
بازداشت عاملان قتل در میدان آرژانتین
جوان آنلاین
راننده محکوم به مرگ:قصد دفاع داشتم
جوان آنلاین
قاتل فراری در طرح جمع آوری معتادان دستگیر شد
خبر خودرو
اعتراف به قتل در پاتوق «گربه سیاه»
جوان آنلاین
فرار پسر نوجوان پس از قتل در بوستان زیتون
جوان آنلاین
رقابت عشقی رنگ خون گرفت
جوان آنلاین
حوادثی که نوروز 1400 را تکان داد
جوان آنلاین
رمز گشایی از جنایت با پیامک از دیار باقی!
جوان آنلاین
قاتل برادر به زندگی اش پایان داد
جوان آنلاین
حمید صفت در برابر اتهام قتل عمد
جام جم آنلاین
استخدام آدمکش برای قتل 3 عضو خانواده
جوان آنلاین
قاتل: برای مقتول مجلس ترحیم گرفتم!
جوان آنلاین
قرار مرگبار
جام جم آنلاین
عامل قتل عام خانوادگی بالای چوبه دار
ایران آنلاین
دستگیری قاتل فراری در ترکیه
پانا
از تهران تا ترکیه در تعقیب خواستگــــار فــراری
ایران آنلاین
درگیری خونین در پاتوق خلافکاران
جوان آنلاین
بازداشت شوهر به اتهام قتل همسر
خبر خودرو
قتل آتشین همسر بر سر 2 دانگ خانه
جوان آنلاین
قاتل: خودش به خانه اش دعوتم کرد، می خواست نکند!
جوان آنلاین
جنایت خانوادگی در تهران و مشهد با 3کشته
اقتصاد آنلاین
خودکشی پس از قتل پدر
جوان آنلاین
اعدام برای مرد آتش افروز تهرانی / 7 سال پیش آتش به پا کرده بود
رکنا نت
رفیق کشی به خاطر 14 میلیون تومان!
جام جم آنلاین
تحقیقات جنایی از متهمان 2 قتل خانوادگی
جام جم آنلاین
مهندس کامپیوتر قتل نامزدش را انکار کرد
جوان آنلاین
قتل حسابدار جوان در شب خواستگاری
جوان آنلاین
اعتراف نابغه بیمار به قتل مادر
جوان آنلاین
اعلام گذشت از عروس خطاکار
جوان آنلاین
اخبار مرتبط
bltایران آنلاین : رهایی از کابوس 15 ساله چوبه دار
bltالف : پایان 15 سال کابوس قصاص
bltهمشهری آنلاین : پایان 15سال کابوس قصاص
bltرکنا نت : قتل در پاتوق مجردی پسر تهرانی
bltجوان آنلاین : قتل مرموز گدای میلیاردر در خانه ویلایی اش
bltجوان آنلاین : بخشش قاتل برای رضای خدا
bltجوان آنلاین : فرار گل فروش با دسته گل خونین
bltپانا : بخشش یک قاتل به احترام ماه رمضان
bltجوان آنلاین : بخشش قاتل به احترام ماه رمضان
bltجوان آنلاین : مرگ مشکوک پس از مشاجره با مادر
bltجوان آنلاین : مر گ مشکو ک راننده تاکسی در ایستگاه
bltجوان آنلاین : بازداشت عاملان قتل در میدان آرژانتین
bltجوان آنلاین : راننده محکوم به مرگ:قصد دفاع داشتم
bltخبر خودرو : قاتل فراری در طرح جمع آوری معتادان دستگیر شد
bltجوان آنلاین : اعتراف به قتل در پاتوق «گربه سیاه»
bltجوان آنلاین : فرار پسر نوجوان پس از قتل در بوستان زیتون
bltجوان آنلاین : رقابت عشقی رنگ خون گرفت
bltجوان آنلاین : حوادثی که نوروز 1400 را تکان داد
bltجوان آنلاین : رمز گشایی از جنایت با پیامک از دیار باقی!
bltجوان آنلاین : قاتل برادر به زندگی اش پایان داد
bltجام جم آنلاین : حمید صفت در برابر اتهام قتل عمد
bltجوان آنلاین : استخدام آدمکش برای قتل 3 عضو خانواده
bltجوان آنلاین : قاتل: برای مقتول مجلس ترحیم گرفتم!
bltجام جم آنلاین : قرار مرگبار
bltایران آنلاین : عامل قتل عام خانوادگی بالای چوبه دار
bltپانا : دستگیری قاتل فراری در ترکیه
bltایران آنلاین : از تهران تا ترکیه در تعقیب خواستگــــار فــراری
bltجوان آنلاین : درگیری خونین در پاتوق خلافکاران
bltخبر خودرو : بازداشت شوهر به اتهام قتل همسر
bltجوان آنلاین : قتل آتشین همسر بر سر 2 دانگ خانه
bltجوان آنلاین : قاتل: خودش به خانه اش دعوتم کرد، می خواست نکند!
bltاقتصاد آنلاین : جنایت خانوادگی در تهران و مشهد با 3کشته
bltجوان آنلاین : خودکشی پس از قتل پدر
bltرکنا نت : اعدام برای مرد آتش افروز تهرانی / 7 سال پیش آتش به پا کرده بود
bltجام جم آنلاین : رفیق کشی به خاطر 14 میلیون تومان!
bltجام جم آنلاین : تحقیقات جنایی از متهمان 2 قتل خانوادگی
bltجوان آنلاین : مهندس کامپیوتر قتل نامزدش را انکار کرد
bltجوان آنلاین : قتل حسابدار جوان در شب خواستگاری
bltجوان آنلاین : اعتراف نابغه بیمار به قتل مادر
bltجوان آنلاین : اعلام گذشت از عروس خطاکار
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.