واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدن

واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدن
تمام شاخص ها در آمریکا و اروپا و بیشتر شاخص ها در آسیا از روی کار آمدن بایدن استقبال کردند.
واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدن

واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدنبه گزارش صبحانه،پس از کش و قوس های فراوان سرانجام جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رییس جمهور تاریخ ایالات متحده وارد کاخ سفید شد. وی چالش های بسیار زیادی را در آینده خواهد داشت که روابط با چین، اتحادیه اروپا، مساله مهاجران، کرونا، احیای رشد اقتصادی، توافق هسته ای با ایران و بازگرداندن وحدت به جامعه آمریکا از مهم ترین آن ها محسوب می شود. چین در آخرین روز دولت ترامپ اعلام کرد شماری از مقامات ارشد دولت وی از جمله مایک پامپیو- وزیر خارجه، رابرت اوبرایان- مشاور امنیت ملی، جان بولتون- مشاور سابق امنیت ملی و استیو بنون- مشاور سابق ترامپ را در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

به گزارش بلومبرگ،معامله گران در سراسر جهان به تیم بایدن بیشتر از دولت ترامپ در خصوص مسایل جهانی خوش بین هستند و همین مساله باعث افزایش محسوس در تعداد معاملات آتی شده است. ژانت یلن که توسط بایدن برای تصدی گری وزارت خزانه داری آمریکا معرفی شده است سابقه ریاست بر بانک مرکزی این کشور را در کارنامه خود دارد و معامله گران امیدوارند روی کار امدن وی باعث تعامل بیشتر وزارت خزانه داری با فدرال رزرو در خصوص مسایل مختلف شود که از جمله مهم ترین آن ها سیاست های پولی خواهد بود.
پایین باقی ماندن سطح تقاضا و مخارج خانوار در کشورهای مختلف در سطح بسیار پایین باعث نگرانی معامله گران شده است. حتی با وجود اینکه نرخ بهره کشورهای توسعه یافته در سطوح بسیار پایین تاریخی خود قرار دارد، مشکلات مالی برای بسیاری از شرکت ها به قوت خود باقی است و مشخص نیست بانک های مرکزی تا چه زمانی بتوانند به رویه کنونی و چاپ پول ادامه دهند. این دو عامل در کنار هم باعث هشدار برخی اقتصاددانان نسبت به طولانی شدن روند احیای اقتصاد شده است.
با وجود آغاز واکسیناسیون در بخش های بزرگی از جهان شمار قربانیان ویروس کرونا در سراسر جهان کماکان به طرز چشمگیری رو به افزایش است و این ویروس که حالا به مرگبارترین همه گیری قرن بیست و یکم تبدیل شده با دیگر توجه معامله گران را به خود جلب کرده است. علاوه بر عبور شمار قربانیان از دو میلیون نفر، برخی از ویروس شناسان نسبت به بومی شدن کرونا ویروس ها در برخی مناطق هشدار داده و گفته اند این احتمال وجود دارد که گونه هایی از این ویروس هیچ گاه از بین نرود.
ترامپ در تازه ترین اقدام ضد چینی خود، اتباع آمریکایی را از خرید سهام یا سرمایه گذاری در شرکت هایی که تحت کنترل یا دارای ارتباط با ارتش چین هستند، منع کرده است. دوران ریاست جمهوری ترامپ یکی از پر تنش ترین دوره ها در روابط واشنگتن و پکن بود. به جز جنگ تجاری که به اعمال متقابل تعرفه های اضافی بر حجم وسیعی از تجارت دو طرف منجر شد، شمار زیادی از شرکت های چینی از جمله بزرگ ترین تراشه سازان چینی و همچنین غول های فناوری ارتباطات این کشور نظیر هوآوی توسط آمریکا تحریم شدند. آمریکا همچنین امسال کنسولگری چین در شهر هوستون را نیز تعطیل کرد که این اقدام با واکنش متقابل چین مواجه شد.
شاخص خوش بینی به اقتصاد آمریکا در ابتدای ماه ژانویه به 50.1 واحد رسیده که این رقم نسبت به ماه قبل 1.1 درصد بیشتر شده است و نخستین افزایش خوش بینی در طول سه ماه اخیر محسوب می شود. فعالان اقتصادی آمریکا امیدوارند توزیع واکسن سرانجام آغازی بر پایان کابوس کرونا باشد و شروع به کار دولت جدید نیز امید آن ها را افزایش داده است. با این حال هنوز خانوارهای آمریکایی به مانند بسیاری از شهروندان کشورهای دیگر بخش بیشتری از درآمد خود را به نسبت قبل از زمان شیوع بحران کرونا پس انداز می کنند تا بتوانند در صورت کاهش درآمد خود از پس شرایط برآیند.
ترکیب تیم آینده دولت بایدن به تدریج در حال کامل تر شدن است و معرفی گزینه های میانه رو برای پست های کلیدی تا حد زیادی باعث آسودگی خاطر معامله گران از در پیش بودن روزهای متعادل تر شده است. طی روزهای آینده دموکرات ها که اکثریت کنگره را در دست دارند برای بار دوم ترامپ را استیضاح خواهند کرد و انتظار می رود نتیجه مشابهی مانند استیضاح قبلی تکرار شود یعنی استیضاح در کنگره رای بیاورد اما در سنا رد شود. هدف اصلی دموکرات ها از این اقدام به پایان رساندن عمر سیاسی ترامپ عنوان می شود.
تاکنون بیش از 97 میلیون و 20 هزار و 165 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که در این بین دو میلیون و 75 هزار و 428 نفر جان خود را از دست داده اند. در بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با 413 هزار و 91 نفر، برزیل با 211 هزار و 646 نفر، هند با 152 هزار و 886 نفر، مکزیک با 142 هزار و 832 نفر و انگلیس با 93 هزار و 290 نفر بوده است.
کریس گافنی- تحلیلگر ارشد بازار سرمایه در موسسه تی آی بنک - گفت: تزریق نقدینگی جدید به بازارها در قالب بسته های حمایتی جدید در شماری از کشورها باعث می شود تا معامله گران با خیال آسوده تری وقایع آینده را دنبال کنند. سال 2020 یک سال معمولی نبود و روند معاملات بازار نشان می دهد که با توجه به ریسک های سال 2020 بازارها هنوز قادر به ادامه مسیر بدون حمایت های سیاست گذاران نیستند. نوسانات بازار در ماه های اخیر زیاد بوده است و بازگشت آرامش نیازمند زمان خواهد بود.
بورس آمریکا
در وال استریت، همه شاخص ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با 0.83 درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح 31 هزار و 190.16 واحد بسته شد.
شاخص «اس اند پی 500» با 1.43 درصد صعود تا سطح 3853.42 واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با 2.14 درصد افزایش در سطح 13 هزار و 473.10 واحدی بسته شد.
بورس های اروپایی
در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی 100" بورس لندن با 0.41 درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح 6740.39 واحد بسته شد. شاخص "دکس 30" بورس فرانکفورت در آلمان با صعود 0.77 درصدی و ایستادن در سطح 13 هزار و 921.37 واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک 40" بورس پاریس با جهش 0.53 درصدی در سطح 5628.44 واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس 35" 0.06 درصد بالا رفت و به 8204.10 واحد رسید.
بورس های آسیایی
در معاملات بورس های آسیا، شاخص ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی 225" بورس توکیو ژاپن با کاهش 0.38 درصدی تا سطح 28 هزار و 523.26 واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ 1.08 درصد بالا رفت و در سطح 29 هزار و 962.47 واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای کامپوزیت" صعود 0.72 درصدی را تجربه کرد و در سطح 5476.43 واحد بسته شد.
در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس 200" بورس سیدنی با 0.41 درصد افزایش و ایستادن در سطح 6770.40 واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است)
نفت
در بازار طلای سیاه روند قیمت ها صعودی بود. هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با 0.48 درصد افزایش به 53.24 دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با صعود 0.82 درصدی به ازای 57.79 دلار در هر بشکه مبادله شد.
طلا و نقره
همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا با صعود 0.66 درصدی نسبت به روز قبل در سطح 1870.74 دلار معامله شد. هر اونس نقره با افزایش 1.39 درصدی به ازای 25.93 دلار مبادله شد./ایسنا

کلیدواژه های این خبر
تراشه   خانوار   واشنگتن   آمریکا   مشاور امنیت ملی   وزارت خزانه داری   جو بایدن   وزارت خزانه داری آمریکا   خرید آنلاین   کاخ سفید   رئیس جمهور   هوآوی   معامله گران   ویروس   واکسن   معاملات آتی   ویروس کرونا   کشورهای توسعه یافته   توافق هسته ای   واکسیناسیون   هوستون   مقامات ارشد   کنسولگری چین   تصدی   چین   اقتصاد   بانک مرکزی   آسیا   جنگ تجاری   دونالد ترامپ   درآمد   سرمایه گذاری   امنیت ملی   پکن   اتحادیه اروپایی   قربانیان   فعالان اقتصادی   اروپا   اقتصاد آمریکا   فدرال رزرو   بحران کرونا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «صبحانه با خبر» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
روز بد بورس های اروپایی و آمریکا
بازار نیوز
روز عالی بورس های جهان
بازار نیوز
روز عالی بورس های جهانی
بازار نیوز
روز عالی بورسهای جهان
ایسنا
ایران در فهرست چالش های ژئوپلیتیک دولت جدید واشنگتن
جامعه مهندسین
کاهش ارزش دلار
آفتاب
قیمت دلار کاهش یافت
اقتصاد آنلاین
دلار عقب نشینی کرد
رکنا نت
دلار باز هم عقب نشست
خبرآنلاین
دلار عقب رفت
ایسنا
ریزش سنگین شاخص های بورسی در آمریکا و اروپا
ایسنا
بورس های آمریکا و آسیا گاوی شدند
ایسنا
ریزش بورس های جهانی
ایران اکونومیست
بورس های جهانی عقبگرد کردند
پول نیوز
آغاز جریان ترامپیسم در امریکا
دیپلماسی ایرانی
شاخص های مهم بورسی جهان نزولی شد
رکنا نت
ریزش بورس ها در جهان
ایسنا
دلار بازهم پایین آمد
نامه نیوز
جهش بورس های جهانی با شروع کار بایدن
پول نیوز
کاهش قیمت دلار برای سومین روز متوالی
مرور نیوز
ادامه روند نزولی دلار برای سومین روز متوالی
خبرگزاری موج
ریزش دلار ادامه دارد
مثلث
دلار پایین آمد
ایسنا
بورسهای آمریکا و آسیا صعودی ماندند
ایسنا
ریزش دلار با روی کار آمدن بایدن
پول نیوز
نخستین واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدن/ بیت کوین ریخت!
کارگر آنلاین
روز آرام دلار در بازار های جهانی
فرارو
واکنش بازار های مالی به آمدن بایدن
فردا نیوز
پیشنهاد بروکسل به رئیس جمهور جدید آمریکا/ تاکید بر استقلال بیشتر اروپا
تسنیم
روز آرام دلار در بازارهای جهانی
ایسنا
نخستین واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدن
ایسنا
بورس های آسیا و آمریکا سبز ماندند
فرارو
دلار ناکام ماند
خبرآنلاین
صعود بورس ها در آمریکا و آسیا
ایسنا
دلار به عقب رانده شد
ایسنا
بورس اروپا بر خلاف آسیا و آمریکا اندکی رشد کرد
پول نیوز
ریزش بورس ها در آمریکا و آسیا
ایسنا
جنگ تجاری آمریکا و چین، تعیین کننده آینده جهان است
ایرنا
ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا
فردا نیوز
واکنش فدرال رزرو به برنامه بایدن چیست؟
اقتصاد آنلاین
اخبار مرتبط
bltبازار نیوز : روز بد بورس های اروپایی و آمریکا
bltبازار نیوز : روز عالی بورس های جهان
bltبازار نیوز : روز عالی بورس های جهانی
bltایسنا : روز عالی بورسهای جهان
bltجامعه مهندسین : ایران در فهرست چالش های ژئوپلیتیک دولت جدید واشنگتن
bltآفتاب : کاهش ارزش دلار
bltاقتصاد آنلاین : قیمت دلار کاهش یافت
bltرکنا نت : دلار عقب نشینی کرد
bltخبرآنلاین : دلار باز هم عقب نشست
bltایسنا : دلار عقب رفت
bltایسنا : ریزش سنگین شاخص های بورسی در آمریکا و اروپا
bltایسنا : بورس های آمریکا و آسیا گاوی شدند
bltایران اکونومیست : ریزش بورس های جهانی
bltپول نیوز : بورس های جهانی عقبگرد کردند
bltدیپلماسی ایرانی : آغاز جریان ترامپیسم در امریکا
bltرکنا نت : شاخص های مهم بورسی جهان نزولی شد
bltایسنا : ریزش بورس ها در جهان
bltنامه نیوز : دلار بازهم پایین آمد
bltپول نیوز : جهش بورس های جهانی با شروع کار بایدن
bltمرور نیوز : کاهش قیمت دلار برای سومین روز متوالی
bltخبرگزاری موج : ادامه روند نزولی دلار برای سومین روز متوالی
bltمثلث : ریزش دلار ادامه دارد
bltایسنا : دلار پایین آمد
bltایسنا : بورسهای آمریکا و آسیا صعودی ماندند
bltپول نیوز : ریزش دلار با روی کار آمدن بایدن
bltکارگر آنلاین : نخستین واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدن/ بیت کوین ریخت!
bltفرارو : روز آرام دلار در بازار های جهانی
bltفردا نیوز : واکنش بازار های مالی به آمدن بایدن
bltتسنیم : پیشنهاد بروکسل به رئیس جمهور جدید آمریکا/ تاکید بر استقلال بیشتر اروپا
bltایسنا : روز آرام دلار در بازارهای جهانی
bltایسنا : نخستین واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدن
bltفرارو : بورس های آسیا و آمریکا سبز ماندند
bltخبرآنلاین : دلار ناکام ماند
bltایسنا : صعود بورس ها در آمریکا و آسیا
bltایسنا : دلار به عقب رانده شد
bltپول نیوز : بورس اروپا بر خلاف آسیا و آمریکا اندکی رشد کرد
bltایسنا : ریزش بورس ها در آمریکا و آسیا
bltایرنا : جنگ تجاری آمریکا و چین، تعیین کننده آینده جهان است
bltفردا نیوز : ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا
bltاقتصاد آنلاین : واکنش فدرال رزرو به برنامه بایدن چیست؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.