وابستگی به خارج از کشور در تامین قطعات کاهش چشمگیری داشته است

وابستگی به خارج از کشور در تامین قطعات کاهش چشمگیری داشته است
گروه استان ها- مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به اینکه وابستگی به خارج از کشور در تامین قطعات کاهش چشمگیری داشته است گفت: خودروهای معوق از 200 هزار خودرو به 15 هزار دستگاه رسید.
وابستگی به خارج از کشور در تامین قطعات کاهش چشمگیری داشته است

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، فرشاد مقیمی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به اقدامات ایران خودرو اظهار داشت: ایران خودرو در شرایط فعلی در سال جهش تولید یکی از برنامه های اساسی که دنبال می کند این است که در حوزه های مختلف تولیدی بتواند اهداف موردنظر مقام معظم رهبری و سیاست های تدوین شده را تحقق یابد و در این راستا گام های بلندی بردارد.

وی افزود: در حوزه سواری نسبت به سال گذشته بیش از 50 درصد رشد تولید داشتیم که به برکت همت، پشتکار و فعالیت های شبکه ما است که با وجود همه مشکلات در سالی که تحریم ها نسبت به سال گذشته توسعه بیشتری یافته و در شرایط سخت بیماری کرونا این اقدام انجام شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: در حوزه خودروهای سنگین بیش از 46 درصد نسبت به سال گذشته رشد تولید داریم که اقدام بزرگی است به طوری که از آن چیزی که بودیم فاصله گرفتیم و از آن چیزی که باید باشیم فاصله زیاد داریم بنابراین باید قدم ها را برداریم و مشکلات را نمی توان با حرف و شعار برطرف کرد و هر فردی بر اساس مسئولیت خود باید وظیفه خود را به درستی انجام دهد که در نهایت توفیقات خوبی حاصل می شود.

مقیمی تصریح کرد: 24 شرکت در استان مرکزی به صورت مستقیم با شرکت ایران خودرو کار می کنند و از حدود 5 درصد از قطعات( از نظر تعداد شرکت ها) این استان تامین می کند که این شاخص نشاندهنده صنعتی بودن استان مرکزی است و این آمادگی وجود دارد که در زمینه تعداد شرکت ها، حجم کار، تعداد قطعات و غیره توسعه و رشد دهیم.

وی بیان کرد: میزان نیازمندی هایی که گاهی اوقات به خارج از کشور وابسته است همه موجود است و از این اقدام استقبال و کمک می کنیم که در جلسه امروز با تماس تلفنی با یکی از مدیرعامل های بانک های بزرگ کشور در زمینه تسهیلاتی که باید به شرکت موردنظر برای ساخت داخلی یکی از قطعات ما تخصیص می داد صحبت هایی شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بیان کرد: در زمینه خودروهای جدید استان درگیر است به طوری که امروز در مجموعه برخی از سازنده ها بازدید داشتیم به سبب اینکه خودروی جدیدی برای نخستین بار در این بازه زمانی به بازار عرضه شد که از برکات و نعمات تحریم است به طوری که متوقف شده باید اما همه پای کار ایستادند و نشان دادیم که ما موشک نداریم به پایگاه های کسانی که چشم خوب به کشور ندارند بزنیم اما موشک ما همین اقدامات در حوزه تولید است و انتظار داشتند که این صنعت متوقف شود درصورتیکه اکنون رشد تولید و جهش تولید را دنبال می کند و به زودی خودروهای جدیدی ارائه می کند و از ظرفیت استان در این زمینه استفاده می شود .

انقلاب بزرگ در حوزه خودروسازی کشور

مقیمی با اشاره به اینکه رویداد مهمی در کشور ظرف هفته آینده رونمایی می شود و انقلاب بزرگ در حوزه خودروسازی است، گفت: اکنون گیربکس خودرو ها از فرانسه است به طوری که با وجود اینکه بیش از 95 درصد ساخت در داخل کشور است اما ژن این گیربکس خارجی است و با کمک سازندگان و حمایت های وزیر و دست اندرکاران امروز شاهد این هستیم که گیربکس با ژن ایرانی 6 دنده دستی تولید کردیم که در خودرو راناپلاس انجام شده و در خودروهای سمند و دنا و غیره انجام می شود که حاصل زحمات مهندسان داخلی و این اقدام تحول بزرگ است.

وی ادامه داد: گیربکس AMT نیمه اتوماتیک و اتوماتیک هم در قله بعدی در دستورکار داریم و به زودی به چرخه خدمات ایران خودرو به مردم ارائه می شود بنابراین باید با برنامه ریزی موضوعات را هدفگذاری و توانمندی ها را متمرکز کنیم که توفیقات خوبی به همراه دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو عنوان کرد: در زمینه داخلی سازی اکنون تعداد قابل توجهی از قطعات که از خارج از کشور تامین می شد به حدود 100 قطعه رسیده است که این کار کاهش وابستگی به خارج از کشور را به دنبال دارد، در سال 97 بیش از 60 هزار دستگاه سی کی دی و در سال 98به 15 هزار دستگاه تولید کردیم و در سال 99 به 6 هزار دستگاه نرسید به عبارتی تولید ها اشتغال بیشتر فراهم کرده است.

خودرو را با زیان تولید می کنیم

مقیمی تصریح کرد: نیاز به سرمایه در گردش بیشتر داریم به طوری که با توجه به تفاوت قیمت مواد اولیه نسبت به سال های گذشته باید سرمایه در گردش بیشتری در اختیار داشته باشیم که با پیگیری های وزیر صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع در شورای پول و اعتبار مصوبه خوبی صادر شده که با ابلاغ این مصوبه بخشی از نگرانی ها برطرف می شود.

وی ادامه داد: خودرو را با زیان تولید می کنیم که دلایل مختلفی دارد به طوری که بر اساس اختیارات موجود باید در درون بنگاه اقداماتی انجام شود تا قیمت خودرو کاهش یابد، از سال گذشته تاکنون بیش از 5 هزار میلیارد تومان از دارایی های غیرمولد ایران خودرو را واگذار کردیم و به دارایی های مولد از جمله گیربکس، عرضه خودرو جدید به بازار و غیره تبدیل کردیم و قیمت تمام شده خودرو 71 درصد اجزا، قطعات و مواد اولیه است که خریداری می شود که برای کاهش قیمت خودرو قطعه سازان نیز باید همکاری کنند.

طرح جدید فروش فوری 3 محصول ایران خودرو از امروزجزئیات تولید خودروی "تارا برقی" با همکاری ایران خودروجزئیات طرح تبدیل حواله های 22 محصول ایران خودرو اعلام شد+ جدول

اختلاف قیمت ها دو سر بازنده از جمله مصرف کننده و تولیدکننده دارد

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: اختلاف قیمت ها دو سر بازنده از جمله مصرف کننده و تولیدکننده دارد که این دو گروه بازنده بازار هستند بنابراین اقداماتی انجام می شود تا شکاف قیمتی برطرف شود، جذب نیرو در ایران خودرو از سال 98 تا امروز افزایش یا کاهش نداشتیم به عبارتی جلوی ورود نیروهای اضافی را بستیم و آهنگ اینکه اصلاح کنیم را در پیش گرفتیم.

مقیمی ادامه داد: بدهی 40 هزار میلیارد تومانی ایران خودرو به شرکت ها درست نیست به طوری که مطالبات 650 شرکت قطعه ساز همکار با ایران خودرو 15 هزار میلیارد تومان است که 5 هزار میلیارد تومان آن بدهی 120 روزه است که در برنامه زمان بندی و منابعی که تا یک ماه آینده تزریق می شود مطالبات پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه پراکندگی بالای قطعه سازان در کشور هزینه تولید را افزایش می دهد بنابراین می توان این موضوع را مدیریت کرد به طوری که مجموعه قطعه سازان در یک شهرک مستقر شوند، گفت: برنامه تولید ایران خودرو برای سال آینده این است که در 6 ماهه نخست سال آینده 360 هزار خودرو و در 6 ماهه دوم 380 هزار خودرو است که در سال 97 حدود 420 هزار خودرو و در سال 98 تولید خودرو به 371 هزار خودرو و سال 99 از 370 هزار خودرو عبور کردیم و رکورد تولید خودرو در سال 98 شکسته شد که با برنامه ریزی های انجام شده در ایام دهه فجر از همه تولید سال 97 عبور می کنیم و به 500 هزار دستگاه می رسیم که نشان می دهد ظرفیت و توانمندی در داخل کشور در طراحی و تولید وجود دارد و ایران خوردو سالی یک محصول جدید به بازار عرضه می کند.

200 هزار خودرو معوق سال 98 به 15 هزار خودرو رسید

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان کرد: حدود 200 هزار خودرو معوق سال گذشته امسال به 15 هزار خودرو رسیده است و تا پایان سال همه خودروهای معوق به دست مردم می رسد اما برای خودروهای فروش فوری معوقه وجود ندارد، با توجه به تفاوت قیمت کارخانه با بازار با تقاضاها مواجه هستیم اما برای هیچ فردی تغییر زمان تحویل درنظر گرفته نشده و باید حقوق شهروندی رعایت شود.

مقیمی عنوان کرد: فروش به صورت اینترنتی انجام می شود و سبد فروشی در شرکت نداریم بنابراین در زمینه فروش قطعات آمادگی داریم تا شرکت ایساکو همه شبکه فروش قطعات را به کار گیرد تا قطعات به خرده فروش برسد و در زمینه آموزش نمایندگی ها و مکانیک ها این موضوع مورد توجه قرار گرفته و با تزریق منابع مالی کمیسیون نمایندگی ها پرداخت می شود و مشکلی در این زمینه نیست.

بررسی استقرار خط تولید ایران خودرو در استان و تولید خودروهای سنگین در هپکو

وی تصریح کرد: در زمینه استقرار خط تولید ایران خودرو در استان و تولید خودروهای سنگین در هپکو باید موضوع در جلسات کارشناسی بررسی شود و در زمینه داخلی سازی نیز تولید اتوبوس را با 85 هزار یورو ارزبری آغاز کردیم و ارزبری آن به 42 هزار یورو رسیده است که در سال آینده به 33 هزار یورو می رسد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بیان کرد: موضوع داخلی سازی در اولویت اهداف ما است و در لایحه بودجه 1400 نیز درنظر گرفته شده که با سیاستگذاری درست قطعه سازان انگیزه بیشتری پیدا می کنند همچنین در حوزه الکترونیک به خارج از کشور وابستگی داریم که با توجه به ظرفیت های استان باید به این عرصه ورود پیدا کرد و از برنامه های 5 ساله برای برطرف شدن مشکلات کاهش تعداد شرکت های زیرمجموعه ایران خودرو است که بخشی به مزایده گذاشته شده و 17 شرکت نیز فهرست شده است.

انتهای پیام/713/ ت


کلیدواژه های این خبر
فرانسه   مقام معظم رهبری   گیربکس   هدفگذاری   استانها   شرکت ایران خودرو   گفت و گوی دولت و بخش خصوصی   ویروس کرونا   فرشاد مقیمی   بازار   صنعت   خودروسازی   خارج از کشور   استان مرکزی   مدیرعامل ایران خودرو  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «تسنیم» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
مدیرعامل جدید ریگان خودرو منصوب شد +عکس
پدال نیوز
مدیرعامل جدید ریگان خودرو معرفی شد
خودروکار
تفاهم نامه تولید و خرید هزار دستگاه اتوبوس شهری به امضا رسید
بورس نیوز
مدیر عامل ایران خودرو از قطعه سازان ساوه و پروژه های ساخت داخل آنان بازدید کرد
بورس نیوز
استارت تولید کوپا زده شد
اقتصاد نیوز
اولین قله صنعتی سازی؛ رونمایی از موتور سه استوانه ایران خودرو
خبر خودرو
واردات خودروی دسته دوم از منطقه آزاد حقیقت دارد؟
رویداد 24
نصب موتور جدید ایرانی بر روی خودروها از سال آینده
ایران جیب
نصب موتور جدید ایرانی بر روی خودروها از سال آینده/کاهش 2.5 لیتری مصرف سوخت موتورهای جدید
بولتن نیوز
نصب موتور جدید ایرانی از سال آینده بر روی خودروها/کاهش 2.5 لیتری مصرف سوخت موتورهای جدید
فارس
15 هزار خودروی سفارش های معوقه تا پایان سال واگذار می شود، خودروهای فروش فوق العاده 40 روزه تحویل متقاضیان شد
اقتصادگردان
مدیرعامل ایران خودرو با واردات مدل های دست دوم مخالف است
زومیت
مخالفت ایران خودرو با واردات خودروهای دست دوم
روز نو
تحویل 15 هزار خودرو معوقه تا پایان سال
اقتصاد نیوز
خودروهای فروش فوق العاده 40 روزه تحویل متقاضیان شد
پدال نیوز
«عظیم خودرو» بروجرد نیازمند حمایت مسئولان؛ تنها 10 درصد کارخانه فعال است
تسنیم
عرضه به موقع تارا با همکاری خوب قطعه سازان
مردم سالاری
استفاده حداکثری از ظرفیت قطعه سازی
مردم سالاری
افزایش تصاعدی قیمت خودرو هر سه ماه یکبار پذیرفتنی نیست
تسنیم
خبر مهم مدیرعامل ایران خودرو برای متقاضیان خودرو
رکنا نت
استفاده حداکثری ایران خودرو از ظرفیت قطعه سازی استان مرکزی
پدال نیوز
آهنگ تغییر در ایران خودرو آغاز شده، هدفگذاری تولید 740 هزار خودرو در سال آتی
اقتصادگردان
مدیر عامل ایران خودرو:با همکاری خوب قطعه سازان، عرضه «تارا» به موقع خواهد بود
انتخاب
استان مرکزی قطب قالب سازی صنعت خودرو شود، خودرو به دست مصرف کننده واقعی نمی رسد
اقتصادگردان
تعهدات داخلی معوق ایران خودرو تا پایان سال صفر می شود، خبرهای خوشی در راه است
اقتصادگردان
ارزبری سنگین از مشکلات مهم صنعت خودروسازی کشور است
تسنیم
وعده مدیرعامل ایرانخودرو برای زمان تحویل«تارا»
اعتدال
انقلاب بزرگی در حوزه خودروسازی کشور در راه است
برنا نیوز
تعهدات داخلی معوق ایران خودرو تا پایان سال صفر می شود
پدال نیوز
آهنگ تغییر در ایران خودرو آغاز شده/هدفگذاری تولید 740 هزار خودرو در سال آتی
ایسنا
استان مرکزی ظرفیت خوبی برای تولید قطعات خودرو دارد
ایرنا
100 قطعه وارداتی خودرو به تولید داخلی رسید
ایرنا
خبر مهم مدیرعامل ایران خودرو برای خریداران خودرو
خبرآنلاین
استان مرکزی قطب قالب سازی صنعت خودرو شود/خودرو به دست مصرف کننده واقعی نمی رسد
ایسنا
مقیمی: خودرو های معوق ایران خودرو را صفر می کنیم
جوان آنلاین
مقیمی: با همکاری خوب قطعه سازان، عرضه «تارا» به موقع خواهد بود
تیتر20
خودروهای معوق ایران خودرو را صفر می کنیم
مشرق نیوز
تلاش ایران خودرو برای انجام کامل تعهدات تا پایان سال
صدا و سیما
نظر مدیرعامل ایران خودرو در خصوص واردات خودروی دست دوم
ایران آنلاین
تعهدات معوق ایرانخودرو تا پایان سال صفر می شود
مردم سالاری
اخبار مرتبط
bltپدال نیوز : مدیرعامل جدید ریگان خودرو منصوب شد +عکس
bltخودروکار : مدیرعامل جدید ریگان خودرو معرفی شد
bltبورس نیوز : تفاهم نامه تولید و خرید هزار دستگاه اتوبوس شهری به امضا رسید
bltبورس نیوز : مدیر عامل ایران خودرو از قطعه سازان ساوه و پروژه های ساخت داخل آنان بازدید کرد
bltاقتصاد نیوز : استارت تولید کوپا زده شد
bltخبر خودرو : اولین قله صنعتی سازی؛ رونمایی از موتور سه استوانه ایران خودرو
bltرویداد 24 : واردات خودروی دسته دوم از منطقه آزاد حقیقت دارد؟
bltایران جیب : نصب موتور جدید ایرانی بر روی خودروها از سال آینده
bltبولتن نیوز : نصب موتور جدید ایرانی بر روی خودروها از سال آینده/کاهش 2.5 لیتری مصرف سوخت موتورهای جدید
bltفارس : نصب موتور جدید ایرانی از سال آینده بر روی خودروها/کاهش 2.5 لیتری مصرف سوخت موتورهای جدید
bltاقتصادگردان : 15 هزار خودروی سفارش های معوقه تا پایان سال واگذار می شود، خودروهای فروش فوق العاده 40 روزه تحویل متقاضیان شد
bltزومیت : مدیرعامل ایران خودرو با واردات مدل های دست دوم مخالف است
bltروز نو : مخالفت ایران خودرو با واردات خودروهای دست دوم
bltاقتصاد نیوز : تحویل 15 هزار خودرو معوقه تا پایان سال
bltپدال نیوز : خودروهای فروش فوق العاده 40 روزه تحویل متقاضیان شد
bltتسنیم : «عظیم خودرو» بروجرد نیازمند حمایت مسئولان؛ تنها 10 درصد کارخانه فعال است
bltمردم سالاری : عرضه به موقع تارا با همکاری خوب قطعه سازان
bltمردم سالاری : استفاده حداکثری از ظرفیت قطعه سازی
bltتسنیم : افزایش تصاعدی قیمت خودرو هر سه ماه یکبار پذیرفتنی نیست
bltرکنا نت : خبر مهم مدیرعامل ایران خودرو برای متقاضیان خودرو
bltپدال نیوز : استفاده حداکثری ایران خودرو از ظرفیت قطعه سازی استان مرکزی
bltاقتصادگردان : آهنگ تغییر در ایران خودرو آغاز شده، هدفگذاری تولید 740 هزار خودرو در سال آتی
bltانتخاب : مدیر عامل ایران خودرو:با همکاری خوب قطعه سازان، عرضه «تارا» به موقع خواهد بود
bltاقتصادگردان : استان مرکزی قطب قالب سازی صنعت خودرو شود، خودرو به دست مصرف کننده واقعی نمی رسد
bltاقتصادگردان : تعهدات داخلی معوق ایران خودرو تا پایان سال صفر می شود، خبرهای خوشی در راه است
bltتسنیم : ارزبری سنگین از مشکلات مهم صنعت خودروسازی کشور است
bltاعتدال : وعده مدیرعامل ایرانخودرو برای زمان تحویل«تارا»
bltبرنا نیوز : انقلاب بزرگی در حوزه خودروسازی کشور در راه است
bltپدال نیوز : تعهدات داخلی معوق ایران خودرو تا پایان سال صفر می شود
bltایسنا : آهنگ تغییر در ایران خودرو آغاز شده/هدفگذاری تولید 740 هزار خودرو در سال آتی
bltایرنا : استان مرکزی ظرفیت خوبی برای تولید قطعات خودرو دارد
bltایرنا : 100 قطعه وارداتی خودرو به تولید داخلی رسید
bltخبرآنلاین : خبر مهم مدیرعامل ایران خودرو برای خریداران خودرو
bltایسنا : استان مرکزی قطب قالب سازی صنعت خودرو شود/خودرو به دست مصرف کننده واقعی نمی رسد
bltجوان آنلاین : مقیمی: خودرو های معوق ایران خودرو را صفر می کنیم
bltتیتر20 : مقیمی: با همکاری خوب قطعه سازان، عرضه «تارا» به موقع خواهد بود
bltمشرق نیوز : خودروهای معوق ایران خودرو را صفر می کنیم
bltصدا و سیما : تلاش ایران خودرو برای انجام کامل تعهدات تا پایان سال
bltایران آنلاین : نظر مدیرعامل ایران خودرو در خصوص واردات خودروی دست دوم
bltمردم سالاری : تعهدات معوق ایرانخودرو تا پایان سال صفر می شود
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.