دلار به عقب رانده شد

دلار به عقب رانده شد
شاخص دلار 0.1 درصد پایین رفت.
دلار به عقب رانده شد

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، برخی خبرها حاکی از آن است که جو بایدن خود را آماده رونمایی از یک بسته عظیم 1.5 تریلیون دلاری برای کاستن از تبعات اقتصادی ویروس کرونا می کند. آن طور که تاکنون از جزئیات این بسته افشا شده، قرار است به هر خانوار آمریکایی 1400 دلار به صورت نقدی پرداخت شود و کمک هایی برای حمایت از اقلیت ها نیز در نظر گرفته شده است. به گفته برایان دیس- مشاور اقتصادی بایدن- بلافاصله پس از روی کار آمدن دولت جدید، بایدن به کنگره فشار خواهد آورد تا این بسته تصویب و اجرایی شود. البته با توجه به اکثریت دموکرات ها انتظار نمی رود کار بایدن برای جلب موافقت کنگره سخت باشد.

در خبری خوب برای اقتصاد اروپا و حوزه یورو، میزان تولیدات صنعتی منطقه یورو در ماه نوامبر رشد 2.5 درصدی داشته است که اگرچه هفتمین رشد مثبت متوالی محسوب می شود اما قوی ترین رشد چهار ماه اخیر و همچنین 0.2 درصد بیشتر از پیش بینی های قبلی بوده است. در این بین بیشترین رشد مربوط به کالاهای سرمایه ای با رشد هفت درصدی بوده است و پس از آن نیز کالاهای واسطه ای با رشد 1.5 درصدی قرار دارند. کشورهای اروپایی امیدوارند پس از رشد منفی ناامیدکننده سال گذشته بتوانند امسال از تبعات منفی ناشی از کرونا خارج شوند.

پایین باقی ماندن نرخ تورم چین فضای بیشتری را به بانک مرکزی این کشور خواهد داد تا سیاست های انبساطی بیشتری را در ماه های آینده اتخاذ کند. در ١٢ ماه منتهی به دسامبر تورم این کشور به مثبت 0.2 درصد رسیده که این نرخ 0.7 درصد بیشتر از تورم ماه قبل و 0.1 درصد کمتر از نرخ پیش بینی شده توسط کارشناسان بوده است. هم بانک مرکزی چین و هم بانک مرکزی آمریکا کار دشواری را برای رساندن تورم به محدوده دو درصدی هدفگذاری شده دارند و این مساله تاثیر زیادی روی سیاست گذاری آن ها خواهد داشت.

جو بایدن در اظهاراتی که از آن به عنوان چاپ پول بیشتر استنتاج می شود وعده داده است تریلیون ها دلار دیگر پس از روی کار آمدن دولتش به اجزای مختلف اقتصاد آمریکا تزریق کند. این در حالی است که دولت آمریکا از ابتدای کرونا تاکنون حدود چهار تریلیون دلار نقدینگی به اشکال مختلف در بخش های مختلف تزریق کرده است و این رقم جدا از اعتبار تقریبا مشابهی است که توسط فدرال رزرو تزریق شده است. ریچارد کلاریدا- قائم مقام رئیس بانک مرکزی آمریکا گفته است این بانک فعلا قصدی برای توقف برنامه خرید اوراق قرضه خود ندارد که طی آن هر هفته حدود 120 میلیارد دلار اوراق خریداری می شود.

روند احیای اقتصاد چین با سرعت بسیار بیشتری از آمریکا در حال انجام است و این کشور پس از رشد 1.9 درصدی در سال 2020، به گفته صندوق بین المللی در سال جاری رشد 7.9 درصدی را تجربه خواهد کرد و این بدان معنا خواهد بود که تولید ناخالص داخلی این کشور به تحقق هدف 15 تریلیون دلاری خود نزدیک تر خواهد شد. به گفته صندوق بین المللی پول حمایت های پر رنگ بانک مرکزی و اصلاحات ساختاری دولت کمک بسیار زیادی در رشد اقتصادی چین داشته اند و این اصلاحات می تواند الگوی سایر کشورها نیز قرار گیرد. البته به گفته این گزارش، چین هنوز به اصلاحات بیشتری به ویژه در بخش بهره وری نیروی کار نیاز دارد.

روند مثبت اشتغال زایی در کشورهای اروپایی کماکان ادامه دارد و طبق اعلام مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا پایان نوامبر 2020 نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح 8.3 درصد و 7.5 درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پنج ماه اخیر بوده است. تخمین زده می شود تا پایان این ماه 15 میلیون و 933 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 13 میلیون و 609 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند.

تحولات ارزی مربوط به چین و آمریکا کماکان یکی از اصلی ترین عوامل تعیین کننده در بازار ارز است. آن طور که دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین اعلام کرده، میزان ذخایر ارزی این کشور با 39 میلیارد دلار افزایش نسبت به ماه قبل به سه تریلیون و 217 میلیارد دلار رسیده است. تا پایان این ماه چین دارای 118.25 میلیارد دلار ذخایر طلا نیز بوده است که در مقایسه با ماه قبل 8.25 میلیارد دلار بیشتر شده است. از سوی دیگر کسری حساب تجاری آمریکا تا پایان ماه نوامبر به 68.1 میلیارد دلار رسیده که این رقم پنج میلیارد دلار بیشتر از ماه قبل و بزرگ ترین کسری حساب تجاری ماهانه این کشور در 14 سال اخیر محسوب می شود. کسری حساب تجاری آمریکا با چین 30 میلیارد دلار بوده است.

دولت ترامپ با صدور بیانیه ای اعلام کرد هشت اپلیکیشن چینی علی پی، تنسنت، کیو ولت، وی چت پی، شیر ایت و کم اسکنر مشمول تحریم های این کشور قرار گرفته اند و استفاده آن ها از سیستم تراکنش های مالی آمریکا ممنوع است. زمان اجرایی شدن این ممنوعیت ها سه ماه دیگر خواهد بود و باید دید دولت بایدن در این خصوص چه تصمیمی خواهد گرفت. آمریکا هدف از این کار خود را جلوگیری از سرقت اطلاعات کاربران آمریکایی توسط چین عنوان کرده است. وزارت بازرگانی چین در واکنش به این تصمیم آمریکا از پایبندی پکن به حمایت از منافع شرکت های چینی تاکید و اضافه کرده است این تصمیم بیش از همه به ضرر مصرف کنندگان آمریکایی خواهد بود.

تاکنون بیش از 93 میلیون و 215 هزار و 813 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که در این بین یک میلیون و 994 هزار و 857 نفر جان خود را از دست داده اند. در بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با 396 هزار و 3 نفر، برزیل با 206 هزار و 188 نفر، هند با 151 هزار و 924 نفر، مکزیک با 136 هزار و 917 نفر و انگلیس با 84 هزار و 767 نفر بوده است.

شدت گرفتن سرعت شیوع کرونا باعث شده است تا شاهد رقم خوردن رکوردهای جدید از مرگ و میر روزانه ویروس کرونا باشیم تا جایی که روز بیست و نهم دسامبر با ثبت از 14 هزار و 117 فوتی در یک شبانه روز رکورد قبلی را که مربوط به روز هفدهم دسامبر با ثبت از 13 هزار و 702 فوتی بود، شکست.

کیت جوکیس- استراتژیست ارزی بانک سوسیت ژنرال گفت: به زبان ساده از نظر معامله گران ارزش فعلی دلار بیش از حدی است که باید باشد و برای همین فکر می کنم روزهای بد دلار ادامه دارد. بازارها به آن چه در حوزه سیاست گذاری پولی رخ می دهد واکنش نشان می دهند و با وضعیت فعلی فشار زیادی روی دلار است. در مقایسه با ماه های ابتدایی سال جذابیت دلار برای بسیاری از معامله گران کاهش پیدا کرده است.

شاخص دلار

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد، در معاملات امروز با 0.1 درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح 90.243 واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل 1.127 دلار اعلام شد (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است).

ارزهای اروپایی

در تازه ترین دور از معاملات، پوند با 0.31 درصد افزایش نسبت به روز قبل خود و به ازای 1.367 دلار مبادله شد. یورو 0.05 درصد پایین رفت و باماندن در کانال 1.22 به 1.215 دلار رسید.

ارزهای آسیایی

در معاملات بازارهای ارزی آسیایی، هر دلار با 0.04 درصد کاهش به 103.798 ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای 1.283 دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل 6.474 یوان چین اعلام شد.

انتهای پیام


کلیدواژه های این خبر
تورم   تولید ناخالص داخلی   آمریکا   نقدینگی   جو بایدن   یورو   خرید آنلاین   کنگره   کالاهای سرمایه ای   هدفگذاری   تریلیون   رویترز   تزریق   نرخ بیکاری   قرضه   کشور اروپایی   کشورهای عضو اتحادیه   مشاور اقتصادی   ویروس کرونا   صندوق بین المللی پول   منطقه یورو   قوی ترین   اقتصاد   بانک مرکزی   رشد اقتصادی   دولت آمریکا   پیش بینی   اتحادیه اروپایی   اقتصاد آمریکا   رییس کل بانک مرکزی   دموکرات ها   اشتغالزایی   فدرال رزرو   بانک مرکزی آمریکا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایسنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
ریزش بورس ها در جهان
صبحانه با خبر
قیمت دلار در بازار های جهانی امروز 4 بهمن 99
فرارو
دلار ثابت ماند
ایسنا
دلار بازهم پایین آمد
نامه نیوز
کاهش قیمت دلار برای سومین روز متوالی
مرور نیوز
ادامه روند نزولی دلار برای سومین روز متوالی
خبرگزاری موج
ریزش دلار ادامه دارد
مثلث
دلار پایین آمد
ایسنا
بورسهای آمریکا و آسیا صعودی ماندند
ایسنا
ریزش دلار با روی کار آمدن بایدن
پول نیوز
روز آرام دلار در بازار های جهانی
فرارو
قیمت فلز زرد چه زمانی به 2 هزار دلار می رسد؟
اقتصاد آنلاین
دلار در وضعیت تعادل
فرتاک نیوز
چشمک طلا به جو بایدن
فرارو
روز آرام دلار در بازارهای جهانی
ایسنا
دلار ناکام ماند
خبرآنلاین
ارزش دلار در معاملات جهانی اندکی ریزش کرد
پول نیوز
بازارهای ارزی خارجی در آرامش
پانا
آرامش در بازارهای ارزی خارجی
ایسنا
نرخ دلار در بازارهای جهانی افزایش یافت
مرور نیوز
افزایش نرخ دلار در بازارهای جهانی
خبرگزاری موج
شاخص دلار در بازار جهانی افزایش یافت
ایبنا
افزایش دوباره قیمت دلار
اقتصاد نیوز
پیشی گرفتن دلار از سایر ارزهای مهم / حرکت دلار بر مدار صعود
خبرآنلاین
جنگ تجاری آمریکا و چین، تعیین کننده آینده جهان است
ایرنا
ادامه روند صعودی دلار
دنیای اقتصاد
دلار همچنان صعودی
اقتصاد نیوز
روند صعودی دلار جهانی ادامه یافت
اقتصاد آنلاین
دلار به روند صعودی اش ادامه داد
ایسنا
ارزش دلار در معاملات جهانی افزایش یافت
پول نیوز
اوج گیری دوباره دلار
بازار نیوز
ارزش دلار در معاملات جهانی بالا رفت
ایران اکونومیست
دلار در مسیر صعود قیمتی
خبرآنلاین
دلار اوج گرفت
فرتاک نیوز
دلار بالا رفت /پوند و یورو نزولی شدند
اقتصاد نیوز
قیمت جهانی طلا امروز جمعه 26 دی ماه 99
رکنا نت
دلار در بازار جهانی به عقب رانده شد
ایبنا
قیمت دلار کاهش یافت
رکنا نت
دلار نزولی شد
اقتصاد آنلاین
دلار باز هم عقب رفت
خبرآنلاین
اخبار مرتبط
bltصبحانه با خبر : ریزش بورس ها در جهان
bltفرارو : قیمت دلار در بازار های جهانی امروز 4 بهمن 99
bltایسنا : دلار ثابت ماند
bltنامه نیوز : دلار بازهم پایین آمد
bltمرور نیوز : کاهش قیمت دلار برای سومین روز متوالی
bltخبرگزاری موج : ادامه روند نزولی دلار برای سومین روز متوالی
bltمثلث : ریزش دلار ادامه دارد
bltایسنا : دلار پایین آمد
bltایسنا : بورسهای آمریکا و آسیا صعودی ماندند
bltپول نیوز : ریزش دلار با روی کار آمدن بایدن
bltفرارو : روز آرام دلار در بازار های جهانی
bltاقتصاد آنلاین : قیمت فلز زرد چه زمانی به 2 هزار دلار می رسد؟
bltفرتاک نیوز : دلار در وضعیت تعادل
bltفرارو : چشمک طلا به جو بایدن
bltایسنا : روز آرام دلار در بازارهای جهانی
bltخبرآنلاین : دلار ناکام ماند
bltپول نیوز : ارزش دلار در معاملات جهانی اندکی ریزش کرد
bltپانا : بازارهای ارزی خارجی در آرامش
bltایسنا : آرامش در بازارهای ارزی خارجی
bltمرور نیوز : نرخ دلار در بازارهای جهانی افزایش یافت
bltخبرگزاری موج : افزایش نرخ دلار در بازارهای جهانی
bltایبنا : شاخص دلار در بازار جهانی افزایش یافت
bltاقتصاد نیوز : افزایش دوباره قیمت دلار
bltخبرآنلاین : پیشی گرفتن دلار از سایر ارزهای مهم / حرکت دلار بر مدار صعود
bltایرنا : جنگ تجاری آمریکا و چین، تعیین کننده آینده جهان است
bltدنیای اقتصاد : ادامه روند صعودی دلار
bltاقتصاد نیوز : دلار همچنان صعودی
bltاقتصاد آنلاین : روند صعودی دلار جهانی ادامه یافت
bltایسنا : دلار به روند صعودی اش ادامه داد
bltپول نیوز : ارزش دلار در معاملات جهانی افزایش یافت
bltبازار نیوز : اوج گیری دوباره دلار
bltایران اکونومیست : ارزش دلار در معاملات جهانی بالا رفت
bltخبرآنلاین : دلار در مسیر صعود قیمتی
bltفرتاک نیوز : دلار اوج گرفت
bltاقتصاد نیوز : دلار بالا رفت /پوند و یورو نزولی شدند
bltرکنا نت : قیمت جهانی طلا امروز جمعه 26 دی ماه 99
bltایبنا : دلار در بازار جهانی به عقب رانده شد
bltرکنا نت : قیمت دلار کاهش یافت
bltاقتصاد آنلاین : دلار نزولی شد
bltخبرآنلاین : دلار باز هم عقب رفت
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.