رژیم اسرائیل|هشدار درباره از بین رفتن رویای قدیمی اشغالگران/کارشناسان : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است

رژیم اسرائیل|هشدار درباره از بین رفتن رویای قدیمی اشغالگران/کارشناسان : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است
همزمان با تاکید یک سازمان حقوق بشری در مناطق اشغالی بر نژادپرست بودن رژیم صهیونیستی، کارشناسان صهیونیست هم درباره پیامدهای توافق نفتی با امارات هشدار دادند.
رژیم اسرائیل|هشدار درباره از بین رفتن رویای قدیمی اشغالگران/کارشناسان : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک ژنرال صهیونیست گفت نادیده گرفتن عملی خواسته های فلسطینیان از سوی اسرائیل برای تشکیل دولت آنها منجر به دولت دوگانه قومیتی(یهودی، مسلمان) می شود، با وجودی که جنبش صهیونیست به اینجا نیامده است که دولت دوگانه قومیتی را ایجاد کند، ما به اینجا(سرزمین فلسطین) آمده ایم تا دولت یهودی را برپا کنیم، در غیر این صورت، رویای صهیونیستی از بین خواهد رفت، درست است که ماه راه حل سحرآمیز نداریم، ولی مسئله امنیتی در جدایی از فلسطینیان بسیار پیچیده است و این دلیلی است که دولت اسرائیل مجبور است همواره با آن تعامل کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

ماتان ویلنائی معاون رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و وزیر سابق علوم این رژیم و رئیس آنچه جنبش فرماندهان امنیتی حامی اسرائیل خوانده می شود در گفتگو با مجله یسرائیل دیفنس گفت به جدایی از فلسطینیان نیاز داریم، زیر در دهه های اخیر پس از سال 1967 میلادی، اسرائیل گامهایی برای جدا کردن کرانه باختری از نوار غزه تحت عنوان طرحهای تفرقه بینداز حکومت کن، برداشته است و امروز سه ساختار وجود دارد که شامل اسرائیل، نوار غزه و کرانه باختری است و در کنار تقسیم جغرافیایی، اقدامات مالی وجود دارد که سبب شده تشکیلات خودگردان فلسطین از نظر اقتصادی متکی به اسرائیل باشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی افزود صدها افسر در ارتش اسرائیل و دستگاه امنیت عمومی(شاباک) و موساد بر این باورند که دولت دوگانه قومیتی، فاجعه ای برای اسرائیل خواهد بود، زیرا در سال 2022 انتظار می رود که جمعیت مسلمانان و یهودیان میان دریا و رود برابر شود که معنایش این است که دولت دوگانه قومیتی(مسلمان، یهودی) به معنای پایان دولت یهودی خواهد بود به ویژه با توجه به اینکه فلسطینیان در مقابل ما هستند و نمی توان از آنها اجتناب کرد، حتی اگر به صلح با کشورهای خلیج فارس، مغرب و سودان دست یافته باشیم.

وی ادامه داد ما به جدایی از فلسطینیان نیاز داریم، زیرا باقی ماندن میان آنها وضعیت را بسیار پیچیده خواهد کرد، با دانستن این مسئله که اجتناب از این مشکل هم راه حل نیست، همانطور که در خلال انتخابات دسامبر 2019 رخ داد، با وجود تنوع احزاب اسرائیلی، هرگز به مسئله فلسطین پرداخته نشد، گویی هیچ مشکلی وجود ندارد، اوضاع داخلی ما منتظر انفجار است، با وجودی که هیچ رهبری فلسطینی برای تعامل با ما در حال حاضر وجود ندارد، ولی می توان گامهایی برای جلوگیری از وخیم تر شدن اوضاع برداشت.

یورش گسترده نظامیان صهیونیست به کرانه باختری/ شهرک نشینان افراطی دو خودرو فلسطینی را به آتش کشیدنداین ژنرال صهیونیست گفت ما خواهان تضعیف تشکیلات خودگردان نیستیم، در نهایت باید با فلسطینیان تعامل کنیم، ولی در زمینه اقتصادی این مسئله روشن نیست که چه طرحی ممکن است کرانه باختری را به سمت استقلال اقتصادی سوق دهد و اینکه اگر دولت فلسطین خواستار فرودگاه، ارتش و بندر نظامی در غزه شود، چه اتفاقی خواهد افتاد، پاسخ به چنین سئوالاتی همچنان پیچیده است.

ژنرال صهیونیست اعتراف کرد جدایی میان نوار غزه و کرانه باختری سیاست اشتباه اسرائیل بود با وجودی که تعامل با غزه باید یک طرح جداگانه از طریق حمایت اقتصادی و آتش بس باشد، بدون اینکه مشخص نیست چگونه می توان به آتش بس با حماس دست یافت، هر چند غزه قادر نیست تبدیل به ساختار اقتصادی جدایی از اسرائیل(فلسطین اشغالی) شود، در حالی که کرانه باختری هر ساله هزینه 52 میلیارد شیکلی بر ما تحمیل خواهد کرد.

یک سازمان حقوق بشری در مناطق اشغالی : اسرائیل دولتی نژادپرست است

سازمان حقوق بشری بیتسلیم در مناطق اشغالی در گزارشی اذعان کرد که اسرائیل یک دولت نژادپرست است که به سرکوب فلسطینیان می پردازد.

سازمان بتسلیم تاکید کرد اسرائیل دولت نژادپرست(آپارتاید) است و برای تحقق و تداوم برتری یهودی در مساحت جغرافیایی از رود(اردن) تا دریا( دریای مدیترانه) تلاش می کند.

این سازمان خاطر نشان کرد هر منطقه ای که اسرائیل بر آن مسلط است چه در داخل خط سبز و کرانه باختری، شرق قدس و نوار غزه، نظام واحدی در آن برقرار است که بر اساس اصل یک ناظم مبتنی است،اینکه برتری جماعتی از انسان ها(یهودیان) بر گروهی دیگر(فلسطینیان) ادامه داشته باشد.

در گزارش این سازمان با اعتراف به اقدامات تجاوزکارانه و سرکوبگرانه و نژادپرستانه اشغالگران قدس علیه صاحبان اصلی سرزمین فلسطین تصریح شده است یک نظام نژادپرستانه اسرائیلی وجود دارد که در عرض یک شبانه روز ایجاد نشده است بلکه نشانه های آن به مرور زمان آشکار شده است.

کارشناسان صهیونیست : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است

خبر دیگر اینکه شماری از کارشناسان صهیونیست هشدار دادند که توافق نفتی امضا شده میان اسرائیل و امارات برای انتقال نفت از دریای سرخ به دریای مدیترانه از طریق فلسطین اشغالی همچون یک بمب ساعتی است.

این کارشناسان صهیونیست فاش کردند که با ارسال نامه ای به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل درباره نشت نفتی و از بین رفتن صخره های مرجانی نادر در ایلات(در مناطق اشغالی) در صورت راه اندازی خط انتقال نفت میان دریای سرخ و دریای مدیترانه به موجب توافق امضا شده میان ابوظبی و تل آویو هشدار داده اند.

سور سورکیس نویسنده صهیونیست در گزارشی در رسانه های اسرائیلی نوشته است بیش از 200 زیست شناس اسرائیلی و بین المللی از دولت اسرائیل خواسته اند طرحهای تبدیل خطوط قدیمی به خطوط انتقال نفت خام از خلیج فارس به جنوب اروپا از طریق فلسطین اشغالی را از ترس بروز فاجعه زیست محیطی متوقف کند با توجه به اینکه نشانه هایی مبنی بر بروز فاجعه نشت نفتی وجود دارد.

اکتبر سال گذشته بود که ایتسیک لیوی رئیس شرکت خطوط انتقال اروپایی آسیایی که در مالکیت رژیم صهیونیستی است- که شرکت خطوط انتقال ایلات به عسقلان سابق است- یادداشت تفاهمی را با هشام عبدالحمید احمد رئیس شرکت اماراتی امضا کرد که یک ابتکار مشترک اسرائیلی اماراتی برای انتقال نفت و مشتقات نفتی از دریای سرخ به دریای مدیترانه از طریق فلسطین اشغالی به شمار می رود.

نویسنده صهیونیست در این باره گفت امضا کننده نامه خطاب به نتانیاهو درباره پیامدهای این طرح مشترک اسرائیلی اماراتی برای انتقال نفت و مشتقات نفتی از دریای سرخ به دریای مدیترانه از طریق فلسطین اشغالی و بروز فاجعه زیست محیطی هشدار داده اند.

انتهای پیام/


کلیدواژه های این خبر
نظامی   کرانه باختری   حماس   سودان   یهودی   وخیم   نژادپرست   موساد   اینستاگرام   ستاد مشترک   دریا   یهودیان   کشورهای خلیج فارس   یورش   فلسطینیان   مساله فلسطین   وزیر سابق   مسلمین   نوار غزه   بین الملل   رژیم صهیونیستی   فلسطین   اسرائیل   امارات متحده عربی   ایران و جهان   نظامیان صهیونیست   تشکیلات خودگردان فلسطین  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «تسنیم» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
چگونه مقاومت بزرگترین خطر برای پروژه صهیونیستی و استعمارگری در منطقه شد؟
تسنیم
هنیه خواستار اجماع جهان اسلام درباره طرح راهبردی حمایت از فلسطین شد
تسنیم
فلسطین|رزمایش نظامی صهیونیست ها در اطراف غزه/ ادامه تحرکات شهرک نشینان علیه فلسطینی ها
تسنیم
یورش نظامیان صهیونیست به کرانه باختری و زخمی شدن دهها فلسطینی
تسنیم
در رویارویی با رژیم صهیونیستی، در کنار سوریه هستیم
خبرگزاری دفاع مقدس
حماس: در رویارویی با رژیم صهیونیستی، در کنار سوریه هستیم
فارس
الزهار: مواضع حماس تحت فشارها هرگز تغییر نخواهد کرد
تسنیم
یک گروه فلسطینی: حمله به صهیونیست ها تا توقف تجاوزگری آن ها ادامه دارد
خبرگزاری دفاع مقدس
بمبی ساعتی؛ طرح مشترک اسرائیلی اماراتی
فردا نیوز
توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است
مشرق نیوز
رژیم اسرائیل|درخواست تل آویو از دولت بایدن درباره کشورهای عربی/ پیش بینی کوهین درباره آینده عادی سازی روابط
تسنیم
یک گروه فلسطینی: حمله به صهیونیست ها تا توقف تجاوزگری آنها ادامه دارد
فارس
از تظاهرات علیه نتانیاهو تا حمایت از مقاومت یمن
صدا و سیما
بتسیلم: اسرائیل به رژیم آپارتاید تبدیل شده است
صدا و سیما
سازمان حقوق بشری انگلیس: رژیم اسرائیل آپارتایدی است
ایکنا
گروه بتسلم: اسرائیل یک رژیم آپارتاید غیردموکراتیک است
ایسنا
تکاپوی ویژه اسرائیل برای عادی سازی روابط با غراق / ادعای سفر پنهانی یکی از مسئولان دفتر نخست وزیر عراق به تل آویو / اظهارات قابل تامل یکی از چهره های جریان صدر درباره عادی سازی / آیا قرار است الکاظمی در لندن بر سر عادی سازی روابط با اسرائیل مذاکره کند؟
انتخاب
یورش نظامیان صهیونیست به بیمارستانی در طولکرم
صدا و سیما
فلسطین اشغالی در 2020؛ قدرت گیری جریان مقاومت، شکست سیاسی نتانیاهو
ایرنا
موافقت حماس با انتخابات سه گانه متوالی در فلسطین
جوان آنلاین
رزمایش گروه های مقاومت در نوار غزه و نگرانی صهیونیستها
ایرنا
چراغ سبز اردوغان به اسرائیل
فرارو
مقاومت پاسخی سخت به دشمن خواهد داد
العالم
حماس: ارتباط مغرب با صهیونیست ها اسفناک و دردآور است
فارس
اسرائیل در بالکان چه می خواهد؟
ایکنا
یورش شهرک نشینان به "مقبره یوسف" در شرق شهر نابلس
ایسنا
ابتکار گروه های فلسطینی درباره پایان شکاف/ یورش ده ها شهرک نشین به مسجدالاقصی
تسنیم
یهودیان آفریقای جنوبی رژیم صهیونیستی را تحریم علمی کردند
ایرنا
دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
رسانیوز
اسرائیل| دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
تسنیم
تظاهرات فلسطینیان در اعتراض به شهادت یک اسیر
شبکه الکوثر
محاصره متجاوزانه غزه توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی/ عدم دسترسی فلسطینیان به آب و برق، مراقبت های پزشکی، فرصت های آموزشی
تیتر یک
افزایش عملیات ضد صهیونیستی در کرانه باختری/ آمریکا موشک های «اسپایک» از اسرائیل می خرد
تسنیم
خشم حماس بابت دخالت آمریکا در موضوع آزادی اسرای صهیونیست
خبرگزاری دانشجو
واکنش حماس به اقدام فرستاده آمریکا برای آزادی اسرای صهیونیست
خبرگزاری دفاع مقدس
یورش مجدد صهیونیست ها به مسجدالاقصی/ البطش: قدس را آزاد خواهیم کرد
تسنیم
رژیم صهیونیستی به دنبال اعمال معادله پول در برابر آرامش است
صدا و سیما
آیا کمک های مالی قطر به غزه در چارچوب معادله پول در برابر سازش است؟
ایسنا
اخبار رژیم اسرائیل| از اشاره افسر صهیونیست به ارتش قدرتمند در غزه تا اعتراف لیبرمن به وضعیت شکننده تل آویو
تسنیم
قسام از یک شاخه نظامی در حال تبدیل شدن به یک ارتش است/ پیام سردار سلیمانی به رهبر حماس
آنا نیوز
اخبار مرتبط
bltتسنیم : چگونه مقاومت بزرگترین خطر برای پروژه صهیونیستی و استعمارگری در منطقه شد؟
bltتسنیم : هنیه خواستار اجماع جهان اسلام درباره طرح راهبردی حمایت از فلسطین شد
bltتسنیم : فلسطین|رزمایش نظامی صهیونیست ها در اطراف غزه/ ادامه تحرکات شهرک نشینان علیه فلسطینی ها
bltتسنیم : یورش نظامیان صهیونیست به کرانه باختری و زخمی شدن دهها فلسطینی
bltخبرگزاری دفاع مقدس : در رویارویی با رژیم صهیونیستی، در کنار سوریه هستیم
bltفارس : حماس: در رویارویی با رژیم صهیونیستی، در کنار سوریه هستیم
bltتسنیم : الزهار: مواضع حماس تحت فشارها هرگز تغییر نخواهد کرد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : یک گروه فلسطینی: حمله به صهیونیست ها تا توقف تجاوزگری آن ها ادامه دارد
bltفردا نیوز : بمبی ساعتی؛ طرح مشترک اسرائیلی اماراتی
bltمشرق نیوز : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است
bltتسنیم : رژیم اسرائیل|درخواست تل آویو از دولت بایدن درباره کشورهای عربی/ پیش بینی کوهین درباره آینده عادی سازی روابط
bltفارس : یک گروه فلسطینی: حمله به صهیونیست ها تا توقف تجاوزگری آنها ادامه دارد
bltصدا و سیما : از تظاهرات علیه نتانیاهو تا حمایت از مقاومت یمن
bltصدا و سیما : بتسیلم: اسرائیل به رژیم آپارتاید تبدیل شده است
bltایکنا : سازمان حقوق بشری انگلیس: رژیم اسرائیل آپارتایدی است
bltایسنا : گروه بتسلم: اسرائیل یک رژیم آپارتاید غیردموکراتیک است
bltانتخاب : تکاپوی ویژه اسرائیل برای عادی سازی روابط با غراق / ادعای سفر پنهانی یکی از مسئولان دفتر نخست وزیر عراق به تل آویو / اظهارات قابل تامل یکی از چهره های جریان صدر درباره عادی سازی / آیا قرار است الکاظمی در لندن بر سر عادی سازی روابط با اسرائیل مذاکره کند؟
bltصدا و سیما : یورش نظامیان صهیونیست به بیمارستانی در طولکرم
bltایرنا : فلسطین اشغالی در 2020؛ قدرت گیری جریان مقاومت، شکست سیاسی نتانیاهو
bltجوان آنلاین : موافقت حماس با انتخابات سه گانه متوالی در فلسطین
bltایرنا : رزمایش گروه های مقاومت در نوار غزه و نگرانی صهیونیستها
bltفرارو : چراغ سبز اردوغان به اسرائیل
bltالعالم : مقاومت پاسخی سخت به دشمن خواهد داد
bltفارس : حماس: ارتباط مغرب با صهیونیست ها اسفناک و دردآور است
bltایکنا : اسرائیل در بالکان چه می خواهد؟
bltایسنا : یورش شهرک نشینان به "مقبره یوسف" در شرق شهر نابلس
bltتسنیم : ابتکار گروه های فلسطینی درباره پایان شکاف/ یورش ده ها شهرک نشین به مسجدالاقصی
bltایرنا : یهودیان آفریقای جنوبی رژیم صهیونیستی را تحریم علمی کردند
bltرسانیوز : دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
bltتسنیم : اسرائیل| دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
bltشبکه الکوثر : تظاهرات فلسطینیان در اعتراض به شهادت یک اسیر
bltتیتر یک : محاصره متجاوزانه غزه توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی/ عدم دسترسی فلسطینیان به آب و برق، مراقبت های پزشکی، فرصت های آموزشی
bltتسنیم : افزایش عملیات ضد صهیونیستی در کرانه باختری/ آمریکا موشک های «اسپایک» از اسرائیل می خرد
bltخبرگزاری دانشجو : خشم حماس بابت دخالت آمریکا در موضوع آزادی اسرای صهیونیست
bltخبرگزاری دفاع مقدس : واکنش حماس به اقدام فرستاده آمریکا برای آزادی اسرای صهیونیست
bltتسنیم : یورش مجدد صهیونیست ها به مسجدالاقصی/ البطش: قدس را آزاد خواهیم کرد
bltصدا و سیما : رژیم صهیونیستی به دنبال اعمال معادله پول در برابر آرامش است
bltایسنا : آیا کمک های مالی قطر به غزه در چارچوب معادله پول در برابر سازش است؟
bltتسنیم : اخبار رژیم اسرائیل| از اشاره افسر صهیونیست به ارتش قدرتمند در غزه تا اعتراف لیبرمن به وضعیت شکننده تل آویو
bltآنا نیوز : قسام از یک شاخه نظامی در حال تبدیل شدن به یک ارتش است/ پیام سردار سلیمانی به رهبر حماس
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.