رهبر انقلاب لقب اخیار را به کدام شخصیت دادند؟

رهبر انقلاب لقب اخیار را به کدام شخصیت دادند؟
رهبر معظم انقلاب نام اخیار را برای شخصیتی انتخاب کردند که از مصادیق خیراندیشی و نیکوکاری است، شخصی که در بیش از 40 انجمن خیریه مشارکت فعال داشت.
رهبر انقلاب لقب اخیار را به کدام شخصیت دادند؟

رهبر معظم انقلاب نام اخیار را برای شخصیتی انتخاب کردند که از مصادیق خیراندیشی و نیکوکاری است، شخصی که در بیش از 40 انجمن خیریه مشارکت فعال داشت.

به گزارش تسنیم یکی از شخصیت هایی که در دوران ما از مصادیق بارز خیراندیشی و نیکوکاری محسوب می شود، مرحوم حاج محمدرضا اعتمادیان بود که رهبر معظم انقلاب از او را با "از اخیار" یاد کردند و در بیش از 40 انجمن خیریه مشارکت فعال داشت.

مرتضی نجفی قدسی با ارسال یادداشتی به بهانه گرامیداشت دومین سالگرد درگذشت اعتمادیان چنین نوشته است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«الَّذِینَ یَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا حَسَنًا * مَّاکِثِینَ فِیهِ أَبَدًا» (کهف: 2 و 3)

کسانی که کار های نیک انجام می دهند محققاً برای ایشان پاداش نیکو خواهد بود، پاداشی، چون بهشت که جاودانه در آن ماندگار خواهند بود.

یکی از شخصیت هایی که در دوران ما از مصادیق بارز خیراندیشی و نیکوکاری محسوب می شود، یار دیرینه انقلاب مرحوم محمدرضا اعتمادیان است. او علاوه بر اینکه در سال های 1360 تا 1363 به مدت چهار سال ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه را بر عهده داشت، پس از آن نیز در بسیاری از امور خیریه مانند احداث بیمارستان ها، مساجد، حوزه های علمیه، ستاد دیه کشور و کمک به زندانیان، کمک به بیماران و مداوای آنها و دیگر امور خیریه نقش محوری داشت به طوری که در بیش از چهل مجمع خیریه مشارکت فعال داشت و در بسیاری از آنها جزء مؤسسین و بنیانگذاران بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای نیز در پیامی که به مناسبت درگذشت مرحوم حاج محمدرضا اعتمادیان منتشر می کنند بر اخیار بودن ایشان تأکید دارند و می فرمایند: «درگذشت مرحوم مغفور حاج محمدرضا اعتمادیان رحمة الله علیه را که از اخیار و اعضای مؤثر جامعة الامام الصادق (ع) بودند به خانواده گرامی و فرزندان و برادران محترم ایشان تسلیت می گویم و رحمت و غفران الهی را برای آن مرحوم مسئلت می کنم».

در طول انقلاب اسلامی چهره های برجسته ای درخشیدند که یاد و نام آن ها و شرح خدمات و فعالیت هایشان می تواند برای دیگران و نسل جدید اُسوه و الگوی عملی باشد.

رهبر انقلاب لقب اخیار را به کدام شخصیت دادند؟

مرحوم حاج محمدرضا اعتمادیان در سال 1317 در شهر دارالعباده یزد متولد می شود و از همان دوران نوجوانی با شهید آیت الله صدوقی مأنوس و جزء مریدان دلباخته ایشان می گردد. مرحوم اعتمادیان در سال 1335 به تهران مهاجرت می کند و در بازار تهران به کسب و تجارت می پردازد، امّا پیوند و ارتباط خود را همیشه با شهید آیت الله صدوقی و دیگر انقلابیون حفظ می کند و از عناصر فعال در نهضت امام خمینی (رض) محسوب می شود.

او در زمانی که حضرت امام (ره) در تبعید بودند، چندین بار به نجف اشرف مشرف می شود و پیام های امام خمینی را به انقلابیون منتقل می کند. مرحوم اعتمادیان طی سال های فعالیت در بازار تهران، مال و موقعیت و امنیت و آسایش خود را در راه آرمان های نهضت اسلامی حضرت امام در طبق اخلاص می گذارد و چه بسیار جلساتی که در خانه شخصی او برای کمک به انقلاب برگزار و نهایتاً موجب دستگیری و شکنجه او توسط سازمان امنیتی شاه (ساواک) می شود.

مرحوم اعتمادیان در ایام مبارزه به کمک یاران و دوستان انقلابی اش کار های شگفتی انجام می داد که دارای ریسک پذیری بالایی بود، مثلاً سخنرانی های امام در نجف و یا پاریس را توسط رابط هایی که در مخابرات داشت، یعنی از طریق همان مخابراتی که تحت نظر ساواک بود (!) پیام ها و سخنرانی های امام را تلفنی دریافت می کردند و ابتدا در مخابرات ضبط می شد و سپس نوارش را می گرفت و پس از پیاده سازی، به وسیله دستگاه تکثیری که در بازار داشت تایپ و تکثیر می کردند.

مرحوم اعتمادیان در خاطرات خود می گوید: بالاخره حدود 2 ماه بعد از حضور حضرت امام خمینی (ره) در نوفل لوشاتوی فرانسه قرار شد آیت الله صدوقی به دیدار ایشان برود و من هم به همراه چند نفر دیگر همراه ایشان باشم، یک روز قبل از پرواز، آیت الله صدوقی از یزد به منزل ما در تهران آمدند و بزرگانی مانند آیت الله دکتر بهشتی و آیت الله موسوی اردبیلی هم به دیدار ایشان آمدند، ما برای لندن بلیط گرفته بودیم که به ما مشکوک نشوند و قصد داشتیم از آنجا به فرانسه برویم، در فرودگاه افسری که گذرنامه ها را کنترل می کرد از تک تک مسافران علت سفر را جویا می شد، آیت الله صدوقی را جلو انداختیم و افسر از ایشان پرسید «کجا می روید؟!»، آیت الله صدوقی هم خیلی صریح و واضح گفتند: «به یاری خدا به زیارت امام خمینی در پاریس!»، همه ما سخت جا خوردیم و ترسیدیم! امّا با کمال تعجب آن افسر لبخندی زد و گفت: «سلام ما را هم به ایشان برسانید!».

مرحوم اعتمادیان در بسیاری از وقایع دوران انقلاب نقشی کلیدی داشت، در تمهید مقدمات بازگشت امام به کشور و استقبال از ایشان در فرودگاه مهرآباد، سخنرانی حضرت امام در بهشت زهرا (ع) و استقرار ایشان در مدرسه رفاه نقش بسزایی داشت. او پس از پیروزی انقلاب نیز از پای ننشست و با خدمتگزاری در کمیته امداد امام خمینی، قائم مقامی آستان قدس رضوی، عضویت در شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی و همراهی گسترده با مرحوم حاج حبیب الله عسکراولادی و دیگر استوانه های این حزب مانند استاد سید علی اکبر پرورش به فعالیت های اجتماعی و سیاسی خود ادامه داد.

رهبر انقلاب لقب اخیار را به کدام شخصیت دادند؟

مرحوم اعتمادیان به مدت 13 سال در سه دوره ریاست جمهوری مشاور رؤسای جمهوری در امور اصناف و بازرگانی بود و معتمد خاص آنان محسوب می شد.

مرحوم حاج محمدرضا اعتمادیان در زمان نخست وزیری شهید رجایی به ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه منصوب می شود و به مدت چهار سال منشأ خدمات فراوانی در این سازمان می شود.

آیت الله امام جمارانی که در آن هنگام به همراه حجت الاسلام و المسلمین نظام زاده نمایندگان حضرت امام خمینی در سازمان اوقاف بودند در کتاب خاطرات خود از انتصاب مرحوم اعتمادیان به ریاست اوقاف چنین آورده است که "خبر انتصاب ایشان را در ماشین هنگامی که به سمت اوقاف می رفتیم از رادیو شنیدم و فردای آن روز هنگامی که به اتفاق آقای نظام زاده به سازمان اوقاف آمدیم، هنگام سوار شدن به آسانسور، فردی مؤدب و محترم به طرف من آمد و سلام کرد و گفت: «بنده اعتمادیان هستم»، به او تبریک گفتم و پس از آن به مدت چهارسال با ایشان در سازمان اوقاف همکار شدیم".

آیت الله امام جمارانی اضافه می کند: "آقای اعتمادیان تمام وقت خود را صرف سازمان اوقاف و امور خیریه می کرد و نظرات خوبی هم برای ارتقای جایگاه اوقاف داشت، از جمله این که سازمان اوقاف باید با امور حج ادغام [شود]و به یک وزارتخانه ارتقاء پیدا کند. از سوی دیگر می خواست وظایف و اختیارات رئیس سازمان اوقاف که مطابق مصوبه شورای انقلاب محدود بود و بخش مهم و عمده آن برعهده شورای مرکزی گذاشته شده بود به ریاست سازمان تفویض شود، بنابراین آقای اعتمادیان ظرف این چهار سال جمعی از متخصصین اوقاف را ترغیب کرد تا قانونی را مبنی بر تجمیع سازمان حج و اوقاف و امور خیریه بنویسند، البته در تمام این مراحل، این کار با حضور و تأیید ما به عنوان نمایندگان امام صورت می گرفت و در واقع نظر ما هم این بود که با تصویب این قانون، اوقاف از یک سازمان به یک وزارتخانه تبدیل شود.

اما با همه تلاش ها، این کار صورت نگرفت و دلیلش این بود که قانون پیشنهادی که کارشناسان اوقاف تهیه کرده بودند، از تصویب هیئت دولت گذشت و سپس به مجلس شورای اسلامی رفت، اما مجلس آن را با تغییرات عمده ای به تصویب رساند و به هرترتیب قانون تشکیلات و اختیارات سازمان اوقاف در تاریخ دوم بهمن ماه 1363 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و برای اجراء ابلاغ شد و الآن هم همین قانون در حال اجراست".

مرحوم اعتمادیان تا روز بیست و ششم دی ماه 1363 که حضرت امام خمینی جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای سیدمهدی امام جمارانی را به سرپرستی سازمان حج و اوقاف و امور خیریه منصوب فرمودند، ریاست این سازمان را بر عهده داشت و پس از آن نیز ایشان که خیراندیشی و نیکوکاری جزء شاکله وجودی اش بود، همکاری با مجامع خیریه را ادامه داد به طور ی که در تأسیس و پایه گذاری و حمایت بیش از چهل انجمن خیریه دخالت و همکاری داشت.

یکی از مهمترین نهاد های خیریه و خدماتی مهم مرحوم حاج محمدرضا اعتمادیان تأسیس و بنیان نهاد مؤسسة غیرانتفاعی «محب» برای درمان بیماران که آنها را «عیال الله» می دانست، بود. این مؤسسة غیرانتفاعی فعالیتش را از بازسازی و احیای بیمارستان قدیمی و فرسوده شهید هاشمی نژاد آغاز کرد و برنامه نوسازی و توسعه این بیمارستان طی سالهای 1382 تا 1390 بدون وقفه همزمان با ارائه خدمات به بیماران ادامه یافت به طوری که هم اکنون این بیمارستان در چهار طبقه و حدود ده هزار مترمربع، ظرفیت پذیرش بیماران آن از سیصد نفر به 1200 بیمار رسیده است و به طور متوسط ماهانه 400 عمل جراحی، ده پیوند کلیه و 3 هزار بار دیالیز انجام می شود.

رهبر ,

کلنگ زنی بیمارستان مهدی کلینیک مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

مرحوم اعتمادیان در قالب مؤسسه غیرانتفاعی محب، برای خدمتگزاری به بیماران کشور به همین میزان بسنده نکرد و با جلب کمکهای مردمی و خیّرین قدم های بزرگ دیگری را در این راه برداشت که مقاوم سازی و نوسازی کامل بیمارستان میرزاکوچک خان، ساخت و تجهیز بیمارستان محب در کاشان، ساخت و راه اندازی بیمارستان 220 تختی محب یاس، احداث و تجهیز بیمارستان محب مهر با 175 تخت و 150 هزار بستری تا سال 1398، طراحی و ساخت و تجهیز بیمارستان محب کوثر با 157 تخت بستری و پذیرش 75 هزار بستری تا سال گذشته، ساخت مرکز جامع پیشگیری، کنترل و درمان سرطان، ساخت اولین دهکده گردشگری سلامت کشور در زمینی به مساحت ده هزار مترمربع در برغان استان البرز و اشتغال قریب دوهزار نفر به صورت مستقیم و صد ها پزشک متخصص و فوق تخصص در بیمارستان های محب از مجموعه خدمات مؤسسة غیرانتفاعی محب است که مرحوم حاج محمدرضا اعتمادیان تا آخرین روز ها اداره آن را بر عهده داشت.

مرحوم اعتمادیان یک نفر بود، امّا با انسان دوستی و نیکوسرشتی که داشت نشان داد می تواند خادم مخلص هزاران انسان نیازمند باشد و خوبیها و نیکوکاری را در جامعه تکثیر کند و همه اینها که اشاره شد اجمالی از فعالیت های خیرخواهانه این عبد صالح پروردگار بود که امیدواریم امثال ایشان در جامعه زیاد شوند و باقیات الصالحات و سنت حسنه ایشان همیشه بادوام و ساری و جاری باشد.

امّا از آنجایی که این جهان فانی است و انسان ها برای مدتی محدود در این دنیا به سر می برند و عاقبت باید رهروی سرای آخرت و جاوید بشوند، مرحوم حاج محمدرضا اعتمادیان نیز در سن هشتادسالگی و در بیست و ششم دی ماه 1397 بعد از عمری تلاش و کوشش در راه انقلاب و خدمت خالصانه به مردم و محرومین و نیازمندان، با زاد و توشه ای پربار آهنگ سفر آخرت کرد و به دیار باقی شتافت، گرچه چنین انسان هایی هرگز نمی میرند و یاد و نام آنان تا روزگار باقی است، جاودان خواهد ماند و جایگاه شان در آن دنیا نیز بهشت ابدی خواهد بود همان طور که در قرآن کریم وعده فرموده است: «أَمَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ فَلَهُمْ جَنَّاتُ الْمَأْوَی نُزُلًا بِمَا کَانُوا یَعْمَلُونَ» (سجده، 19)


کلیدواژه های این خبر
مخابرات   مقام معظم رهبری   بیمار   بازار تهران   نیکوکاری   سازمان اوقاف و امور خیریه   پاریس   ساواک   ریسک پذیری   تبعید   نهضت اسلامی   شکنجه   آیت الله صدوقی   سازمان امنیتی   دارالعباده   مرتضی نجفی قدسی   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   بیمارستان   حوزه های علمیه   نجف   امور خیریه  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «الف» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
آیت الله مکارم شیرازی: اخلاق با محبت آیت الله علوی مایه جذب مردم بود
ایرنا
درگذشت آیت الله علوی از مبارزان برجسته انقلابی در سبزوار
فرتاک نیوز
«آیت الله علوی» از مبارزان برجسته دوران انقلاب درگذشت + زندگینامه
فارس
آقازاده هایی که پدرشان را رو سفید کردند
شریان
آقازاده هایی که در هر لباس راه پدر را ادامه می دهند/ درمان بیماران بی بضاعت بدون دریافت هزینه ها
رکنا نت
رهبر معظم انقلاب چه کسی را از « اخیار » دانست؟
قم نیوز
مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت آیت الله یزدی در قم
خبرگزاری بسیج
مراسم بزرگداشت چهلمین روز ارتحال آیت الله محمد یزدی در قم برگزار شد
بولتن نیوز
رهبر انقلاب لقب اخیار را به کدام شخصیت دادند؟
روز پلاس
برگزاری مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت آیت الله یزدی در قم
خبرگزاری موج
مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت آیت الله یزدی در قم برگزار شد
ایرنا
اعتمادیان مصداق بارز خیراندیشی بود/رهبری او را اخیار نام گذاشت
مهر نیوز
لقب "اخیار" را رهبر انقلاب به کدام شخصیت دادند؟
عقیق
محمدرضا اعتمادیان؛ اُسوه خیراندیشی و نیکوکاری
ایکنا
اعتمادیان؛ «اسوه خیراندیشی و نیکوکاری»
رسانیوز
مرحوم اعتمادیان اُسوه خیراندیشی و نیکوکاری
شبستان
یادداشت رسیده | به یاد مرحوم حاج محمد رضا اعتمادیان
خبرگزاری حوزه
«حاج محمد رضا اعتمادیان»؛اُسوه خیراندیشی و نیکوکاری»
فارس
«اُسوه خیراندیشی و نیکوکاری»
برنا
در موضوعات نظام سیاسی،قضایی و اقتصادی نسبت به سایر تمدن ها دست بالاتر را در اسلام داریم
آریا
بر مدار علم / از درگذشت حکم مجاهد تا افتتاح سرای فرهنگ و قرآن آیت الله هاشمی
ایکنا
آیت الله هاشمی؛ الگویی ماندگار برای مبارزان راه آزادی و انقلاب
ایرنا
قیام 19 دی؛ منشا پیروزی انقلاب/ مسوولان برای از بین بردن فقر همت کنند
رسانیوز
روز کشف حجاب؛ صفحه ای سیاه در تاریخ ایران
ایکنا
مکتب حاج قاسم دچار سیاست زدگی نشود
خبرآنلاین
مکتب حاج قاسم نباید دچار سیاست زدگی شود
ایسنا
مکتب حاج قاسم دچار سیاست زدگی نشود/امروز باید گوهر انقلاب را مورد واکاوی قرار دهیم
خبرگزاری حوزه
آیت الله مصباح یزدی صاحب فکر و اندیشه والا بود
ایرنا
سید حسین علم الهدی؛ شهیدی که با قرآن روی سینه شناسایی شد
رهیاب نیوز
اگر هاشمی می آمد
روزنامه شرق
پیام 3 تن از ائمه جمعه سمنان در پی ارتحال آیت الله مصباح یزدی
خبرگزاری حوزه
حکمت، اثرگذاری و درایت آیت الله مصباح به تصریح دوست و دشمن
راه دانا
زبان گویای حق بود
جوان آنلاین
توصیف رهبر انقلاب از شهیدی که در «روزهای ابدی» به تصویر کشیده شد+عکس
خبرگزاری دانشجو
خاکسپاری پیکر آیت ا لله مصباح یزدی
دنیای اقتصاد
«روزهای ابدی» و شهیدی که رهبر انقلاب نحوه شکنجه اش را سخت توصیف کردند+عکس
سینما پرس
پیام تسلیت رئیس سازمان تعزیرات برای درگذشت آیت الله مصباح یزدی
خبرگزاری ایلنا
رییس کمیته امداد ارتحال آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفت
میزان
روایت رهبرمعظم انقلاب از شکنجه سخت یک شهید +تصاویر
هم اندیشی
توصیف آیت الله بهجت درباره آیت الله مصباح
عصر امروز
اخبار مرتبط
bltایرنا : آیت الله مکارم شیرازی: اخلاق با محبت آیت الله علوی مایه جذب مردم بود
bltفرتاک نیوز : درگذشت آیت الله علوی از مبارزان برجسته انقلابی در سبزوار
bltفارس : «آیت الله علوی» از مبارزان برجسته دوران انقلاب درگذشت + زندگینامه
bltشریان : آقازاده هایی که پدرشان را رو سفید کردند
bltرکنا نت : آقازاده هایی که در هر لباس راه پدر را ادامه می دهند/ درمان بیماران بی بضاعت بدون دریافت هزینه ها
bltقم نیوز : رهبر معظم انقلاب چه کسی را از « اخیار » دانست؟
bltخبرگزاری بسیج : مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت آیت الله یزدی در قم
bltبولتن نیوز : مراسم بزرگداشت چهلمین روز ارتحال آیت الله محمد یزدی در قم برگزار شد
bltروز پلاس : رهبر انقلاب لقب اخیار را به کدام شخصیت دادند؟
bltخبرگزاری موج : برگزاری مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت آیت الله یزدی در قم
bltایرنا : مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت آیت الله یزدی در قم برگزار شد
bltمهر نیوز : اعتمادیان مصداق بارز خیراندیشی بود/رهبری او را اخیار نام گذاشت
bltعقیق : لقب "اخیار" را رهبر انقلاب به کدام شخصیت دادند؟
bltایکنا : محمدرضا اعتمادیان؛ اُسوه خیراندیشی و نیکوکاری
bltرسانیوز : اعتمادیان؛ «اسوه خیراندیشی و نیکوکاری»
bltشبستان : مرحوم اعتمادیان اُسوه خیراندیشی و نیکوکاری
bltخبرگزاری حوزه : یادداشت رسیده | به یاد مرحوم حاج محمد رضا اعتمادیان
bltفارس : «حاج محمد رضا اعتمادیان»؛اُسوه خیراندیشی و نیکوکاری»
bltبرنا : «اُسوه خیراندیشی و نیکوکاری»
bltآریا : در موضوعات نظام سیاسی،قضایی و اقتصادی نسبت به سایر تمدن ها دست بالاتر را در اسلام داریم
bltایکنا : بر مدار علم / از درگذشت حکم مجاهد تا افتتاح سرای فرهنگ و قرآن آیت الله هاشمی
bltایرنا : آیت الله هاشمی؛ الگویی ماندگار برای مبارزان راه آزادی و انقلاب
bltرسانیوز : قیام 19 دی؛ منشا پیروزی انقلاب/ مسوولان برای از بین بردن فقر همت کنند
bltایکنا : روز کشف حجاب؛ صفحه ای سیاه در تاریخ ایران
bltخبرآنلاین : مکتب حاج قاسم دچار سیاست زدگی نشود
bltایسنا : مکتب حاج قاسم نباید دچار سیاست زدگی شود
bltخبرگزاری حوزه : مکتب حاج قاسم دچار سیاست زدگی نشود/امروز باید گوهر انقلاب را مورد واکاوی قرار دهیم
bltایرنا : آیت الله مصباح یزدی صاحب فکر و اندیشه والا بود
bltرهیاب نیوز : سید حسین علم الهدی؛ شهیدی که با قرآن روی سینه شناسایی شد
bltروزنامه شرق : اگر هاشمی می آمد
bltخبرگزاری حوزه : پیام 3 تن از ائمه جمعه سمنان در پی ارتحال آیت الله مصباح یزدی
bltراه دانا : حکمت، اثرگذاری و درایت آیت الله مصباح به تصریح دوست و دشمن
bltجوان آنلاین : زبان گویای حق بود
bltخبرگزاری دانشجو : توصیف رهبر انقلاب از شهیدی که در «روزهای ابدی» به تصویر کشیده شد+عکس
bltدنیای اقتصاد : خاکسپاری پیکر آیت ا لله مصباح یزدی
bltسینما پرس : «روزهای ابدی» و شهیدی که رهبر انقلاب نحوه شکنجه اش را سخت توصیف کردند+عکس
bltخبرگزاری ایلنا : پیام تسلیت رئیس سازمان تعزیرات برای درگذشت آیت الله مصباح یزدی
bltمیزان : رییس کمیته امداد ارتحال آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفت
bltهم اندیشی : روایت رهبرمعظم انقلاب از شکنجه سخت یک شهید +تصاویر
bltعصر امروز : توصیف آیت الله بهجت درباره آیت الله مصباح
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.