ایزدی: اگر استیضاح ترامپ رای بیاورد از حقوق ریاست جمهوری و داشتن محافظ محروم خواهد شد / خوش چشم: زیرساخت های آمریکا فرسوده و کهنه است

ایزدی: اگر استیضاح ترامپ رای بیاورد از حقوق ریاست جمهوری و داشتن محافظ محروم خواهد شد / خوش چشم: زیرساخت های آمریکا فرسوده و کهنه است
موضوع «آمریکا؛ هیمنه پوشالی که شکست» در گفت وگوی ویژه خبری امشب 25 دی ماه 99 بررسی شد.
ایزدی: اگر استیضاح ترامپ رای بیاورد از حقوق ریاست جمهوری و داشتن محافظ محروم خواهد شد / خوش چشم: زیرساخت های آمریکا فرسوده و کهنه است

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، فواد ایزدی کارشناس مسائل آمریکا و سید مصطفی خوش چشم کارشناس مسائل بین الملل امشب 25 دی ماه با حضور در برنامه گفت وگوی ویژه خبری به بررسی موضوع آمریکا؛ هیمنه پوشالی که شکست پرداختند.

خوش چشم کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اینکه آمریکا تصویری هالیوودی و شکست ناپذیراز خود ترسیم کرده است و حتی شماری از سیاستمداران آمریکا نیز فریب این تصویر را خورده اند، اما واقعیت چیز دیگری است گفت: شرکت های آی تی در آمریکا بیشتر ذیل قدرت حزب دموکرات هستند و بخش اندکی از حزب جمهوری خواه به شاکله این کشور پایبند هستند، آمریکا چه از بعد موافقین و چه از بعد مخالفین خود را به گونه ای تصویرسازی کرده است که او را یک ابرقدرت بسیار قدرتمند از داخل می دانند.

او ادامه داد: آمریکا را از داخل قدرتمند می دانند، زیرا تصویر هالیوودی و قدرتمندانه در جنگ نرم در فضای رسانه ایجاد کرده است، بسیاری از سیاستمداران آمریکایی خوابشان برده است، بسیاری از آن ها خودشان انگار غافلگیر شده اند که وضعیت جامعه در آمریکا ملتهب است.

خوش چشم تصریح کرد: جامعه نخبگان سیاسی در آمریکا در بیرون از کشور هزینه های بسیار زیادی انجام داده اند تا به دنبال تثبیت هژمونی خودشان باشند.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اینکه رسانه های اجتماعی آمریکا تحت قیمومیت حزب دموکرات و بخشی از جمهوری خواهان هستند خاطرنشان کرد: جالب است که رسانه های اجتماعی، در های خود را به روی فرمانده کل قوای آمریکا بسته اند، آمریکا به جای فیلتر کردن شبکه های مجازی در حال خط دادن به آن ها برای با پنبه سربریدن ترامپ و هوادارانش است.

او با اشاره به اینکه هزینه های آمریکا در بیرون بیشتر شده است گفت: زیرساخت های آمریکا فرسوده و کهنه شده است، ترامپ در سال 2016 در کمپین انتخاباتی اش گفت با پولی که در منطقه خاورمیانه خرج شده می توانستند چندین بار آمریکا را آسفالت کنند.

خوش چشم با اشاره به وضعیت ایستگاه های مترو در آمریکا افزود: هزینه های زیاد آمریکا در بیرون باعث شده تا جامعه در داخل دچار فقر بیشتری شود، لذا آمریکا رو به افول است و این موضوع به دلیل فقیر شدن مردم، نداشتن پوشش مردمی و تامین اجتماعی نیست بلکه دلایل زیادی وجود دارند که سبب افول آمریکا شده است.

این کارشناس مسائل بین الملل اظهار کرد: مردم می دانستند که ترامپ شارلاتان است و کارنامه سیاسی ندارد، آن ها می دانستند که رئیس جمهور یک کشور باید دارای فضایل اخلاقی نمونه ای به عنوان فرمانده کل قوا باشد، اما آن ها کسی را انتخاب کردند که دارای رذایل اخلاقی بود، آن ها می دانستند او دچار مشکلات اقتصادی و فساد است و می دانستند که روابط اخلاقی اش دچار مشکل است لذا آن ها چقدر احساس ناامیدی می کردند که به چنین فردی که خود را بیرون از جامعه سیاسی معرفی می کرد پناه آوردند، او با زرنگی توانست رهبری این گروه ها را به عهده بگیرد.

او ادامه داد: ترامپ با زرنگی توانست رهبری آن ها را به عهده بگیرد و شعار های پوپولیستی می داد، تلویزیون و رسانه در آمریکا تاثیر گذاری زیادی در هدایت افکار عمومی دارد، جامعه غربی دچار یک سری از مشکلات است، وقتی مشکلات اقتصادی زیاد می شود، مردم اظهار نارضایتی بیشتری می کنند. آمریکا سعی می کند در روایت گری هایشان ما را غافلگیر کند و صحبت از 80 میلیون رای بایدن و 75 میلیون رای ترامپ می کند و هیچ وقت از 70 الی 80 میلیونی که رأی ندادند صحبت نمی کند.

او خاطرنشان کرد: ترامپ تولید دستگاه سیاسی آمریکا است، رسانه های آمریکا سعی می کنند، نارضایتی های فقرا و کسانی که تامین اجتماعی ندارند را به بیرون انعکاس ندهند.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اینکه خود آمریکایی ها نام اعتراضات کنونی در آمریکا را فتنه گذاشته است بیان کرد: در آمریکا شبکه مجازی و فضای رسانه های رسمی کنترلی را که داشتند دیگر ندارد، در آمریکا بیشتر حصر مجازی مطرح است، اگر ترامپ پول داشته باشد بلافاصله می تواند شبکه تلویزیونی بزند و فاکس را از رونق بیندازد.

خوش چشم ادامه داد: یک سری از جمهوریخواهان استدلال می کنند که استیضاح برای کسی است که صاحب قدرت باشد و بعد از آن نمی شود که شهروند عادی را استیضاح کرد، برخی از ساکتین از ترامپ و فردای خود می ترسند لذا آن ها می ترسند که حزب دموکرات آن ها را از سیستم بیرون بیندازند، جنبش های آمریکا تمام نخواهد شد، زیرا یک خانم تازه از راه رسیده می گوید امروز که بایدن به قدرت برسد، فردا صبح به دلیل روابط فساد انگیزی که او با اوکراین داشته وی را استیضاح می کند.

فواد ایزدی استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه اولین قربانیان استعمار آمریکا مردم خود آمریکا هستند گفت: ترامپ مولود جریان اعتراضی در آمریکا است، اما اکنون معترضان دیگر حرف ترامپ را که خواستار آرامش شده گوش نمی دهند.

ایزدی با بیان اینکه اکنون با تصویب استیضاح ترامپ، سنا حکم هیات ژوری را پیدا کرده است عنوان کرد: اگر استیضاح ترامپ رای بیاورد دیگر نه حقوق ریاست جمهوری می گیرد و نه محافظ خواهد داشت.

او افزود: زمانی پول و بودجه دولت آمریکا خوب بود و در نتیجه به امورات مردم نیز تا حدی رسیدگی می شد، اما در دو دهه اخیر وضعیت اقتصادی آمریکا دچار چالش شده است و کسری بودجه زیادی دارند و بدهی آمریکا حدود 30 تریلیون دلار و بدهی مردم آمریکا هم بیش از 60 تریلیون دلار است، بنابر این آمریکا کشور رو به افول و دچار چالش است.

این کارشناس مسائل آمریکا با بیان اینکه ترامپ مولود یک جریان اعتراضی در آمریکاست، گفت: تاریخچه استعمار آمریکایی و اروپایی ها فقط مربوط به خارج از آمریکا نیست بلکه مردم داخل آمریکا هم سال هاست که استعمار می شوند و آن ها نخستین قربانیان سیستم حاکمیتی آمریکا هستند.

انتهای پیام/


کلیدواژه های این خبر
آی تی   پنبه   مشکلات اقتصادی   آمریکا   جمهوری خواه   محافظ   پوپولیست   ریاست جمهوری   حزب دموکرات   کمپین انتخاباتی   قدرتمندانه   منطقه خاورمیانه   تصویر سازی   رئیس جمهور   فیلتر   کل قوا   هژمونی   هالیوودی   گفت وگوی ویژه خبری   روایت گری   نخبگان سیاسی   سید مصطفی خوش چشم   بین الملل   دونالد ترامپ   استیضاح ترامپ   شبکه های مجازی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «باشگاه خبرنگاران» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
فرانسیس فوکویاما، نظریه پرداز معروف آمریکایی: آمریکا از درون پوسیده؛ عوامل انحطاط پابرجاست
بلاغ مازندران
ترامپ سکوت خود را شکست: وقتش برسد کاری خواهیم کرد
فارس
اما و اگرهای واقع گرایی در سیاست خارجی دولت بایدن
خبرآنلاین
شبح ترامپ در کاخ سفید
جوان آنلاین
راهبرد بایدن در قبال ایران همان راهبرد ترامپ است
میزان
شومر رهبر جدید اکثریت سنای آمریکا شد
تسنیم
وعده اول بایدن مقابله با جنگ و خشونت داخلی شد!
جوان آنلاین
چرا آمریکا به قبل باز نخواهد گشت؟
تسنیم
وال استریت ژورنال| ترامپ در فکر تشکیل یک حزب جدید
فارس
نیوزویک: سران حزب جمهوری خواه در سخنرانی خداحافظی ترامپ شرکت نمی کنند
فارس
استیضاح ترامپ منتفی نیست/ مهره چینی های بایدن به نفع ایران است/ دو یا سه روز بعد از مراسم تحلیف، دادگاه استیضاح ترامپ برگزار می شود
برنا نیوز
آمریکا، کدخدایی چپاولگر
جوان آنلاین
مصاحبه|تحلیلگر آمریکایی: دموکراسی آمریکایی هرگز ذاتا وجود نداشته است
تسنیم
نظرسنجی| حمایت هواداران حزب جمهوری خواه از تداوم چالش های انتخاباتی
فارس
پیچیدگی های داستان ایران و آمریکا در دولت بایدن
سایت جماران
حزب جمهوری خواه دو پاره می شود؟
قدس آنلاین
درخواست لیندسی گراهام از رییس آتی سنا برای رد بند استیضاح ترامپ
ایسنا
اعتماد فروپاشیده ششم ژانویه
جوان آنلاین
ترامپیسم پایانی دارد؟
دیپلماسی ایرانی
اکثر آمریکایی ها خواستار ممنوعیت مناصب دولتی برای ترامپ هستند
فارس
تلاش برای در پایان دادن به حیات سیاسی ترامپ
ایرنا
رای به استیضاح برای حذف ترامپ در 2024
روز نو
ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکاست که دوبار استیضاح می شود
شبستان
جامعه داخلی آمریکا دلخوشی از کارنامه نخبگان سیاسی چپ و راست ندارد
شبستان
ترامپ مولود لیبرال دموکراسی آمریکا است
صدا و سیما
آلمان خواستار مجازات مسببان حمله به کنگره آمریکا شد
تسنیم
از روز های پایانی ترامپ تا افزایش تدابیر امنیتی در آمریکا
صدا و سیما
عضو جمهوری خواه کنگره: طرح استیضاح بایدن را یک روز بعد از تحلیف ارائه می کنم
فارس
«تحقیر حداکثری» ترامپ، خواسته دمکراتها
ایرنا
طرح استیضاح مجدد ترامپ تصویب شد
جوان آنلاین
سناتور جمهوری خواه: سنا بعد از پایان دوره ترامپ توانایی استیضاح او را ندارد
فارس
نخستین بار در تاریخ آمریکا؛ دونالد ترامپ برای بار دوم استیضاح شد
تیک نیوز
مجلس نمایندگان آمریکا برای دومین بار طرح استیضاح ترامپ را تصویب کرد
ایران جیب
تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس آمریکا؛ ترامپ عزل می شود؟
آفتاب
آمریکا وارد بحران سیاسی بسیار جدی شده است
مهر نیوز
رای مثبت مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح ترامپ
صدا و سیما
گام اول برای دومین استیضاح
روزنامه شرق
ترامپ زدایی
ایران آنلاین
ترامپ هوادارانش را به اجتناب از خشونت دعوت کرد
خبرگزاری دفاع مقدس
آغاز جلسه استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltبلاغ مازندران : فرانسیس فوکویاما، نظریه پرداز معروف آمریکایی: آمریکا از درون پوسیده؛ عوامل انحطاط پابرجاست
bltفارس : ترامپ سکوت خود را شکست: وقتش برسد کاری خواهیم کرد
bltخبرآنلاین : اما و اگرهای واقع گرایی در سیاست خارجی دولت بایدن
bltجوان آنلاین : شبح ترامپ در کاخ سفید
bltمیزان : راهبرد بایدن در قبال ایران همان راهبرد ترامپ است
bltتسنیم : شومر رهبر جدید اکثریت سنای آمریکا شد
bltجوان آنلاین : وعده اول بایدن مقابله با جنگ و خشونت داخلی شد!
bltتسنیم : چرا آمریکا به قبل باز نخواهد گشت؟
bltفارس : وال استریت ژورنال| ترامپ در فکر تشکیل یک حزب جدید
bltفارس : نیوزویک: سران حزب جمهوری خواه در سخنرانی خداحافظی ترامپ شرکت نمی کنند
bltبرنا نیوز : استیضاح ترامپ منتفی نیست/ مهره چینی های بایدن به نفع ایران است/ دو یا سه روز بعد از مراسم تحلیف، دادگاه استیضاح ترامپ برگزار می شود
bltجوان آنلاین : آمریکا، کدخدایی چپاولگر
bltتسنیم : مصاحبه|تحلیلگر آمریکایی: دموکراسی آمریکایی هرگز ذاتا وجود نداشته است
bltفارس : نظرسنجی| حمایت هواداران حزب جمهوری خواه از تداوم چالش های انتخاباتی
bltسایت جماران : پیچیدگی های داستان ایران و آمریکا در دولت بایدن
bltقدس آنلاین : حزب جمهوری خواه دو پاره می شود؟
bltایسنا : درخواست لیندسی گراهام از رییس آتی سنا برای رد بند استیضاح ترامپ
bltجوان آنلاین : اعتماد فروپاشیده ششم ژانویه
bltدیپلماسی ایرانی : ترامپیسم پایانی دارد؟
bltفارس : اکثر آمریکایی ها خواستار ممنوعیت مناصب دولتی برای ترامپ هستند
bltایرنا : تلاش برای در پایان دادن به حیات سیاسی ترامپ
bltروز نو : رای به استیضاح برای حذف ترامپ در 2024
bltشبستان : ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکاست که دوبار استیضاح می شود
bltشبستان : جامعه داخلی آمریکا دلخوشی از کارنامه نخبگان سیاسی چپ و راست ندارد
bltصدا و سیما : ترامپ مولود لیبرال دموکراسی آمریکا است
bltتسنیم : آلمان خواستار مجازات مسببان حمله به کنگره آمریکا شد
bltصدا و سیما : از روز های پایانی ترامپ تا افزایش تدابیر امنیتی در آمریکا
bltفارس : عضو جمهوری خواه کنگره: طرح استیضاح بایدن را یک روز بعد از تحلیف ارائه می کنم
bltایرنا : «تحقیر حداکثری» ترامپ، خواسته دمکراتها
bltجوان آنلاین : طرح استیضاح مجدد ترامپ تصویب شد
bltفارس : سناتور جمهوری خواه: سنا بعد از پایان دوره ترامپ توانایی استیضاح او را ندارد
bltتیک نیوز : نخستین بار در تاریخ آمریکا؛ دونالد ترامپ برای بار دوم استیضاح شد
bltایران جیب : مجلس نمایندگان آمریکا برای دومین بار طرح استیضاح ترامپ را تصویب کرد
bltآفتاب : تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس آمریکا؛ ترامپ عزل می شود؟
bltمهر نیوز : آمریکا وارد بحران سیاسی بسیار جدی شده است
bltصدا و سیما : رای مثبت مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح ترامپ
bltروزنامه شرق : گام اول برای دومین استیضاح
bltایران آنلاین : ترامپ زدایی
bltخبرگزاری دفاع مقدس : ترامپ هوادارانش را به اجتناب از خشونت دعوت کرد
bltصدا و سیما : آغاز جلسه استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.