هرمزگان باید به قطب فولاد کشور تبدیل شود

هرمزگان باید به قطب فولاد کشور تبدیل شود
حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندر عباس در بازدید از شرکت فولاد هرمزگان و دیدار با مدیران ارشد این شرکت از نزدیک در جریان فعالیت های این شرکت قرار گرفت .
هرمزگان باید به قطب فولاد کشور تبدیل شود

وی در جلسه معارفه فعالیت های فولاد هرمزگان و در جمع مدیران ارشد این شرکت اظهار داشت :

برای بنده جالب است و جای تقدیر دارد که فولاد هرمزگان متوقف نشده و رو به جلو در حال حرکت است و با امید به آینده در حال گسترش فعالیت های خود می باشد .

ححجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده بیان داشت : کارهای خوبی در این شرکت انجام شده ، با فعالیت هایی که داشتند امروز به نقطه ای که هست رسانده اند و برای چشم انداز آینده در گسترش صنعت فولاد هم طرح و برنامه ای دارند و بنده تشکر می کنم

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در ادامه از سرمایه گذاری بخش خصوص در استان استقبال کرد وجذب سرمایه گذار را یکی از عوامل پیشرفت هر منطقه عنوان داشت و ضمن اشاره به خصوصی بودن فولاد هرمزگان گفت :

اگر سرمایه گذاری از کشور خودمان در توسعه و سرمایه گذاری در منطقه هرمزگان پیش قدم شد نگوییم غلط است و این یک نیاز است برای گسترش صنعت استان و کشور .

یکی از کارهایی که من فکر می کنم باید به صورت جدی به آن پرداخت ، استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی است. می بایست به هر سرمایه گذاری از داخل و خارج توجه شود و ما از سرمایه گذار خارجی استقبال می کنیم .

حجت الاسلام عبادی زاده تکیه بر بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت های آن را سالم ترین نوع سرمایه گذاری در عرصه فعالیت های اقتصادی دانست و گفت : زمانی که بخش خصوصی ورود پیدا کند خود ضامن سلامت مجموعه خودش است و تمام هم و غم خود را برای این می گذارد که سود بیشتر را با هزینه کمتر بدست بیاورد

وی گفت : ما امروز معتقدیم که اگر بخواهیم کشورمان به یک جایگاهی برسد باید حمایت صورت گیرد و همگی باید عزم این را داشته باشیم و ما می بایست در بخش های توسعه ، تولید توزیع که مهمترین رکن های اقتصاد هستند تجربه دنیا را دنبال کنیم.

effb0dbf-b811-417a-85d7-ef97b7ab27ea

امام جمعه بندرعباس با اشاره به مشکلات اقتصاد دولتی گفت : ما در بخش های دولتی همیشه با مشکل رانت و مفاسد اقتصادی مواجه بوده ایم . هرجایی هم که دست دولت باشد مشکلاتش بیشتر و بیشتر می شود. امیدواری من به آینده آن صنعت که حضور بخش خصوصی در آنجا قوی تر است بیشتر می شود.

نمایده ولی فقیه در استان هرمزگان در ادامه با اشاره به به ظرفیت بنادر و اتصال به آب های آزاد با هزار و دویست کیلومتر ساحل در هرمزگان تاکید کرد : هرمزگان باید تبدیل به قطب فولاد کشور شود.

وی در بیان تاکید تبدیل شدن هرمزگان به قطب فولادی کشور اظهار داشت: ظرفیت ساحل و آب دریا ظرفیت بسیار ارزشمندی است که در بخش های مختلف می تواند زمینه های پیشرفت و آبادانی یک کشور را فراهم کند و بیش از 80 درصد شهرهای توسعه یافته در کل دنیا ، شهرهای کنار آب و ساحلی هستند.

ایشان البته با اظهار تاسف از نگاه مسئولان بیان داشت : یک حالت گریز و فرار از سواحل را در دستور کار سیاست مداران کشور داریم و متاسفانه نگاه خوبی در کشور ما وجود ندارد در حالیکه باید در سیستگذاری های کلان کشور این موضوع دیده شود.

وی با اشاره تبعات آبادانی مناطق ساحلی از جمله تسهیل صادرات و واردات، استفاده از ظرفیت های آبی در صنعت ، دسترسی به راه های بین المللی و آزاد و غیره از تبعات آبادانی مناطق ساحلی ، سیاست گریز و فرار از ساحل را را با سیاست های کشورهای استعمارگر مقایسه کرده و گفت : کشور های استعمار گر نیز مایل بودند کاری کنند که مناطق ساحلی آباد نشود چرا که می دانستند اگر این مناطق آباد شوند به رشد و بالندگی کشور کمک خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان دستور رهبر انقلاب مبنی بر توسعه سواحل مکران را نمونه ای از هدایت های ایشان برای ادامه نیافتن مسیر کج تاریخ دانست و عنوان کرد : قطعا رهبر انقلاب در حال انتقال این نگاه به مسوولان هستند که برای آبادانی کشورمان باید روی گسترش و توسعه بنادر و ایجاد بنادر جدید در سطح کشور سرمایه گذاری شود.

وی با تشکر از فولاد هرمزگان در در بخش مسئولیت های اجتماعی اظهار داشت : این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی کارهای خوبی انجام داده است . و اظهار امیدواری کرد سطح مشارکت مسئولیت های اجتماعی و کمک به حوزه فعالیت های اجتماعی بیشتر و بالاتر رود

امام جمعه بندرعباس با اشاره به وضعیت کرونا و مشکلات ناشی از آن در استان گفت: با شروع همه گیری کرونا با مشکل جدی مواجه بودیم .دوستان ما در صنعت فولاد کمک های خوبی کردند . وی این فعالیت را باعث ایجاد امید در مردم دانست و گفت : مردم با ادیدن این فعالیت ها به آینده امیدوار می شوند که هرچه صنعت در هرمزگان گسترش پیدا کند به نفع مردم است و تاثیرات آن را در سفره خود خواهند دید

نماینده ولی فقیه در بخش آخر سخنان خود به اشتغال اشاره و اظهار داشت : من تقاضا دارم که در اشتغال به این بحث به شکل جدی نگاه شود استان هرمزگان طبق آمار رسمی در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی چهارمین استان به لحاظ سطح بیکاری است و ما می دانیم که این استان به لحاظ صنایع سنگین وضعیت خوبی دارد

هرمزگان در صنایع سنگین و سبک جز چند استان برتر کشور است به هر میزانی که صنایع کمک کنند نرخ بیکاری در این استان کاهش پیدا می کند این همان نقطه ای است که تعامل دو سویه است .تعامل صنعت با توسعه منطقه ای، مردم را امیدوار می کند.

در ابتدای این جلسه مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ضمن عرض خوشامدگویی، در گزارشی فعالیت های تولیدی ، اقتصادی و مسئولیت های اجتماعی شرکت فولاد هرمزگان را تشریح کرد.

فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان اولویت فعلی فولادهرمزگان را تامین نیاز داخل برای حمایت از صنایع پایین دستی و اشتغال آن ها عنوان کرد .

وی با اشاره به مشکلات تحریم ها گفت : تحریم ها به یک فرصت تبدیل شد و بخشی از نیاز های صنایع توسط نیروهای داخلی با همکاری شرکت های دانش بنیان مرتفع شد .

مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به حضور فولاد هرمزگان در بورس گفت : میزان فروش ، درامد و هزینه و همه اطلاعت مالی شرکت در کدال موجوداست و از این لحاظ عملکرد شرکت شفاف می باشد .

وی با اشاره به اینکه تمامی حساب های مالی فولا هرمزگان در همین استان است گفت : فولاد هرمزگان تمام مالیات خودکه بالغ بر 200 میلیارد تومان است در همین استان پرداخت می کند. انتظار می رود مسئولان استان به دنبال روشهایی باشند تا این مالیات به جای منتقل شدن به تهران برای توسعه همین استان استفاده شود.

ارزانی با اشاره به اشتغال زایی مستقیم حدود 3700 نفر و اشتغال زایی غیر مستقیم هفتاد هزار نفر در فولاد هرمزگان گفت :

هرمزگان استان محرومی است. در همین خصوص باید صدای این استان در کشور بیشتر شنیده شود. به عنوان مثال وقتی دولت در صدد است که بنا به دلایل مختلف برق یا گاز منطقه ای را قطع کند سراغ این استان و دیگر استان های محروم نیاید تا صنایعی که در این استان مشغول به فعالیت هستند با چالش روبرو نشوند.

و نیاز است تا استان به صنایع یاری رساند و حمایت کند تا صنایع بتوانند ماموریت اصلی خود که تولید می باشد را انجام دهند .

وی در ادامه به طرح های توسعه ای شرکت که شامل کارخانه نورد 1.2 میلیون تنی ورق عریض و افزایش ظرفیت 1.5 به 2 میلیون تنی زیر سقف تختال اشاره و تاکید کرد : برای این طرح های توسعه از دولت پولی دریافت نمی کنیم .

ارزانی در ادامه گفت : شرکت فولاد هرمزگان در چهار ماه اخیر سه بار رکورد تولید را بهبود بخشیده است و در واقع همکاران همانند سایر مردم توانستند کرونا را مدیریت و با آن زندگی کنند.

در بحث مسوولیت های اجتماعی نیز شاید یکی از موثر ترین شرکت هایی باشیم که در این زمینه در حال کمک به استان هستیم. و تقریبا در همه مواردی چون سیل، زلزله، کرونا، ورزش و مباحث فرهنگی و اجتماعی نیز تلاش شده تا شرکت حضور فعال داشته باشد.

ارزانی در پایان اظهار امیدواری کرد که هرمزگان به قطب سوم صنعت فولاد کشور تبدیل شود.


کلیدواژه های این خبر
محور هراز   فولاد   هرمزگان   صادرات   بنادر   سواحل   ائمه جمعه   ولایت فقیه   ساحل   بخش خصوصی   استعمار   بندر گناوه   آبادانی   دریا   مناطق ساحلی   آب های آزاد   نماینده ولی فقیه   مفاسد اقتصادی   کشورهای استعمارگر   اقتصاد   صنعت   سرمایه گذاری   سرمایه گذاران   وبا   چشم انداز   شرکت فولاد   سواحل مکران  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «شمانیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
احداث 6 سد جدید در هرمزگان
بازار نیوز
6 سد جدید در هرمزگان احداث می شود
تسنیم
ردیف بودجه ویژه برای حمایت از طرح های پرورش ماهی و میگو اختصاص یابد
ایرنا
ردیف بودجه ویژه برای طرح های پرورش ماهی و میگو اختصاص یابد
مهر نیوز
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان: صنایع آب بر در کنار دریا مستقر شوند
تسنیم
تمام بار نیازهای بندری را نباید بر دوش بندر شهیدرجایی گذاشت
ایسنا
سیاستگذاران نگاه ویژه به توسعه سواحل هرمزگان داشته باشند
ایرنا
مسئولان شرایط لازم برای سرمایه گذاری در سواحل مکران را فراهم کنند
مهر نیوز
مسوولان شرایط لازم را برای سرمایه گذاران در سواحل مکران فراهم کنند
ایرنا
اشتغال دریا محور در هرمزگان و بوشهر
بازار نیوز
هرمزگان و بوشهر در مسیر توسعه اشتغال دریا محور
ایران آنلاین
تقدیر از اقدامات صورت گرفته در فولاد هرمزگان
خبرگزاری موج
بازدید نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندر عباس از شرکت فولاد هرمزگان
تسنیم
هرمزگان باید به قطب فولاد کشور تبدیل شود/نگاه گریز و فرار از سواحل جای تاسف دارد
ایسنا
طرح های توسعه ای در منطقه ویژه پارسیان حمایت می شود
ایرنا
هرمزگان باید به قطب فولاد کشور تبدیل شود
بولتن نیوز
استانداری هرمزگان از اقدامات توسعه ای در منطقه ویژه پارسیان حمایت می کند
تسنیم
بازدید نماینده ولی فقیه از فولاد هرمزگان
ماین نیوز
حمایت از توسعه در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان
خبرگزاری موج
از هر اقدام توسعه ای در منطقه ویژه پارسیان حمایت خواهیم کرد
برنا نیوز
تکنولوژی را فدای تولید فولاد نکنیم/ فولاد با تکنولوژی قدیمی هیچ قدرتی برای رقابت در بازارهای جهانی نخواهد داشت
تیتر20
«جاسک» غنی از ثروت محروم از توسعه؛ هدف گذاری برای جبران عقب ماندگی ها
قدس آنلاین
بررسی قوانین سد راه فعالیت سرمایه گذاران بخش خصوصی/ سهم استان مازندران از سبد بودجه کشور طی 15 سال گذشته 4 درصد کاهش یافت
خبرگزاری خانه ملت
30 هکتار زمین برای اجرای طرح زیست بوم نوآوری و فناوری در چابهار مهیا است/ شرکت های دانش بنیان زمینه ساز اشتغالزایی در منطقه
عصر هامون
ایجاد دسترسی به بازار 3.5 میلیارد نفری شرق کشور
صبح تهران
اجرای قانون مناطق آزاد سرمایه گذاری در مکران را تسهیل می کند
ایرنا
روند هوشمندسازی بنادر، تا الان
تین نیوز
هرمزگان؛ کانون توسعه اقتصاد دریا محور کشور
خبرگزاری ایلنا
توسعه فولاد مبارکه خیانت است
انتخاب
در جلسه وزیر صمت با اعضا اتاق بازرگانی تبریز، چه گذشت؟
بازار نیوز
805 تن کالای تولیدی هرمزگان به خارج از کشور صادرشد
ایرنا
دست اندازهای صنعت سرب و روی ایران
اقتصاد آنلاین
تدبیر دولت برای توسعه و ایجاد بنادر بزرگ اقیانوسی در هرمزگان
ایرنا
پیگیری مشکلات کشاورزی و آبزی پروری استان در دیدار عبدالکریم جمیری با وزیر جهاد کشاورزی
ایسنا
اشتغالزایی 28 هزار نفری با اجرای طرح پتروپالایش مکران
ایرنا
طرح توسعه منطقه شرق هرمزگان با جدیت دنبال می شود
ایسنا
اجرای طرح توسعه شرق هرمزگان در قالب طرح توسعه سواحل مکران
مهر نیوز
توسعه مکران بدون مشارکت اجتماعی به پایداری لازم نمی رسد
مهر نیوز
دو هزار طرح گردشگری در کشور در حال اجراست
برنا نیوز
سواحل مکران سرشار از فرصت
آریا
اخبار مرتبط
bltبازار نیوز : احداث 6 سد جدید در هرمزگان
bltتسنیم : 6 سد جدید در هرمزگان احداث می شود
bltایرنا : ردیف بودجه ویژه برای حمایت از طرح های پرورش ماهی و میگو اختصاص یابد
bltمهر نیوز : ردیف بودجه ویژه برای طرح های پرورش ماهی و میگو اختصاص یابد
bltتسنیم : نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان: صنایع آب بر در کنار دریا مستقر شوند
bltایسنا : تمام بار نیازهای بندری را نباید بر دوش بندر شهیدرجایی گذاشت
bltایرنا : سیاستگذاران نگاه ویژه به توسعه سواحل هرمزگان داشته باشند
bltمهر نیوز : مسئولان شرایط لازم برای سرمایه گذاری در سواحل مکران را فراهم کنند
bltایرنا : مسوولان شرایط لازم را برای سرمایه گذاران در سواحل مکران فراهم کنند
bltبازار نیوز : اشتغال دریا محور در هرمزگان و بوشهر
bltایران آنلاین : هرمزگان و بوشهر در مسیر توسعه اشتغال دریا محور
bltخبرگزاری موج : تقدیر از اقدامات صورت گرفته در فولاد هرمزگان
bltتسنیم : بازدید نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندر عباس از شرکت فولاد هرمزگان
bltایسنا : هرمزگان باید به قطب فولاد کشور تبدیل شود/نگاه گریز و فرار از سواحل جای تاسف دارد
bltایرنا : طرح های توسعه ای در منطقه ویژه پارسیان حمایت می شود
bltبولتن نیوز : هرمزگان باید به قطب فولاد کشور تبدیل شود
bltتسنیم : استانداری هرمزگان از اقدامات توسعه ای در منطقه ویژه پارسیان حمایت می کند
bltماین نیوز : بازدید نماینده ولی فقیه از فولاد هرمزگان
bltخبرگزاری موج : حمایت از توسعه در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان
bltبرنا نیوز : از هر اقدام توسعه ای در منطقه ویژه پارسیان حمایت خواهیم کرد
bltتیتر20 : تکنولوژی را فدای تولید فولاد نکنیم/ فولاد با تکنولوژی قدیمی هیچ قدرتی برای رقابت در بازارهای جهانی نخواهد داشت
bltقدس آنلاین : «جاسک» غنی از ثروت محروم از توسعه؛ هدف گذاری برای جبران عقب ماندگی ها
bltخبرگزاری خانه ملت : بررسی قوانین سد راه فعالیت سرمایه گذاران بخش خصوصی/ سهم استان مازندران از سبد بودجه کشور طی 15 سال گذشته 4 درصد کاهش یافت
bltعصر هامون : 30 هکتار زمین برای اجرای طرح زیست بوم نوآوری و فناوری در چابهار مهیا است/ شرکت های دانش بنیان زمینه ساز اشتغالزایی در منطقه
bltصبح تهران : ایجاد دسترسی به بازار 3.5 میلیارد نفری شرق کشور
bltایرنا : اجرای قانون مناطق آزاد سرمایه گذاری در مکران را تسهیل می کند
bltتین نیوز : روند هوشمندسازی بنادر، تا الان
bltخبرگزاری ایلنا : هرمزگان؛ کانون توسعه اقتصاد دریا محور کشور
bltانتخاب : توسعه فولاد مبارکه خیانت است
bltبازار نیوز : در جلسه وزیر صمت با اعضا اتاق بازرگانی تبریز، چه گذشت؟
bltایرنا : 805 تن کالای تولیدی هرمزگان به خارج از کشور صادرشد
bltاقتصاد آنلاین : دست اندازهای صنعت سرب و روی ایران
bltایرنا : تدبیر دولت برای توسعه و ایجاد بنادر بزرگ اقیانوسی در هرمزگان
bltایسنا : پیگیری مشکلات کشاورزی و آبزی پروری استان در دیدار عبدالکریم جمیری با وزیر جهاد کشاورزی
bltایرنا : اشتغالزایی 28 هزار نفری با اجرای طرح پتروپالایش مکران
bltایسنا : طرح توسعه منطقه شرق هرمزگان با جدیت دنبال می شود
bltمهر نیوز : اجرای طرح توسعه شرق هرمزگان در قالب طرح توسعه سواحل مکران
bltمهر نیوز : توسعه مکران بدون مشارکت اجتماعی به پایداری لازم نمی رسد
bltبرنا نیوز : دو هزار طرح گردشگری در کشور در حال اجراست
bltآریا : سواحل مکران سرشار از فرصت
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.