ادامه صعود بورس های جهانی

ادامه صعود بورس های جهانی
به جز بورس شانگهای، سایر بورس های مهم بورسی دنیا سبز ماندند.
ادامه صعود بورس های جهانی

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، ترامپ در تازه ترین اقدام ضد چینی خود، اتباع آمریکایی را از خرید سهام یا سرمایه گذاری در شرکت هایی که تحت کنترل یا دارای ارتباط با ارتش چین هستند، منع کرده است. دوران ریاست جمهوری ترامپ یکی از پر تنش ترین دوره ها در روابط واشنگتن و پکن بود. به جز جنگ تجاری که به اعمال متقابل تعرفه های اضافی بر حجم وسیعی از تجارت دو طرف منجر شد، شمار زیادی از شرکت های چینی از جمله بزرگ ترین تراشه سازان چینی و همچنین غول های فناوری ارتباطات این کشور نظیر هوآوی توسط آمریکا تحریم شدند. آمریکا همچنین امسال کنسولگری چین در شهر هوستون را نیز تعطیل کرد که این اقدام با واکنش متقابل چین مواجه شد.

شاخص خوش بینی به اقتصاد آمریکا در ابتدای ماه ژانویه به 50.1 واحد رسیده که این رقم نسبت به ماه قبل 1.1 درصد بیشتر شده است و نخستین افزایش خوش بینی در طول سه ماه اخیر محسوب می شود. فعالان اقتصادی آمریکا امیدوارند توزیع واکسن سرانجام آغازی بر پایان کابوس کرونا باشد و شروع به کار دولت جدید نیز امید آن ها را افزایش داده است. با این حال هنوز خانوارهای آمریکایی به مانند بسیاری از شهروندان کشورهای دیگر بخش بیشتری از درآمد خود را به نسبت قبل از زمان شیوع بحران کرونا پس انداز می کنند تا بتوانند در صورت کاهش درآمد خود از پس شرایط برآیند.

ترکیب تیم آینده دولت بایدن به تدریج در حال کامل تر شدن است و معرفی گزینه های میانه رو برای پست های کلیدی تا حد زیادی باعث آسودگی خاطر معامله گران از در پیش بودن روزهای متعادل تر شده است. طی روزهای آینده دموکرات ها که اکثریت کنگره را در دست دارند برای بار دوم ترامپ را استیضاح خواهند کرد و انتظار می رود نتیجه مشابهی مانند استیضاح قبلی تکرار شود یعنی استیضاح در کنگره رای بیاورد اما در سنا رد شود. هدف اصلی دموکرات ها از این اقدام به پایان رساندن عمر سیاسی ترامپ عنوان می شود.

هنوز معامله گران نسبت به پتانسیل اقتصادها برای احیای کامل تا پایان سال جاری مطمئن نیستند و بسیاری از دشواری های ایجاد شده ناشی از کرونا به قوت خود باقی هستند. به گفته اتاق بازرگانی آمریکا، حدود 61 درصد خرده فروشان آمریکایی اعلام کرده اند با کاهش تقاضای مصرفی در بین مشتریان خود مواجه شده اند. در بخش ساخت و ساز نیز ساخت ساختمان های جدید در این کشور در سال 2020 به نسبت سال قبل 28.9 درصد کاهش پیدا کرده است. در حوزه بازار کار نیز با وجود آن که حدود 22 میلیون فرصت شغلی در این کشور احیا شده است اما هنوز 9.8 میلیون نفر از شهروندان آمریکایی بیکار هستند.

با وجود کاهش اشتغال زایی اقتصاد آمریکا، نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا پایان ماه دسامبر باز هم کاهشی شد و رقم 6.7 درصد را ثبت کرد. این نرخ بیکاری که 0.1 درصد کمتر از ماه قبل بوده، کمترین نرخ بیکاری این کشور در طول 9 ماه اخیر است. تخمین زده می شود در این ماه حدود 71 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است تا بدین ترتیب کل فرصت های شغلی احیا شده از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور به حدود 22 میلیون برسد.

با تایید رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط کنگره، جو بایدن از ابتدای بهمن به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور کار خود را آغاز خواهد کرد. این تایید در حالی انجام شد که شماری از طرفداران ترامپ با ورود به بخش هایی از کنگره باعث ایجاد مشکلاتی در کار کنگره شدند و در برخورد پلیس با معترضین نیز چهار نفر کشته و تعدادی دستگیر شدند. دونالد ترامپ در نهایت از تحویل قدرت به بایدن خبر داد اما ادعای خود مبنی بر تقلب در انتخابات ماه نوامبر را مجددا تکرار کرد.

طبق اعلام وزارت کار آلمان تا پایان ماه نوامبر متوسط نرخ بیکاری در بزرگ ترین اقتصاد اروپا به 4.5 درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل تغییری پیدا نکرده است تا بدین ترتیب بالاترین نرخ بیکاری آلمان از دسامبر 2015 تاکنون به ثبت برسد. طی این مدت شمار افراد بیکار آلمانی با 10 هزار نفر افزایش نسبت به ماه قبل یک میلیون و 980 هزار نفر رسیده و جمعیت شاغلان نیز در آلمان در این ماه با 0.02 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 42 میلیون و 170 هزار نفر رسیده است.

تاکنون بیش از 93 میلیون و 215 هزار و 813 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که در این بین یک میلیون و 994 هزار و 857 نفر جان خود را از دست داده اند. در بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با 396 هزار و 3 نفر، برزیل با 206 هزار و 188 نفر، هند با 151 هزار و 924 نفر، مکزیک با 136 هزار و 917 نفر و انگلیس با 84 هزار و 767 نفر بوده است.

کریس گافنی- تحلیلگر ارشد بازار سرمایه در موسسه تی آی بنک - گفت: تزریق نقدینگی جدید به بازارها در قالب بسته های حمایتی جدید در شماری از کشورها باعث می شود تا معامله گران با خیال آسوده تری وقایع آینده را دنبال کنند. سال 2020 یک سال معمولی نبود و روند معاملات بازار نشان می دهد که با توجه به ریسک های سال 2020 بازارها هنوز قادر به ادامه مسیر بدون حمایت های سیاست گذاران نیستند. نوسانات بازار در ماه های اخیر زیاد بوده است و بازگشت آرامش نیازمند زمان خواهد بود.

بورس آمریکا

در وال استریت، همه شاخص ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با 0.24 درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح 31 هزار و 133.50 واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی 500» با 0.17 درصد صعود تا سطح 3816.21 واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با 0.3 درصد جهش در سطح 13 هزار و 168.51 واحدی بسته شد.

بورس های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی 100" بورس لندن با 0.84 درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح 6801.96 واحد بسته شد. شاخص "دکس 30" بورس فرانکفورت در آلمان با صعود 0.35 درصدی و ایستادن در سطح 13 هزار و 988.70 واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک 40" بورس پاریس با افزایش 0.33 درصدی در سطح 5681.14 واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس 35" 0.14 درصد بالا رفت و به 8372.40 واحد رسید.

بورس های آسیایی

در معاملات بورس های آسیا، شاخص ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی 225" بورس توکیو ژاپن با صعود 0.85 درصدی تا سطح 28 هزار و 698.38 واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ 0.93 درصد بالا رفت و در سطح 28 هزار و 496.46 واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای کامپوزیت" ریزش 1.93 درصدی را تجربه کرد و در سطح 5470.46 واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس 200" بورس سیدنی با 0.43 درصد افزایش و ایستادن در سطح 6715.35 واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است)

نفت

در بازار طلای سیاه روند قیمت ها صعودی بود. هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با 0.62 درصد صعود به 53.60 دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با افزایش 0.39 درصدی به ازای 56.46 دلار در هر بشکه مبادله شد.

طلا و نقره

همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا با صعود 1.72 درصدی نسبت به روز قبل در سطح 1847.43 دلار معامله شد. هر اونس نقره با افزایش 0.25 درصدی به ازای 25.69 دلار مبادله شد.

انتهای پیام


کلیدواژه های این خبر
تراشه   ساخت و ساز   فرصت شغلی   بیکار   واشنگتن   آمریکا   اتاق بازرگانی   میانه رو   جو بایدن   خرید آنلاین   کنگره   استیضاح   نتایج انتخابات ریاست جمهوری   کاهش درآمد   رئیس جمهور   هوآوی   معامله گران   نرخ بیکاری   واکسن   ویروس کرونا   معترضین   هوستون   کنسولگری چین   چین   اشتغال   جنگ تجاری   دونالد ترامپ   بیکاری   درآمد   سرمایه گذاری   پکن   بازار کار   اقتصاد جهان   فعالان اقتصادی   اقتصاد آمریکا   دموکرات ها   بورس های جهانی   بحران کرونا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایسنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
«بایدن» چگونه پیروز شد و چه در پیش دارد
ایران آنلاین
تحلیف بایدن زیر شبح ترامپ
روزنامه شرق
تحلیف بایدن زیر شبح ترامپیسم
روزنامه شرق
روز آرام دلار در بازارهای جهانی
ایسنا
«ترامپ» برای بایدن در کاخ سفید یک نامه گذاشت
راه امروز
نخستین واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدن
ایسنا
چرا آمریکا به قبل باز نخواهد گشت؟
تسنیم
ترامپ برای بایدن در کاخ سفید یک نامه گذاشت
فرارو
بورس های آسیا و آمریکا سبز ماندند
فرارو
پایان ریاست جمهوری ویرانگر ترامپ
تیتر20
چهار سال ریاست ویرانگر ترامپ تمام شد
الف
تحلیل ایندیپندنت از میراث ترامپ
انصاف نیوز
میراث ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای آمریکا چه بود؟
ایسنا
کلی گویی با دست خالی در آخرین سال دولت/ آخرین فرمان تحریم ترامپ در واپسین روز/ از هم اکنون به فکر بازار شب عید باشید
مشرق نیوز
صعود بورس ها در آمریکا و آسیا
ایسنا
دلار به عقب رانده شد
ایسنا
چهار سال ویرانگری ترامپ - تحلیل دیلی تلگراف
انصاف نیوز
چهار سال ریاست جمهوری ویرانگر ترامپ تمام شد
ایسنا
بورس اروپا بر خلاف آسیا و آمریکا اندکی رشد کرد
پول نیوز
آرامش در بازارهای ارزی خارجی
صبحانه با خبر
ریزش بورس ها در آمریکا و آسیا
ایسنا
هشدار امنیتی پکن به شهروندانش در آمریکا
باشگاه خبرنگاران
ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا
فردا نیوز
واکنش فدرال رزرو به برنامه بایدن چیست؟
اقتصاد آنلاین
بورس های جهانی صعودی شدند
اقتصاد آنلاین
بورس ریزش کرد
فرتاک نیوز
ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا در جهان
ایسنا
فرصت بایدن به اقتصاد و بازارها
دنیای اقتصاد
بورس جهانی با رشد بسته شد
پول نیوز
ادامه صعود بورس های جهانی
آفتاب
ترامپ سرمایه گذاری در چین را سخت تر کرد
ایسنا
روز خوب بورس های جهانی
ایسنا
مسیر بورس ها در اروپا و آمریکا جدا شد
ایسنا
بایدن هم خواستار برکناری ترامپ شد
بولتن نیوز
ریزش بورس های اروپا و آمریکا
ایسنا
ناامیدی آمریکا از بهتر شدن وضعیت
اقتصاد آنلاین
نمره مردودی اشتغال ترامپ
دنیای اقتصاد
بی تفاوتی بازار سهام به خبرهای بد
اقتصاد نیوز
بورس آسیا و اروپا رشد کردند
پول نیوز
بی میلی بایدن به استیضاح یا برکناری ترامپ / مدتهاست معتقدم ترامپ کفایت رئیس جمهوری ندارد
نامه نیوز
اخبار مرتبط
bltایران آنلاین : «بایدن» چگونه پیروز شد و چه در پیش دارد
bltروزنامه شرق : تحلیف بایدن زیر شبح ترامپ
bltروزنامه شرق : تحلیف بایدن زیر شبح ترامپیسم
bltایسنا : روز آرام دلار در بازارهای جهانی
bltراه امروز : «ترامپ» برای بایدن در کاخ سفید یک نامه گذاشت
bltایسنا : نخستین واکنش بازارهای مالی به آمدن بایدن
bltتسنیم : چرا آمریکا به قبل باز نخواهد گشت؟
bltفرارو : ترامپ برای بایدن در کاخ سفید یک نامه گذاشت
bltفرارو : بورس های آسیا و آمریکا سبز ماندند
bltتیتر20 : پایان ریاست جمهوری ویرانگر ترامپ
bltالف : چهار سال ریاست ویرانگر ترامپ تمام شد
bltانصاف نیوز : تحلیل ایندیپندنت از میراث ترامپ
bltایسنا : میراث ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای آمریکا چه بود؟
bltمشرق نیوز : کلی گویی با دست خالی در آخرین سال دولت/ آخرین فرمان تحریم ترامپ در واپسین روز/ از هم اکنون به فکر بازار شب عید باشید
bltایسنا : صعود بورس ها در آمریکا و آسیا
bltایسنا : دلار به عقب رانده شد
bltانصاف نیوز : چهار سال ویرانگری ترامپ - تحلیل دیلی تلگراف
bltایسنا : چهار سال ریاست جمهوری ویرانگر ترامپ تمام شد
bltپول نیوز : بورس اروپا بر خلاف آسیا و آمریکا اندکی رشد کرد
bltصبحانه با خبر : آرامش در بازارهای ارزی خارجی
bltایسنا : ریزش بورس ها در آمریکا و آسیا
bltباشگاه خبرنگاران : هشدار امنیتی پکن به شهروندانش در آمریکا
bltفردا نیوز : ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا
bltاقتصاد آنلاین : واکنش فدرال رزرو به برنامه بایدن چیست؟
bltاقتصاد آنلاین : بورس های جهانی صعودی شدند
bltفرتاک نیوز : بورس ریزش کرد
bltایسنا : ریزش بورس ها پس از دو میلیونی شدن قربانیان کرونا در جهان
bltدنیای اقتصاد : فرصت بایدن به اقتصاد و بازارها
bltپول نیوز : بورس جهانی با رشد بسته شد
bltآفتاب : ادامه صعود بورس های جهانی
bltایسنا : ترامپ سرمایه گذاری در چین را سخت تر کرد
bltایسنا : روز خوب بورس های جهانی
bltایسنا : مسیر بورس ها در اروپا و آمریکا جدا شد
bltبولتن نیوز : بایدن هم خواستار برکناری ترامپ شد
bltایسنا : ریزش بورس های اروپا و آمریکا
bltاقتصاد آنلاین : ناامیدی آمریکا از بهتر شدن وضعیت
bltدنیای اقتصاد : نمره مردودی اشتغال ترامپ
bltاقتصاد نیوز : بی تفاوتی بازار سهام به خبرهای بد
bltپول نیوز : بورس آسیا و اروپا رشد کردند
bltنامه نیوز : بی میلی بایدن به استیضاح یا برکناری ترامپ / مدتهاست معتقدم ترامپ کفایت رئیس جمهوری ندارد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.