برنامه تام هنکس، لیدی گاگا و جنیفر لوپز در تحلیف بایدن/ ترامپ اعلام نامزدی می کند؟

برنامه تام هنکس، لیدی گاگا و جنیفر لوپز در تحلیف بایدن/ ترامپ اعلام نامزدی می کند؟
شش روز مانده به مراسم تحلیف و آغاز به کار جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا، خیابان های پایتخت این کشور رنگ و روی امنیتی گرفته و هزاران نیروی گارد ملی و پلیس مخفی محدوده مرکزی واشنگتن و محوطه اطراف کنگره آمریکا را قرق کرده اند.
برنامه تام هنکس، لیدی گاگا و جنیفر لوپز در تحلیف بایدن/ ترامپ اعلام نامزدی می کند؟

همزمان با تصویب طرح استیضاح دونالد ترامپ برای بار دوم، گفتگوها درباره چگونگی برگزاری جلسات استیضاح در مجلس سنا به مناقشه جدیدی میان دو حزب دموکرات و جمهوری خواه بدل شده است.

روز پنجشنبه، 14 ژانویه، در حالی که خبر اجرای موسیقی توسط لیدی گاگا و جنیفر لوپز در مراسم تحلیف جو بایدن و کامالا هریس و گویندگی تام هنکس برای تماشاگران مجازی این مراسم در روز 20 ژانویه، توجه بسیاری را به خود جلب کرد، گزارش های نهادهای امنیتی و پلیس اف بی آی درباره برنامه ریزی شبه نظامیان تندرو حامی دونالد ترامپ برای برگزاری تجمع و یورش به ساختمان های دولتی در پایتخت و تمامی مراکز 50 ایالت آمریکا، چگونگی برگزاری مراسم تحلیف را تحت تاثیر قرار داد.

مراسم تحلیف چگونه برگزار خواهد شد؟

آن طور که رسانه های آمریکا گزارش کرده اند مکان برگزاری مراسم ادای سوگند همچون سنت گذشته در بالکن بخش غربی ساختمان کنگره آمریکا برگزار خواهد شد.
قرار است در حوالی 12 ظهر - زمانی که رسما دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ تمام می شود - جو بایدن و کامالا هریس در حضور قاضی القضات دیوان عالی، جان رابرتز، سوگند یاد کنند اما بر خلاف سنوات گذشته، امسال رئیس جمهوی جدید و معاونش مسیر میان کنگره تا کاخ سفید را در رژه ای از میان صفوف مردم طی نخواهند کرد.
نیویورک تایمز نوشته، در عوض قرار است بایدن و هریس در حالی که صفوفی از سربازان یگان های مختلف ارتش کنار آنها رژه می روند مسیری حدود یک کیلومتر و نیم را طی کنند و پس از آن راهی کاخ سفید شوند.
یک سنت شکنی دیگر احتمالا این خواهد بود که به هنگام رسیدن جو بایدن و همسرش جیل به مقابل کاخ سفید، رئیس جمهوری در حال خروج، یعنی دونالد ترامپ و همسرش ملانیا، به آنها خوش آمد نخواهند گفت.
ترامپ همچنین گفته به مراسم تحلیف جو بایدن نخواهد رفت. حضور رئیس جمهوی در حال خروج از کاخ سفید در مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید یکی از نمادهای انتقال مسالمت آمیز قدرت در آمریکاست هر چند الزام قانونی برای این کار وجود ندارد.
آن طور که گزارش شده احتمالا ترامپ صبح روز چهارشنبه، 20 ژانویه واشنگتن را به مقصد مجموعه لوکس و ویلایی خود در فلوریدا ترک خواهد کرد و احتمالا همزمان با برگزاری مراسم تحلیف در ظهر همان روز، در یک ضیافت ناهار از قصد خود برای نامزدی در انتخابات چهار سال دیگر - 2024 - سخن خواهد گفت.
در همین حال قرار است لیدی گاگا، خواننده معروف آمریکایی سرود ملی آمریکا را در این مراسم بخواند. این مراسم قرار است به طور زنده از شبکه های تلویزیونی پخش شود که بخشی از آن را تام هنکس، هنرپیشه سرشناس هالیوود اجرا خواهد کرد و گروه های سرشناسی چون بون جو وی هم در ادامه روز به اجرای زنده موسیقی خواهند پرداخت.
بنا شده در ساعت 5:30 عصر 19 ژانویه، یعنی یک روز پیش از مراسم تحلیف هم در محوطه مقابل بنای یادبود ابراهام لینکلن در مرکز واشنگتن، به یاد حدود 385 هزار قربانی ویروس کرونا مراسم ویژه ای همچون آتش بازی و نمایش نور با پهپادها برگزار شود.
به علت شیوع ویروس کرونا از پیش اعلام شده بود که عموم مردم اجازه حضور در مراسم تحلیف امسال را نخواهند داشت. این تصمیم با توجه به حمله خونین هواداران ترامپ به ساختمان کنگره در روز 6 ژانویه، ابعاد جدیدتری هم به خود گرفته و حتی سفر جو بایدن از ایالت دلاور به واشنگتن دی سی که قبلا قرار بود توسط یک قطار ویژه صورت گیرد، اکنون از بیم تهدیدهای امنیتی لغو شده است.

مراسم تحلیف در سایه استیضاح دوم ترامپ

در حالی که معمولا رسانه های آمریکا در روزهای منتهی به مراسم تحلیف از برنامه های رئیس جمهوری جدید و میراث رئیس جمهوری قبلی سخن می گویند، تصویب طرح استیضاح دونالد ترامپ که عصر چهارشنبه، 13 ژانویه، در مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها روی داد، سرتیتر اخبار آمریکا را تحت تاثیر خود قرار داده و آقای ترامپ را همچنان در کانون توجه ها قرار داده است.
در حقیقت، توجه کانونی رسانه ها به ترامپ احتمالا با خروج او از کاخ سفید در روز 20 ژانویه هم پایان نخواهد یافت چرا که با مخالفت میچ مک کانل، رئیس جمهوری خواه مجلس سنا، عملا برگزاری مراسم رسیدگی به استیضاح آقای ترامپ به بعد از مراسم تحلیف و آغاز به کار جو بایدن موکول شده است.
سناتور مک کانل، که پس از پیروزی دو نامزد دموکرات در انتخابات سنا جورجیا، به زودی باید کرسی ریاست مجلس سنا را به چاک شومر، رهبر دموکرات های این مجلس واگذار کند، روز چهارشنبه تنها دقایقی پس از تصویب طرح استیضاح آقای ترامپ در مجلس نمایندگان گفت که بنا ندارد تقویم و دستور جلسات فعلی مجلس سنا را برای رسیدگی به استیضاح آقای ترامپ تغییر دهد. این به آن معنی است که مجلس سنا زودتر از روز 19 ژانویه تشکیل جلسه نخواهد داد. یعنی حدود 24 ساعت پیش از مراسم تحلیف.
مجلس نمایندگان آمریکا برای دومین بار دونالد ترامپ را استیضاح کرد
با این حال، مک کانل که یکی از حامیان اصلی دونالد ترامپ در چهار سال گذشته بوده از تصویب طرح استیضاح در مجلس نمایندگان استقبال کرده و به حلقه نزدیک دستیارانش گفته که معتقد است دعوت ترامپ از هوادارنش برای آمدن به واشنگتن و ترغیب آنها برای رفتن به سوی کنگره که در پی آن یورش خونین به داخل این ساختمان صورت گرفت، رفتاری واجد استیضاح بوده است و او تمایل دارد که ادله دادستان های مجلس نمایندگان را که تحت مدیریت جیمی راسکین، نماینده دموکرات ایالت مریلند به سنا خواهند رفت، گوش کند و پس از آن درباره رای خود برای محکوم یا تبرئه کردن آقای ترامپ تصمیم گیری خواهد کرد.
اظهاراتی که بسیاری آن را شکاف جدی میان میچ مک کانل و دونالد ترامپ تعبیر کرده اند. روز گذشته هم لیز چنی، سومین جمهوری خواه ارشد در مجلس نمایندگان هم در بیانیه ای شدیدالحن گفت که به طرح استیضاح آقای ترامپ رای مثبت می دهد چون آقای ترامپ را مسئول وقوع حمله ششم ژانویه به کنگره می داند. خانم چنی که دختر دیک چنی، معاون ریاست جمهوری در دوره جورج دبلیو بوش است به همراه 9 نماینده جمهوری خواه دیگر روز گذشته به طرح استیضاح دونالد ترامپ رای دادند تا او تنها رئیس جمهوری تاریخ این کشور شود که تنها ظرف چهار سال حضور در کاخ سفید دو بار استیضاح شد. / بی بی سی


کلیدواژه های این خبر
واشنگتن   آمریکا   مناقشه   جمهوری خواه   هالیوود   مجلس سنا   حزب دموکرات   جو بایدن   اف بی آی   کنگره   نهادهای امنیتی   کاخ سفید   یادبود   استیضاح   اجرای زنده   مجازی   نامزدی   رئیس جمهور   ناهار   تام هنکس   گارد ملی   خونین   جنیفر لوپز   کنگره آمریکا   ویروس کرونا   موسیقی   بالکن   مراسم تحلیف   یورش   تحلیف   واشنگتن دی سی   دونالد ترامپ  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایران آنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
کارگردان برنده اسکار «ترامپ» را به «هیتلر» تشبیه کرد
ایرنا
تهدیدات علیه اعضای کنگره آمریکا در آستانه استیضاح ترامپ
صدا و سیما
استیضاح ترامپ برای نمایندگان کنگره حاشیه ساز شد
مثلث
اعضای کنگره در آستانه استیضاح ترامپ تهدید شدند
مشرق نیوز
تهدیدات علیه اعضای کنگره آمریکا در آستانه برگزاری جلسه استیضاح ترامپ
فارس
کنگره آمریکا همچنان محصور در میان فنس و سیم خاردار
مشرق نیوز
اولین اظهارات ترامپ پس از ترک کاخ سفید
خبر خودرو
تحولات آمریکا؛ تلاش دموکرات ها برای جلوگیری از ریاست جمهوری ترامپ در آینده
میزان
شبح ترامپ در کاخ سفید
جوان آنلاین
پلوسی: زمان استیضاح ترامپ را به مجلس سنا ابلاغ خواهیم کرد
باشگاه خبرنگاران
راه بایدن چندان هموار نیست
دیپلماسی ایرانی
ابلاغ استیضاح ترامپ در مجلس سنا / دستور جو بایدن برای توزیع واکسن کرونا
رکنا نت
دولت ترامپ برنامه ای در توزیع واکسن نداشت
اقتصاد آنلاین
بایدن در روز نخست کاری برخی از سیاست های ترامپ را لغو کرد
فرارو
مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا درشرایط امنیتی شدید/بایدن و کاملا هریس سوگند یاد کردند+ تصاویر
هم اندیشی
خروج در انزوا، تحلیف در وحشت
مثلث
تحلیف بایدن زیر شبح ترامپ
روزنامه شرق
تحلیف بایدن زیر شبح ترامپیسم
روزنامه شرق
وعده اول بایدن مقابله با جنگ و خشونت داخلی شد!
جوان آنلاین
تخلیه ساختمان دیوان عالی آمریکا از بیم بمبگذاری
فرتاک نیوز
ساعاتی نفس گیر در کاخ سفید/کاخ در انتظار مستاجر جدید/ ساعاتی کاخ سفید به پادگان تبدیل شد/درآستانه تحلیف بایدن/کاخ سفید زیر چمکه های سربازان امریکایی
آرا نیوز
تحلیف در پادگان واشنگتن+عکس
صراط
تحلیف در پادگان واشنگتن
قلم نیوز
ترامپ در قتل های کنگره شریک جرم است
بولتن نیوز
پلوسی: ترامپ در قتل های حمله به کنگره شریک جرم است
خبرگزاری دانشجو
نیوزویک: سران حزب جمهوری خواه در سخنرانی خداحافظی ترامپ شرکت نمی کنند
آفتاب
ترامپ در سخنرانی خداحافظی خبر از شروع جنبش داد!+عکس
اعتدال
واشنگتن با نزدیک شدن مراسم تحلیف بایدن، پادگان شد
ایران اکونومیست
تحلیف در پادگان/عکس
خبرآنلاین
پلوسی: ترامپ در قتل های کنگره شریک جرم است
فارس
تحولات آمریکا؛ سایه سنگین ترس بر مراسم تحلیف پنجاه و نهم
میزان
سخنرانی خداحافظی ترامپ هم بودار بود!
سایت جماران
تحلیل ایندیپندنت از میراث ترامپ
انصاف نیوز
میراث ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای آمریکا چه بود؟
ایسنا
واشنگتن شهری که پادگان شد
مهر نیوز
حال و هوای محاصره واشنگتن به روایت لوموند
خبر خودرو
تدابیر شدید امنیتی در پایتخت آمریکا/ لغو سفر جو بایدن به واشنگتن با قطار +عکس
جام نیوز
تحلیف بایدن و هریس چگونه خواهد بود
ایسنا
روایت لوموند از «محاصره نظامی واشنگتن»
برنا نیوز
حال و هوای محاصره نظامی واشنگتن به روایت لوموند
خبرآنلاین
اخبار مرتبط
bltایرنا : کارگردان برنده اسکار «ترامپ» را به «هیتلر» تشبیه کرد
bltصدا و سیما : تهدیدات علیه اعضای کنگره آمریکا در آستانه استیضاح ترامپ
bltمثلث : استیضاح ترامپ برای نمایندگان کنگره حاشیه ساز شد
bltمشرق نیوز : اعضای کنگره در آستانه استیضاح ترامپ تهدید شدند
bltفارس : تهدیدات علیه اعضای کنگره آمریکا در آستانه برگزاری جلسه استیضاح ترامپ
bltمشرق نیوز : کنگره آمریکا همچنان محصور در میان فنس و سیم خاردار
bltخبر خودرو : اولین اظهارات ترامپ پس از ترک کاخ سفید
bltمیزان : تحولات آمریکا؛ تلاش دموکرات ها برای جلوگیری از ریاست جمهوری ترامپ در آینده
bltجوان آنلاین : شبح ترامپ در کاخ سفید
bltباشگاه خبرنگاران : پلوسی: زمان استیضاح ترامپ را به مجلس سنا ابلاغ خواهیم کرد
bltدیپلماسی ایرانی : راه بایدن چندان هموار نیست
bltرکنا نت : ابلاغ استیضاح ترامپ در مجلس سنا / دستور جو بایدن برای توزیع واکسن کرونا
bltاقتصاد آنلاین : دولت ترامپ برنامه ای در توزیع واکسن نداشت
bltفرارو : بایدن در روز نخست کاری برخی از سیاست های ترامپ را لغو کرد
bltهم اندیشی : مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا درشرایط امنیتی شدید/بایدن و کاملا هریس سوگند یاد کردند+ تصاویر
bltمثلث : خروج در انزوا، تحلیف در وحشت
bltروزنامه شرق : تحلیف بایدن زیر شبح ترامپ
bltروزنامه شرق : تحلیف بایدن زیر شبح ترامپیسم
bltجوان آنلاین : وعده اول بایدن مقابله با جنگ و خشونت داخلی شد!
bltفرتاک نیوز : تخلیه ساختمان دیوان عالی آمریکا از بیم بمبگذاری
bltآرا نیوز : ساعاتی نفس گیر در کاخ سفید/کاخ در انتظار مستاجر جدید/ ساعاتی کاخ سفید به پادگان تبدیل شد/درآستانه تحلیف بایدن/کاخ سفید زیر چمکه های سربازان امریکایی
bltصراط : تحلیف در پادگان واشنگتن+عکس
bltقلم نیوز : تحلیف در پادگان واشنگتن
bltبولتن نیوز : ترامپ در قتل های کنگره شریک جرم است
bltخبرگزاری دانشجو : پلوسی: ترامپ در قتل های حمله به کنگره شریک جرم است
bltآفتاب : نیوزویک: سران حزب جمهوری خواه در سخنرانی خداحافظی ترامپ شرکت نمی کنند
bltاعتدال : ترامپ در سخنرانی خداحافظی خبر از شروع جنبش داد!+عکس
bltایران اکونومیست : واشنگتن با نزدیک شدن مراسم تحلیف بایدن، پادگان شد
bltخبرآنلاین : تحلیف در پادگان/عکس
bltفارس : پلوسی: ترامپ در قتل های کنگره شریک جرم است
bltمیزان : تحولات آمریکا؛ سایه سنگین ترس بر مراسم تحلیف پنجاه و نهم
bltسایت جماران : سخنرانی خداحافظی ترامپ هم بودار بود!
bltانصاف نیوز : تحلیل ایندیپندنت از میراث ترامپ
bltایسنا : میراث ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای آمریکا چه بود؟
bltمهر نیوز : واشنگتن شهری که پادگان شد
bltخبر خودرو : حال و هوای محاصره واشنگتن به روایت لوموند
bltجام نیوز : تدابیر شدید امنیتی در پایتخت آمریکا/ لغو سفر جو بایدن به واشنگتن با قطار +عکس
bltایسنا : تحلیف بایدن و هریس چگونه خواهد بود
bltبرنا نیوز : روایت لوموند از «محاصره نظامی واشنگتن»
bltخبرآنلاین : حال و هوای محاصره نظامی واشنگتن به روایت لوموند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.