پیام من و سایر شهدا را به گوش مردم برسانید/ انقلاب درونی صحت رسیدن به لقاءالله است

پیام من و سایر شهدا را به گوش مردم برسانید/ انقلاب درونی صحت رسیدن به لقاءالله است
در فرازی از وصیت نامه شهید «شعبان علی حاجیان کلاریجانی» آمده است: پیام من و سایر شهدا را به گوش مردم برسانید پیامی که محتوای آن دل کندن از دنیای پوچ و بی وفاست و انقلاب درونی صحت رسیدن به لقاءالله می باشد.
پیام من و سایر شهدا را به گوش مردم برسانید/ انقلاب درونی صحت رسیدن به لقاءالله است

پیام من و سایر شهدا را به گوش مردم برسانید/ انقلاب درونی صحت رسیدن به لقاءالله استبه گزارش خبرنگار دفاع پرس از ساری، به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در زادروز شهید «شعبان علی حاجیان کلاریجانی» زندگی نامه و وصیت نامه این شهید را از نظر می گذرلنیم.

زندگی نامه شهید:

«یارعلی و زهرا» در سال 1346 صاحب فرزندی شدند که نامش را «شعبان علی» گذاشتند. نو رسیده ای برخاسته از دامان سرسبز «کلاریجان» زیرآب. پدر، کارمند ذوب آهن بود و مادر، گرم خانه داری و فرزندپروری.

شعبانعلی که از همان اَوان طفولیت، تحت تربیت دینی خانواده رشد کرده بود، قبل از ورود به مدرسه، قرآن را نزد «مُلّارمضان آرون» آموخت و به معارف الهی آشنا شد.

به دلیل مهاجرت خانواده به روستای «پارسی»، تحصیلات ابتدائی شعبان علی در دبستان «جامی» این محل طی شد. دانش آموز پایه سوّم مقطع راهنمایی در مدرسه «17 شهریور» قائم شهر بود که به عزم حضور در میدان جهاد، سنگر علم را ترک گفت.

او که هماره خود را به زیور خصائل نیک می آراست، در ادب و تواضع نسبت به والدین، زبانزد بود و در اطاعت پذیری از آنان، پیشتاز. علاوه بر آن، به سبب گشاده روئی و ملاطفت در رفتار و گفتار نیز، از محبوبیتی خاص نزد دیگران برخوردار بود.

در بیان تقیدات دینی شعبا نعلی، همین بس که در ادای فرائض واجب و مستحب، اهتمامی ویژه داشت. با قرآن، این سرچشمه لایزال حق نیز، مانوس بود و در عمل به فرامین آن، کوشا.

حضور در تظاهرات ضدّ طاغوت، پخش اعلامیه و شعارنویسی، از جمله فعالیت های انقلابی شعبان علی به شمار می رود. با تشکیل بسیج، در پایگاه مقاومت زادگاهش همکاری چشمگیری، در زمینه گشت و نگهبانی و فعالیت های فرهنگی و دینی به انجام رساند. اوکه شهادت «عباسعلی بخشیان»، در تحول فکری اش تأثیر زیادی داشت، مدتی بعد از فوت پدر، عزم رفتن به جبهه کرد.

برادرش «ناصر» در این خصوص نقل می کند: «او در اوّلین اعزامش، در سیزده سالگی به همراه برادرم رضایت نامه ای تنظیم کردند و از مادرم اجازه رفتن گرفتند. برادرم را برای اعزام قبول کردند، امَا شعبان علی به دلیل سنّ کمش پذیرفته نشد. او هم با تغییر سن شناسنامه ای خود، راهی پادگان امام حسین تهران شد و بعد از طی دوره آموزش 45 روزه، به جمع برادران رزمنده اش در جبهه ها پیوست.»

شعبانعلی بعد از عضویت در سپاه فیروزکوه، با همراهی لشکر 27 محمدرسول الله (ص)، راهی میادین نبرد شد. اندیمشک، دوکوهه و هورالعظیم، از جمله آوردگاه حضور وی به شمار می رود، که در کِسوت دوشکاچی و تخریب چی انجام گرفت؛ و سرانجام، شعبان علی در 23/12/1363، طی عملیات بدر در جزیره مجنون، به جمع هم سنگران شهیدش پیوست. جسم مطهّرش نیز بعد از گذشت چهارده بهار از تقویم روزگار، با تشییع بر شانه های اهالی شهیدپرور سوادکوه، در گلستان شهدای روستای پارسی به خاک آرمید.

وصیت نامه شهید:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَ لا تَحسَبَنَّ اَّلذینَ قُتِلُوا فی سَبیلِ الله اَمواتاً بَل اَحیاَ عِندَ رَبِّهِم یَرزُقون»

کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید بلکه آن ها زنده اند و در نزد خدای خویش روزی می خورند. حمد و سپاس خدای را که در پیشگاه جلالش آنچنان مقهور باشند که نتوانند از خویشتن اراده ای ابراز کنند فرمان آن است که او فرموده است و تدبیر آن است که او تقدیر کرده است پروردگارا در آنجا که دین و دنیای ما به فساد تهدید شوند دنیای ما را در راه دین ما فدا ساز بگذار آنچه ناپایدار و نااستوار است به راه پایدار و استوار قربانی شود.

با سلام به مهدی (عج) انتقامگر نهان در پرتو غیبت و امام این خروشنده بیدارگر و شهیدانی که مشتاقانه به پیشباز مرگ شتافتند و گلوله ها را عاشقانه بر سینه فشردند تا اسلام جاودان بماند دلیر مردانی که دل از خانه و کاشانه بریدند و آگاهانه و عاشقانه در صحرای عشق منزل گزیدند و به جای بالش سلاح بر بالین گرفتند تا به کرکسان بگویند که دین خدا را پاسدار و حافظند این ها فجر آفرینان و خیبر شکنان و طلایه دارانند.

با سلام و درود بر شما امت حزب الله و خانواده بزرگوار که همیشه در جبهه و پشت جبهه حافظ انقلاب و یاور رزمندگان هستید همچنان در راه بزرگتان که راهبرش امام است استوار باشید و به نوشته ای را که بر روی این تکه کاغذ درج نموده ام پیام نامعین است نه وصیت نامه، زیرا هر کسی که شهید می شود مرده نیست بلکه به تعبیر قرآن زنده ایست که در نزد خدایش روزی می خورد اینجانب با آگاهی کامل که از شهادت دارم برای دفاع از اسلام و حیثیت انقلاب اسلامی و دفاع از مملکت اسلامی به فرمان بزرگ رهبر مسلمانان جهان رهبر عالیقدر حضرت امام خمینی به جبهه اعزام شدم شتافتم و امید است که خون ما نهال نوپای انقلاب اسلامی را بارور کند و شهادت ما موجب آگاهی و رشد فکری جامعه جهانی اسلام گردد.

برادران عزیز من از شما می خواهم تا آنجا که در توان دارید از اسلام و امام عزیز دفاع کنید و همیشه در صحنه حاضر شوید و نگذارید این شیطان صفتان به اسلام و امام عزیز لطمعه ای وارد کنند، چون اگر امام را از ما بگیرند و اسلام و قرآن ما را از ما بگیرند مثل این است که همه چیزمان را از ما گرفتند حتی در مقابل این زبونی و ضعف و تسلیم آخرت ما که اگر جاودان بوده به عذاب الهی مبدل می سازند همچنان که خودشان در عذابند اگر خواهان اسلام و قرآن هستید هرگز امام را تنها نگذارید از او اطاعت کنید و اطاعت از او اطاعت از انبیا و اطاعت از انبیا اطاعت از خدا است برادران و خواهران من، ندای آکنده به خون شهدا را بشنوید و بر شما وصیت می کنم که وای بر شما که اگر در این شرایط بر سر مال و منال دنیا جنگ و دعوا کنید به سوی خدا پرواز کنید وآخرت و روز محشر و آتش جهنم را در نظر بگیرید و الا پشیمان خواهید شد.

خداوندا در این دنیا که نتوانستم آنطور که تو می خواهی زندگی کنم پس مرگم را آنچنان قرار ده که لااقل بدینگونه کفاره گناهان کبیره و صغیره خود را ادا کرده باشم. خدایا تو خودت می دانی که برای همین عازم جبهه های حق علیه باطل شدم تا شاید بتوانم قدمی در راه رضای تو بردارم.

خدایا چقدر شیرین است که شهید بمیرم همچون شهدائی که جنازه شان در باطلاق ها مفقود و بی اثر می ماند. سخن از این است که انسان جنازه اش چه شود چه آنان که در خیبر جنازه شان در باطلاق ها مانده، ولی اجر و منزلتش مورد رحمت خداوند رحمان می باشد.

مادر عزیز در این عملیات شرکت می کنیم، ولی تقدیر از آن خداوند است که سعادت شهید شدن را دارم یا آنکه سعادت داشته باشم که اسیر یا مفقود گردم و جنازه ام در این حور بزرگ بی اثر بماند، ولی هیچگونه ناراحتی به خودتان راه ندهید که مردن در هر کجا که باشد زمین از آن خدا و همه جا محضر اوست، ولی چه بهتر که انسان با سخت ترین وجه شهادت برسد و توشه ای برای آخرت بردارد.

ولی تذکر جزئی دارم وجود جریانات و گروهکهاست که هر دوی این ها مکمل یکدیگرند و غذای گرگان بیشه های شرق و غرب را تدارک می بینند، ولی بدانند که اربابشان با همه قدرت در مقابل این امام و اسلام و امتش ایستاده حال که شما نطفه ها و نوکران آن ها هستید مگر می شود از این طریق یا از راه دیگر اسلام را به آن همه ضخامت زخم نمائیم اسلام دین حضرت محمد (ص) می باشد و راهنمایش قرآن و جانشینانش ائمه معصومین و حافظ آن ولایت فقیه بزرگوار همچون امام، و امتی که هر روزش عاشورا و هر زمینش کربلا می باشد و از برادران و خواهران حزب الله می خواهم که غرق در جریانات نشوند و به فکر حفظ اسلام از گزند شرق و همچنان گوش به رهنمود امام عزیز باشند.

در خاتمه از برادران خود می خواهم که اینجانب شما را رساننده پیام خود به جامعه معرفی می کنم که فقط بعد از شهادتم ناله نکنید علاوه بر اینکه ناله نمی کنید پیام من و سایر شهدا را به گوش مردم برسانید پیامی که محتوای آن دل کندن از دنیای پوچ و بی وفاست و انقلاب درونی صحت رسیدن به لقاءالله می باشد و امام را همه حال یاور باشید و در صراط مستقیم قدم بردارید.

و سلام بر تو ای مادر عزیزم اکنون که به خواست خداوند منان توفیق آن را پیدا نمودم تا در میدان امتحان الهی راه یابم امیدوارم که در این راه مورد لطف خداوند بزرگ قرار گیرم مادرم آیا از اینکه از وجود پر ثمر عمرت یک شهید پرورش یافته و در مکتب الهی بیرون آمده است افتخار نمی کنی آیا الانی که توانسته ای در مهمترین برهه از زمان و تاریخ آن هم در زمانی که اسلام عزیز مورد حملات گوناگون شرق و غرب قرار گرفته است قربانی ناقابلی را اهدا کنید خرسند نیستید اگر جوابت برای رضای خدا است که درود خدا بر رسول گرامی اش بر تو باد که خوب اسلام را شناخته ای و از امتحان الهی سربلند و فاتحه بیرون آمده ای مادر جان امیدوارم آن شیر پاکی را که به من داده ای بر من حلال کنی گریه مکن مادر عزیزم که هر قطره از اشک تو تیری است بر جگرم، سرت را بلند کن و با صدای بلند بگو که ما پیروزیم و به مادرانی همچون شما ها وعده خواهیم داد که شمائید در بهشت موعود، چون هدیه کردید فرزندانتان را در راه خدا. پس گریه نکن، چون امام بزرگوارمان در سوگ فرزندش اشک نریخت مادرجان می دانم که مشکل است، ولی مشکل تر از این نیست که اسلام نباشد و قرآن نباشد داغ فرزندان را می توان تحمل کرد، ولی داغ اینکه اسلام را از ما بگیرند نمی شود تحمل کرد خوشحال و امیدوار باش و هرگز از یاد خدا غافل نشو و همیشه و در همه جا به یاد خدا باش؛ و خواهران عزیزم من از شما انتظار دارم که برایم گریه نکنید همانند بانوی اسلام حضرت زینب (س) در برابر مشکلات و فقدان برادر حقیرتان مقاومت و سکوت را حدالامکان مراعات کرده تا دشمنان اسلام و منافقین بدانند که هر زمان خواهرانی همچون شما ها پیرو زینب (س) هستند که برادران خود را با افتخار هدیه به اسلام می کنند خواهرجان من از شما می خواهم که در حفظ حجاب خود کوشا باشید تا با رعایت حجاب خود مشت محکمی بر دهان شرق و غرب و فرهنگشان و منافقین کوردل بزنید و به گفته حضرت فاطمه (س) زن موقعی به سوی خدا نزدیک می شود که حجابش را حفظ کند.

در خاتمه از کلیه برادران و خواهران می خواهم که هر بدی از سویم نسبت به شما سرزد مرا ببخشید و حلالم کنید و از همه شما التماس دعا دارم در ضمن قضای نماز و روزه ام را که برای بنده به جا می آورید حداقل دو ماه روزه بگیرید و یکسال هم نماز بخوانید.

والسلام

خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار

خدایا تا ظهور دولت یار خمینی را نگهدار

مرگ بر آمریکا، مرگ بر شوروی، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر منافقین

شعبانعلی حاجیان

مورخه: 20/12/1363

انتهای پیام/


کلیدواژه های این خبر
روزه   تقویم   ونیز   مستحب   وصیت نامه شهید   فیروزکوه   قرآن کریم   تواضع   ساری   مدرسه قرآن   مانوس   فرزندپروری   رزمندگان اسلام   طاغوت   حاجیان   مجنون   پارسی   امام حسین علیه السلام   محمدرسول الله   پیشتاز   سوادکوه   دانش آموزان   فعالیت های فرهنگی   خانه داری   چهلمین سالگرد دفاع مقدس  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «خبرگزاری دفاع مقدس» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
پیام آور خون شهیدان باشید/ با ماسک اسلام به خود اسلام خیانت نکنید
خبرگزاری دفاع مقدس
برای خدا و رضای او بکوشید
خبرگزاری دفاع مقدس
مروری بر زندگی شهید «علی اصغر صابر»
خبرگزاری دفاع مقدس
قبل از هر چیز خودسازی را شروع کنید که بر هر چیز مقدم است
خبرگزاری دفاع مقدس
مسئله اتحاد تنها رمز پیروزی ماست/ اتحادتان را حفظ کنید
خبرگزاری دفاع مقدس
به دور این رهبر حلقه بزنید و او را تنها نگذارید/ متحد شوید تا آمریکا و اسرائیل را از پای درآورید
خبرگزاری دفاع مقدس
همواره پشتیبان امام امت باشید و در صحنه نبرد حاضر شوید
خبرگزاری دفاع مقدس
تا جائی که قدرت دارید برای اسلام و انقلاب اسلامی کار کنید/ تمامی کارتان باید برای رضای خدا باشد
خبرگزاری دفاع مقدس
امام یک نعمت است که خداوند به امت اسلام عطا کرده است
خبرگزاری دفاع مقدس
حرمت خون شهیدان را حفظ کنید/ کاری نکنید دشمنان اسلام سوءاستفاده نمایند
خبرگزاری دفاع مقدس
شهدای انقلاب؛ رسانه های مقاومت
خبرگزاری بسیج
شهدا صدای حقانیت انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان رساندند
خبرگزاری دفاع مقدس
نگاهی به زندگی شهید «حجت حدادی»
خبرگزاری دفاع مقدس
نفاق و تفرقه را دور بیندازید/ وحدت و یگانگی را پیشه خود سازید
خبرگزاری دفاع مقدس
مسئله لبیک به امام یعنی دست کشیدن از همه کشش های دنیوی
خبرگزاری دفاع مقدس
حکایت شهیدی که بخاطر قرآن تنبیه شد
خبرگزاری دفاع مقدس
همیشه پیرو خط امام و ولایت فقیه و پشتیبان روحانیت باشید
خبرگزاری دفاع مقدس
هر کجا که هستید به یاری اسلام بشتابید/ باید بپا خیزیم که اسلام و قرآن در معرض خطر قرار گرفته است
خبرگزاری دفاع مقدس
عملیات کربلای 5 سکوی پرواز شهید «هاشمی»
خبرگزاری دفاع مقدس
علاقه به اسلام و روحانیت را در دل هایتان زیاد کنید
خبرگزاری دفاع مقدس
از امت شهیدپرور ایران می خواهم که از انقلاب و امام خمینی حمایت کامل نمایند
خبرگزاری دفاع مقدس
برای حفظ دین باید از خویش و از عزیزترین عزیزان خویش در راه خدا گذشت
خبرگزاری دفاع مقدس
در محور دستورات اسلام حرکت نمائیم/ در برابر این خون های شهدا مسئولیم
خبرگزاری دفاع مقدس
تا آخرین قطره خون تا از دستاورد های انقلاب و نظام پاسداری کنید
خبرگزاری دفاع مقدس
همیشه و در همه حال پشتیبان و حامی جمهوری اسلامی باشید
خبرگزاری دفاع مقدس
شور انقلابی از سالگرد شهادت سردار دلها تا دهه بصیرت
خبرگزاری بسیج
مروری بر زندگی شهید «سید صادق (سعید) صادقی»
خبرگزاری دفاع مقدس
پیروان امام حسین (ع) شهادت در سنگر را عبادت می دانند
خبرگزاری دفاع مقدس
تا توان در بدن دارید از اسلام عزیز دفاع کنید که یک عمل واجب است
خبرگزاری دفاع مقدس
با حفظ وحدت و انسجام در جامعه فعالیت کنید
خبرگزاری دفاع مقدس
هرگز از ولایت فقیه دور نشوید و هیچگاه از امت شهیدپرور فاصله نگیرید
خبرگزاری دفاع مقدس
نگاهی به زندگی شهید «محمدرضا بابایی»
خبرگزاری دفاع مقدس
در این دنیا باید با ظلم جنگید حتی به قیمت جان/ دشمن از اتحاد شما می ترسد
خبرگزاری دفاع مقدس
نگاهی به زندگی شهید «محمد شعبانیان»
خبرگزاری دفاع مقدس
به چیزی جز اسلام فکر نکنید/ از ولایت فقیه و روحانیون متعهد پشتیبانی کنید
خبرگزاری دفاع مقدس
مبادا کاری کنید که دشمنان اسلام از شما نقطه ضعف بگیرند
خبرگزاری دفاع مقدس
آگاه و هوشیار باشید که دشمنان دست بردار ما نیستند
خبرگزاری دفاع مقدس
پیام این انقلاب را به مردم برسانید
خبرگزاری دفاع مقدس
مسئولین جمهوری اسلامی نباید در مقابل افراد خاص نرمش نشان دهند
خبرگزاری دفاع مقدس
دست وحدت نسبت به هم بیشتر بفشارید/ سد محکمی در مقابل توطئه گران باشید
خبرگزاری دفاع مقدس
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری دفاع مقدس : پیام آور خون شهیدان باشید/ با ماسک اسلام به خود اسلام خیانت نکنید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : برای خدا و رضای او بکوشید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : مروری بر زندگی شهید «علی اصغر صابر»
bltخبرگزاری دفاع مقدس : قبل از هر چیز خودسازی را شروع کنید که بر هر چیز مقدم است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : مسئله اتحاد تنها رمز پیروزی ماست/ اتحادتان را حفظ کنید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : به دور این رهبر حلقه بزنید و او را تنها نگذارید/ متحد شوید تا آمریکا و اسرائیل را از پای درآورید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : همواره پشتیبان امام امت باشید و در صحنه نبرد حاضر شوید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : تا جائی که قدرت دارید برای اسلام و انقلاب اسلامی کار کنید/ تمامی کارتان باید برای رضای خدا باشد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : امام یک نعمت است که خداوند به امت اسلام عطا کرده است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : حرمت خون شهیدان را حفظ کنید/ کاری نکنید دشمنان اسلام سوءاستفاده نمایند
bltخبرگزاری بسیج : شهدای انقلاب؛ رسانه های مقاومت
bltخبرگزاری دفاع مقدس : شهدا صدای حقانیت انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان رساندند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : نگاهی به زندگی شهید «حجت حدادی»
bltخبرگزاری دفاع مقدس : نفاق و تفرقه را دور بیندازید/ وحدت و یگانگی را پیشه خود سازید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : مسئله لبیک به امام یعنی دست کشیدن از همه کشش های دنیوی
bltخبرگزاری دفاع مقدس : حکایت شهیدی که بخاطر قرآن تنبیه شد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : همیشه پیرو خط امام و ولایت فقیه و پشتیبان روحانیت باشید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : هر کجا که هستید به یاری اسلام بشتابید/ باید بپا خیزیم که اسلام و قرآن در معرض خطر قرار گرفته است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : عملیات کربلای 5 سکوی پرواز شهید «هاشمی»
bltخبرگزاری دفاع مقدس : علاقه به اسلام و روحانیت را در دل هایتان زیاد کنید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : از امت شهیدپرور ایران می خواهم که از انقلاب و امام خمینی حمایت کامل نمایند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : برای حفظ دین باید از خویش و از عزیزترین عزیزان خویش در راه خدا گذشت
bltخبرگزاری دفاع مقدس : در محور دستورات اسلام حرکت نمائیم/ در برابر این خون های شهدا مسئولیم
bltخبرگزاری دفاع مقدس : تا آخرین قطره خون تا از دستاورد های انقلاب و نظام پاسداری کنید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : همیشه و در همه حال پشتیبان و حامی جمهوری اسلامی باشید
bltخبرگزاری بسیج : شور انقلابی از سالگرد شهادت سردار دلها تا دهه بصیرت
bltخبرگزاری دفاع مقدس : مروری بر زندگی شهید «سید صادق (سعید) صادقی»
bltخبرگزاری دفاع مقدس : پیروان امام حسین (ع) شهادت در سنگر را عبادت می دانند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : تا توان در بدن دارید از اسلام عزیز دفاع کنید که یک عمل واجب است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : با حفظ وحدت و انسجام در جامعه فعالیت کنید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : هرگز از ولایت فقیه دور نشوید و هیچگاه از امت شهیدپرور فاصله نگیرید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : نگاهی به زندگی شهید «محمدرضا بابایی»
bltخبرگزاری دفاع مقدس : در این دنیا باید با ظلم جنگید حتی به قیمت جان/ دشمن از اتحاد شما می ترسد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : نگاهی به زندگی شهید «محمد شعبانیان»
bltخبرگزاری دفاع مقدس : به چیزی جز اسلام فکر نکنید/ از ولایت فقیه و روحانیون متعهد پشتیبانی کنید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : مبادا کاری کنید که دشمنان اسلام از شما نقطه ضعف بگیرند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : آگاه و هوشیار باشید که دشمنان دست بردار ما نیستند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : پیام این انقلاب را به مردم برسانید
bltخبرگزاری دفاع مقدس : مسئولین جمهوری اسلامی نباید در مقابل افراد خاص نرمش نشان دهند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : دست وحدت نسبت به هم بیشتر بفشارید/ سد محکمی در مقابل توطئه گران باشید
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.