خبر خوش / مبلغ یارانه نقدی 110 هزار تومان می شود

خبر خوش / مبلغ یارانه نقدی 110 هزار تومان می شود
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 با اعلام رقم 106 هزار میلیارد تومان مابه التفاوت ارز 4200 و 17500 تومانی مصوب در این کمیسیون گفت: در کمیته های مربوط تا پایان هفته در خصوص نحوه پرداخت مابه التفاوت ارز که می تواند از طریق بن کارت، یارانه نقدی یا یارانه دارویی باشد، تصمیم گیری می شود.
خبر خوش / مبلغ یارانه نقدی 110 هزار تومان می شود

رحیم زارع در خصوص مباحث مطرح شده در زمینه نرخ ارز در نشست غیرعلنی مجلس گفت: مواردی در خصوص تک نرخی شدن ارز مطرح شد، در لایحه بودجه دولت قصد داشت با ظرافت خاصی ارز را بر اساس نرخ نیمایی به فروش برساند.

زارع با تأکید بر این که تاکنون مابه التفاوت ارز 4200 تومانی و 17 هزار و 500 تومانی، 106 هزار میلیارد تومان است که قصد داریم به صورت مستقیم به دست مردم برسانیم، اظهار کرد: پیش بینی می شود در کمیته های مربوط تا پایان هفته در خصوص نحوه پرداخت مابه التفاوت ارز که می تواند از طریق بن کارت، یارانه نقدی یا یارانه دارویی باشد، تصمیم گیری شود.

با فرض توزیع این رقم بین 80 میلیون از افرادی که اکنون یارانه نقدی دریافت می کنند، هر فرد در هر ماه 110 هزار تومان یارانه جدید و با فرض اختصاص این مبلغ به 60 میلیون نفر یارانه بگیر معیشتی، هر فرد در هر ماه 147 هزار تومان یارانه جدید دریافت خواهد کرد.

کمیسیون تلفیق با حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی یارانه ارزی به کالاهای اساسی را تعدیل کرد. دولت برای سال آینده 8 میلیارد دلار با قیمت 4 هزار و 200 تومانی در نظرگرفته بود تا صرف واردات کالاهای اساسی شود.

با توجه به آن که 8 میلیارد دلار از منابع دولت با عنوان یارانه نقدی بین اشخاص توزیع می شود تغییرات نرخ ارز می تواند حجم ریالی آن را جابه جا کند.

در همین خصوص پیش از این نرخ تبدیل این میزان ارز، به پول داخلی بر مبنای دلار 4 هزار و 200 تومانی بود. اکنون این رقم به 17 هزار و 500 تومان تغییر پیدا کرده است. حاصلضرب ارقام فوق نشان می دهد که پیش از این 33 هزار و 600 میلیارد تومان مجموع هزینه سالانه یارانه نقدی بوده که با نرخ ارز دولتی جدید این مبلغ به 140 هزاز میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

مابه التفاوت این دو رقم حجم پولی است که از این تغییر نرخ ارز به کل میزان یارانه اضافه می شود.این مبلغ در حدود 106 هزار میلیارد تومان محاسبه می شود. سه سناریوی احتمالی برای هزینه این مبلغ وجود دارد.

توزیع این رقم بین 80 میلیون نفر نشان می دهد که به رقم یارانه نقدی برای اشخاص در هر ماه حد اقل 110 هزار تومان افزوده خواهد شد.

مبلغ طرح حمایت معیشتی دولت بر مبنای بُعد خانوار و از 55 هزار تومان تا سقف حداکثر 205 هزار تومان به ازای هر خانوار پرداخت می شود در حالی که یارانه نقدی بر مبنای هر فرد پرداخت می گردد.

به خانوارهای تک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهارنفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر205 هزار تومان پرداخت خواهد شد.

در سناریوی دوم این رقم به یارانه بگیران معیشتی تخصیص داده می شود، در این صورت تقسیم 106 هزار میلیارد تومان بین 60 میلیون، موجب افزایش 147 هزار تومانی یارانه معیشتی در هر ماه خواهد شد.

تصمیم دولت برای جاماندگان یارانه معیشتی چیست؟

وضعیت معیشتی بسیاری از افراد از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور دچار اختلال شد و در این بین بسیاری از خانوار به واسطه تعطیلی کسب و کارهایشان با تنگنا روبرو شدند.

در این بین دولت و مجلس برای کمک به اقشار آسیب دیده از کرونا طرح های مختلفی ارائه کردند که در نتیجه با همکاری دو قوا مقرر شد دو مصوبه تلفیق و اجرا شوند.

تلفیق دو مصوبه دولت و مجلس در جهت حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا در حالی اجرایی شده است که به دلیل اصلاح آن برخی از افراد نیازمند از دریافت این کمک معیشتی بی نصیب ماندند.

در ابتدا قرار بود مجلس طرحی را اجرا کند که به واسطه آن 60 میلیون نفر باعنوان تامین کالاهای اساسی با استفاده از کالابرگ یا کارت الکترونیکی از از حمایت معیشتی برخوردار شوند.

در متن ماده واحده مصوبه مجلس آمده است دولت به منظور تأمین بخشی از نیازهای معیشتی خانوارهای کشور به ویژه خانوارهای کم برخوردار، مکلف است از ابتدای 6 ماهه دوم سال 9 به صورت ماهانه تا پایان اسفندماه، نسبت به تأمین و پرداخت یارانه اعتبار خرید به هر فرد ایرانی شناسایی شده در طرح معیشت خانوار به تعداد حداقل 60 میلیون نفر مبلغ 120 هزار تومان اعتبار به کارت یارانه نقدی سرپرست خانوار واریز شود.

دولت نیز در کنار طرح مجلس به منظور کمک به کسب و کارهای آسیب دیده در ایام محدودیت های کرونایی تصمیم به پرداخت کمک معیشتی به حدود 30 میلیون خانوار گرفت و اولین مرحله این حمایت معیشتی 27 آذر 99 به حساب افراد مشمول واریز شد.

2 روز پس از پرداخت اولین مرحله از کمک معیشتی دولت رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از تلفیق 2 مصوبه مجلس و ستاد کرونا برای کمک به آسیب دیدگان از کرونا خبر داد و اعلام کرد مصوبه ستاد ملی در این زمینه اصلاح و مقرر شد به گروه هایی همچون افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد به جای ماهانه 100 هزار تومان به هر فرد 120 هزار تومان پرداخت شود.

همچنین نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به مذاکرات روسای دو قوه از ایجاد تفاهمی بین ستاد ملی مقابله با کرونا و مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: طبق اصلاحی که در مصوبه ستاد انجام شد جمعیت دریافت کننده این کمک ها به 40 میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.

رقم 40 میلیون نفر برای دریافت یارنه معیشتی در حالی مطرح می شود که براساس طرح مجلس قرار بود حداقل جمعیت 60 میلیون نفری از این حمایت معیشتی برخوردار شوند که عملا با تلفیق 2 مصوبه دولت و مجلس 20 میلیون نفر از این طرح حذف شدند.

این درحالی است که چندی پیش حسین میرزایی سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونا گفته بود در مجموع 34 میلیون نفر این کمک معیشتی کرونا را دریافت می کنند که باتوجه به اصلاح طرح دولت و مجلس قرار بود 40 میلیون نفر مشمول طرح شوند که عملا 6 میلیون نفر دیگر نیز از طرح دریافت کمک معیشتی کنار گذاشته می شود.

موضوع دیگر حق اعتراض در این طرح است که سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونا صراحتا اعلام کرد امکان اعتراض برای افراد وجود ندارد و اگر بخواهیم راه اعتراضی را مشخص کنیم منوط به این است که سازمان برنامه بودجه اعلام کند که ما علاوه بر این تعداد، ظرفیت پذیرش مجدد داریم که در این صورت ما خواهیم توانست تعداد بیشتری از افراد را تحت پوشش این طرح قرار دهیم.

با این صحبت ها اگر راهی برای اعتراض وجود نداشته باشد طبیعتا افراد جدیدی نیز مشمول طرح نمی شوند.

حال این سوال مطرح می شود که افرادی که مشمول طرح می شوند یا گمان می کنند که شرایط دریافت این کمک معیشتی را دارند با توجه به شرایط فعلی اقتصاد که زندگی بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار داده چطور مراتب اعتراض خود را اعلام کنند در حالی که هیچ راهی برای این موضوع در نظر گرفته نشده است!

به گفته میرزایی افراد فاقد درآمد ثابت مشمول دریافت این طرح هستند و از طرفی افراد نباید بیمه پرداز باشند و همچنین وضعیت شاخص های بانکی آن ها نیز بررسی خواهد شد.

میرزایی در مورد نحوه بررسی شاخص های بانکی گفته است وضعیت واریزی افراد به حساب هایشان و وضعیت تراکنش های خرید افراد از سال 95 تا 98 و شش ماهه نخست سال 99 تحلیل می شود و مردم باید توجه کنند که در سامانه حمایت، تنها برخی از شاخص ها به افراد نشان داده می شود.

یکی دیگر از ابهاماتی که در این طرح وجود دارد مدت زمان پرداخت این کمک معیشتی است به طوری که در طرح مجلس قرار بود این طرح به مدت 6 ماه تا پایان سال 99 اجرا شود، اما براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا زمان پرداختی حمایت معیشتی دولت تنها برای 4 ماه (آذر، دی، بهمن و اسفند) در نظر گرفته شده است.

انتقاد از اجرای نادرست طرح حمایت معیشتی

این درحالی است که حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو ناظر هیئت رییسه مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه 23 دی 99 با انتقاد از اجرای نادرست طرح حمایت معیشتی گفت: بسیاری از افرادی که ذی نفع دریافت کمک معیشتی هستند این کمک را دریافت نمی کنند.

تمرد دولت در اجرای قانون تأمین کالاهای اساسی مردم

همچنین بهروز محبی نجم آبادی اظهار کرد: دولت در اجرای قانون «تأمین کالاهای اساسی مردم» رسماً از قانون تمرد می کند.

وی با بیان اینکه تمرد دولت از اجرای قانون «تأمین کالاهای اساسی مردم» نگرانی مردم را در پی داشته است، افزود: آنچه مجلس پیروی این طرح مدنظر قرار داده مشخص است و دولت باید این قانون را به درستی اجرا کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مصوبات قانون فوق مشخص کرده که چه مبلغی و به چه جامعه هدفی ارائه شود، اظهار داشت: حتی در این زمینه عده زیادی از مردم اعتراض داشتند و اذعان دارند که به چه دلیلی مبالغ کمتری دریافت می کنند و یا اینکه چرا جز مشمولان این قانون - تامین کالاهای اساسی - نیستند.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: این مسئله حتی برخی از افراد را نگران کرده و برخی از خانواده ها به شدت در این رابطه معترض هستند و پیام های پی در پی را به گوش ما نمایندگان می رسانند.

محبی نجم آبادی بیان داشت: همچنین آقای قالیباف در این زمینه تلاش کردند تا رئیس جمهور را پیرو اجرای قانون مجاب کنند، اما هیچ وقت نگفتند این قانون بدین شکل اجرایی شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر دولت در اجرای قانون الزام دولت به تامین کالاهای اساسی رویه فعلی خود را پیگیری کند، مطمئنا مجلس از ابزارهای نظارتی خود استفاده خواهد کرد.

تلفیق مصوبه دولت و مجلس با اجرای نادرست که کاهش تعداد مشمولان، زمان پرداخت و نبود بستری برای اعتراض افراد مشمول احتمالی را به همراه داشته باعث نارضایتی بسیاری از افراد شده است.

نکته قابل تأمل تر آنکه دولت مدعی است چون قانون سقف را مشخص کرده است پس کسانی که نیازمند هستند دیگر حق اعتراض ندارند! این موضع گیری نشان از سقفی برای بی عدالتی است والا دولت و مجلس خادمان این مردم هستند و تغییر سقف قانون با یک مصوبه وظیفه آنهاست و باید انجام دهند کما اینکه سقف مصوبه مجلس هم 60 میلیون نفر بوده است نه 34 میلیون نفر! حتی اگر به سقف توافق تلفیق مصوبا دولت و مجلس هم مراجعه کنیم باز 6 میلیون نفر باید اضافه شود!

ایرانی ها چند یارانه دریافت می کنند؟

طبق آخرین آمار جمعیت ایران در سال گذشته به حدود 83 میلیون نفر رسید . بر این مبنا با توجه به پرداخت یارانه 45 هزار و 500 تومانی به 78 میلیون ایرانی، تنها 5 میلیون نفر هیچ یارانه ای از دولت نمی گیرند؟ ایرانی ها چند یارانه دریافت می کنند؟

پرداخت یارانه 45500 تومانی در حالی برای صد و نوزدهمین ماه متوالی به حساب یارانه بگیران واریز می شود که دو یارانه دیگر نیز به واجدان شرایط پرداخت می شود.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در شرایط فعلی خانوارهای منتخب و واجد شرایط سه یارانه متفاوت دریافت می کنند. یارانه 45500 تومانی به 78 میلیون نفر از جمعیت ایران پرداخت می شود، این یارانه از سال 1389 تاکنون به یارانه بگیران پرداخت می شود و رقم آن تغییری نکرده است. یارانه دوم نیز یارانه معیشتی است که به جمعیتی در حدود 60 میلیون نفر در ایران پرداخت می شود.این یارانه از سال گذشته در پی افزایش قیمت بنزین به خانوارهای واجد شرایط پرداخت گردید.خانواده یک نفره 55 هزار تومان، خانواده دو نفره 103 هزار تومان، خانواده سه نفره 138 هزار تومان، خانواده چهار نفره 172 هزار تومان و خانواده پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان یارانه معیشتی دریافت خواهند کرد.

یارانه سوم اما که در ماه گذشته به 34 میلیون خانوار ایرانی پرداخته شده است یارانه ای است که طبق تصمیمات اتخاذ شده تا پایان اسفند و به مدت چهار ماه پرداخت می گردد.نخستین مرحله از این یارانه در تاریخ 27 آذر از سوی سازمان برنامه و بودجه به حساب خانواده های مشمول واریز شد. به این ترتیب پیش بینی می شود در ایام پایانی دی ماه دومین دوره واریز یارانه صد هزار تومانی به حساب به این دسته از افراد صورت گیرد.

معیارهای در نظر گرفته شده برای واجدین شرایط این یارانه کمی خاص تلقی می شود. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده،مقرر شده است افرادی که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند مشمول دریافت یاانه مذکور گردند. به این ترتیب از 34 میلیون واجد شرایط شناسایی شده ، 9 میلیون نفر را کسانی تشکیل می دهند که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند. اما شناسایی 25 میلیون فرد باقی مانده بر اساس شاخص های سه گانه و خاص صورت گرفته است بر این اساس کسانی که فاقد درآمد ثابت هستند و همچنین بیمه پرداز تلقی نمی شود، مشمول دریافت این یارانه خواهند بود . در عین حال کسانی که مجموعه درآمد آنها از حداقل قانون کار کمتر باشد بر اساس شاخص های بانکی مورد شناسایی قرار گرفته باشند نیز در این فهرست قرار خواهند گرفت. به این ترتیب 34 میلیون ایرانی دارای شروط سه گانه مذکور بودند، به این معنا که درآمد ثابت نداشتند، بیمه پرداز نبودند و شاخص های بانکی و تراکنش های خرید آنها نشان می دهد که مجموعه درآمد آنها از حداقل قانون کار کمتر است.حداقل دریافتی قانون کار برابر با یک میلیون و 910 هزار تومان است. این افراد سه دهک پایین جامعه را تشکیل می دهند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده شناسایی افراد واجد شرایط از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی صورت می گیرد و منابع لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده می شود.مبلغ این یارانه برای اهر نفر صد هزار تومان است.

منبع: میزان


کلیدواژه های این خبر
یارانه نقدی   ارز   کالاهای اساسی   خانوار   لایحه بودجه   کمیسیون تلفیق   یارانه   یارانه بگیران   یارانه بگیر   قیمت دلار   رحیم زارع   ویروس کرونا   تنگنا   کمیته های   یارانه ارزی   واردات کالاهای اساسی   پیش بینی   دولت و مجلس   تک نرخی شدن ارز   کمک معیشتی   بودجه 1400  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «شمانیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
مردم در سال 1400 چقدر یارانه می گیرند؟ + جدول
ایران جیب
جزییات پرداخت یارانه های نقدی در سال آینده + جدول
پارسینه
یارانه نقدی سال 1400 چقدر شد؟ +جدول
فردا نیوز
تصویب افزایش 2 برابری یارانه مردم در کمیسیون تلفیق
خبرگزاری دانشجو
سال آینده مردم چقدر یارانه می گیرند؟
ایران آنلاین
سال جدید یارانه چه کسانی دو برابر می شود؟
روز پلاس
مردم سال آینده چقدر یارانه می گیرند؟
اقتصاد آنلاین
جزییات پرداخت یارانه های نقدی در سال آینده/ جدول
خبرآنلاین
یارانه نقدی دو برابر میشود
مردم سالاری
سهم یارانه مردم برای سال آینده 2 برابر شد+ جدول
افکار نیوز
مردم سال آینده چقدر یارانه می گیرند؟ + جدول
فرتاک نیوز
یارانه ها و اصلاح بودجه 1400
میزان
یارانه چه کسانی 2 برابر می شود؟
افکار نیوز
یارانه معیشتی این گروه ها حذف می شود+جزئیات مهم
فردا نیوز
اصلاح بودجه 1400 در پیچ یارانه ها
جام جم آنلاین
اصلاح بودجه 1400 در پیچ یارانه ها (+اینفوگرافیک)
جام جم آنلاین
بازگشت به مسیر پول پاشی
قلم نیوز
مصوبات مهم کمیسیون تلفیق در راستای اصلاح بودجه 1400
بازار نیوز
پیشنهاد مجلس برای ارائه "کارت اعتباری خرید از مراکز خاص"
الف
یارانه این افراد دو برابر می شود
فرتاک نیوز
فوری/ یارانه 20 میلیون نفر دو برابر می شود + جزئیات
شمانیوز
پیشنهاد مجلس برای ارائه "کارت اعتباری خرید از مراکز خاص" بعد از حذف ارز 4200
تسنیم
تبعات افزایش یارانه نقدی توسط مجلس
فرارو
عصبانیت روحانی از اصلاح بودجه
جوان آنلاین
یارانه نقدی 2.5 برابر می شود؟/تصمیم مجلس برای افزایش منابع یارانه نقدی به 170 هزار میلیارد تومان در سال 1400
ملیت
طرح مبهم مجلس برای بودجه 1400 / یارانه بگیران دو دسته می شوند/ یارانه نقدی 2.5 برابر می شود؟
اقتصادگردان
یارانه نقدی 2.5 برابر می شود ؟
جام نیوز
تصمیم مجلس برای افزایش منابع یارانه نقدی
فردا نیوز
تصمیم مجلس برای افزایش منابع یارانه نقدی به 170 هزار میلیارد تومان در سال 1400
خبرگزاری بسیج
برنامه مجلس برای تجمیع یارانه ها و پرداخت یارانه بزرگ
فردا نیوز
یارانه نقدی مردم در 1400 افزایش می یابد؟
اقتصاد نیوز
یارانه نقدی 2.5 برابر می شود؟
تابش کوثر
یارانه ارزی باید در میانه مسیر تولید اختصاص یابد
ایبنا
یارانه پنهان 1650 هزار میلیارد تومانی به جیب فقرا نمی رود
جوان آنلاین
پرداخت یارانه بزرگ به مردم
مشرق نیوز
فوری/ یارانه 45 هزار تومانی بزودی حذف می شود
آریا
یارانه جدید دو سقفی شد/ به هر فرد چقدر می رسد؟
بازار نیوز
ETS بهترین اقدام برای تعیین نرخ تسعیر
دنیای اقتصاد
خانلو: نظر سازمان برنامه، دلار 11500 تومانی در بودجه است
بازار نیوز
نظر سازمان برنامه دلار 11 هزار و 500 تومانی است
قدس آنلاین
اخبار مرتبط
bltایران جیب : مردم در سال 1400 چقدر یارانه می گیرند؟ + جدول
bltپارسینه : جزییات پرداخت یارانه های نقدی در سال آینده + جدول
bltفردا نیوز : یارانه نقدی سال 1400 چقدر شد؟ +جدول
bltخبرگزاری دانشجو : تصویب افزایش 2 برابری یارانه مردم در کمیسیون تلفیق
bltایران آنلاین : سال آینده مردم چقدر یارانه می گیرند؟
bltروز پلاس : سال جدید یارانه چه کسانی دو برابر می شود؟
bltاقتصاد آنلاین : مردم سال آینده چقدر یارانه می گیرند؟
bltخبرآنلاین : جزییات پرداخت یارانه های نقدی در سال آینده/ جدول
bltمردم سالاری : یارانه نقدی دو برابر میشود
bltافکار نیوز : سهم یارانه مردم برای سال آینده 2 برابر شد+ جدول
bltفرتاک نیوز : مردم سال آینده چقدر یارانه می گیرند؟ + جدول
bltمیزان : یارانه ها و اصلاح بودجه 1400
bltافکار نیوز : یارانه چه کسانی 2 برابر می شود؟
bltفردا نیوز : یارانه معیشتی این گروه ها حذف می شود+جزئیات مهم
bltجام جم آنلاین : اصلاح بودجه 1400 در پیچ یارانه ها
bltجام جم آنلاین : اصلاح بودجه 1400 در پیچ یارانه ها (+اینفوگرافیک)
bltقلم نیوز : بازگشت به مسیر پول پاشی
bltبازار نیوز : مصوبات مهم کمیسیون تلفیق در راستای اصلاح بودجه 1400
bltالف : پیشنهاد مجلس برای ارائه "کارت اعتباری خرید از مراکز خاص"
bltفرتاک نیوز : یارانه این افراد دو برابر می شود
bltشمانیوز : فوری/ یارانه 20 میلیون نفر دو برابر می شود + جزئیات
bltتسنیم : پیشنهاد مجلس برای ارائه "کارت اعتباری خرید از مراکز خاص" بعد از حذف ارز 4200
bltفرارو : تبعات افزایش یارانه نقدی توسط مجلس
bltجوان آنلاین : عصبانیت روحانی از اصلاح بودجه
bltملیت : یارانه نقدی 2.5 برابر می شود؟/تصمیم مجلس برای افزایش منابع یارانه نقدی به 170 هزار میلیارد تومان در سال 1400
bltاقتصادگردان : طرح مبهم مجلس برای بودجه 1400 / یارانه بگیران دو دسته می شوند/ یارانه نقدی 2.5 برابر می شود؟
bltجام نیوز : یارانه نقدی 2.5 برابر می شود ؟
bltفردا نیوز : تصمیم مجلس برای افزایش منابع یارانه نقدی
bltخبرگزاری بسیج : تصمیم مجلس برای افزایش منابع یارانه نقدی به 170 هزار میلیارد تومان در سال 1400
bltفردا نیوز : برنامه مجلس برای تجمیع یارانه ها و پرداخت یارانه بزرگ
bltاقتصاد نیوز : یارانه نقدی مردم در 1400 افزایش می یابد؟
bltتابش کوثر : یارانه نقدی 2.5 برابر می شود؟
bltایبنا : یارانه ارزی باید در میانه مسیر تولید اختصاص یابد
bltجوان آنلاین : یارانه پنهان 1650 هزار میلیارد تومانی به جیب فقرا نمی رود
bltمشرق نیوز : پرداخت یارانه بزرگ به مردم
bltآریا : فوری/ یارانه 45 هزار تومانی بزودی حذف می شود
bltبازار نیوز : یارانه جدید دو سقفی شد/ به هر فرد چقدر می رسد؟
bltدنیای اقتصاد : ETS بهترین اقدام برای تعیین نرخ تسعیر
bltبازار نیوز : خانلو: نظر سازمان برنامه، دلار 11500 تومانی در بودجه است
bltقدس آنلاین : نظر سازمان برنامه دلار 11 هزار و 500 تومانی است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.