آخرین توطئه ترامپ علیه ایران نظامی است؟

آخرین توطئه ترامپ علیه ایران نظامی است؟
به باور برخی از ناظران هدف پمپئو از وارد کردن اتهام به ایران در رابطه با همکاری با القاعده می تواند مشروعیت بخشی به حمله نظامی باشد. موضوعی که سیاسیون آمریکا نیز نسبت به آن دغدغه دارند؛ به طوریکه نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا اعلام کرد که با ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش ...
آخرین توطئه ترامپ علیه ایران نظامی است؟

به گزارش جماران؛ خبرآنلاین نوشت: در آخرین روزهای دولت آمریکا، کاخ سفید با وجود ناکامی های فراوان آخرین سناریوی خود را علیه ایران رونمایی کرده تا همچنان تنش ها تا دقیقه 90 هم پابرجا بمانند.

شمارش معکوس برای پایان دولت ترامپ آغاز شده است؛ دولتی که معلوم نیست زمان باقی مانده پایانش را رقم می زند یا استیضاح می شود. اگرچه دولت ترامپ در چند ماه اخیر معمولا هر هفته تحریم هایی را علیه ایران اعلام کرده اما در روزهای پایانی عطش بیشتری برای اتهام زنی به ایران پیدا کرده است.

از تروریستی خواندن انصارالله یمن، تحریم رئیس الحشدالشعبی تا اتهام زنی به ایران برای ارتباط با گروه تروریستی القاعده! واشنگتن تا به حال به تهران کم اتهام نزده است؛ اما خصومت ها، کینه ورزی، نتیجه ندادن فشارها برای به زانو درآوردن ایران همه و همه واشنگتن را بر آن داشته تا به اتهامات مضحک روی بیاورد و برای مقابله با ایران از تحریم و ترور استفاده کند. دولتی که زمانی قبله براندازان و گروه های ضدایرانی بود و سودای تغییر نظام در سر می پروراند اعضایش همچون مهره های شطرنج از صفحه بازی خارج شدند؛ از بولتون که حالا با ترامپ کارد و پنیر شده تا برایان هوک که تقلاهایش علیه ایران راه به جایی نبرد. اما چه شده که پمپئو در واپسین روزهای دولتش ایران و القاعده را در یک ردیف قرار می دهد؟

حدود سه یه چهار هفته گذشته بود که منطقه سبز بغداد هدف حملات راکتی قرار می گیرد؛ محوطه ای که سفارت آمریکا نیز در آن قرار دارد. پس از آن بود که آمریکا تصمیم به اعزام بمب افکن های ب52 خود و زیردریایی نظامی "یو اس اس جورجیا" و دو کشتی نظامی دارای موشک های هدایت شونده به خلیج فارس گرفت. اتفاقات در حالی رخ داد که سالگرد ترور ناجوانمردانه سردار شهید سلیمانی نیز نزدیک بود و آمریکایی ها به قول خود برای بازدارندگی دست به این اقدام زدند. در واقع سناریوی حمله نظامی به ایران از اینجا قوت گرفت که ترامپ ایران را مسئول حادثه دانست و مایک پمپئو با لحنی تند به اتهام زنی علیه ایران پرداخت.

ترامپ چیزی برای از دست دادن ندارد؟

تحلیلگران در این زمینه دو نظر متفاوت داشتند برخی می گفتند که ترامپ چیزی برای از دست دادن ندارد و به دنبال بحران آفرینی در منطقه است. برخی دیگر نیز حمله نظامی به ایران را به مثابه میراث شوم برای او تلقی کردند و گفتند که حضور مجدد برای انتخابات مانع از اقدام ترامپ خواهد شد. اما حوادث ششم ژانویه و حمله حامیان ترامپ به ساختمان کنگره پس از سخنرانی او به یکباره بحرانی دیگر آفرید. تحمیل کردن هزینه های سنگین به آمریکا و ترس از اقدام خطرناکی دیگر باعث شد تا روزهای باقی مانده برای دموکرات ها و حتی بسیاری از جمهوری خواهان به اندازه چند هفته و یا چند ماه سپری شود و تا فاجعه ای دیگر رخ نداده استیضاح ترامپ را کلید بزنند. موضوع به قدری برای آمریکا حیثیتی شده که تارنمای پالتیکو وضعیت امنیت ملی آمریکا را یکی از خطرناک ترین ها از زمان حادثه 11 سپتامبر و بحران موشکی کوبا تلقی می کند. 11 سپتامبری که دولت ترامپ اجازه ارائه اسناد مرتبط با دست داشتن عربستان سعودی در این حادثه را به خانواده قربانیان این حادثه نمی دهد و حتی گزارش سازمان های امنیتی و اطلاعاتی آمریکا نیز که پمپئو مدتی در آن مسئولیت داشته ارتباط ایران و گروه القاعده را رد می کند؛ به علاوه بسیاری از اسناد دیگر.

بهانه آمریکا حمله نظامی به ایران است؟

به باور برخی از ناظران هدف پمپئو از وارد کردن اتهام به ایران می تواند مشروعیت بخشی به حمله نظامی باشد. موضوعی که سیاسیون آمریکا نیز نسبت به آن دغدغه دارند؛ به طوریکه نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا اعلام کرد که با ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مورد جلوگیری از دسترسی یک «رئیس جمهور دمدمی مزاج و متزلزل» به کدهای آغاز حمله هسته ای صحبت کرده است تا مانع از هر اقدام خطرناک او در این روزهای باقی شود. حال که دولت ترامپ خود را در داخل نیز منزوی می بیند و می داند حرفش خریدار ندارد به حربه ای تازه متوسل شده است و آن هم دادن وجهه قانونی به استفاده از قانون «اجازه استفاده از نیروی نظامی علیه عاملان تروریسم» (AUMF) برای اقدام نظامی احتمالی علیه ایران است.

طبق این قانون اگر کسی به این گروه ها و سازمان ها پناه داده باشد و یا در برنامه ریزی، فرماندهی، اجرا و همدستی برای اجرای حملات به آنها کمک کرده باشد رئیس جمهور آمریکا می تواند بدون اجازه کنگره علیه آن اعلام جنگ کند. جورج بوش، باراک اوباما و خود ترامپ نیز پیش تر از این امکان استفاده کرده اند. آمریکا با تکیه به این حربه حملاتی را علیه سوریه و عراق برای مبارزه با داعش داشته است.

گفتنی است که پمپئو پیش تر نیز اتهامات مشابهی به ایران زده است او طی حضور علنی در کمیته روابط خارجه سنا ادعا کرد که ایران ارتباطات بسیار واقعی با القاعده دارد اما هنگامی که رند پاول پرسید که آیا اجازه استفاده از نیروی نظامی علیه تروریست ها مشمول ایران هم می شود، پمپئو از جواب دادن طفره رفت. در سال 2019 نیز پمپئو و دیگر مقام های وزارت خارجه و پنتاگون در جلسات توجیهی به کنگره گفتند که رابطه بین تهران و القاعده را می توانند اثبات کنند و ایران برای القاعده پناهگاه فراهم کرده است. پمپئو همچنین کشته شدن مرد شماره دو القاعده در ایران را نیز تایید کرد و گفت مدرکی در این باره ارائه خواهد کرد. وی در حالی این موضوع را بیان کرد که ایران بارها این مساله را تکذیب کرده است.

بی شک فضای کنونی شبیه سال 2003 و حمله آمریکا به عراق شده است. زمانی که جورج بوش به بهانه هایی که بعدا مشخص شد اصلا وجود خارجی ندارد به عراق لشگرکشی کرد. وجود سلاح های شیمیایی بهانه آن زمان دولت آمریکا بود و بهانه کنونی اش حمایت ایران از القاعده! معلوم نیست لابی های عربی و اسرائیلی تا چه حدی به آمریکا فشار آورده اند، اما گزینه دیگری که کارشناسان درباره آن سخن می گویند سنگ اندازی دولت ترامپ برای دولت آتی آمریکا یعنی بایدن خواهد بود تا محدودیت های وی تا سرحد ممکن افزایش یابد.

خبرگزاری خبرآنلاین با سه کارشناس مساله اتهام زنی آمریکا به ایران در خصوص ارتباط با القاعده را در میان گذاشته است. در همین راستا صباح زنگنه کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: نوع نگاه و مدیریت سطوح بالای دولت ترامپ بیانگر عدم درک آنان از شرایط موجود است و تنها به فکر ارضای هوس های خود هستند. خلق و جعل اخبار و تحلیل ها و تلاش برای کتمان حقیقتی که حتی مورد نفرت جهانیان باشد از اقداماتی است که آنها به دنبالش هستند. مقامات دولت آمریکا شامل افرادی هستند که نه تنها در محیط بین المللی و نه حتی در داخل کشور خودشان محبوبیت ندارند. از همین رو به زور و خشونت علیه نهادهای قانوگذار خود متوسل شده اند.

ترامپ و پمپئو

بنابراین نمی توان از چنین افرادی انتظار رفتار متمدنانه و حرکت در مسیری داشت که بر اساس مبانی واقعی باشد. آمریکا با طرح موهوماتی همچون حمایت ایران از گروه القاعده می پندارد که دیگران نیز با این اتهام زنی با آنها همفکری خواهند کرد. اما بعید به نظر می رسد که متحدان نزدیکشان نیز چنین حرفهایی را بپذیرند؛ البته ممکن است به اسرائیلی ها وعده ای داده باشند، دولتی که در حال غرق شدن با نزدیکی به انتخابات چهارم است. آنها ناتوان تر از این حرفها هستند که بخواهند با طرح چنین جعلیاتی فضایی را برای حرکت خود ایجاد کنند.

مثلث ترامپ ـ پمپئو و کوشنر که پر از عقده و تحقیرشدگی هستند حمایت از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را دنبال می کنند؛ شخصی که حتی عکس های خود با دونالد ترامپ را از روی توئیترش حذف می کند. هدف کلی از این اتهامات در چنین فضای ورشکسته ای ایجاد یک معرکه و جنگ روانی جدید علیه ایران است.

این کارشناس مسائل بین الملل در خصوص ادعاهای آمریکا درباره ترور مرد شماره دو القاعده در تهران و ارائه اسناد در این باره گفت: مقام های جمهوری اسلامی ایران بارها این مساله را تکذیب کرده اند. خصومت ها و انتقام گیری های آمریکا نمی تواند ارتباطی به چنین موضوعاتی داشته باشد. اینکه کدام کشورها سازمان موجب تشکیل این گروه تروریستی شده اند کاملا واضح است. مقام های اسبق آمریکا، عربستان و پاکستان به صراحت عنوان کردند که سازمان امنیت عربستان با کمک سازمان سیا آمریکا و همچنین سازمان آی اس آی پاکستان در پیدایش این گروه نقش داشته اند و چگونه مسائلی مانند تأمین مالی، آموزش، حمایت سیاسی و لجستیکی از آنها صورت گرفت. چنین مواردی به وضوح مشخص است و آمریکا در جایگاهی نیست که این اتهامات را به ایران وارد کند.

در تحلیلی دیگر دیاکو حسینی کارشناس ارشد مسائل بین الملل و سیاست خارجی نیز گفت: بخش عمده ای از تحرکات دولت اخیر آمریکا در روزهای پایانی ترامپ که پمپئو آن را به پیش می برد در راستای مین گذاری بر مسیر دیپلماسی جو بایدن است چرا که رویکرد دولت جدید می تواند میراث دولت ترامپ را که استفاده دائمی از چماغ بوده را تضعیف کند. برای مثال تحریم انصارالله یمن برای عدم ورود این گروه به چرخه دیپلماسی بود که می تواند دولت بایدن را تحت فشار بگذارد. اقدامی که دولت ترامپ را واداشت تا هر چه زودتر جلوی این مسیر را ببندد؛ چرا که آمریکا نقش انصارالله را به عنوان یک میانجی به رسمیت می شناسد.

یکی از اهداف اتهام زنی فشار وارد کردن به دولت بایدن برای گفتگو با ایران است

حسینی دیگر تلاش های پمپئو برای اتهام زنی به ایران در خصوص ارتباط با القاعده را دشوارتر کردن تعامل ایران و آمریکا در چارچوب مسائل سیاسی و فنی دانست و گفت: یکی از اهداف این اتهام زنی فشار وارد کردن به دولت بایدن برای گفتگو با ایران است چرا که با این اقدام دولت ترامپ در افکار عمومی اینگونه القا می کنند که بایدن با کشوری در حال مذاکره است که از گروه تروریستی القاعده دفاع می کند. البته این سیاست نمی تواند برای آنان کارساز باشد چرا که هر دولتی اختیاراتی را برای خود و سیاست هایش قائل است. از آنجا که سیاست های دولت ترامپ تصویر خوبی در داخل و خارج آمریکا نگذاشته است و بدون دستاورد بوده، کنار گذاشتن آن توسط تیم بایدن نمی تواند کار دشواری باشد.

مهدی مطهرنیا استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل بین الملل در گفتگویی در خصوص تحرکات واشنگتن علیه تهران گفت: اگرچه در داخل آمریکا این کشور شاهد بحران در زمینه انتقال قدرت است اما همزمان کمیته انتقال قدرت در وزارت امور خارجه ارتباط پمپئو و بلینکن را استمرار می بخشد. در کشورهای جهان سوم زمانی که دولتی به پایان کار خود نزدیک و فرآیند انتقال قدرت آغاز می شود حتی ممکن است کارها در حالت سکون قرار گیرند. اما در کشورهای پیشرفته جهان این امکانپذیر نیست. مایک پمپئو تا زمانی که قدرت از ترامپ به بایدن تحویل شود به طور رسمی وزیر امور خارجه آمریکا است و طبق قوانین باید به وظایف خود طبق چارچوب های مشخص عمل کند. بنابراین واضح است که فشارهای حداکثری علیه ایران نیز ادامه می یابد و تحریم های هوشمند آمریکایی در دوران بایدن با ادبیات دیپلماتیک کار خود را ادامه خواهد داد.

مطهرنیا با رد این موضوع که آمریکا با اتهام زنی به ایران در خصوص ارتباط با القاعده به دنبال منحرف کردن افکار عمومی نسبت وقایع و بحران های اخیر در داخل است گفت: چنین تعاریفی در کشورهایی مانند ایران مطرح می شود؛ چرا که حمله به ساختمان کنگره در رسانه های دنیا و رسانه های آمریکا بازتاب بسیار زیادی دارد و کار به جایی می رسد که توئیتر حساب کاربری دونالد ترامپ را به عنوان رهبر قدرت فدرال می بندد. از آنجایی که در داخل آمریکا حمله به کنگره از سوی ژنرال های جمهوری خواه کودتای نافرجام ترامپ خوانده می شود اگر انحراف افکار عمومی را رد نکنیم این امر احتمال بسیار ضعیفی دارد. اگر تحرکات اخیر آمریکا علیه ایران را موجب انحراف افکار عمومی از عملکرد ترامپ بدانیم نوعی تحلیل تقلیل گرایانه تلقی خواهد شد. باید توجه داشته باشیم که به تعبیر گراهام فولر، جهان ایران را قبله عالم نمی داند. در برخورد با چنین مسائلی ما تنها با دیدگاه نگرشی خود به موضوع نگاه می کنیم؛ در حالی که ایران موضوعی بسیار مهم است، اما همه موضوعات جهان به ویژه برای افکار عمومی آمریکا ایران نیست.


کلیدواژه های این خبر
نظامی   واشنگتن   القاعده   آمریکا   گروه تروریستی   جمهوری خواه   نانسی پلوسی   شطرنج   ناجوانمردانه   کوبا   الحشد الشعبی   کنگره   قبله   استیضاح   اتهام افکنی   ستاد مشترک   ناظران   کشتی نظامی   بازدارندگی   پالتیکو   مهره   مشروعیت بخشی   عربستان سعودی   مجلس نمایندگان آمریکا   تروریست   حادثه   دونالد ترامپ   مایک پمپئو   بحران   امنیت ملی   دولت آمریکا   انصارالله یمن   سفارت آمریکا   حمله نظامی   برایان هوک   قربانیان   وبا   11 سپتامبر   دموکرات ها   استیضاح ترامپ   منطقه سبز بغداد  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «سایت جماران» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
ریشه اتهام پمپئو علیه ایران...
آوای خزر
پمپئو نمی خواهد سیاست دولت آمریکا در برابر ایران تغییر کند/ اسرائیل و عربستان سعودی به دنبال پرونده های مزمن هستند
برنا
انصارالله یمن به یک قدرت بسیار قوی تبدیل شده است/ تخریب راه حل سیاسی بحران یمن توسط آمریکا
میزان
اهداف شوم وصله ناجور پمپئو به ایران
مردم نیوز
تروریست خواندن انصارالله؛ آخرین هدیه ترامپ به سعودی ها
ایکنا
ترامپ با کدام بهانه می خواهد بدون اجازه کنگره به ایران حمله کند!؟
تیک نیوز
ترامپ برای همیشه از ورود به کنگره آمریکا منع می شود؟
سایت جماران
تشبیه ترامپ به بن لادن توسط نماینده کنگره آمریکا
العالم
نماینده کنگره آمریکا: ترامپ همانند بن لادن است!
دنیای اقتصاد
ترامپ به بن لادن تشبیه شد!
اقتصاد نیوز
از روز های پایانی ترامپ تا افزایش تدابیر امنیتی در آمریکا
صدا و سیما
نماینده کنگره آمریکا ترامپ را به بن لادن تشبیه کرد
فرتاک نیوز
ترامپ در آستانه فنای سیاسی
العالم
ادعاهای بی اساس پمپئو زمینه ساز چانه زنی برای دولت بایدن است/ مردم آمریکا نسبت به رسانه ها بی اعتماد شده اند
الف
آیا بایدن هم استیضاح می شود؟
سایت جماران
بهانه ای که ترامپ می تواند بدون اجازه کنگره به ایران حمله کند!؟
اقتصاد نیوز
سخنان ترامپ پس از استیضاح وی در مجلس نمایندگان آمریکا
خرداد نیوز
آمریکا خالق گروه های تروریستی؛ اهداف پمپئو در اتهام زنی علیه ایران
میزان
آمریکا وارد بحران سیاسی بسیار جدی شده است
مهر نیوز
از آغاز روند استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا تا همه گیری دوباره کرونا در چین و بازداشت مظنون سوء قصد به جان نانسی پلوسی
باشگاه خبرنگاران
تلاش پمپئو برای چانه زنی دولت بایدن با ایران
رکنا نت
مین گذاری پمپئو در مسیر دیپلماسی خارجی جو بایدن
رویداد 24
پیامدهای تشدید آشفتگی های سیاسی آمریکا
صدا و سیما
جزئیات جدید از حمله حامیان ترامپ به کنگره آمریکا/ نزدیک بود نیمی از نمایندگان کنگره کشته شوند
آریا
نخست هدف قرار دادن الحشد الشعبی و سپس انصارالله؛ موج نگرانی آمریکا از اقتدار نیرو های مقاومت
باشگاه خبرنگاران
تحولات خاورمیانه و مین گذاری تیم ترامپ برای بایدن
ایرنا
عبور جمهوری خواهان از ترامپ /دیپلماسی توئیتری ظریف در مقابل اتهام زنی های پمپئو
اقتصاد نیوز
قاعده نخ نمای جنگ طلبی
ساعت 24
ادعاهای عجیب پمپئو درباره ارتباط ایران و القاعده/واکنش شدیدالحن ظریف و وزارت خارجه
تابناک
خوابی که ترامپ برای لیبرالیسم دیده است؛آن روزی که اسپر اخراج شد...
تیک نیوز
از اتهام پمپئو به ایران در ارتباط با القاعده تا اعلام آمادگی قطر برای میانجیگری میان ایران و عربستان و تاکید کلینتون بر عزل ترامپ
باشگاه خبرنگاران
خوابی که ترامپ برای لیبرالیسم دیده است؛ آن روزی که اسپر اخراج شد...
اقتصاد نیوز
تحولات آمریکا؛ تلاش ترامپ برای رفع اتهام از خود، اعلام وضعیت اضطراری در واشنگتن
میزان
برنامه دمکرات ها برای آینده سیاسی ترامپ
بهار نیوز
صبح و خبر؛ محکومیت تحریم انصارالله و رسوایی خون های آلوده
صدا و سیما
دموکرات ها به دنبال حذف دائمی ترامپ از صحنه سیاسی آمریکا!
نواندیش
اعلام وضعیت اضطراری در واشنگتن/ تاکید مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر پایبندی این بلوک به برجام/ قرار گرفتن کوبا در فهرست کشورهای حامی تروریسم از سوی آمریکا
خبرگزاری ایلنا
انصارالله در فهرست کذایی تروریسم آمریکا
مردم نیوز
خبر
روزنامه شرق
استیضاح ترامپ مانع حضور او در 2024می شود؟
اقتصاد آنلاین
اخبار مرتبط
bltآوای خزر : ریشه اتهام پمپئو علیه ایران...
bltبرنا : پمپئو نمی خواهد سیاست دولت آمریکا در برابر ایران تغییر کند/ اسرائیل و عربستان سعودی به دنبال پرونده های مزمن هستند
bltمیزان : انصارالله یمن به یک قدرت بسیار قوی تبدیل شده است/ تخریب راه حل سیاسی بحران یمن توسط آمریکا
bltمردم نیوز : اهداف شوم وصله ناجور پمپئو به ایران
bltایکنا : تروریست خواندن انصارالله؛ آخرین هدیه ترامپ به سعودی ها
bltتیک نیوز : ترامپ با کدام بهانه می خواهد بدون اجازه کنگره به ایران حمله کند!؟
bltسایت جماران : ترامپ برای همیشه از ورود به کنگره آمریکا منع می شود؟
bltالعالم : تشبیه ترامپ به بن لادن توسط نماینده کنگره آمریکا
bltدنیای اقتصاد : نماینده کنگره آمریکا: ترامپ همانند بن لادن است!
bltاقتصاد نیوز : ترامپ به بن لادن تشبیه شد!
bltصدا و سیما : از روز های پایانی ترامپ تا افزایش تدابیر امنیتی در آمریکا
bltفرتاک نیوز : نماینده کنگره آمریکا ترامپ را به بن لادن تشبیه کرد
bltالعالم : ترامپ در آستانه فنای سیاسی
bltالف : ادعاهای بی اساس پمپئو زمینه ساز چانه زنی برای دولت بایدن است/ مردم آمریکا نسبت به رسانه ها بی اعتماد شده اند
bltسایت جماران : آیا بایدن هم استیضاح می شود؟
bltاقتصاد نیوز : بهانه ای که ترامپ می تواند بدون اجازه کنگره به ایران حمله کند!؟
bltخرداد نیوز : سخنان ترامپ پس از استیضاح وی در مجلس نمایندگان آمریکا
bltمیزان : آمریکا خالق گروه های تروریستی؛ اهداف پمپئو در اتهام زنی علیه ایران
bltمهر نیوز : آمریکا وارد بحران سیاسی بسیار جدی شده است
bltباشگاه خبرنگاران : از آغاز روند استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا تا همه گیری دوباره کرونا در چین و بازداشت مظنون سوء قصد به جان نانسی پلوسی
bltرکنا نت : تلاش پمپئو برای چانه زنی دولت بایدن با ایران
bltرویداد 24 : مین گذاری پمپئو در مسیر دیپلماسی خارجی جو بایدن
bltصدا و سیما : پیامدهای تشدید آشفتگی های سیاسی آمریکا
bltآریا : جزئیات جدید از حمله حامیان ترامپ به کنگره آمریکا/ نزدیک بود نیمی از نمایندگان کنگره کشته شوند
bltباشگاه خبرنگاران : نخست هدف قرار دادن الحشد الشعبی و سپس انصارالله؛ موج نگرانی آمریکا از اقتدار نیرو های مقاومت
bltایرنا : تحولات خاورمیانه و مین گذاری تیم ترامپ برای بایدن
bltاقتصاد نیوز : عبور جمهوری خواهان از ترامپ /دیپلماسی توئیتری ظریف در مقابل اتهام زنی های پمپئو
bltساعت 24 : قاعده نخ نمای جنگ طلبی
bltتابناک : ادعاهای عجیب پمپئو درباره ارتباط ایران و القاعده/واکنش شدیدالحن ظریف و وزارت خارجه
bltتیک نیوز : خوابی که ترامپ برای لیبرالیسم دیده است؛آن روزی که اسپر اخراج شد...
bltباشگاه خبرنگاران : از اتهام پمپئو به ایران در ارتباط با القاعده تا اعلام آمادگی قطر برای میانجیگری میان ایران و عربستان و تاکید کلینتون بر عزل ترامپ
bltاقتصاد نیوز : خوابی که ترامپ برای لیبرالیسم دیده است؛ آن روزی که اسپر اخراج شد...
bltمیزان : تحولات آمریکا؛ تلاش ترامپ برای رفع اتهام از خود، اعلام وضعیت اضطراری در واشنگتن
bltبهار نیوز : برنامه دمکرات ها برای آینده سیاسی ترامپ
bltصدا و سیما : صبح و خبر؛ محکومیت تحریم انصارالله و رسوایی خون های آلوده
bltنواندیش : دموکرات ها به دنبال حذف دائمی ترامپ از صحنه سیاسی آمریکا!
bltخبرگزاری ایلنا : اعلام وضعیت اضطراری در واشنگتن/ تاکید مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر پایبندی این بلوک به برجام/ قرار گرفتن کوبا در فهرست کشورهای حامی تروریسم از سوی آمریکا
bltمردم نیوز : انصارالله در فهرست کذایی تروریسم آمریکا
bltروزنامه شرق : خبر
bltاقتصاد آنلاین : استیضاح ترامپ مانع حضور او در 2024می شود؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.