بودجه 1400 خبر از عقب گرد اقتصادی مى دهد

بودجه 1400 خبر از عقب گرد اقتصادی مى دهد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: جزئیات بودجه خبر از عقبگرد کشور در مسائل اقتصادی را می دهد که تاثیر مستقیمی بر زندگی شخصی و اجتماعی افراد خواهد داشت.
بودجه 1400 خبر از عقب گرد اقتصادی مى دهد

علی اصغر عنابستانی در مورد درآمدهای بودجه سال آینده گفت: بودجه ١٤٠٠ برای اداره کشور نوشته نشده است، انتقادهای بسیاری به بودجه سال آتی وارد است، اما سوال اینجاست چرا لایحه بودجه سال آینده از طرف مجلس پذیرفته شده است؟! لایحه بودجه سال١٤٠٠ با انحرافات بسیاری از اهداف کشور نوشته شده است که دوستان اصرار دارند بودجه را اصلاح کلی کنند ولی رییس جمهور تاکید کرده کسی حق بودجه نویسی ندارد دولت از بودجه سال ١٤٠٠ حمایت می کند.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی افزود: بودجه دولت در بخش درآمدها واقعا اسف بار است؛ حدود 74 هزار میلیارد تومان غیر از بند تبصره 14 موضوع هدفمندی یارانه ها اختصاص داده شده است این در حالی است که دولت در بخش منابع 841 هزار میلیارد تومان منابع عمومی و در مجموع 929 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی پیش بینی کرده است.

لایحه بودجه 1400

وی ادامه داد: مبلغ 200 هزار میلیارد تومان از محل بودجه را از محل فروش اوراق به مردم در نظر گرفته است در این بین حدود 100 الی 150 هزار میلیارد تومان بدهی دولت است که باید تسویه شود، در حوزه درآمد مالیاتی حدود 370 هزار میلیارد درآمد در نظر گرفته شده ولی پایه های مالیاتی افزایش داده نشده است و بخش عمده درآمد مالیات از محل مالیات بردرآمد و مالیات مستقیم و ارزش افزوده تامین خواهد شد، بدون شک بودجه 1400 اثر تورمی به دنبال خواهد داشت و بخش عمده درآمد کشور از طریق مالیات پیش بینی شده است، مالیات بر ارزش افزوده که مصرف کننده باید پرداخت کند و به درستی اجرا نمی شود؛ البته این نوع مالیات نتیجه تورمی خواهد داشت.

سنگینی هزینه بودجه بر دوش مردم

عنابستانی با اشاره به تغییر پایه های مالیاتی گفت: باید پایه های مالیاتی تغییر پیدا کنند به فرض مالیات بر زمین؛ خانه های لاکچری، ماشین های لوکس، درآمدهای سرمایه ای مثل دلار و طلا و..... مشمول مالیات شوند؛ براساس ابداع پایه های جدید مالیاتی ثروتمندان مشمول پرداخت می شوند به این طریق دریافت مالیات توسط دولت هدفمند اجرایی می شود، خلاصه کلام درآمدهای بودجه ای در سال جدید تورم زا و غیرقابل تحقق است و هزینه های سنگینی بر دوش مردم خواهد داشت و موجب بدهکاری دولت آینده خواهد شد.

جزئیات بودجه نشان از عقبگرد کشور در مسائل اقتصادی را می دهد که زندگی شخصی و اجتماعی افراد را تحت الشعاع قرار خواهد داد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: حقوق کارکنان دولت 408 هزار میلیارد تومان است نه 209 هزار میلیارد تومان به رغم اختصاص فصل اول اعتبارات هزینه ای به جبران خدمات کارکنان دولت با اعتبار 209 هزار میلیارد تومان، این رقم صرفا شامل حکم کارکنان است و مزایا را در بر نمی گیرد. این مرکز رقم کل اعتبارات حقوق و مزایای کارکنان دولت را حدود 408 هزار میلیارد تومان (معادل 64 درصد بودجه) را شامل می شود؛ با تمام این تفاسیر جزئیات بودجه نشان از عقبگرد کشور در مسائل اقتصادی را می دهد که زندگی شخصی و اجتماعی افراد را تحت الشعاع قرار خواهد داد، اگر لایحه بودجه سال آتی اصلاح نشود مجبور می شویم لایحه بیماری را بپذیریم که این بسیار خطرناک است.

نماینده مردم در مجلس یازدهم فروش روزانه 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت را غیر باور دانست و گفت: یکی از موارد غیر باور بودجه فروش روزانه 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت است چه تضمینی وجود دارد که مسئولان مربوطه بتوانند روزانه 2 میلیون 300 هزار بشکه نفت را بفروش برسانند، آیا تحریم ها از بین رفته است که بتوانیم به فروش ٢میلیون و ٣٠٠ هزار شبکه نفت در هر روز امیدوار باشیم؟! چه تغییر و گشایش اقتصادی تا به امروز رخ داده است؟! تاکنون چنین اتفاقاتی رخ نداده که بتوانیم چنین پیش بینی برای فروش نفت در نظر بگیریم.

سیاست کلی کشور جدایی از وابستگی به بودجه نفتی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم یادآور شد: سیاست کلی کشور بر این است که وابستگی به بودجه نفتی را کاهش دهد، نباید دوباره کشور را بعد از تحمل سختی تحریم ها به نفت وابسته کنیم متاسفانه دولت با مسئله بودجه و نفت به صورت بچگانه رفتار می کند؛ سیاست نظام جمهوری اسلامی این است که وابستگی به نفت را کاهش دهد؛ این وابستگی به نفت یعنی تعطیلی تولیدات عمرانی کشور، باید در جهت خودکفایی برنامه ریزی کنیم، بودجه ای که وابستگی به نفت داشته باشد در تمام عرصه ها کشور را به عقب می برد.

وی در مورد افزایش کارکنان دولتی گفت: عدالت پرداختی حقوق اصناف و کارمندان باید به درستی اجرایی شود در بودجه افزایش حقوق به میزان 25 درصد در نظر گرفته شده است که این تبعیض همیشه حاکم بوده است. به فرض مثال بین کسی که 1 میلیون و 200 هزار تومان حقوق ماهیانه اوست با کسی که 10 میلیون تومان حقوق می گیرد بسیار تبعیض است، اگر قرار به افزایش 25 درصدی حقوق ها باشد بدون شک فاصله زیادی در حق و دستمزد خواهد بود؛ باید در بودجه امسال در حقوق پرداختی عدالتی اجرا شود در این خصوص پیشنهاده داده شده مبلغی یکسانی برای افزایش حقوق کارکنان در نظر گرفته شود اگر مبلغ مشخصی برای افزایش حقوق در نظر گرفته شود بدون شک عدالت اجرایی می شود. غیر از بحث بودجه برنامه های نظام استخدامی کشور و نظام پرداختی حقوق در دستور کمیسیون اجتماعی است.

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطر نشان کرد: به طور خلاصه پنج مشکل اساسی از جمله «هزینه محور بودن»، «افزایش وابستگی به نفت»، «افزایش کسری بودجه»، «درآمدهای موهوم» و «برداشت بی رویه از منابع صندوق توسعه ملی» گریبان بودجه 1400 را گرفته است؛ با تمام این ایرادات امیدوارم معیشت مردم بیش از این در سختی نباشد و سال 1400 شاهد رشد تورم نباشیم./


کلیدواژه های این خبر
مالیات بر ارزش افزوده   بشکه نفت   مسائل اقتصادی   لایحه بودجه   هدفمندی یارانه ها   ارزش افزوده   مصرف کننده   رئیس جمهور   مالیات مستقیم   ماشین های لوکس   کارکنان دولت   محل بودجه   مجلس شورای اسلامی   خوشاب   سرمایه   درآمد   پیش بینی   سبزوار   اعتبارات   بدهی دولت   حقوق کارکنان   مجلس یازدهم   بودجه 1400  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «پارسینه» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
بودجه ای که در جدول چشم گیر است/ تورم؛ برنده اصلی در بودجه 1400
راه دانا
بودجه ای که در جدول چشم گیر است /نمایندگان خوزستان، بودجه 1400 را کارساز نمی دانند
رهیاب نیوز
مرغ و گوشت را هرگز با دلار 4200 به مردم نفروختند
هم اندیشی
ناگفته های حاجی دلیگانی از فرار مالیاتی با کارت بازرگانی
بولتن نیوز
بودجه 1400 کاملاً سیاسی است/ ارسال لیست متخلفان بورس به قوه قضائیه
راه دانا
کم برآوردی «حداقل» 50 هزار میلیارد تومانی منابع بودجه
هم اندیشی
ناگفته های حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس با جزئیات در برنامه دستخط در رسانه ملی/از ارز4200، ماجرای روابط لاریجانی با پاستور نشینان،نامه واغطی رئیس دفتر رئیس جمهور به 4 وزیر و عدم همکاری با مجلس، ماجرای حقوق های نجومی 40 نفر دریک شرکت دولتی تا بودجه 1400
آرا نیوز
تجربه خوبی از ارز 4200 تومانی نداریم/ماجرای روابط لاریجانی با دولت روحانی/ نامه «محرمانه» واعظی به 4 وزیر برای عدم همکاری با مجلس
هم اندیشی
زنگنه: تئوریسین های اقتصادی دولت مخالف چند نرخی بودن ارز هستند
خبرگزاری دانشجو
استانداری سمنان نگران از وضعیت اعتبارات 1400/ ورود نمایندگان مجلس
مهر نیوز
حاجی دلیگانی: از طرف آقای آخوندی به من گفتند حاضریم برای شما فلان کار را انجام بدهیم
دیده بان ایران
ماجرای حقوق های نجومی 40نفر در یک شرکت دولتی چه بود؟
اقتصاد آنلاین
تجربه خوبی از ارز 4200 تومانی نداریم/ماجرای روابط لاریجانی با دولت روحانی/ ماجرای برف در اتوبان قم – تهران و شکایت رئیس جمهور بابت یک مصاحبه /نامه «محرمانه» واعظی به 4 وزیر برای عدم همکاری با مجلس در موضوع شرکت های دانش بنیان
مشرق نیوز
شمس‎ الدین حسینی: دلاری به نام 4200 اصلاً در بودجه دولت نیست/ پول های مخفی شده در بودجه دولت را آشکار می کنیم
تسنیم
بودجه 1400 خبر از عقب گرد اقتصادی مى دهد
خبرگزاری خانه ملت
30 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم
پول نیوز
رقم فرار مالیاتی در هر سال چقدر است؟
صبحانه با خبر
تضعیف اقتصاد زیر سایه یارانه ها
قلم نیوز
نامه استاندار سمنان به نمایندگان/ از حق مردم در لایحه بودجه 1400 دفاع کنید
فارس
فاصله بین هزینه ها و درآمد های جاری کشور رو به افزایش است/ بهبود ساز و کار مالیات چاره کار
عصر مالی
دولت مکلف به توسعه و بازسازی حمل و نقل عمومی و ریلی شود
قدس آنلاین
بدعت جدید دولت برای پوشش کسری بودجه جاری
مشرق نیوز
نامه پیرهادی به رئیس کمیسیون تلفیق بودجه
فردا نیوز
لابی برخی واردکنندگان، طرح نورد گرم را به بن بست رساند
ماین نیوز
نکات نگران کننده بودجه 1400 در بخش کشاورزی
سایت جماران
تقویت معیشت؛ نکته کلیدی که در بودجه 1400 باید محقق شود
صبح تهران
پیرهادی: دولت مکلف به توسعه و بازسازی حمل و نقل عمومی و ریلی شود
ایسنا
افزایش 299 هزار میلیارد تومانی منابع درآمدی در لایحه بودجه/ جرائم اقساط کارفرمایان حفظ کننده نیروی کار بخشوده می شود
خبرگزاری خانه ملت
نماینده مجلس: بودجه عمرانی در لایحه بودجه 1400 حدود 12 درصد است
دیده بان ایران
لابی برخی واردکنندگان، طرح نورد گرم را به بن بست رساند / استقبال مجلس از ایجاد ارزش افزوده در زنجیره تولید فولاد
خبرگزاری دانشجو
نمایندگان مجلس پیگیر رفع ایرادات لایحه بودجه سال 1400 باشند
خبرگزاری دانشجو
دولت دست دانشمندان داخلی را برای تولید واکسن بسته است
افکار نیوز
افزایش 66 درصدی اعتبارات جاری دستگاه های اجرایی لرستان
ایسنا
نماینده مجلس درمورد برخی واکسن های خارجی: عقیم کننده است؛ 60 درصد نظام بهداشت شان هم حاضر نیستند بزنند
انتخاب
واکنش نماینده مجلس به واکسن های کرونای آمریکا و انگلیس/ این واکسن ها عقیم کننده اند
اقتصاد نیوز
ادعای عجیب نماینده مجلس یازدهم: واکسن های آمریکایی و انگلیسی هم سرطان زا و هم عقیم کننده هستند
دیده بان ایران
نگاهی به لایحه بودجه 1400 و چالش های پیش روی آن
ایسنا
بودجه سال آینده 332 هزار میلیارد تومان کسری دارد/ هماهنگی مجلس و شورای نگهبان برای اصلاح ساختار بودجه
خبرگزاری دانشجو
امروز در بهارستان /نگاهداری مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس در نشست خبری با اصحاب رسانه از کارنامه قابل مجلس یازدهم در 6 ماهه گذشته خبر داد:49جلسه صحن 608 نشست در کمیسیونهای تحصصی بررسی 7لایحه و10 طرح از عملکرد 6 ماهه مجلس یازدهم
آرا نیوز
واکنش رئیس دفتر ریاست مجلس به احتمال حضور قالیباف در انتخابات
پانا
اخبار مرتبط
bltراه دانا : بودجه ای که در جدول چشم گیر است/ تورم؛ برنده اصلی در بودجه 1400
bltرهیاب نیوز : بودجه ای که در جدول چشم گیر است /نمایندگان خوزستان، بودجه 1400 را کارساز نمی دانند
bltهم اندیشی : مرغ و گوشت را هرگز با دلار 4200 به مردم نفروختند
bltبولتن نیوز : ناگفته های حاجی دلیگانی از فرار مالیاتی با کارت بازرگانی
bltراه دانا : بودجه 1400 کاملاً سیاسی است/ ارسال لیست متخلفان بورس به قوه قضائیه
bltهم اندیشی : کم برآوردی «حداقل» 50 هزار میلیارد تومانی منابع بودجه
bltآرا نیوز : ناگفته های حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس با جزئیات در برنامه دستخط در رسانه ملی/از ارز4200، ماجرای روابط لاریجانی با پاستور نشینان،نامه واغطی رئیس دفتر رئیس جمهور به 4 وزیر و عدم همکاری با مجلس، ماجرای حقوق های نجومی 40 نفر دریک شرکت دولتی تا بودجه 1400
bltهم اندیشی : تجربه خوبی از ارز 4200 تومانی نداریم/ماجرای روابط لاریجانی با دولت روحانی/ نامه «محرمانه» واعظی به 4 وزیر برای عدم همکاری با مجلس
bltخبرگزاری دانشجو : زنگنه: تئوریسین های اقتصادی دولت مخالف چند نرخی بودن ارز هستند
bltمهر نیوز : استانداری سمنان نگران از وضعیت اعتبارات 1400/ ورود نمایندگان مجلس
bltدیده بان ایران : حاجی دلیگانی: از طرف آقای آخوندی به من گفتند حاضریم برای شما فلان کار را انجام بدهیم
bltاقتصاد آنلاین : ماجرای حقوق های نجومی 40نفر در یک شرکت دولتی چه بود؟
bltمشرق نیوز : تجربه خوبی از ارز 4200 تومانی نداریم/ماجرای روابط لاریجانی با دولت روحانی/ ماجرای برف در اتوبان قم – تهران و شکایت رئیس جمهور بابت یک مصاحبه /نامه «محرمانه» واعظی به 4 وزیر برای عدم همکاری با مجلس در موضوع شرکت های دانش بنیان
bltتسنیم : شمس‎ الدین حسینی: دلاری به نام 4200 اصلاً در بودجه دولت نیست/ پول های مخفی شده در بودجه دولت را آشکار می کنیم
bltخبرگزاری خانه ملت : بودجه 1400 خبر از عقب گرد اقتصادی مى دهد
bltپول نیوز : 30 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم
bltصبحانه با خبر : رقم فرار مالیاتی در هر سال چقدر است؟
bltقلم نیوز : تضعیف اقتصاد زیر سایه یارانه ها
bltفارس : نامه استاندار سمنان به نمایندگان/ از حق مردم در لایحه بودجه 1400 دفاع کنید
bltعصر مالی : فاصله بین هزینه ها و درآمد های جاری کشور رو به افزایش است/ بهبود ساز و کار مالیات چاره کار
bltقدس آنلاین : دولت مکلف به توسعه و بازسازی حمل و نقل عمومی و ریلی شود
bltمشرق نیوز : بدعت جدید دولت برای پوشش کسری بودجه جاری
bltفردا نیوز : نامه پیرهادی به رئیس کمیسیون تلفیق بودجه
bltماین نیوز : لابی برخی واردکنندگان، طرح نورد گرم را به بن بست رساند
bltسایت جماران : نکات نگران کننده بودجه 1400 در بخش کشاورزی
bltصبح تهران : تقویت معیشت؛ نکته کلیدی که در بودجه 1400 باید محقق شود
bltایسنا : پیرهادی: دولت مکلف به توسعه و بازسازی حمل و نقل عمومی و ریلی شود
bltخبرگزاری خانه ملت : افزایش 299 هزار میلیارد تومانی منابع درآمدی در لایحه بودجه/ جرائم اقساط کارفرمایان حفظ کننده نیروی کار بخشوده می شود
bltدیده بان ایران : نماینده مجلس: بودجه عمرانی در لایحه بودجه 1400 حدود 12 درصد است
bltخبرگزاری دانشجو : لابی برخی واردکنندگان، طرح نورد گرم را به بن بست رساند / استقبال مجلس از ایجاد ارزش افزوده در زنجیره تولید فولاد
bltخبرگزاری دانشجو : نمایندگان مجلس پیگیر رفع ایرادات لایحه بودجه سال 1400 باشند
bltافکار نیوز : دولت دست دانشمندان داخلی را برای تولید واکسن بسته است
bltایسنا : افزایش 66 درصدی اعتبارات جاری دستگاه های اجرایی لرستان
bltانتخاب : نماینده مجلس درمورد برخی واکسن های خارجی: عقیم کننده است؛ 60 درصد نظام بهداشت شان هم حاضر نیستند بزنند
bltاقتصاد نیوز : واکنش نماینده مجلس به واکسن های کرونای آمریکا و انگلیس/ این واکسن ها عقیم کننده اند
bltدیده بان ایران : ادعای عجیب نماینده مجلس یازدهم: واکسن های آمریکایی و انگلیسی هم سرطان زا و هم عقیم کننده هستند
bltایسنا : نگاهی به لایحه بودجه 1400 و چالش های پیش روی آن
bltخبرگزاری دانشجو : بودجه سال آینده 332 هزار میلیارد تومان کسری دارد/ هماهنگی مجلس و شورای نگهبان برای اصلاح ساختار بودجه
bltآرا نیوز : امروز در بهارستان /نگاهداری مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس در نشست خبری با اصحاب رسانه از کارنامه قابل مجلس یازدهم در 6 ماهه گذشته خبر داد:49جلسه صحن 608 نشست در کمیسیونهای تحصصی بررسی 7لایحه و10 طرح از عملکرد 6 ماهه مجلس یازدهم
bltپانا : واکنش رئیس دفتر ریاست مجلس به احتمال حضور قالیباف در انتخابات
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.