باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم، نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند

باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم، نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
رئیس جمهور گفت: الان که بودجه 1400 در مجلس رسیدگی می شود بخشی از آن مرتبط با مناطق آزاد است و از نمایندگان مجلس درخواست می کنم که نسبت به این مناطق توجه کنند و امتیازات این مناطق را پایین نیاورند.
باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم، نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند

اقتصادگردان- حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در آیین افتتاح بیش از 60 طرح کلان تولیدی و صنعتی ملی در مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی که به صورت ویدئوکنفرانسی انجام شد، اظهار کرد: من از نمایندگان محترم مجلس درخواست می کنم که لوایحی را که دولت درباره مناطق آزاد اقتصادی به مجلس فرستاده است سریع تر به تصویب برسانند. گاهی سه تا پنج سال طول کشیده تا این سیر انجام شود، در حالی که ما باید دست به دست هم بدهیم تا مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم و بتوانیم در این زمینه با همسایگان رقابت کنیم.
وی افزود: از طرفی الان که بودجه 1400 در مجلس رسیدگی می شود بخشی از آن مرتبط با مناطق آزاد است و از نمایندگان مجلس درخواست می کنم که نسبت به این مناطق توجه کنند و امتیازات این مناطق را پایین نیاورند چرا که این به نفع ما نیست و باعث می شود سرمایه گذاری به سمت کشورهای دیگر برود.
روحانی اضافه کرد: آنچه را در بودجه و در کل نظام و دولت به مردم قول داده اند نمی شود به آن دست بزنیم. مثلا ما در پتروشیمی به مردم قول داده ایم که با فلان نرخ به شما خوراک می دهیم. در کل نمایندگان باید توجه کنند که این قانون و بودجه یک ساله است و ما باید نسبت به اقتصاد بلندمدت فکر کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به مراسم امروز عنوان کرد: امروز شاهد افتتاح های مهم بیش از 60 طرح در مناطق آزاد و ویژه بودیم که ارزش این پروژه ها در مجموع بیش از 9500 میلیارد تومان بود و باعث اشتغال بیش از 3200 نفر از جوانان عزیز ما می شود.
وی با تأکید بر اینکه مناطق آزاد و ویژه برای ما اهمیت خاصی دارد، یادآور شد: مبنای این مناطق این بوده که سرمایه گذاران بتوانند با تسهیلات خاص و ویژه و معافیت ها و امتیازات خاص در این مناطق سرمایه گذاری کنند و عمدتا آنچه به دست می آید را صادر کنند. یعنی بنا بر این بوده که این مناطق جاذبه داشته باشد که به این جاذبه بتوان سرمایه داخلی و خارجی و همچنین تکنولوژی را جذب کرد.
وی افزود: بنا بر این بوده تا در اینجا محصولات قابل رقابت با دنیا و استانداردهای قابل قبول تولید شود و بتواند به مراکز صادرات تبدیل شود که هم به اقتصاد کل کشور و هم به اقتصاد آن منطقه کمک کند. معمولا این مناطق در مناطق مرزی مستقر هستند و می توانند حلقه اتصالی بین داخل و خارج باشند و با تسهیلاتی که برای ورود و خروج افراد وجود دارد سرمایه گذار خارجی راحت تر می تواند به آنجا وارد و از آنجا خارج شود و جنس می تواند راحت تر وارد و انبار و در موقع لازم به داخل کشور منتقل یا از کشور صادر شود.
رئیس جمهور در ادامه خاطرنشان کرد: از آغاز دولت در سال 92 مهمترین تأکید بنده به رئیس منطقه آزاد و مدیران عامل مناطق آزاد ویژه این بود که این مناطق نباید محل واردات باشند. قبلا این مناطق پیش از این که صادرکننده باشند وارد کننده بودند اما از ابتدای دولت ریل گذاری ما این بود که صادرکننده باشیم و آمار هم این را نشان می دهد. صادرات ما در این مناطق 138 میلیارد دلار بوده و 40 میلیارد دلار هم صادرات داخلی به سرزمین اصلی داشته ایم. در حالی که واردات 47 میلیارد دلار بوده است پس در مسیر هدف گذاری درست حرکت می کنیم.
وی با اشاره به مهم بودن خدمات الکترونیکی در مناطق آزاد بیان کرد: شفافیت، عدم حضور، عدم چهره به چهره شدن و دریافت خدمات الکترونیکی در این مناطق بسیار مهم است که می تواند جلوی فساد را بگیرد و باعث شود کارها سریع تر صورت گیرد و در این دولت به آن توجه ویژه شده است. برای ما بسیار مهم است که کارها از طریق یک پنجره واحد صورت گیرد و نباید لازم باشد کسی کفش و کلاه کند و بیاید از این ساختمان به آن ساختمان برود. قبلا برای سرمایه گذاری مردم را خسته می کردیم اما امروز دولت الکترونیک می تواند این مسئله را حل کند.
روحانی ادامه داد: سرمایه گذار باید بتواند به راحتی وارد سامانه شود و آنچه را می خواهد درخواست و از سامانه دریافت کند ودر زمان کوتاه سرمایه گذاری خود را انجام دهد. این کار در گذشته ماه ها طول می کشید و به گفته آقای بانک امروز حداکثر در 30 روز صورت می گیرد و تا پایان دولت باید به 20 روز برسد. امروز 70 درصد این کار به صورت الکترونیک انجام می شود که این کار هم باعث ایجاد رونق می شود و هم جلوی فساد و رانت گرفته می شود و هم عدالت رعایت می شود؛ چرا که سایت قوم و خویش و همسایگی نمی شناسد.
رئیس دولت دوازدهم با بیان اینکه مناطق آزاد در شرایط تحریم برای ما بسیار مهم بوده اند، اظهار کرد: من از سال 97 به مسئولان مناطق آزاد گفتم که شما باید به کمک کشور بیایید و امروز می بینید که اقداماتی که در مناطق آزاد و ویژه ما در این سال ها صورت گرفته در مسیر توسعه بوده است. طبق آمار اعلام شده سرمایه گذاری خارجی در سال 99 در این مناطق نسبت به سال 98، 56 درصد افزایش یافته که این به معنای شکست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی بوده است.
روحانی افزود: سرمایه گذاری داخلی هم در این مناطق 58 درصد بوده که متوسط سرمایه گذاری 57 درصد می شود. این نشان می دهد که جاذبه این مناطق بیشتر شده و در شرایط تحریم کمک خوبی برای ما بوده است. ما در مناطق آزاد تنها نیستیم و الان تقریبا همه کشورهای اطراف ما منطقه آزاد دارند و ما در حال رقابت با کشورهای منطقه و همسایگان هستیم. پس روز به روز باید امتیازات معقول و معافیت ها را در این مناطق بیشتر کنیم.
رئیس جمهور در پایان گفت: از طریق این مناطق روابط ما با همسایگان و کشورهای خارجی هم بهتر می شود ضمن اینکه غیر از تولید و صادرات در بیشتر مناطق آزاد جاذبه گردشگری وجود دارد و گردشگری هم نشاط و هم اشتغال می آورد. از طرفی با ورود گردشگر خارجی هم آن ها با کشور آشنا می شوند و هم ارز وارد کشور می شود. پس ما باید کاری کنیم صادرات و جذب گردشگر در مناطق آزاد نسبت به قبل بیشتر شود و همه این کارها از طریق همان پنجره واحد صورت گیرد.

کلیدواژه های این خبر
منطقه آزاد   صادرات   پتروشیمی   تسهیلات   مناطق آزاد   ریل گذاری   مناطق مرزی   خوراک   رئیس جمهور   همسایگان   تکنولوژی   مناطق آزاد تجاری   ویژه اقتصادی   معافیت ها   صادرکننده   اشتغال   اقتصاد   حسن روحانی   سرمایه   سرمایه گذاری   سرمایه گذاران   بودجه 1400  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «اقتصادگردان» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
158 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد کشور
آریا
باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم
نصف جهان
158میلیون دلار سرمایه گذاری 9 ماه امسال در مناطق آزاد انجام شد
اقتصادگردان
تراز تجاری مناطق آزاد در آمار های سال 92 تا 97منفی بوده است
بولتن نیوز
رقم بالای صادرات در مناطق آزاد نسبت به واردات
اقتصاد آنلاین
15 درصد سرمایه گذاری های خارجی کشور در مناطق آزاد انجام شده است
پانا
افزایش 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد
ایران آنلاین
158میلیون دلار سرمایه گذاری 9 ماهه امسال در مناطق آزاد کشور انجام شد
پایگگاه اطلاع رسانی دولت
جذب 200 میلیون دلار سرمایه توسط سازمان مناطق آزاد در سال گذشته
شبکه خبر
158میلیون دلار سرمایه گذاری 9 ماهه امسال در مناطق آزاد انجام شد
ایرنا
سرمایه گذاری 62 هزار میلیارد تومانی در مناطق آزاد کشور
ایرنا
به اندازه 14 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم
نبض نفت
رشد 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی، نشانه شکست دشمن است/ باید به وعده ها عمل کنیم
مردم نیوز
تاکید استاندار قم بر تسریع در اتصال سلفچگان به راه آهن سراسری
ایرنا
روحانی: به اندازه 14 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم
آریا
رئیس جمهور : باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم/نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
وانا نیوز
روحانی: در مناطق آزاد تنها نیستیم؛ در حال رقابت با کشور های منطقه هستیم
خرداد نیوز
3200 اشتغال جدید در مناطق آزاد و ویژه ایجاد شد
ایرنا
عملیات پیش راه اندازی بزرگترین پالایشگاه قیر کشور بدون حضور لایسنسور خارجی
خبرگزاری ایلنا
افتتاح سه طرح صنعتی و خدماتی در منطقه ویژه پارس
نبض نفت
روحانی:باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم
صبحانه با خبر
بخش خصوصی باید فعال و در صحنه باشد
خبرگزاری بسیج
خدمات الکترونیک موجب افزایش سرعت و جلوگیری از فساد احتمالی می شود
شبستان
روحانی: بخش خصوصی باید فعال و در صحنه باشد
تیتر شهر
روحانی: مجلس لوایح دولت در مورد مناطق آزاد را زودتر تصویب کند، ما به مردم قول داده ایم
آفتاب
باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم/نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
نصف جهان
روحانی: مناطق آزاد برای ما اهمیت ویژه دارد/ سرمایه گذاری در مناطق آزاد نشان می دهد تروریسم اقتصادی شکست خورده است
رویداد 24
امتیازات مناطق آزاد را پایین نیاورید
صدای ایران
روحانی: باید در مصرف گاز مراعات کنیم؛ ما معادل نیمی از 27 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم
انتخاب
روحانی: باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم/نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
عصر ایران
افزایش سرمایه گذاری خارجی نشان شکست تروریسم اقتصادی
عصر مالی
روحانی: باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم
صراط
روحانی: باید در مصرف گاز مراعات کنیم/ مناطق آزاد در شرایط تحریم به کمک اقتصاد کشور آمدند
الف
رشد 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی، نشانه شکست دشمن
صدا و سیما
اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی، بنادر جنوبی خلیج فارس را به دریای خزر وصل میکند
خبرآنلاین
مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است / مناطق آزاد از اهمت بالایی برای اقتصاد کشور برخوردار است
ایران آنلاین
روحانی: در مناطق آزاد تنها نیستیم؛ در حال رقابت با کشور های منطقه هستیم / مجلس امتیازات مناطق آزاد را کاهش ندهند؛ در این صورت سرمایه گذاری به جای ایران در کشور های همسایه انجام می شود
انتخاب
خدمات الکترونیک اصل مهم این دولت است
شبکه خبر
صادرات 138 میلیارد دلاری از مناطق آزاد تجاری
صدا و سیما
روحانی: مناطق آزاد تجاری را از وارد کننده به صادرکننده کالا ها تغییر جهت دادیم
جوان آنلاین
اخبار مرتبط
bltآریا : 158 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد کشور
bltنصف جهان : باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم
bltاقتصادگردان : 158میلیون دلار سرمایه گذاری 9 ماه امسال در مناطق آزاد انجام شد
bltبولتن نیوز : تراز تجاری مناطق آزاد در آمار های سال 92 تا 97منفی بوده است
bltاقتصاد آنلاین : رقم بالای صادرات در مناطق آزاد نسبت به واردات
bltپانا : 15 درصد سرمایه گذاری های خارجی کشور در مناطق آزاد انجام شده است
bltایران آنلاین : افزایش 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی در مناطق آزاد
bltپایگگاه اطلاع رسانی دولت : 158میلیون دلار سرمایه گذاری 9 ماهه امسال در مناطق آزاد کشور انجام شد
bltشبکه خبر : جذب 200 میلیون دلار سرمایه توسط سازمان مناطق آزاد در سال گذشته
bltایرنا : 158میلیون دلار سرمایه گذاری 9 ماهه امسال در مناطق آزاد انجام شد
bltایرنا : سرمایه گذاری 62 هزار میلیارد تومانی در مناطق آزاد کشور
bltنبض نفت : به اندازه 14 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم
bltمردم نیوز : رشد 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی، نشانه شکست دشمن است/ باید به وعده ها عمل کنیم
bltایرنا : تاکید استاندار قم بر تسریع در اتصال سلفچگان به راه آهن سراسری
bltآریا : روحانی: به اندازه 14 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم
bltوانا نیوز : رئیس جمهور : باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم/نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
bltخرداد نیوز : روحانی: در مناطق آزاد تنها نیستیم؛ در حال رقابت با کشور های منطقه هستیم
bltایرنا : 3200 اشتغال جدید در مناطق آزاد و ویژه ایجاد شد
bltخبرگزاری ایلنا : عملیات پیش راه اندازی بزرگترین پالایشگاه قیر کشور بدون حضور لایسنسور خارجی
bltنبض نفت : افتتاح سه طرح صنعتی و خدماتی در منطقه ویژه پارس
bltصبحانه با خبر : روحانی:باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم
bltخبرگزاری بسیج : بخش خصوصی باید فعال و در صحنه باشد
bltشبستان : خدمات الکترونیک موجب افزایش سرعت و جلوگیری از فساد احتمالی می شود
bltتیتر شهر : روحانی: بخش خصوصی باید فعال و در صحنه باشد
bltآفتاب : روحانی: مجلس لوایح دولت در مورد مناطق آزاد را زودتر تصویب کند، ما به مردم قول داده ایم
bltنصف جهان : باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم/نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
bltرویداد 24 : روحانی: مناطق آزاد برای ما اهمیت ویژه دارد/ سرمایه گذاری در مناطق آزاد نشان می دهد تروریسم اقتصادی شکست خورده است
bltصدای ایران : امتیازات مناطق آزاد را پایین نیاورید
bltانتخاب : روحانی: باید در مصرف گاز مراعات کنیم؛ ما معادل نیمی از 27 کشور اروپایی گاز مصرف می کنیم
bltعصر ایران : روحانی: باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم/نمایندگان مجلس امتیازات این مناطق را پایین نیاورند
bltعصر مالی : افزایش سرمایه گذاری خارجی نشان شکست تروریسم اقتصادی
bltصراط : روحانی: باید مناطق آزاد را آباد و پرجاذبه کنیم
bltالف : روحانی: باید در مصرف گاز مراعات کنیم/ مناطق آزاد در شرایط تحریم به کمک اقتصاد کشور آمدند
bltصدا و سیما : رشد 56 درصدی سرمایه گذاری خارجی، نشانه شکست دشمن
bltخبرآنلاین : اتصال راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی، بنادر جنوبی خلیج فارس را به دریای خزر وصل میکند
bltایران آنلاین : مبنای مناطق آزاد تجاری جذب سرمایه و تکنولوژی است / مناطق آزاد از اهمت بالایی برای اقتصاد کشور برخوردار است
bltانتخاب : روحانی: در مناطق آزاد تنها نیستیم؛ در حال رقابت با کشور های منطقه هستیم / مجلس امتیازات مناطق آزاد را کاهش ندهند؛ در این صورت سرمایه گذاری به جای ایران در کشور های همسایه انجام می شود
bltشبکه خبر : خدمات الکترونیک اصل مهم این دولت است
bltصدا و سیما : صادرات 138 میلیارد دلاری از مناطق آزاد تجاری
bltجوان آنلاین : روحانی: مناطق آزاد تجاری را از وارد کننده به صادرکننده کالا ها تغییر جهت دادیم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.