توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است

توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است
همزمان با تاکید یک سازمان حقوق بشری در مناطق اشغالی بر نژادپرست بودن رژیم صهیونیستی، کارشناسان صهیونیست هم درباره پیامدهای توافق نفتی با امارات هشدار دادند.
توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است

به گزارش مشرق، یک ژنرال صهیونیست گفت نادیده گرفتن عملی خواسته های فلسطینیان از سوی اسرائیل برای تشکیل دولت آنها منجر به دولت دوگانه قومیتی(یهودی، مسلمان) می شود، با وجودی که جنبش صهیونیست به اینجا نیامده است که دولت دوگانه قومیتی را ایجاد کند، ما به اینجا(سرزمین فلسطین) آمده ایم تا دولت یهودی را برپا کنیم، در غیر این صورت، رویای صهیونیستی از بین خواهد رفت، درست است که ماه راه حل سحرآمیز نداریم، ولی مسئله امنیتی در جدایی از فلسطینیان بسیار پیچیده است و این دلیلی است که دولت اسرائیل مجبور است همواره با آن تعامل کند.

بیشتر بخوانید: درخواست تل آویو از دولت بایدن درباره کشورهای عربی

ماتان ویلنائی معاون رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و وزیر سابق علوم این رژیم و رئیس آنچه جنبش فرماندهان امنیتی حامی اسرائیل خوانده می شود در گفتگو با مجله یسرائیل دیفنس گفت به جدایی از فلسطینیان نیاز داریم، زیر در دهه های اخیر پس از سال 1967 میلادی، اسرائیل گامهایی برای جدا کردن کرانه باختری از نوار غزه تحت عنوان طرحهای تفرقه بینداز حکومت کن، برداشته است و امروز سه ساختار وجود دارد که شامل اسرائیل، نوار غزه و کرانه باختری است و در کنار تقسیم جغرافیایی، اقدامات مالی وجود دارد که سبب شده تشکیلات خودگردان فلسطین از نظر اقتصادی متکی به اسرائیل باشد.

وی افزود صدها افسر در ارتش اسرائیل و دستگاه امنیت عمومی(شاباک) و موساد بر این باورند که دولت دوگانه قومیتی، فاجعه ای برای اسرائیل خواهد بود، زیرا در سال 2022 انتظار می رود که جمعیت مسلمانان و یهودیان میان دریا و رود برابر شود که معنایش این است که دولت دوگانه قومیتی(مسلمان، یهودی) به معنای پایان دولت یهودی خواهد بود به ویژه با توجه به اینکه فلسطینیان در مقابل ما هستند و نمی توان از آنها اجتناب کرد، حتی اگر به صلح با کشورهای خلیج فارس، مغرب و سودان دست یافته باشیم.

بیشتر بخوانید: شکست آمریکایی-صهیونیستی در یمن

وی ادامه داد ما به جدایی از فلسطینیان نیاز داریم، زیرا باقی ماندن میان آنها وضعیت را بسیار پیچیده خواهد کرد، با دانستن این مسئله که اجتناب از این مشکل هم راه حل نیست، همانطور که در خلال انتخابات دسامبر 2019 رخ داد، با وجود تنوع احزاب اسرائیلی، هرگز به مسئله فلسطین پرداخته نشد، گویی هیچ مشکلی وجود ندارد، اوضاع داخلی ما منتظر انفجار است، با وجودی که هیچ رهبری فلسطینی برای تعامل با ما در حال حاضر وجود ندارد، ولی می توان گامهایی برای جلوگیری از وخیم تر شدن اوضاع برداشت.

این ژنرال صهیونیست گفت ما خواهان تضعیف تشکیلات خودگردان نیستیم، در نهایت باید با فلسطینیان تعامل کنیم، ولی در زمینه اقتصادی این مسئله روشن نیست که چه طرحی ممکن است کرانه باختری را به سمت استقلال اقتصادی سوق دهد و اینکه اگر دولت فلسطین خواستار فرودگاه، ارتش و بندر نظامی در غزه شود، چه اتفاقی خواهد افتاد، پاسخ به چنین سئوالاتی همچنان پیچیده است.

ژنرال صهیونیست اعتراف کرد جدایی میان نوار غزه و کرانه باختری سیاست اشتباه اسرائیل بود با وجودی که تعامل با غزه باید یک طرح جداگانه از طریق حمایت اقتصادی و آتش بس باشد، بدون اینکه مشخص نیست چگونه می توان به آتش بس با حماس دست یافت، هر چند غزه قادر نیست تبدیل به ساختار اقتصادی جدایی از اسرائیل(فلسطین اشغالی) شود، در حالی که کرانه باختری هر ساله هزینه 52 میلیارد شیکلی بر ما تحمیل خواهد کرد.

یک سازمان حقوق بشری در مناطق اشغالی : اسرائیل دولتی نژادپرست است

سازمان حقوق بشری بیتسلیم در مناطق اشغالی در گزارشی اذعان کرد که اسرائیل یک دولت نژادپرست است که به سرکوب فلسطینیان می پردازد.

سازمان بتسلیم تاکید کرد اسرائیل دولت نژادپرست(آپارتاید) است و برای تحقق و تداوم برتری یهودی در مساحت جغرافیایی از رود(اردن) تا دریا( دریای مدیترانه) تلاش می کند.

این سازمان خاطر نشان کرد هر منطقه ای که اسرائیل بر آن مسلط است چه در داخل خط سبز و کرانه باختری، شرق قدس و نوار غزه، نظام واحدی در آن برقرار است که بر اساس اصل یک ناظم مبتنی است،اینکه برتری جماعتی از انسان ها(یهودیان) بر گروهی دیگر(فلسطینیان) ادامه داشته باشد.

در گزارش این سازمان با اعتراف به اقدامات تجاوزکارانه و سرکوبگرانه و نژادپرستانه اشغالگران قدس علیه صاحبان اصلی سرزمین فلسطین تصریح شده است یک نظام نژادپرستانه اسرائیلی وجود دارد که در عرض یک شبانه روز ایجاد نشده است بلکه نشانه های آن به مرور زمان آشکار شده است.

کارشناسان صهیونیست : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است

خبر دیگر اینکه شماری از کارشناسان صهیونیست هشدار دادند که توافق نفتی امضا شده میان اسرائیل و امارات برای انتقال نفت از دریای سرخ به دریای مدیترانه از طریق فلسطین اشغالی همچون یک بمب ساعتی است.

این کارشناسان صهیونیست فاش کردند که با ارسال نامه ای به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل درباره نشت نفتی و از بین رفتن صخره های مرجانی نادر در ایلات(در مناطق اشغالی) در صورت راه اندازی خط انتقال نفت میان دریای سرخ و دریای مدیترانه به موجب توافق امضا شده میان ابوظبی و تل آویو هشدار داده اند.

سور سورکیس نویسنده صهیونیست در گزارشی در رسانه های اسرائیلی نوشته است بیش از 200 زیست شناس اسرائیلی و بین المللی از دولت اسرائیل خواسته اند طرحهای تبدیل خطوط قدیمی به خطوط انتقال نفت خام از خلیج فارس به جنوب اروپا از طریق فلسطین اشغالی را از ترس بروز فاجعه زیست محیطی متوقف کند با توجه به اینکه نشانه هایی مبنی بر بروز فاجعه نشت نفتی وجود دارد.

اکتبر سال گذشته بود که ایتسیک لیوی رئیس شرکت خطوط انتقال اروپایی آسیایی که در مالکیت رژیم صهیونیستی است- که شرکت خطوط انتقال ایلات به عسقلان سابق است- یادداشت تفاهمی را با هشام عبدالحمید احمد رئیس شرکت اماراتی امضا کرد که یک ابتکار مشترک اسرائیلی اماراتی برای انتقال نفت و مشتقات نفتی از دریای سرخ به دریای مدیترانه از طریق فلسطین اشغالی به شمار می رود.

نویسنده صهیونیست در این باره گفت امضا کننده نامه خطاب به نتانیاهو درباره پیامدهای این طرح مشترک اسرائیلی اماراتی برای انتقال نفت و مشتقات نفتی از دریای سرخ به دریای مدیترانه از طریق فلسطین اشغالی و بروز فاجعه زیست محیطی هشدار داده اند.

منبع: تسنیم

کلیدواژه های این خبر
نظامی   کرانه باختری   حماس   سودان   یهودی   وخیم   نژادپرست   موساد   تل آویو   ستاد مشترک   دریا   یهودیان   کشورهای خلیج فارس   کشور های عرب   فلسطینیان   مساله فلسطین   وزیر سابق   مسلمین   نوار غزه   یمن   رژیم صهیونیستی   فلسطین   اسرائیل   امارات متحده عربی   تشکیلات خودگردان فلسطین  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «مشرق نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
درخواست غرامت اسرائیل از اعراب برای جبران خسارت یهودیان
بولتن نیوز
مسئله فلسطین برای دولت جدید آمریکا اولویت نیست / احتمال توقف قطار عادی سازی
ایکنا
نتانیاهو خواستار کمک بایدن به تقویت روابط با رژیم صهیونیستی شد
ایرنا
شرط و شروط رژیم صهیونیستی برای ترکیه
اتاق خبر
شرط و شروط رژیم صهیونیستی برای ترکیه/ واکنش اردوغان چیست؟
مهر نیوز
هدیه تازه ترامپ به تل آویو
نامه نیوز
در رویارویی با رژیم صهیونیستی، در کنار سوریه هستیم
خبرگزاری دفاع مقدس
آخرین هدیه ترامپ به تل آویو
مشرق نیوز
هدیه تازه ترامپ به تل آویو؛ افزودن رژیم صهیونیستی به حوزه فعالیت «سِنتکام»
فارس
بمبی ساعتی؛ طرح مشترک اسرائیلی اماراتی
فردا نیوز
توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است
مشرق نیوز
رژیم اسرائیل|هشدار درباره از بین رفتن رویای قدیمی اشغالگران/کارشناسان : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است
تسنیم
رژیم اسرائیل|درخواست تل آویو از دولت بایدن درباره کشورهای عربی/ پیش بینی کوهین درباره آینده عادی سازی روابط
تسنیم
درخواست تل آویو از دولت بایدن درباره کشورهای عربی
مشرق نیوز
از تظاهرات علیه نتانیاهو تا حمایت از مقاومت یمن
صدا و سیما
بتسیلم: اسرائیل به رژیم آپارتاید تبدیل شده است
صدا و سیما
سازمان حقوق بشری انگلیس: رژیم اسرائیل آپارتایدی است
ایکنا
گروه بتسلم: اسرائیل یک رژیم آپارتاید غیردموکراتیک است
ایسنا
پوششی برای پیشبرد سیاست های نژادپرستانه اسرائیل
مردم نیوز
اروپا در حال استقبال از توافق های سازش است
افکار نیوز
فلسطین اشغالی در 2020؛ قدرت گیری جریان مقاومت، شکست سیاسی نتانیاهو
ایرنا
رسانه صهیونیستی: یک کشور عربی دیگر به جبهه ضد اسرائیلی پیوسته است
العالم
یک کشور عربی دیگر به جبهه ضداسرائیلی پیوسته است
مشرق نیوز
روایت نورالدین شیرین از معلم مقاومت در جهان اسلام
مرآت نیوز
روایت نورالدین شیرین از معلم مقاومت در جهان اسلام/ ارادت وصف ناپذیر مسلمانان ترکیه به سلیمانی
راه دانا
صف بندی علیه «بنیامین» در تل آویو/ موج عادی سازی با اعراب/ دست اندازی به ذخایر لبنان/ زد و خورد برای انتخابات چهارم/ پدافند علیه یهودی ستیزی در اروپا
خبرگزاری ایلنا
رزمایش گروه های مقاومت در نوار غزه و نگرانی صهیونیستها
ایرنا
دست دوستی ترکیه به سمت اسراییل برای چیست؟
ایران جیب
اخطار «سرخ» یمنی ها به تل آویو
جوان آنلاین
چراغ سبز اردوغان به اسرائیل
آفتاب
هشدار نسبت به گسترش اقدامات تجاوزکارانه تل آویو
ساعت 24
مقاومت پاسخی سخت به دشمن خواهد داد
العالم
حماس: ارتباط مغرب با صهیونیست ها اسفناک و دردآور است
خبرگزاری دفاع مقدس
عادی سازی روابط رباط و تل آویو خیانت به قدس است
خبرگزاری ایلنا
یهودیان آفریقای جنوبی رژیم صهیونیستی را تحریم علمی کردند
ایرنا
 نخست وزیر تشکیلات خودگردان برای آشتی با حماس اعلام آمادگی کرد
العالم
اعلام آمادگی نخست وزیر دولت تشکیلات خودگردان برای آشتی با حماس
فارس
دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
رسانیوز
اسرائیل| دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
تسنیم
شهروندان عرب اسرائیلی در انتخابات چه می کنند؟
عصر ایران
اخبار مرتبط
bltبولتن نیوز : درخواست غرامت اسرائیل از اعراب برای جبران خسارت یهودیان
bltایکنا : مسئله فلسطین برای دولت جدید آمریکا اولویت نیست / احتمال توقف قطار عادی سازی
bltایرنا : نتانیاهو خواستار کمک بایدن به تقویت روابط با رژیم صهیونیستی شد
bltاتاق خبر : شرط و شروط رژیم صهیونیستی برای ترکیه
bltمهر نیوز : شرط و شروط رژیم صهیونیستی برای ترکیه/ واکنش اردوغان چیست؟
bltنامه نیوز : هدیه تازه ترامپ به تل آویو
bltخبرگزاری دفاع مقدس : در رویارویی با رژیم صهیونیستی، در کنار سوریه هستیم
bltمشرق نیوز : آخرین هدیه ترامپ به تل آویو
bltفارس : هدیه تازه ترامپ به تل آویو؛ افزودن رژیم صهیونیستی به حوزه فعالیت «سِنتکام»
bltفردا نیوز : بمبی ساعتی؛ طرح مشترک اسرائیلی اماراتی
bltمشرق نیوز : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است
bltتسنیم : رژیم اسرائیل|هشدار درباره از بین رفتن رویای قدیمی اشغالگران/کارشناسان : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است
bltتسنیم : رژیم اسرائیل|درخواست تل آویو از دولت بایدن درباره کشورهای عربی/ پیش بینی کوهین درباره آینده عادی سازی روابط
bltمشرق نیوز : درخواست تل آویو از دولت بایدن درباره کشورهای عربی
bltصدا و سیما : از تظاهرات علیه نتانیاهو تا حمایت از مقاومت یمن
bltصدا و سیما : بتسیلم: اسرائیل به رژیم آپارتاید تبدیل شده است
bltایکنا : سازمان حقوق بشری انگلیس: رژیم اسرائیل آپارتایدی است
bltایسنا : گروه بتسلم: اسرائیل یک رژیم آپارتاید غیردموکراتیک است
bltمردم نیوز : پوششی برای پیشبرد سیاست های نژادپرستانه اسرائیل
bltافکار نیوز : اروپا در حال استقبال از توافق های سازش است
bltایرنا : فلسطین اشغالی در 2020؛ قدرت گیری جریان مقاومت، شکست سیاسی نتانیاهو
bltالعالم : رسانه صهیونیستی: یک کشور عربی دیگر به جبهه ضد اسرائیلی پیوسته است
bltمشرق نیوز : یک کشور عربی دیگر به جبهه ضداسرائیلی پیوسته است
bltمرآت نیوز : روایت نورالدین شیرین از معلم مقاومت در جهان اسلام
bltراه دانا : روایت نورالدین شیرین از معلم مقاومت در جهان اسلام/ ارادت وصف ناپذیر مسلمانان ترکیه به سلیمانی
bltخبرگزاری ایلنا : صف بندی علیه «بنیامین» در تل آویو/ موج عادی سازی با اعراب/ دست اندازی به ذخایر لبنان/ زد و خورد برای انتخابات چهارم/ پدافند علیه یهودی ستیزی در اروپا
bltایرنا : رزمایش گروه های مقاومت در نوار غزه و نگرانی صهیونیستها
bltایران جیب : دست دوستی ترکیه به سمت اسراییل برای چیست؟
bltجوان آنلاین : اخطار «سرخ» یمنی ها به تل آویو
bltآفتاب : چراغ سبز اردوغان به اسرائیل
bltساعت 24 : هشدار نسبت به گسترش اقدامات تجاوزکارانه تل آویو
bltالعالم : مقاومت پاسخی سخت به دشمن خواهد داد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : حماس: ارتباط مغرب با صهیونیست ها اسفناک و دردآور است
bltخبرگزاری ایلنا : عادی سازی روابط رباط و تل آویو خیانت به قدس است
bltایرنا : یهودیان آفریقای جنوبی رژیم صهیونیستی را تحریم علمی کردند
bltالعالم :  نخست وزیر تشکیلات خودگردان برای آشتی با حماس اعلام آمادگی کرد
bltفارس : اعلام آمادگی نخست وزیر دولت تشکیلات خودگردان برای آشتی با حماس
bltرسانیوز : دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
bltتسنیم : اسرائیل| دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
bltعصر ایران : شهروندان عرب اسرائیلی در انتخابات چه می کنند؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.