ثبت رکوردهای کرونایی جدید در اروپا

ثبت رکوردهای کرونایی جدید در اروپا
جدیدترین اخبار اروپا از ثبت رکوردهای جدید ابتلا و مرگ های کرونایی در کشورهای مهم اروپایی و کاهش شدید بازده اقتصادی آلمان در سال کرونایی 2020 خبر می دهد.
ثبت رکوردهای کرونایی جدید در اروپا

به گزارش مشرق، موج دوم و گاها سوم کرونا در اروپا با سرعت زیادی جولان داده و قربانیان بیشتری می گیرد.

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که انستیتو رابرت کخ آلمان با توجه به شرایط حاد کرونایی تمدید قرنطینه سراسری را خواستار شد.

"لوتار ویلر"، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان تشدید محدودیت ها برای مهار کرونا را هم یک گزینه دانسته و این انتقاد را وارد کرد که اقداماتی که دولت حالا انجام می دهد قرنطینه کاملی نیست و استثنائاتی وجود دارد.

بیشتر بخوانید: دومین سال همه گیری کرونا می تواند دشوارتر باشد

وی همچنین گفت قرنطینه فعلی مانند قرنطینه ای که در بهار سال گذشته اعمال شد موثر نبوده است. ویلر همچنین گفت: زندگی در آلمان به اعتقاد وی همچنان یک زندگی معمولی است.

رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان همچنین با نگاهی به شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی از شهروندان خواست از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند. وی تاکید کرد که همه آلودگی ها به ویروس های جهش یافته تا به حال از طریق مسافران به کشور انتقال داده شده است.

پیش بینی بدتر شدن شرایط کرونایی در آلمان

وی چگونگی گسترش ویروس جهش یافته انگلیسی در کشورش را قابل پیش بینی ندانسته و از احتمال بدتر شدن شرایط خبر داد.

ویلر از کشف حدود 16 مورد آلودگی به ویروس جهش یافته انگلیسی و 4 مورد آلودگی به ویروس جهش یافته آفریقایی خبر داد.

هشدار درباره کمبودها در کلینیک های آلمان

ویلر همچنین هشدار داد که بسیاری از کلینیک ها به مرزهای ظرفیت پذیرش در بخش های مراقبت های ویژه رسیده اند و بسیاری از کادر درمان به دلیل ابتلا از کار افتاده اند.

وی همچنین گفت : در پایان سال جاری میلادی ما این پاندمی را کنترل خواهیم کرد. وی از شهروندان خواست ارتباطات خود را کنترل کنند.

کاهش شدید بازده اقتصادی آلمان در سال کرونایی 2020

بازده اقتصادی آلمان هم در سال کرونایی 2020 شدیدا کاهش پیدا کرده و تولید ناخالص ملی نسبت به سال قبل از آن حدود 5 درصد کاهش داشته است. این خبر را اداره آمار فدرال آلمان اعلام کرده است.

در بحران اقتصادی و مالی جهانی در سال 2009 تولید ناخالص ملی آلمان حدود 5.7 درصد کاهش پیدا کرده بود.

بر اساس اطلاعات اداره آمار فدرال آلمان دولت در سال 2020 درآمدش نسبت به هزینه ها بسیار کم تر بوده است.

افزایش مرگ و میرها در اتریش

با توجه به بحران کرونا شمار مرگ و میرها در اتریش هم افزایش چشمگیری داشته است. اداره آمار فدرال این کشور اعلام کرد که در سال 2020 تقریبا 11 درصد انسان های بیشتری نسبت به میانگین 5 سال قبل از آن فوت کرده اند. هم زمان انتظار زندگی در این کشور نسبت به سال 2019 حدود نیم سال کم تر شده است.

ثبت رکورد جدید مرگ های روزانه کرونایی در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح پنج شنبه از ثبت رکورد جدیدی در آمار مبتلایان روزانه خبر داده و اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 25هزار و 164 نفر به کرونا مبتلا شده و 1244 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند که از زمان وقوع بحران کرونا بی سابقه بوده است.

شاخص ابتلای جدید به ویروس کرونا به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت در عرض یک هفته نیز در آلمان به 151.2 رسیده است. هدف تعیین شده دولت این است که این شاخص به 50 برسد.

با توجه به شمار بالای مبتلایان و مرگ های کرونایی در آلمان بسیاری از مقامات آلمانی تمدید قرنطینه سراسری را لازم دانسته اند.

بالا گرفتن درخواست های مقام های آلمانی برای تمدید قرنطینه سراسری

"آرمین لاشت"، نخست وزیر ایالت نوردراین- وست فالن آلمان تمدید قرنطینه سراسری تا عید پاک را بعید ندانسته است.

وی در این باره گفته است: این مسئله کاملا واضح است که شرایط بسیار بحرانی است.

وی از پرسنل بیمارستان ها و خانه های سالمندان خواست که هر چه سریع تر خو را واکسینه کنند.

"ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان هم در سخنانی اظهار داشت که انتظارندارد در ماه آینده میلادی همه محدودیت ها برای مهار کرونا لغو شود.

وی گفته است: آلمان در هفته های آینده دورانی سخت را در پیش روی خود دارد که در آن باید ارتباطات انسانی کاهش پیدا کند..

وزیر بهداشت آلمان تاکید کرد: ما هنوز به محدودیت ها نیاز داریم و اینکه این محدودیت ها در چه اندازه ای و با چه وسعتی باید وجود داشته باشد را باید در گفتگوها با نخست وزیران ایالات فدرال آلمان مورد ارزیابی قرار دهیم.

اشپاهن تاکید کرد : از نظر من یک مسئله کاملا واضح است و آن این است که در اول فوریه لغو مجدد همه محدودیت ها امکان پذیر نخواهد بود، این ویروس همچنان حاضر است و سیستم بهداشت و درمان همچنان تحت فشار قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه این وضعیت حدود دو تا سه ماه آینده ادامه خواهد داشت گفت: بعد از آن واکسیناسیون به صورت مرحله به مرحله شرایط متفاوت واقعی ایجاد می کند.

وی از شهروندان خواست در هفته های آینده هم ارتباطات را کاهش داده و با کاهش تماس ها شرایط برای این ویروس را دشوار کنند..

وزیر بهداشت آلمان همچنین تاکید کرد: ما در حال حاضر 5 هزار بیمار بستری در بخش های مراقبت های ویژه و حدود هزار مرگ کرونایی روزانه را داریم. با توجه به شیوع ویروس های جهش یافته انگلیسی و آفریقای جنوبی باید از طریق محدودیت های سفر از گسترش انواع مسری این ویروس جلوگیری کنیم. باید همه اقدامات لازم انجام شود تا اطمینان حاصل شود که این جهش ها در آلمان بسیار کم ثبت می شود.

وی روز گذشته در یک بیانیه دولتی اعلام کرد : ما ماه هاست در یک وضعیت استثنائی دائمی قرار داریم. حدود یک سال است که تنها با این بیماری همه گیر و عواقب سخت و دشوار آن روبرو هستیم. هرگز تصمیم گیری و انتخاب گزینه ها تا این اندازه سخت و دشوار نبوده است

مرکل: هفته ها و ماه های آینده سخت ترین دوران کرونا است

معاون سخنگوی دولت آلمان هم اعلام کرده که به اعتقاد صدر اعظم هفته ها و ماه های آینده سخت ترین دوران در بحران کرونا خواهد بود. به گفته وی مرکل چندین بار این مسئله را آشکار کرده است

به اعتقاد مرکل واکسیناسیون شرایط بهتری را ایجاد می کند؛ اما شرایط در بیمارستان ها نشان می دهد که اوضاع تا چه اندازه جدی است.

"آنگلا مرکل" با توجه به شمار بالای مبتلایان و مرگ های کرونایی تشکیل شدن زودتر از موعد نشست با نخست وزیران ایالات آلمان که برای 25 ژنویه مقرر شده را خواستار شده است.

ثبت رکورد جدید مبتلایان روزانه در اسپانیا

در اسپانیا هم شمار مبتلایان روزانه رکورد جدیدی به دست آورده است. وزارت بهداشت اسپانیا شب گذشته با 38869 مورد ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در این کشور از زمان شیوع کرونا را ثبت کرد.

قرنطینه سراسری جدیدی در پرتغال اعمال می شود

پرتغال هم برای مهار کرونا از روز جمعه قرنطینه سراسری جدیدی را در این کشور اعمال می کند. نخست وزیر پرتغال با تاکید بر اینکه پاندمی کرونا به خطرناک ترین مرحله خود رسیده است از همه شهروندان خواست در خانه بمانند.

تشدید اقدامات ضد کرونایی در سوئیس

سوئیس هم برای مهار کرونا اقدامات ضد کرونایی را تشدید و تقویت می کند

کمک های کرونایی اروپا دولت ایتالیا را به پرتگاه سقوط کشاند

حزب "ایتالیا زنده باد" در دولت ائتلافی ایتالیا در پی بالا گرفتن مناقشات بر سر بسته اقتصادی کمکی کرونایی در دولت ائتلافی وزرای خود را از دولت خارج کرد تا در بحبوحه کرونا بحران سیاسی جدیدی را برای دولت "جوزپه کونته" ایجاد کند.

"ماتئو رنتزی"، رهبر حزب " ایتالیا زنده باد" شب گذشته به حمایت خود از دولت ائتلافی خاتمه داده و دو تن از وزرای خود را از کابینه خارج کرد.

به این ترتیب "جوزپه کونته"، نخست وزیر ایتالیا که می خواست با یک برنامه اقتصادی کلان بر بحران اقتصادی غلبه کند حالا دولت ائتلافی اش از هم پاشیده است.

با خروج ماتئو رنتزی و وزرایش از ائتلاف کابینه، کونته اکثریت خود را در پارلمان از دست داد.

حزب " ایتالیا زنده باد" انتقاد شدیدی به بسته کمکی کرونایی دولت که بخش عمده آن از صندوق کمک اتحادیه اروپا تامین مالی می شود وارد کرده است.

ثبت رکورد جدید مرگ های کرونایی روزانه در انگلیس

نهادهای بهداشتی انگلیس هم از ثبت رکورد جدیدی در آمار مرگ های روزانه کرونایی خبر دادند و روز گذشته اعلام کردند که در 24 ساعت 1564 نفر در این کشور در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند

آخرین رکورد بالای مرگ های کرونایی روزانه در انگلیس در 8 ژانویه با 1325 مرگ در 24 ساعت ثبت شده بود.

بر اساس آمارهای اعلام شده در 24 ساعت گذشته 47525 نفر دیگر هم در انگلیس به این بیماری همه گیر مبتلا شده اند.

انگلیس با وجود اینکه اولین کشور غربی است که طرح واکسیناسیون سراسری علیه کرونا را به مرحله اجرا در آورده اما با توجه به شیوع نوع جهش یافته جدید کرونا در این کشور در روزهای اخیر با افزایش چشمگیر شمار مبتلایان و مرگ های کرونایی مواجه شده است

پاپ فرانسیس هم علیه کرونا واکسینه شد

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان هم واکسن کرونا را دریافت کرد. وی به عنوان اولین افرادی بود که در طرح واکسیناسیون سراسری در واتیکان شرکت کرد.

تمدید قرنطینه کرونایی در دانمارک

قرنطینه کرونایی در دانمارک هم تا 7 فوریه تمدید شد. این خبر را وزیر بهداشت دانمارک شب گذشته دریک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3211576 نفر به کرونا مبتلا شده و 84767 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 2830442 نفر به کرونا مبتلا شده و 69031 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال 2319036 نفر به کرونا مبتلا شده و 80326 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 2176089 نفر به کرونا مبتلا شده و 52878 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 1984492 نفر به کرونا مبتلا شده و 44451 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: تسنیم

کلیدواژه های این خبر
آلمان   بحران اقتصادی   اتریش   فدرال   تولید ناخالص   آفریقایی   ظرفیت پذیرش   جهش ژن   مقامات آلمانی   قرنطینه   ویروس   آمار مبتلایان   کلینیک   ویروس کرونا   محدودیت ها   مبتلایان   نخست وزیر   پیش بینی   آلودگی   قربانیان   اروپا   بلندی های جولان   انگلیسی   بحران کرونا   اخبار کرونا   کادر درمان  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «مشرق نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
پیش بینی بدتر شدن اوضاع کرونایی در اروپا
فردا نیوز
کرونا در اروپا| از پیش بینی بدتر شدن اوضاع در قاره سبز تا هشدار نروژ درباره عواقب تزریق واکسن فایزر
تسنیم
اعتراضات گسترده علیه محدودیت های کرونایی در وین/ معترضان خواستار استعفای دولت شدند
تسنیم
کرونا در اروپا| از تداوم تمدید محدودیت ها تا رکوردهای تازه کرونایی هم زمان با افزایش واکسیناسیون
تسنیم
جانسون: فشار بر سیستم درمان انگلیس استثنائی است
جوان آنلاین
جانسون: فشار بر سیستم درمان انگلیس استثنائی است/ آمبولانس ها مقابل بیمارستان ها صف کشیده اند
تسنیم
بیش از 40 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در اسپانیا
صدا و سیما
ابراز نگرانی اتریش درباره گسترش ویروس انگلیسی در سراسر اروپا
تسنیم
عبور آمار مبتلایان به کرونا در آلمان از مرز 2 میلیون نفر
فردا نیوز
کرونا در اروپا|از کاهش رشد اقتصادی در انگلیس تا دعوت از آلمانی ها برای روی آوردن به کار در خانه
تسنیم
بیش از هزار مرگ روزانه کرونایی دیگر در آلمان/واکسن فایزر آمریکا 23 نروژی را کشت/اردوغان واکسن چینی کرونا دریافت کرد
آریا
از کاهش رشد اقتصادی در انگلیس تا دعوت از آلمانی ها برای روی آوردن به کار در خانه
مشرق نیوز
شهروندان اتریشی امیدی به حل بحران کرونا در سال 2021 ندارند
تسنیم
ابراز نگرانی مرکل درباره شیوع ویروس انگلیسی/ بیش از هزار مرگ روزانه کرونایی دیگر در آلمان
تسنیم
ابراز نگرانی مرکل درباره شیوع ویروس انگلیسی
مشرق نیوز
آلمان: در سخت ترین مرحله بحران کرونا قرار داریم
بولتن نیوز
وزیر بهداشت آلمان: در سخت ترین مرحله بحران کرونا قرار داریم
صراط
شرایط کرونایی در آلمان بسیار حاد شد
اقتصاد نیوز
پاپ فرانسیس هم علیه کرونا واکسینه شد
فردا نیوز
ثبت رکوردهای کرونایی جدید در اروپا
مشرق نیوز
از آمریکا در برزخ تا تاکید بر خروج اشغالگران از عراق
صدا و سیما
مرگ های کرونایی روزانه در آلمان باز هم رکورد زد
مشرق نیوز
پنجاه هزار فروشگاه آلمان در ورشکستگی
ساعت 24
جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپایی
فردا نیوز
از بی اعتمادی به واکسن آمریکایی و انگلیسی تا بحران سیاسی در ایتالیا
صدا و سیما
اتریش سخت ترین هفته های کرونایی را در پیش رو دارد
افکار نیوز
شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در کشور به 5 نفر رسید
صراط
اروپا خود را برای رویارویی با ویروس کرونای انگلیسی آماده می کند
افکار نیوز
مرگ جوان بلژیکی بعد از کنترل کرونایی پلیس
فردا نیوز
آمار بالای کرونایی های بستری شده در بیمارستان های آلمان
افکار نیوز
خریداری واکسن کرونا از 3 کشور آسیایی
تدبیر نو
واکنش خداکرمی به امضای اعضای شورای شهر برای سوال از حناچی: بله من هم امضا کرده ام
شورا آنلاین
حذف شتاب زده محدودیت ها/ موج بعدی کرونا در راه است؟
رویداد 24
موج بعدی کرونا در راه است؟
میزان
کرونای انگلیسی خانوادگی
بولتن نیوز
آنگلا مرکل شرایط بدتری را برای جهان پیش بینی کرد
ساعت 24
موج بی اعتمادی به فایزر در اروپا و آمریکا/ محاسباتی که اشتباه از آب درآمد
نامه نیوز
نشانه های کرونای جدید را بیشتر بشناسید
شمانیوز
بیمارستان های لندن در آستانه انفجار
بولتن نیوز
درمازندران هیچ موردی از ابتلا به ویروس جدید انگلیسی مشاهده نشده است
آریا
اخبار مرتبط
bltفردا نیوز : پیش بینی بدتر شدن اوضاع کرونایی در اروپا
bltتسنیم : کرونا در اروپا| از پیش بینی بدتر شدن اوضاع در قاره سبز تا هشدار نروژ درباره عواقب تزریق واکسن فایزر
bltتسنیم : اعتراضات گسترده علیه محدودیت های کرونایی در وین/ معترضان خواستار استعفای دولت شدند
bltتسنیم : کرونا در اروپا| از تداوم تمدید محدودیت ها تا رکوردهای تازه کرونایی هم زمان با افزایش واکسیناسیون
bltجوان آنلاین : جانسون: فشار بر سیستم درمان انگلیس استثنائی است
bltتسنیم : جانسون: فشار بر سیستم درمان انگلیس استثنائی است/ آمبولانس ها مقابل بیمارستان ها صف کشیده اند
bltصدا و سیما : بیش از 40 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در اسپانیا
bltتسنیم : ابراز نگرانی اتریش درباره گسترش ویروس انگلیسی در سراسر اروپا
bltفردا نیوز : عبور آمار مبتلایان به کرونا در آلمان از مرز 2 میلیون نفر
bltتسنیم : کرونا در اروپا|از کاهش رشد اقتصادی در انگلیس تا دعوت از آلمانی ها برای روی آوردن به کار در خانه
bltآریا : بیش از هزار مرگ روزانه کرونایی دیگر در آلمان/واکسن فایزر آمریکا 23 نروژی را کشت/اردوغان واکسن چینی کرونا دریافت کرد
bltمشرق نیوز : از کاهش رشد اقتصادی در انگلیس تا دعوت از آلمانی ها برای روی آوردن به کار در خانه
bltتسنیم : شهروندان اتریشی امیدی به حل بحران کرونا در سال 2021 ندارند
bltتسنیم : ابراز نگرانی مرکل درباره شیوع ویروس انگلیسی/ بیش از هزار مرگ روزانه کرونایی دیگر در آلمان
bltمشرق نیوز : ابراز نگرانی مرکل درباره شیوع ویروس انگلیسی
bltبولتن نیوز : آلمان: در سخت ترین مرحله بحران کرونا قرار داریم
bltصراط : وزیر بهداشت آلمان: در سخت ترین مرحله بحران کرونا قرار داریم
bltاقتصاد نیوز : شرایط کرونایی در آلمان بسیار حاد شد
bltفردا نیوز : پاپ فرانسیس هم علیه کرونا واکسینه شد
bltمشرق نیوز : ثبت رکوردهای کرونایی جدید در اروپا
bltصدا و سیما : از آمریکا در برزخ تا تاکید بر خروج اشغالگران از عراق
bltمشرق نیوز : مرگ های کرونایی روزانه در آلمان باز هم رکورد زد
bltساعت 24 : پنجاه هزار فروشگاه آلمان در ورشکستگی
bltفردا نیوز : جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپایی
bltصدا و سیما : از بی اعتمادی به واکسن آمریکایی و انگلیسی تا بحران سیاسی در ایتالیا
bltافکار نیوز : اتریش سخت ترین هفته های کرونایی را در پیش رو دارد
bltصراط : شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در کشور به 5 نفر رسید
bltافکار نیوز : اروپا خود را برای رویارویی با ویروس کرونای انگلیسی آماده می کند
bltفردا نیوز : مرگ جوان بلژیکی بعد از کنترل کرونایی پلیس
bltافکار نیوز : آمار بالای کرونایی های بستری شده در بیمارستان های آلمان
bltتدبیر نو : خریداری واکسن کرونا از 3 کشور آسیایی
bltشورا آنلاین : واکنش خداکرمی به امضای اعضای شورای شهر برای سوال از حناچی: بله من هم امضا کرده ام
bltرویداد 24 : حذف شتاب زده محدودیت ها/ موج بعدی کرونا در راه است؟
bltمیزان : موج بعدی کرونا در راه است؟
bltبولتن نیوز : کرونای انگلیسی خانوادگی
bltساعت 24 : آنگلا مرکل شرایط بدتری را برای جهان پیش بینی کرد
bltنامه نیوز : موج بی اعتمادی به فایزر در اروپا و آمریکا/ محاسباتی که اشتباه از آب درآمد
bltشمانیوز : نشانه های کرونای جدید را بیشتر بشناسید
bltبولتن نیوز : بیمارستان های لندن در آستانه انفجار
bltآریا : درمازندران هیچ موردی از ابتلا به ویروس جدید انگلیسی مشاهده نشده است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.