مخالفت با بازگشایی مدارس استان قم تا اطلاع ثانوی

مخالفت با بازگشایی مدارس استان قم تا اطلاع ثانوی
به گزارش قم نیوز سیامک محبی صبح پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه شرایط استان از لحاظ وضعیت کرونا در حال حاضر دارای شرایط مطلوبی است و بر اساس رنگ بندی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت وضعیت استان قم در رنگ آبی قرار دارد و جز استان های نسبتاً مطلوب هستیم، گفت: از حیث بیماری در هفته جاری رتبه ...
مخالفت با بازگشایی مدارس استان قم تا اطلاع ثانوی

مخالفت با بازگشایی مدارس استان قم تا اطلاع ثانوی مخالفت با بازگشایی مدارس استان قم تا اطلاع ثانوی به گزارش قم نیوز سیامک محبی صبح پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه شرایط استان از لحاظ وضعیت کرونا در حال حاضر دارای شرایط مطلوبی است و بر اساس رنگ بندی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت وضعیت استان قم در رنگ آبی قرار دارد و جز استان های نسبتاً مطلوب هستیم، گفت: از حیث بیماری در هفته جاری رتبه سی ام را داشتیم و فقط سیستان و بلوچستان در کشور پایین تر از ماست.

رئیس مرکز بهداشت استان قم با بیان اینکه وضعیت ترافیک، تردد، حضور در اجتماعات و فعالیت های اجتماعی در استان قم با سیستان و بلوچستان قابل قیاس نیست و امیدوار هستیم در آینده نیز این وضعیت بیشتر در قم بهبود یابد، افزود: وضعیت آبی فعلی در استان ماحصل تلاش مردم و دستگاه ها با یکدیگر است و ما جز اولین استان هایی بودیم که از شرایط قرمز خارج شدیم.

وی با اشاره به اینکه پیروی از شیوه نامه های بهداشتی در هفته های گذشته در بین مردم بهتر شد و بحث محدودیت ها و شروع طرح شهید سلیمانی به مجموعه استان در کنترل شیوع کرونا در استان کمک کرد، گفت: امیدواریم که این روند ادامه دار باشد و شکننده نباشد.

محبی افزود: وضعیت شیوع کرونا در هفته منتهی به بیست و یکم دی ماه در استان روند نزولی داشت و 89 بیمار پذیرش اورژانس را داشتیم که 51 نفر از آنها در مراکز درمانی بستری شدند که در 20 مهر، 1192 نفر پذیرش اورژانس داشتیم که 701 نفر در بیمارستان ها بستری شدند.

وی با تاکید بر اینکه چهار از هر 100 هزار نفر، جمعیت تعداد افراد بستری جدید در هفته منتهی به 21 دی ماه بوده است و میانگین روزانه بستری در بیمارستان 113 نفر بوده که این روند کاهشی بوده و تا دیروز این عدد به 102 رسیده بود، گفت: 80 نفر در پایین ترین نقطه بروز بیماری در استان در اردیبهشت ماه بوده و هنوز با آن زمان فاصله داریم.

سیامک محبی با تاکید بر اینکه در هفته گذشته 939 تست را انجام دادیم و بخش بیشتر آن از طریق مراکز سرپایی و بهداشتی بوده است، افزود: یکی از سیاست های دانشگاه علوم پزشکی در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی افزایش تعداد تست ها است که به روند شناخت بیماران کمک بیشتری می کند تا با مراقبت های بعدی و قرنطینه کردن افراد، فعالیت انتقال به سایرین را متوقف کند.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر 83 درصد از بیماران در مراکز سرپایی شناسایی می شوند که قابل قبول است و هراسی که مردم از حضور در بیمارستان ها داشته اند را این مراکز درمان سرپایی از بین برده است، ادامه داد: با انجام مراقبت های بیشتر در منزل و توصیه و سرکشی به منازل در طرح شهید سلیمانی خوشبختانه روز به روز شاهد کاهش شروع بیماری در استان هستیم.

رئیس مرکز بهداشت استان قم با بیان اینکه 3 برنامه غربالگری سنگین را در مراکز بهداشتی در کنار نظارت و مراقبت ها دنبال کردیم، افزود: هنوز هم برنامه های زیادی برای کنترل شیوع کرونا در استان توسط گروه های مختلف با جدیت پیگیری می شود.

سیامک محبی با اشاره به اینکه با شیوع کرونا در استان 9 مرکز منتخب کووید 19 را راه اندازی کردیم و جز استان های با تعداد بالای این مراکز هستیم، گفت: در دو شیفت بیماران را نمونه گیری و مراقبت می کردیم و بیماران در صورت علائم کرونا و ارتباط با فرد دارای بیماری، نمونه از آنها به صورت رایگان گرفته می شد و علاوه بر ارائه خدمات پزشکی، خدمات مراقبتی و دارویی نیز به آنها ارائه می شد تا قبل از وخیم شدن وضعیت فرد و مراجعه به بیمارستان، وضعیت آنها بهبود یابد.

وی افزود: در حال حاضر 7 درصد از تعداد تست های ما مثبت است و در برخی از ایام 73 درصد از نمونه های ما در استان قم متأسفانه مثبت بوده است.

محبی با اشاره به اینکه در مراکز 9 گانه که در سطح استان دارای فعالیت هستند
، روند هفتگی تعداد مراجعین به آنها در هفته منتهی به 21 دی، 988 نفر بوده است، افزود: این عدد نسبت به زمان پیک کرونا در آبان ماه در استان قم نیز کاهش یافته است.

وی با اشاره به وجود پنج نفر بستری در کشور از گونه جدید کرونا در شهرهای کشور گفت: تا به الان از گونه کرونا انگلیسی در استان خوشبختانه نداشتیم و تا به امروز گزارشی مبنی بر این موضوع دریافت نشده، ولی سرایت در این بیماری به شدت افزایش یافته و تا 50 برابر نیز خواهد بود و تفاوت گونه های سابق بیماری کرونا با این گونه این است که این نوع گروه های سنی پایین را نیز بیشتر درگیر می کند.

محبی با ابراز گلایه از رعایت نکردن برخی برنامه های بهداشتی توسط مردم، گفت: استفاده از ماسک در هفته گذشته کاهش داشته است و این کاهش در اماکن عمومی به 74 درصد رسیده که این عدد قبلاً بالای 86 درصد بوده است و تجربه نشان داده که هر زمان که استفاده از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی کمتر شده است در دو تا سه هفته بعد از آن در هر منطقه، تعداد مبتلایان افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه انتظار می رود صاحبان واحدهای صنفی، مجتمع های تجاری، مکان های تجاری و واحدهای صنعتی باید میزان بیشتری از زدن ماسک را به خود اختصاص دهند، افزود: استفاده از ماسک در تمام فضاها و مکان ها اهمیت دارد و در وسایل حمل و نقل نیز این موضوع باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

محبی با تاکید بر اینکه روز بازارها در دو هفته گذشته شرایط مطلوبی را از لحاظ شیوه نامه های بهداشتی نداشته و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکردند، گفت: با برگزاری جلسه در روزهای آینده امیدواریم شرایط روز بازارها نیز به شرایط مطلوب بازگردد.

وی گفت: وضعیت تمام گروه های شغلی و مکان های مختلف به صورت هفتگی گزارش گیری می شود و خدمت استاندار ارائه می شود.

محبی با بیان اینکه موافق بازگشایی مدارس در پایه های اول و دوم و برخی رشته های فنی و حرفه ای در قم نبودیم، گفت: این مسئله باید در استانداری بحث و بررسی تخصصی شود تا به نتیجه برسد.

وی تأکید کرد: در دو ماه پایان سال تحصیلی به دلیل وجود مواردی همچون آنفلوانزا و ورود کرونا ویروس انگلیسی در کشور، می تواند وضعیت بیماران کرونایی در استان را افزایش دهد و به تبع این موضوعات، ما مخالف بازگشایی مدارس در استان خواهیم بود.
انتهای پیام / 137پنجشنبه 25 دی 1399 ساعت 20:59

کلیدواژه های این خبر
بیمار   اورژانس   وخیم   مراکز درمانی   سیستان و بلوچستان   ترافیک   سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی   قیاس   قرنطینه   گروه های مختلف   مراکز بهداشتی   غربالگری   ویروس کرونا   محدودیت ها   نمونه گیری   بیمارستان   استان قم   وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی   دانشگاه های علوم پزشکی   خدمات پزشکی   بازگشایی مدارس   علائم کرونا   کووید 19   ستاد ملی مقابله با کرونا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «قم نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
تاکید فرمانده کل سپاه بر تمرکز ظرفیت های طرح شهید سلیمانی در استان مازندران/طرح شهید سلیمانی تا ریشه کنی کامل بیماری کرونا ادامه خواهد داشت
آرا نیوز
تاکید سلامی برای تقویت اقدامات سپاه و بسیج برای غلبه بر شرایط کرونا در مازندران
عصر پرس
تاکید فرمانده سپاه بر تقویت اقدامات برای غلبه برشرایط کرونایی مازندران
ایرنا
سخنگوی سپاه: طرح جهادی «شهید سلیمانی» تا غلبه کامل بر کرونا تداوم خواهد یافت
میزان
تقویت اقدامات سپاه و بسیج برای غلبه بر کرونا در مازندران
پانا
گزارش سرلشکر سلامی از اقدامات ضد کرونایی سپاه در مازندران
فردا نیوز
تاکید فرمانده کل سپاه بر تمرکز ظرفیت های طرح شهید سلیمانی در استان مازندران
راه دانا
تاکید سرلشکر سلامی بر تقویت اقدامات سپاه و بسیج برای غلبه بر کرونا در مازندران
ایران آنلاین
اجرای طرح شهید سلیمانی کرونا در کشور را کنترل کرد
تسنیم
تاکید سردار سلامی بر تقویت اقدامات سپاه در غلبه بر شرایط کرونایی مازندران
صدا و سیما
تاکید سرلشکر سلامی برای تقویت اقدامات سپاه و بسیج  برای غلبه بر شرایط کرونا در مازندران
العالم
سخنگوی سپاه: در کمال افتخار باید اعلام کنیم تا امروز حتی یک بیمار رها شده در پشت درب بیمارستان ها نداشتیم
خبرآنلاین
سخنگوی سپاه: تا امروز حتی یک بیمار رها شده در پشت درب بیمارستان ها نداشتیم
خبرآنلاین
تاکید فرمانده کل سپاه بر تمرکز ظرفیت های طرح شهید سلیمانی در مازندران
مشرق نیوز
تاکید سرلشکر سلامی بر تمرکز ظرفیت های طرح شهیدسلیمانی در مازندران
مهر نیوز
تداوم طرح شهید سلیمانی در کشور تا ریشه کنی کامل بیماری کرونا
مرور نیوز
تاکید سرلشکر سلامی برای تقویت اقدامات سپاه و بسیج برای غلبه بر شرایط کرونایی مازندران
فارس
تاکید  سرلشکر سلامی برای تقویت اقدامات سپاه و بسیج  برای غلبه بر شرایط کرونا در مازندران
ایسنا
تاکید سرلشکر سلامی برای تقویت اقدامات سپاه و بسیج برای غلبه بر شرایط کرونا در مازندران
برنا
قرنطینه خانگی 993 فرد مبتلا به کرونا در هرمزگان
ایرنا
غربالگری گروه?های سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه?ای در گیلان
ایسنا
غربالگری کرونایی 95 درصد جمعیت استان اردبیل
خبرگزاری بسیج
حال 8 بیمار کرونایی در قم وخیم است
ایرنا
هیچ گونه خدماتی به گردشگران در هرمزگان ارائه نمی شود
ایرنا
95 درصد جمعیت استان اردبیل غربالگری شدند
ایرنا
مردم قم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی پیشگام هستند
قم نیوز
عادی انگاری کار دست گلستانی ها می دهد / آمار کرونایی ها افزایشی شد
تسنیم
افزایش پذیرش بیماران کرونایی در قم /نگرانی از جهش بیماری
تسنیم
22 هزار و 975نفر مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد
ایرنا
اجرای طرح تست فوری خانه به خانه کرونا در مازندران آغاز شد
ایران آنلاین
بیمارستان های فارس برای پیک چهارم کرونا آماده باشند
ایسنا
ساده انگاری محدودیت های کرونایی در مازندران
ایرنا
رییس علوم پزشکی: 102 بیمار کرونایی در قم بستری هستند
ایرنا
آژیر خطر افزایش شیوع کرونا در غرب استان گلستان به صدا درآمد
تسنیم
کاهش آمار بیماران بستری در گیلان
تابناک
آمار بیماران بستری در گیلان طی هفته اخیر روند کاهشی داشته است
ایرنا
غربالگری بیماری کووید 19 با استفاده از هوش مصنوعی
صراط
41 بیمار مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی بستری هستند
ایرنا
12 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان مرکزی بستری شدند
ایرنا
شمار بستری های کرونایی در زنجان 5.5 برابر کاهش یافت
ایرنا
اخبار مرتبط
bltآرا نیوز : تاکید فرمانده کل سپاه بر تمرکز ظرفیت های طرح شهید سلیمانی در استان مازندران/طرح شهید سلیمانی تا ریشه کنی کامل بیماری کرونا ادامه خواهد داشت
bltعصر پرس : تاکید سلامی برای تقویت اقدامات سپاه و بسیج برای غلبه بر شرایط کرونا در مازندران
bltایرنا : تاکید فرمانده سپاه بر تقویت اقدامات برای غلبه برشرایط کرونایی مازندران
bltمیزان : سخنگوی سپاه: طرح جهادی «شهید سلیمانی» تا غلبه کامل بر کرونا تداوم خواهد یافت
bltپانا : تقویت اقدامات سپاه و بسیج برای غلبه بر کرونا در مازندران
bltفردا نیوز : گزارش سرلشکر سلامی از اقدامات ضد کرونایی سپاه در مازندران
bltراه دانا : تاکید فرمانده کل سپاه بر تمرکز ظرفیت های طرح شهید سلیمانی در استان مازندران
bltایران آنلاین : تاکید سرلشکر سلامی بر تقویت اقدامات سپاه و بسیج برای غلبه بر کرونا در مازندران
bltتسنیم : اجرای طرح شهید سلیمانی کرونا در کشور را کنترل کرد
bltصدا و سیما : تاکید سردار سلامی بر تقویت اقدامات سپاه در غلبه بر شرایط کرونایی مازندران
bltالعالم : تاکید سرلشکر سلامی برای تقویت اقدامات سپاه و بسیج  برای غلبه بر شرایط کرونا در مازندران
bltخبرآنلاین : سخنگوی سپاه: در کمال افتخار باید اعلام کنیم تا امروز حتی یک بیمار رها شده در پشت درب بیمارستان ها نداشتیم
bltخبرآنلاین : سخنگوی سپاه: تا امروز حتی یک بیمار رها شده در پشت درب بیمارستان ها نداشتیم
bltمشرق نیوز : تاکید فرمانده کل سپاه بر تمرکز ظرفیت های طرح شهید سلیمانی در مازندران
bltمهر نیوز : تاکید سرلشکر سلامی بر تمرکز ظرفیت های طرح شهیدسلیمانی در مازندران
bltمرور نیوز : تداوم طرح شهید سلیمانی در کشور تا ریشه کنی کامل بیماری کرونا
bltفارس : تاکید سرلشکر سلامی برای تقویت اقدامات سپاه و بسیج برای غلبه بر شرایط کرونایی مازندران
bltایسنا : تاکید  سرلشکر سلامی برای تقویت اقدامات سپاه و بسیج  برای غلبه بر شرایط کرونا در مازندران
bltبرنا : تاکید سرلشکر سلامی برای تقویت اقدامات سپاه و بسیج برای غلبه بر شرایط کرونا در مازندران
bltایرنا : قرنطینه خانگی 993 فرد مبتلا به کرونا در هرمزگان
bltایسنا : غربالگری گروه?های سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه?ای در گیلان
bltخبرگزاری بسیج : غربالگری کرونایی 95 درصد جمعیت استان اردبیل
bltایرنا : حال 8 بیمار کرونایی در قم وخیم است
bltایرنا : هیچ گونه خدماتی به گردشگران در هرمزگان ارائه نمی شود
bltایرنا : 95 درصد جمعیت استان اردبیل غربالگری شدند
bltقم نیوز : مردم قم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی پیشگام هستند
bltتسنیم : عادی انگاری کار دست گلستانی ها می دهد / آمار کرونایی ها افزایشی شد
bltتسنیم : افزایش پذیرش بیماران کرونایی در قم /نگرانی از جهش بیماری
bltایرنا : 22 هزار و 975نفر مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد
bltایران آنلاین : اجرای طرح تست فوری خانه به خانه کرونا در مازندران آغاز شد
bltایسنا : بیمارستان های فارس برای پیک چهارم کرونا آماده باشند
bltایرنا : ساده انگاری محدودیت های کرونایی در مازندران
bltایرنا : رییس علوم پزشکی: 102 بیمار کرونایی در قم بستری هستند
bltتسنیم : آژیر خطر افزایش شیوع کرونا در غرب استان گلستان به صدا درآمد
bltتابناک : کاهش آمار بیماران بستری در گیلان
bltایرنا : آمار بیماران بستری در گیلان طی هفته اخیر روند کاهشی داشته است
bltصراط : غربالگری بیماری کووید 19 با استفاده از هوش مصنوعی
bltایرنا : 41 بیمار مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی بستری هستند
bltایرنا : 12 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان مرکزی بستری شدند
bltایرنا : شمار بستری های کرونایی در زنجان 5.5 برابر کاهش یافت
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.