پمپئو و شرطهای ضدایرانی اش در خط پایان

پمپئو و شرطهای ضدایرانی اش در خط پایان
خرداد: مایک پمپئو در کسوت وزارت امور خارجه ترامپ ماشین شرط و شروط 12گانه ای برای ایران روی میز گذاشته بود.
پمپئو و شرطهای ضدایرانی اش در خط پایان

خرداد: مایک پمپئو در کسوت وزارت امور خارجه ترامپ ماشین شرط و شروط 12گانه ای برای ایران روی میز گذاشته بود. اما الان پمپئو و شرط هایش به خط پایان رسیده اند و ملت ایران آزموده تر و مستحکم تر از قبل به مسیر خود ادامه می دهد.
یه گزارش خرداد به نقل از خبرنگار ایرنا، «مایک پمپئو» وزیر خارجه دولت ترامپ در طول سه سال و نیم تصدی این وزارتخانه عملا تبدیل به ماشین نفرت پراکنی علیه ملت ایران شده بود. ریشه کینه جویی های او از ایران مشخص نیست، همانگونه که تعداد ادعاهای دروغی که او علیه جمهوری اسلامی مطرح کرده قابل شمارش نیست. او به تازگی در یک نشست خبری مدعی شده که شبکه تروریستی القاعده در جمهوری اسلامی پایگاه و مخفی گاه جدیدی یافته است.
پمپئو در فاصله زمانی هشت روز مانده به پایان دولت شکست خورده دونالد ترامپ به دنبال برگزاری شوی تبلیغاتی جدیدی بود تا دشمنی خود را با مردم و کشور ایران به نمایش بگذارد. مایک پمپئو در نشست کلوپ ملی مطبوعات در واشنگتن ادعا کرد که ایران به اعضای شاخص شبکه تروریستی القاعده اجازه داده در خاکش مستقر شوند و اکنون نزدیکان و نمایندگان ایمن الظواهری، رهبر القاعده در این کشور حضور دارند. وزیر خارجه دولت دونالد ترامپ با اشاره به ادعای ترور ابومحمد المصری، در تهران او را مرد شماره دو القاعده و مسئول حمله به چند سفارتخانه آمریکا در آفریقا خوانده و می گوید کشته شدن او در ایران پناه دادن به سران این شبکه را تائید می کند.موضوعی که چندی پیش اساسا غلط بوده و مرد شماره القاعده چند ماه قبل در افغانستان کشته شده است. در این روزهای آخر عمر دولت ترامپ، کمتر کسی به اظهارات مقامات دولت ترامپ ارزش قائل است حتی کشوری مانند لوکزامبورگ هم حاضر نشد از پمپئو میزبانی کند. در واقع قرار هم نیست پمپئو و اعضای دولت ترامپ کینه و عداوت کاشته و عزت و احترام درو کنند و چنین بدرقه ای از این دولت شایسته ترین نوع بدرقه است.
پمپئو در راستای اقدامات دولت ترامپ تلاش زیادی برای ضربه زدن به ملت ایران کرده است پس از آنکه دونالد ترامپ رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه پیشین را به دلیل مخالفت او با خروج از برجام برکنار کرد پمپئو با قرار گرفتن در مقام وزیر امور خارجه اقدامات متعددی علیه ایران انجام داد. وجه باز شخصیت پمپئو گوش به فرمانی و دست به سینه بودن در برابر شخصیت خود شیفته ترامپ بوده است و همین امر باعث ماندگاری پمپئو در وزارت خارجه آمریکا شد.
البته سابقه دشمنی مایک پمپئو با جمهوری اسلامی و برجام به قبل از دولت ترامپ باز می گردد. پمپیو از مبتکران طرح نامه سرگشاده در سال 2015 درباره ضرورت لغو توافق هسته ای بود. او بارها ضمن مخالفت شدید با برجام، طرح های گوناگونی در ضدیت با جمهوری اسلامی ایران به کنگره ارائه داده است که یکی از این طرح ها، ممنوعیت خرید اورانیوم از ایران بود.
وزیر خارجه ایالات متحده راهبرد و استراتژی آمریکا را در برابر ایران پس از خروج از برجام مذاکره مجدد و تعیین 12 شرط برای چنین مذاکره ای تعیین کرد شروطی که به معنای تسلیم جمهوری اسلامی در مقابل آمریکا بود. در همان زمان پمپئو در مصاحبه با ان بی سی نیوز مدعی شد: زمانی که ما به قدرت رسیدیم، ایران مسیری را برای برنامه اتمی می پیمود. سیستم های موشکی خود را ارتقا می داد و با کارزارهای ترور در سراسر جهان در تماس بود. ایران پول داشت چرا که مقامات اوباما به آنها داده بودند. اما با خروج از برجام و اعمال تحریم ها دسترسی ایران به پول کمتر شده است. می توانید ببینید که آنها مجبورند انتخاب کنند به کدام گروه بودجه اختصاص دهند. این چیز خوبی است وقتی که آنها در ظرفیت های خود برای به خطر انداختن مردم آمریکا محدود می شوند. ما می خواهیم ایران یک ملت معمولی باشد. ما می خواهیم مردم ایران در تغییر رفتار مقاماتشان موفق شوند.
علاوه بر این گفته می شود سیاست فشار حداکثری ابداعی پمپئو بوده است و او این سیاست را از استراتژی «اقتدار» توماس شلینگ برنده جایزه نوبل اقتصادی 2005 وام گرفته است.
شمار اتهاماتی که پمپئو در کسوت وزارت خارجه به جمهوری اسلامی زده است، قابل ارزیابی نیست. او چند بار در ماه علیه جمهوری اسلامی سخنرانی می کرد و هر بار اتهامات جدیدی را مطرح میکرد.
پمپئو چند روز پیش با انتشار بیانیه ای به طرح مجلس شورای اسلامی برای اخراج بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در صورت لغو نشدن تحریم ها واکنش نشان داد و مدعی شد که ایران از برنامه هسته ای خود برای باج گیری از جامعه بین الملل استفاده و امنیت منطقه را تهدید می کند.
پیش از آن وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده بود، سیستم ایمیل این وزارتخانه توسط هکرهایی که پیش از این توانسته بودند به شرکت نرم افزاری سولار ویندوز نفوذ پیدا کنند، مورد حمله قرار گرفته است. پمپئو با انتشار پیامی در توئیتر ایران، چین و کره شمالی را به دست داشتن در حملات سایبری علیه کشورش متهم کرد.
در روز اول دی ماه وزیر خارجه آمریکا ایران را به دست داشتن در حملات عراق متهم کرد. مایک پمپئو، در صفحه توییتر خود نوشت: شبه نظامیان تحت حمایت ایران بار دیگر بی پروا به بغداد حمله کرده و غیرنظامیان عراقی را مجروح کردند. مردم عراق لایق این هستند که این مهاجم ها را محاکمه کنند. این مجرمان باید به اقدامات بی ثبات کننده خود پایان دهند.
پمپئو اواخر آذر ماه در گفت وگویی با واشنگتن اگزمینر در اظهاراتی خصمانه و بدون استناد به مدارک مستدل، مدعی شد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فقیرتر از حالتی هستند که اگر سیاست های دولت قبلی باقی می ماند، می بود و فکر می کنم حدود 70 میلیارد دلار فقیرتر شده است. پمپئو ادعا کرد: این پول دیگر در دست های آنها نیست. بیاییم و به ایرانی ها پاداش بدهیم؟ برای آن ها رهایی اقتصادی قائل شویم؟ به فرانسوی ها یا انگلیسی ها اجازه دهیم در آنجا تجارت کنند؟ به یاد داشته باشید حتی در دوران توافق هسته ای، شرکت های آمریکایی مجاز نبودند آنجا تجارت کنند. این چقدر عجیب است؟
وزیر خارجه آمریکا 19 شهریور ماه در توییتی حکومت جمهوری اسلامی را متهم به عدم همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی کرد و نوشت این عدم همکاری پرسش هایی درباره فعالیت های هسته ای اعلام نشده ایران ایجاد می کند.
پمپئو در تیر ماه امسال در نشست شورای امنیت مدعی شد که پایان تحریم تسلیحاتی ایران در آبان ماه، به معنای آن است که هزاران نفر در منطقه کشته می شوند.
وزیر خارجه امریکا اواخر تیر ماه ادعا کرد در برابر کشوری همچون ایران تنها زور جواب می دهد و نه مماشات!
گردآوری مجموعه ای از سخنان غرض ورزانه پمپئو در مورد ایران می تواند به کتابی بدل شود با عنوان «دشمنی با ایران با نقاب وزیر امور خارجه».

کلیدواژه های این خبر
اوباما   افغانستان   مطبوعات   خرداد   واشنگتن   القاعده   آمریکا   وزارت امور خارجه   نظام جمهوری اسلامی ایران   آفریقا   کلوپ   سفارتخانه   خرید آنلاین   کنگره   وزیر امور خارجه   لوکزامبورگ   ایمن الظواهری   وزارت خانه   وزارت خارجه آمریکا   توافق هسته ای   تصدی   نفرت پراکنی   تروریست   برجام   خروج از برجام   دونالد ترامپ   مایک پمپئو  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «خرداد نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
نعل وارونه مایک پمپئو و حمایت همیشگی آمریکا از تروریست های منطقه_ بخش پایانی
باشگاه خبرنگاران
مایک پومپئو: بدترین وزیر امور خارجه آمریکا
دیپلماسی ایرانی
پمپئو قطعا بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکا است
شبکه الکوثر
پامپئو قطعا بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکا است
مشرق نیوز
معرفی تیم دیپلماتیک بایدن؛ مسئول برجام نفر دوم وزارت خارجه آمریکا می شود
اسکان نیوز
نعل وارونه مایک پمپئو و حمایت همیشگی آمریکا از تروریست های منطقه
باشگاه خبرنگاران
پمپئو، بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکا
الف
پمپئو بدترین وزیر امور خارجه آمریکا شد؟
ایران آنلاین
رسانه آمریکایی: پمپئو بدترین وزیر امور خارجه تاریخ آمریکاست
آفتاب
پمپئو با کوله باری از تحقیر از وزارت خداحافظی می کند
خبرآنلاین
ریشه آخرین اتهام پمپئو علیه ایران
اقتصاد نیوز
ریشه اتهام پمپئو علیه ایران...
ساعت 24
بی اعتباری جهانی آمریکا؛ میراث تمسخرآمیزی که پمپئو از خود به جای می گذارد
گیتی آنلاین
پمپئو و شرطهای ضدایرانی اش در خط پایان
ایرنا
اتهام حمایت ایران از القاعده!
اتاق خبر
چوپان دروغگو؛ کسی ادعای اتهام حمایت ایران از القاعده توسط پدران تروریسم نوین را باور نمی کند
نباپرس
مین گذاری پمپئو در مسیر دیپلماسی خارجی جو بایدن
رویداد 24
روسیه ادعای پمپئو درباره ارتباط ایران با القاعده را تکذیب کرد
ایسنا
واکنش شدیداللحن ظریف و وزارت خارجه به ادعاهای عجیب پمپئو درباره ارتباط ایران و القاعده
رکنا نت
خبر
روزنامه شرق
ادعاهای عجیب پمپئو درباره ارتباط ایران و القاعده/واکنش شدیدالحن ظریف و وزارت خارجه
تابناک
آمریکا، کوبا را در لیست حامیان تروریسم قرار داد
سیمرغ
وقتی پامپئو آستین خود را با کاغذهای کهنه و پاره پاره پُر می کند!
العالم
خباثت تا آخرین نفس؛ شوی تبلیغاتی جدید آمریکا علیه ایران چیست؟
پانا
ترامپ خودش را عفو می کند؟ /خطر در کمین کنگره /انتقاد صدراعظم از توئیتر
اقتصاد نیوز
175 دیپلمات باسابقه وزارت خارجه آمریکا خواستار برکناری ترامپ شدند/ اکثر آمریکایی ها می خواهند ترامپ فوری برکنار شود/چراغ سبز مایک پنس برای برکناری دونالد ترامپ
آریا
175 دیپلمات باسابقه وزارت خارجه آمریکا خواستار برکناری ترامپ شدند
ایران آنلاین
ده ها دیپلمات باسابقه وزارت خارجه آمریکا خواستار برکناری ترامپ شدند
خبرآنلاین
مذاکره مهم 9 میلیارد دلاری در وزارت خارجه
العالم
جزییات مذاکره مهم هیات کروه جنوبی در وزارت خارجه / 9 میلیارد دلار طلب ایران در قبال آزاد سازی کشتی کره ای موضوع اصلی مذاکره
دیده بان ایران
لیسبون میزبان میزگرد بررسی ابعاد تروریسم در غرب آسیا
ایرنا
چگونه اصول راهنمای سیاست خارجی آمریکا در دوره ترامپ رنگ باخت
ایرنا
عربستان برای آغاز به کار دولت بایدن آماده می شود
ایسنا
شکایت از پمپئو برای متوقف کردن فروش 23 میلیارد دلار تسلیحات به امارات
راه دانا
مردی که جایگزین کردنش بسیار دشوار است
روزنامه شرق
از سری اقدامات دقیقه نودی ترامپ؛ اینبار علیه کدام کشور؟
خبرآنلاین
ربیعی: رئیس جمهور در موعد مقرر وزیر بازرگانی را به مجلس معرفی خواهد کرد
خرداد نیوز
جدی تر شدن مذاکره مستقیم واشنگتن با تهران/ بدون بولتون، ترامپ می تواند درباره ایران نرمش نشان دهد؟
تیک نیوز
بلومبرگ: بدون بولتون، ترامپ می تواند درباره ایران نرمش نشان دهد
مثلث
بدون بولتون، ترامپ می تواند درباره ایران نرمش نشان دهد
دیپلماسی ایرانی
اخبار مرتبط
bltباشگاه خبرنگاران : نعل وارونه مایک پمپئو و حمایت همیشگی آمریکا از تروریست های منطقه_ بخش پایانی
bltدیپلماسی ایرانی : مایک پومپئو: بدترین وزیر امور خارجه آمریکا
bltشبکه الکوثر : پمپئو قطعا بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکا است
bltمشرق نیوز : پامپئو قطعا بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکا است
bltاسکان نیوز : معرفی تیم دیپلماتیک بایدن؛ مسئول برجام نفر دوم وزارت خارجه آمریکا می شود
bltباشگاه خبرنگاران : نعل وارونه مایک پمپئو و حمایت همیشگی آمریکا از تروریست های منطقه
bltالف : پمپئو، بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکا
bltایران آنلاین : پمپئو بدترین وزیر امور خارجه آمریکا شد؟
bltآفتاب : رسانه آمریکایی: پمپئو بدترین وزیر امور خارجه تاریخ آمریکاست
bltخبرآنلاین : پمپئو با کوله باری از تحقیر از وزارت خداحافظی می کند
bltاقتصاد نیوز : ریشه آخرین اتهام پمپئو علیه ایران
bltساعت 24 : ریشه اتهام پمپئو علیه ایران...
bltگیتی آنلاین : بی اعتباری جهانی آمریکا؛ میراث تمسخرآمیزی که پمپئو از خود به جای می گذارد
bltایرنا : پمپئو و شرطهای ضدایرانی اش در خط پایان
bltاتاق خبر : اتهام حمایت ایران از القاعده!
bltنباپرس : چوپان دروغگو؛ کسی ادعای اتهام حمایت ایران از القاعده توسط پدران تروریسم نوین را باور نمی کند
bltرویداد 24 : مین گذاری پمپئو در مسیر دیپلماسی خارجی جو بایدن
bltایسنا : روسیه ادعای پمپئو درباره ارتباط ایران با القاعده را تکذیب کرد
bltرکنا نت : واکنش شدیداللحن ظریف و وزارت خارجه به ادعاهای عجیب پمپئو درباره ارتباط ایران و القاعده
bltروزنامه شرق : خبر
bltتابناک : ادعاهای عجیب پمپئو درباره ارتباط ایران و القاعده/واکنش شدیدالحن ظریف و وزارت خارجه
bltسیمرغ : آمریکا، کوبا را در لیست حامیان تروریسم قرار داد
bltالعالم : وقتی پامپئو آستین خود را با کاغذهای کهنه و پاره پاره پُر می کند!
bltپانا : خباثت تا آخرین نفس؛ شوی تبلیغاتی جدید آمریکا علیه ایران چیست؟
bltاقتصاد نیوز : ترامپ خودش را عفو می کند؟ /خطر در کمین کنگره /انتقاد صدراعظم از توئیتر
bltآریا : 175 دیپلمات باسابقه وزارت خارجه آمریکا خواستار برکناری ترامپ شدند/ اکثر آمریکایی ها می خواهند ترامپ فوری برکنار شود/چراغ سبز مایک پنس برای برکناری دونالد ترامپ
bltایران آنلاین : 175 دیپلمات باسابقه وزارت خارجه آمریکا خواستار برکناری ترامپ شدند
bltخبرآنلاین : ده ها دیپلمات باسابقه وزارت خارجه آمریکا خواستار برکناری ترامپ شدند
bltالعالم : مذاکره مهم 9 میلیارد دلاری در وزارت خارجه
bltدیده بان ایران : جزییات مذاکره مهم هیات کروه جنوبی در وزارت خارجه / 9 میلیارد دلار طلب ایران در قبال آزاد سازی کشتی کره ای موضوع اصلی مذاکره
bltایرنا : لیسبون میزبان میزگرد بررسی ابعاد تروریسم در غرب آسیا
bltایرنا : چگونه اصول راهنمای سیاست خارجی آمریکا در دوره ترامپ رنگ باخت
bltایسنا : عربستان برای آغاز به کار دولت بایدن آماده می شود
bltراه دانا : شکایت از پمپئو برای متوقف کردن فروش 23 میلیارد دلار تسلیحات به امارات
bltروزنامه شرق : مردی که جایگزین کردنش بسیار دشوار است
bltخبرآنلاین : از سری اقدامات دقیقه نودی ترامپ؛ اینبار علیه کدام کشور؟
bltخرداد نیوز : ربیعی: رئیس جمهور در موعد مقرر وزیر بازرگانی را به مجلس معرفی خواهد کرد
bltتیک نیوز : جدی تر شدن مذاکره مستقیم واشنگتن با تهران/ بدون بولتون، ترامپ می تواند درباره ایران نرمش نشان دهد؟
bltمثلث : بلومبرگ: بدون بولتون، ترامپ می تواند درباره ایران نرمش نشان دهد
bltدیپلماسی ایرانی : بدون بولتون، ترامپ می تواند درباره ایران نرمش نشان دهد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.