روحانی: آسیب های دوران تعطیلی مدارس شناسایی و جبران شود

روحانی: آسیب های دوران تعطیلی مدارس شناسایی و جبران شود
خرداد: رییس جمهوری در نشست روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: در مدت تعطیلی مدارس، آسیب هایی متوجه دانش آموزان بوده که باید آموزش و پرورش با آغاز مجدد آموزش حضوری و بازگشایی مدارس، این آسیب ها را شناسایی و نواقص و مشکلات آموزشی دوران تعطیلی مدارس را به نحوی جبران کند.
روحانی: آسیب های دوران تعطیلی مدارس شناسایی و جبران شود

خرداد: رییس جمهوری در نشست روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: در مدت تعطیلی مدارس، آسیب هایی متوجه دانش آموزان بوده که باید آموزش و پرورش با آغاز مجدد آموزش حضوری و بازگشایی مدارس، این آسیب ها را شناسایی و نواقص و مشکلات آموزشی دوران تعطیلی مدارس را به نحوی جبران کند.
به گزارش خرداد از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، نشست روز پنجشنبه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور برگزار شد. بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه در شهرهای زرد و آبی، ضرورت بازنگری پروتکل های بهداشتی کسب و کارهای مرتبط با ایام پیش از آغاز سال نو، تمهیدات انجام شده برای تغییر وضعیت شهرهای قرمز و ابراز نگرانی از عادی انگاری موضوع مقابله با کرونا از سوی برخی دستگاه ها و مقام های ارشد، مهمترین موضوعات و محورهای مورد بررسی این نشست بود.
این نشست با گزارش کمیته آموزش از تمهیدات اتخاذ شده برای بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه در شهرهای زرد و آبی به صورت اختیاری آغاز خواهد شد. طبق این گزارش کادر اداری و اجرایی در تمام مدارس کشور به جز مناطق قرمز از ابتدای بهمن ماه در مدارس حضور خواهند داشت و در شهرهای زرد و آبی تمام مدارس ابتدایی در پایه های اول و دوم باز شده و در آن مدارسی که تعداد دانش آموزان در کلاس های درس بیش از 10 نفر است، مقرر شد دانش آموزان با مدیریت شورای مدرسه در روزهای هفته توزیع شوند تا همه از آموزش حضوری بهره مند شوند.
در مدارسی نیز که تعداد کل دانش آموزان کمتر از 50 نفر است در تمام مقاطع تحصیلی و تمام پایه ها کلاس های درس 10 نفره و حضوری و البته به صورت اختیاری برگزار می شود و مدیریت این موضوع و اطلاع رسانی به خانواده ها برای زمان حضور فرزندانشان در مدارس، بر عهده مدیران مراکز آموزشی است.
در ادامه این نشست در خصوص هماهنگی های به عمل آمده بین کمیته های مختلف جهت آگاهی بخشی و آموزش از طریق اطلاع رسانی و وظایف کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات در این زمینه بحث شد و درباره وظایف کمیته بهداشتی و درمانی در خصوص نحوه نظارت بر روند رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس و هماهنگی هایی که در این عرصه باید با کمیته آموزش انجام دهد، گفتگو و تصمیم گیری شد.
همچنین در این زمینه دستورات لازم برای تقویت و پشتیبانی از مدارس در بحث تامین ملزومات و تجهیزات بهداشتی داده شد.
حسن روحانی در این جلسه گفت: اگر چه آموزش غیرحضوری با توجه به زیرساخت هایی که در سال های گذشته توسط دولت ایجاد شد، اجازه نداد جریان آموزش با وجود تعطیلی مدارس قطع شود، اما باید در نظر داشت که هیچ شیوه ای جایگزین آموزش حضوری نبوده و نخواهد شد.
رییس جمهوری اظهار داشت: قطعا در مدت تعطیلی مدارس، آسیب هایی متوجه دانش آموزان بوده که باید آموزش و پرورش، با آغاز مجدد آموزش حضوری و بازگشایی مدارس، این آسیب ها را شناسایی و نواقص و مشکلات آموزشی دوران تعطیلی مدارس را طی همین مدت باقیمانده از سال تحصیلی به نحوی جبران کند.
روحانی همچنین با تاکید بر اینکه سلامت دانش آموزان و کادر آموزشی برای ما بسیار مهم است، گفت: مدیریت مدارس باید بهداشت کرونا را در کنار سایر آموزش ها به طور دقیق و روشن به دانش آموزان آموزش دهند و جهت حفظ سلامت کادر آموزشی بیش از پیش تلاش کنند.
در ادامه این جلسه کمیته بهداشتی و درمانی با توجه به در پیش بودن فعالیت کسب و کارهای شب عید، پیشنهاداتی را در خصوص بازنگری پروتکل های بهداشتی این دسته از کسب و کارها با توجه به وضعیت های مختلف هر استان و شهرستان ارائه کرد.
این کمیته همچنین بر ضرورت رعایت پروتکل ها در ایام تعطیلات عید، سفرهای ایام نوروز و دید و بازدیدهای نوروزی تاکید و پیشنهاداتی را در این حوزه ها ارائه کرد.
رییس جمهوری در همین ارتباط به همه کمیته های ستاد ملی ماموریت داد که با استفاده از تجربه موفق سال گذشته و تمامی تجاربی که در سال جاری بدست آمده، ظرف مدت کوتاه و مشخصی پیشنهادات خود را در خصوص بحث دستورالعمل ها ارائه کنند تا در جلسه ستاد ملی برای تصویب بررسی شوند.
در این جلسه همچنین قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا و کمیته بهداشتی و درمانی در گزارش هایی از عادی انگاری موضوع مقابله با کرونا به ویژه از سوی برخی دستگاه ها و مقام های ارشد چه در جلسات رسمی و چه در سفرهای کاری و همچنین در چند رخداد اخیر از جمله تشییع جنازه و برخی مراسم ملی و مذهبی و تاثیر منفی آن بر افکار عمومی، ابراز نگرانی کردند و خواهان ابلاغ مجدد الزام رعایت دستورالعمل ها شدند.
روحانی نیز با اشاره به این گزارش ها گفت: همانطور که بارها مراجع عظام تقلید و مقام معظم رهبری تاکید کرده اند حفظ جان و سلامت مردم، خط قرمز و جزو واجبات است. همچنین معیار فعالیت ها و تجمعات صرفا مصوبات ستاد ملی است و تخطی از این مصوبات خلاف قانون و شرع است.
رییس جمهوری تاکید کرد: همانطور که مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند، به طریق اولی شخصیت ها و مقام های نظام و دستگاه های رسمی موظفند با جدیت و قاطعیت بیشتری این دستورالعمل ها را رعایت کنند.
وی قرارگاه عملیاتی و کمیته بهداشتی و درمانی را موظف کرد که تخطی و تخلف دستگاه های رسمی و مقام ها از دستورالعمل های بهداشتی را به مراجع نظارتی گزارش کرده تا برخورد قانونی صورت گیرد.
در ادامه این جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا و کمیته بهداشتی و درمانی گزارشی را در خصوص شهرهای قرمز و تمهیدات انجام شده برای تغییر وضعیت این شهرها ارائه کردند.
رییس جمهوری ضمن تاکید به استانداران استان های دارای شهرهای با وضعیت قرمز برای انجام اقدامات موثر و بهره گیری از تجربیات استان های موفق در این عرصه، به قرارگاه عملیاتی و کمیته تبلیغات ماموریت داد که نسبت به بحث حفظ وضعیت موجود و پایداری روند افزایش شمار شهرهای زرد و آبی با اجرای دقیق دستورالعمل ها و محدودیت ها کار کنند و کمیته تبلیغات همزمان با اطلاع رسانی به هنگام و فرهنگ سازی، در این عرصه اقدامات لازم را انجام دهد.
روحانی تاکید کرد: با توجه به وضعیت استان های شمالی کشور (مازندران، گلستان و گیلان) لازم است تمهیدات ویژه ای اندیشیده شده، همه پروتکل ها با دقت رصد شود و همه استانداران و دستگاه های این استان ها کاملا هماهنگ عمل کنند.

کلیدواژه های این خبر
آموزش و پرورش   خرداد   سال تحصیلی   مدارس ابتدایی   رئیس جمهور   آغاز سال نو   کلاس های درس   مدارس کشور   مراکز آموزشی   مقاطع تحصیلی   کمیته آموزش   ویروس کرونا   کسب و کارها   نواقص   غیرحضوری   کمیته های   مشکلات آموزشی   کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات   بهمن ماه   حسن روحانی   دانش آموزان   تعطیلی مدارس   شهرستان   بهداشتی و درمانی   بازگشایی مدارس   ستاد ملی مقابله با کرونا   پروتکل های بهداشتی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «خرداد نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
در روز اول بازگشایی مدارس؛ معلمان حاضر دانش آموزان غایب
شفا آنلاین
دومین بازگشایی مدارس در یک سال تحصیلی/ ساز مخالف آموزش و پرورش با ستاد کرونا از اولین روز!
خوزنیوز
اینترنت شاد رایگان است/ محرومیت تعداد زیادی دانش آموز از آموزش مجازی
راه دانا
هیچ الزامی به حضور دانش آموزان در مدارس نیست
ایرنا
جزییات بازگشایی مدارس در کرمان اعلام شد
ایرنا
دومین بازگشایی مدارس در یک سال تحصیلی/ ساز مخالف آموزش و پرورش با ستاد کرونا از اولین روز؟!
حزب الله نیوز
جزئیات بازگشایی مدارس کرمان در شرایط کرونایی
مهر نیوز
انکار و اجبار در بازگشایی مدارس!
جوان آنلاین
کدام دانش آموزان سر کلاس درس می روند؟
میزان
دانش آموزان کدام مدارس استان گلستان از فردا به مدرسه می روند؟
تسنیم
شمارش معکوس آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس
اقتصاد آنلاین
تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس خراسان رضوی
صدا و سیما
نحوه آموزش حضوری دروس عملی هنرستانی ها در مناطق آبی و زرد
پانا
پروتکلهای بهداشتی در مدارس خراسان رضوی بطور کامل رعایت می شود
ایرنا
بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه/ اجباری در کار نیست
افکار نیوز
?برای حضور دانش آموزان در مدرسه سخت گیری نمی شود
تابناک
نحوه حضور دانش آموزان خراسان جنوبی برعهده شورای مدرسه است
ایرنا
آیا مدرسه رفتن از اول بهمن اجباری است؟
جوان آنلاین
جزئیات بازگشایی مدارس؛ حضور در مدارس اجباری نیست
پانا
آخرین جزئیات از بازگشایی مدارس/حضور در مدارس اجباری نیست
برنا نیوز
آیا مدرسه رفتن از اول بهمن اجباری است؟/ اولویت های حضور دانش آموزان در مدارس
مشرق نیوز
جزئیات بازگشایی مدارس/ آموزش حضوری یا غیرحضوری؟
ایران آنلاین
جزئیات حضور دانش آموزان در مدرسه از اول بهمن
رویداد 24
بیم و امید خانواده ها از بازگشایی مدارس
مشرق نیوز
بیم و امید خانواده ها از بازگشایی مدارس در سایه کرونا
پانا
جزئیات بازگشایی مدارس؛ حضوری یا غیرحضوری؟
صدا و سیما
حضور دانش آموزان در مدرسه اختیاری می شود؟
روز پلاس
تعیین تکلیف نهایی برای حضور دانش آموزان در مدرسه از اول بهمن
همشهری آنلاین
حضور دانش آموزان در مدرسه اختیاری می شود ؟
اقتصاد نیوز
اختیاری شدن حضور دانش آموزان در مدرسه، پس از یک هفته بلاتکلیفی
ایسنا
برگزاری کلاس های حضوری در مناطق زرد استان قزوین ممنوع است
ایرنا
نحوه حضور دانش آموزان در مدارس خراسان جنوبی از اول بهمن
ایسنا
مخالفت با بازگشایی مدارس
دنیای اقتصاد
هیچ شیوه ای جایگزین آموزش حضوری نخواهد شد/ آسیب های دوران تعطیلی مدارس شناسایی و به نحو متقضی جبران و اصلاح شود
آریا
شناسایی 544 دانش آموز قزوینی بازمانده از تحصیل/ 93 دانش آموز جذب شدند
خبرگزاری ایلنا
ضرورت جبران آسیب های دوران تعطیلی مدارس
شفا آنلاین
روحانی: با تخلف مقام ها و دستگاه های رسمی از دستورالعمل های بهداشتی برخورد شود
آفتاب
آسیب های دوران تعطیلی مدارس جبران و اصلاح شود
شبستان
شناسایی آسیب های دوران تعطیلی مدارس/ برخورد قانونی با تخلف مقام ها و دستگاه های رسمی از دستورالعمل های بهداشتی
ایران آنلاین
بازگشایی مدارس در هاله ای از ابهام
میزان
اخبار مرتبط
bltشفا آنلاین : در روز اول بازگشایی مدارس؛ معلمان حاضر دانش آموزان غایب
bltخوزنیوز : دومین بازگشایی مدارس در یک سال تحصیلی/ ساز مخالف آموزش و پرورش با ستاد کرونا از اولین روز!
bltراه دانا : اینترنت شاد رایگان است/ محرومیت تعداد زیادی دانش آموز از آموزش مجازی
bltایرنا : هیچ الزامی به حضور دانش آموزان در مدارس نیست
bltایرنا : جزییات بازگشایی مدارس در کرمان اعلام شد
bltحزب الله نیوز : دومین بازگشایی مدارس در یک سال تحصیلی/ ساز مخالف آموزش و پرورش با ستاد کرونا از اولین روز؟!
bltمهر نیوز : جزئیات بازگشایی مدارس کرمان در شرایط کرونایی
bltجوان آنلاین : انکار و اجبار در بازگشایی مدارس!
bltمیزان : کدام دانش آموزان سر کلاس درس می روند؟
bltتسنیم : دانش آموزان کدام مدارس استان گلستان از فردا به مدرسه می روند؟
bltاقتصاد آنلاین : شمارش معکوس آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس
bltصدا و سیما : تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس خراسان رضوی
bltپانا : نحوه آموزش حضوری دروس عملی هنرستانی ها در مناطق آبی و زرد
bltایرنا : پروتکلهای بهداشتی در مدارس خراسان رضوی بطور کامل رعایت می شود
bltافکار نیوز : بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه/ اجباری در کار نیست
bltتابناک : ?برای حضور دانش آموزان در مدرسه سخت گیری نمی شود
bltایرنا : نحوه حضور دانش آموزان خراسان جنوبی برعهده شورای مدرسه است
bltجوان آنلاین : آیا مدرسه رفتن از اول بهمن اجباری است؟
bltپانا : جزئیات بازگشایی مدارس؛ حضور در مدارس اجباری نیست
bltبرنا نیوز : آخرین جزئیات از بازگشایی مدارس/حضور در مدارس اجباری نیست
bltمشرق نیوز : آیا مدرسه رفتن از اول بهمن اجباری است؟/ اولویت های حضور دانش آموزان در مدارس
bltایران آنلاین : جزئیات بازگشایی مدارس/ آموزش حضوری یا غیرحضوری؟
bltرویداد 24 : جزئیات حضور دانش آموزان در مدرسه از اول بهمن
bltمشرق نیوز : بیم و امید خانواده ها از بازگشایی مدارس
bltپانا : بیم و امید خانواده ها از بازگشایی مدارس در سایه کرونا
bltصدا و سیما : جزئیات بازگشایی مدارس؛ حضوری یا غیرحضوری؟
bltروز پلاس : حضور دانش آموزان در مدرسه اختیاری می شود؟
bltهمشهری آنلاین : تعیین تکلیف نهایی برای حضور دانش آموزان در مدرسه از اول بهمن
bltاقتصاد نیوز : حضور دانش آموزان در مدرسه اختیاری می شود ؟
bltایسنا : اختیاری شدن حضور دانش آموزان در مدرسه، پس از یک هفته بلاتکلیفی
bltایرنا : برگزاری کلاس های حضوری در مناطق زرد استان قزوین ممنوع است
bltایسنا : نحوه حضور دانش آموزان در مدارس خراسان جنوبی از اول بهمن
bltدنیای اقتصاد : مخالفت با بازگشایی مدارس
bltآریا : هیچ شیوه ای جایگزین آموزش حضوری نخواهد شد/ آسیب های دوران تعطیلی مدارس شناسایی و به نحو متقضی جبران و اصلاح شود
bltخبرگزاری ایلنا : شناسایی 544 دانش آموز قزوینی بازمانده از تحصیل/ 93 دانش آموز جذب شدند
bltشفا آنلاین : ضرورت جبران آسیب های دوران تعطیلی مدارس
bltآفتاب : روحانی: با تخلف مقام ها و دستگاه های رسمی از دستورالعمل های بهداشتی برخورد شود
bltشبستان : آسیب های دوران تعطیلی مدارس جبران و اصلاح شود
bltایران آنلاین : شناسایی آسیب های دوران تعطیلی مدارس/ برخورد قانونی با تخلف مقام ها و دستگاه های رسمی از دستورالعمل های بهداشتی
bltمیزان : بازگشایی مدارس در هاله ای از ابهام
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.